KOUSE PIECK JEAN PAT0U I.IS 2.17 1.09 KOK GEVRAAGD le AIDE FLINKE JONGEN BADJUFFROUW Kantoorbediende yniJDAG 30 APRIL 194S DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 Prof. dr B. D. Eerdmans "f Na een ongesteldheid van énige maanden is gisteravond hier ter ste de overleden prof. dr. B. D. Eerd mans, cmd-hoogleraar in de uitlegging van het Oude Testament, de geschie denis van de Israëlitische godsdienst en van de Israëlitische letterkunde aan de Leidse universiteit. Bernardus Dirk Eerdmans werd 24 April 1868 te Maasdam geboren en bereikte vorige week dus de leeftijd van 80 jaar. Hij kreeg zijn opleiding aan het gymnasium te Kampen, stu deerde van 18861893 aan de Leidse universiteit theologie en Oosterse ta len en promoveerde in 1891 tot doctor in de theologie op een dissertatie ge titeld: „Melekdienst en verering van hemellichamen in Israels Assyrische periode". Van 18941896 studeerde hij Semitische talen aan de universi teit te Straatsburg, Leipzig en Heidel- berg, waarna hij van 18961898 pre dikant was te Midwoud en privaat docent aan de Leidse universiteit in het Arameensch en Assyrisch. Daar na volgde zijn benoeming tot hoogle raar in de faculteit dei; Godgeleerd heid om onderwijs 'te geven in de Oud Testamentische talen, welk ambt hij op 11 Mei van dat jaar aan vaardde met een inaugurele oratie over het verband tussen de beoefe ning der studie van het Oude Testa ment en die der Semietische studiën. Na het bereiken van de 70-jarige leeftijd verkreeg hij aan het eind van het academiejaar 1938 eervol ontslag als hoogleraar. Prof. Eerdmans stond bekend als een strijdlustige natuur, welke hem tenslotte ook in de politiek dreef. Van 1914—1918 was hij lid van d.e Tweede Kamer, van 1917—1927 lid van de ge meenteraad te Leiden. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal a.s. Maandag te \2 uur plaats hebben op de begraafplaats aan het Groene Kerkje te Oegstgeest. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het candidaats- examen Rechtsgeleerdheid: de dames S. 't Hart te Voorburg; R. A. Bus- scher te Nijmegen; en de heren E. Schilder te 's-Gravenhage; H. Hal- bertsma te Amsterdam; J. Barend- sen te Aeróenheut: W. F. Meyer Ranneft te Scheveningen; C. M. Es- ser te Rotterdam; C. van Brouwers haven te Rotterdam; J. H. Munter te 's-Gravenhage en B. van Vloten te Wageningen. Geslaagd voor het candidaats-exa- men Arische Taal- en Lettt«'kunde: mej. A. J. M. Loef te Boskoop. DE BIOSCOPEN EN DE VERMAKELIJKHEIDS BELASTING. In een der ochtendbladen werd heden een bericht gepubliceerd, dat de Nederlandse Bioscoopbond de Leidse bioscoopondernemers had be volen met ingang van morgen, 1 Mei hun theaters te sluiten in verband met hef feit, dat door de gemeente Leiden besloten is 40 pet. vermake lijkheidsbelasting te gaan heffen. In een hedenmorgen gehouden ■persconferentie werd door de heer Bosman n mens het hoofdbestuur van de Ned. Bioscoopbond medege deeld, dat er nog overleg gaande is tussen genoemd hoofdbestuur en het ■gemeentebestuur van Leiden. Han gende dit -overleg is besloten voor lopig de voorstellingen normaal voort te zetten. Daarbij werd tevens de mening geuit, dat er aanleiding bsstaat te veronderstellen, dat tot een voor beide partijen gewenste op lossing zal worden gekomen. Door bovengenoemd voorbarig be richt is een scheve voorstelling van zaken gegeven, hetgeen in de ge geven omstandigheden zeer onge wenst wordt geacht. Rijksmuseum voor Volkenkunde. Nadat de schatkamer van het Rijks museum voor Volkenkunde een ver bouwing heeft ondergaan, zal zij met ingang van 1 Mei a.s. weer voor het publiek worden opengesteld en wel op iedere werkdag van half 'elf tot twaalf, en van half drie tot vier uur; des Zondags- van half drie tot vier Van die datum af zullen dus de prachtige gouden sierwapens en sie raden, het zilver smeedwerk uit de Indische Archipel, de kostbare oud heden van goud en jade uit Ameri ka en de gouden munten uit Japan v/eer dagelijks te bewonderen zijn. SNIP EN SNAP TE GAST BIJ „VOLA". Ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de Ambachtsschool en het 20-jarig bestaan van de Vereni ging van Oud-leerlingen der school, trad gisteravond René Sleeswijks Ra dio Revue in de grote Stadszaal voor het voetlicht met het speciale jubi leum-programma „Tien jaar Snip en Snap". Het programma was eigenlijk een verkleinde weergave van het originele jubileumprogramma, waar over wij reeds eerder schreven en door de coupures is veel, wat ons toen aanstoot gaf, verdwenen, al moest het ook deze keer met een kor reltje zout genomen worden. Het was een vrolijk programma, «tvaarin na tuurlijk Willy Walden en Piet Muy- selaar de boventoon voerden, hierbij voortreffelijk geassisteerd door Ge- rad Walden en de hysterische Berry Kievits. Eddy Canzoni de „Napolitaanse zanger1', die verschillende malen een hartelijk applaus kreeg, en de „Ge- song's", twee meisjes met een gitaar completeerden het geheel en vorm den een aardige omlijsting van het optreden van de onnavolgbare Snip en Snap, die na tien jaar hun koste lijke creatie vertoond te hebben, nog niets aan populariteit inboetten, in tegendeel nog steeds een welverdiend succes oogsten met hun wel zeer originele optreden. De voorzitter van Vola, de heer J. J. van Weerlee, die de avond had geopend met een welkomswoord aan de aanwezigen, waaronder het be stuur van M.S.G." en de leden van Vola dankte na afloop hët gezel schap voor de amusante avond. ZILVEREN ZAKENJUBILEUM. Gisteren herdacht de heer Th. Krui- der het feit, dat hij vijf en twintig jaar geleden zijn zaak in textiel en woningstoffering begon. Van een heel klein begin, met een handwagen en een lek pakhuiszoldertje in de Boer- lifcavestraat, is dit bedrijf uitgegroeid tot de flinke winkel, Lage Rijndijk 114. Vele zakenrelaties kwamen gis termiddag tijdens de receptie de heer en mevrouw Kruider gelukwensen met dit jubileum. Vrienden en beken den sloten zich hierbij aan en zeiden het met bloemen, zodat winkel en huis één groot bloemenmagazijn werd ,wat allemaal bijdroeg om deze dag voor de familie Kruider tot zeer bijzondere te maken, waaraan zij nog lang zullen terugdenken. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Margaretha Elisabeth Ma ria, dr. van L. A. J. Oudshoorn en M. E. M. van Iterson; Maria Alida, dr. van H. Hogewoning en J. M. Lens- veldt; Berend, zn. van B. Boon en F. Frank. Pieter Jacobus, zn. van J. van Rijn en M. de Best. Overleden: C. van der Meer, zn. 6 weken. Ondertrouwd: P. Buining jm. 30 j. en E. Nablr pd. 19 j.; P. A. Dool gesch. 24 j. en A. van Schgonder- woerd den Bezemer jd. 19 j.; B. J. Heuvelman jm. 30 j. en J. Jansen jd. 22 jr.; K. Honders jm- 25 j. en J. M. van Heuzen jd. 24 j.; H. Janse jm. 28 j. en T. Miedma jd. 25 j.; C. Ter Poorten gesch. 32 j. en J. E. Dubbe- laar gesch. 31 j.; J. L. van der Post jm. 19 j. en W. van der Biezen jd. 20 jr.; H. P. Raaphorst jm. 25 jr. en K. P. Melet jd. 21 j. R. C. M. van Schaik jm. 25 j. en P. E. C. Stijger jd. 21 j.; D. Stravers jm. 20 j. en D. Ravens- bergen gesch. 26 j.; Jhr. E. O. van Suchtelen jm. 29 j. en S. E. van Holk gesch. 29 j.; A. P. van Vliet jm. 39 j. en D. van den Hoonaard jd. 30 jr.; L. Jager jm. 27 j. en S. Niehot jd. 26 jr.; C. de Ridder jm. 24 j. en G. de Ruiter jd. 23 jr.; W. J. van Rooijen jm. 28 j. en R. W. Zaalberg jd. 28 j.; A. Overduin jm. 30 j. en M. gijsman jd. 26 j.; J. de Groot jm. 24 j. en A. Hage jd. 22 jr.; P. Dissel jm. 23 j. en C. L. Holl jd. 24 j.; C. van Heijnin- gen jm. 26 j. en J. M. de Graaf jd. 23 j Gehuwd: J. Barentsen jm en M. van Heuzen jd; A. Cram a jm en M. Eversdijk jd; H. Hartevelt jm en P. ïaffijn jd; J. Ligtvoet jm en P. T. Koe'ewijn jd;. A. P. Rodenburg jm en C. M. A. Karreman jd; J. Stouten jm en E. Ykema jd.; B. J. van der Zon wednr. en M. H. E. Engel gesch. POEDERS - LIPSTICKS PARFUMS AMOUR-AMOUR, MOMENT SUPREME NORMANDY - COLONY Steenstraat 57 - Breestraat 10 Aan vele vaarten, menig gracht De L.R.B. reeds redding brachtl Leidse Reddingsbrigade KATWIJK AAN DEN RIJN Flink. Het 5-jarig kind van de familie N. viel bij ,,Het Wachtje" in de Rijn. Een matroos van het vlieg veld, op de tram wachtend, zag het, dook de Rijn in en bracht het kind boven, van een wissen dood gered. KATWIJK Winkelsluiting op 4 Mei. De Kat- wijkse Middenstands Centrale ver zoekt langs deze weg aan alle te Kat wijk gevestigde winkeliers, caféhou ders enz. te sluiten op Dinsdagmid dag vier uur, en maakt het publiek hierop attent. Op deze wijze wiRen ook de win keliers medehelpen aan een passen de herdenking voor hen 'die vielen. De Katwijkse Middenstands Cen trale. Uit het jaarverslag 1947 kun nen wij vermelden, dat een van de eerste successen van deze Centrale was het verkrijgen van een extra rantsoenenvoorziening voor de za ken, die onder de distributiebepalin gen vallen, om aan de grotere vraag in het seizoen te kunnen voldoen. De strandexploitanten werden voorzien van bonnen voor witte strandkleding na gehouden besorekingen met de Distex. De Centrale is nu vertegenwoor digt in de Commissie Bedrijfspanden Toewijzing van de Kamer van Koop handel en heeft ook zitting gekregen in een gemeentelijke Commissie van Advies inzak.e de verpachting van het strand. Op een daartoe ingediend verzoek werd door B. en W. de toe zegging gedaan dat bij alle kwesties die de Middenstand raken en in het Collgge of in de Raad behandeld zul len worden eerst het advies vai^ de Centrale zal worden ingewonnen. Een enquette betreffende de brand stofvoorziening voer winkels is inge stuurd en wordt oö het ogenblik uit gewerkt. Een actie voor „Contante Betaling" zal worden ingezet. LEIDSCHENDAM Wandeltochten. Het Niwin Co mité te Leidschendam verzocht ons opname van het volgende: Het plaatselijk Niwin-Comité be sloot tot het houden van Nationale Wandeltochten, waarvan onder staand het programma wordt weer gegeven. De deelname staat open voor iedereen, burgers als militairen of semi-militairen. De afstanden zijn voor 1217 jaar 15 K.M., boven de ze leeftijden 25 KM. Het inschrijf geld bedraagt voor 1217 jaar, voor, militairen en semi-militairen 1, voor ouderen 1,25, bij inschrijving voor 3 Mei a.s. Bij latere inschrij ving wordt het inschrijfgeld met 0,25 verhoogd. De inschrijving moet plaats heb ben aan het Niwin-secretariaat,' Zijdestraat 8 te Leidschendarrr. Allen die de tocht volbrengen ont vangen een fraaie gebrand zilveren Niwin-speld, terwijl voor verenigin gen met minstens tien personen plus leider bij het volbrengen bo vendien nog een fraaie groepsprijs wordt beschikbaar gesteld. De start heeft plaats in de grote zaal van feestgebouw „Agerma", Broekweg hoek Vlietweg tegenover het station LeidschendamVoorburg van de Ned. Spoorwegen, op Zater dag 8 Mei a.s. vanaf 13 uur en op Zondag 9 Mei a.s. vanaf 9 uur. Voor R.K. bestaat gelegenheid later te starten. De medische verzorging is in handen van het Ned. Rode Kruis. Het mededragen van vlaggen, doe ken of anderszins met opschriften die uiting geven aan politieke rich ting worden geweerd. Het zingen en of muziek maken binnen de 100 M. vanaf kerken, ziekenhuizen of be graafplaatsen is verboden. LISSE Klimop De R.K. Meisjes Gym nastiekvereniging „Klimop" hield een uitvoering in de zaal van de Ho- baho te Lisse onder leiding van de heer R. Halfscbepel. Na opmars van ongeveer 300 meisjes-gymnasiasten sprak de Weleerw. heer kap. Keet het openingswoord, wdarin hij wees op de grote werkzaamheden van de heer Halfschepel en het Bestuur van Klimop. De leerlingen zullen het ge leerde in het afgelopen jaar laten zien en dan zult u de prestaties kun nen bemerken, alsmede de grot^ Vooruitgang. Spreker bracht dank aan de directie van de Hobaho voor het beschikbaarstellen der zaal. On der de aanwezigen merkten wij op, de heren pastoor van Zuylen, bur gemeester Lambooy met echtgenote, alsmede verschillende vertegenwoor digers van zusterverenigingen. Hier na werd aangevangen met de oefe ningen o.m. vrije oefeningen, brug, paardspringen, evenwichtsoefeningen hoepeloefeningen, (klassikale brug- oefeningen en knotsoefeningen. De ze oefeningen verliepen allen vlot keurig en regelmatig. De gemaakte vorderingen waren merkbaar, ter wijl alles ook beter verliep dan het vorige jaar. Met een dankwoord werd deze mooie avond gesloten. NOORD WIJK Kraamcentrum „Groene Kruis". Op 23 April deden de dames G. van Diggelen, W. Haasbroek, A» van Leeu wen en J. Roskam met goed gevolg examen voor het vei krijgen van het diploma Kraamverzorgster. Dit exa men werd afgenomen door. Zr. van Engelen voor Kraamverzo^ging; dr. J. P. Boekholt voor zuigelingenver zorging. dr. R. H. Gevers als gedele geerde van de cc*im. inzake kraam hulp; dr. H. J. de GrSaf voor verlos kunde. WARMOND Herdenking bevrijding. De her denking van de bevrijding is in deze gemeente als volgt geregeld: Dins- 4 Mei om 7 uur 2 minuten stilte (dit in afwijking van andere ge meenten). Om 7.10 uur stille tocht, vanaf de Baan naar het monument voor gevallenen. Om 7.15 muzikale herdenking der gevallenen, bij het monument, met declamatie en mede werking van zangers en zangeressen uit deze gemeente, het geheel onder leiding van de heer A. Martij n, ter wijl de beide muziekkorpsen haar medewerking zullen verlenen. Om 8 uur herdenkingsdienst in de Ned. Herv. kerk. Woensdag 5 Mei om 7.45 uur in de R.K. Parochiale kerk H. Mis voor de slachtoffers van de oor log. Om 8 uur concert op de gemeen telijke muziektent, te geven door de afdeling harmonie van St. Matthias. Een ieder wordt verzocht op 5 Mei de vlag uit te steken. Personalia. De heer J. Vergouw alhier, is benoemd tot onderwijzer aan een U.L.O. school te Rotterdam. NOORD WIJKERHOUT Concert. Bij gelegenheid van de verjaardag van H. K. H. Prinses Ju liana, zal de harmonie „St. Jeanne d'Arc" hedenavond om 8 uur een concert geven op de muziektent, Ju- lianaplein. R.K. Gymnastiekvereniging „G.I. O.S.". Bovengenoemde vereniging gaf een uitvoering waaraan medewer king verleende de Gymnastiek- en Turnvereniging „St. Raphaël" uit den Haag onder leiding van de heer J. Nuyens. De voorz. van de vereniging, de heer van Buytenen, zeide in zijn openingswoord, dat de vereniging mo menteel 150 leden telt. Steeds melden zich nog leden aan, aldus spr., zodat een wachtlijst is ingevoerd. Tot slot hoopte de voorz., dat deze avond er toe mocht leiden, dat de aanwezige heren meer interesse voor de gym nastiek zouden tonen, opdat in de toekomst een soortgelijke vereniging als GIOS voor de heren za] kunnen worden opgericht. De prestatie welke hierna werden geleverd zijn in ver gelijking met vorig jaar flink opge voerd. De herenploeg van St. Ra phaël bracht de gehele zaal in ver bazing door hun staaltjes- van behen- digheid. Na afloop nam de geestelijk adviseur het woord waarin hij de heer Boortman bedankte vooral ook voor het feit, dat hij naast de licha melijke oefening, ook aan de karak tervorming in zijn lessen werkt. Mej. Burgers verzorgde de gehele avond de rythmische begeleiding. HAZERSWOUDE St. Bernardus. Zondag speelt ons le elftal om 2.30 uur op eigen terrein tegen W^rmunda 2. Het 2e elftal speelt uit tegen Oranje Groen 3, terwijl de A Jun. voor het junio- ren-tournooi uitkomen tegen Meer burg A. Aanvang thuis 12 uur. ZOETERWOUDE (II. R.) Huldigingsavond. Als voortzet ting van de feestelijke intocht van Zaterdagavond, was er door de Kath. Actie een huldigin'gsavond georgani seerd in het parochiehuis, Avelke door de jeugdorganisaties verzorgd werd. De belangstelling hiervoor was zeer groot. Aanwezig waren o.m. pastoor Hermans, rector Westgeest, burgemeester H. Smeets, pater Kauw, Missie-proc. van de paters van het H. Hart te Tilburg, en pater Wensvoort en kapelaan 'Loerakker, volgens de voorzitter de motor van deze avond. Onder het zingen van een korte welkomstcanon, door de diverse jeugdgroepen, werd pater Vlasveld binnengeleid, waarna een vlotte afwerking van het program ma volgde. Kap. Loerakker was zeer dankbaar dat deze avond kon wor den gegeven, omdat men daar me de niet alleen de priester eerde en zijn liefde en belangstelling voor de missie toonde, maar ook omdat de Jeugdbeweging nu eens kon laten zien wat er gepresteerd kon worden. In allegorische figuren traden ach tereenvolgens op: „de parochie", „de Wijsheid", „de Missie" en de „Jeugd", afgewisseld met declama ties, zang, muziek, spel en gymnas tiek, gegeven door de welpen, ver kenners, gidsen, pioniersters, meis- jesgymnastiekver. J.V.G. en NKJB, alles tezamen vormende een goed geheel. Met een kort woord "dankte de missionaris allen voor de feeste lijke intocht van verleden Zaterdag en voor het mwois van deze avond. Hij wilde daar ook in zien een lief de en offerzin voor de missie. LAATSTE BERICHTEN KONINGIN DANKT PRESIDENT TRUMAN. President Truman heeft Dinsdag de volgende boodschap van Koningin Wilhelmina ontvangen: „Bij aankomst van de eerste lading Amerikaanse tarwe in het kader van het plan-Marshall met de „Noordam"' zou ik u persoonlek, mijnheer de prseident, en het Amerikaanse volk mijn diepgevoelde dank willen be tuigen voor de edelmoedigheid, w-aar mede op zulk een schitterende wijze wordt bijgedragen tot het herstel van mijn land en van geheel Europa. Ik wens u te verzekeren, dat Neder land zijn volledige steun aan de uitvoering van het herstelprogram ma voor Europa zal geven." DE MILITAIRE CONFERENTIE TE LONDEN. Reuters diplomatieke correspon- dent meldt, dat de ministers van defensie van Engeland, 'Frankrijk, België, Nederland en Luxemburg, die heden te Londen zijn bijeengekomen om de beveiliging van de West-Euro- pese Unie te bespreken, een vragen lijst van de Amerikaanse regering is voorgelegd, waarop de volgende vra gen 'voorkomen: 1. In hoeverre zijn de landen der West-Europese Unie in staat onder elkaar de militaire samenwerking te organiseren? 2. In hoeverre hebben zij ter ver zekering van de volledige veiligheid met het oog op een mogelijk gevaar uit het Oosten militaire hulp van de V. S. nodig, mede in de vorm van wapens en uitrusting? Deze procedure is gelijkvormig aan die, welke is gevolgd bij het van h< Naar wij vernemen heeft de heer Schmidt, die bijna een jaar lang com munistisch wethouder te Rotterdam is geweest en die destijds voor de C.P.N. .lijstaanvoeder was bij de ge meenteraadsverkiezingen, oofc voor zijn partij bedankt. KRIJGEN WE NOG KRENTEN BROOD? Het is nog zeer de vraag, of wij met Pinksteren krentenbrood zullen eten. De bakkers hebben nog geen krent in huis. Deze kleine begeerde zuidvruchten worden door een ver- voersverbod in Rotterdam vastge houden, vermoedelijk in verband met de prijs. Inmiddels overtreft de vraag naar krentenbrood reeds nu het aanbod. Velen menen tegen Pinksteren en kele broden te kunnen bestellen. Dat is echter geenszins het geval. De hoeveelheden, die per bakker zullen worden toegèwezen, nopen tot drastische distribueringsmaat- regclen. Per gezin van vier perso nen zal rr/en slechts één krenten brood van 800 gram kunnen kopen, bij grotere of kleinere gezinnen naar verhouding meer of minder. Slechts bij deze maatstaf kunnen de bakkers instaan voor een be hoorlijk krentenbrood en voor eer lijke verdeling. Al het krentenbrood wordt, voor zover mogelijk, op de Zaterdag voor Pinksteren afgele verd. Een verzoek van de bakkers aan het C.D.K., om een extra-bon beschikbaar te stellen, werd afge wezen. JONGEMAN UIT DE TREIN GEVALLEN Zoals wij reeds meldden is gisteren onder de gemeente Rijswijk (Z.H.) langs de spoorbaan Rotterdam-Den Haag het stoffelijk overschot van een jongeman aangetroffen. Uit het on derzoek der politie is gebleken, dat het slachtoffer is de 17-jarige L. J. Heinsbroek uit Schiedam, hij was met de trein van 7.51 uit zijn woon plaats vertrokken en had staan plaats .genomen in de postwagen in een gangetje, "dat naar de uitgang leidt. Het staat thans vast, dat hij zich daar alleen bevond. Toen de trein in Den Haag stopte, trof een passagier in het gangetje de tas van het slachtoffer aan terwijl de deur openstond. Langs de spoorbaan was uit droge plekken in het grind dui delijk waar te nemen waar de jonge man, die nog enkele meters door de trein is meegesleurd, uit de trein is gevallen. Volgens de politie te Rijs wijk is van misdrijf niets gebleken. De jongeman was werkzaam bij de PTT te 's-Gravenhage. POSITIE NEDERL. SCHEPEN. Abbekerk, 29 April van Fremantle te Adelaide; Alderamin, 30 April te suez; Bredero, pass. 29 April Oues- sant; Colytto, 28 April van Huelva naar Amsterdam; Congostroom, 29 April Van Lobito te Point Amboin; Dordrecht, 30 April van Haifa te Fanar; Kelbergen, 29 April nam. van Melilla naar IJmuiden; Klipfon tein, 29 April van Teneriffe naar Kaapstad; Lissekerk, 29 April van Londen; Lombok, 29 April te Ma nilla; Oranje, 29 April van Suez; Sal land, 30 April te Bahia; Samaria, 30 April van Konakri te Bordeaux; Samarinda, 28 April van San Fran cisco naar Manilla; Van 't Hoff, 29 April van Durban te Lorenzo Mar- quez; Waterman, 29 April van Aden. Zwijndreclit, 29 April van Lagos naar Rome. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 April. Vee. Aange voerd: 22 fokstieVen, 6 slachtdieren, 158 kalf- en melkkoeien f 400800, handel vlug; 213 varekoeien e.a. 300550, handel vlug; 80 vette koeien; 37 pinken 200350, handel matig; 260 slachtkalveren; 244 weide- schapen 5080, handel vlug; 556 lammeren 2430, handel matig; 1 zeug; 19 mestvarkens 6085, han del vlug; 587 biggen 4065, han del vlug; 17 paarden; 29 bokken cn geiten f 2060, handel tamelijk. Kaas. Aanvoer: 25 partijen: Goudse kaas le srt. f 166171,idem 2e srt. 161—165, per 100 K.G. Han del matig. GOUDA. 29 April. Kaas. Aan voer 28 partijen, prijs le soort 1.65 1.70; 2e soort 1.61—1.64. Handel kalm. 2 puulen Geblokte Sportkousen 4 punten vauaf ioÜS Witte Damessokjes 2 punten i uitgebreide collectie DAMES-, HEREN- EN KINDERGOED Zolang de voorraad strekt Sokken- nn Breiwol in div. kinuren U slaagt zeker bij NIEUWE RIJN 35 TELEFOON 20989 Steeds op tijd SCHRIJVERS' TAXIBEDRIJF TEL. 20206 2 Breiwerk gevraagd van particulier. Br. onder no. 5373 bureau van dit blad. 2 R. K. Meisje vraagt net werkhuis voor 3 of 4 da gen per week. 'Bevf. J. Turk. Weipoortseweg 75, Zoeter woude. 3615 2 Het Ringenhuis is het juiste adres voor uw repa. ratiën aan gouden en zil veren sieraden. Inkoop van curf goud en zilver. Jac. Hoogervorst, Morsstraat 9, Leiden, tel 24920. „WE PE" heeft 't Leuke kinder- sportkousjes Q9 nf 2 punten üUul dames skisokjes 1 fin 2 punten |,Uü interlock dames hemdjes 6 frunten interlock jongenshemdjes QQ nl 3 punten UUul interlock jongens- sportbroekjes 3 punten interlock herenhemdjes 6 punten interlock heren- sportbroekjes 6 punten corsetten diverse maten 13.64 1.99 1.04 2.19 1.62 6 punten 2.09 bustehouders prima katoen zware graslinnen slopen 9 Q(| 6 punten U,dU Manufacturenhandel „We Pe" Cangeile 4, Lelden RESTAURANT „IN DEN VERGULDEN TURK" TE LEIDEN vraagt voor spoedige indiensttreding Aanmelden bij de Directie. 3629 GEVRAAGD EEN voor de machinekamer en een Aanmelden Leidse Overdekte Zweminrichting, Haar lemmerstraat. 3630 bekend met Boekhouden. 2 Geen potje volle neef of er past een deksel op. Geen feestganger of een der vele fraaie muitsen vanaf 20 cent siert zijn hoofd. Dus feestgangers allen naar Spier, Diefsteeg. 2 Kinderwagen, Engels, als nieuw, moderne wieg, tandem met nieuwe ban den, merk „Magneet". Ge vraagd z. g. strandwagen. P. Erardes. Diefsteeg 15. Leiden. 5376 2 Gevraagd een R. K. Eoerendienstbode bij G. de Groot, Hazerswoude Rijndijk A 7. 3618 2 Motorhersteller of half was gevraagd door Jac. de Lange, motoren en rijwie len. Molenstraat, Noord- wijk. 3625 2 Te koop: Motorrijwiel merk Eysink, 125 c.c. L. T. v d. Geer. Lammenschans- weg 74, Leiden. 5375 BELANGRIJK BERICHT. De vorige week hebben wij heiaas meerdere klanten moeten teleur stellen, omdat de voor raad snel was uitver kocht. Intussen is een nieuwe zending dames kousen aangekomen, zodat wij U weer een volledig sortiment kun nen aanbieden. Uitsluitend eerste keur. Tevens ontvingen wij een belangrijke zen ding in SPORTKOU SEN en KINDER KOUSEN. 3623 HAAR LEMMERSTR. 228 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Maagd en de H. Gemima voor het welslagen van een exaimen. na het houden v. d. krachtdadige Novene der 3 Weesgegroeten. 2 Net meisje gevraagd voor halve dagen, liefst van 8.3612.30. Leeftijd 1718 jaar. De Kempc- naerstraat 78. Oegstgeest. 2 Rijwielhersteller of halfwas gevraagd bi.i Jac. de Lange, motoren én rij wielen, Molenstraat Noord- wijk. 3624 gezellige vriendin 2023 jaar, liefst in bezit van fiets. Br. graag met foto welke op erewoord retour, onder no. 5368 bur. van dit blad. 2 Te koop: een Kroonman gel en een ronde tafel. Te bevragen Leidse weg 89 te Voorschoten. 3631 2 Net meisje gevraagd, circa 16 jaar. voor haive dagen, in gezin van 2 per sonen. Rijndijk 224, Haag se Schouw. 5353 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt t t.50. uitsluitend tegen contante betaling

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3