-Eltax- Eerste Ronde van Nederland in étappes Oranje-elftal boekt fraaie 5-2 zege TOURINGCAR? MAANDAG 26 APRIL 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 Wedstrijdleiding en Politie sloeg een verkeerde weg in Twentse achterland in Gedupeerde kopgroep kwam achteraan I'VE EERSTE ETAPPE van Zaandam naar Groningen is achter de rug en hoewel wij voorzichtig willen zijn met conclusies te trekken, moeten wij toch een verzuchting slaken: alle begin is moeilijk. Want aan de organisatie kleefden talrijke grote en kleine fouten, die zelfs voor een belangrijk deel de course en du ook de uitslag beinvloed hebben, maar anderzijds vergeten we niet,, dat deze ronde van Nederland een eersteling is, hetgeen wil zeggen, dat vrijwel alle leden van jury en or ganisatie nog nimmer een dergelijke etappe-course met bovendien nog een numerike grote buitenlandse deelname, hebben meegemaakt, en wie zou dan geen fouten maken uit gebrek aan ervaring? van de Meerschaut de sprint won. 11.Schoenmakers (Ned.) 6.10.34, 12 Joossen (N. Brabant A) zeefde tijd, 13 Evers (Zaanstreek) 6.10.38, 14 Bak ker (Zaanstreek) dezelfde tijd, 15. de Baere (België B) zelfde tijd. 16. ex aequo van de Zande (N. Brabant A,) Pellenaars (N. Br. a.), Kirchen< (L/uxemb) Motké (N. H.) Smit, (N.H.) Lauwers (België B), Goutorbe (Frankrijk), Tarchini (Zwitserland,) Verschuren (Z. H.), Sijen (Limburg) en Savelsberg (Limb.) Van der Meerschaut wint de eerste étappe Versoheidenen van deze tekortko mingen zullen in de komende dagen wel verdwijnen. Vele fouten corri geren zich zelf, maar niettemin blij ven er nog enkele punten over .wel ke toch de moeite waard zijn ze thans reeds te signaleren. Zo'n eerste etap pe over de vlakke wegen van Noord- Holland en Noordelijk Nederland is te verdelen in twee phasen: in de eerste wordt er in tempo gereden en doen verscheidene renners, aldan niet in groepjes verdeeld, uitlooppo gingen, welke zoals nu ook het ge val was, geen succes opleverden. In het tweede gedeelte valt dan ge woonlijk de slag. Die zou deze etap pe gebeuren op de Afsluitdijk, waar de renners de felle wind pal tegen hadden en geen beschutting van bo men of huizen mogelijk is. Maar wat gebeurde hier? Op een gegeven ogenblik was het grote peleton van meer dan 130 renners op de Afsluit dijk reeds in vier groepen gesplitst met tussenruimten van ongeveer 250 a 300 m. de courseleidïng had op dat moment de rode vlag moeten hijseri, opdat geen dor volgauto's gelegen heid zou krijgen te passeren totdat of de groepen weer waren ingehaald of de uitloppoging definitief geslaagd mocht worden genoeipd als de af stand tussen de vluchtelingen en de tweede groep tot een km. of meer zou zijn uitgegroeid, maar dg wed strijd-leiding liet de auto's" wel pas seren en tussen de vier groepen za ten op deze wijze talrijke wagens, die door hun beschutting, zonder het overigens zelf te willen de ene groep weer aan de anderè trok. Het gevolg was'dat voor Bols ward elke nieuwe uitlooppoging bij voorbaat tot mis lukking was gedoemd. De aankomst in het stadspark te Groningen was zodanigj*eregeld, dat het voor de'jury practisch onmoge lijk was snel en een goed klasse ment op te stellen. Het gevolg was dat,pas zeer laat in de avond de re sultaten konden worden bekend ge maakt. De course, heeft overigens een zeer levendig karakter gehad, de strijd was in menige periode zeer fel en daarmee werden de schapen van de bokken gescheiden. Verschillen van aankomst van drie kwartier tot een uur kwamen voor. Verschillen, die nog groter zulen worden, omdat in de tweede en derde etappe van een ronde de vorm en het uithou dingsvermogen van een renner het sterkst op de proef worden gesteld. Henk de Hoog en Henk Lakeman werden 7 km voor Groningen het slachtoffer van een motorrijder. Bij deze valpartij kreeg de Hoog een verwonding aan het hoofd en aan zijn borstkas. Dit js dan ook de reden dat beide deelnemers niet op de voorlopge uitslaglijst voorkomen, waarover de jury zich nog nader moet beraden. De belangstelling, vooral, in de provincies Friesland en Groningen was overweldigend. In Bolsward, Sneek, Leeuwarden en tenslotte Groningen stonden tien duizenden langs de trottoirs opge- stald om maar een glimpje van de voorbij flitsende renners op te van gen. De belangstelling voor,'de wegren- sport is in 'het Noorden van ons land gewekt, moge men er prof ij van trek ken. De uitslagen van de eerste etappe Zaandam-G*oningen luiden: 1. Van den Meerschaut (België B) 6 u. 10 min. 30 sec., 2.Lesage (België) 3. Delacotte (Frankrijk), 4. Vooren (Ned.), 5. de Vries (Z.H.), 6 Poe's (België B), 7. Rogiers (België A8. van Mirlo (België B). 9 Malfait (Frankrijk), 10. Bijl'(Z.H.). Dit is de kopgroep van tien renners waarbij MOEILIJKHEDEN IN DE RONDE VAN NEDERLAND Naarwij vernemen zal het parcours van de ronde van Ne derland door Beveland en Wal cheren nog niet geheel vaststaan Van overheidswege heeft men n.l vergunning geweigerd om de Vlakebrug en de Baileybrug te Middelburg, daarin op te nemen. De renners zouden dan op Zuid- Beveland de omweg over Wemel- dinge moeten maken. Een gro ter bezwaar is echter, dat op Walcheren niet de hoofdweg van Middelburg naar Vlissingen ge bruikt mag worden, doch de zeer slechte weg over Oost-Souburg, waarin zich bovendien een uiterst gevaarlijke bocht bevindt Het bezwaar tegen het gebruik van de bedoelde bruggen is een gevolg van het feit, dat deze voor het gewone verkeer geslo ten moeten worden, terwijl de renners passeren. Men schat de tijd hiervoor op ongeveer een half uur. Pogingen worden aan gewend om alsnog de gewenste goedkeuring te verkrijgen. De Ruiter winnaar in de tweede De eerste etappe van de ronde is een sportief en propagandistisch eve nement geworden. Het was een le vendige wedstrijd met tal van be langwekkende momenten, gereden in een zeer behoorlijk tempo als men de constante straffe tegenwind in aanmerking neemt en speciaal in de steden en dorpjes van Groningen en Friesland waar de rennersstoet pas seerde was zo'n verbazend groot aan tal toeschouwers, dat het geen twij fel laat of het noorden van het land ig" voor de ronde gewonnen. Wat de strijd van Zaterdag aan gaat moet nog vermeld worden, dat de renner Jozef Didden uit de Bel gische A-ploeg, die niet op het klas sement voorkomt, wel degelijk de finish, in Groningen is gepasseerd. Dit is bij de na-controle gebleken. Hij kwam ex-aequo binnen met een troep van 16 coureurs en heeft nu vanzelfsprekend de plaats op de lijst gekregen, welke hem toekomt Twee léden van de Noordholland- se ploeg, het betreft de Hoog en La keman, konden gisteren echter-niet starten. Deze twee renners kwamen in botsing met een motorrijder, die op enkele kilometers voor de finish zonder te waarschuwen plotseling voor hen stopte. De Hoog werd nogal ernstig geblesseerd en ook Lakeman maakte een smak, zodat het er eerst naar uit zag, dat zij de strijd moes ten opgeven. Dat moet dan ook hun mening zijn geweest, want zij gingen wel naar Groningen door maar nief-op de fiets, 's Avonds voelden zij zich zoveel beter, dat zij vroeg^i de tocht te mogen vervolgen. De Hoog legde zelfs een gunstig doktersadvies over. De wedstrijdreglementen zijn echter onverbiddelijk op dit punt. Wie de eindstreep niet op de fiets passeert is uitgeschakeld, ook al is de oorzaak geheel buiten hun schuld geweest en dus moesten de Hoog en Lakeman de strijd staken, sneu voor de jongens maar onvermijdelijk. Voor de tweede etappe werd gis termorgen om twaalf uur, ook al weer onder grote belangstelling -in liet Stadspark te Groningen gestart. Het traject was aanmerkelijk korter dan Zaterdag: 173 K.M., maar ook op deze afstand kan genoeg gebeuren, dat is Zaterdag tussen Leeuwarden en Groningen gebleken. Nadat het startschot in het Stads park gelost was, werd de stoet door de buitenwijken, teneinde religieuze gevoelens te ontzien, in een kalm gangetje GroningenHeelde geleid; Maar nauwelijks was dit bereikt of de Luxemburger Goldschmit sprong weg uit het peleton en vierde zijn aanvalsrit uit in een spurt, die vele kilometers lang de 50 K.M. benader de. Hij kreeeg een flinke voorsprong totdat de Italiaan Montouri en de Brabander Hopstaken de achtervol ging inzetten en nog voor Assen con tact kregen. Zo was een kopgroep van drie man ontstaan, maar weer splitste de hoofdgroep achter hen zich. Het waren Arie Vooren en de Zwit sers Tarchini en Weileman, die zich los reden in een verbluffend tempo. De snelheidswijzer van onze auto wees herhaaldelijk 55 K.M. aan, om meter na meter de voorsprong van de koplopers teniet te doen. Op 35 K.M. voor Assen hadden zij de drie leiders ingehaald, waarna de vaart een ietsje minderde. Deze koele ontsnapping van Gold schmit en de medogenloze achtervol ging van Montouri en Hopstaken, daarna van het trio Vooren, Tarchi ni en Weileman, waarbij ieder in zijn speciale stijl zijn beste krachten inspande, Tarchini stoer en massief, Weileman' veel soepeler en Vooren driftig rukkend op de pedalen, vorm den een sportief hoogtepunt, die de volgers van de rit niet gauw zullen vergeten. De kopgroep bestond dus uit zes renners, op 700 meter volgden Syen en Chris Smit, die eveneens het hoofdpeleton waren ontsnapt en kilometers lang verbeten vochten om zich ben de leiders te voegen, wat echter niet lukte, want de vaart aan de kop bleef nu constant boven de 40, meestal dicht bij de 45. Zij ver loren terrein en werden op ongeveer 10 kilometer voor Meppel weer op genomen in het hoofdpeleton, dat een achterstand van ongeveer een kilometer had op de leiders. Uit deze cijfers blijkt voldoende, dat er hard is gereden. Men had trou wens voortdurend een stevige wind ir. de rug en zoals boven geschetst bleef de situatie zo, totdat om 1.45 uur Meppel gepasseerd was, ruim 1 kwartier vroeger dan het tijdschema aangaf. Aan de kop zes fanatieke renners, die hun laatste reseves aan spraken om de moeilijk verworven voorsprong te behouden en van wie Arie Vooren een prachtige kans had op de oranje trui wanneer hij bij de leiders zou zijn als Enschede bereikt werd. En daar achter op 6 a 700 me ter het grote peleton, dat eveneens in hoog tempo achter de koplopers aanjoeg Na Zwolle, dat om half drie door kruist werd met nog altijd een kwar tier voorsprong op het tijdschema was de positie ongewijzigd. 7 a 800 Meter bleef de voortstormende kop groep gescheiden van het peleton, dat zich er voorlopig toe beperkte geen veld te verliezen. Serieuze in- haalpogingen werden niet onderno men want er zaten immers Hollan ders, Zwitsers, 1 Luxemburger en 1 Italiaan bij de leiders en dus alleen de Belgen hadden er belang bij een jacht te ontketenen. Zij achtten het blijkbaar daarvoor nog te vroeg. Even later, op een moment, dat ieder de ontketening van een Bel gisch offensief verwachtte, deed zich een merkwaardig en betreurenswaar dig incident voor, dat het beeld van de wedstrijd en ook de uitslag totaal zou wijzigen en tevens fausseren. Door een ongelofelijke fout van de wedstrijdleiding, de koerscommissa- rissen en de vooroprijdende politie- jeep, die in het begin van de wed strijd tegenover persmensen al blij ken van overgrote nervositeit hadden gegeven, werd een verkeerde weg ingeslagen door de 6 renners, die zo dapper vóór hun voorsprong hadden gestreden. Over slingerende Twentse wegen door weilanden, bossen en bouwlan den, over tertiaire wegen maakten zij daardoor een omweg, die wij ze ker op 10 a 12 K.M. schatten. En toen zij eindelijk weer de hoofdweg be reikten, zagen zij juist de laatste groep achterblijvers voorbijgaan van het inmiddels in acht of negen moten uiteengevallen peleton. In plaats van aan de kop lagen zij nu aan de staart. Met een niet meer in te halen achter stand door een weergaloze blunder van de officials waren zij inplaats van eerste laatsten geworden. De uitslag werd nu een volkomen verrassing. In het van Heekpark te Enschede, waar zeer veel belangstelling was, moest de strijd nu in de sprint tussen enkele renners worden beslist met als resultaat: 1. de Ruiter (Zuid-Holland-ploeg) 4 uur 9 min. 52 sec.; 2. Crici-Torti (Zwitserse ploeg); 3. van Beek (^aan streekploeg) 4.9.57; 4. Sjefke Janssen (Limburgse ploeg)5. van Geldern 4.10.6; 6. Reuter zelfde tijd; 7. Piet de Vries 4.10.9 8. Harm Smits dezelf de tijd; 9. van Mirlo (België) 4.10.15; 10. Pepels 4.10.20; 11. Bakker (Zaan- streekploeg) 4.10.29; 12. Delacotte (Frankrijk) 4.12.24; 13. de Korver zelfde tijd; 14. Lauwers (België) zelf de tijd. De uitvallers in de tweede etappe tussen Groningen en Enschede wa ren: Bloomfield (Engeland), de Boer, Hardy (België) en Lesage (België). Ten aanzien van de renners, die door een abuis van de politie een ver keerde weg zijn opgestuurd, diene het volgende: De. 6 renners, Montouri (Italië), Goldschmit (Luxemburg), Tarchini (Zwitserland), Hopstaken, Vooren en Weileman (Zwitserland) zijn op het parcours tussen Heeten en Holten op een verkeerde weg gestuurd. Deze renners waren op dat moment de 6 leidende deelnemers met een voor- De eerste etappe van de Ronde van Nederland werd getvonnen door de Belg v. d. Meerschaut. Wij zien hem hier juichend door de finish in Gro ningen gaan. 4e ETAPPE NIJMEGEN-MAASTRICHT 27 API Hockey Nederland-Fraokrijk Ne derland wist in deze wedstrijd een overtuigende 5-2 zege te behalen. 'Mor.X it uit deze wedstrijd: Keeper Lemaire is uitgelopen en in vallende houding scoorde Krulze het derde Nederlandse doelpunt. Verdwaalde schapen Het begon zo prachtig in deze twee de etappe. Behoorlijk gestart ging de Luxemburger Goldschmitt op de prachtige betonweg van Eelden er van door. Was het spel of was het ernst? Uit het peleton ontsnapten de Italiaan Montuori en de Nederlander Hopstaken en spoedig hadden zij de vluchteling te pakken. Voort ging het, met de de stijve noorderbries in de rug over de hobbelige klinkers in de richting Assen. In de grote groep dacht men er voorlopig nog niet aan jacht op het drietal te maken, want zeker nog 150 van de 175 km. moes ten nog worden afgelegd. De Zwitsers Tarchini en G. Weileman waagden hun kans en ontsnapten en Arie Voo ren voegde zich bij hen. De Nederlan der gaf het tempo aan, maar de Zwit sers deden het zware werk. 35 Km. voor Meppel waren de drie vluchtelingen ingehaald. Zes man in de kopgroep, tot nu toe was alles nor maal. In felle jacht werd Meppel be reikt en via Zwolle ging het het Oos ten in. In het peleton werd nu met man en macht gewerkt om de 6 kna- pén daar voor hen in te halen. Er werd nog een schepje opgegooid met het gevolg, dat de hoofdmacht in ver scheidene groepen uiteen werd gere ten, maar kleiner dan 1 km. werd het verschil tussen de 6 koplopers en hun achtervolgers, waarin de Belgen het zware werk moesten doen, nooit. En toen begon het drama, waar door deze tweede etappe eigenlijk volkomen is mislukt. 130 km. waren er afgelegd, nog 45 waren er te rij den. Tussen Heeten en Holten wer den de 6 vluchtelingen een verkeerde weg ingestuurd. Het wonderlijke was, dat noch de rijkspolitie, die in een jeep voorop reed, noch de officials aanvankelijk iets bemerkten. De ren ners wisten natuurlijk nergens van, die zien nu eenmaal nimmer iets als de Spanning in de course haar hoogte punt is genaderd. De politie en de of ficials hadden na 2 a 300 meter reeds kunnen bemerken, dat zij op het ver keerde pad waren, want hier stond kip noch kraai langs de weg, terwijl tot dusverre duizenden en nog eens duizenden langs de route stonden ge schaard om de karavaan voorbij te zien trekken. Politie en officials re den door en de 6 renners er achter aan, van een hoofdweg kwam men op een secondaire weg en obk de ter tiaire ontbrak niet op het appèl, zodat wolken van stof om de hoofden der renners dwarrelden. Zeker 15 k.m. heeft dit zestal omgereden voor en aleer zij weer op de hoofdroute wa ren gekomen en toenzagen ze de achterblijvers van het grot peleton net in de rug. Een blunder in de organisatie had zich gewrokén, want de groepen uit het hoofdpeleton hadden wel de goe de route gevolgd en waren nu vele ki lometers voorgekomen. De 6 leiders vormden nu de staart, een groep, die in hopeloze positie lag en bijna 20 minuten achter de eerstaankomende in het Heekpark te Enschede binnen kwam. Het heeft verder geen zin na te gaan, hoe de strijd op de laatste 40 km. zich had ontsponnen, deze tweede etappe was nu eenmaal spor tief een algehele mislukking. De wedstrijdcommissarissen von den een gelukkige oplossing door het zestal een tijd te geven van die der wjnnaars, maar een gevoel van te leurstelling om dit slot van een aan vankelijk prachtige course bleef han gen. Gezien de oorzaak van dit verkeerde rijden hebben de wedstrijdcommis sarissen deze renners, die 50 K.M. van de eindstreep lagen, te klasseren in de gelijke tijd van de eerstaanko menden, exclusief de bonificatie. Ver der hebben de wedstrijdcommissaris sen besloten in verband met dit in cident om de leider in het al*»meen klassement, Vooren, in etappe van Enschede naar niet in de oranje leiderstri rijden. Het algemeen klassement na i. etappes luidt: 1. Vooren 10.19.50; 2. Piet de Vries 10.20.07; 3. van Mirlo (België) 10.20.13; 4. Tarchini (Zwit serland) 10.20.36; 5. Harm Smits 10.20.47; 6. Bakker 10.21.07; 7. W. de Ruiter 10.21.23; 8. Delacotte (Frank rijk) 10.22.22; 9. Goldschmit (Luxem burg) 10.22.23: 10. Van de Meer schaut (België) 10.22.33; 11. Lauwers (België) 10.23.02; 12. Lorenzetti (Ita lië) 10.23.26; 13. Poels (België) 10.23.33; 14. Rogiers (België) 10.23.40; 15. G. Weileman (Zwitserland) 10.23.44. Geen van de renners heeft de tijds limiet van 10 procent in deze etappe sprong van 4 minuten en 3 seconden. overschreden. Nederland-Frankrijk Hockey Drijver en Kruize de beste spelers Met een welverdiende 52 zege heeft het Nederlandse hockey-elftal zich Zaterdagmiddag in het hockey- stadion te Amstelveen de meerdere van Frankrijk getoond en daarmede de derde zege in dit seizoen behaald. De goals voor de rust werden ge scoord door Esser, die van dichtbij keeper Lemaire uü. een lange voor zet van Van Hee#passeerde (1—0), door Kruize 1 minuut later met een listige schuiver, nadat hij alleen was doorgebroken (20), waarna de Fransen tien minuten voor de pau ze door hun linksbinnen Thieffry uit een scrimmage een tegenpunt scoorden (21). Met deze stand kwam» de rust. Na de pauze scoorde Kruize na prachtig werk van Loggere in het middenveld, uit een uitstekende run, waarin hij dank zij zijn prachtige techniek de bal als gekleefd aan zijn stick houdend, drie Fransen passeerde, alsof zij er niet stonden, zijn tweede en het Nederlandse der de doelpunt, dat tevens het fraaiste van de wedstrijd was (31). Twee minuten later verkleinde de Franse midvoor Lacroix de achter stand dank zij een fout van Henk de Looper (32). Nadat *na een kwartier spelen een derde goal van Kruize door de slecht leidende Franse scheidsrech ter Gaillard was geannuleerd, scoor den Bromberg en Bolsius in de laat ste minuten van de wedstrijd ieder nog eenmaal, Bromberg na een snelle rush over een vrij veld, daar bij de Franse keeper omspelend en Bolsius uit een voorzet van Esser, tijdens een scrimmage op de doel lijn. Met een 52 zege voor Neder land kwam het einde. De twee beste spelers van Neder land waren.ongetwijfeld onze links back Drijver en de onvolprezen Kruize in de voorhoede. Esser was minder op dreef en legde het tot ieders verbazing in snelheid telkens tegen rechtshalf Debessay af. De Nederlandse doelman Richter heeft uitstekend werk verricht, De Looper daarentegen schoot zoveel in snel heid tekort, dat daaruit herhaaldelijk gevaarlijke situaties voor het Ne derlandse doel ontstonden. In de middenlinie was Loggere ditmaal de mindere van beide half- spelers. Vooral Langhout deed voor de rust prachtig en nuttig werk. Midvoor Bromberg bleef iets onder de maat. Hij miste vele overigens moeilijke kansen, maar smaakte de voldoening het vierde doelpunt op uitstekende wijze te scoren. Onze rechtervleugel was ruim voldoende. Bij de Fransen waren de twee oud-gedienden, Chevalier en Ma- noukian vervangen door twee jon gere spelers, respectievelijk Lucas en Guillin, die zoals uit het scoren wel blijkt, de bewegelijke Neder landse voorhoede nauwelijks de baas konden blijven. Uitblinkers bij de Fransen waren de beide vleugel spelers, de gebroeders Hauet, als mede aanvoerder Vandame. Over het algemeen toonden de Fransen zich sneller dan de onzen. Hun samenspef was daarentegen minder geraffineerd, hun stickvast heid groter. Slechts het eerste kwar tier van de wedstrijd ging de strijd gelijk op. De rest van de wedstrijd werd Frankrijk in dc verdediging gedrongen. Vooral de laatste twin tig minuten van de wedstrijd kwa men de Fransen er nog slechts spo radisch aan te pas; MODERN GOEDKOC VRAAGT INLICHTINGEN' TELEFOON 224/ ATHLETIEK Nieuw Ned. record 200 M. van Fanny Tijdens de internationale athletiek- •edstrijden te Lyon verbeterde Fan ny BlankersKoen het Nederlands record op de 200 meter, dat sedert 1943 in haar bezit was en stond op 24.5 sec. De tijd, die de Nederlandse athlete gistermiddag te Lyon maak te, bedroeg 24.2 sec. Ook de 100 meter werd door Fan ny BlankersKoen gewonnen. Deze afstand legde ze af in 11.8 sec., twee de werd hier mej. TroJliet (Lyon) in sec. Het hoogspringen werd door onze landgenote gewonnen met 1 M. 58.. Jaarvergadering Ned. Cricketbond Hel „derde" punt afgeschaft Onder voorzitterschap van mr. H. van Manen, had Zaterdagmiddag de jaarlijkse algemene verge dering van de Nederlandse Cricketbond, te Utrecht plaats. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter allereerst het overlij den van de ere-voorzitter van de bond, jhr. mr. E. Feith, voorts het heengaan van de oud-cricketers: Koolhoven, van Goch, en TenC Camp Vooral het heengaan van de ere voorzitter, jhr. mr. E. Feitlh noem de heer Van Manen een zeer groot verlies voor de bond. Na voorlezing van de diverse jaar verslagen werd door het bestuur me degedeeld, dat de eerste Idas com petitie dit komend seizoen uit de zelfde verenigingen zal bestaan als in 1947, met uitzondering van Ex celsior, Schiedam, die naar de tweede klasse A. is overgeplaatst. De indeling der eerste klas is der ive a.ls volgt: A.C.C., Haarlem, S., H.C.C. I, H.C.C IV, Henmes- P.W., Quick, Rood Wit, Sparta V.R.A, en V.V.V. klasse B.: Ajax (L.), Cric, L.C.C Xerxes, A.C.C. II, Hermes- D.V.S. II, 2e Idas C.: L.M.C.C.. Voorburg, V.H.C., Haarlem II, H.B.S. II, V. R. II. Na-uitreiking der kampioensme- daii'les werd op voorstel van de af gevaardigde van V.O.C., het bestuur in zijn geheel bij acclamatie herko zen, waarna het bestuursvoorstel tot 'afschaffing van het „derde" punt (voor de winnende partij 1 pupt, extra, en voor de verliezende 1 punt minder), voor de eerste plaats defi nitief af te schaffen (ingesteld jaar vergadering 1914). Z. ri. s. werd hier toe besloten, terwijl de A.V. tevens besloot om ook voor de lagere klas sen het „derde" punt bij een innings overwinning in de ban te doen en wel met 22 stemmen voor en 37 tegen. Bij de sluiting sprak de voorzitter de hoop uit, dat de kleine Neder landse ploeg die naar de olympische spelen afgevaardigd zal worden, vele successen zou behalen en de eer van ons land zou hooghouden. INTERN WEDSTRIJDEN. De data 'der verschillende hier te lande voor het komend seizoen vast gestelde internationale ontmoetingen luiden, voor zover bekend, nis volgt: Toer M.C.C., naar aanleiding van' het 70-jarig bestaan der Haagse Cric ketclub: 14 cn 15 Aug.: HCC—MCC terrein H.C.C.; 17 en 18 Aug.: N.C.B. elftal-M.C.C., terrein V.R.A. te Am sterdam; 19 Auge.: Flamingo'sM. C.C., waarschijnlijk te Bilthovesn; 21 en 22 Aug.: Nederl. ElftalM.C.C., terrein Rood en Wit ,Haarlem). Toer Free Foresters: 25 en 26 Aug.: Flamingo'sFree Foresters, P. W.Enscvhcde; 28 en 29 Aug.: Ned. ElftalFree Foresters, terrein Rood en Wit; 31 Aug. en 1 Sept.: H.H.C.Free Foresters, terrein H.C.C Toer: Craven Gentlemen: deze spelen op 7 Aug. te Tilburg tegen S.G.S., 9 Aug. tegen H.B.S., Hout- rust; 10 Aug.: tc Schiedam tegen HermesD.V.S., 12 Aug.: tegen A. C. C., Amsterdam; 13 Aug. tegen Sparta, Spangen, Rotterdam, en 14 Aug. te Schiedam tegen een R. G. INGELSE elftal. LAWNTENNIS UITSLAGEN KON. NED. L.T.B. Hoofdklasse: Leimonias IDDV I 75. Park Marlot IVictoria I 75; Hilv. LTC ILeimonias II 46. Overgangsklasse: Leidse Stud. ML TC ILeimonias1 IV 53; Leidse LTC IHilverheide I 35. Tweede klasse: Racketeers II Leidsche Stud. MLTC II 4—4. Hille- gersberg IVLeidse Hout I 17. NEDERLAND—EGYPTE 4—2. De tweedaagse trainings wedstrijd tussen de Nederlandse en de Egypti sche Davis Cup-ploeg, werd door Ne erland met 42 gewonnen. De re- ltaten van de eerste dag warenV. eegerenCoen 6'1, 6'4, Krijt jjar 46, 36. Dubbelspel: van -vol en Rinkel sl. Shaffei en Coen -0, 6—4, 6—1. Tweede dag: van SwolShaffei 1—6, 64. 5—7, 3—6; Rinkel—Na- jar 64, 36, 64: Dnbelspel Rin kel en Krijt sl. Shaffei en Coen 60, 6—3.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5