Onbevredigende Holland-België te Rotterdam MAANDAG 19 APRIL 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Het gelijke spel gaf de verhouding goed weer; beide ploegen versmaad den de overwinning |"\E TWEEDE NEDERLANDBELGIë ontmoeting in dit seizoenis we- U derom in een gelijk spel geëindigd. Na Deurne 11 werd liet nu Rotterdam 22 en al zullen beide partijen met deze uitslag uiteindelijk niet ontevreden zijn, wij zijn er niet voldaan over. Het moge waar zijn, dat het Oranje-elftal beter gespeeld heeft dan in Deurne, het spel bevre digde toch allerminst. Er zat geen feu sacré in, dat uiteindelijk tot de zege kan leiden, er zat geen systeem in het voorhoedespel, zoals we. dat de laatste jaren vóór de oorlog van ons elftal gewend waren en ieder speler trachtte individueel er maar van te maken wat er van te maken was. Maar daar kwamen zoveel tekortkomingen bij, dat we gerust kunnen zeggen, dat we op het ogenblik geen homogene voorhoede hebben. Oranje-voorhoede de zwakke plek en opnieuw slecht schieten der Belgen Eén verontschuldiging willen we voor de spelers aannemen en dat was de temperatuur. We kunnen ons voor stellen, dat de zomerse warmte die plotseling over ons land was neer gestreken, een nadelige invloed op de ges/telenis eter spelers heeft gehad, waardoor er over onze ploeg een loomheid lag, die niet weg te krij gen was. Maar dat verklaart dan toch weer niet vanwaar de Belgen dan weer eerder bijjie bal waren, wèl door zettingsvermogen toonden, wèl beter plaatsten, factoren, die bij de Oranje spelers maar al te veel ontbreken. De Oranjeploeg heeft door dit spel het werk der Keuze-commissie zeker niet gemakkelijker gemaakt en als men het er over eens is, dat verschil lende spelers zeker moeten worden vervangen we denken b.v. aan Stoffelen, die bepaald zwak was, aan Wilkes, van wie toch maar bitter weinig uitgaat, aan Schaap, die on der de middelmaat bleef, aan Engels man, die, ondanks zijn goed doelpunt toch maar toonde veel te langzaam te zijn en bovendien geen buitenspe- lersplaata kan vervullen, want hij dwaalde steeds naar het midden af dan rijst slechts de vraag wie men ervoor in de plaats zal moeten stel len, maar spelers als zij moeten er meer zijn! Er zat geen verband in de voor- hoede, het rammelde dikwijls zo erg, dat een aanval niet tot een goed ein de kon worden gebracht. En dat komt, omdat de spelers stuk voor stuk bijna op een andere plaats spelen dan zij gewend zijn. Als m^n dan toch in- dividuële spelers» opstelt, laat men hen dan op hun eigen plaats laten spelen. Allicht brengen zij het er be ter af. Intussen mag Oranje blij zijn met dit gelijke spel. waardoor het record van 1933, dat Nederland op eigen ter rein niet door België werd verslagen, gehandhaafd kon worden. Maar en nu komen we weer op het andere chapiter dat was ook weer eigen schuld van de Belgen, wier gehele voorhoede weer een on begrijpelijke onmacht om te doelpun ten aan de dag legden. Zoals Oranje voor de rust een bij na zeker doelpunt miste door een schot van Lenstra tegen de lat, zo zag België daarna een gelijke kans ver loren gaan en een derde doelpunt van België werd door Terlouw voorko men, toen hij Kraak reeds gepas seerd zijnde de bal uit de doel- mond haalde.... Dat was een geluk voor onze verdediging, maar zij zat ook niet zo stevig in elkaar als die van Antwerpen, ondanks het feit, dat van Bun beter voldeéd dan Spel. Maar Schij venaar was een klasse min der dan enkele weken geleden, waar voor zeer zeker een verontschuldiging is aan te voeren, aangezien het onmo gelijk *eacht moet worden, dat iemand, die pas een griepje achter de rug heeft, een snelle wedstrijd in een v/arme temperatuur, op volle toeren kan uitspelen. Daardoor kreeg Lem- berechts meer vrij spel dan voor onze achterhoede goed was en van die kant kwamen de afgemeten voorzetten, welke dodelijk hadden kunnen zijn, indien, ja, indien de Belgen die oude fout, het niet-kunncn-schieten maar eens zouden afleren. Dan was Ter louw zeker minder goed dan Möring, maar dat viel voor een debutant te begrijpen en overigens heeft de DCV- er zeer verdienstelijk gespeeld. Wat Terlouw miste was de routine, de er varing om een gexaarlijk man als Mermans, die vol trucjes en handig heidjes zit, zonder overigens unfair te zijn. in bedwang te kunn hou. den. Zo is dan ook de gelijkmaker, voor de rust van Mermans te verkla ren, want Möring had zich waar schijnlijk niet door de Belgische mid- voor zo laten verschalken. Van Bun speelde beter dan Spel indertijd te Antwerpen maar het werd hem niet gemakkelijk gemaakt, want Stoffelen v/as een volkomen misg eep, in Deur ne al zwak en nu absoluut onvoldoen de. Maar met Kraak hadden zij allen dat doortastende in hun spel, waar doormenie gevaarlijke situatie nog od het nippertje kon worden gered. Dit doortastende misten Stoffelei en de voorhoedespelers Engelsman, Wilkes en Schaap, die of te aarzelend in hun optreden waren of te lang treuzelden met het afgeven van de bal, zodat het tejnpo geremd werd de Belgen steeds gelegenheid krecen zich te her stellen en op het juiste moment in te grijpen. -uwens, de Belgen speel- Midhalf Terlouw, plaatsvervanger van Möhring, door wiens resoluut spel Oranje voor een nederlaag behoed werd. den als steeds iets geacheveerder, zij zaten feller op de bal, startten sneller en hun techniek was juist iets beter dan die van de meeste Nederlanders, Lenstra en Rijvers natuurlijk uitge zonderd Het verband in hun ploeg vonden wij ook echter beter en voor al in de tweede helft golfde de ene gevaarlijke aanval na de andere op het Nederlandse doel en toen van Steelandt direct na de hervatting zijn land de leiding 'had gegeven en de Belgen de toon aan bleven geven, zag menige Nederlander een dreigende nederlaag op eigen veld in het ver- schiet. Maar het is bij HollandBel gië ontmoetingen nu eenmaal zo, dat de kansen snel kunnen keren; de sfeer in de derby speelt altijd een gro. te rol en een nederlaag voor eigen publiek kon het Oranje-elftal niet verkroppen En zo kwam na ruim 20 minuten de gelijkmaker van Lenstra, die met een rustig, welgericht schot, zoals alleen de klassespeler dat kan doen, voor de gelijkmaker zorg droeg. In de Nederlandse ploeg viel in het bijzonder op, dat het ingooien, het plaatsen van de bal en het koppen onbeheerst geschiedden Het spel van Hollanders en Belgen Kraak in het doel heeft een vrij rustige middag gehad met weinig moeilijk werk De ballen, die hij kreeg, behandelde hij acuraat en stijlvol. Aan beide doelpunten kon hij niets- doen. Van Bun heeft zijn come-back er goed afgebracht. Na een weifelend begin kwam hij er steeds beter in en vooral, zijn wegwerken is vooruitge gaan. Onmiskenbaar beter dan Spel. Schijvenaar ondervond duidelijk de invloed van zijn ongesteldheid, waar van hij pas een paar dagen voor de wedstrijd werd genezen verklaard. Hij liet Lemberechts .e veel vrij en ook zijn timing was niet zo als anders. Stoffelen was wel de zwakste man van het Oranje-team. Zijn plaatsen gooien slecht en vaak niet in over eenstemming met de spelregels! Terlouw had een uitstekend debuut. Stevig, goed koppend bleef hij aan zijn man kleven. Jam me- van het eer ste doelpunt, maar daarentegen ver richtte hij kort voor het einde een prachtige redding. Aanvoerder de Vroet heeft een be hoorlijke wedstrijd gespeeld, maar de uitblinker van vroeger was hij toch niet. Het is echter een zeer nuttig speler en een uitstekend spel-opbou- wer. Van Engelsman hadden wij na zijn prestaties in het driehoeks-tournooi te Londen meer verwacht. Zijn zenu wen speelden hem kennelijk parten en hieraan was het spelen op een voor hem vreemde plaats natuurlijk niet vreemd. Vaak was hij da*r niet te vinden wanneer hem de bal werd toegespeeld. Rijvers heeft het heel wat beter gedaan dan in Antwerpen. Toen leek hij niet de juiste man om tegen een harde ploeg als.' die van onze zuider buren te spelen. Nu was hij echter goed op dreef en wat opvallend was. zijn dribbels waren effectiever door het goede schot, dat er nu soms op volgde. Van Wilkes is weer eens duidelijk gebleken, dat hij niet de aanvalslei der is, die wij zoeken. Er gaat op de midvoorplaats te weinig van hem uit. Ook gisteren hield hij de aanvallen vaak onnodig op door te individualis tisch spel. De derde debutant Schaap heeft ook niet aan de verwachtingen, vol daan. Voor de rust was hij nergens, na de hervatting ging het iets beter. Soms zagen we hem dan goede ope ningen voor zfjn medespelers maken. Een tweede proef met hem zou wel verantwoord zijn. Ten slotte Lenstra last but not least. Op deze voor hem vreemde plaats heeft de virtuose Fries uitstekend voldaan. Ziin doelpunt was „beke ken". terwiil hii het eerste goed voor- bereidde. Prachtig is de wiize waar op hij tegenstanders van rich afschut De Belgen. Doelman Daenen heeft een goede wedstrijd gekeept. Het eerste doel punt leek niet geheel onhoudbaar, maar het was dan ook een zeer ver rassend schot. Bij het schot van Rij vers in de tweede helft verrichtte hij een fraaie safe. Zowel Aernoudts als Anoul kunnen op een goede wedstrijd terug zien Naar onze smaak was Anoul iets be ter dan zijn partner. Aernoudts liet Lenstra te veel vrij en hoe de Fries hiervan geprofiteerd heeft is bekend. De Buck en aanvoerder Henriët steunden hun voorhoede uitstekend Wat de verdedigende taak betreft had Henriët het tegen de bewegelijke Rij vers niet gemakkelijk. Erroelen heeft evenals in Antwer pen een nuttige partij stopperspil ge speeld zonder dat hij daarbij tot won derbaarlijke dingen kwam of behoef de te komen. In de voorhoede had Lemberechts geen moeilijke middag tegen de op halve kracht spelende Schijvenaar. Wat is deze Mechelaar toch snel. Dat van Steelandt en Mermans niet beter van zijn veelvuldige en goede voorzetten hebben geprofiteerd is wonderlijk. Mermans mist echter de intelligentie van een Decleyn. Van Steelandt heeft een goed schot, wan neer hij het gebruikt. Van den Audenaerde heeft zijn voorganger op deze plaats, Chaves, niet kunnen overtreffen en ook Thiri- fayt speelde onder zijn vorm van die was absoluut onvoldoende en zijn in- in de wedstrijd te Antwerpen. DE WEDSTRIJD Te even half drie betreden de elf tallen het zonovergoten veld, dat prachtig groen te blakeren ligt in de zomerzon, en doorsneden is van de helderwitte kalklijnen. Luide toege juicht door de tienduizende toeschou wers stellen zij zich op voor het le gertje fotografen en de volksliederen weerklinken op de gebruikelijke wijze. Na de toss vangt het spel te 2.32 aan. De bal zweeft even óp het mid denveld en de Belgen trekken het eerst ten aanval, welke besloten wordt door een schot van v. Stee landt, doch Kraak heeft er geen moei te mee. Na een aanval van de Belg. linkervleugel volgt de eerste corner op het Holl. doel. Dan een Oranje- aanval EngelsmanWilkesLenstra en deze laatste besluit met een schot, magr de bal stuit buiten be reik van Daenen tegen de deklat. Een tweede corner tegen Holland volgt. Lemberechts plaatst goed voor doel, doch Schijvenaar kopt de bal weg, welke daarna wordt naastgekopt.- Een vrije schop tegen Thirifayt levert niets op. Lenstra doet goed werk, Rij vers schept een goede kans voor En gelsman, die naar binnen is gelopen, doch deze schiet hoog over. Uit een vrije schop tegen v. Steelandt schiet Rijvers over doel. Een gevaarlijke Belgische aanval wordt bezworen en een nieuwe behoorlijke kans voor de Holl. aanval ontstaat, doch de bal landt lost direct een schot uit een voorzet van Lemberechts ,doch Kraak is op zijn post. Herhaaldelijk blijkt Engelsman teveel naa: binnen te zijn gelopen, waardoor tal van passes naar zijn vleugel hun doel missen. Ook valt het voortdurend slechte in gooien van de Hollanders op, zowel van de kanthalfs als van de voorhoe de-spelers en bovendien is het plaat sen zo slecht, dat er absoluut geen voordeel uit ontstaat. Engelsman geeft Oranje de leiding. Na ongeveer 22 min. geeft Rijvers de bal uitstekend door naar Engelsman, die een hard scherp schot langs de grond lost, waarbij Daenen wel uit viel, doch hij was al gepasseerd, want de bal vloog onder hem door het doel in (1—0). Niemand had dit resultaat ver wacht en zette de Hollandse spelers even in enthousiasme, waardoor ze dadelijk weer voor het doel der Rode Duivels zitten, waarbij ook Lenstra een aardige kans kreeg toen hü een fel schot loste, doch via de Belgische keeper vloog de bal in het zijnet. Dat was de eerste corner tegen België, dadelijk gevolgd door de derde corner tegen Holland. Hieruit kreeg Engels man de bal te pakken Hij gaf een verre pass naar voren, waar Wilkes de bal oppikte en naar het Belg. doel rende, doch de bal belandde uit zijn schot precies bij Daenen. Uit een nieuwe Oranje-aanval volgde wordt weer overgeschoten, v. Stee-tweede corner tegen België, zonder België scoort de gelijkmaker resultaat evenwel. Een door Lembe rechts geleide aanval eindigde met een hard schot van Mermans, maar weer ging de bal naast. Prachtig spel van Lenstra. Abe Lenstra liet dan een door „vriend en vijand" bewonderd veld spel zien, waaruit de bal bii Wilkes belandde, maar hij kon zijn aanval niet voldoende beëindigen en het leer ging achter. Een van verre door Audenaerde gelost schot ging ook ver naast en als Abe Lenstra tussen twee Belgen ten val komt, laten de Hol landers ook horen, dat ze kunnen fluiten, een uiting, die deze middag meer dan ooit gehoord werd, gevolg waarschijnlijk van het fluitconcert, dat de Belgen zo dikwijls plegen aan te heffen .Halfback de Buck onder schept dan voortreffelijk een gevaar lijke voorzet van Wilkes naar Lenstra ten koste van de derde corner tegen België. Even later komen Mermans en Schijvenaar met elkaar in bot sing, zodat er gestopt moest worden. Terlouw verricht zo nu en dan ver dienstelijk werk en blijkt 'n goede vervanger van Möhring. Een vrije trap tegen Terlouw wordt wegge werkt, daarna komt de bal bij Lembe rechts, die doorgeeft naar Thirifayt, doch deze schiet weer naast, maar het bleek, dat reeds voor» buitenspel ge floten was. Mermans maakt gelijk. Dé Belgische midvoor loopt dan door op een naar voren geplaatste bal, welke over Terlouw heen gaat en Mermans heeft geen moeite over de inmiddels toegesnelde Kraak in het doel te plaatsen (11). Er is nog 2 min. voor de rust te spelen en da delijk zijn de Hollanders weer voor het Belgische doel, waarbij Wilkes hard tegen Daenen schiet, v. Stee landt schiet over, Engelsman, die de bal uit de achterhoede heeft opge haald, raakt de bal kwijt aan Thiri fayt, doch weer schiet hij naast De Belgen nemen de leiding. Na de hervatting zetten de Belgen dadelijk een gevaarlijke aanval 'op, waaraan v. Bun een einde maakt door de bal corner te werken. Hieruit volgt enig middenveldspel, waarna de bal bij v. Steelandt komt, die van 20 M. afstand een hard laag schot loste. Het leer vloog langs enkele Holland se verdedigers heen, precies in de be nedenhoek en Kraak viel tevergeefs uit (12). De Belgen houden even de overhand en Schijvenaar redt ten koste van de tweede corner. Deze wordt slecht door Lemberechts ge nomen, doch weer volgen gevaarlijke Belg. aanvallen, maar hun rechtsbui ten schiet weer over. De Belgen zijn dan enige tijd in de meerderheid doordat de Oranje-spelers een teveel afwachtende houding aannemen, bo vendien slecht plaatsten en de Bel gen daardoor teveel spelgelegenheid "boden. Uit een vrije trap tegen Schij venaar volgt weer een gevaarlijke si tuatie voor het Oranjedoel, maar Thi rifayt schiet de bal voor doel langs. Dan dreigde een goed schot van Schaap resultaat te hebben als Aer noudts de bal van richting doet ver anderen, doch Daenen kan nog juist redden. Lenstra maakt gelijk. Een Oranje-aanval bracht de Bel gische defensie in de war, maar op het laatste moment ligt het leer in een kluwen van spelers en de kans op een doelpunt scheen verkeken, toen Lenstra de bal voor de voeten kreeg en na 24 min. fraai gelijk maak- te (22). Dadelijk daarop een schot van Rijvers, maar Daenen werkt cor ner. Weer gaat Lenstra er vandoor, doch doordat hij ten val wordt ge bracht, raakt hij het leer kwijt. Aude naerde schiet van dichtbij over, v. Steenlandt weer van dichtbij over en een fraai schot van Mermans beukt de deklat, een zelfde kans als van Lenstra voor de rust, maar Kraak werpt zich dan resoluut op de terug springende bal. Audenaerde schiet weer over en een schot van Lembe rechts wordt door Kraak gestopt. Anoul, de Belgische linksback, ver oorzaakt nogal veel vrije trappen, want hü speelt een vrij fors spel Mermans schiet weer over en dan lijkt Oranje geslagen als de bal na enige schermutseling voor het doel van de linkervleugel wordt ingescho ten, en Kraak reeds is gepasseert, doch daar duikt Terlouw plots op de doellijn op en hij knalt de bal terug. Een fraaie safe, waardoor Oranje vrij zeker voor een nederlaag behoed bleef. Bravo! Het oplaaiend applaus bewees ten duidelijkste van hoeveel gewicht deze safe was. Stoffelen laat nog enige staaltjes van slecht plaat sen zien, twee corners op het Oranje- doel volgen nog, Lenstra schiet nog eens over, doch er was al gefloten voor buitenspel en in de laatste mi nuten neemt de spanning bij de Hol landse toeschouwers toe doordat er nog enige felle aanvallen volgen. We telden reeds een doel punt van Wil kes, doch op het laatste moment wordt hem het schieten belet en ten slotte komt onveranderd het einde. In de kleedkamers De kleine Henriët, aanvoerder van het Belgiéche elftal, was best tevre den over dit gelijke spel in.Rotter dam. En met een beetje meer geluk hadden wij kunnen winnen ook, voeg de hij er aan toe. Mermans, de midvoor, vond Mö ring een technisch betere speler dan Terlouw, maar deze nieuwe stopper- spil was meer vasthoudend, „hij liet me maar niet los", zei de Belg. Möring kwam Mermans even be groeten en de twee tegenstanders schudden elkaar als ware vrienden hartelijk de hand. De Belg informeer de wanneer onze landgenoot weer zou kunnen spelen, maar dat zou. volgens de Enschedeër nog wel even duren. Want nog drie weken zal het been in gips zitten en daarna zal de massage een aanvang moeten nemen. „Ik ben er helemaal uit", zei Möring nog en als ik weer ga trainen zal het wel niet meevallen. Maar ik ben vol goede moed, dat het niet al te lang meer zal duren of ik zal weer kun nen spelen. Tussen de Belgische en Nederland se kleedkamer liepen wij de voorzit ter van de K.NV.B., de heer Lotsy, tegen het lijf, die zoals gewoonlijk zijn oordeel in één zin kon uitspre ken: „beide elftallen hebben hun kansen voor de overwinning gehad" De voorzitter van de Keuzecom missie. de heer Herberts, vertelde, dat het geen groot elftal was geweest, dat dit gelijke spel tegen Bèlgië had be vochten. Het zal een zware taak voor de commissie zijn om plaatsvervan gers te zoeken voor de beslist zwak ke spelers, die in deze ploeg hadden gestaan. Aanvoerder de Vroet was trots op het feit. dat hij nog nooit in een Oranie-elftal had gespeeld, dat tegen België had verloren. Overigens be oordeelde hii het gelijke spel als juist. Doelman Kraak vond ook, dat de uitslag de verhouding goed weer gaf Dat tweede doelpunt van van Stee landt was voor hem volkomen onver wacht gekomen. Daar viel niet od te reageren. Maar wat schieten die Bel gen toch slecht. Terioi'w heeft het rijn gedaan. En spil Terlouw meende, dat Mer mans volkomen fair speelt, maar toch wel hard. Ook gebruikte de Belg graag zijn armen. „Möring heeft me gelukgewenst en daar ben ik dank baar voor!" Scheidsrechter Vlcek (Tsjecho-Slo- wakije) kon ons niet te woord staan, aangezien hij alleen maar de Tsje chische taal meester is Maar het Fifa- bestuurslid, Valousek, was zo vrien delijk als tolk op te. treden en zo kwamen wij aan de weet. ''at de heer Vlcek, in de eerste helft Nederland sterker achtte en in de tweede helft de Belgen. Last van de warmte had hij niet gehad, want hij was zo uit Guatemala gekomen, waar hij di verse ontmoetingen had geleid en in dat land is het nog wel een beetje warmer dan in Holland". Hoe warm het was \700R DE 65e MAAL hebben de vertegenwoordigende ploegen van Nederland en België elkaar gis teren ontmoet en na het gelijke spel in Deurne werd het ook in het Feyenoord-stadion weer een gelijk spel. Er heerste een zomerse tempe ratuur, hetgeen vooral voor de toe. schouwers echter niet onpleizierig ge noemd kon worden, omdat men zijn jas nu eindelijk eens thuis kon laten. Maar in trams en treinen heeft men wel degelijk last van de warmte ge had, zelfs tot laat in de avond. Want, zoals het in Rotterdam vol was, zo was het ook in Schiedam, in Delft, in Den Haag, in LeidenHet leek wel, of er overal een Holland-Bel gië-wedstrijd gespeeld was. Toen de zomerse warmte bii het vallen van de avond een dikke, zwarte onweerslucht deed opzetten, haastten allen, die in Rotterdam wa ren blijven hangen, zich plots huis waarts en dat veroorzaakte een nieu. we drukte aan het station D.P, waar op vermoedelijk riet gerekend was, want nadat de-trein van 20.39 (alleen naar Den Haag) was vertrokken, volgde te 20.44 een 4-wagons trein, die de reizigers uit Rotterdam wel kon opnemen, maar in Schiedam was de toeloop zo groot, dat de trein tot berstens toe vol was. In Delft gingen er wat uit, maar er kwamen er nog meer bij en in Den Haag stond het perron nog zwart van de mensen, toen de trein al vertrokken was en ook in Leiden bleven reizigers staanDe spoorwegaandelen zul len wel weer stijgen! Nederland tweede in het juniorestournooi te Londen Engeland won met 32 Engeland zegevierde in het inter nationaal juniorestournooi door het Nederlands elftal met 32 te ver slaan, na bij rust reeds een 20 voorsprong te hebben gehad. Zo won Engeland de fraaie prijs, beschik baar gesteld door de F.A., terwijl Nederland tweede werd, België der de, Italië 4e, Eyre vijfde en Noord- Ierland zesde. Overigens heeft het niet veel gescheeld of Nederland had er nog een gelijk spel uit gehaald, want in het laatste gedeelte van de ontmoeting tegen Engeland was onze ploeg voortdurend in de aanval, doch de gelijkmaker kwam maar niet. Voor de rust was de Nederlandse voorhoede niet bijmachte een doel punt te maken, hetgeen veroorzaakt werd door het feit, dat de aanval 'door de halflinie te veel aan zijn lot werd overgelaten en weinig steun ondervond. De Engelse midvoor Darwin profiteerde van een tactisch ingooien en scoorde het eerste doel punt (10). En een goed schot, ge lost even buiten het strafschopge bied door de linksbinnen Bannister, gaf Engeland met 20 de leiding. Vergrouwen van Internos, de links buiten, scoorde een tegenpui^t in de tweede helft, maar Darwin' zorgde voor een veilige voorsprong (31) In het laatste gedeelte was de Ne derlandse ploeg sterk in de aanval en De Jong van Willem II scoorde een tweede punt, maar daarbij bleef het (3—2). Voor de derde plaats werd letterlijk en figuurlijk gevochten tussen Italië en België. Verscheidene malen moest de scheidsrechter zelfs tussen beiden komen anders waren sommi- ee spelers tot handgemeenv gekomen. Bij België blonk de midvoor Cop- pens uit. Rotterdam nam revanche op Antwerpen En won met 20 De voetbalwedstrijd tussen Rotter dam en Antwerpen is door het Rot terdams elftal rrret 20 gewonnen. Het Rotterdams elftal werd direct na het bekend worden van de sa menstelling als zwak gedoodverfd. Een grootse indruk heeft het welis waar niet gemaakt, maar het wist toch met 20 de Antwerpenaren de baas te blijven en niet eens onver diend, want zeker driekwart van de tijdsduur hebben de Rotterdammers het initiatief gehad, zonder dat er nu juist van bijzondere geestdrift SDrake was. Beide elftallen begonnen met pech. De bal was nauwelijks een minuut aan het rollen of A. de Hert en Vermeer caramboleerden bij een kopbal en verdwenen na een poosje stoppen in de kleedkamer. De Ant werpenaar, die een scheurwonde aan de neus had opgelopen, werd door zijn broer C. de Hert vervan gen, terwijl Vermeer zijn opgelopen wond had laten „bepleisteren". Zijn herverschijning duurde maar 'n half uurtje, toen liepen de straaltjes bloed hem door de pleister heen op de rug en vond men het maar beter Hogendoorn van Neptunus in zijn plaats te stellen. De eerste helft verliep puntloos. Van weerszijden had men in die drie kwartier kans gezien opgelegde kansen onr zeep te brengen. De 2de helft verliep levendiger, en na een kwartier kopte de Spartaan van Male, .die op de linkervleugel nog weinig goeds had laten zien, op doel, 'waarop enig geharrewar ontstond, waaraan van der Tuyn ten slotte met een strak schot een einde maakte (10). Als reactie hierop probeerden de Antwerpenaren van leer te trekken, maar he> bleef bij een poging en enkele slecht gerich te schoten. Een keer schenen ze hun leven te willen beteren, maar de kanjer van Mersie ving van der Bijl grandioos op. Toen Schrumpf voor een tweede doelpunt had gezorgd, zonk de moed van de gasten in de schoenen. Nog een derde doelpunt volgde, maar dit werd terecht door scheidsrechter de Nijs niet toege kend wegens buitenspel. Met 20 kwam het einde. DE ENGELSE WEDSTRIJDEN Newcastle United naar eerste divisie New-Castle, de club, welke met een team uitkomt, dat wel eens spottend „De Bank van Engeland-ploeg" wordt genoemd in verband met de hoge transferbedragen, zal het vol gend seizoen in de eerste divisie mo gen uitkomen in verband met het feit, dat deze vereniging Sheffield Wednesday sloeg. New Castle is nu vier punten voor op de Wednesday met een veel beter doelgemiddelde en nog twee ontmoetingen te spelen. Arsenal speelde zijn eerste thuis wedstrijd na het behalen van het Leaguekampioenschap enver loor tegen Derby County Derby slaagde er destijds ook in het ongeslagen record van Arsenal na 17 wedstrijden, in het begin van 'het seizoen, te breken. Onder aan de rangpjst ziet het er naar uit, dat Blackburn, ondanks het gelijke spel van Zaterdag, met Grimsby Town naar de tweede divisie zal degrade ren. Deze clubs zullen Millwall en Doncaster vervangen, die naar de derde divisie degraderen. De resultaten luiden: Eerste divi sie: ArsenalDerby County 12; Bolton Wanderers'Grimsby Town 20; BurnleyAston Villa 10; Charlton AthleticBlackpool 20 LiverpoolManchester City 11; Manchester UnitedChelsea 50; MiddlesboroughBlacburn Rovers 11; PorstmouthSunderland 22; Preston Nord EndEverton 30; Sheffield United-Huddersfield Town 01; Stoke CityWolverhampton Wanderers 23. Tweede divisie: BarnsleyNot tingham Forest 22; Birmingham CityCardiff City 20; Brentford Bury 41; Coventry CityTotten ham Hotspur 11; FulhamMillwall 10; Leeds UnitedChesterfield 30; Leicester CityWcstham Uni ted 13; Luton TownSouthampton 02; Newcastle UnitedSheffield Wednesday 2; Plymouth Argyle Doncaster Rovers 22; West Brom- wich AlbionBradford 60. WIELRENNEN DE RONDE VAN NEDERLAND De ploegen, welke in de Ronde van Nederland starten, rijden in de volgende kleuren: Noord Brabant A in groen/wit, Luxemburg in rood/wit, België B in grijs/marine, Limburg in wit/rood, Noord Brabant B in geel. België A in geel/groen, Noord Holland in rood, Zaanstreek in blauw/geel. Frankrijk in bruin/oranje, Zuid Holland in geel/blauw en Italië in Tursuoise/wit. Spanje zal waarschijn lijk in mauve/oranje rijden en Zwit serland in rood/grijs.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5