ASC speelt gelijk tegen HPSV Lugdunum versloeg Roodenburg Zaterdag en Zondag spelen gelijk Het wereldschaakkampioenschap MAANDAG 5 APRIL 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 IN HET ZUIDERPARK in Den Haag speelden gisteren A.S.C. en H.P.S.V. hun tweede wedstrijd voor de promotie- en degradatieconfpetitie. De publieke belangstelling was vrij gering en leek nog enigszins doordat een flinke schare aanhangers voor rood-zwart, die A.S.C. ook in don kere tijden altijd blijkt te Wittefï, meegetrokken waren. Voorts een ongewoon aantal agenten, zodat bij voorbaat de rust om het veld ver zekerd was. Maar dat is natuurlijk gewoon bij de Haagse Politie Sport vereniging. ment werd hij gehaakt. Strafschop no. 1. Van Duyn voltrok knap het vonnis (12). En vervolgens kwam strafschop no. 2, echter aan de an dere zijde. Goed voorbereidend werk van Zandbergen doet de ASC-defen- sie dan een fout veroorzaken en dra zijn beide partijen weer op gelijke voet (2—2). Nu ontspint zich een scherpe strijd om de leiding. Beide partijen geven zich tot het uiterste en het doet prettig aan, dat veteraan Moo- ten ook in deze periode blijk geeft het nog niet verleerd te zijn. Dan weer eens een goede ASC-aanval. De Troye geeft een scherpe pass, Van Duyn snelt toe, even een duel met de doelman en dan krijgt Van Duyn de opspringende bal goed op zijn hoofd en kopt in het verlaten doel (23). Grote vreugde weder om in het ASC-kamp. Doch zoals het in de „vaktaal" heet: Nog was het gejuich niet verstomd of.In derdaad, direct van de aftrap komt de bal bij de gevaarlijke HPSV- rechtsbuiten en voor de onthutste verdedigers het weten heeft de H.P.S.V. ten derde male 'de gelijk maker gescoord (33). Direct hier na korht het einde. ASC behoudt haar kans en zal haar kansen o.i. kunnen vergroten, mits de dekking wat beter verzorgd wordt. Een behoorlijke wedstrijd Het is een behoorlijke wedstrijd geweest, waarbij het voor de Leide- naars te betreuren viel, dat ASC er niet in geslaagd is de volle buit te bemachtigen. De kans daartoe is groot geweest, want steeds weer wist ASC de leiding te nemen door haar betere spel. Door enthousiast spel wist „De Heilige Hermandad" tot vreugde der geunjformden steeds gelijk te maken. Na 13 minuten reeds nam ASC de leiding. Een der achterspelers maakte hands binnen het strafschopgebied, doch het moet een zeker piëteitsgevoel zijn ge weest, dat er in plaats van 'n straf schop een vrije schop op de rand van het beruchte gebied werd ge geven. Van Duyn bleek dit gevoel niet te bezitten en kogelde via de handen van de keeper het eerste goaltje in (01). De politiemannen, die uit hoofde van hun ambt de be tekenis van „de eerste klap" ken nen, bleken echter geenszins ont moedigd en nog voor de rust wisten zij Koch in het Leidse doel onhoud baar te passeren (11). Een pijn lijke stilte viel over het ASC-kamp. Gelukkig brak de tijd voor de thee spoedig aan, waarbij het aan be schouwingen over enige harde scho len van Aniba en Van Duyn, die echter door de goede Haagse doel man waren gestopt, niet ontbrak. En ook waarom toch een zuiver doel punt van Van Duyn werd geannu leerd De grote spanning kwam echter in de tweede helft dank zij een tweetal strafschoppen. Eerst brak Aniba door, doch op het laatste mo- A. V. V.Voorburg 83. On danks storm en regen speelde A. V. V. gistermiddag de tweede wed strijd om de K.N.V.B.-beker. Voor burg wint de tass en speelt met de Zuid-Westerstorm in de rug waar door de bal al dadelijk voor het A. V. V.-doel komt. Keeper Hörters stoot de bal van zich af, doch de wind is zo sterk, dat de bal weer te-. ru'gkomt, waarna E lies wijk van Voorburg het heel gemakkelijk had om de leiding te nemen (0—-1Een dergelijke door de wind opgedreven aanval herhaalde zidli, waardoor kort daarop van Ree de voorsprong vergroot tot 02. In het volgend ogenblik was de wind zo krachtig, dat een schot van de links-back van A. V. V. tot gevolg had, dat de bal in het eigen doel tereoht kwant, (03). En hiermede eindigden de successen van Voorburg. A. V. V. deèd er nog een schepje op om de wind te trotseren en met succes. Toon Hulst opendt de reeks doelpun- (13). Kort daarop een mooie aian- ten met een scherp sdhot, dat voor de Voorbung-keeper onhoudbaar was ingezet door Jan Hakkaart en over genomen door Toon Hulst, die in het net schiet en de stand op 23 brengt. Nu komt voor de rust Joop Wiilemse met de bal aanrennen. Een schot en de stand is 33. Daarna rust. Na die rust heeft A, V. V. het voor deel van de wind en na enige minu ten het het Henk Nap, die A. V. V. de leiding geeft. (43). Een volgen de corner, genomen door Aat Hulst, wordt dbor een kopbal van Frans Hakkaart goéd benut v(5—3). Nap maakt er weer 63 van en Frans Hakkaart 73. Tot slot zorgde de storm voor het aohte doelpunt. Kee per Ouwehand ving de bal op. doch liet deze vallen en voortgedreven door de wind rolde de bal in het net, zodat A. V. V. triumpheerde over Voorburg met 83. DE ENGELSE WEDSTRIJDEN. Nu Arsenal veilig en zeker aan de kop staat van de Engelse League, gaat de publieke belangstelling voor de eerste divisie uit naar die clubs, die nog moeten vechten om de de gradatie te ontkomen. Men verwachtte Zaterdag dan ook verschillende verrassingen en Hud- dersfield beantwoordde deze door de uit-wedstrijd tegen Preston Eforth End te winnen met 20, waardoor zij weer een iets veiliger plaats op de ranglijst innemen. Bol ton Wanderers is ook wat opgeklom men door de 10 overwinning op Aston Villa, terwijl Charlton, Blackburn en Sunderland nu de clubs.zijn, die in gev&ar verkeren. In de tweede divisie versterkten Birmingham en New Castle, die beide een overwinning behaalden, hun promotiekansen te meer daar hun grootste rivalen Cardiff City en Southampton verslagen werden. De resultaten zijn: Eerste divisie: ArsenalBlack burn Rovers 20; Bolton Wande rersAston Villa 10; Burnley Everton 01: Charlton Athletic Manchester City 01; Liverpool Sunderland 00; Manchester United —Derby County 1—0; Middles broughGrimsby Town 41; Ports mouthWolverhampton Wanderers 20; Preston North EndHudders- field Town 0—2; Sheffield United- Blackpool 2—1; Stoke City—Chel sea 20. Tweede divisie: BarnsleySouth ampton 21; Birmingham City Nottingham Forest 2—1; Brentford —Chesterfield 0—3; Coventry City —Cardiff City 1—0; Fulham—Shef field Wednesday 0—2; Leeds United Tottenham Hotspurs 13; Leices- ter City—Millwall 3—0: Luton Town West Ham United 0—0; New Castle United—Bradford 2—0; Plymouth— -;r"'Ie—Bury 0—0; West Bromwich 'on Doncaster Rover 13. HILLEGOMTEYLINGEN 1-2 In een prettige gespeelde wed strijd wist Teylingen niet zondert moeite beide punten voor de KNVB- beker te winnen. De wind welke af breuk deed aan het spel. was de oorzaak dat goed voetbal niet mo gelijk was, doch van begin tot eind bleef de spanning erin. Teylingen opende de score door 'n goed schot van de midvoor terwijl de rechts buiten door een fout van de Hille- gommer keeper, welke de bal uit zijn handen liet vallen, een tweede doelpunt maakte. Hillegom redde de eer met het enige doelpunt. Hoewel beide doelen steeds in gevaar waren, bleef de stand ongewijzigd. Teylingen 2VVLV 2 (vriendschap pelijk) 2-4; Jun. AWarmunda (a) 1-2; Jun. B.-»Warmunda (b) 0-0 WSB (c)Teylingen (c) 3-2 V.V.L.V. Na het tweede en derde elftal, heeft gisteren ook het vierde de kampioensvlag gehesen, door een 30 overwinning op de gastheren Foj;eholte 4. Proficiat! Wat jammer, dat het eerste elftal na een zware strijd op de tweede plaats ge ëindigd is, anders zou V.V.L.V. dit jaar het zeldzame feit beleefd heb ben, dat alle vier de senioren-elftal len kampioenen waren. Maar dat komt het volgend jaar wel! Het tweedé won met 42 een vriend schappelijke uitwedstrijd tegen Tey lingen 2; het derde verloor met 30 van het thuisspelende Rouwkoop 3. De tweex junioren-elftallen waren beide naar U.D.O. getogen, waarbij A met 10 verloor en B. met 31 won van de dito's uit Oegstgeest. De asp. tenslotte hebben eindelijk de manier gevonden en bevochten gisteren hun tweede overwinning, ditmaal waren de Docos-asp. het slachtoffer met 1—0. IJET EERSTE treffen tussen de beide Leidse gegadigden voor een plaats *-®in de derde klasse heeft een royale 40 overwinning van Lugdunum op Roodenburg opgeleverd,doch we kunnen gerust zeggen, dat de groen- witten hierbij de volle steun en het voordeel van de wind hebben gehad. Het lijkt ons zelfs helemaal niet on mogelijk, dat Roodenburg met de zelfde cijfers zou hebben gewonnen, indien de zwartblauwen het eerst het voordeel van de stormachtige w ind zouden hebben gehad. DANK ZIJ HET WINDVOORDEEL Lugdunum begon, nadat weder zijds bloemen waren aangeboden in velband met het behaalde afdelings kampioenschap, met de wind in de rug en dat leek een belangrijk voor deel, omdat de groenwitte voorhoe de dadelijk en voortdurend in de aan val kon zijn. De tweede aanval had bovendien reeds succes door een goed schot van E. Quist, die een door kee per Onderwater teruggeslagen bal goed opving en in een doelpunt om zette (10). Roodenburg had spoe dig daarna ook een mooie kans. doch Polanen schoot over. Ook Lens kwam eens fraai voor doel, doch toen hij v. Oudshoorn reeds uit zijn doel had ge lokt, schoot hij de bal half tegen hem aan en de zacht naar het doel rol lende bal werd door Bronsgeest weg gewerkt. Bij een gevaarlijke aanval op het Roodenburgdoel, wierp On derwater zich tot tweemaal toe re soluut op de bal en hij voorkwam er ger. De druk bleef aanhouden en na ruim een kwartier wist Teeuwen, toen de Roodenburgverdediging aar zelde met ingrijpen, met een fraaie kogel de voorsprong te vergroten (20). Dit èn het feit, dat Rooden burg allerminst over geluk te roe men had bij haar aanvallen, waren de oorzaken, dat Roodenburg uitein delijk verloor^, Lugdunum toch zag de mogelijkheid om te winnen als ze ker aanwezig en dat sterkte haar aanvals- zowel als haar verdedigings kracht. Toen tenslotte Verhoeven 8 min. voor de rust de stand op 30 had weten te brengen, had Lugdu num een veilige voorsprong verkre gen, hoewel nog allerminst gezegd kon worden, dat de wedstriid daar mede gewonnen Na de hervatting evenwel putten de groenwitten morele moed uit hun voorsprong en terwijl het Rooden burg allerminst meezat, zodat doel punten uitbleven, verstreek de twee de helft geleidelijk aan in de over tuiging, dat het eeri gewonnen wed strijd voor Lugdunum Werd. Eerst had Lens een prachtkans om hals ge bracht, toen hij, alleen voor de kee per, de bal precies op hem aanschoot en na tien minuten loste Wim van Dorp een goed schot, waardoor Van Oudshoorn gepasseerd werd, doch de bal sprong van de bovenlat terug. Een kopbal van v. Dorp uit een vrije trap van Lex du Prie.ging naast en zo ging het maar door, zonder dat de blauwzwarten tot een doelpunt konden komen. Ltfgdunum was in het veld intussen allerminst zoveel minder en de voorhoede zette zo nu en dan ook gevaarlijke aanvallen op, waaruit zelfs een doelpunt kwam, toen na 25 min. Verhoeven uit een voorzet van E. Quist in het uiterste benedenhoek] e wist te plaatsen (40). Weer kreeg Verhoeven nog een kans. doch met een tijgersprong wist v. Duuren, die de geblesseerde Onderwater kort voor de rust reeds had vervangen, het 1 werken. Onverander d slotte het einde zonder dat Rooden burg zelfs de eer had weten te red den. Evenwel, Roodenburg zal nog wel meer van zich doen spreken Daarvan zijn we overtuigd. D.O.S.R. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft D.O.S.R. 1 op ver diende wijze gezegevierd over BSM. Voor de rust werd gedoelpunt door B. Akerboom en na de rust zag de verdienstelijk spelende debutant Th. van Klink zijn werk met een keurig doelpunt beloond. BSM wist slechts eenmaal te doelpunten, zodat de einduitslag werd 2—1 voor D.O.S.R. De vriendschappelijke wedstrijd D. O.S.R. 3Rijpwetering 2 eindigde in een 2—2 gelijk spel. D.O.S.ft. 4 ten slotte moest met 3—2 beide punten aan VTL 2 laten ALPHENSE BOYS—ALPHEN 4-1 De Alphense Boys hebben giste ren kans gezien van de derde klas- ser Alhpen voor de voorronde van de K.N.V.B.-beker te winnen en wel met 4-1. Reeds bij de rust hadden de rood-witten een nuttige 3-0 voor sprong die de Alphense voorhoede in de tweede helft niet vermocht weg te werken, zelfs zag Bahlmanfe kans in de tweede helft tegen de storm in er nog 4-0 van te maken. Bouthorn redde voor Alphen de eer, terwijl IJkema kort voor het einde uit een penalty de bal recht op van Engelen aan schoot. Het einde van deze goed door v. d. Geer- geleide wedstrijd kwam alzo met een wel verdiende overwinning voor de Boys. VVO. Hoewel het weer Zon dagmiddag niet meewerkte, kan WO op een goed geslaagde wed strijd tegen de Ka jotters uit Roelof- arendsveen terugzien. Door de Ka- jotters was voor deze wedstrijd een medaille beschikbaar gesteld die er natuurlijk niet weinig toe bijdroeg het enthousiasme van de spelers te verhogen. Dat er spanning was blijkt wel uit de standen, respectie velijk 1—0, 1—1, 2—1, 3—1, 3—2 en 42. Na afloop werd de medaille door de secretaris van VVO met een woord van dank aan de Kajotters en een felicitatie voor de winnende ploeg aan de aanvoerder overhan digd. VÓÓRWEDSTRIJD HOLLAND—BELGIë OP HET C.V.V.TERREIN. Op het terrein van C.V.V. zal, voorafgaande aan de wedstrijd Ne derlandBelgië, een wedstrijd wor den gehouden tussen een jeugdploeg van Feijenoord en een Nederlandse jeugdploeg. Deze wedstrijd dient ter vervanging van de ontmoeting Ne derlandBelgië jeugd, met welke in terlandwedstrijden men in ieder ge val het volgende seizoen een begin hoopt te kunnen maken. Ned. Hockey B-ploeg verslaat de Belgen Een 40 overwinning Op het fraai gelegen EMHC-ter- rein te Eindhoven stonden gisteren de officiële ploegen van Nederland en België tegenover elkaar in een strijd, die uiteindelijk voor de keuze commissie niet veel nieuwe gezichts punten opgeleverd zal hebben, maar voor de vele belangstellenden zeker het aanzien waard was. Vooral van Nederlandse zijde werd een aardige partij hockey te zien gegeven. De elf uitverkorenen beheersten het ter rein over het algemeen behoorlijk en vooral Bolsius (Tilburg) behoorde tot de uitblinkers. Hij was ongetwij feld de sterkste man van het veld. de manier waarop hij twee doelpun ten voor zijn rekening nam, pleitte voor zijn techniek. Zijn eerste doel punt maakte hij uit een niet vol doende door de Belgen weggewerkte strafcomer, maar zijn tweede, vlak na de rust gescoord, was een „ju weeltje". Een van links aangegeven bal nam hij ineens op zijn stick en zonder dat de Belgische verdediging ook maar een schijn van kans had, verdween de bal in het doel. Bouw man had de score geopend uit een strafhoekslag en hij toonde later zijn beheerstheid toen hij vlak voor het einde een mooie gelegenheid kreeg om de score op te voeren. Deze kans liet hij niet onbenut, want in plaats van hard in te schieten, gaf hij de bal een klein tikje en precies in het uiterste hoekje verdween het ronde ding voor de vierde maal in het doel (40). Hoewel de keuzecommissie, die naar nieuwe gezichtspunten zoekt, niet veel verder gekomen zal zijn, zullen ongetwijfeld Dijkstra (Leiden) als achterspeler en Bolsius in de voorhoede, zeker wel de aan dacht krijgen die zij verdienen. De universitaire wedstrijd Enge landNederland, die Zaterdagmid dag voor ruim 25.000 toeschouwers te Leicester werd gespeeld eindigde in een eervolle 10 nederlaag van de Nederlandse studenten. Ondanks uit stekend werk van de Nederlandse verdedigen met doelman Flierine-a (H.V.V.) aan het hoofd, konden de Engelsen na 15 minuten uit een vrije schop doelpunten. In de tweede speelhelft kwam de Nederlandse voorhoede wat los en menige aanval werd door de Neder landers met Cammeraat (Xerxes) als Uitblinker opgezet, maar de En gelse verdediging passeren konden zij niet. Uitslagen. Heren: Kampioensschap: HHYC DKS 71: GroningenVenlo 17. ames: Amsterdam-beker: Leiden Quick 10. West prom. Ie klasse: HDMKie viten 10. Aan vele vaarten, menig' gracht De L.R.B. reeds redding bracht I Leidse Reddingsbrigade. VUTE VERWACHT HAD een uiterst spannende en fraaie wedstrijd te zien, is teleurgesteld geworden, toen hij Zaterdagmiddag op het N.B.L.O.-terrein aan de Zoeterwoudse Singel de strijd aanschouwde tus sen samengestelde elftallen uit de Zaterdagmiddag- en Zondagmiddag competitie. Er werd weliswaar aardig gevoetbald, maar spel, zoals we dat mogen verwachten van een keurcorps, dat samengesteld is uit zo'n grote keus van spelers, werd er niet vertoond. Toch onderscheidde deze wedstrijd zich gunstig van die, welke we 2 weken geleden op hetzelfde terrein zagen, toen er een selectiewedstrijd gespeeld werd om te komen tot samenstelling van een nationaal Za terdagmiddagelftal, in welke wed strijd teamspel ver te zoeken was en de meeste spelers slechts trachtten persoonlijk zoveel mogelijk op te vallen. In de wedstrijd van Zater dag middag was wel degelijk een strijd te bespeuren, welke competi tie-afdeling het sterkst zou zijn,, doch de spelers waren onderling niet op elkaar ingesteld, wat vooral in de Zondagmiddagploeg nadelige gevolgen had. Het meest op vallen de was bij het elftal de grote ruim te, die steeds in het middenveld was, doordat de spil zeer terugge trokken speelde wat op zichzelf niet verkeerd is, doch daarbij z'n voe dende taak vergat, zodat het ver band tusen middenlinie en voorhoe de tamelijk los was. Nu speelde mid voor O wel, de goede stopperspil van Meerburg, wel erg teruggetrokken, om het gat zoveel mogelijk te vul len, maar liet daardoor een voor hoede van vier man vechten tegen een hechte verdediging van het Za terdagmiddag elftal, waarin vooral de linksback Zonneveld uitblonk. Vóór de rust, toen Zondagmiddag tegen wind had, was dit teruktrek- ken van de midvoor nog wel te ver- goelijken, maar na de rust zou een gelijk oprukken van jde gehele voorhoede waarschijnlijk beter effect gesorteerd hebben. Ooik de Zondag-achterhoede was nogal eens weifelend en dat het geen verloren wedstrijd geworden is, danken zij aan de uitstekend spe lende keeper Rijnbeek, die echter één grote blunder maakte en daar door waarschijnlijk een overwinning in een gelijk spel omzette. Toen n.l. tien minuten na de rust de stand 1-0 voor Zaterdagmiddag was, kreeg de Zaterdag-midvoor een voorzet van rechts, welke kans hij met een tam schot benutte, doordat Rijn beek de bal uit z'n handen liet glip pen en via z'n schouder in het doel liet verdwijnen (2-0). Wat het Zaterdag-elftal betreft, dit maakte een meer safe indruk. Zij speelden een hecht spel, welis waar iets langzamer dan de Zon- dagspelera» maar zij hielden goed hun plaats en speelden beter samen. Daardoor wisten zy in de eerste hèlft dan ook het aanvankelijke Zon- dagsoverwicht in hun voordeel om te zetten en na 25 minuten was het Bliek (Lisser Boys) die vlak voor het doel onhoudbaar inkopte, voorhoede echter treuzelde over het algemeen te lang en miste daardoor haar productiviteit. In de tweede helft was het Zon dagelftal vrijwel steeds iets in de meerderheid en, ondanks hun 2-0 achterstand, konden zij deze in de laatste 25 minuten inlopen. Links binnen Homan (Foreholte) plaat ste een corner goed voor het doel, zodat de V.V.L.V.-midvoor Nic. Stikvoort, die nu als rechtsbinnen stond opgesteld, met een fraaie kopbal de stand op 2-1 kon bren gen. 10 minuten voor het einde wa: het rechtsbuiten Zandbergen (Meer burg), die uit een mooie aanval de gelijkmaker in de. touwen kon depo neren (2-2). Een resultaat, dat de verhouding vrij goed weergeeft, doch o.i. in het voordeel van het Zondagmiddag-elftal anders had kunnen zijn bij een andere keus (de rechtshalf was uitgesproken slecht) en een andere opstelling. IJOEWEL ER EEN TIJDELIJKE rust is ontstaan in de internationale schaakwereld doordat het eerste gedeelte van het tournooi om het wereldkampioenschap is geëindigd en het tweede gedeelte te Moskou nog moet beginnen, blijft dc belangstelling voor dit tournooi onverminderd voortduren. In de Russische schaakclubs wordt nog levendig gediscus sieerd over de resultaten van het eerste gedeelte te Den Haag en het or ganisatiecomité voor het tweede ge deelte, dat te Moskou wordt gehou den, heeft het programa tot in alle details uitgewerkt. Wat Keres en Reshevski er over denken Het toneel van de strijd zal het ge bouw van het vakverbond zijn, dat midden in de stad ligt en waarvan de hal ruim 200 toeschouwers kan bergen. Dit is evenwel niet de eerste keer, dat wereldberoemde meesters elkaar in dit gebouw treffen. In 1933 werd de wedstrijd tussen Botwinnik en Flohr daar gehouden, evenals in 1936 het derde internationale schaak- tournooi en in 1946 de wedstrijd tus- de Amerikaanse schaakploeg en het Russische team, waarbij de Rus sen de overwinning behaalden. De gehele organisatie van het tweede gedeelte van deze strijd om het we reldkampioenschap zal echter afwij ken van die in de Dierentuin te Den Haag. Boven de tafels, waarop de strijd Zich ontwikkelt, zijn enorme demonstratieborden aangebracht en onzichtbare helpers zullen het ver loop van de partijen op deze borden aangeven. Leidende figuren in de Russische schaakwereld zullen lezin gen houden, terwijl verschillende schaakmeesters commentaar zullen geven op de partijen. Bovendien is een speciaal persbureau aan het werk gesteld om all'e berichten on middellijk door te kunnen geven. De Russische pers heeft dezer da gen een interview gehad met Keres en Reshevsky, die beiden reeds in Moskou vertoeven. Keres verklaarde hierbij: „Ik dacht, dat het voldoende zou zijn om 12 punten uit de twintig partijen te behalen om me van de overwinning te verzekeren, maar nu kan ik alleen nog maar zeggen: pro beer dat eens als je tegenstanders, vooral Botwinnik, alles doen om te voorkomen dat je een puntje be machtigt. Reshevskv vertelde, dat hij niet he lemaal voldaan was over zijn presta ties in Den Haag. Hij hoopte het in Moskou beter te doen. „Wat mij het meeste drukt", zeide de Amerikaan se kampioen, „is het feit, dat ik zo vaak in tijdnood verkeer en ik troost me met het feit, dat Botwinnik, die momentcel hrt tournooi leidt, in zijn partijen tegen, mij in dezelfde posi tie verkeerde. Ik moet echter toege ven, dat hii meesterlijk spel te zien gaf onder deze omstandigheden en d strijd verliep dan ook te zijnen ste. Ik geloof, dat de strijd nog fe' hevig zal ziin cn b-' vroeg om aan voorspellingen over het eindre sultaat". HET WEDSTRIJDROOSTER. De officiële opening van het twee de gedeelte van het tournooi van het wereldkampioenschap schaken zal plaats hebben op Zaterda-g April. De eerste speelavond wordt gehouden op Zondag 11 April. Het wedstrii droos ter van de 11e tot en met de 25ste ronde is als volgt samengesteld: 11 April 11e ronde: Eu wcKeres en G. J. Linde, nationaal turnkampioen Vos van - Simson uit Amsterdam heeft gisteren in Tivoli te Utrecht tijdens de nationale turnkaimpioen- schappen voor heren zijn kampioens titel moeten afstaan aan G. J. Linde van Hercules Hengelo. De nieuwe kamipioen behaalde 97,1 punt tegen zijn voorganger Vos, die gisteren tweede werd, 96,1 punt. De kampioenschappen, waarvoor zeer grote belangstelling bestond, waren o. m bedoeld ter vorming van een nieuwe keurploeg. Aanvankelijk nam Vos gisteren opnieuw de leiding. Na de eerste vier mummer^ had hij een geringe pun ten voorsprong. Met een prachtige demontsratie van beheerste techniek werkte Linde daarop echter zijn brug- en reknummers af, waarvoor hij een belangrijk hogere waarde ring verkreeg dan zijn rivaal, die hij dientengevolge in puntenaantal pas seerde. Als resultaat van deze kampioen schappen ziet het nieuwe keurcorps er thans als voligt uit: 1. en Nederlands kampioen: G. J. Linde, Hercules Hengelo 97.1 punt; 2. Vos, Simson Amsterdam 96.1 punt; 3. Boot, Halter Alkmaar 91,7 punt; 4. Volkers, Halter Allernaar 90.3 punt; 5. Krill. V. T. V., Vaals 89.9 punt; 6. A. Linde Hercules Hengelo 89.7 punt; 7. Wiethaar, Heemstede 89,5 punt; 8. Jorna, Quick Huizum 38.1 punt; 9. Gróeneveld, Simson Am sterdam 87.3 punt; 10. Dolstra, Quick Huizum 87.6 punt; 11. Schonk, Sparta Delft 87.5 punt; 12. Spoelstra, Quick Huizum 87.2 punt. ATHLETIEK BELGIë WINNAAR VAN DE IN TERNATIONALE VELDLOOP. De internationale veldloop te Rea ding Berkshire (Eng.), waaraan de volgende zes landen deelnamen: Engeland, Frankrijk, België, Schot land, Ierland en Wales, werd ge wonnen door de uitstekende Belgi sche ploeg, die dit kampioenschap veroverde met een punt verschil op de Fransen, de titelhouders van het vorig jaar. De twee Belgen Doms en Renson bereikten het eerst de finish waarbij Doms met 150 yards voor sprong op zijn landgenoot, de 9.mijl had afgelegd in 54 min. 5,4 sec., als derde arriveerde de Marokkaan La- houcine. SmyslowReshewsky; 12 April af gebroken partijen; 13 April 12e ron de: Keres—-Smyslow en Botwinnik Eu we; 14 April afgebroken partijen; 15 April 13e ronde: SmyslowBot winnik en ReshewskyKeres; 16 April afgebroken partijen; 18 April 14e ronde: BotwinnikReshevsky en Eu weSmyslow; 19 April afgebro ken partijen; 20 April 15e ronde: Re shewskyEu we cn KeresBotwin nik; 21 April afgebroken partijen; 22 April 16e ronde: Keres Euwe en ReshewskySmyslow; 23 April af gebroken partijen; 25 April 17e ron de: SmyslowKeres en EuweBot winnik; 26 April afgebroken partijen 27 April 18e -ronde: Botwinnik Smyslow en Keres'Reshewsky; 28 April afgebroken partijen; 29 April 19e ronde: ReshewskyBotwinnik en SmyslowEuwe; 30 April' afge broken partij; 2 Mei 20e ronde: Euwe Reshewsky en Botwinnik—Keres; 3 Mei afgebroken partijen; 4 Mei 21e ronde: EuweKeres en Smyslow Reshewsky; 5 Mei afgebroken par tijen; 6 Mei 22e ronde: KeresSmys low en BottwinnikEuwe; 7 Mei af gebroken partijen; 9 Mei 23e ronde: SmyslowBotwinnik en Reshewsky Keres; 10 Mei afgebroken partijen; 11 Mei 24e ronde: Botwinnik Reshewsky en EuweSmyslow; 13 Mei afgebroken partijen; 13 Mei 25e ronde: ReshewskyEuwe en Keres Botwinnik; 14 Mei afgebroken par tijen. De eerstgenoemden spelen met wit. Drie van de deelnemers zijn Zon dag te Moskou gearriveerd, t w. Botwinnik, Euwe en Smyslow. Resheksky en Keres waren zoals bekend, reeds eerder aangekomen. ZWEMMEN NEL VAN VLIET IN AMERIKA. Te Dayton Beach (Florida) zijn nationale zwemwedstrijden voor da mes gehouden onder auspiciën van de American Amateur Athletic Uni on. Hieraan zou deelgenomen worden door Nel van Vliet, die zich echter terugtrok, omdat sommigen van me ning waren, dat haar insohrijving niet acceptabel was. De heer Bingham uit Chicago, as- sisttent van de presidentvan de AAU. zeide dat het protest „klaar blijkelijk was ingediend omdat Nel van Vliet een zekere winnares was van de schoolslag-nummers". Hij weigerde mee te delen welke club, of welke persoon individueel, gepro testeerd had. Nel van Vliet vertoeft hier onder leiding van Walter Schluter, de coach van de Townclub uit Chicago, alhoewel zij individueel had inge schreven. Schluter zeide, dat er ab soluut geen twijfel kon bestaan om trent haar gerechtigheid tot deel neming. Hij had haar teruggetrokken, „omdat wij er verantwoordelijk voor zijn, dat er niets verkeerds gebeurt en wij niet willen, dat men in Ne derland zou denken, dat zij iets ver keerds had gedaan". Tot zover het bericht uit Amerika. Op de persconferentie, welke dezer dagen door de sportcommissie van de KNZB werd gehouden, is met na druk vastgesteld, dat Nel van Vliet niet voor een Amerikaanse vereni ging in wedstrijden mag starten, doch wel individueel kan inschrij ven, dus als vertegenwoordigster van de ver. „de Robben" Hilversum. Het protest heeft dus waarschijnlijk geen betrekking op de houding van Nel van Vliet zelf, maar wel op het feit, dat andere deelneemsters het niet billijk achten, dat by nationale wed- s try den ^en niet-Amerikaanse de prijzen zou wegslepen. EELJARTEN HOOFDKLASSE KAMPIOENSCHAP KLEIN BILJART. De voorwedstrijden voor het hoofd klasse kampioenschap klein biljart zijn thans beëindigd. Als resultaat daarvan zullen de volgende spelérs aan dit kampioenschap, dat van 22 t.m. 25 April a,s. te Zaandam zal worden gehouden, deelnemen: Van Bokhoven, Helmond Eigelsheim, Rotterdam, Kastelijn, Rotterdam, Kruithof, Barendrecht, Van Lochem, Amsterdam, Mönch, Amsterdam, Poyck, Kerkrade, Schmidt, Amster dam. Eerste reserve: Lieshout, Rot terdam, tweede reserve: Bruegel- mens, Roozendaal. PAARDEN DUINDIGT OPENT HAAR SEIZOEN De uitslagen van de gehouden dra verijen en rennen te Duindigt lui den: Openinssprijs. draverij, 1540 m.: 1. Karoline (R. van Wieringen). 2.17.3 (k.m.-tijd 1.31.5): 2. Jackie Bov (E. in 't Veen); 3. Mientje K. (J. Ham). Alkmaarprijs. draverij 2040 m.: 1. Lord Gregor (J. van Leeuwen Jr.), 3.07.6 (1.32): 2. King Henv (J. v. d. Berg); 3. Kalumet Axkit J. Knijnen- burg). Negerprijs, ren 2000 m.: 1. Brown Hope (J. van Yperen) 2.18.; 2. Prin ce Fairlana (J. Pex); 3. Rincee«(F. Delbrassinne). Wassenaarprijs, draverij 2040 m.: '1. Louis Axkit W. (Geersen) 3.01.8 (1.29.1); 2. Leo Axkit (J. Wagenaar); 3 Karnac (J. de Vlieger). Hilversumprijs, draverij 2040 m.: 1. Jonker Axkit (W. Geersen), 3.07.2 (1.30); 2. Ju Ju (J. Ham); 3. Inte grity Scott (S. J. van Leeuwen). Wassenaarprijs, ren 1700 m.: 1. Etoile du Nord (H. J. v. d. Kraats) 1.57.4; 2. Majesto (J. van Yperen); 3. Romi (F. Delbrassine).

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5