ENIGE FLINKE JONGENS Eerste plechtige H. Mis van pater P. Lommerse, s.m.m. Sport in het kort Tafeltennistournooi Treffers NET MEISJE BOEKEN JAC. DE R00Y VOOR ÜW NIEUWE PONTEN Adverteert in dit blad Slagersknecht UITBREIDINGSPLAN Magazijnbediende Jldefaantjeó MAANDAG 5 APRIL I94S DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 PRIESTERFEEST IN HAZERSWOUDE Het is bijna zeven jaar geleden, dat de parochie 't Zwaantje,'de Hoge Rijndijk te Hazerswoude, voor het laatst een priesterzoon, die zijn eer ste H. Mis opdroeg, mocht bejubelen. Is het daarom een wonder dat het Za terdag en Zondag groot feest was aan de Rijndijk? Een feest, niet alleen voor de neomist, pater P. Lommerse, S.M.M. en z'n familie, maar voor heel de parochie, die een groot feestcomi- .té in het leven geroepen had, dat een nog grotere activiteit aan de dag leg de en tenslotte de grootst mogelijke voldoening mocht smaken van een uitstekend geslaagd'feest. KierrAede is niets te veel gezegd en als de jonge priester misschien op het idee mocht komen om alle medewerkers persoon lijk te gaan bedanken, dan kan hij veilig huis aan huis aanbellen, om niémand van de parochianen te ver geten. Een feest, hoe goed ook voorbereid, kan echter altijd letterlijk in het wa ter vallen. Wel hadden Zaterdagmid dag dreigende wolken elke poging van de *zon, om met haar gouden stralen luister bij te zetten aan dit feest, lam gelegd, doch het is bij een dreiging gebleven en geen drup- pelje heeft het gewaagd aan de fees telijke intocht afbreuk te doen. Wel hadden wij persoonlijk liever gezien dat het bedrag iets groter geweest was. Het waarom zult u straks lezen. De blijde ihcoraste. Een priesterfeest op een dorp is niet volledig, als dit niet voorafge gaan wordt door een feestelijke in tocht en daarom werd de neomist Za terdagmiddag om zes uur aan de Oos telijke- grens van de parochie afge haald. Stoere ruiters, met de pause lijke kleuren getoooid, gezeten op hun forse k.. openden de stoet en werden gevolgd door een grote schare van verkenners, onder com mando van hopman Jac. de Heij, gid sen, onder leiding van guide M. Born, en niet te vergeten de harmonie „Kunst na Arbeid'' uit Koudekerk. Hierachter volgde het rijtuig, waarin de neomist met z'n ouders en pastoor W. Boin hadden plaatsgenomen, ter wijl de stoet gesloten werd door een rijtuig met het dagelijks bestuur van het feestcomité, bestaande uit de he ren B. P. Boers (voorzitter); J. L. van Bennekom en Th. Hoppenbrouwer en het oudste kerkbestuurslid, de heer Th. Kempen. Het dochtertje van de 'heer C. Bos, die al vele jaren bij de familie Lommerse wqrkzaam is, had de neomist een bouquét anjers aan geboden. Bij de ouderlijke woning, waarvoor een ereboog stond opgesteld, ftiet het opschrift „Zo eert onze jeugd een priester", werd de feeststoet uitge breid met een enorm aantal bruidjes en bruidsjonkers en werd .de tocht vervolgd naar het parochiehuis, waar familieleden van pater Lommerse, het kerk- en armbestuur, de Eerw. Zus ters en de oVerige elf leden van het feestcomité ter verwelkoming aan wezig waren. Het dameszangkoortje van de J.V.G. „Jubilate Deo", zong, onder leiding van de heer Chr. v. d. Mark „de Priestercantate" van A. Ponten, als inleiding op het wel komstwoord van pastoor Boin, die na mens alle parochianen de wijdeling verwelkomde. Om zeven uur celebreerde pater Lommerse een plechtig Lof, hierbij geassisteerd door pater H. Smit S.M.M. uit F,otterdam, als diaken en pater H. Bonier, S.M.M. als subdia ken. De vele parochianen, die de kerk tot in de hoeken vulden, hadden de neomist bij zijn binnentreden, welkomstlied toegezongen en ontvin gen de eerste priesterzegen van hun priesterzoon, die dit speciaal deed tnet de intentie voor de jongens in Indië. Hiermede was voor de meesten het einde van de eerste feestelijkheden gekomen, echter niet voor de verken- en inmiddels blauw van de kou geworden bruidjes, die de jonge priester tot aan zijn ouderlijk huis begeleidden. Het was inderdaad «en feestelijke intocht geworden, die een voorproefje was van de feestelijkhe den, die Zondag zouden volgen. De hoogtijdag. Ook Zondagmorgen voerden zon en regenwolken een.strijd die onbeslist bleef, maar toen het kleine toren- klokje de parochianen opriep naar de schone plechtigheid, was het tenmin ste droog. Wederom bezatten de Rijn dijkers de parochiekerk tot in dé uiterste hoeken. Het gebouw was keurig vej-sierd, geel-witte banen hin gen in sierlijke bogen van de gewel ven af en het priesterkoor was een weelde'van witte seringen en rode tulpen, terwijl boven het midden schip en langs de muren kleurige manden hingep. Toen dan ook" de priesters in goud bestikte gewaden het in kaarslicht badende altaar be stegen, was alles vervuld van een stemmige pracht en heerlijke luister, de jonge priester waardig. Eindelijk, na vele jaren van zorgen' en moeiten, was dan het ogenblik aangebroken, waarop de neomist aan de voet Van het altaar bidden mocht „Introibo ad altare Dei Ik zal op gaan tot Gods altaar", om even later te voldoen aan het Goddelijk gebod: „Gaat heen in de gahse wereld en predikt het Evangelie aan alle schep selen". Pater Lommerse werd geassisteerd door pastoor Boin als presbyter-assi stens, pater Bonier als diaken, father B. Verhoef, Mill Hill, uit Leiden, als subdiaken en een neef van de ne'o: mist, de Eerw. heer A. v. d. Bfrg als ceremoniarius. Het zangkoor, onder leiding van de heer N. J. Verkley voerde de Missa Choralis van Refice uit. De feestpredikatie. Na het Evangelie hield pater Smit de feestpredikatie en, na de vreugde geschetst te hebben van heel de pa rochie, ging de gewijde spreker in op de grote waardigheid van het pries terschap, welke deze dag in de neo mist geëerd wordt: „Sacerdos alter Christus de priester is een andere Christus" en daarom zo hoog verhe ven dat Franciscus van Assisië uit riep: „Als ik een priester ontmoette en een engel, zou ik eerst de priester groeten". Laat ons daarom God dan ken voor Zijn \grote liefde, die van daag zo zichtbaar bij ons is. Ook de ouders van neomist delen in deze vreugde en wat vandaag in hen om gaat is niet ie beschrijven, nu zij hun eigen kind voor het eerst aan het al taar zien om, na alle zorgen, als een heerlijke beloning, tijdens de conse- cra'tie ,het brcred te veranderen in Christus Zelf. Gij, neorrïist, heht nu do hoogste onderscheiding ontvangen, die een mens kan krijgen; een onuit wisbaar merkteken is in uw ziel ge prent. „Sacerdos in aeternum Priester in eeuwigheid" zijt ge nu en straks zult gestaan met Jesus in uw handen; ge zult er staan als midde laar tussen God en de mensen en wij allen zullen bidden tot God, om u een rijk en vruchtbaar priesterleven te schenken. In heilige wijding werd Ijet misof fer voortgezet, terwijl blauwe wie rookdampen optrokken naar omhoog, voltrok zich wederom het grote my sterie, het onbegrijpelijk wonder, dat Gods Zoon mens wordt onder de ge daante van brood en wijn en vanuit de hoge hemel neerdaalt in de pries terhanden, als deze herhaalt wat Christus bij het laatste avondmaal ge zegd heeft: „Hoe est enim corpus Meum Want dit is Mijn lichaam". Gods goedheid kent geen gren zen en naast de macht, die Hij de priester gegeven heeft dit wonder te voltrekken, mogen allen delen in de rijkdom van Zijn gave, als de priester de blanke hostie uitdeelt aan hen, die voor hem neerknielen. Dit moet het ogenblik geweest zijn, waarnaar de ouders zoveel jaren verlangend heb ben uitgezien en dat een bekroning is op het offer dat zij brachten. Op deze ogenblikken beseft men de hoge verhevenheid van het priester schap en jubelend klonk daarom de priestercantate van Jos de Klerk, waarmede dit H. Misoffer ten einde Danklof en receptie. Om twee uur werden weer alle pa rochianen- ter kerk geroepen, nu voor het plechtig ^danklof, waarbij pater Lommerse geassisteerd werd door pa ter Monulphus Arkesteyn O.F.M. Cap., als diaken en pater Smit als subdiaken. Nu was de beurt aan de jonge priester -zelf om te spreken en hij dankte voor de vele gebeden, .die hem, na Gods genade, de moeilijke tocht naar het priesterschap hadden doen afleggen. Voor de verdere moei zame weg vrpeg pater Lommerse al ler gebed. Na het Lof vond in het parochie huis een druk bezochte receptie plaats, tijdens welke vele honderden pater Lommerse hun gelukwensen kwamen aanbieden. Wij noemen slechts de loco-burgemeester, de heer C. A. van Damw de gemeentesecreta ris, de heer B. de Braver, de gemeen teopzichter, de heer J. Dekker en af gevaardigden van diverse polderbe sturen en de Boerenleenbank. Daar naast geestelijken uit de omliggende parochies en vele anderen in een on ophoudelijke stroom, die tot vijf uur voortduurde, waarna het feest in café' ;,'t Zwaantje" werd voortgezet. Het tweede deel van een schoon parochiefeest was ten einde; een feest, waarin de parochianen van de H. Michaël getoond hebben te besef fen welke eer een priesterzoon toe komt en eveneens getoond hebben tot welk een grote feestvreugde een in tieme parochieband kan leiden. Maandag- en Dinsdagavond zal dit feest in het parochiehuis nog een staartje hebben, maar nu alvast is een woord van y/aardering op z'n plaats voor de' keurige wijze, waarop het feestcomité, -met medewerking van heel de parochie," zich van huh zware taak gekweten hebben. Dit overpeins den wü, toen we om vijf uur fietsend stadwaarts keerden, terwijl Pluvius met medewerking van Jupiter, Donar Thor, ons met kletterende regen vlagen geselden, net een uur te vroeg. Hockey-wedstrijd Schotland Wales te Paisley werd met..60 door Schotland gewonnen. De uitslag van de hockey-Ian- denwedstrijd voor heren Engeland Ierland te Manchester was 22. Zaterdag speelde het Neder lands Rugby 15-tal op het R.F.C.-ter- rein te "Rotterdam in verband met de op 25 April te Brussel te spelen in terlandwedstrijd BelgiëNederland een oefenwedstrijd tegen Imperial College,'een studententeam uit Lon den. Het Nederlandse 15-tal behaal de een verdiende 63 overwinning, ondanks het ontbreken van Van Swol in de driekwartlijn. In het Sportfondsenbad te Dor drecht werden Zaterdag door „De Merwede" zwemwedstrijden gehou den, waaraan door 15 clubs werd deelgenomen. Het eindresultaat was: Dames: 1. RDZ 27 p., 2. ADZ 22 p., 3. RZC 7 p.. 4. ODZ 7 p., 5.'Aegir 5 p. Heren: 1. Merwede 22 V* p., 2, Aegir 21 p., 3. ZIAN 14^ p., 4. DJK 10 p., 5. RZC 4 p. In tegenwoordigheid van 60.000 toeschouwers heeft Frankrijk* gister middag in het stadion van Colombes te Parijs met 1—3 van Italië verlorert. na het rust met 0—3 te hebben ach tergestaan. 16-Jarige W. Heemskerk winnaar e grote veilinghal te Roelof- arendsveen, die dagelijks een levendi ge drukte en fleurig aanzien geeft met een uitgebreide sortering bloemen, gaf Zondagmiddag om 12 uur een geheel ander beeld. In het midden waren een tiental wedstrijdtafels op gesteld, door een behoorlijke afze't- ting- geflankeerd, waarachter zich een groot getal belangstellenden ep deelnemers van het tournooi van de Treffers hadden geschaard. Voorts was er een keurige stand gevormd, waar .de beschikbare prijzen, be staande uit prachtige bekers, pla quettes, lauwertakken, medailles en taf eltennis-benodijgdh eden, waren uitgestald. De Voorzitter van Treffers, de heer P. Verdel verrichtte de opening met een woord van welkom, zeide voorts dat de organisatie haar uiterste, best gedaan heeft om dit tournooit te doen slagen en dat, gezien het groot aantal inschrijvingen, het aantal deelnemers per vereniging vastge steld moest worden. Hij vertrouwde tenslotte op een sportieve strijd. De tournooile'ider, de heer W. van Zoelen, gaf vooraf nog enkele tech nische mededelingen en zorgde er voor, dat met de wedstrijden een snel begin gemaakt werd. Deelne mers en deelneemsters in verschil lende klassen plaatsten zich achter de tafêls en men hoorde spoedig een rustig getik der ballen vermengd met het klepperen der bats, onder broken door een applaus der toe schouwers bij een bijzondere pres tatie en daartussen de rustige s£em van de wedstrijdleider voor de no dige aanwijzingen. Het hoogtepunt werd bereikt bij de finales. Naar schatting waren toen ruim 800 be langstellenden aanwezig. Voor de Treffers waren de succes sen in dit tournooi wel buitenge woon te noemen. De intensieve trai ning door de heer W. van Zoelen heeft deze dag een zichtbaar resul taat afgeworpen en de uitslagen be wezen dan ook wel de krachtige vooruitgang. Niet minder dan 5 prijzen en 2 prestatie-prijzen werden door de Treffers uit dit sterk bezette tour nooi in de wacht gesleept, yan de deelnemende dames van Treffers wist alleen mej. Rina Heemskerk het in de eerste ronde tot een overwin ning te brengen, mar tochvgeeft het vertoonde spel, met wat meer wed strijdroutine, vertrouwen voor toekomst. 'In de 4e klhsse heren waren al twee .merkwaardige overwinningen n.l. J. v. d. Zwet (Treffers) wist de kampioen van Nederland L. v. d. Hoek uit Alphen a. d. Rijn te ver slaan en Pim v. d. Zwet (jun. Tref fers) behaalde een overwinning op de kampioen van Nederland-junio ren. Maar wat niemand had durven verwachten, nl. dat een lid van Tref fers tournooi-winnaar zou worden en dat dit de jeugdige 1-jarige W. Heemskerk zou zijn, was dan ook iets buitengewoons. Een stormachtig ap plaus was de waarderiftg en hulde, toen W. Heemskerk de finale met een mooie overwinning op C. Oos trom uit Delft beëindigde. Na aflqpp der finales traden, de bekende cracks Cor du Buy en.W. van Zoelen in het strijdperk om voor de zoveelste maal hun krachten te meten. De heer van Zoelen, die de gehele dag in touv was geweest, zag zich voor ?en moeilijke taak. geplaatst. Want voor deze uiterst snelle sport is vermoeienis een sterk belemmerde factor. Toch kregen de belangstellenden waar voor hun geld, want techniek en vaardigheid^ werden met een kwistige hand ten-" toongespreid. Wat echter te ver wachten was gebeurde ook en de heer du Buy werd met 2112, 21 17, 19—21, 1421 winnaar. Beide heren werden hierna bloemen aan- 1 geboden. I Door de voorz. werden hierna on der een toepasselijk wpordje de prij zen uitgereikt, en met een woord van dank werd te kwart voor tien, dit in alle opzichten geslaagde tour nooi gesloten. Namens de Treffers dan* ook gaarne nog een woord van dank aan het politie-corps, dat dit overmate druk bezochte tournooi in goede orde heeft geregeld, en daar door de wedstrijdleiding van grote dienst is geweest. Tot slot volgen de gedetailleerde uitslagen: Heren le klas: le pr. W. Heems-, kerk (Treffers), 2e pr. C. Oostrom, V.D.O. uit Delft. Herèn, 2e klas: le pr. N. Heems kerk en 2e pr. Co Heemskerk (bei den Treffers). Heren 3e klas: le pr. P. v. d. Zwet (Treffers), 2e pr. K. Lampe, VDO, 3e pr. Th. Oostrom, VDO. Heren 4e klas: le pr. F. Mittfer- treiner (WIBO), 2e pr. J. Bos van WIBO, 3e pr. J. v. d. Zwet (Tr). Dames 2e kl.' le pr. Mej. A. Put ters (D.V.S., Den Haag), 2e pr. mej. Grijns (Den Haag). Dames 3e klasse: le pr. Mej. van Maurik (H.B.S. Den Haag),* 2e prijs Mej. A. Putters (D.V.S. Den Haag). Een prijs, beschikbaar gesteld door het Medaillehuis te Hillegom, werd gewonnen door de heer N. Heems kerk van Treffers. Een tweede, prestatieprijs, beschikbaar gesteld door de trainer van Treffers de heVr W'. van Zoelen, werd gewonnen door W. Heemskerk van Treffers. m3ar deze stond haar bereidwillig af aan J. v. d. Zwet, ómdat beiden eén ge lijke prestatie hadden geleverd. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. Uitslagen. Kampioenschap* van Nedeland: De- tosNaas 40. Z.H.: le klasse: Achilles—Het Zui den 12; Vicus O.Eibernest (bij 00 gestaakt). 2e* klasse B: Die HabheHet Zui den 2 21; Achilles 2Ons Eiber nest 2 2—1. SCHERMEN ZWEEDSE SCHERMERS VER SLAAN ENGELAND MET 31—5. Zweedse schermers, die een tour- née maken door West-Europa en daarbij ook in Nederland tegen de Nederlandse ploeg op degen zullen uitkomen op 13 April te Amster dam, hebben Zaterdag in Londen 'n schitterende overwinning behaald door de Engelse degen-équipe met 31 tegen 5 overwinningen te slaan. Drie Zweden behaalden elk het maximale aantal overwinningen n.l. zes. Kapitein Fahlman (Zweden) boekte 5 overwinningen en verloor alleen de partij tegen Pelling. WIELRENNEN. DE RONDE VAN NEDERLAND. Op Zondag 2 Mei wordt de laatste etappe van de Ronde van Nederland (de eerste „Tour" in ons land) ver reden, met als traject Rotterdam Amsterdam. Via VTaardingen, Schie dam, Naaldwijk en Loosduinen komt het rennersheir Den Haag aan de Sportlann binnen. Vandaar'wordt ge reden over de boulevard te Scheve - ningen, waar de renners omstreeks 1 %uur des middags worden verwacht. De sportcommissie van het Haags juibileum comité heeft de organisatie van de doortocht, in samenwerking emt Haaigse wieler-officials, in han den genomen. Op de Boulevard zul len in deze etappe enkele premies worden verreden. Daarnaast wordt voor het publiek, in afwachting van de komst der renners, een sprint- wedstrijd voor amateurs op de Bou levard gehouden, waarvoor een aan tal van onze beste renners wordt uit genodigd. Deze wedstrijden vangen om half twaalf aan. Door middel van luidsprekers zal het publiek het ver loop van de laatste étappe kunnen volgen. Telefonisch zal Scheveningen telkens van het doorkomen in de verschillende gemeenten op de hoog te worden gebracht. OPENINGSWEDSTRIJDEN STADIONBAAN. Op Zondag 2 Mei worden op de Olympische stadionbaan de ope ningswedstrijden gehouden van het baanseizoen 1948. Op die dag. arri veren in het stadion de renners van de Ronde van Nederland en in het' kader hiervan worden diverse baan- wedstrijden georganiseerd. VAN VLIET WINT TE ZURICH. De sprint wedstrijden, welke Za terdagavond op de Oerlikonbaan te Zürich werden- gehouden, werden gewonnen door van Vliet, terwijl de tweede plaats bezet werd door Derksen. Daarna volgden achtereen volgens Gerardin (Fr.)„ 4. Gosselin (Belg.), 5. Astolfi (Ital.), 6. Paüwels (Belg), 7. Plattner (Zwits.), 8. Senftleben (Fr.) en 9. Scherens (Belg).' Swift-combinatie. Jac. de Groot, die verleden week door een lekke band de 20e plaats bezette in de Ronde van Noord-Holland voor ama teurs over 185 K.M., had gisteren ook de vorm nog te pakken. Hij wo^ de 84 K.M. in 2.28.26 sec. met 2 minuten voorsprong op de keurig rijdende Jac. de Jong, 3e W. Rijsbergen, 4. H. Wolders, 5. R. Riethoven, 6. Joop Riethoven, 7. J. Riethoven Azn., 8. J. Vermeulen. Bij de niet licentiehouders werd J. Zoetemelk'lste over 40 K.M.; een pracht prestatie daar hij voor het eerst startte; tijd 1 uur 17.24 sec., 2. A. Goudkuil,'3. B. Kruit, 4. G. J. v. Velzen, 5. N. Vervooren* 6. J. Bun- nink. Swift gaat hard vooruit, als alle renners opkomen kunnen er 30' man starten. DAMMEN DISTRICTKAMPIOENSCHAP LEIDEN. De uitslagen van de vijfde ronde van het persoonlijk kampioenschap van het Leids District zijn: Hoofdklasse groep A: J. van San- dijkA. Rijnberg 20; M. de Groot J. Mertens 02; I. LaterveerA. Dorsman 20. Hoofdklasse groep B: W. Heems kerkW, Krom 20; P.'v. Leeuwen J. v. Hal 20; Slingerland—Y. de Jong uitgesteld. Eerste klasse: T. v. d. HorstW. Leeuwenburg 02; J. MeijerC. Jangsens 11; A. JesseD. Hasse- fras uitgesteld. Tweede klasse: J. v. d. ZwanJ. Zaad 20; HoogeveenG. Vis 02; C. VisP. Ouwerkerk 0—2; C. de JongW. v. d. Reyden 02. De voorwedstrijden van de hoofd klasse zijn nu, op één partij van on dergeschikt belang na, gespeeld. De heren J. Mertens (9 pnt. uit 5 partijen); W Heemskerk (9 pnt. uit 5 partijen); I. Laterveer (8 pnt. uit 5 partijen); W. Krom (7 pnt. uit 5 partijen) zullen met de -heer W. Huisman .de finale verspelen, welke a.s. Zaterdagmiddag in de muziekschool Rapenburg 22 zal aan vangen. „E.M.S." KAMPIOEN VAN DE „BLOEMBOLLENSTREEK". In de Bloémbollenstreek 'werd van dit jaar voor het eerst een .tournooi georganiseerd om 't clubkampioen- schap dammen tussen de verenigin gen E.M.S.. Lisse, Hillegom en Sas- senheim. Na een herkamp tussen Bennebroek, Lisse en Hillegom wist E.M.S. 'na zware strijd het kam pioenschap te behalen. Zij won van alle'verenigingen een maal. Hiermede legde zij voor 1 jaar beslag op de fraaie wisselbeker. Lisse behaalde de 2e plaats. De top- scorerprijs werd eveneens behaald door een E.M.S.-lid n.l. de heer J. Weyers (bord 4). Het kampioenstiental bestond uit de heren: L F. v. Steenbergen, J. de Rooy, A. Werba, J. Weyers, W. Warmerdam, W. Persoon. J. v. d. Kroft, C. de Wolf, P. Beliën, J. Klin kenberg. Terwijl de heren P. Ver maas, C. Vis en J. Otte als reserve enkele keren meespeelden. Do Heer en Mevrouw PIECK—FERNANDUS geven met grote blijdschap kennis van dc*geboorte van hun dochter JUDITH MARIA Ccgstgeest, 3 April 1948. Laan v. Arenstein 33. 2992. Getrouwd-: JOHANNES THEODORUS VAN BEMMELEN en MARG ARETHA WILHELMINA v. SOHIE. Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te be danken. betuigen' wij langs deze we?, ook namens de wederzijdse familie, onte oprechte dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons Huwelijk ondefvon den. 2991 Leiderdorp, April 1948. Acacialaan 32. voor dag en nacht. Rooy ak kers. Emmalaam 25. Oegst- geest. 2985 TE KOOP GEVRAAGD PAPENGRACHT 3 TEL. 22989 10-5 UUR r~ GROTE KATOENEN THEEOpEKEN (geruit) f l— WITTE HALFLINNEN HANDDOEKEN. 1.53 OVERHEMDEN MET VASTE B00R0 5.85 TRICOT JONGENSBLOUSES. 3.25 WOLLEN FANTASIE HERENSOKKEN. 2.85 KORTE TRICOT HERENPANTALONS. 1.52 DAMES NACHTHEMDEN (van prima ge kleurde llngerlekatoen). 8.90 AMERIKAANSE 00GJESLUIERS 0.85 INTERLOCK BABYHEMDJES 0.70 KATOENEN BASYTRUITJES 1.17. (.BRAAKMAN! GEVRAAGD EEN NET DAGMEISJE van 912 uur of werkster voor 4 ochtenden p. week., v. d. Brandelerkade 10. Direct gevraagd een be kwame Slagersknecht. A. van Klaveren. Hoofdstraat 22. Leiderdorp. 5075 De BURGEMEESTER van ZOETERWOUDE; brengt ter algemene ken nis. dat vanaf heden tot en met 5 Mei 1948 ter secreta ry -van die gemeente voor een ieder ter inzage ligt een nieuw1 plan van uit breiding voor de Hoge Rijndijk te Zoeterwoude. Bezwaren tegen dit plan moeten schriftelijk wor den ingediend bij de Raad van deze gemeente -vóór 6 Mei 1948. Zoeterwoude, 5 April '48. De Burgemeester van Zoeterwoude, 2973 H. SMEET.S- TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum v12 letters). De Drijs bedraagt t 1.50 uitsluitend tegen contante betaling Voor direct gevraagd, een NETTE JONGEMAN voor magazijn, winkel- en incassowerk, accuraat kunnende werken en voorzien van goede informaties. Bij voorkeur bekend mat de bakkerij. Brieven bureau van dit blad onder no, 2990 WIJNHANDEL G. KUPERUS vraagt Aanmelden Hoogewoerd 12 B WONINGRUIL DEN HAAG-LEIDEN Aangeb. in Den Hang (Zuiderpark) le etage (mooi uitz.), bevatt. 4 kamers en keuken. Huurprijs f 6,75 p. w. Gevr. te Leiden op behoorlijke stand winkel^met woning Br. onder No. 8745 Adyert.bur. HUïïD Co., Groen markt 36, Den Haag PERSONEEL <2* Nette R. K. Werkster b. z. a. voor 3 dagen per week, omgeving Oegstgeest. Br. onder no. 2987 bureau van dit blad. .Gevraagd terstond of met 1 Mei, een aankomend R. K. Boerenknechtje bij Nic. v. d. Poel, Weipoortse- weg 55. Zoeterwoude. 2988 AANBOD 2" Knippatronen naar mt binnen 3 dagen gereed ..Anjo", Nieuwe Rijn 25. Telefoon 21895. <2. Land-* en Tuinbon wart. Koe- en paardendeken, melkemmers, melkwagens, warttenschijven, maten, varkenstroggen, harmonica •gaas, prikkeldraad, krui wagens, houten yaten, bas cules, gewichten enz., gal vaniseren, vertinnen,her stellen. Vanouds vakkundig adres voordeligst A. J. Hart wijk, Nieuwe Beesten markt 79. telf» 26627— 24013. 5078 Kinderwagens kapot? Laat ze dan vakkundig re pareren, bekleden, spui ten, chromen. De oudste wagen wordt fonkelnieuw. Reizigersbezqek vrijblij vend. Bekend bij Bode diensten. Kinderwagentje - drijf „Speciaal". Uiterste- eracht 14. Leiden, tel. 20759 Wekkers. Wij hebben een sortering wekkers aan gekregen, grote en kleine prijzen vanaf 10.50. Jac. Nijerhiuis. Horloger. Lijs terstraat 6. Reparatie bin nen 8 dagen retour. 5077 3? Aangeboden: 6 eiken strelen, goede bekleding 70.2 pers. houten ledi kant, spiraal en 3-delig ka pok bed 100.zware eiken schuiftafel 35. spiraal op poten 15.9 meter traploper 30. Vitte Rozenstraat 50a. 5076 GEVRAAGD Particulier vraagt elec- trisch fornuis dubbele kookplaat, bad, 2 en 1 pers. w dekens, vloerkleed, gangloper 3 m. lang. Brie ven nonder no. 5080 bur. van dit blad.. <2? Particulier vraagt meis jeskleding, veel ondergoed tot 7 jaar,'schoentjes, kap- laarsjes m. 26, mantelcos- kium m. 46. japonnen op nieuwe lengte m. 44 alles tegen weinig geld of pun ten. Br. onder noa 5079 bureau van dit blad. OEGSTGEEST Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door G. KOPPERS CELEBESSTRAAT 44 Maortje de oude-ge trouwe vcm de familie. Zij raadde nu aan het oude tafelkleed groen te laten verven. En 't was weer een goede raad! Hogewoerd 32, T«L 21981 Fabriek: Heren sir.3 Octoberstr.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4