"ATERDAG 20 MAAKl 194» DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 NED. RODE KRUIS. Met slechts een gei'ing aantal be langstellenden, heeft gisteravond in „Het Gulden Vlies" de afdeling Lei den van het Ned. Rode Kruis haar jaarvergadering gehouden. Na een kort openingswoord van prof. dr. P. J. Gaillard, werderi de notulen van de vorige vergadering onveranderd goedgekeurd. Uit het zeer uitgebrei de jaarverslag var de secretaris bleek, dat ook in 1947 veel is tot stand gekomen. Het aantal leden dat op 31 Dec. 1946 8391 bedroeg, breid de zich uit tot 8512. In verschillende gemeenten, die onder de afdeling Leiden ressorteren, werd contact op genomen met het Gemeentebestuur teneinde te komen tot de oprichting van een plaatselijke vertegenwoordi ging (in Woubrugge reeds tot stand gekomen). Een belangrijk deel van de werk zaamheden van de afdeling bestond uit de verzorging van de bloedtrans fusiedienst; in 1947 werden ruim 1200 bloedtransfusies verricht. Het bestuur kon aan 26 donores de de „Landsteiner"-medaille ter hand stellen. Noemen wij o.m. nog de oprichting van een z.g. bloedbank ten dienste van de bloedtransfusie-dienst, dan kan niet anders gezsgd worden dan dat deze dienst voor Leiden en om streken prachtig werk heeft geleverd. Naast dit werk had ook de Rode Kruis colonnedienst de volle aan- daoht; in Mei nam de Leidse colon ne deel aan de grote rampoefening uitgeschreven door de afd. Leidschen- dam. Tot slot vermelden wij de sa menwerking van het Rode Kruis met de E.H.B.O. De vergadering had daarna een vlot verloop; het jaarverslag van de penningmeester werd goedgekeurd; de heren A. M. Stuivenberg en W. F. v. d. Reyden werden in de volgende kascommissie benoemd, terwijl op voorstel van het bestuur dit college werd uitgebreid met de benoeming van burgemeester Van Kinschot. En kele kleine statutenwijzigingen als mede het voorstel de afdracht aan het Hoofdbestuur op 35 te bepalen, gingen vlot onder de hamer door, waarna een korte rondvraag de ver gadering besloot. LEIDSE UNIVERSITEITEN. Geslaagd Candidaatsexarwen Ne derlands-Indisch Recht: de heren C. H. van Norden te Leiden; N. J. J. Büskens te Roermond; C. Fisher te Den Haag; D. v. Lunteren te Utrecht en F. Daniëls te Rotterdam. Econo misch Candidaatsexamen Indologie: de heer Z. J. Manusama te Oegst- geest. Doctoraal examen Rechtsge leerdheid: mej. A. O. Post v. d. Burg te Wassenaar; mevr. T. van Praag-Taconis te Leiden en de heren M. P. Bloemsma te Hilleerom en J. C. de Mol v. Otterloo te Den Haag. Doctoraal examen - Geneeskunde: de heren J. Th. Wilkens te Rotterdam en H. W. v. Wissen te Voorschoten. Arts-eramen le gedeelte: de heeren B. J. Bakker te Den Haag en G. A. Verstege te Den Haag. Arts-examen 2e gedeelte- mevr. I. Th. ,Th. Bc-ek- man-Westphal te Voorburg en de heren C. Goedbloed te Oegstgeest Volksdansgroep „De Grote Ronde". De bijeenkomst vanavond, gaat niet door, wegens repetitie voor het Passie-spel. Voorstelling Cia van Boort. Op uitnodiging van de afd. Leiden der N.R.V. gaf Cia van Boort gister avond in de Turk een poppenkast voorstelling met „De Faust-sage van Waardenburg" en „Peerke Kuster- mans". Cia van Boort, die reeds zo vele successen boekte, had ook hier een aandachtig gehoor en dankbaar applaus. Huisartsen De Zondagsdienst der huisartsen te Leiden wordt waar genomen van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur door de doktoren: P. van Es, Kortmann, Lahr en Teeuwen. Dienst der Apotheken: De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 20 Maart 13 uur tot Zater dag 27 Maart 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18. tel. 20523 en de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel. 20313. Te Oegstgeest door: de Oegstgaes- ter-Apotheek, Wilhelminapark 8. te lefoon 26274. K.L.-D AG KALENDER Corresp. adres: Secretaris Ver. „Katholiek-Leiden Jan Lievenstr. 2 telefoon 22761. Zondag 21 Maart: Stadsgehoorzaal 12.00-13.00 plaatsbespreken Passie spel (tevens kaartverkoop) Stadsgehoorzaal 15.00 'precies op voering van het Passiespel „De Veer tien Stonden" onder auspiciën van de Culturele Werkgroep van de Ver. „Katholiek-Leiden". Zaal open 14.30 uur. Maandag 22 Maart: Gymnastiek- school Potgieterslaan 20.00 uur Pas sieavond Kath. Actie parochie Haag- weg. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes z. van J. Era dus en A. M. Crama;, Maria Magda- lena d. van J. J. van Soest en S. den Oude; Cornelis Theodorus Maria z. van J. A. Wassenaar en C. van 'Slin gerland; Johannes Jacobus z. van J. J. Bleiji en D. W. de Lange; Hendrik Jan z. van H. Danser en M. Faken; Gerrit z. van E. Willems en H. J. v. Breen; Hillegonda Maria d. van M. J. Seijsener en J. J. Mink. Ondertrouwd: D. Beurze jm 47 j. en M. J. Flandrijn jd 48 jaar; J. van Egmond jm 23 jaar en G. van Waaij jd 23 jaar; M. de Ruiter jm 21 jaar en C. van Oosten jd 23 jaar; J. Ver- heij jm 29 jaar en A. C. van der Lin de gesoh. 32 jaar; D. Warnaar jm 44 jaar en W. J. van der Blom gesoh. 47 jaar; G. J. Rietmulder jm 30 jaar en A. van Citttert jd 26 jaar; W. van Putten jm 30 jaar en J. de Graaf wer. 26 jaar; P. J. Werner jm 25 j. en J. Schoneveld jd 19 jaar; J. A. Aalbersberg jm 27 j. en C. Polane jd 23 jaar; G. Tisseur jm 21 jaar en J. E. Mensert jd 20 jaar; C. Hollenberg wednr. 41 jaar en A. van Rijnbach jd 37 jaar; J. Ligtvoet jm 24 jaar en P. T. Koedewijn jd 21 jaar. Overleden: J. Massaar man 32 j.; J. Kollmann wed. van Jonkhh. J. W. A. van Schmidt auf Altenstadt 95 j. RECHTZAKEN HAAGSE POLITIERECHTER. Het leven verbetert.» Het was een goede noot voor de koopman C. A. v. d .H. uit Alphen aan den Rijn, dat hij zijn leven in zwart opzicht een verandering heeft doen ondergaan. Want, eerst had hij op dit gebied een reputatie, doch toen de politie hem had „gegrepen", was het afgelopen met de zwarte handel, zoals nu aan de Haagse Politierechter werd gerap porteerd. De man stond terecht om dat hij onbevoegd in het bezit was van textielpunten en bonkaarten. De Of ficier wilde rekening houden met de betering des levens, en vorderde f 100 boete of 25 dagen hechtenis en voor waardelijk drie maanden gevangenis straf met drie jaar proeftijd. Toen zei de verdachte, dat de feiten al be recht waren, en om zulks te onder zoeken, hield de rechter zijn beslis sing aan. Brandstoffen zonder bon. Er wa ren door de handelaar J. Z. te Leiden brandstoffen afgeleverd, waarvoor hij geen bonnen had ontvangen. Voor die fout vorderde de Officier 75 boete of 30 dagen hechtenis, omdat het geen geregelde handel had betroffen. Het vonnis werd 50 boete of 25 dagen hechtenis. Bonnenhandel. De bakker S. K. te Leiden had zich aan handel in dis tributiebonnen schuldig gemaakt. Daarvoor vorderde de Officier zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventief, omdat de handel op een te grote schaal had plaats gevon den. Het pleidooi van de raadsman kon geen verandering brengen, en de Officier veroordeelde conform die eis. Vlees vervoerd. De lasser C. H. H. uit Leiden had een vrachtje vlees op zijn fiets, en dat vlees was af komstig van een clandestiene slachte rij. Dus kreeg hij moeilijkheden toen hij door de politie werd aangehou den, en nu raakt hij zijn fiets kwtij. Want, nadat de Officier 40 boete of 20 dagen hechtenis had gevraagd, stelde deze ook voor het vlees en de fiets verbeurd te verklaren. De rech ter besloot conform de eis. Slachten. De landarbeider C. de M. te Rijnbsurg had clandestien ge slacht, en het vlees verdween in de zwarte handel, veronderstelde de Of ficier. Hij vroeg daarom zes maan den gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijk gevangen nemen-van verdachte. De politierechter veroor deelde tot vier maanden gevangenis straf en bevel tot gevangen nemen. Student-Buitenbeetje. De vroe gere student Henri W. Boreel de Mauregnault, thans gedetineerd in de cellenbarakken te Scheveningen, die in December '40 tot de N.S.B. en het jaar daarop in Augustus tot het vrij willigerslegioen Nederland was toe getreden, stond gisteren voor het Bij zonder Gerechtshof in Den Haag te recht. Invloeden van thuis en allerlei omstandigheden schenen hem in deze verkeerde richting te hebben gedre ven. De eed op de Führer had hij af gelegd en het bloedgroep teken even eens ontvangen. Aan het Oostfront heeft hij wachtdienst verricht, doch meestentijds bracht hij in lazaretten door. De Procureur fiscaal wees er in zijn requisitoir op dat verd. op 20 ja rige leeftijd toch wel verstand genoeg had om te weten wat hij deed, toen hij tot deze stap overging. Hij stelde daar tegenover de houding door de Leidse Universiteit aangenomen waarbij die van verd. toch wel schril afstak. Bij zijn eis zeide de P. F.'ook niet blind te willen zijn voor de ver keerde invloed van thuis en vorderde mitsdien een gevangenisstraf van 7 jaar met aftrek, ontzetting uit de kiesrechten en ontzegging van het recht ambten te bekleden en bij de gewapende macht te mogen dienen. Uitspraak over veertien dagen, 2 April a.s. ALPHEN AAN DEN RIJN OUDE DIEFSTAL OPGEHELDERD. Toen enkele weken geleden mej. van T. een tas met inhoud verloor heeft zij niet kunnen vermoeden, dat dit de oorzaak zou zijn van de op heldering van een niet onbelangrijke diefstal, gepleegd in Juli 1946 in Aarlanderveen. Het was de politie n.l. ter ore ge komen, dat de door mej. T. verloren tas was gevonden door een 15-jarige mej. M. v. L. die ondanks het feit, dat enkele advertenties in het plaat selijke blad geplaatst het verlies meer dan bekend hadden gemaakt, de tas met inhoud aan zich hield. Voor dit feit werd mej. van L. gear resteerd. Bij het verhoor, dat plaats vond viel het de politie op, dat een gewoon meisje zo'n kostbaar gouden polshorloge droeg, hetgeen zij voor gaf van haar „verloofde" ten ge schenke ontvangen te hebben. Deze verloofde, zekere D. S. uit Bodegra ven, werd eveneens met een bezoek vereerd en inderdaad bleek het meis je in dit opzicht de waarheid gespro ken te hebben. S. zei het horloge weer gekocht te hebben van de be ruchte Chr. de Blanken, die momen teel in de strafgevangenis in Leeu warden vertoefd wegens de overval, gepleegd op de landbouwer Goebel aan de Steekterweg, voor welk feit hem acht jaar is toebedeeld. De Blanken bekende het horloge ver kocht te hebben aan S. en, na ver hoor, tevens, dat het afkomstig is van diefstal gepleegd bij de land bouwer Burgers in Aarlanderveen in Juli 1946. Bij deze diefstal zijn des tijds tevens nog ruim 1300.ge stolen. waarvan natuurlijk niets meer te vinden is. D. S. blijkt te goeder trouw te zijn geweest. De politie zet het onderzoek in deze zaak voort. Herdenking 5 Mei. Het „5 Mei- Comité" kwam deze week in verga dering bijeen. Het Comité was zeer teleurgesteld, dat de herdenking van onze bevrijding door de regerings maatregelen enigszins op de achter grond wordt geschoven. Niettegen staande dat, zal er in onze gemeente toch wel iets gedaan worden. Aller eerst zal op de avond van 4 Mei we derom een plechtige herdenking van de gevallenen plaats vinden, waar van de organisatie in handen gelegd is van de Stichting 1940'45. Het Comité spreekt de wens uit, dat de bevolking in "groten getale hierbij tegenwoordig zal zijn. De middag van de 5e Mei zal door de buurtver enigingen elk in eigen omgeving worden verzorgd, door het organise ren van kinderfeesten, 's Avonds zal er op het IJsbaanterrein een film vertoond worden, waarvoor het Co mité zal trachten een goede verzets- film te krijgen. Al met al een sober programma, maar het Comité heeft gemeend, de herdenking Van onze bevrijding toch niet zonder meer voorbij te laten gaan. KATWIJK N.I.W.I.N. De Niwin, afd. Kat wijk hield een succesvolle contact avond. Na een openingswoord door voorz. Goedhart deed de voorzitter mededeling van het arriveren van de Katwijkse cantinewagen in Bandoeng. Dan werd de radiorede van: kapitein Michels voorgelezen waarin dank ge zegd werd voor de Katwijkse cantine wagen. Na Pasen zal een maandblad worden uitgegeven. Een band luister de de avond op. De zaal was geheel bezet door belangstellenden: er was volop belangstelling voor des jongens ever zee. KATWIJK AAN DEN RIJN Hardnekkig. Bij M. P. werd bij huiszoeking een Duitse vrouw aange troffen, die reeds eenmaal over de grens gezet was. Ze is door de politie meegenomen om weer over de streep te worden gezet met opdracht om in de heimat te blijven. LISSE „Het Gezinsbelang". De R.K. woningbouwvereniging het „Gezins belang" hield haar jaarvergadering in het parochiehuis van de parochie H.H. Engelbewaarders. De voorz. de heer W. F. M. Busch- man, verwelkomde in het bijzonder de heer M. Th. van Dijk, gemeente secretaris, die door de gemeente als toegevoegd bestuurslid is aangewe zen. De notulen werden vastge steld, waarna de 2e secr., de heer J. N. Boekel, een keurig en uitvoerig jaarverslag uitbracht, waarin hij speciaal benadrukte de grote moei lijkheden die op woninggebied aan wezig zijiï. De adminstrateur, de heer J. H. M. Bulten, bracht het financieel jaarver slag uit, waaruit bleek, dat over 1946 een winst van ƒ358.41 werd gemaakt op de 37 woningen, doch een verlies van 421.53 op de 32 woningen. De verliezen op de 32 woningen bracht hij speciaal onder de aandacht van het bestuur, opdat zij zich omtrent de exploitatie dezer woningen kun nen beraden. Het onderhoud, voor de 37 woningen is uitgegeven ƒ4.444.29 en voor de 32 woningen ƒ4.732.20, had bijzondere aandacht en aange drongen werd op de grootst moge lijke zuinigheid»» De belastingen be droegen 1700; de algemene onkos ten 806.83; het banksaldo op 31 Dec. 1947 ƒ33.323.54, waaronder even wel een bedrag van ƒ28.998 voor de nieuwbouw bestemd; het reserve fonds voor de 37 woningen was groot ƒ3.577.771». De annuiteiten konden op tijd worden betaald, terwijl de huren vlot binnenkwamen. Voor de nieuwbouw is reeds ruim ƒ200.250 uitgegeven. Het volgende punt der agena ver meldde bestuursverkiezing. Periodiek aftredend W. F. M. Buschman, voorz. en Q. M. Dofferhoff, wegens bedan ken. De voorz. verklaarde oorspron kelijk zich niet meer herkiesbaar te hebben willen stellen, doch thans na rijp beraad en desgevraagd wederom een candidatuur te willen aanvaar den, onder voorwaarde evgnwel, dat hieromtrent gestemd zou worden Omtrent dit punt, waarbij tevöns het bestuursbeleid besproken werd, werd langdurig van gedachten gewis seld. Voor de verkiezing van 2 can- didaten voor het bestuur werden 7 candidaten gesteld, die na stemming de navolgende aantallen stemmen bleken te hebben verkregen: n.l. W. F. M. Buschman, 57 stemmen; P. Ro- mijn, 49 stemmen; Th. Dofferhoff 10 stemmen; A. Koomen 8 stemmen; W. P. van Dijk, 9 stemmen; N. Wit- teman 2 stemmen en W. Goedemans, 3 stemmen, zodat gekozen waren de heren W. F. M. Buschman en P. Ro- mijn, die hun benoeming aanvaar den. Medegedeeld werd dat er weder om plannen bestaan tot aankoop van grond en het bouwen van 24 wonin gen, waarvan 18 woningen in het ty pe huizen Engelplein, bouw 1937, en 6 huizen type bouw 1947. Deze me dedeling werd uitvoerig toegelicht en besproken. Het grote bloemcorso. Naar wij van de zijde van het Centraal Bloe mencorso Comité vernemen is voor lopig als datum voor het corso vast gesteld 17 April. Reeds meer dan 50 praalwagens zijn voor dit corso ingeschreven, waaronder de grootste firma's uit ons land. NOORD WIJK Bloemenfeesten. Volgens offi- cieuse mededelingen zullen de bloe menfeesten alhier gehouden worden op 28, 29 en 30 April en het grote bloemencorso op 1 Mei a.s. Deze da tums lijken ons vrij laat en het zal ons niet verwonderen, als hierin nog wijziging zal komen. WARMOND Zwanenburgerpolder. Onder voorz. van de heer A. Nederburgh werd de ingelanden-vergadering ge houden. Van de 96 st. welke kunnen worden uitgebracht waren 72 st. vertegenwoordigd. De rekening over 1947 werd vastgesteld aan inkom sten op 4494,59 en aan uitgaven op 3608.32, met een batig saldo van 886^7. De door het bestuur ontworpen begroting voor 1948 werd aan inkomsten en uitgaven vastgesteld op f 5074,62, met een omslag van 17,per hectare, zijn de 4,hoger dan in het afgelopen jaar, als gevolg van belangrijk on derhoudswerk aan de molen, als mede het vervangen van de oude houten, aan de molenaarswoning grenzende, schuur, door een nieuw gemetselde. Bij de rondvraag werd o.m. de aandacht gevestigd op steeds dries ter optredende zgn. elftallen in de polder. Het bestuur verzocht de eigenaars en/of pachters tegen die ongewenste elementen scherp op te treden. De secr. penningmeester, de heer S. v. d. Voet, wordt met het feit, dat hij vóór 25 jaar als zodanig was benoemd, namens bestuur,ingelan den en pachters, door de voorz. har telijk geluk gewenst, waarbij hem,4 als passend geschenk, gedachtig aan het klimmen zijner jaren, een leun stoel wordt aangeboden. Ook de echtgenote van de jubilaris wordt, onder het aanbieden van een bloem stuk. in de huldiging betrokken, in verband met de omstandigheid dat zij bij de vele bestuursvergaderin gen ten huize van de secretaris, zich steeds als een goede gastvrouw had doen kennen. Mede namens zijn vrouw, dankte de heer van der Voet voor de vele goede woorden tot hem gericht, alsmede voor de aan geboden geschenken. WASSENAAR Rode Kruis. Uit het jaarverslag 1947 van de afdeling Wassenaar, van het Ned. Rode Kruis, blijikt, dat in de loop van dit jaar het ledental der afdeling terugliep van 2793 tot 1817. Twee factoren acht het bestuur daarvoor verantwoordelijk: Ten eer ste het feit dat vele ingezetenen zich in het laatste jaar van de oorlog hebben aangemeld als lid, uit dank baarheid voor wat het Rode Kruis in die tijd presteerde (Het witte brood bijvoorbeeld). Een jaar later kwamen echter vele kwitanties on betaald terug, Ten tweede waren er de eerste jaren na de bevrijding vele evacué's, die in de loop van 1947 weer langzamerhand naar hun eigen woonplaats zijn teruggekeerd. Dr. van Herwaarden ging ook in 1947 voort met het geven van cursussen E. H. B. O en elementaire verpleeg- kunst. Voor deze cursusen bestond steeds grote animo. Aan het eind van 1947 slaagde 15 adspirant-helpsters voor het examen; zij konden toen worden opgenomen in het Rode Kruiskorps. Het aantal helpsters be draagt thans 57, waarvan 20 leer lingen. Dr. Bakker gaf cursussen in ver bandleer en theorie, waarvoor ech ter minder belangstelling bestond De helperscolonne trad actief op bij motorraces^ paardenraces. andere wedstrijden en de kermis en in het Dierenpark. De sterkte der colonne is thans: 23 man. Dr. Bakker zal als commandant der Transportcolon- ne worden vervangen door dr. F. E. v. d. Gugten. Passiespel. In het begin van de Goede Week, n.l. op Maandag- en Dinsdagavond voert de R.K. Toneel vereniging „De Vriendschap", des avonds 8 uur in het R. K Verenigings gebouw op het passiespel van Her man Divendial: „Ik ken die mens niet". De regie is in nanden van de heer J. Manie uit Leiden. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP Afd. Stille Omgang opgericht. Gisterenavond vond in het Parochie huis de oprichtingsvergadering plaats van een parochiële afdeling van het Genootschap de Stille Omgang. Hoe wel de opkomst zeer slecht was, ont stond er al spoedig een geanimeerd debat over het voor en tegen van een eigen afdeling en over de wen selijkheid van het reizen per bus of trein. In het bestuur werden geko zen de heren H. W. van der Hoe ven, P. C. v. Zaal en P. Doddijn. WEERSVERWACHTING g ZUID-WESTELIJKF. WIND. g Matige, later vrij krachtige 5 o wind uit Zuid-Westelijke rich- 5 g tingen. In de nacht en ochtend g nQg enkele verspreide opklarin- g gen en hier en daar tijdelijk ne- g o vel of mist, later op de dag, g o voornamelijk in het Noord- g o Westelijk gedeelte van het land, o enige regen. Ongeveer dezelfde 0 g temperatuur als vandaag. ooooooooooooooooooonnooooooooooooo LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. MAN VERGIFTIGDE ZIJN VROUW. In Dordrecht heeft een man, ze-, kere A. B. zijn vrouw van het leven beroofd met behulp van rattenkruid. Deze vrouw was van haar vierde kind in verwachting. Hij had eerst over leg gepleegd met mej. N. J. M„ die hem een bepaald advies verstrekte. Later sprak hij met een kennis, mej. M. J. B., die hem op een «kranten bericht over een moord met behulp van rattenkruid wees. De man be sloot eveneens dit middel aan te wenden om zich vafi zijn vrouw te ontdoen. Hij vermengde driekwart van de inhoud van een doosje rat tenkruid in pap en liet dat zijn vrouw opeten Twee dagen later was zij gestorven. Dr. Hulst uit Leiden constateerde dood door y^rgiftiging. De politie heeft na een' uitgebreid onderzoek thans de moordenaar ge arresteerd. mej. M. B. wegens me deplichtigheid en N. J. M. wegens abortus provocatus. BUITENLAND. WERVELSTORM BIJ CHERIBON. Een wervelstorm heeft deze week grote schade aangericht in het re gentschap Cheribon. Door de hevi ge windvlagen, die ongeveer een uur aanhielden, werd een persoon ge dood en enkele anderen gewond. 240 huizen werden vernield en 52 andere huizen liepen lichte schade op. Ruim 1600 personen werden dakloos. De staking van het electriciteits- en verwarmingspersoneel in Buc kingham palace duurt nog steeds voort. De „Grenadier Guards", die het stoken van de verwarmingske tels hebben overgenomen, heeft men de bijnaming gegeven „Hotstream- guards". MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. Rijn, 19 Maart. Groente. Waspeen I 27.25—37.75: idem II 18,25—23.—. rode kool 27 30. gele. kool 8.601G.50, spruiten 29119; kroten 5.405.50, wit lof I 33—47, idem II f 23—33. prei 43.80—44,—, idem II 16.80—17.—, spinazie- 37, selderie 4.90. TER AAR, 19 Maart. Groente. Wit lof I 4255 cent, idem II 2640 ct„ rode kool 18 cent, aardappelen 9 cent spruiten I 32—41 cent. idem n 20 23 cent, kroten 2 cent, waspeen I 2125 cent, idem II 812 cent, idem III 36 cent, uien 5255 cent, sja lotten 45 cent, spinazie I 4043 cent, idem II 3339 cent, rabarber I 29 36 cent, idem II 918 cent, snijsLa I 485 0 cent, idem II 33 cent, prei I 3040 cent. idem n 1825 cent per kg., knolselderij 7 cem en sla 1013 cent per stuk, radijs I 911 cent en idem II 68 cent per bos; schorse neren 6 cent en andijvie 6670 cent per kg.; bloemkool 20 cent per stuit, slavellen 1.501.55 per bak. ROELOFARENDSVEEN, 19 Maart Cospland 0.70—1.10, Harvest f 0.50 —1.30, Gen. de Wit 60—70 cent, Kor- niforus 5177 cent, Sunburst 6685 cent, White Sail 0.801.10, Mother- day 0.901.55, Bandoeng 6575 cent, Piccadilly 6090 cent, E. Eddy 5985 cent. Crown Imperial 5273 cent. Zenober 4258 cent. Scarlet Admiraal 4862 cent, Krelage 43 69 cent, Mozart 507i cent. Oosten rijkers 5872 cent. Bartigons 4870 cent, W. Pitt 0.60—1 05. v. d. Eer den 6286 cent, Albino 4862 cent, Nansen 6073 cent,' Crater 5870 cent. Olympiade 60—85 cent, Sonja 4254 cent, Parkiet 0.702.10. Dubb. Tulpen 3677 cent, Koster 22 —36 cent, Alfred 29—49 cent, Helios 2137 cent, Cheerfulness 2838 ct., Narcissen k. gr. 1424 cent. Anemo nen 3654 cent en Freesia's 4489 cent. Jletefaantjet PERSONEEL Beschaafd meisje b. z. a. voor de huishouding 2 a 3 dagen per week. Br. onder no. 4928 bur. van dit blad. "S" Flinke jonge werkster gevraagd. Aanmelden Hui ze „Ter Wadding" bij de Vink. 4903 Terstond gevraagd of per 1 Mei Boerendienstbo- de bij N. van Steijn. Oost hout. Voorhout. 4914 Gevraagd met 1 Mei een R. K. Boerenarbeider, best kunnende melken, vens gevr. een aankomende huis en tuin disponibel, te- krecht, goed kunn. melken bij H. C. v. d. Geest. Zijl einde D 22, Warmond. 2539 <3? Mevr. Fehmers, War- monderweg 37. te Leiden, vraagt met 1 April een net R K. meisje voor halve dagen, met of zonder mid- 4929 *2* Gevraagd flink net meis je van 94 uur, goed loon. Torweeweg 3b. Oegstgeest. 3* Tweede Banketbakkers- bediende b. z. 18 jaar. P. M. Witsenburg. Lisse. 3* Boerenknecht gevraagd ner 1 of 15 April, goed kun nende melken en rijden bij Jac. van Rijn, Hoofdstr. 18. Noordwijk a. Zee. 2559 Schoenmaker. Gevraagd volslagen of halfwas. H. W. Spierenburg. Hugo de Vriesstraat 77. Leiden. 4925 3* Net betrouwbaar meisje gevraagd in gezin met 4 kinderen voor de dag of d. en n.. onverschillig wel ke leeftijd, v. g. g. v. goed ^on en goede behandeling. Er. onder no. 4924 bureau van dit blad. Gevraagd een R.K. Boe- rc-rdienstbode. Br. aan de van de L. Crt., Dorpstraat 27B. Warmond onder no. 4226. Gevraagd een net R.K. meisje, zelfst. kunnende werken voor dag of dag en nacht. Aanmelden na 6 uur Fa. J. v. d. Heijden, Haar lemmerstraat 220. 4932 AANBOD Te koop: pl.m. 1500 kg. hooi. Adres J. v. d. Hoorn. A 173. Langeraar. 2562 Te koop alle soorten groentenplanten. C. M. M Nederpel, Voorhout. J. Th. Keiling vertegenwoordiger voor Hiazerswoude Rijndijk A 326. 4913 'S' Schoonmaaktijd. Grote rollen wit kastpapier 30 cent. gehlokt. rood. groen en blauw 25 cent. Brede witteen gekleurde kastran den 4 cent. spatzeiltje 20 cent. G. Brussel. Haar'em- merstraat 267, tel. 22061. 3* Te koop aangeboden (zonder ombouw) een op- klapledikant met spiraal. Gok genegen te ruilen voor 2de hands kleed. Br. aan agent J. J. Kroon. Haven straat 46. Noordwijkerhou-t or.der no. 2531. 3* Kappen bekleden van kinderwagens, alle kleuren, regenschermen dito. Ban den. doppen, wielen, lever baar. Bekleden, spuiten, chroomen 1ste klas. Alles in 2 weken terug. Kinder- wagenbedrijf „Speciaal". Uiterstegiracht 14, Leiden. Tel. 20759. 4898 Te koop: een zo goed als nieuwe stortkar. Te bevra gen E. v. d. Putten, siga renmagazijn. Schoolstraat 47B. Noordwijk a. Zee. te lefoon 2696. S* Eiken toonbank met la den- 4 geslepen glasplaten en spiegel 2 meter lang. Electr. koffiemolen merk Robbin Mijers, eiken ameu blement merk Pander, le dikanten met spiralen enz. J. Bouman. Utrechtse Veer 1 tel. 22882 Leiden. 4922 3* Te koop: prima voor- gekiemde pootaardappelen, Bevelanders A2 Van Wijk. Meerweg 23. telefoon 410. Leidschendam. 2538 Te koop: 1 dames en 1 herenrijwiel in prima staat Pasteurstraat 44. 4920 3* Op best weiland gele genheid tot het weiden van koeien, pinken of paarden, omgeving Leiden. Br. on der no. 4923 bur. van dit blad. 3* Attentie. Wij repareren al uw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Tevens restau reren van schilderstukken en reparatielijsten Inkoop goud en zilver. Bremmer, Haarlemmerstraat 99. in gang Goegerritstraat no. 1, Tel 22791. 3967 3* Te koop: een prima cultivator. Te bevragen bij Wed. L. J. v. d. Kleij. Leid- seweg 340. Voorschoten. 3* Meerpoel. Alles op naaimachinegebied. Repa raties en levering van naaimachines. Nieuwe ma chines met en zonder ver gunning. Fa. Meerpoel. Ereestraat 171. Leiden. Tel 24815. Te koop: 2 dames en 1 herenrijwiel in prima staat. 2e Looierstraat 92. 4919 haarfijn onder zijn snor vandaan volle neef en hij béd gelijk: het adres voor slinger-s. feestmutsen. toe ters, serpentines, lampions, vuurwerk, rokerssneeuw. smink, voordrachten is: Spier. Diefsteeg 19. 4904 3* Viool en Cello te koop aangeboden, billijk. Goede instrumenten, cello com pleet met stok en foudraal. Adres J. C. van Ruiten, Vrouwensteeg 12. telefoon nc 26290. 4917 S? Kinderwagen, merk v. Werven, met ingebouwde kogelwielen. kleur beige 50.Velowringer f 25, veldfornuis gr. maat 15. Electr. Straalkachel 12.50, primus snelkoker 12.50. email kolenfornuis f 25. Langezaal, Stille Rijn 7. Kinderwagen Reparatie voor Rijn-, Gouwe-, Boll.-, en Kuststreken. Alle Bo dendiensten bekend. Spui ten bekleden, chroomen, Oud gebracht, nieuw terug Zendt briefkaart. Reizigers bezoek vrijblijvend. Kin- derwagenbedrijf: Sipe- ciaal", Uiterstegracht "14. Leiden, tel. 20759. 4899 Vloerkleden. Perzische tapijten enz. worden door ons vakkundig gerepareerd, zo nodig in oorspronkelijke kleur opgehaald. Bemidde ling bij in- en verkoop. Atelier „Marokko", Buiten ruststraat 8a. 4852 C Aangeboden Rodekool en Bloemkoolplanten. Jac. Hoogenboom. Noordeinde 132. Roelofarendsveen. 4983 3* Te koop: een grote eiken huistafel, te bevra gen bij G. C. v. d. Geest, Leidsoheweg D 26. Oud- Ade Tel. K 1712—262. 4932 <3 Fotoreportages, huwe lijk en jubileum (door vooroorlogse reoortageme- dewerker Kath. Illustratie) Uitgesorteerd kwaliteits werk. Na aanvrage komen wii met fotocollectie en voórbespreken. Eiselin. Da- Costalaan 109. Rijswiik (Z-H.).4827 3* Pootaardappelen. Te koop: Eigenheimers Noor delingen en Rode Star 38/ ?Z35/45. klasse A. van de klei. bij fa. Wed. Bos Zn., Wassen.weg 13, Kat wijk a. d. Rijn. Tel. 2079. 3? Te koop aangeboden Electrische Gramofoon met tor Hoofdstraat 36. Sas- versterker en 60 mooie ola- senheim. 4915 *2* Te koop: mooi dienst bodekastje 20, 5 zware eiken keukenstoelen f 27.50 1 pers. eiken ledikant met spiraal f 30, kamer mat ting mooi 22.50. mannen- en jongensjasjes en broe ken van 3 tot en met 5 per stuk. F. v. d Pluym, Jonvoasensteeg 51. 4930 3? Te koop Rijwielzaak met gelegenheid voor gro te rijwielstalling en repa ratie-inrichting. zeer laag in huur. op nette drukke stand, met woningruil voor groot gezin, liefst Leiden en omstreken. Br. onder no. 4885 bur. v. d. blad. 3* Naaimachine defect? Wii repareren bij U aan huis. klaar terwijl U wacht, Dat betekent voor u geen vervoer, geen weken wach ten en geringe kosten. J. B. H. Schoots. Rijnsburger- weg 29B, Leiden, tel. 26664 f? Te koop aangeboden essenpalen. dennenpalen en takkenbossen. Te bevragen Chr Bollenboom, Stomp- wijkseweg 74. Leidschen- ciam of Louisestraat 19. te Wassenaar. 2514 Het knetterde even GEVRAAGD 3* Heeft U iets te verzen dei:. Kaasmarkt 6, is het adres. Ieder zijn deel. Wij de weg. De staat de rail Fa. L. Berk Zoon. tel. 25341. Leiden. 4386 3? Schoonmaak 1918! Heeft U nog kleine antieke meubelen, mahonie stoelen ol ronde tafels op te rui men of ander antiek. Sak sische beeldjesgrcepen. Perzische kleedjes? Mag iets beschadigd zijn. Brie ven onder no. 2039 bureau van dit blad. TE HUUR TT Mooie zit-slaapkamer aangeboden in gezin met 2 kinderen aan dame-alleen, die genegen is als tegen prestatie de vrouw des hui zes met lichte kinderver- zoiging behulpzaam te zijn. Er onder no 4910 bureau van dit blad. DIVERSEN 3* Verloren brug van auto. gaande van Hazerswoude lot Oud-Ade. Terug te be zorgen b- C. v. d. Werf. Oud-Ade 2554 Abonneert U op het Parochieblad per Jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3