De Hollandse Leeuw sidderde in „de Hel van Deurne" De Belgen in eigen hol opnieuw bedwongen De Engelse wedstrijden Het verloop van de strijd MAANDAG 15 MAART 1948 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Abe Lenstra, die het oranje team de leiding gaf na een fout van Anoul en Erroelen Wel grote veldmeerderheid, maar hopeloze onproductiviteit der gastheren De spelers Van de Oranjeploeg mogen we Kraak wel als de beste man noemen van het veld, want hij deed zeer veel en zeer goed werk. In de verdediging speelde Möh ring weer een massieve, lofwaardige partij, vóór rust met meer succes, dan daarna, doch we zeiden het hierboven reeds toen stichtte de telkens terugkerende Belgische aan- valslawine veel verwarring. Ook Sch ij venaar speelde niet onverdien stelijk, vooral als men daarbij in aanmerking neemt, dat hij de steeds gevaarlijke Lemberechts tegen zich bad. Spel, de debutant, was matig en vooral in de tweede helft kon hij Thirifayt niet bylopen. In de middenlinie was De Vroet beter dan Stoffelen, maar in de twee de helft besteedden zij te weinig aandacht aan verplaatsing van het spel door de voorhoede niet aan het werk te zetten. In de voorhoede was Lenstra nog de beste. Soms lukte zijn samenspel met Rijvers wel, maar grote dingen heeft men van dit tweetal niet ge zien#, noch minder echter van Drager en van Dijck. Lenstra ten slotte zorg de voor het doelpunt voor Oranje. Wilkes stelde over het. algemeen teleur en hij kon het peil van vorige wedstrijden niet benaderen. Bij de Belgen waren de vleugel spelers Lemberechts en Thirifayt gevaarlijk door hun bliksemsnelle uitvallen en hun afgemeten voorzet ten. Maar productief waren zij al evenmin als het binnentrio, van wie van Steelant nog over het beste schot beschikte. Mermans mist de intelli gentie van een de Kleyn en Chaves speelde zeer nerveus en in zijn ze nuwachtigheid verknoeide hij talrij ke kansen. In de middenlinie was aanvoerder Henriet veruit de beste. Erroelen deed geen wonderbaarlijke dingen, maar fouten heeft deze 31- JJE 32ste OFFICIëLE LANDENWE DSTRIJD tussen België en Neder land Holland heet het in Bel gië heeft wederom geen overwin ning voor onze Zuiderburen kunnen brengen en daarmede zijn de Hol landers in de wedstrijden na de Bevrijding gespeeld nog steeds onge slagen. Het was schitterend weer. Dui zenden van de 50.000 toeschouwers. die het Deurne-stadion bevolkten, waren zonder overjassen en het was er inderdaad weer voor. Als gewoonlijk was de drukte in de Sinjorenstad Zaterdag al begon nen. Treinen en auto's brachten weer tal van Noorderlingen naar de Schel de om het grote j aarlij ke treffen tus sen de Belgische Rode Duivels en de Hollandse Leeuw te aanschouwen, een strijd, die hoe hij ook verlo- pe altijd de zenuwen in topspan ning brengt en dit ook nu weer heeft gedaan. De uittocht naai- het landelijke Deurne in lange files van trams en auto's begon reeds even na het mid daguur, want als voor wedstrijd van de grote match vond nog een kamp plaats tussen twee Belgische jeugdelf- tallen, zodat de toeschouwers zich niet behoefden te vervelen. En het Antwerp-stadion lag te bla keren in de zomerwarmte, ondanks de bomen van de majestueuze oprij lanen nog kaal staan. En de met spanning verbeide kamp is weer gestreden en weer bleef Oranje ongeslagen. Toch heeft deze wedstrijd maai- heel matige voldoe ning gegeven. Mooi spel is er slechts sporadisch te zien geweest, ja het grootste deel is een bedroevende ver toning geworden. In Ijet eerste kwar tier voerde Oranje de boventoon, daarna kwamen de Belgen meer en meer opzetten en na de rust be- heersten zij vrijwel voortdurend het sepl. Maar.... het schieten was er barmelijk slecht. Onomwonden kun nen we zeggen, dat de Rode Duivels hadden kunnen winnen, maar of zij nu een zege verdiend hadden na zulke slechte schietcapaciteiten, te hebben gedemonstreerd, mogen we wel betwijfelen. Die onproductiviteit der Belgische voorhoede is een oude kwaal, waaraan deze ploeg al lang lijdende is, maar het slechte schie ten kan ook zijn oorzaak gevonden hebben in het feit, dat de Belgen zich tegenover een Oranje-verdediging bevonden, die weinig trefkansen bood. Immers, Kraak in de eerste plaats heeft menige aanval onscha delijk gemaakt, maar ook Schij ve naar en Möhring en voor de rust ook De Vroet hebben de Belgische aan vallers menigmaal tot wanhoop ge bracht, zodat zij telkens maar op nieuw zo spoedig mogelijk voor doel gingen schieten, waardoor het rich ten te zeer werd verwaarloosd. Die verdediging leverde kranig werk en aanvoerder de Vroet hoewel zelf in de tweede helft maar heel matig spelend kan in dit opzicht over zijn mannetjes tevreden zijn. Want de verdediging heeft uiteindelijk toch ondanks de grote, op haar uitgeoefen de druk, er voor gezorgd, dat het toch nog een gelijk spel is gebleven. En De Vroet kan er tevens op bo gen, dat het Nederlands elftal in alle wedstrijden, waarin hij is uitgeko men, ongeslagen bleef! Het Nederlandse overwicht van het eerste kwartier werddoor een goed doelpunt van Abe Lenstra uit gedrukt, maar daarmede was het ge daan en daarmede hadden de Oran je-spelers al hun kruit verschoten. Wanneer we dan in aanmerking ne men, dat de Belgen de tweede helft bijna voortdurend in het offensief zijn geweest, dan hadden zij dit minstens in drie of vier doelpunten moeten uitdrukken. Maar bij de rust hadden de Belgen zeker al 'n gelijke stand kunnen hebben, indien Kraak niet zo goed en Möhring niet zo on weerstaanbaar geweest was. Onze spil speelde een magnifieke partij en al moge hen na de rust niet elke bal hebben behandeld als in de eerste helft, men moet niet vergeten, dat hij het in de tweede helft wel heel zwaar te verduren heeft gehad. Beschouwen we het vertoonde spel in zijn geheel, dan tekende zich weer diezelfde felheid en geestdrift bij de Belgen af, waartegenover de Oran jespelers te weinig bezieling konden stellen, een eigenschap, welke in vroegere wedstrijden meermalen de doorslag voor een overwinning gaf. Er zat ditmaal geen élan in het spel der Hollanders en o.i. was de grote fout, dat te weinig over de vleugels werd gespeeld, waardoor de uitste kende verdediging Anoul Aer noudts met Erroelen als spil wel van ingrijpen en opruimen wisten. Bo vendien beging Wilkes de fout te veel individualistisch te spelen, waar door hij wel twee of drie spelers kon verschalken, maar de laatste nim mer. Passes naar de vleugel^ zouden waarschijnlijk meer effect hebben gehad. Merkwaardig mag overigens we ge noemd worden, dat België geen en kele corner tegen zich genomen zag, terwijl Oranje er vele tegen zich kreeg en wat waren die van Lembe rechts altijd gevaarlijk. Talrijker evenwel was het aantal vrije schop- pen, vooral tegen de Oranjespelers Scheidsrechter Schertz was hier wel heel fel op. Evenwel, er werd niet unfair gespeeld, doch veelal wat te onbes"J"J. jarige debutant op die moeilijke plaats toch ook niet gemaakt. De Buck steunde zijn voorhoede uitste kend en de backs Aernoudts en Anoul verdedigden stug, trapten snel en vast en durfden naar voren te ko men. Meert in het doel had het niet moeilijk. ANTWERPEN—ROTTERDAM 2—1. Zaterdagmiddag werd het Rotter damse elftal, dat te Antwerpen een wedstrijd tegen een Antwerpse com binatie speelde met 21 verslagen. Bij de rust was de stand 10 voor de Rotterdammers. In het eerste kwartier van de wed strijd tussen Antwerpen en Rotter dam, welke ontmoeting op het Beer schotterrein werd gespeeld, waren de Belgen in de mei t derheid, doch langzaam maar zeker wisten de Rot terdammers het evenwicht te her stellen en een kwartier voor de rust scoorde de SW-er Schrumpf een doelpunt In de tweede helft waren de Rotterdammers aanvankelijk in de meerderheid, doch zij vermochten dit overwicht niet in een doelpunt uit te drukken. Tien minuten voor het einde slaagde Geuns, die voor Verbruggen was ingevallen, er in de partijen op gelijke voet te brengen. Vijf minuten voor tijd verdween een kop bal van Albert de Herdt achter keeper Landman, zodat Rotterdam op het laatste ogenblik met de on even goal verloor. In het Rotterdams elftal waren doelverdediger Land man, back Terlouw en de Xerxaan Beun veruit de besten. „De puike Landman/'4 aldus noemt „Sporting" Dagblad te Antwerpen de Rotterdamse keeper en het blad ver volgt: Xandman, Nederlands derde keeper, was weer de schitterende ster bij de Rotterdammers; hij pa reerde o.a. op briljante wijze dave rende schoten van Verbruggen en Geuns, en onderscheidde zich door tal van merkwaardige reflexen, die men ten onrechte op rekening van het toeval zou schrijven. Landman werd trouwens beschermd door twee krachtige gedecideerde backs en een betonnen stapper, waar dig discipel van Möhring, waartegen Verbruggen, zich haast steen dood liep. De wedstrijd in cijfers Tien minuten na het begin 10 voor Holland, tien minuten na de hervatting 11 gelijk. ,De vrije schoppen en corners waren talrijker: van de eerste 25 (Nederland 10 België 15), van de tweede 9 stuks, alle in het voordeel van België, want Ne derland bracht het geen enkele maal tot een corner. België scoort vlak na de rust na een bombardement van aanvallen op het Nederlandse doel. De grootste teleurstelling van Za terdag was wel de 42 nederlaag van New Castle, waardoor hun kans om het volgende seizoen in de eerste di visie te komen zeer gering is gewor den. Lowrie, de mid voor van New Castle, waarvoor zij een paar dagen geleden 20.000 pond betaalden, kon niet op tegen hei spel van Webber, de spil van Sonthampton. 1 Chelsea behaalde een 30 over winning op Charlton Athletic dank zij de midvoor Billington en de in ternationaal Hoghes, die op de back plaats een goede wedstrijd speelde. Arsenal kan er door zijn 2—0 over. winning op Everton nu zo goed als zeker op rekenen kampioen van de Eerste divisie te worden. Denis Compton, de bekende Engelse cricke ter, scoorde beide doelpunten voor Arsenal van af de linker vleugel. De twee meest trotse voetballers in Engeland waren Zaterdag Morten- sen van Blackpool en Pearsin van Manchester United. Ieder maakte n.l. drie schitterende goals voor zijn club, Doelman Kraak en spil Möhring, die de Belgische stormram weerston den en niet versaagden. Het gelijke spel was grotendeels hun werk. waardoor Tottenham Hottspur en Derby County werden uitgeschakeld. Voor het eerst sinds Everton Man chester City in 1933 versloeg, is er nu weer een cupfinale tussen twee clubs uit Lancashire. Het Villapark-terrein schijnt Tot tenham geen geluk aan te brengen: want deze club kreeg vier minuten voor het einde de leiding in de wed strijd tegen Blackpool, maar juist toen aan de toejuichingen van zijn supporters, een einde was gekomen wist Mortensen de stand gelijk te ma- ken. In de eerste helft van de ver lenging wist hij zijn hattrick te vol tooien waardoor de stand 31 werd. Na de wedstrijd werd hij op de schouders van de geestdriftige Black pool-supporters, die hun club voor het eerst in haar 60-jarig bestaan de cupfinale hadden zien bereiken, weg gedragen. Zo heeft Matthews, de be kende Engelsche international, ten slotte een kans gekregen om de cup medaille, die hij zo graag aan zijn verzameling zou toevoegen, te ver overen. Het succes van Moi'tensen en Pearson veroorzaakte een treffend commentaar op de tegenwoordige 20.000 pond transfers, want geen beiden kostten hun club meer dan 10 pond. Blackpool ontdekte Mortensen toen hij nog bij de juniores speelde en Pearson kwam bij Manchester United toen hij een 15-jarige amateur was, De uitslagen waren: Eerste divisie: Blackburn Rovers Portsmouth 1-0; ChelseaCharlton Athletic 30; EvertonArsenal 02. Grimsby TownStoke City 21; Huddersfield TownMiddlesbrough 21; Manchester CityBurnley 41; SunderlandPreston North end 0—2; Wolverhampton WanderersSheffield United 1—1. Tweede divisie: BradfordLeeds United 3—1; Bury—Birmingham City Te ongeveer drie uur betraden de ploegen het veld. De muziek van de Belgische gendarmerie had reeds de nodige toertjes gelopen en geblazen, een kranig corps. De gebruikelijke opstelling voor de eretribune met de Nederlandse en Belgische volksliederen door het muziekcorps, maar het Ned. volks lied veel te traag gespeeld, zodat de meezingende Hollandse kolonie en die was weer aardig groot telkens een maat voor was. De toss bracht natuurlijk ook de schare fo tografen weer op het middenveld, rond scheidsrechter Schertz en Hen riet en De Vroet, de aanvoerders der ploegen. Even gebruikelijk volg de ook de aanbieding van het vaan tje en van bloemen en ten slotte raadde Henriet gelukkig en Wilkes kon aftrappen- Dadelijk enig mid den veldspel doordat Rijvers de bal niet goed doorspeelde. De Oranje- ploeg begon niet slecht. Het plaat sen was voortreffelijk, de bal ging van voet tot voet, somtijds wat te kort en Lenstra opende de aanval met een goed schot in de hoek, maaf Meert is op zijn post. Ook Kraak moet spoedig zijn talenten tonen, maar hij doet het evengoed. Daarna kreeg v. Dijk een kleine kans, maar Meert was hem' te vlug af. De Vroet en Schij venaar krijgen veel werk doordat zeer dikwijls op Lembe rechts gespeeld wordt, maar zij stu wen de Oranje-aanval herhaaldelijk op. Een schot van Wilkes gaat naast, Drager schiet even later hoog over. Een voorzet van Lemberechts wordt keurig door Kraak gevangen. Oranje neemt de leiding. Na 10 min. krijgt Oranje een vrije schop toegewezen en De Vroet plaatst zich achter het leer. Uit de voorzet komt de bal ongeveer op de penalty-plaats terecht,' waar twee Belgische verdedigers staan. De vrije trap dreigt op niets uit te lo pen, want Wilkes en Lenstra, die het dichtst bij staan, zijn toch ver genoeg verwijderd om geen heil in toelopen te zien. Evenwel Lenstra schiet plotseling naar voren en als de bal tussen beide verdedigers doorglipt, aarzelt hij niet een kans te wagen en uit zijn schot verdwijnt de bal in het doel, ver buiten be reik van de keeper, die het leer blijkbaar aan de andere kant had verwacht (01). De Belgen zijn allerminst hierdoor gedeprimeerd en vallen dadelijk fa natiek aan. Uit een vrije trap tegen Möhring belandt de bal bij Lembe rechts, die laag in de hoek schiet, maar Kraak bezweert het gevaar. Na 17 min. krijgt Thirifayt een dot van een kans, weer uit een voorzet van Lemberechts, doch inplaats van de bal eerst te stoppen, schiet hij ineens op 3 M. voor doel, doch naast. Uit een vrije trap op de rand van het strafschopgebied schiet Chaves hoog over. Het regent af en toe vrije trappen, want scheidsrechter Schertz schertst allerminst met het soms wat hard handige aanvallen, ook al houdt hij de touwtjes soms wel wat te strak. We noteren een schot van Chaves over doel, een kopbal van Mermans uit een vrije trap van Lemberechts eveneens. Het offensief der Belgen wordt steeds sterker, doch alles zon der resultaat. Het schieten was over het algemreen zeer slecht en Kraak ten slotte zorgde, dat hij zijn doel schoon hield. Vlak voor de rust nog een Oranje-aanval, door Drager ge leid. Het duurt wat lang en het dreigt op niets uit te lopen. Toch geeft hij nog voor en Lenstra schoot hard en laag in de hoek, maar Meert werpt zich onvervaard op het leer. Zo komt de rust met een 10 voor sprong voor Oranje, waarmede de onzen blij mogen zijn. Na de rust vertoonde het spel een geheel ander beeld. De Belgen had den blijkbaar het consigne meege kregen, dat zij deze Oranje-ploeg „best konden hebben" en zo waren ze van begin af aan veel doortasten der. Een voorbeeld daarvan gaf Thi rifayt, die een ver doorgeschoten bal van naast het doel terugzond met een keurige omhaal, toen Kraak dacht, dat de bal zou uitgaan. Ge vaarlijk kwam de bal voor doel, Sch ij venaar trapte weg, maar weer kwam het leer voor de doelmond en dan is het Möhring weer, die voor opluchting zorgt. Reeds spoedig werd de tweede corner tegen Oran je genoteerd en Lemberechts brengt ook nu weer benauwenis, m'aar de verdediging staat pal. Henriet drijft dan de bal ver op, maar raakt het leer weer kwijt en moet zich haas ten om op zijn plaats terug te keren, v. Dijk gaat er alleen van door, doch komt ten val. Aan de andere kant weet Kraak door uitlopen te redden. v. Steenlandt maakt gelijk. Weer een gevaarlijke corner -van Lenvberechts, de bal komt bij Thiri fayt, doch deze schiet tegen de paal. De Belgen blijven in het bezit van de bal, Chaves zet opnieuw voor en vallende weet rechtsbinnen v. Steen- landt Kraak met een fraaie konbal te passeren (11). Hetzelfde soel- beeld van voor de rust, want ook to°n word na 10 min. gedoelm.»-*. Het enthousiasme bij de Belgen laaide nog feller op en dit uitte zich in een nieuw geducht offensief. Een kogel van Lemberechts werd schit terend door Kraax gestopt. De Bel gen vechten thans inderdaad weer als Rode Duivels. Thirifayt schiet nogmaals bij een vrije kans over het doel. De Oranje-voorhoede neemt maar heel weinig deel aan het spel, zodat de achterhoede de onophoude lijke druk van de Belgische aanval te weerstaan heeft. Een grote fout begingen hierbij de binnenspelers, omdat zij door slecht plaatsen geen aanvalsspel wisten te ontplooien en de Belgische verdediging stond als een rots, elke aanval smorende en eigen voorhoede telkens opnieuw aan het werk zettend. Weer krijgt Mer mans een prachtkans, doch de bal belandt helemaal over de zijlijn in plaats van in döelEven later doet hij het beter, doch Kraak stopt een „gloeiende kogel". Door de te zware druk op het Holl. doel krijgt de verdediging bij te fors ingrijpen nogal eens vrije trappen tegen zich. Uit een daarvan geeft Lemberechts een listig afgemeten voorzet, waar bij Kraak de bal achter Mermans wil opvangen, doch deze springt hoog op en kopt.... weer gaat de bal over. Eindelijk even opluchting bij een Hollandse aanval. Drager gaat er al leen van door, doch schiet inplaats van over te geven aan v. Dijk of Lenstra en de bal komt precies in handen van Meert. De aanvalskracht der Rode Dui vels wordt dan zo sterk, dat beide ploegen geheel op de Hollandse helft spelen, hetgeen het spel er niet fraaier door maakt, maar de span ning neemt bij de minuut toe. Het is meermalen een spel van kat en muis, de Holl. ploeg komt er vrijwel niet meer aan te pas en hoe de ach terhoede ook zwoegt om het spel te verplaatsen door verre trappen naar voren, de Belgische achterhoede vangt het leer steeds op en zet haar voorhoede dan weer opnieuw aan het werk. Intussen mag het onbegrijpe lijk genoemd worden, dat de stand nog steeds gelijk is. En reeds is de tweede helft een half uur oud. Toch volgen er nog enkele Oranje-aan vallen. Combinaties tussen v. Dijk en Lenstra, tussen Wilkes, Rijvers en Drager, maar effect sorteren zij niet De tijd verstrijkt meer en meer, het Belgische publiek joelt om het win nende doelpuntmaar de Belgi sche voorhoede krijgt tegen de Oran je-achterhoede toch geen kans. Nog 3 minutenDaar zal het dan toch gebeuren. Oranje krijgt de zoveelste vrije schop tegen zich en weer plaatst Lemberechts zich achter het leer. Een schot volgt, maar de bal wordt ge stuit, opnieuw ingeschoten blijft de bal voor open doel liggen, weer werkt de achterhoede weg, een schot tegen de paal, opnieuw wordt de bal inge schoten en dan grijpt Kraak voor de zoveelste en laatste maal inen het is geen scherts als we zeggen, dat het fluitje van scheidsrechter Schertz als een grote opluchting klinkt voor al wat Oranje heette en aanhing Dat uitte zich wel in het uitbundig elkaar de hand schudden en dat de officials mede overtuigd waren, dat een eervol resultaat bereikt was, bleek wel uit de ontvangst van de Oranjeploeg. In de kleedkamers In de kleedkamer der Oranje hemden was het na afloop van de wedstrijd heel rustig. Iedereen was heel tevreden met dit gelijke spel. Lotsy niet het minst. Want om in de Hel van Deurne een gelijk spel te bevechten, zo zeide hij, is altijd een zeer verdienstelijk resultaat. Her berts, de voorzitter van de keuze- commissie, was het met de bonds- praeses eens. „De kracht van onze achterhoede moet hoger worden aan geslagen dan die van de Belgische voorhoede", zo luidde zijn mening. „Die achterhoede stond als een rots in de branding, zij hebben fors maar volkomen fair gespeeld en die kracht was nodig tegen de steeds terugke rende Belgen. Onze voorhoede daar entegen was te licht, te weinig stormram om de Belgische verdedi ging stuk te spelen en doelpunten te scoren. De besten waren Möhring, Kraak Schij venaar en de Vroet", vond onze zegsman. In de Belgische kleedkamer toonde aanvoerder Henriet zich erg teleur gesteld. „Wij hadden kunnen en moe ten winnen", verklaarde de kleine Belg, „maar het Nederlandse doel zat. geloof ik, dichtgespijkerd". Trainer Gromlie was niet ontevre den. Anoul en Aernoudts vond hij de beste Belgen en Schijvenaar, Kraak en Wilkes de beste Nederlanders. Hy voorspelde evenwel enkele verande ringen in het elftal, dat over een maand te Rotterdam zal verschijnen! Scheidsrechter Scherz, die voor de eerste maal een HollandBelgië- wedstrijd leidde, verklaarde op onze opmerking, dat hij het spel wel heel vaak onderbroken had, dat het steeds overtredingen waren geweest waar voor hij floot, zuiver dus bij een in breuk op de speleregels. En of dat nu gebeurd was door onbesuisdheid of te groot enthousiasme, dat deed er zijns inziens niet toe. Overtredingen zijn overtredingen en daarvoor moet worden gefloten. Het spel vond hij overigens niet op hoog peil staan, maar dat kon hij best begrijpen, ge zien het speciale karakter, dat de ontmoeting tussen beide landen nu eenmaal heeft. 11. Cardiff CityLeicester City 30; ChesterfieldBarnsley 11; Doncaster RoversCoventry City 0 Mill wallPlymouth Argyll 2—0; Nottingham ForestFulham 0—2; SouthamptonNewcastle United 4 2; Westham UnitedWest Bromwich Albion 02. De cupwedstrijd BlackpoolTot tenham Hottspur werd verlengd, daar de stand na de normale speel tijd 11 was. Na de verlenging was de uitslag 31 voor Blackpool. CHELSEA VERSTERKT ZICH! Morgen is de laatste dag waarop transfer-contracten getekend mogen worden en Chelsea, dat in degradatie gevaar verkeert heeft te elfder ure van Uuton Town de middenvoor Hil- lington en de links back Hughes over genomen. Men meent, dat hiermee een bedrag van ongeveer 20.000 pd.st. te totaal gemoeid is. Sinds 1 Januari heeft Chelsea thans ruim 30.000 pd.st. voor nieuwe spelers uitgegeven. In het be gin van die maand had de club voor 11.00 pd.st. de voorhoede-speler Bentley van Newcastle United over genomen. Hughes was bacK in het Britse elf tal dat in Mei j.l. tegen de „Reet van Europa" uitkwam. U.V.S.—OVERMAAS 3—2. In deze laatste competitiewedstrijd is het UVS gelukt, zij het na harde strijd, dit sezieon met een overwin ning af te sluiten. Hoewel deze wed strijd, dit seizoen met een overwin- promotie of degradatie, werd er toch een behoorlijke partij voetbal te zien gegeven. Vooral de eerste helft was het aanzien ten volle waard, waarbij UVS het meest in de aanval is ge weest. Het spel werd goed openge houden en de vleugelsspelers Sloos en Verhoogt konden toen hun talen ten tonen. Jammer was het, dat de goed opgezette aanvallen waaruit de meest opgelegde kansen, op niets uit liepen. Reeds dadelijk na het begin nam UVS het spel in handen, doch T. Kantebeen kon de weg naar het doel niet vinden. Na 15 min. kwam het eerste succes uit een uiterst scherp genomen corner door J. Sloos en de bal via de paal in het doel ver dween (10). Overmaas deed ver woede tegenaanvallen doch na 20 20 min. wist UVS de voorsprong te vergroten. Wallaart plaatste het le der mooi voor doel, de achterhoede van Overmaas bleef staan, doch T. Kantebeen snelde toe en schoot de bal in het net (2—0). De Overmaas keeper werd vervangen en de plaats vervanger moest reeds dadelijk han delend optreden bij een hard schot van T. Kantebeen. Even voor rust wist Overmaas na een kapitale fout van J. Devilee de achterstand te ver kleinen (21). In de 2e helft vlotte het bij UVS niet meer zo goed, en vooral Devilee in de achterhoede had vele zwakke momenten. Overmaas; maakt hier een dankbaar gebruik van en zat vinnig op de bal waardoor het spel door het enthousiasme wel eens wat fors werd. Bij een botsing had één der Over maas-spelers het ongeluk zijn neus been te breken, zodat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Overmaas had intussen 'kans gezien de partijen weer op gelijke voet te brengen (2—2). Er werd nu fel ge streden om het winnende doelpunt en eindelijk, nadat er op hopeloze wijze kansen waren verknoeid, wist Verhoogt met een tam schot te doel punten (3—2) in welke stand geen verandering meer kwam. Teylingen—DOSR 5—2. Het eerste kwartier werd een tempo ingezet, zoals wij zelden zien en Teylingen overromoelde de Veenders totaal, zo dat in dit kwartier door Teylingen 3 schitterende doelpunten werden gemaakt. Het eerste doelpunt kwam van de linksbuiten, het tweede van de midvoor, terwijl uit een voorzet van de rechtbuiten de rechtsbinnen no. 3 maakte. Dan gaat DOSR op Teyl. doel af en met succes, daar de rechtsbinnen 13 maakte. Na de thee zette DOSR flink op en spoedig verkleinde zij de achterstand 23. Dit was voor korte duur, daar Teyl. midvoor door alles heen speelde en 4—2 maakte. Op het einde was het de linksbuiten welke met een hard schot 5—2 maakte. Teylingen slrpt de competitie met een waardig slot. Teylingen 2 verloor van U.V.S. 5 met 21 voor de L.V.B.-beker. Teylingen A won met 21 van VVLVA te Voorschoten en bezet momenteel de 2de plaats. Teylingen B behaalde het kam pioenschap van haar afd. door in 'n spannende strijd van UDO B met 10 te winnen. Teylingen C welke legen DOCÖ D sDeelden wnn 2n

Leidse Courant | 1948 | | pagina 5