BEELD VAN DE INDISCHE COLTORES ALGEMENE MEISJES OPEL NET MEISJE Radio JiateC JCwietl en de „MiCCioenen-etfenfa' het valt mei mee! R.K. Werkster of Meisje Onderwijzeres LEERLING VERKOOPSTER WINKELJUFFROUW Perzisch ot Deventer Tapijt 2 heurig nette meisjes JONGSTE BEDIENDE Telefonist(e) fLelefenatjefi MAANDAG 8 MAART 194» DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 BINNENLAND. Het Delftse studenten-corps be staat op 22 Maart honderd jaar. Er is. een lustrum-diner in^ Krasnapolsky georganiseerd voor Amsterdamse oud-leedn. De veerboot naar Schiermon- nikoogvis door de zware mist aan de grond gelopen. Na een nacht op de boot te hebben doorgebracht, zijn de passagiers over de wadden lopend naar het eiland teruggekeerd. De „Stichting voor Maatschappe lijk Werk in Zuid-Holland" is Zater dag in de Rolzaal te den Haag defi nitief opgericht. De stichting heeft tot doel het bevorderen van het maat schappelijk werk zonder echter zelf rechtstreeks zodanig werk te ver richten. Bij de staking in de bouwnijver heid te Amsterdam zijn thans onge veer 1200 arbeidersbetrokken bij 37 ondernemers. De bespreking met de rijks-bemiddelaars is uitgesteld tot 12 Maart. Toeristen voor Engeland zullen erom moeten loten, wie op reis over zee mag. Door de regering is op wens van Engelse zijde, dat weder kerig ook Nederlanders in beperkte mate in de gelegenheid zouden wor den gesteld Engeland te bezoeken 'n beperkt contingent ponden-sterling beschikbaar gesteld. Wordt dit contin gent overschreden, dan zal er geloot worden. Voor de Olympische spelen is een apart potje, evenals voor be zoeken aan bloedverwanten in de le en 2e graad. Nadere mededelingen volgen nog. Twee Noorse tankers zijn voor de mond van de Nieuwe Waterweg met elkaar in botsing gekomen. Bei de schepen liepen nogal schade op. Louis van Gasteren heeft in de Stadsschouwburg te Amsterdam zijn 40-jarig toneel-jubileum gevierd in de opvoering van Ustinovs „Het Huis der Illusies". Bloemen, kransen, een schil derij en vele toespraken. Een openluchtspel zal deze zo mer te Haarlem worden opgevoerd op de Kloveniersdoelen. Frans Hals is er het middelpunt van. Regie: Louis Saalborn. De onderhandelingen tussen de KXJVL en het Tsjechische ministerie van transport over de aankoop van viermotorige vliegtuigen door de Tsje chen, zijn op een dood punt gekomen. Waarschijnlijk zullen de besprekingen over dit onderwerp spoedig geheel worden afgebroken. Een wichelroedeloper te Zierik- zee zal een onderzoek instellen naar het bestaan van gebouwen uit de middeleeuwen. Men wil trachten een kaart van oud-Zierikzee samen te stellen. De onkruidhestrijding in de Noord-Oostpolder zal dit jaar op grootscheepse wijze ter hand genomen worden. In samenwerking met de B.P. M. zal een helicoptère de gewassen besproeien met een verdelgingsmid del, waarvan de graangewassen ech ter geen schade zullen ondervinden. Overleden is in de leeftijd van 73 jaar de zeereerw. heer G. J. C. van Roggen, sinds 1925 pastoor te Gaan- deren. Mgr. J. v. d. Biesen, die dezer da gen tot apostolisch vicaris van Luang- wa werd benoemd zal op een nader te bepalen datum in zijn geboortestad Breda de bisschopswijding ontvangen. Bach's Matthaüs Passion in de vertaling van Jan Engelman, die de bewerking tot stand bracht op last van de minister van O., K. en W„ zal in Mei a.s. voor de eerste maal wor den uitgevoerd en wel te Zaltbommel. Voor deze uitvoering heeft het Prins Bernhard Fonds £en subsidie ver leend. De nieuwe minister van weder opbouw, mr. dr. J. in 't Veld, heeft in het Paleis der Schone Kunsten te Brussel een tentoonstelling over Ne- derl. stedebouw geopend. Een internationale honden-ten toonstelling is te Amsterdam geopend in het R.A.I.-gebouw. Er zijn 1200 handen in 80 rassen. Het openings woord van de burgemeester ging ver- loren in het gegrom, gebas en gekef van Deense doggen, St. Bernhard- en vlinder-honden. Bij de herbouw van de Nijmeeg se universiteit zal de Amerikaan Ra phael Hume als adviserend architect optreden. Zoals bekend, wil men in Amerika 2.000.000 dollar voor de her bouw bijeenbrengen. BUITENLAND. De nieuwe Spaanse gezant, de heer E. Navasques Yruiz de Velasco, heeft het agrement ontvangen als ge zant bij H. M. hof te den Haag. De vijftig eilanden van de Do- dekanesos zijn Zondag op grond van het verdrag van Parijs (gesloten in 1946) weer aan Griekenland geko men. Sinds 1912 waren zij Italiaans bezit. Guatemala, dat nu opeens aan spraak maakt op Brits Honduras, heeft de grens tussen beide landen hermetisch gesloten. Zelfs vliegtui gen mogen niet meer op gebied van Guatemala landen. Te Haifi is Zaterdag een mor tiergranaat ontploft, waardoor 5 Ara bieren om het leven kwamen. De Amerikaanse marine neemt proefnemingen met raketten. Een V-2 bereikte tijdens deze proefne mingen een hoogte van 183 k.m. met een snelheid van 5630 k.m. per uur. De laatste dagen hebben meer dan 600 Finnen de Zweedse grens overschreden. Canada zal in het komende jaar 100.000 immigranten toelaten. De Chinese regeringstroepen hebben Szepinkai ontruimd, dat 160 km. ten Noorden van Moekden ligt Niet-communistische Zweedse bladen zullen de vertrouwelijke veer tiendaagse persconferenties van de premier boycotten als de commu nistische journalisten niet worden geweerd. DINSDAG. HILVERSUM I (301 M.) 7.00 Nieuws; 7.45 Kinderkoor; 8.00 Nieuws; 8.15 „Pluk de dag 9.00 Lichtbaken; 9.30 Ochtendconcert; 10.00 Voor de kleuters; 10.15 Gram.- platen; 10.40 Walter Breedveld be spreekt boeken; 10.55 ,.In Walsmaat" 11.30 „Als de ziele luistert"; 11.40 Gram.-platen; 12.03 Pianorecital door Cecilie de Grijs; 12.33 Metropole or kest; 13.00 Nieuws; 13.25 Metropole orkest; 13.50 Bespreking van muziek literatuur; 14.00 Serie uit Nederlands Glorietijdperk; 14.30 „Onder ons" 15.00 De keuken van de huisvrouw; 16.00 De Zonnebloem; 17.00 Na schooltijd; 17.15 Fred. Hartley en or kest; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Enny Mols-De Leeuwe; 18.20 Sport- praatje; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Nieuws; 19.15 Peter Kreuder en zijn solisten; 19.30 Als zij het nog konden en wij het al wisten19.45 Niwin klanken; 20.00 Nieuws; 20.12 Jo Vin cent, sopraan; 20.30 „In Jesus lijden"; 21.30 pianoconcerten van Mozart; 22.15 De Goede week; 22.30 Nieuws; 22.45 Radio Philharmonisch orkest. HILVERSUM II (415 M.) 7.00 Nieuws; 7.15 The Masquera- ders; 8.00 Nieuws; 8.15 „Aubade" 8.45 Werken voor strijkorkest; 9.15 Mor genwijding; 9.35 „Arbeidsvitaminen"; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Gram.pla- ten; 10.50 Voor de kleuters; 11.00 Pierre Palla; 11.45 Amy Groskamp- Ten Have; 12.00 Het Vaudeville or kest; 12.33 Ons platteland; 12.43 Bo ris Lensky, viool, Arie Snoek, piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Het Virtuoso sex tet; 14.00 Met naald en schaar; 14.30 84. Toen sultan Alikop zo stil op de tocht zat in zijn tuin kreeg hij het toch wel een beetje koud en daardoor merkte hij, dat hij zijn ge waden nog niet aan had. „Hela"', riep hij tegen Theodoor Tuf, die hij voor 'n slavin aanzag, „loop 'ns gauw naar boven en haal mijn staatsie kleed. Ik heb het koud." „Yes, mijn heer Alikop"', antwoordde Theo Tuf onderdanig en snel holde hij naar binnen om Alikop zijn spullen te gaan halen. Ondertussen veront schuldigde Alikop zich tegenover Karei Kwiek, dat hij zijn jasje had vergeten aan te trekken. „Geef niks broeder Alikop", zei Karei vergoe lijkend, ,,'n mens kan niet overal tegelijk aan denken.'1 Daar was Theo al met het prachtige gewaad. Alikop trok het aan. Nu zag Karei Kwiek pas dat het zijn goede vriend Theo Tuf was. „Zeg broeder Alikop", zei hij, „je hebt 'n aardige slavin, zie ik."' Alikop keek Theo eens goed aan. „Och", zei hij, „ik weet niet. Ik vind er niet zoveel aan. Als je mij shagjes leert draaien, Karliboem, mag je haar wel hebben. Altijd ge makkelijk om je schoenen te laten poetsen en zo' „Nou ik wil haar best hebben'', Kom Theo, je bent van af nu, mijn slavin." En mijnheer Gabriël en de luite nant? Ocharm, die werden 's mor gens wakker in een jamflesje. De luitenant deed het eerst zijn ogen open. „Mijnheer Gabriël, mijnheer Gabriël'", riep hij, „we ziten in'een jamflesje". Nu zag Gabriël het ook. „Met gaatjes in de dekselt zei hij ver drietig. „Vijf gaatjes in het deksel tjeO wat werden de twee arme mannen daar bedroefd van Opgeslo ten te zitten, misschien voor hun hele leven, in een jamflesje met vijf gaatjes om lucht te kunnen happen. Het was een triest geval. (Van onze financiële medewerker). Langzamerhand heeft mfen een vrij volledig beeld verkregen omtrent de perspectieven van de cul tures in het rechtsgebied van de Nederlands-Indi sche regering. Het valt daarbij op, dat relatief wel de zwaarste verliezen ge leden zijn door de thee- ondernemingen. zowel op Java als op Sumatra. In Pengalengan werden door de oorlog door 13 onderne mingen in een gebied van 11.000 H.A. per jaar 25 duizend pond thee gepro- duceeerd. In ditzelfde ge bied zijn nog slechts drie fabrieken met moeite' in redelijke staat te brerigen. Toch is men optimistisch gestemd over de vooruit zichten. Er wordt hard gewerkt en de eerste schat tingen. die hier ontvangen zijn, gewagen van het be reiken van 30 procent van de vooroorlogse productie, dit jaar nog in het Penga- lcngeese. Ook stemt het tot verheuging dat de kina- cultuur zeer weinig heeft ge»eden. De Japanners had den de kina zo hard nodig dat zij behoorlijke zorg aan deze aanplant hebben be steed. De koffie is er echter slechter af gekomen. Aan zienlijke oppervlakten zijn gerooid. Deskundigen me nen dat het weinig aanbe- ve'ing verdient tot herbe- pJanting over te gaan, De internationale koffie-situa- tie is niet zodanig, dat een terugbrengen tot het voor- ooilogse peil van ónze kof- xie-cultuur noodzakelijk of gewenst voorkomt. Het is derhalve te voorzien dat Indonesië op de wereld markt van de koffie voor taan een beduidend klei neie rol zal vervullen. En de sisal? Een lichtpunt is het pers pectief voor de Sisaf-cul- tuur, die profiteeert van het onge'uk van een ander; de Philippijnse hennep cultuur is n.l. door de oor log totaal verwoest. Welis waar zijn de sisal-aanplan- tingen op Sumatra's Oost kust tijdens het Japanse regiem verwaarloosd, zo dat daar ongeveer de helft van do culture verloren is gegaan, doch met het res tant heeft men toch nog een zo grote vorsprong op de Philippinos, die met niets moeten beginnen, dat de Indonesische sisal een goed marktproduct zal blijken te zijn. Zeer gespannen is men Dit is nog heel weinig slechts 3 net. van de totale productie van Indonesië in 1940, doch in Sumatra hoopt men toch weer in korte tijd op vooroorlogse productie te kunnen ko men. De situatie van de sui ker-cultuur is minder over zichtelijk. In het rechts gebied van de Ned. Indi sche regering zouden vol gens de kaart van 1942 45 suikerfabrieken moeten lig gen. Hiervan zullen dit jaar nog 30 bedrijfsklaar gemaakt zijn. terwijl voor 1849- de wederopbouw van nog vijf andere geprojec- geweest op de berichten uit Dei: over de tabak. De voor oor ogse productie bedroeg 13 000 ton pei jaar, waar van de helft het beroemde dekblad voor sigaren op leverde. In Januari waren er alweer 35 van de 43 tabaksondernemingen, die in 1940 werkten, in b heer genomen. Er moet heel wat werk verzet worden, doch reeds thans is er bericht, dat 1949 een behoorlijk oogstjaar -al worden voor de Deli-tabak. In Sumatra's Oostkust heeft ook de uitermate be langrijke aanplant van de oliepalm aanzienlijke scha de ondervonden door ver waarlozing. Toch vallen de eerste productieramingen mee. Einde Maart zal bijna 5000 ton palmo'ie over het eerste kwartaal van dit nieuwe jaar verscheept zijn teerd is. Dit jaar zal van 8000 H.A. suiker geoogst kunnen worden, met een opbrengst van iets meer dan 50.000 ton, dat is 10 net. van de productie van 1942 en slechts 5 pet. van die der laatste vooroorlog se jaren. Gebrek aan kunstmest blijft de grote tegenslag voor een snelle herleving an de suikercultuur. Interessant is hiertegen over de verwachtingen uit het Republikeinse gebied te vernemen. Men zal er van een ongeveer drie maal zo groot oppervlak oogsten, dan in het „Ne derlandse" gebied, terwijl de opbrengst op het dub bele geraamd wordt. In totaal zal in Indonesië nog geen 200.000 ton suiker ge produceerd worden, het geen slechts de he1 ft is van de normale binnen landse consumptie van het gehele gebied. De Rubber. Over de stand van de r ubber-cultuur zijn vrij nauwkeurige berichten bin nengekomen. In Sumatra's Oostkust waren in Janua ri reeds een groot aantal ondernemingen weer in gebruik genomen; acht fa brieken zijn er verbrand. In het Palembangse is daarentegen bijna niets verwoest. Vier ondernemin gen zijn er weer bedrijfs klaar. De uitschakeling ven de acht fabrieken op Sumatra heeft ertoe geleid dat ingedikte latex zal worden uitgevoerd; daar voor zullen in Belawan. tanks worden ingericht. Op Borneo is de onder nemingscultuur reeds een jaar geleden weer voor een groot deel hersteld. In Juli waren er twaalf on dernemingen, met een op pervlakte van 8000 H.A. in bedrijf genomen. Dit jaar zullen deze cijfers ver dubbeld zijn. Op Java tenslotte zijn bijna 200 ondernemingen in bedrijf genomen met bijna 40 pet. van het totale aieaal; meer dan de helft van de fabrieken kunnen normaal werken; 30 pet. zal binnenkort hersteld zijn terwijl bijna 20 pet.: wellicht afgeschreven moet worden. Met dat al is de toestand op Java redelijk wel te noemen. Interessant is tenslotte om te zien hoe de Amster damse beurs in de laatste weken reageert op de uit Batavia ontvangen berich ten over de ontwikkeling der Indonesische cultures. De beursindex steeg van medio Februari tot begin Maart van 69 tot 74, het geen een snel groeiend op timisme illustreert. Radio matinée; 16.30 Matrozenkoor; 16.40 De schoolbel; 17.00 Dat kun jij ook; 17.30 Omroeporkest 18.00 Nieuws; 18.1^ Tom Erich, piano; 18.30 Omroeporkest; 19.00 Voor de kleu ters; 19.15 Alexander Borovsky, pia no; 19.45 Gesprekken met dokste^s; 20.00 Nieuws; 20.05 Echo van de dag; 20.15 AVRO's Bonte Dinsdagavond- trein; 21.30 Contact; 22.15 Buitenlands overzicht; 22.30 Nederlandse muziek uit de Baroktijd; 23.00 Nieuv/s; 23.15 Om het wereldkampioenschap scha ken; 23.30 The Skymasters; 23.55 Gram.platen. WINTERGROENTEN. Het voorlichtingsbureau van de Voedingsraad schrijft ons: Wanneer we het woord „wintergroenten" ho ren, is onze eerste gedachte: kool. In de winter zou men wel iedere dag kool kunnen eten: rode en savoy e. groene en witte, spruitkool, zuurkool en boerenkool brengt het seizoen. Maar daarnaast :s er nog een hele reeks andere wintergroenten op te sommen: bieten, wortelen, uien, knol raap, spruiten, witlof, prei enz. Waar om klagen we dan some nog over ge brek aan verscheidenheid? Misschien in de eerste plaats, om dat velen bezwaren hebben tegën kool: „ze is zo zwaar verteerbaar en dan die onaangename luchtMaar deze nadelen vervallen door een reel eenvoudige maatregel" door de kool niet te lang te koken. Voor rode kool is een uur zeker voldoende (mits de azijn pas wordt toegevoegd, wanneer do kool gaar is). Savoye en andere kool is, wanneer ze maar fijn gesneden is, in een half uur gaar. Probeert u het maar eens; de smaak van de groente is dan ook pittiger en frisser. Voorts behoeven wij de groenten niet steeds opvdezelfde manier klaar' te maken. Zo kan men vrijwel, alle wintergroente als sla bereiden, tot rode- en zuurkool toe Daarbij kun nen ook twee of mee" soorten gecom bineerd worden: heel goed smaakt bijv. sla van Brussels lof met fijnge sneden appel of van andijvie met ge raspte wortel. Als is nu de wintergroente over het algemeen niet zo duur. gooi er toch r.iet meer van weg, dan nodig is. De buitenste groene bladeren van andij vie, spruitjes en witlof hebben als voedsel tenminste evenveel waarde als de binnenste gele; alleen wat niet gaaf of fris is, behoeft verwijderd te worden. Hetzelfde geldt voor de groe ne spruiten van uien. En nu we het over verspilling heb ben: veel van de voedingswaarde gaat, behalve door langdurig koken, ook verloren, door de groente in het was water te laten staan en door ze met veel water op te zetten. Om van de hogere gasrekening door dit laat- st&nog maar niet te spreken. Recepten voor 4 personen. Sla van witlof met appelen: 300 g. witlof, 1 grote appel, zout, peper, slasaus. Van de witlof, de lelijke bladeren verwijderen, de struiken wassen en heel fijn snijden. De appel raspen of in blokjes- snijden en vermengen met het witlof. Zout en peper toevoegen en de sla saus met het witlof en de geraspte eppelen vermengen. Rodekool: 1 kg. rodekool, zure appelen en/of azijn, zout, suiker, boter, margarine of vet, kruidnagelgruis, peper, kaneel, laurierblad, aardappelmeel of haver mout. De kool schoonmaken, in dunne reepjes snijden, opzetten met kokend water en alle ingrediënten behal ve de azijn, de boter, margarine of het vet en het bindmiddel toevoegen. Kooktijd 45 a 60 minuten. De appelen schillen, ontdoen van de klokhuizen en de laatste 10 minuten met de ro- dek'ool meekoken De boter, marga rine of het vet toevoegen, desgewenst de kool met azijn op smaak afmaken. Tenslotte het vocht binden met aan gemengd aardappelmeel of haver- ipout. EEN MELKMACHINE VOOR SCHAPEN In enkele departementen van Frankrijk is de productie van scha penmelk belangrijk, omdat deze de grondstof is voor fijne kaassoorten, zoals Roquefort. Dit is een zeer aro matische kaas, die blauw geaderd is met een schimmelsoort en als deli catesse wordt verkocht. Door te kort aan arbeiders en vooral aan melkers voor de schapen wordt deze kaas soort in haar bestaan bedreigt en daarom heeft men zich er op toe gelegd een speciale melkmachine, die door een Franse' faibriek is gebouwd, waarbij evenals bij het handmelken gemolken wordt 'tussen de achter poten. De machine is natuurlijk veel lichter dan die voor runderen en maakt veel groter aantal, doch kor tere slagen. Een geoefende melker kan er zonder enige huLp 72 schapen per uur mee melken. En bij een kud de van 50 schapen is de machine reeds rendabel. Een moeilijkheid is dat le schapen niet zo gemakkelijk aan een machine wennen als koeien, doch de voordelen zijn zo groot, dat men verwacht door de toepassing van deze machine de Roquefort-productie van het departement Aveyron'te kunnen redden. Met blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van ons eerste kindje, een dochter, die bij het H. Doopsel de namen ontving van ELISABETH THEODORA MARIA Wij noemen haar ELLY. E. J. J. Kamp N. KampKruis O Wetering, 8 Maart 1948. Kerkstraat 79. 2191 Tijdelijk: St. Elisabeth Zie kenhuis, Hooigr. 15. Leiden Direct gevr. voor magazijn en fietswerk nette FLINKE JONGEN v. g. g. v., leeftijd pl.m. 17 jaar. Aanmelden heden van 16 tot 18 uur. Aardappel- handel van Klinken, Aal markt 6. Tel. 20034. 2181 Zo spoedig mogelijk gevr. van 95 uyr. Mevr. Trouw borst, Wil'lem de Zwijger laan 34. Oegstgeest. 2187 De Vereniging tot Beheer van Kleuterscholen te Delft roept sollicitanten op voor de betrekking van aan een van haar Scholen. Salarisgrenzen 900.tot 1500.(8 één jaarlijkse verh. van 75.2185 Sollicitaties zo spoedig mo gelijk in te zenden bij de Secretaris der vereniging: E. Neervoort, Archipellaan 7, Delft. Bij ons kan geplaatst worden een WARNECKE. STATIONSWEG 6B GEVRAACD: voor eenvoudig werk. LEIDS LEOERHUIS, SCHAGENSTEEB 6. LEIDEN GEVRAAGD: in winkel van Zuivelproducten, bij voor keur bekend met de branche. Sollicitaties worden ingewacht onder no. 2178 bureau van dit blad koop gevraagd. Tel. 55.29.78 Den Haag. Brieven onder no. 2186 bureau v. d. blad Op het atelier van ZAALBERG is gelegenheid tot plaatsing van Aanmelden kantoor Vestestraat 1 Het Collegium Civitatis Academicae Lugdunum Ba- tavae Supremum vraagt voor de administratie van het Leidsche Studenten- Corps een Type-vaardigheid strekt tot aanbeveling. Sollicita ties onder no. 2188 bureau van dit blad. te koop. Brieven onder no. 2192 bureau van dit blad. aangeboden voor d. en n. in klein R. K. gezin, met kleine woningi; goede be handeling en behoorlijk salaris. Mevr. Jansen, Joh. Verhulststraat 172, Te'ef. 28139, Amsterdam. 2177 aank. mnl. of vr. Kracht Brieven met uitvoerige inl. en verl. sal. onder no. 2180. bur. van dit blad. TE KOOP aangeboden: 270 PRIMA RAAMLIJSTEN maat 4 en 5 c.M. a 2.10 per stuk bij C. Koeleman, West Kanaalweg C 62a, Ter Aar, tel. 72, Langeraar. WORDT GEVRAAGD als hulp in de huishouding, in- of extern C. MEURS, CasteIweg 7, Valkenburg (Z.H.) ELTAX vraagt een voor de ochtend- en avond dienst. Br. aan het kantoor Hoge Rijndijk 90. 2173 AANBOD 2 Knippatronen naar mt birnen 3 dagen gereed ..Anjo"-. Nieuwe Rijn 25 Telefoon 21895. 2 Tochtband, Witkalk, witkwasten, punaises met kastpapier, raagbollen, raagstokken. bezems, lui wagens, dwei'en. werkbor- stels wasborstels. stoffers, matkloppers, bazarbakken, v/asteilen. emmers, fluitke tels waterpo's. kinderpo's. wasknijpers, schalen, bor den. bekers, koekpannen, pofferpannen. Deko, Mare no. 88. 4750 2 Meubilair! Schrijfbur., Dressoirs, Hang- en Leg kasten, Tafels. Stoelen, Rookstoelen, Ledikanten. Spiegels, enz.; Uitsluitend prima eiken. Vakkundig adres. Ook inruilen. Her stellen. Vanouds A. J. Kartwijk, Goederenbeurs, Burchtsteeg 4, N. Beesten markt 79, tel. 24013 26627. 4747 2 Te koop: 6 eiken stoe- icne goede bekleding 75, 2 pers. houten ledikant spi raal en 3 delig bed 110. 8 m. traploper f 25, 2 Fau teuils 4 stoelen 90. thee kastje 10. Witte Rozen straat 50A. 4746 2 Te koop: 2 kinder" edi- kartjes, gr. maat, met ma tras. Te bavr. Ger. Brandts- straat 8. 4748 2" Kinderwagens. Let op! Kappen overtrekken met leerdoek, levering van windschermen, le klas ban den doppen, enz. Spuiten, bekleden, verchromen. Zendt briefkaart. Reizi- gersbezoek vrijblijvend. Kinderwagenbedrijf „Spe ciaal". Uiterstegracht 14 te Leiden. Tel. 20759. 4749 WÖNÏNGRÜIL 2 Woningruil. Beneden- buis, 5 kamers, keuken, gr. tuin. te Den Haag. omtrek Farenheitstraat, voor huis of benedenhuis te Leiden. Professoren of Tuinstad- wijk. Br. onder no. 4752 bur van dit blad. 2 Welke aardige Mevrouw kan in haar huishouden een meisje van 16 jaar ge bruiken? Br. onder no. 2183 bur. v. d. blad. 2 Kantoorbediende gevr. on handelskantoor te Lei- oen. Vaste betrekking. Ken nis talen, typen en steno gewenst. Eigenhandig ge schreven brieven richten aan: BERGIMEX, Post bus 2, Leiden. 2182 R K. Landarbeider b. z. a. goed "kunnende melken, v. f. g. v. Woonhuis moet isconibel zijn. Adres Zuid zji Je 76, Bodegraven. 2179 PERSONEEL 2 Flinke Werkster voor direct gevraagd, 3 ochten den in de week. Aanmel den Breestraat 137. 2190 2 Flinke Werkster gevr. voor Dinsdag en Donder dag van 9—5 uur. Aanmel den met goede getuigen. Mevr. Bog, Rijnsburger- weg 31D. 's morgens van 11—12 uur. 4744 2 R. K. Dienstbode gevr. voor d. en n. Goed Toon. Br. onder no. 4751 bureau van dit blad. Abonneert U op het Parochieblad if.uA.iwru QoJida U kent haar toch per jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f0.40 Bureau Papengracht 32, Leider Telefoon 20935 U weet wel ae typiste die steeds wat nieuws draagt en toch een bescheiden salaris heeft. Zij laat haar jumper in zo'n mo derne kleur verven en 't is inderdaad weer iets nieuws! Hogc.v.c—J Tel. 21981 Fabriek: Herenstr.—3 Octoberstr.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4