Jongeren spreken over de Maria Congregatie Nieuwe veelbetekenende industrie Jlaiei JUuiek en de „MiiCiaenen-enfeuió" DONDERDAG 4 MAART 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Vlammende woorden van pater Paulussen In een onverwacht grote belang stelling mocht zich gisteren de debat avond verheugen over de Maria-Con- gregatie, op instigatie van „De Vlam menwerper" door de Jongerenraad in het St. Antoniusclubhuis te Leiden belegd. Daar waren behalve jongeren uit Leiden, ook velen aanwezig uit Meerburg, Oegstgeest, Voorschoten (Haagse Schouw) en Warmond, ter wijl verschillende M.C.-directeuréh niet alleen met de daad, maar ook met het woord van hun uiteraard bij zondere interesse blijk gaven. Rector Vestor legde in zijn inlei dend woord nog eens de nadruk op het feit, dat de redactie van „De Vlammenwerper" met het veelbe sproken artikel over de M.C. slechts bedoeld heeft een opbouwende critiek te geven. (Een gezien het resultaat van de avond mag zij vaststellen daarin in eerste instantie geslaagd te zijn). In een even brillante als concrete rede zette pater Paulussen wezen en doel van de M.C. uiteen, waarbij hij tevens de middelen aangaf om tot dat doel te geraken. De congregatie ïs niet: een bidver- eniging of een broederschap met een aantal verplichte gebeden, of een ver eniging om zwakke zielen bij elkaar te houden; zij dient niet alléén leden volmaakter te maken of om godsdienstonderricht te geven. Zij is een apostolisch en strijdbaar orgaan, gebouwd op een gedegen astetisch leven van de leden persoon lijk. Zij wil daartoe karaktervaste en parate mensen vormen, die weten te dienen. En als zij da$ streeft naar zelfheiliging, dan wil dat niet zeggen een overdreven ascetiome, maar een zichzelf overwinnen en een zichzelf winnen voor Christus. Het is dan Ma ria, die daarbij de grote steun moet zijn. Uitvoerig ging spr. in op het leven en be-leven van de regels der M.C. Wanneer men die niet kent, kan men ze ook niet onderhouden en dan is 't niets gedaan. Bij herhaling wees hij op de noodzaak van dat kennen en naleven. Wanneer ze goed beleefd worden, dan is de bijeenkomst ook nie: meer het voornaamste. Spr. pleitte voor het werken van de K.A. vanuit de Maria-congregatie "en bracht daarbij naar voren, dat bij de veelheid van organisaties een een heid gewenst is, waardoor het voor allen gemakkelijker v/ordt te wer ken aan het gezamenlijk ideaal. „Priesters vragen, aldus spr., om een onvervalste congregatie. Leken hebben hetzelfde verlangen. Dus moeten wij elkaar vinden. Dat allen één zijn, zeker zij, die binnen de Kerk geestelijk iets meer willen bereiken". Tenslotte haalde, zoals reeds eer der, pater Faulussen de stimulerende woorden van de Paus aan, die de M.C. ziet als een krachtig geestelijk wa pen in deze tijd. Het is jammer de vlammende rede van deze welsprekende secretaris zo summier te moeteen weergven'. Het uitvoerige doch interessante en hopelijk vruchtbare debat belichtte de verschillende moeilijkheden, waarmede de M.C. te kampen heeft. Rector Bonse" stelde voor, dat men in Leiden tot een grotere samenwer king zou komen dat de jongeren daartoe meermalen per jaar bij el- .KATH. ARBEIDERSVERENIGING KATH. ARBEIDERSBEWEGING AFD. LEIDEN Op Zondag -21 Maart wordt onder auspiciën van de vereniging „Kath. Leiden" een grote passieviering georganiseerd in de Stadsgehoorzaal met opvoering van het passiespel ••De Veertien Stonden". Elk lid van de K.A.B. kan hiervóór toegangs bewijzen verkrijgen tegen halve prijs, op a.s. Zaterdag van 4 tot 5 uur in het St. Vincentiusgebouw Hoogl. Kerkgracht 32. De 4e gezinsavond van het win- terprogram onder de titel „Red dend Christendom door Vader'', zal plaats hebben op a.s. Dinsdag, ge lijktijdig in het St. Antoniusclubhuis en in de parochiezaal Maria Gijzen- steeg. In beide zalen zal als spre ker optreden de heer P. J. Hofstede, kapelaan te Rotterdam, met het on derwerp „Vaders gouden ring''. In overeenstemming met de vastentijd zal passende zang door een klein koor van H.H. kerkzangers, en mu ziek, door de K.A.B. Symphonie, beiden onder leiding van Jan Gor dijn, ten -gehore worden gebracht in het clubhuis. Voor de paralelbijeen- komst in de^_ Maria Gijzensteeg, waar eveneens" zal worden, gezorgd voor een passende omlijsting, zijn nog gratis toegangsbewijzen ver krijgbaar a.s. Zaterdag van 4 tot 5 uur in het St. Vincentius gebouw. t Heden werd ons Ouderhart diep ge troffen door het onver wacht overlijden van onze jongste lieveling HUPKE Zijn diepbedroefde Ouders, Broer en Zusjes H. H. van Egmond S. J. van Egmond Woiters Leiden. 3 Maart 1948. v. d. Duynstraat 38. De Engelenmis zal wor den opgedragen op Za terdag a.s. in de Paro chiekerk O. L. Vr. He melvaart en St. Josef, te 7.45 uur. waarna om 10 uur de begrafenis op het R. K. Kerkhof. 2079 kaar zouden komen, ook in de vorm van èen recollectie. Rector Vester beloofde een en an der in bespreking te zullen brengen. Loek van der Reep bracht o.m. naar voren, dat de propaganda intensief diende te zijn. In een bijeenkomst dient de inleider zich af te stemmen op zijn auditorium. Pater Paulussen wees er echter óp, dat propaganda geen bijsleuren van leden mag bete kenen, maar louter moet dienen om misverstand en vooroordeel weg te ruimen. Wat het tweede betreft, moeten ook de jongeren met onder werpen naar voren komen en moeten zij, vooral in hun eigen bladen als' „De Vlammenwerper", hun eerlijke mening durven zeggen. Veel werd er nog besproken, teveel om op te noemen. Rest ons echter nog de hoop, dat deze prachtig geslaagde avond, waaraan de culturele groep van de Jongerenraad haar medewer king verleende, die uitwerking zal hebben, welke het artikel in „De Vlammenwerper" beoogde. H. GEM. AANKONDIGING De voorzitter van het hoofdstem bureau, aangewezen in artikel 34, tweede lid, der kieswet brengt ter openbare kennis,- dat zijn besluit d.d. 3 Maart 1948, waarbij J. H. Riemens benoemd is verklaard tot lid van de Raad der gemeente Leiden, van he den af voor een ieder ter secretarie dier gemeente (Afd. Alg. Zaken) ter inzage ligt. 2074 Leiden. 4 Maart 1948. De Voorzitter voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. KRANIGE REDDING Gistermiddag te kwart voor één reed de 16-jarige A.S., die op de Nieuwe Rijn aan het fietsen leren was, te water doordat hij de macht over het stuur kwijt raakte. De in de nabijheid wonende 20-jarige mej. H. L. de Bree die het ongeval zag gebeuren, aarzelde geen ogenblik en sprong geheel gekleed te water en bracht de jongeman op het dro ge. Nadat hij van droge kleren was voorzien, werd de jongeman per auto van de E.H.D. naar zijn wo ning vervoerd. Naar wij vernemen is het de tweede kranige redding door mej. de Bree in zeer korte tijd. CONFECTIEFABRIEK HARTOGS EN CO Boven is de confectie-afdeling ge vestigd en hele rijen machines zul len daar indien de grondstoffen- aanvoer blijft aanhouden van nu af snorren, dat het een lust is. Het geheel is luchtig, ruim, fris en voor uitbreiding vatbaar.... Wat wil men meer! Hedenmiddag heeft de officiële opening plaats gehad. Daarbij wa ren o.m. aanwezig vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur, van gemeentewerken, architect en aanne mers, klanten, enz. Mei 1940 was een zwarte bladzij de in de geschie'denis van de „Eerste Nederlandsche Electrische Confectie fabriek Hartogs en Co" aan de Keer- weerlaan te Rotterdam. De fabriek werd totaal verwoest. Aldus Jo Spier in een suggestieve folder over deze fabriek, die enkele weken la ter, dank zij de moed en de energie van wijlen de heer S. Hartogs, te Leiden op bescheiden schaal verder draaide. Enige maanden na de bevrijding in 1945 leefde het bedrijf, na een ge dwongen stilstand, weer op. Intus sen was de heer S. Hartogs was in 1941 overleden het bedrijf in han den gesteld van de heren P. C. Har togs en J. en A. de Weerd. Ondanks de vele moeilijkheden vjas het hun mening, dat de reputa tie van de sedert 1893 bestaande fir ma een flinke uitbreiding eiste. En daaraan is in de afgelopen drie ja ren met onvermoeide ijver voortge- werkt- Werd Mei 1940 een ramp voor Rot terdam en de fa. Hartogs, 4 Maart 1948 is een goede dag voor Leiden en de firma Hartogs. Immers Lei den kreeg een nieuwe industrie bin nen haar muren, de' firma Hartogs ziet zich ,in het bezit van een mo dern, schitterend ingericht bedrijf, dat een schone toekomst voor zich heeft. Onder leiding van de architect, de heer G. Scheepstra, uit Leiderdoro, is door de aannemersfirma De Wit uit Leiderdorp een uitstekend be drijf opgebouwd, waarin een werkca- paciteit is opgenomen als vroeger in de fabrieksgebouwen te Rotterdam. Een niet minder dan 200 leden tel lend personeel vindt hier arbeid en er is plaats voor 300, indien de aan voer van grondstoffen groter wordt. Vervaardigd worden japonnen en jurken voor dames en kinderen, blouses en rokken, terwijl het in de bedoeling ligt ook mantels te gaan vervaardigen. Hedennacht zijn de laatste nieuwe naaimachines gearriveérd van Ne derlands fabrikaat (fa. Hazemeyer uit Hengelo) met lopende band in stallatie en vandaag zijn ze gemon teerd. Daarnaast vinden we ook de Sin ger, de Husqvarna en de Bernina- machines. Het gebouw, dat een op pervlakte beslaat van 2500 M.2 be vat beneden de fraai ingerichte kan toren, een' showroom en de cantine voor het personeel, de snijkamer, de cntwero-afdeling en het voorraad- magazijn. In de cantine zijn wand olaten aangebracht met geestige te kening en tekst van Joop Geesink. NAAR AFRIKA. Vanavond om 8 uur zullefn velen naar het St. Antoniusclubhuis aan de Mare gaan om dan met de missionaris father B. Verhoef een reis naar Afri ka te maken. Op Donderdag 11 Maart wordt de reis nog eens gemaakt. Velen zullen op een dezer avonden hun belangstelling tonen. De reis is gratis! Op verlangen van de overledene had gistermiddag op heel eenvoudige wijze, doch niettemin onder deelname van tal van oud-medewerkers en vrienden de begrafenis plaats van het stoffelijk overschot van de heer P. C. G. A. Wijkmans. Onder degenen, die zich op Rhijn- hof bevonden merkten wc o.m. op de heer St. Menken, Wethouder van So ciale Zaken, die het gemeentebestuur vertegenwoordigde en de heer G. P. E. Weyer, referendaris ter Gemeente secretarie. Voorts de heer C. Oost veen, adj.-directeur van het Geweste lijk Arbeidsbureau en tal van amb tenaren van dit bureau en dat van de Soc. Dienst; voorts de commissaris van politie, de heer R. Meyer, en de directeur van de Markt- én Haven dienst, de heer L. A. Mennes. Prof. mr. J. van Bemmelen was aanwezig namens Pro Juventute en de Reclasr seringsvereniging, namens welke laatste vereniging ook de heer G. D. A. Ci'ommelin en' mevr. Frentzen- Zaalberg aanwezig waren. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, deelde de heer v. d. Luyt mede, dat het de wens van de overledene was, dat aan de groeve niet zou worden gesproken noch dat bloemen zouden worden ge strooid. De oudste zoon van de overledene dr. C. M. Wijkmans uit Hillegom, dankte daarna mede uit naam van zijn moeder voor de betoonde belang stelling. VERKENNERS KATH. JEUGD BEWEGING. De Distriótsstaf van de Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging maakt bekend, dat geen toestemming wordt verleend tot deelname aan de Nationale St. Jorismarsen te Oegst geest. Het is derhalve niet geoor loofd, om individueel, of in groeps verband, hieraan deel te nemen. De leidsters en leiders worden verzocht, zich hieraan stipt te houden, en op de juiste naleving hiervan nauwkeurig toe te zien. De Districtsstaf. LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Over de Vorming van Phy- tomelaan bij Tagetes patula L en eni ge andere Composieten", mej. M. A. de Vries wonende te Leiden, geboren te Semarang (Java). LEIDSE GEMEENTERAAD Tijdens de gisteravond gehouden jaarvergadering van de Ghr. Hist Unie is medegedeeld, dat zeer bin nenkort op grond van een bij de gemeenteraadsverkiezingen gemaak te afspraak een C. H. lid der Prot. Christ, raadsfractie zal aftreden. Zijn plaats zal door een A.R.-lid worden ingenomen.. Het „zeer binnenkort" is onder wijl in vervulling gegaan. De heer Balkesteyn heeft bedankt. In zijn plaats is aangewezen de heer G. Hordijk, Thorbeckestraat 14. De heer Hordijk is gepensionneerd bestuurslid van het Christelijk Nat. Vakverbond) en oud-voorzitter van de Christ. Metaalbewerkersbond. De heer Hordijk, die 65 jaar oud is, is lid van de Kerkeraad der Gerfor- meerde Kerk (art. 31). De heer J. H. Riemens raadslid Blijkens mededeling van het hoofdbestuur is de heer J. H. Rie mens (die eerst als raadslid had bedankt) opnieuw benoemd ver klaard tot lid van de gemeenteraad. MARINE-RE UNIE. Op Woensdag 10 Maart a.s. zal in de Kweekschool voor Zeevaart hier ter stede een Reünie plaats vinden van oud-marine-leerlingen onderof ficier, die circa 30 a 35 jaren gele den hun eerste opleiding aan deze kweekschool genoten. Behalve een 200-tal dezer oud leerlingen, waarvan verschillenden nog in actieve marinedienst zijn, is ook het toenmalige kader, voor zover nog in leven, tot deze reünie geno digd. Na een officiële begroeting en een herdenking van de in de jongste strijd op verschillende wereldzeeën gevallen makkers, zal de dag op de Kweekschool naar oude marine- trant worden doorgebracht. Van Ma rinewegen zal aan deze bezoekers een traditionele snert- en theewater maaltijd worden aangeboden, ter wijl de Commandant -Zeemacht Ne derland, Schout bij Nacht J. J. L. Willinge, het voornemen te kennen gaf door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling te doen blijken. Zou er voor de huidige bewoners van het Noordeinde in dit bezoek geen aanleiding kunnen worden ge vonden om op Woensdag 10 Maart a.s. deze oud-marinemannen en oud- Noordeindebewoners met een uitge stoken Nederlartdse driekleur wel kom te heten? We zijn er van over tuigd, dat een dergelijk vriendelijk gebaar zeker op prijs zal worden ge steld. In Mei zal een herdenking gehou den worden voor gevallenen van het voormalig 4e regiment infanterie. Het voorlopige herdenkings($>mité, waarin de heer J. A. Hoogeveen, Morschweg 6a, alhier, secretaris is, roept allen, die deel hebben uitge maakt van 4 R.I. op zich bij de se cretaris op te geven, opdat het re giment op waardige wijze zijn ge vallenen zal kunnen herdenken. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem Robert Johan nes, z. van F. A. W. Vroom en E J. A. van Gils; Jannetje Henriëtte, d. van A. Mulder en C. J. Zwaan; Wiert Johan, z. van J. J. Berghuis en W. van Dam; Johannes Gerrit, z. van J. Le pelaar en J .C. Faas. Willibrordus Ja cobus, z. van C. J. Baak en K. A. van der Willik; Denijs, z. van N. J. van Roijen en L. Cornet; Maria Johanna Antonia Helena; d. van J. Berends en M. J. C. Koenraads; Anna, d. van C. Kralt en M. van Egmond; Cornelia Elisabeth, d. van W. J. de Greef en A. H. Venneker. Wilhelmus Johannes, z. van A. Ciere en C. C. M. Schutte; Jannetje Jacoba, d. van T. Halve maan en J. P. Verlind; Johapnes Jan, z. van E. van Strien en J. Giesbert; Cornelia, d. van H. Rietveld en P. A. Schaap; Marianna, d. van P. A. Maar- se en F. Koomen. Cornelia Maria, d. van J. Schelvis en V. J. van Veen; Hugo Herman us Marinus, z. van M. Granneman en J. van der Lans; Ge- rardus Johannes, z. van T. den Elzen en D. Spigt. Gehuwd: N. Christiaanse jm. en C. C. M. Oudshoorn jd.; H. Crama jm. en E. A. Rooijakkers jd.; C. G. van der Ham jm. en A. Dissevelt jd.. R. A. Kraak jm. en G. C. Ligthart Schenk jd.; G. Nagtegaal jm. en H. J. Uittenboogaard jd.; J. Otter jm. en J. Koome jd.; A. F. Werner jm. en J. W. de Groot gesch.; J. F. Zwarts jm. 81. „Zeg, mijnheer Tuf", zei Annie,' hebt u trek in 'n ko,pje koffie?" „Graag juffrouw Annie". Koffie werd gezet. „Nu moeten wij toch eens goed nadenken", besliste An nie. „Waarom?" informeerde Theo- door Tuf. „Ik denk nooit na. Bij mij komt altijd alles van zelf goed. Iets wat je van te voren uitdenkt, loop altijd anders af. Nee laten we nu niet gaan denken". „Ja maar mijnheer Tuf, u moet toch niet ontdekt worden! We moeten toch iets doen?'' Ja, dat zag Theodoor wel in. Laten we iets gaan doen, vond hij „Zullen we naar ae bioscoop gaan?" „Domme jongen", zei Annie, „er zijn toch geen bioscopen in Bagdad!" „O", zei Theodoor, „dan maar 'n an dere keer. Val ik op tussen al die Arabierén hier?" „Nou, en hoe", zei Annie. „Weet je, er zijn maar wei nig mannen in dit paleis en die ken nen elkaar allemaal. Maar ik weet raad. Zelf moet ik nu naar beneden gaan. Het wordt al n beetje licht en ik moet voor het ontbijt gaan zor gen, maar ondertussen kunt u zich zelf wel behelpen. In de kast han gen mijn Zondagse kleren. Trek die aan, maak uw lippen rood en nie mand zal dehken dat u niet een van de slavinnen bent. Dan kunt u ge rust 'ns op uw gemak het paleis gaan bekijken, 'n Slavin valt niet op Zo gezegd zo gedaan. Annie ging naar beneden de tafel dekken en Theodoor Tuf veranderde zich in 'n knappe slavin. Tenminste dat vond hij zelf maar op het plaatje zie je wel dat hij er eigenlijk maar bespottelijk uitziet. Maar dat is niet erg, want bij circusclowns hoort dat zo. Welgemoed stapte Theodoor Tuf de gang in op zoek naar Karei Kwiek, die juist met Annie zat te praten, van wie hij een lekker glas chocolademelk had gekregen, zoals jullie al weten. en A. M. C. Duijverman jd.; J. D. van Rijnbach jm. en G. Y. Panagapou- los jd. Overleden: C. L. van Egmond man 49 j.; P. Nieboer man 68 j. LAATSTE BERICHTEN Hedenmorgen om 11 uur is te Brus sel in het «gebouw van het Belgisch ministerie van buitenlandse zaken de Vijflandenconferentie geopend. De Nederlandse delegatie bestaat uit de heren baron van Harixma thpe Slooten, Nederlands ambassadeur te Brussel, prof. mr. J. P. A. Frangois, raad-adviseur bij het departement van buitenlandse zaken, dr. H. N. Boon, hoofd van 'de afdeling politieke zaken van het ministerie van buiten landse zaken en jhr. mr. H. Th. A. M. van Rijckevorsel, gezantschapsse cretaris. Naar het A.N.P. verneemt, is dc Tsjechische gezant bij het Neder landse Hof, generaal Serge Ingr, af getreden. DISTRIBUTIEKANTOOR TE HIPPOLYTUSHOEF LEEG GEHAALD. In de afgelopen nacht is ingebro ken in het distributiekantoor te Hip- polytushoef, waarbij ongeveer 1/3 van de bonkaarten 804 plus de tex- tielkaarten, die op het ogenblik worden uitgereikt, zijn ontvreemd. Het distributnekantoor, dat in een villa is gevestigd, had reeds onge veer 2/3 van de ''distributiebeschei den uitgereikt aan de bevolking van de gemeente Wieringen 7000 in woners. Een der ambtenaren, die vanmorgen het kantoor betrad, ont dekte, dat de deur van de ingebouw de kluis was geforceerd en de distri butiebescheiden waren verdwenen. Uit het eerste onderzoek van de rijksDolitie is komen vast te staan, dat de inbrekers zich via een raam toegang hebben verschaft tot de villa. SPOORWEGONGELUK IN BELGIë. Hedenmorgen zijn op een over- wag nabii Namen een vrachtauto en een z.g. Micheline door een goede rentrein gegrepen. De bomen van de overweg waren niet gesloten. De vrachtauto en de eerste wagon van de „Micheline" werden geheel ver pletterd. Tot nu toe werden uit de wrak stukken zeven doden te voorschijn gehaald. Het aantal gewonden staat nog niet vast. Twee van hen zijn reeds overleden. POSITIE NED. SCHEPEN. Algenib, 3/3 van Pernambuco; Al- kaid. 1/3 te Bahia; Amstelland, 3/3 te Santos. Averdijk. 3/3 te Havana. Berkel. 3/3 van Landana; Beverwijk. 4/3 te Saffi: Oorvda, pass. 2/3 Land's Fnd: Delftdiik. 2/3 van Cristobal; Dordrecht. 3/3 van Abadan: Eem- land, 4/3 bij Dover geankerd wegens mist; Gadiia, 3/3 van Curasao: Ga- lilea, 3/3 van Dakar: Kota Baroe. pass. 4/3 Ouessant; Leerdam, pass 3/3 Nantucket lichtschip; Maasland. 2/3 van Montevideo: Merwede, 3/3 van Buenos Aires; Nederland, 3/3 in* de Rode Zee; Nieuw Amsterdam, 4/3 v.m. te Rotterdam: Oberon, 2/3 van Glasgow: Omala. 3/3 van Abadan; Prins Willem II. pass. 3/.T Scillies; Roepat. 4/3 te Colombo: Rotti. 3/3 van Colombo: Sloterdijk, pass. 3/3 Perim; Stad Vlaardingen, wordt 5/3 v.m. te Amsterdam verwacht; Sten tor. 3/3 van Aleiers; Straat Malakka, 3/3 van Montevideo; Tabinta, 3/3 van Colombo; Ternate, 29/2 te Makassar; Tlba, 3/3 nog ten anker bii Folkesto ne; Winterswnk, 3/3 van Sföx; Zee land 2/3 te Batavia; Zonnewijk, 4/3 te IJmuiden verwacht. SPORT VOETBAL. COMPETITIE OP 14 MAART GAAT DOOR. Naar wij vernemen wordt voor Zondag 14 Maart, als te Antwerpen de landenwedstrijd BelgiëNeder land wordt gespeeld, welke per ra dio zal worden uitgezonden, door het bestuur van de K.N.V.B. een nor maal competitieprogramma vastge steld, met dien verstande, dat de clubs, die spelers voor het Neder lands elftal hebben afgestaan, vrij stelling verkrijgen. De bedoeling van het bestuur van de K.N.V.B. is om de competitie zo snel mogelijk te be ëindigen, ten einde een aanvang te kunnen maken met de bekerwed strijden. Voorts vernemen wij van de heer L. Boeljon, hoofdconsul van de K.N. V.B., dat de voetbalterreinen van tal rijke verenigingen het vorig jaar van de strenge winter zeer geleden heb ben. Aangezien in de oorlogsjaren aan de verzorging van de velden uit de aard der zaak weinig kon geschie den is het dringend gewenst, dat in ae komende zomermaanden hieraan de nodige aandacht wordt besteed. HANDBAL R.K.A.V. DE BATAVEN. De handbal-afdeling van Óe Bata ven gaat steeds meer tot ontwikkeling komen. Voor Zondag staan er al drie wedstrijden op het programma. Het eerste elftal maakt de eerste ronde in de strijd om de Bisschopsbeker te gen Jong Leven uit Amsterdam om 4 uur op het terrein aan de Da Costa- straat. Dit is de zwaarste ploeg van het gehele beker-tournooi. Wordt de ze wedstrijd gewoonen dan kan ge zegd worden, dat de kostbare beker al voor 50% binnen hun bereik ligt. Het tweede elftal maakt zijn eer ste wedstrijd tegen Wings IV op het terrein aan de Kijkduinsestraat in Den Haag, aanvang 4 uur. Vertrek per trein 14,45 uur. Ook het dam,es-elftal gaat naar Haag en wel om een wedstrijd te spe len tegen S.V.T. om 2.30. uur op het WEERSVERWACHTING WEINIG VERANDERING. Aanhouden van het weertype g met in de nacht en ochtend o lichte vorst en vrij onregelmatig g ovër het land verspreide mist- c banken, die hier en daar iets la- ter op de dag optrekken. Daarna vooral in het midden en Zuiden van het land, flink g oplopende temperatuur. Zwak- c ke tot matige wind uit Oostelij- g ke richtingen. 5 ooooooooooooooooonononnooooooooooo BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Wereld zonder zonde", 18 jaar. Lido: „De harem" volwassenen. Luxor: „Onder hypnose", 18 jaar. Rex: „De ellendigen", 14 jaar. Trianon: „De beste jaren van ons leven", volwassenen. terrein aan de Anna van Duylstraat. Vertrek per trein 13.15 uur. Heden, Donderdagavond, kunnen de handballers de indoor training der athleten bijwonen in de zaal Krau- welsteeg (achter Casino-theater) en wel de dames en meisjes om 7 uur, de junioren om 8.15 en de heren om 9.15 uur. Inlichtingen over handbal zyn te bekomen voor de dames bij mej. Anny Gieske, Mauritsstraat 97, en voor de heren bij D. v. d. Steen, Rijn dijkstraat 76. BILJARTEN KLASSIFICATIEWEDSTRIJD VOOR HET HOOFDKLASSE-KAMPIOEN SCHAP 71/2. Voor de finale van het kampioen schap van Nederland hoofdklasse 71/2, dat van 11 t/m 14 Maart a.s. in den Haag gehouden wordt, hebben zoals reeds gemeld is 10 spelers inge schreven. Direct geplaatst werden van de Pol (Rotterdam), de Leeuw (Amsterdam), Sweering (Amster dam), van Vliet (den Haag). Kobus (Haarlem) en Lubach (den Haag). De vier overigen, Teegelaar (Lei den), de Ruyter (Waalwyk), Jacobs (Bergen op Zoom) cn Metz (den Haag) hebben in den Haag klassifica- tie-wedstrijden voor de twee reste rende plaatsen gespeeld. Tegelnar 142 21 26 6.76 Metz 300 - 21 51 14.28 Metz 300 26 46 11.53 Teegelaar 89 26 14 3.42 Jacobs 95 18 24 5.27 Metz 300 18 67 16.66 Metz 285 30 46 9.50 Jacobs 300 30 60 10. Jacobs 146 25 27 5.84 Teegelaar 300 25 55 12.— Jacobs 300 24 53 12.50 Teegelaar 297 24 55 11.95 de Ruyter 300 31 55 9.67 Jacobs 218 31 37 7.03 de Ruyter 256 21 105 12.19 Jacobs 300 21 53 14.28 de Ruyter 300 28 60 10.71 Metz 204 28 44 7.28 Tegélaar 300 39 41 7.69 de Ruyter 290 39 53 7.32 Regelaar 300 36 36 8.33 de Ruyter 260 36 36 7.22 de Ruyter 300 25 72 12.— Metz 259 25 42 10.36 Het eindklassement luidt: gew. p. car. alg.gm. 1. Metz 3 1648 11.13 2. de Ruyter 3 1706 9.47 3. Jacobs 3 1359 9.12 4 Teegelaar 3 1418 8.29 Metz, die een alg. moyenne van 11.13 behaalde, zal dus in elk geval aan het hoofdklasse-kampioenschap mogen deelnemen. De Ruyter bleef onder de 10. zodat het nog niet vast staat, dat hij tot dit tournooi zal wor den toegelaten. Vermoedelijk zal dit echter wel gebeuren om het achttal deelnemers vol te maken. Metz zal in het vervolg als „hoofdklasse-speler 71/2" te boek staan. TAFELTENNIS WERELDKAMPIOENSCHAP SPEELSTERS OP BEZOEK BIJ DE SLEUTELS. Zondag zal de R.K. Haagse Tafel- tennis-Veren. „D.T.S." een bezoek brengen aan de Sleutels. De negen sterkste heren en drie sterkste dames van D.T.S. zullen die dag wedstrijden spelen tegen de ne gen sterkste Sleutelspeelsters en het eerste Sleuteldamesteam. In het da mes-team van D.T.S. staat o.a. Henny van Woezik opgesteld. Henny van Woezik behoort tot de .drie sterkste speelsters van Nederland. Zij verte genwoordigde Nederland onlangs met Margo van Wijk en Tineke de Zeeuw op de Wereldkampioertschappen in het Wembley te Londen. Ook stond zij in het Nederlandse damesteam voor de Open Nederlandse Kampioen schappen opgesteld. Aanvang Zondag 7 Maart half drie. De SleutelsDe Jagers. De Sleutels boekte wederom een overweldigend succes door in een massa-kamp met de H.T.T.V. „de Ja gers" een 346 overwinning te beha len. Competitie-nieuws. Heren 2e kl.: Sleutels 2Batswin- gers 5 46. Dames. Se'Sd.: te Werve 1Sleutels 2 6—4. Op het programma van deze week staan: Heren 2e kl.: Sleutels 1—D.V.S. 3 in het lokaal der Sleutels Zaterdag middag. Dames' 3e kl.: D.T.S. 1Sleutels 2 in de Zonnebloemstraatschool den Haag. Deze week weer normaal trai ning op Donderdagavond. CRICKET DERDE TESTMATCH WEST INDIë— ENGELAND. Op de eerste dag van de derde testmatch te Georgetown tegen En geland heeft West Indië 284 runs ge maakt voor het verlies van 5 wickets-. Het spel moest daarna wegens regen gestaakt worden.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3