VERKOOP KERKSGHAPEN DE MANTEL1 Winkeljuffrouw SHenity fra>cd kwant en zay. r Jiwtel JCwiefi en de „Mi££ioenen-e%£enió SuA/yfiöaJp's (Rl'lfutttS ëuuc/eCbfogiie \Qti*éMkwfóïsim Wil Jongedame Instrumentmakers en Precisiedraaier r~ NETTE MEISJES 5,etef&ontjeó Adverteert in dit blad DINSDAG 2 MAART 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 In een der salons van het Amstelhotel in dc hoofdstad wachtte de Pers op de komst van Henri Ford II die voor een paar dagen ons land bezocht Vijf heren traden na de komst der journalisten de zaal binnen; terwijl een hun ner een woord van inleiding sprak, dachten wij: wie zal nu wel Ford zelf zijn? Hij bleek te zijn de jongste van het gezelschap, een jon geman van dertig jaar, fors en breed ge bouwd, eenvoudig gekleed, zonder de minste pretentie Nochtans wist de jonge Ford heel goed, wat hü op deze pers conferentie te doen had. Kort gezegd: hij hield zich aan de buitenkant vage, dikwijls geestige antwoorden zich schrap te zetten tegen de bat terij van concreet ge stelde vragen. Elk in dividueel gesprek sloot hij af mèt een aardige zin, waarom hij zelf wel het meest kon lachen. Zijn mededelingen wa ren snel en zacht ge sproken in typisch Ame rikaans-Engels, het geen dan ook met moeite kon worden verstaan. Via Engeland, Parijs en Antwerpen was Ford II naar Amsterdam ge komen, in gezelschap van zijn vrouw Anne Mc Donald, zijn secre taris en enige andere officials van de Ford Motor Compagny. Nu stond hij voor ons, in de kring van druk vra gen stellende journalis ten. Natuurlijk wilde men graag weten, wat de auto-koning in ons land kwam doen. Hij was Zondag aangeko men en had in Eindho ven lang en breed ge sproken met ir Philips. Of er zaken waren gedaan? Maar neen, het was gisteren Zondag en dan heb ik een vrije dag. In deze trant werden de meeste vragen met een omzeilend antwoord afgedaan. Geen- won der, dat de eigenlijke conferentie al spoedig verliep en overging in een cocktailparty. Toen heeft men ten einde raad, aan dit deel van de conferentie de nodige eer bewezen „Ik weet het niet, want het was gisteren Zondag" Dit betekende echter niet, dat Ford zich ver der onttrok aan zijn ge nodigden. Hij verzeker de een good impression van ons land te bezitten Hij was er al eerder geweest, in 1936, als 18 jarige jongeman. Toen heeft hij met zijn broer Benson zijn dagen Vol gemaakt met het berij den van een splinter nieuwe Nederlandse fiets met drie versnel lingen. Netjes ingekrat, is het rijwiel naar de States overgebracht. Bij de grote Henri en zijn vader Edsel leed hij nochtans geen luxe le ven. Het Ford-systèem eigen, begon hij een van de minste baantjes, namelijk met het door- smeren van de wagens der wereldfirma. Hij stond er op, zélfs de vuilste karweitjes te le ren en hij was gans niet gesteld op onder scheiding. Tijdens de oorlog was hij even in structeur bij de Navy, doch werd spoedig vrij gesteld van militaire dienst, omdat hij het land beter kon helpen als tweede man in de oorlogsindustrie van Ford. Nu de grote Henri is gestorven en reeds eer der de vader van Henri II was heengegaan, staat een jongeman in de bloei van zijn leven aan het hoofd van een we reldconcern. Vandaar ook zijn bezoek aan ons land. En als dit relaas komt onder de aan dacht van onze lezer, is hij alweer Keulen ge passeerd voor zijn reis naar de Scandinavische landen. Wij hebben hem ge vraagd, wat hij zich voorstelde van zijn be zoek aan Duitsland, waar het industriële le ven zo hopeloos in de knoop zit, maar ook hier bleef een duidelijk antwoord uit. Henry Ford weet niet, hoe zijn bedrijf ginds zich zal ontwikkelen. In elk geval kan wor den gezegd, dat Henry Ford II een zelfstandig man is. Want het bete kent wel iets, wanneer een wereld-producer in de kracht van het leven besluit, over te gaan tot de katholieke kerk, de publieke mening ten spijt. In Boston, waar zijn woonverblijf heeft, liet hij een huiskapel in- richen, waar o.a. prof. dr. van der Meer op zijn reis door Amerika de H. Mis heeft opgedragen. Ford n zeide, geen spijt te gevoelen van "zijn reis door Europa en hij hoopte stellig niét, eerst na lange tijd te rug te keren. Minister v. d. Brink spreekt automobielkoning toe. De Nederlandse Ford Automobiel fabriek heeft gisteravond in het Am- stel hotel de heer en mevr. Henry Ford 2 met een aantal Nederlandse gasten verenigd aan een maaltijd, waar de automobielkoning in een ta felrede zijn zienswijze gaf van pro ductie, verdeling en het gebruik van de menselijke arbeidskracht. De productie moet z.i. worden opge voerd tot een dusdanige hoogte, dat iedereen zijn behoefte kan bevredi gen. Voor de bereiking daarvan is sa menwerking nodig. Dit is de reden, waarom hij meent, dat de V.S. ons moeten helpen, om onze productie op te voeren tot hetgeen deze vóór de oorlog was, en zelfs nog hoger. Wat hij van Europa en van ons land heeft gezien, gaven hem de indruk, dat wij op de goede weg zijn. Het plan Marshall wordt op het ogenblik in het Amerikaanse Congres besproken. Het is hoofdzakelijk een prijzenkwestie, niet alleen in de V.S., maar ook in Europa. In beide wereld delen moeten de prijzen worden aan gepast en tegen elkaar wordcp afge wogen. Het probleem van de menselijke arbeidskracht is er een, dat Europa nog beter kent dan de V.S. In de V.S. heeft men in het verleden uitsluitend zijn aandacht besteed aan de machi ne. Wij dienen evenwel te bedenken, dat de menselijke arbeidskracht zo veel belangrijker is. Het was de heer Ford een buiten gewoon voorrecht, hier te zijn. Hij hoopte spoedig nog eens gelegenheid te hebben, gebruik te kunnen maken van de buitengewone gastvrijheid, die hem in Nederland was geboden, ter wijl hij tevens hoopte, dat vele van de aanwezigen eens gelegenheid zou den hebben, naar de V.S. te komen om daar kennis te maken met de pro blemen, die men daar onder het oog moet zien. Prof. dr. J. R. M. van den Brink, minister van economische zaken, zei- de doordrongen te zijn van de nood zakelijkheid, dat de welvaart in Ne derland slechts door eigen energie en werkkracht kan worden hersteld. Niettegenstaande de wanhopige toe stand, waarin wij ons na de oorlog bevonden, hebben wij de weg naar herstel kunnen vinden. Vele Neder landse fabrieken zijn er reeds in ge slaagd, hun productie weder op gang te brengen. Als voorbeeld haalde Zij ne Excellentie aan de Nederlandse Ford Automobielfabriek, die alle krachten inspant, om het transport probleem op te lossen, waarmede zij een belangrijke bijdrage levert om Nederland de weg naar herstel te doen inslaan. De minister memoreerde het feit, dat de Amerikanen zich buitenge wone offers hebben getroost om ons volk te bevrijden, welke offers wij ons altijd met dankbaarheid zullen herinneren. Hij hoopte dat de nauwe samen- Het wereldschaakkampioenschap DE STRIJD GAAT BEGINNEN Loting, officiële opening en wat de heren ervan denken DE MENING DER MEESTERS. Een verslaggever van het A.N.P. heeft na de loting voor het tournooi om het wereldkampioenschap de mening der vijf deelnemers ge vraagd en zie hier de antwoorden, welke zij geven: Dr. Euwe: Ik vind dat ik niet on gunstig heb geloot. In de eerste ron de speel ik met wit tegen Kteres en dat gebeurde ook bij het AVRO- tournooi. Bovendien zal ik drie maal met wit tegen Keres spelen en drie maal met zwart tegen Botwinnik. Het eerste verheugt mij bijzonder en het laatste ook, maar dat moet u niet tegen Botwinnik vertellen. Smyslov: Aan het begin van het tournooi heeft elke deelnemer de leiding en ieder heeft 0 punten. Ik heb mij speciaal voorbereid voor dit tournooi en na deze loting zal ik mij voor elke aparte partij voorbereiden in verband met het spel van de tegenstander. Keres: Ik beschouw een dergelijk tournooi als een Marathonloop; tot de laatste dag blijft het spannend en kan een van ons de leiding behou den. Maar juist op die laatste dag kan de leider gepasseerd worden. Reshewsk^: Het is niet voor de eerste maal, dat mij de vraag wordt werking tussen de V.S. en Nederland vruchtdragend zou mogen zijn, en riep de heer en mevrouw Ford een hartelijk welkom toe in ons land. Het stemde hem tot vreugde, bij deze unieke gelegenheid namens de rege ring uitdrukking te kunnen geven aan onze waardering voor de nieuwe samenwerking tussen Amerika en Nederland, welke naar Zijne Excel lentie hoopte, vele perspectieven voor de toekomst zou mogen openen. Aan de maaltijd zaten met Henry Ford 2, zijn echtgenote en de leden van zijn gezelschap o.a. aan de minis ter van Economische Zaken, prof. dr. J. E. M. van den Brink, de minister van Verkeer en Waterstaat ir. H. Vos, de Commissaris der Koningin in Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, de Amerikaanse Gezant, dr. H. Baruch, de Kanselier der Engelse ambassade, mr. Berkely Gage; de Consul-Gene raal der Verenigde Staten, mr. Jesse F. van Wickel, de Engelse Consul- Generaal mr. M. A. B. Denten Thompson, de voorziter der Kamer van Koophandel in Noordholland, mr. Chr. P. van Eeghen, enkele vooraan staande figuren uit de Nederlandse financiële en industriële kringen als mr. M. W. Holtrop, directeur van de, Nederlandsche Bank, mr. H. F. van Leeuwen, president-directeur der Twentsche Bank N.V., ir. F. Q. den Hollander, president der Nederland sche Spoorwegen, dr. A. Plesman, president-directeur der K.L.M. en ir. Fr. Philips, vice-president der N.V. Philips Gloeilampenfabrieken, de Le den van de Raad van Beheer der N.V. Nederlandsche Ford -Automobielfa briek: sir Stanford Cooper (voorzit ter), dr. R. J. H. Patijn, de heer H. P. Gelderman en dr. ir. W. Hupkes en de directeur der N.V. Nederlandsche Ford Automobielfabriek, de heer C. G. F. Stenger. Bij de aanvang van de maalijd heeft de tafel-president, dr. R. J. H. Patijn, een dronk uitgebracht op de president der Verenigde Staten, de heer H. P. Gelderman stelde dronk in op Zijne Majesteit de Ko ning van Engeland, waarop dr. H. Ba ruch een dronk heeft ingesteld op H. M. Koningin Wilhelmina. De loting. Gisteravond verrichtte de burge meester van 's Gravenhage, mr. W. A. J. Visser, de loting voor het tour nooi om het wereldkampioenschap schaken. Het resultaat was als volgt: 1. Botwinnik, 2. Euwe, 3. Smyslov, 4 Reshevsky, 5. Keres. De partijen van de eerste ronde, welke heden avond worden gespeeld zijn in ver band met deze loting als volgt samen gesteld: EuweKeres, Smymlov Reshevsky. De eerstgenoemden spe len met wit. Botwinnik is jn de eerste ronde vrij. gesteld hoe ik het resultaat van de loting vind. Ik heb er geen oordeel over. Als ik'nu nummer zeven ge loot had was ik zeer tevreden ge weest, want dat is mijn geluksgetal, maar wij zijn nu eenmaal met zijn vijven. Ik heb nummei vier en een nummer is een nummer, dat kunt u ook niet ontkennen. Botwinnik: Geen woord zeg ik over de loting. Aon het einde van het tournooi komt u maar' terug! Ik heb de naam, dat ik voor een wedstrijd nooit iets los laat en u kunt niet van me yerlangen, dat ik mijn ge woonte ontrouw wordt. Prof. Vidmar: Over de loting zeg ik niets en over het resultaat van de wedstrijd nog minder. Ik vertrouw op mijn persoonlijkheid, dat de spelers zich geheel aan mijn leiding zullen toevertrouwen. De ouderdom spreekt een woordje mee, tenslotte ben ik al over de zes tig en geen van dedeelnemers kan daar maar aan tippen. U moet niet vergeten dat ik al tegen Reshewsky gespeeld heb toen hij nog vijf jaar was. Tussen twee haakjes, Reshewsky speelde toen beter dan nu, maar dat moet u niet in de krant zetten. DE OFFICIËLE OPENING. In de gemeentelijke zalen van het gebouw in de Javastraat vond gister avond de officiële opening plaats van het tournooi om het wereldkampioen schap schaken, waarvan het eerste gedeelte in Den Haag in de loop van de maand Maart wordt georgani seerd. De burgemeester van de residen tie, mr. W. A. J. Visser, sprak voor een groot aantal genodigdn de wel komstrede uit, waarin hij wees op het feit, dat de stad Den Haag altijd verbonden is geweest met de ge dachte der internationale vrede en solidariteit en van de goede ver standhouding tussen de volken. Dit maal is de internationale schaakwe reld in Den Haag verzameld en ge durende enkele weken _zal het een strijd worden, die ongetwijfeld fel zal zijn, maar een strijd welke niet verdeelt, maar bindt. Het tournoi om het wereldkampioenschap zal het zinnebeeld worden van goede ver standhouding en een eensgezinde op vatting, zoals dat door ieder individu en door elk land moet worden erkend Na de burgemeester voerden nog enkele andere autoriteiten het woord o.m. mr. A. Rueb, de president van de Internationale Schaakfederatie. Het hoogtepunt van de avond was de loting, welke door mr. Visser persoonlijk werd verricht en waarbij ieder der vijf deelnemers zijn num mer uit een schaal trok. Toen Bot winnik het nummer één trok, ging er een daverend gelach op, aange zien de aanwezigen dit een symbool vonden voor het uiteindelijk resul-' taat van het tournooi. En menigeen dacht hetzelfde, toen dr. Euwe l}et lot nummer twee te voorschijn haal de. Deze loting vond plaats onder het spervuur van een buitengewoon groot aantal fotografen en filmope rateurs, waarbij wij ons niet aan overdrijving schuldig maken indien wij de vergelijking treffen, dat het getal groter was dan na de overwin ning van Barbara Ann Scott bij het Olympisch kampioenschap te St. Moritz, toen er een zwerm op het Canadese meisje aanvloog. De stemming bij deze openings plechtigheid was buitengewoon ge noeg); lijk. Het was alsof de gehele internationale schaakwereld in Den Haag aanwezig was. Behalve de vijf grootmeesters van het tournooi merk ten wij op de secondant van dr. Euwe, Van Scheltinga, verder de se condant van Reshevsky Prins en de drie Russische secondanten van Bot winnik, Keres en Smyslov resp Ra- gozine, Tulush en AÏatorzew. Verder wasc natuurlijk» de wedstrijdleider prof. Vidmar aanwezig evenals de assistent wedstrijdleider voor Neder land Cortlever, en die voor Rusland, Kotov. Een gioot aantal schaakmees ters zijn naar Den Haag gekomen om het tournooi bij te wonen, de meesten als vertegenwoordiger van een of meer buitenlandse bladen. Zo zagen we de Engelsen Golombek en Wood, de Tsjech Opocensky, de Rus Flohr, dr. Tartakower van Frankrijk, de Canadees Yanovsky en natuurlijk talrijke Nederlands spelers van klasse. Tenslotte kunnen wij nog vermel den, dat zich onder de aanwezigen bevonden de ambassadeur van de Sovjet-Unie in Nederland Valkof en de commissaris van de Koningin in de provincies Zuid-Holland mr. L. A. Kesper. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 45/2. Naar wij vernemen wordt overwo gen om het wereldkampioenschap 45/2 waarvan onze landgenoot Piet v. d. Pol verleden jaar te Sara- gossa houder werd in September of October van dit jaai te Amster dam te organiseren. Gezien de enor- pie belangstelling, welke ten onzent voor het biljarten bestaat, zou hier voor dan de grote zaal van Kras- napolsky, waar 1000 toeschouwers plaats kunnen vinden, in aanmer king komen. BILJARTEN Uitslagen Leidse Biljartbond. Ie klasse: Spoortje 1TOG 2 62; TOP 1—Carambole 1 4—4; Klein Rustoord 1Morschpoort 1 niet ge speeld; DVH 1Spijkerbak 1 44. 2e klasse: UVS 1—BOS 1 8—0; de Hoek 1Spijkerbak 2 80; Drei Pottekens 1TOG 3 80. 3e klasse: Carambole 2TOP 2 44; Rynegom BOS 2 62; Het Zuid 2Spijkerbak" 3 44; Drei Pottekens 2Sportje 2 62. 4e klasse: De Valk 1—Morschpoort 3 44; Spoortje 3—TOP 3 4—4; DVH 3Drei Pottekens 3 80. 5e klasse: de Valk 2TOP 4 62; TOG 5BOS 3 62; Spijkerbak 5— Caramboles 3 6—2; Morschpoort 5— DVH 4 8—0 6e klasse: TOG 6de Hoek 2 44; Rijnegom 2De Valk 3 62; Spijker bak 5Vierkantje 2 80; Morsch poort 6—UVS 2,6—2. 7e klasse: UVS 3—Drei Pottekens 4 26; Vierkantje 4De Valk 3 44; OG 2Vierkantje 3 71; Morschpoort 7Rijnegom 3 35. IJSHOCKEY LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIë. Zaterdagavond 6 Maart wordt op de Hoky in den Haag een landen- wedstrijd NederlandBelgië ge- speeld. 79. Maar wat zou er ondertussen toch zijn geworden van de heren Ga- briël en de luitenant en mijnheer Theodoor Tuf uit New York? Weet jé nog, hoe ze 's nachts door de pek- mannen waren ontvoerd uit hun kamp in de woestijn? Ze waren alle drie in een zak gestopt, zodat ze niets konden doen. Wel drie uur hadden ze in die zakken gezeten en toen waren ze pas bij het paleis van Alikop Ben Ibrahim aangekomen, waar de pekmannen thuis hoorden. Het was juist in dezelfde nacht dat Karei Kwiek met Alikop diens ver jaardag aan het vieren was. De rentmeester stond hen op te wach ten. „Broeder Pekman", kei de rent meester tot de aanvoeder van de bende, die een klein beetje Arabisch kon verstaan, Sultan Alikop kan o£ het ogenblik niet worden gestoord. Er is hoog bezoek gekomen Prins Karliboem Ben Kwiekebol, als ik het goed. verstaan heb. De heren zitten in de voorkamer, waar zij Alikop's verjaardag aan het vieren zijn. Omdat ik rentmeester ben, neem ik nu de werkzaamheden van mijn meester maar waar. Ik kan ook "n beetje toveren. Hierop nam hij een doos van de kast, strekte z'n armen uit en zong „Haidihahaidiho". Op slag werden de pekmannen zo klein, dat ze gemakkelijk met z'n allen in het doosje konden. De rent meester deed er het deksel op en zette het heel leger op de kast. De drie mannen in de zakken waren nog steeds bewusteloos en hadden iyets gehoord van alles wat er was gebeurd. De rentmeester keek het eerst in de zak waar mijnheer de luitenant in zat. „Oef", zei de rent meester, „wat een sterke jongen zit hierin. Die kan gevaarlijk worden". Vlug holde hij naar de slaapkamer van sultan Alikop Onder het hoofd kussen wist hij een toverstokje te liggen. Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en Droertje PIET die bij het H. Doopsel de naam ontving van PETRUS P. F. van der Steen H. W. J. van der Steen Berlemon Gonnie Ria Dinj, Rini, Joke. Leiden, 1 Maart 1948. Kapteynstraat 44. 2021 Dr. P. J. KOSTELIJK 00R-NEUS-KEELARTS VRIJDAG 5 MAART GEEN SPREEKUUR BREESTRAAT 108 UU 23401 (nabij 't Stadhuis) Donderdag a.s. omstreeks 10 uur verkoop van 80 KERKSCHAPEN bi] R.K. Kerk ,,'t Zwaantje" Hazerswoude Lloyd C. Douglas Vertaald uit Amerikaans De officier die Jezus krui sigde, diens mantel door het lot verwierf en tenslotte als martelaar stierf is de hoofd persoon van deze historische roman. Prijs gebonden f8.90 R.K. BOEKHANDEL DE SLEUTELSTAD Breestraat 1 23 - Leiden (naast het Gulden Vlies) Leiden's Boekhandel van de eerste rang met rode plastictas, welke j.l. Vrijdag 27 Februari met trein 13.57 uur van Lelden naar Haarlem vertrok, aan jongeman in ski-kledlng, haar correspondentie-adres bekend maken? Brieven bureau van dit blad onder no, 2029 gevraagd, voor fabricage en reparatie van landmeetkundige en luchtkaarteerinstrumenten, met uitsluitend nieuwe machines. Instrumentmakerij C. J. van Leeuwen Haarsteeg 1a, DELFT, Tel. 1846 Abonneert U op het Parochieblad per jaar. 14.50 por kwartaal f 1.20 per maand f0.40 Bureau: Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 IITCI AP* van de Grote Verloting van UI I OLnW de L.V. en A.V. Roodenburg ie Pril» No. 3522 - 2e Prils No. 2S23 en vervolgens de nummers 1921, 2874, 2103, 2811, 3735, 4041, 4328, 1750, 4228, 2722, 2938, 3225, 4028, 1172, 2839, 1659, 4859, 2548, 4346, 2351, 2770. 2970, 2550, 3808; 2845. 3286, 823, 2447, 4275, 1916, 3476, 4193, 2934. Prijzen afhalen voor 1 April 1948, bij den Heer 8. K. MARTIJN, Kooilaan 21, Leiden. Kousenfabriek Joh. Parmentier GEVRAAGD: Tevens: BREISTERS MAASSTERS KETTELAARSTERS Aanmelden aan de fabriek: SCHELPENKADE 6, LEIDEN. Reiskosten worden vergoed. Gevraagd een zeer NETTE JUFFROUW v.g.g.v. bekend met Levensmiddelenvak. Fa. MEEUWS BREESTRAAT 111 DE KOFFIE- EN THEEZAAK Bankinstelling te 's-Gravenhage vraagt per 1 April a.s. Geroutineerde Effectenbediende In staat zelfstandig te werken. Leeftijd 25 tot 35 jear. Brieven met uitvoerigs inlichtingen omtrent tegen woordige werkkring, opleiding enz, te richten aan het Bureau van dit Blad onder no, 2027, "Wegens het tegen te hoge prijs verkopen van een nest glazen schaaltjes, werd ADRIANUS BERNARD rLES, winke lier in huishoudelijke artikeleijj. wonende en zaakdoende Hogewoerd 29, te Leiden, bij vonniB van de Tuehtrechter v. d. Prjjzen te 's-Gravenhage, d.d. 17 Februari j.l, ver oordeeld tot betaling van een geldboete ad f 50.— en open baarmaking van het vonnis op kosten van de veroordeelde in twee plaatselijke dagbladen. PERSONEEL 2R. K. Meisje, 23 jaar, biedt zich aan voor lichte werkzaamheden in zaak of kantoor; kan uitstekend borduren, haken. Br. on der no. 4682 bureau van dit blad. tg Net flink meisje gevr. v. d. en n. in gezin met 3 schoolg. kinderen. Goed salaris. Mevr. Westerwoudt Grenslaan 22, Bentveld. g Net Dagmeisje gevr. leeftijd 15 a 17 jaar van 8.30—2.30 uur. Aanmelding tussen 6 en 8 uur Morsch- kade 10a. 4683 tg R. K. Meisje gevraagd voor de huishouding van ^alf negen tot 12 uur. Mevr r.an^daal, Vrouwenstee® 3 Leiden. 4680 tg R. K. Meisje gevraagd, voor dag of dag en nacht. Gaarne spoedig. Goede be handeling met huiselijk verkeer. Brieven aan Mau ve^an 22. Leidschendam. tg Nette Jongen gevraagd, leeftijd nl.m. 16 jaar, voor alle voork. werkzaamheden wis- en strii kinrichting FL Rol en Zn.. Noorthevstr 4 Voorschoten. 3030 AANBOD g 't Antiek Binnenhuis. Voorhanden: 4 mahonie stoelen met prima bekle ding 35, Prima 2 arm en 4 stoelen terra bekleed ve rend 147.50. modern thee meubel 28.50. oud-Hol landse stoeltjes. Bureau, haardbankje en 2 stoelen t 19.50, Muusse, Hooigr. 59. tel. 23264. 4685 <7? GolfcarCon voor verpak- hmgsdoeleinden. Uit voor raad leverbaar 75 en 100 cm breed. Verkrijgbaar aan rollen van 70 meter en per meter. Papierhandel N. Paddenburg. Nieuwe Rijn li tel. 21430. 4687 tg Te koop: Breimachine, bonenmolen, duivenmand, slijpsteen, inktstel, reiskof fer tennisnet 12 meter, trouwhoeden. statief, 26 x 2 wielen nieuw. Lcïngebrug 89 werkplaats 54. Lidden. tg Te koop: schrijfbureau met ooschuifbare kap, mas sief eiken f 50.lange soldatenjas 15. klein sol- oatenjasje 5. mannen winterjas 12.50. 2 pers. eiken ledikant met soiraal 45_. F. v. d. Pluiim. Janvossensteeg 51. 4688 tg Naald-etiketten, stuk- goedkaartjes. confectie-eti- Vptte" Labels P^ketiVet ten Etalapesoelden. Pu naises Etda^ecarton Crê- oenaoier in diverse voor jaarsgeuren. gekleurd Golf carton Etala genader, Sta rve1 oanier. Pencelen, enz. Psoierhaudel N. Padden burg. N. Riin 11. 4687 ftievnji'ftnr tg' Gevraagd door twee personen spitwerk van volks- en eigen tuinen..Br. aai H. Geerling. Marednk 92. Leiden. 4680 TFLFFOONTJES worden dageliiks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De Drijs bedraagt t 1.50, u'tsluitend tegen contante betaling

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4