5 POND Een productie die veld wint MEISJE Kamer-Werkmeisje Een Tweelingwagen NET MEISJE GROOT VASTENAVONOOAL BOEKEN CONTROLEUR SUPPOOST R.K. HULP IN DE HUISHOUDING HAND- OF MOESAPPELS 60 ct. Het Fruitpaleis Abonneert U Sivcóum Cmda JV MAANDAG 9 FEBRUARI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 DE ZWEEDSE FILM LJET dopt weldadig aan, te zien hoezeer de jonge Zweedse film-industrie zich beijvert, een plaats op de wereldmarkt te veroveren. Eenvoudig is dat niet, als men bedenkt, hoe zwaar de concurrentie vanuit de nieuwe wereld valt. Over dit laatste weet m en óók mee te praten in ons land, dat slechts moeizaam een filmproductie kan opbouwen. Hier staat men aan een herbeginnen; doch in Zweden is men uitdrukkelijk gestart, met drie belangrijke filmwerken binnen de tijd van een enkel jaar. Daarmee is men dan tevens een slag voor de Duitsers, die ondanks de hachelijke situa tie binnen hun grenzen, trachten de oude film-ind<ustrieN van weleer te herstellen..Wij hoorden reeds namen van Willy Forst, Hans Albers en an deren uit de voor-oorlogse tijd. r\E Zweden hebben wind in de zei- len. Hij, die met verstand de bioscoop bezocht, heeft verleden jaar kunnen genieten van „Himlaspelet". een irennische film, die, ondanks de fouten van het beginnen, een open baring vormde. Omstreeks de jaar wisseling volgde „Ordet", het merk waardige verhaal van een ziener, naar bijbelse motieven. Na deze beide rolprenten roet reli gieuze inslag, komt straks de Neder landse première van een geheel ander genre, een Kungsfilm uit Stockholm. Het is „Verderfelijke moederliefde" (Rötagg), het verhaal van een jonge man uit gegoede familie, die de blin de bewondering geniet van zijn moe der, daarvan misbruik maakt en ten slotte komt tot bestialiteiten, die een normaal mens onbestaanbaar zou ach ten. Door en door verwend komt deze knaap op een internaat, waar hij strenge tucht ondergaat. Het geeft al lemaal niets; hij wordt het slachtof fer van de verkeerde opvoedingsme thode van zijn moeder. Uit dit gegeven heeft regisseur Ar- ne Mattson .zijfi scenario opgebouwd. Hij wil ons doen geloven, dat een vle gel van achttien jaar een ganse school met leraren incluis kan terroriseren, dat hij de hele stad van electriciteit kan afsluiten, dat hij heerser kan zijn over meisjes van zijn leeftijd Vooral dit laatste wordt naar onze smaak al te realistisch, ietwat zin nelijk, voorgesteld. Is het, om de han delwijze van de jongen geloofwaar diger te maken? Wij merken van niet, want al te zeer opgelegd zijn z'n wan daden. Het is jammer, dat wegens dit al les de waarde van deze film lijdt. Er loopt een bravour door dit verhaal, dat culmineert in een dramatisch ge vecht, met de ondergang van deze jonge bruut. En ziehier de christelijke tendenz, die ook in deze derde grote Zweedse film is neergelegd: als de jongen ten dode is verongelukt, leidt zijn leraar een kerkdienst, waarin hij het zwaar tepunt legt op de om vergeving roe pende bede uit, het Onze Vader, „dat God ons onze schulden moge verge ven, zoals ook wij anderen hun schuld vergeven.'' Dit; is zeer zeker een wij dingsvol slot, dat nochtans dreigt on opgemerkt te blijven na de orgiën, die er aan vooraf gingen. Het noemen van deze bezwaren kan de waarde van de opmerkelijke* film nauwelijks verminderen. Ouders en opvoeders kunnen er ruimschoots hun conclusies uit trekken, vandaar, dat wij vooral hen tot bezichtigen van dit drama op het witte doek aanra den. Wat „Verderfelijke moederliefde" bovendien^aantrekkelijk maakt, is het brillante ^werk van de cameraman. Het zijn niet slechts de fotografisch onberispelijk getroffen natuur-opna- men die boeien, maar ook de vond sten, die bij zo vele close-ups werden toegepast en de zeer verzorgde inte rieurs. A. v. O. Wat lezers ons schrijven Naar aanleiding van de motie-Groen. Geachte Redactie, Verleen mij s.v.p. enige plaats ruimte in üw veel gelezen blad voor onderstaande regels. In de onlangs verschenen verslagen van de Tweede Kamer hebben wij met genoegen gelezen, dat de motie- G.roen met algemene stemmen is aangenomen. Prachtig was dat, hoopvol, want wo dachten, dat er nu ook inderdaad iets gedaan zou worden, maar helaas is het weer bij hoop gebleven. Er is later nooit meer iets van gehoord, nog minder iets goeds door tot stand gekomen. Wij zijn met het aannemen van die motie niet gered; er moeten ook ein delijk eens daden gesteld worden. Achter die landbouw-politiek van onze regering moeten we m. i. een groot vraagteken zetten. Als dfe mi nister van mening is, dat Nederland opgebouwd moet wordén door een zeker deel Van de bevolking uit te persen gelijk^ een citroen, zijn wij toch niet van mening, dat dit de juiste weg is. Het is toch ten enemale onmogelijk te blijven produceren be neden de kostprijs. Zou het niet be ter zijn, de land- en tuinbouw een lonende prijs voor hun producten te geven, zodat ze hun personeel zelf aan de arbeid kunnen houden en productief werk verrichten, dan dat z* overbruggingsgeld moeten halen, want die moeten toch ook in hun onderhoud kunnen voorzien. Wij zijn er volkomen van overtuigd, dat re geren in eèn tijd zoals wij nu bele ven moeilijk is, zelfs zeer moeilijk, maar dat neenlt niet weg, dat er toch eindelijk eens Iets gedaan moet worden voor de agrarische bevol king waar ze iets aan hebben. Het is inderdaad juist, de opmerking die ik laatst eêns hoogde: „nu land en vee zijn uitgdroogdf nu wordt de melk prijs verhoogd, helaas te laat. We hebben voorlichters op allerlei ge bied, dat kost veel geld, hetgeen ook op landbouw, veehouderij en tuin derij drukt. We hebben een Stichting van de Landbouw, er is ook een L. E. I., waaraan als ik goed ben inge licht ook alweer meer dan 100 amb- teraren verbonden zijn, en is er voor 1948 een begroting gemaakt van de kosten, nl. ongeveer drie kwart mil, goede resultaten hebben we er -nog niet van gezien. Groot-Indus trie, Scheepvaart en meer andere maken grote winsten; die moeten re serves vormen voor de toekomst; mag een ander dan nog geen redelijk bestaan hebben? Het is in geen geval de bedoeling de buitenlandse rege ring boven de Nederlandse te stel len, maar België en Engeland heb ben meer sluitende begrotingen dan Nederland, en de agrarische bevolking heeft pr een Redelijk bestaan, waar het toch ook, ~ons inziens, enigzins recht op heeft, als meh het aantal ar beidsuren eens vergelijkt bij zoveel anderen. Is het niet te betreuren, dat het voor de agrarische bevolking oorlog of bezetting moet zijn, om een boterham te .kunnen verdienen. Maar, hoe het ook zij, een lonende prijs voor onze producten hebben we steeds niet, en daar hebben we recht op, en daar moet het toch uit eindelijk; eens heen. I G, Mourits, Zevenhoven 201. Wilt U iets weten 77 Vraag: Waar kan ik een boekje of lijst kopen of ontvangen met de prijzen van huishoudelijke artikelen, zoals suiker, koffie enz. Waar is het bureau der Prij&beheersing? Waar kan ik een lijst bekomen van de te betalen loonbelasting? Antwoord: U doet het beste u te wenden tot het bureau van de Prijsbeheersing, Pieterskerkhof 4 Lei. den, waar men u alle gewenste in lichtingen verschaft. Er zijn wel boek jes verschenen over de prijzen, doch deze zijn herhaaldelijk gewijzigd en aangevuld, zodat men er geen houvast meer aan heeft. Voor een loonbelasting-tabel kunt u zich vervoegen bij het Belasting kantoor. 3la%el JCutiefi en de „Mi£Ciaenen-etfenh> 61. En dat zou ook net goed geweest zijn", zei Kitty boos. „Ik vind het allemaal maar echt gemeen''. „Och woordde Schele Joe philosophisch. „Dergelijke karweitjes horen nou eenmaal bij ons vak.'' „Ja, maar hoe kwam u dan op, om juist on ze erfenis te gaan stelen", wilde het meisje nog weten.,„Iedereen heeft zo wel ns goed idee", zei Schele Joe grijnslachend. Maar daar was Kitty het niet mee eens. Ze ging er e^ns op haar gemak bij zitten en begon 'n heel verhaal af te steken 'tegen Joe, over goede en slechte mensen, en dat eerlijkheid, altijd het langstste duurt en al die dngen meer- En, wat nog nooit iemand was gelukt, zij maakte indruk op het harde gemoed van Schele Joe uit' Chicago. Als een bestrafte schooljongen keek hij nu weer 'ns links dan weer 'ns rechts, maar hij durfde Kitty niet in de ogen te kijken,' „Ja"', zei Kitty, „en nou zitten wij met de stukken ,en heeft die lelijke mijnheer Alikop de erfe-: nis van oom Henkie te pakken. Boe, boe, boe..." En Kitty huilde zoals alleen een meisje huilen kan dat haar zin niet krijgt. En van de weer omstuit 'kreeg ook Schele Joe de tra nen in zijn ogen. Hij wilde zijn leven beteren en alles doen om Karei en Kitty de erfenis weer te bezorgen. En omdat KaTel en Kitty wel zagen, dat hij het eerlijk meende, groeven zij Schele Joe op uit de woestijn em gooiden zij het lege gat met zand weer dicht. „Ja", zei Joe, „nou zal- leme 's kljke, hpe we weer an de cente komme-" Maar Karei Kwiek vertrouwde het toch" net zo goed als zijn- zusje. Hij haalde een touw uit de auto en deed dat om de hals van Schele Joe. Het. spijt me, jongen", zei hij, „maar-.zo lang we je niet beter kennen, zul je aan de ketting moeten blijven lopen. Zeker is ze ker"'. „Kanmeniksschele", zei Joe, asjememaarniemeer onder 't zand duwt." WAARDEVOL HOUT UIT SURINAAMSE OERWOUDEN. Hout is een van de grote rijkdom men van Suriname. Zoals bekend heeft de firma Bruynzeel uit Zaan dam belangrijke concessies in het Su rinaamse woudgebied verworven en er mag verwacht worden, dat deze hout-exploitatie niet alleen materiaal voor Nederland zal opleveren, doch ook waardevolle exportproducten, die met dollars betaald worden. Een be langrijk percentage van de bossen be staat nl. uit een boutsoort, die bui tengewoon goed bestand is-tegen ter mieten (tropische mieren), doch ook tegen boormossels en zout water. Het is deze laatste eigenschap, die dit hout zo bijzonder geschikt maakt voor be schoeiingen, aanlegsteigers, houten schepen, enz. Bovendien komen er nog andere waardevolle timmerhout soorten voor, terwijl de Wallaba- boom de merkwaardige eigenschap vertoont van nature doortrokken te zijn met alcaloïden. Dit is een che mische stof, die het hout van deze boom onaantastbaar maakt voor in secten, zodat bijv, meubels van der gelijk hout gemaakt niet door hout worm aangevreten worden. Ook voor verpakking, in het bijzonder van kostbare tropische producten, is dit hout van grote waarde. Onze buren in Suriname, de Engelsen, die daar een nagenoeg even grote bezitting hebben, die Brits Guyana heet, be ginnen daar dit jaar op grote schaal eveneens met de exploitatie van de bossen, vooral om de Amerikaanse in dustrie van hout te voorzien. Waar5 sphijnlijk zal de aankap der Dervvou* den dus grote invloed hebben op het herstel van d'e welvaart in West- Indië. NIEUWE BOEKEN C Blokdijk, Wim. De strijd om een eiland. Geïll. met teken. dr. Rein van Looy Antwerpen. Haarlem, De Sleutel, V. Twee Eng. jongens lijden schip breuk en komen op een geheime Duitse duikbootbasis. Spannende avonturen. Boas, Henriëette, Dr. Het Mid den Oosten in overgang. Geïll. met 10 blz. foto's b.d.t. 1 krt/ t.d.t. A'dam, Noord-Holl. Uitg.1 Mij., IV. Een goed voorlichtende studie over de nationale, staatkundige problemen der Levantstaten. De godsd. problemen verdienden ruimer behandeling. Dake, Lionel. Draden. Een de tective-verhaal A'dam, Enum, IV. Een gezellige detective, humo ristisch; avonturen en liefdesge schiedenissen. Aanbevolen. van Dijk, A., O.F.M. Cornelius Musius. Een Delftse martelaar van 1572. Geïll. met 8 blz. pltn. Utrecht; Brussel, Het Spec trum, (Batavia Sacra) IV-V. Het leven van de Delftse rec tor-martelaar; tevens aandeel bepaling van Oranje en Luipey. van Eysselsteijn, Ben. Naar breeder vlucht. Van vrede tot vrede. Geïll. met foto's teken. Den Haag, H. P. Lopold, V. 25 Jaar K.L.M. geschiedenis, 'n Juweel van een boek! van Maaswijk, M. Zwerftocht naar Arifina. Helmond, Uitg. Helmond, IV-V. f Verslag van 4 jaar Japanse krijgsgevangenschap. Verlangen naar vrouw (Arifina) en kinde-' ren en tere jeugdherinneringen geven er morele schoonheid aan. Mansfield, Katherine. Prélude. Vert. uit iu Engels dr. Beatrice Willing 's-Graveland, De Driehoek, IV. Een bundel zuivere en sugges tieve novellen van de jong ge storven schrijfster. Aanbevolen. Muckermann, Friedrich, S.J. De mens in de eeuw van de tech niek. Vert. uit h. Duits (Der Mensch im Zeitalter der Tech- nik) dr. R. baronesse Sloet tot Everlo Roermond; Maarseik, J. J. Romen Zonen, IV. Een optimistisch boek dat een pleidooi wil zijn voor het goede en schone, .voor het'menselijke ook in de massa. Sizoo, A., Dr. Toelichting 'op Augustinus' Belijdenissen Delft. W. D. Meinema, IV. Helder commentaar op de 13 boeken der Confessiones: Ook voor katholieken aanvaardbaar. van Veen, Piet. Johannes de Dooper. Geïll. met teken. dr. Jan Dijker Roermond; Maaseik, J. J. Romen Zonen. IV-V. Een goed bijbels leesboek, vooral voor jongeren. Wijnbeek, D. De overwinte ring op Nova Zembla. Geïll. met 12 blz. pltn. b.d.t. 1 krt. t.d.t. Assen, Born, (Neerlands Fun damenten, No. 2) 1947, IV-V. Het beroemde, altijd boeiende onderwerp in vlotte samenvat ting. Victor het boek der vrienden. Een literaire parade ter ere van Victor E. van Vriesland A'dam, De Spieghel,-1947, III. 68 Auteurs huldigen Vic bij zijn 55ste verjaardag; homogeen in hun hulde, heterogeen in hun uiting .En niet alleen door rijke verscheidenheid een interessant boek. I verboden; II is streng voorbehouden; III voorbe houd; IV volwassenen; IVV rijpere jeugd; VI voor allen EEN FEBRUARI MENU. Het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad meldt: Het is niet zo eenvoudig om in deze tijd van het jaar zontder al te hoge kostep voor afwisselende maaltijden te zorgen. Toch is dat nodig, want niets verveelt sneller dan een eentongie voeding. En dat is niet de enige reden. Hoe meer ^wisseling in de maaltijden, des te groter waarborg voor een vol waardige voeding, waarin alle voor de gezondheid nodige stoffen gere geld voorkomen. Een goed hulpmid del daarbij vormt het opstellen van menu's voor een gehele week tege lijk. Daartoe gaat men na, welke le vensmiddelen er momentel verkrijg baar zijn en combineert die zo goed mogelijk. Dit overleg loont de moeite. Xls voorbeeld volgt hier een goed samengesteld weekmenu. Zondag: groentesoep, appelmoes, vlees, aardappelen, griesmeelpudding met chocoladesaus. Maandag: bieten, gebakken bloed worst, aardappelen, appel. Dinsdag: uien, aardappelen, toma tensaus, havermoutpap. Woensdag: kerriesoep, gesmoorde knolraap, gebakken leverworst, aardappelen. Donderdag: zuurkool, verse worst, aardappel, koffievla. Vrijdag: wiórtlen, gestoofde vis, aardappelen, vruchtengruel imet ha vermout of gortmout bereid. Zaterdag: bruine bonen- of erwten soep waarin verse groenten verwerkt zijn. broodschoteltje. Gesmoorde koolraap:1 koolr^p, 2 dl (IK kopje) bouillon af water met 2 bouillonblokjes, 20 gr. (plus minus 2 eetlepels) bloem, boter, margarine of vet, zout, peper. De koolraap in plakken snijden, deze schillen, was sen en in feepjes snijden. De boter, margarine of het vet in een pan smel ten, de koolraap toevoegen en deze onder roeren licht fruiten. De bouil lon erbij doen, wat zout (en peper) toevoegen en de groenten* in- pl.m. 20 min.- gaar laten worden. De bloem aanmengen met v/at water en hier- mee de bouillon binden. Uien - als groente: IK kg. uien, (margarine), 25 'gr. (plus minus 3 eetlepels) bloem, peper, zout, (azijn), boter of margarine). De uien ontdoen van de .vliezen en grote exemplaren •doormidden snijden. De uien wassen en met weinig kokend water en zout vlug gaarkoken in pl.m. 25 a 30 mi nuten. De bloem aanmengen met iets water eri hiermee het kookvocht binden. De uien op -smaak maken met azijn, peper en zout (en op het laatst een klontje boter of margarine toevoegen). Gortmout óf havermout met appel moes: *3/4 liter water, 100 gr. (IK kopje) gortmoüt of hayermout, K kg appelen, kaneel, suil®, de gortmout of havermout weken in het water. De appelen schillen, ontdoen van klok huizen ën op de gortmout leggen. De gortmout mengen en het/gerecht met suiker en kaneal op smaak maken. Met dank aan God ge ven wij kennis van de ge boorte van onze dochters en zusjes 1521 LENY en MARTHA L. W. ONDERWATER A. ONDERWATER— LELIEVELD PIET. Zoeterwoude, 6 Febr. 1948. Vrouwenweg 37. Enige en algemene kennisgeving. Uit Peking bereikte ons het droeve bericht, dat begin December 1947 in gevangenschap bij de Chinese communisten is overleden, tengevolge van uitputting. de Weleerw. Pater AELREDUS O.C.R. (Josephus Alphonsus Dpost). monnik van de Trap pistenabdij O. L. Vrouw •van Troost te Yang- kiap'ing, in de leeftijd van 35 jaar. 1529 Uit aller naam: •H. A. DROST, Lindenlaan 12 Baam. De plechtige Requiem zal gehouden worden op Donderdag 12 Februari te 9.30 uur in de paro chiekerk van de H. Wil- librordus binnen d< veste (Het Duifje) te Amsterdam. In plaats van kaarten. Efe Heer en Mevrouw 'S-GRAVENDIJK— LöCHTERMANN hebben de eer kennis te geven van het voltrokken huwelijk van hun dochter GISELA FOCKEN— KREMER met de lieer HORST R. E. F. HEINRICH—DEUS. ^cand. med, op Woensdag 28 Januari 1948 in de Herz Jesu-Kirche te Düsseldorf Toekomstig adres: Düssel dorf, Ludenbergerstr. 3. 'Leiden (Z.-H.), Febr. 1948. Plantsoen 67. 1499 Gevraagd, flink net voor dag of dag en nacht in gezin met kinderen, met huiselijk verkeer en goed loon. Brieven onder no. 4425 Bur. van dit blad. WAAROM IK ZO DENK.... door Anton van Duinkerken Wie inzicht wil krijgen in de gedachtenwereld van Nederlands' grootste Ka tholieke schrijver, mag dit boek niet ongelezen laten Verkrijgbaar in R.K. BOEKHANDEL De Sleutelstad Breestraat 1 23 - Leiden (naast het Gulden Vlies) Leiden's Boekhandel van da eerste rang Prijs ingebonden f. 8.90 Hotel ^Duinoord, Wasse- naarse Slag 12, Wassenaar, vraagt een 1520 v.g.g.v., in- óf extern. Jong fabrikant vraagt dringend voor zijn gezin (2 pers). 1524 WOONRUIMTE in Leiden of omg. op goede stand. Br. onder lett. H. S. S., aan Nijgh en van Dit- mar, Rotterdam. gevraagd door H. Bo- gaards, Heerenweg 1416. Rijnsburg. 1526 eevraagd, ook genegen in winkel, behulpzaam te zijn. Comestibleszaak C. J. van Leeuwen, Schoolstraat 51, Voorschoten. 1530 BEKENDMAKING I Droog aanmaakhout per zak, pl.m. IK H.L. f 3. (de 2 zakken 5.50). pri ma haard- ep kachelblok- ken 6.50 p. 100 K.G., 60.— de 1000 K.G. Fran co thuis. De A.B.C., Ver versplein 4, vanaf heden Tel. no. 20117 (uitknippen) Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen Alg. R.K. Propagandaclub „Dr. Schaepman" B IJ EENKOMST voor leden en belangstellenden op WOENSDAG 11 FEBRUARI A.S. TE 8 UUR, in de bovenzaal van „LIBERTY", STATIONSWEG 3. Inleiding door Pater BORROMAEUS O.f.m. Cap., voor de actie „HET VOLKSWEEKBLAD". HET BESTUUR DINSDAGMIDDAG IO FEBRUARI VANAF 2 UUR 'S MIDDAGS o.l.v. Dansschool Evert Castelein if) Calé Leenders - De Kwakel tZeiefaantjeö AANBOD 3 Knippatronen naar mt. binnen 3 dagen gereed 4,.Anjo", Nieuwe Rijn 25, Telefoon 21895. 3 Mevrouw, Uw Naaima chine'defect? Geen be zwaar. Wij repareren bij U aan huis. Dat betekent voor U geen vervoer, geen we ken wachten en geringe kosten. Aanbevelend J. B H Schoots,Rijnsburger- wég 29B. Leiden, telefoon r.ö. 26664. OUDE WETERING Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door VESSEUR OVERZIJDE 1 B 3 Wekkertjes ontvangen, verkriigb. bij Jac. Nijen- huis, Lijsterstraat 6, Hor- loger Reparatie binnen 8 dagen klaar. 4426 3 .Galvaniseren, vertin nen, wasteilen, waskeiefe, emmers enz.; roestig of de fect worden weer als nieuw. Vertinnen v. melk bussen, emmers, enz. Van ouds bekend vakkundig voordeligst adres A. J. Hartwiik. Landbouwhuis, Nieuwe Beestenmarkt 7 9 (Veemarkt), telef. 26627 en 24013. 4427 3 Door omstandigheden te koop een- in geheel goe de staat zijnd 4 pits gas fornuis met oVen. merk Inventa, luxe uitvoering. Kastanjelaan 5, Sassen- heim. 4420 3 Te koop een prima on derstel van carrier com pleet met banden, gloed nieuw (merk Simplex) voor elk bedrijf geschikt, billijke prijs. Molenlaan 4 A, Voorschoten. 4429 PERSONEEL 3 Etaleur decorateur biedt zich aan in elke branche, per dag of per etalage; ook in buitenge meenten. Brieven no. 4423 Bur. v. d. blad. TE KOOP GEVRAAGD JAN DE ROOY Papengr. 3, Tel. 22989. 105 u. Trianon Theater vraagt voor direct Aanmelden: Breeètraat 31 België Gevraagd voor België een pl.m. 20 jaar, bij Holland- •se mensen. Brieven Jan Alkemade, Statiestraat 185 Heus bij Mechelen of Cor Alkemade, Haarlemmer straat 299 b. Leiden. 1525 Brandstoffenslijters en kleine Handelaren, welke door fusie met een grote Maat schappij-hun Brandstoffen zeer billijk wilien afnemen en daarbij verzekerd zijn, van eerlijke ver deling der soorten, schrijven onder Nr. 192, Adv Bur. Rijn land, Leiden, J. doWittstr. 35 Haarlemmerstraat 75 3 Werkster gevraagd v. Vrijdag en Maandag van 95 uur en Woensdag van 912 K uur. Alleen met zeer goede getuigen zich aan te melden 's morgens 1112 u. bij Mevr. Bok, Riinsburgerweg 31 D. 4415 niVERSEN Verloren een dames- pqrtemonnaie met inhoud; tegen bel. ter. te pez. Gal gewater 11a. 4428 0P HET PAROCHIEBLAD per jaar. f4.50 p. kwartaal f 1.20 per maand 10.40 Bureau: Papengracht 32, Lelden, Telefoon 20935 TEN EINDE.... Ja nog 2 dagen, dus van" avonif en morgen en de Vastenavond 1948 is ten einde. Dit is dus de laatste ge legenheid om nog eens echt te dansen. (Gedurende de Vasten is dansschool E. C. gesloten, met uitzondering voor de Privé danslessen en de Oefen middag en avond op Zondag halfvasten). Vat deze laatste kansKom vanavond S uur of morgen (laatste Dinsdag) om 4 of 6 of 8 uur naar E.C. Een dansfestijn om niet meer te vergeten is dan voor U een gezellig en waardig besluit 9 Leiden 9 Hedenavond 8 uur en Dinsdag 4, 6 en 8 uur Q Nootdorp 9 Hedenavond 8 uur. 9 Léimuiden 9 Hedenavond S uur. 9 Zoetermeer 9 Dinsdag 36 en 710 uur 9 Wassenaar 9 Dinsdag 710 uur 9 Nieuwveen 9 Dinsdag 36 en 7—10 uur 9 Privé Dansles 9 In 10 lessen danst U inee

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4