30-Jarig bestaan „St. Bonifacius" MAANDAG 9 FEBRUARI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 J^OOR HAAR AFSPLITSING van de fabrieksarbeiders&ond, was*op 6 Febr. 1918 de oprichting, van de R.K. Transportarbeidersbond .,St. Bohifacius", afd. Leiden 'n feit geworden en gedurende dertig jaar hebben vooral de pioniers een harde strijd gestreden om sociale rechtvaardig heid. Na ruim 20 jaar noeste arbeid, zagen zij hun organisatie wegge vaagd door de bezetters, doch*nauwelijks was de bevrijding daar, of .,St. Bonifacius" verrees weer als een sphinx uit haar as en moge dan het vooroorlogse ledenaantal nog niet bereikt zijn, de geest is beter dan ooit en vooral daarom is het de moeite waard dit feit in vreugde te her- denken. Mulder werd het diploma uitgereikt wegens hun vijf en twintig-jarig lid maatschap. Zoals overal is het ook bij „St.. Bo nifacius" niet alles goud wat er blinkt en hierop wees speciaal de K.A.B.- voorzitter, de heer van Oyen, die de oppervlakkige geest van verschillende leden veroordeelde en een lans brak voor een trouwer vergaderingenbe- zoek, niet alleen wat de vakbond be treft, doch ook voor de bijeenkomsten van de K.A.B.. Onder het genot van een kopje kof fie, sloot tie voorzitter van de feest commissie, de heer J. de Vries, de sprekersrij met een woord van ds-,:: aan allen, die hadden meegewerkt aan de voorbereidingen van het feest en, niet te vergeten, voor de vlotte afname van Mgr. Buis' lootjes, die' natuurlijk niet op het appèl ontbra ken. Het was inmiddels 12 uur gewor den en met hoge verwachtingen van het avondfeest, gingen de leden huis waarts, om 's avonds in het Antonius clubsuis dit zesde lustrumfeest te be sluiten. Een geslaagd feest Het is reeds vaak gezegd, maar het blijft nog steeds een feit, dat zo'n dag niet beter begonnen kan worden dan met God, door Wiens zegen deze organisatie mocht bestaan en succes mocht hebben in haar streven. En daarom kwamen alle leden gistermor gen bij elkaar in de kapel van de Kath. H.B.S., waar de nieuwe geeste lijk adviseur, pater Spruyt, om 9 uur het H. Misoffer opdroeg en in een korte toespraak de leden aanspoor de veel te bidden, niet alleen voor zich zelf, doch ook voor hun mede leden, om God de genade te vragen de offejs te kunnen brengen, welke thans vooral van een principiële or ganisatie gevraagd worden. Treffend is de gemeenschapsge dachte, die spreekt uit zo'n gezamen lijke H. Mis en die de Kath. Organisa ties zo scherp onderscheidt van de neutrale vakbonden, waar alleen de materie het „Leitmotiv" is. Hier wa ren mensen bijeen, die streven naar een hoger doel en omdat dit indivi dueel niet te bereiken is, hebben zij zich aaneengesloten in een gemeen schap; om samen te bouwen aan een betere toekomst. Het ideaal echter is pas dan be reikt. wanneer die gemeenschapsge dachte niet in het kerkgebouw blijft hangen, dóch meegedragen .wordt naar buiten ,in het dagelijkse'leven, wat dan gisteren betekende: in het hele feest. Welnu, hieraan 1 is voldaan, want ook tijdens het gezamelijk ortbijt in de eetzaal van de H.B.S., door pater directeur, hiervoor welwillend afge staan, was deze sfeer te ondefkennen, waaraan ongetwijfeld ook de keurig verzorgde tafel meegewerkt heeft. Toen allen verzadigd waren (er ble ven geen twaalf korven over!), sprak de vAirzitter, de heer H. Juffermans, een welkomstwoord, speciaal gericht tot de afgevaardigde van het hoofd bestuur, de heer van Spanjaard, de heren van Oyen en de Kruyff van het K.A.B -bestuur afgevaardigden van de fabrieksarbeidersbond, de ere voorzitter, de heer J. van Leeuwen, oud-voorz. Hogeboom en hel oud-be stuurslid, de heer Bavelaar De heer Juffermans gewaagde van de zware strijd, die vooral 'de oprichters heb ben gestreden om aan verschillende onhoudbare toestanden een einde te maken en spoorde de leden aan het woord van Henri de Greeve r dachtig te zijn: „Bidt en Waakt"» want vooral nu ihoet men waakzaam zijn voor het gevaar, dat thans dreigt. 1 De heer van Spanjaard bracht de gelukwensen: van het hoofdbestuur over en gaf vervolgens een overzicht van de werkzaamheden en resulta ten,- welke de bond in de laatste tijd heeft bereikt, voornamelijk wat be treft de verbetering van sociale voor waarden. Aan de heren Ouwerkerk en JAARFEEST „ST. LAMBERTUS". Veel heeft Leiden in de loop der laatste eeuwen van haar glorie in geboet, doch i£tt er ook verdwenen mag zijn, dei textielindustrie, die Leiden groot gemaakt heeft, is er nog en dagelijks werken honderden arbeiders h# de fabrieken, die ons land de zo nbdige deviezen verschaf fen. Wie zou dan deze deviezen- producerende arbeiders een feestje misgunnen? O zo! Zo dacht de R.K. Textiel en Kle ding Organisatie „St. Lambertus", afd. Leiden er ook over en zij no digde de leden met hun dames uit om Zaterdagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal het jaarfeest te komen vieren. Zij had hiervoor de medewerking ingeroepen van John Kelly's cabaret, terwijl natuurlijk ook de K.A.B. syir/phonie aanwezig was. De voorzitter, de heer A. de Kruyff verwelkomde speciaal de nieuwe leden, n.l. de kleermakers, die sedert de recente fusie bij _„St. Lambertus" thuishoren, en deelde mede, dat er een inlichtingenburéau geopend was om de leden op Zater dagmiddag tussen 4 en 5 uur alle mogelijke adviezen en inlichtingen te verschaffen over sociale moeilijk heden, enz. Dan was het woord aan het caba retgezelschap, dat een goed ver zorgd programma bracht, waarvan wij vooral willen noemen de acro baten „The Sandow's", die enkele keurige nummers gaven en het pu bliek even heerlijk lieten griezelen bij het optreden van twee jeugdige acrobaatjes (12 en 7 jaar), die een welverdiende ovatie in ontvangst mochten nemen. Eén opmerking: De aesthetica wil ook wat en een meer bedekkende kleding zal het succes nog verhogen. Verder mag genoemd worden de goochelaar Roel de Vries, die met z'n klok-truc veel succes had en ten slotte John Kelly zelf, met z'n ra dio-repertoire en politieke imitatie, waarmede hij de lachers op z'n hand kreeg. Waar kapelaan Kooy verschijnt, daar dreigt gevaar, vooral nu de horloge-loterij van Mgr. Buis ten einde loopt en ook nu weer vroeg hij de aandacht voor dit sympathie- '-e doel. Aan de ruim 4000 loten, die '3 verschillende K.A.B.-afdelingen ^eds voor hun rekening namen, Td weer een 500-tal toegevoegd. Het was geen gemeenplaats toen r' 3 voorzitter na afloop het cabaret- Welschap dankte voor het keurige - "•amma, waaraan „St. Lamber- t' "en groot deel van het welsla- f,~ m dit jaarfeest te danken De feestavond. Laten we het maar direct zeggen: de hoge verwachtingen zijn niet te leurgesteld: „St. Bonifacius" heeft met deze beschaafd-rustige en toch vrolijke avond eer ingelegd en daar mede een voorbeeld gesteld voor vele andere organisaties bij het samenstel len van hun feestprogramma. Geopend door de voorzitter, ving deze feestelijke bijeenkomst aan met de officiële kennismaking van de nieuwe «geestelijk adviseur, pater Sfcruyt, die een vurig pleidooi hield voor trouwer vergaderingenbezoek, in het besef dat de belangen, die ie&er lid graag behartigd ziet, gemèenschap- pelijke belangen zijn, terwijl een be tere opkomst tevens een waardering inhoudt voor het vele werk dat het bestuur, in het belang van alle le den, moet verzetten. Hierna -trad de R.K. Zang en Ope rette-vereniging „De Troubadours" op met de komische oprette ..Schin- derhannes". Daar wij bij de première reeds uitvoerig over deze opvoering spraken, kunnen we nu volstaan met een woord van waardering voor de zeer vlotte vertolking, waarvan de aanwezigen zeker genoten .hebben. De bloemen, die mej. L. Zandvliet na afloop in ontvangst mocht nemen, moeten dan ook gezien worden als bestemd voor het hele gezelschap, dat o. 1. v. de hegr S. Theelen, deze ope rette nu voor de zevende keer bracht. Het dankwoord van de voorzitter besloot het officiële gedeelte van de ze avond, waarna de leden met hun dames, nog enige tijd gezellig bijeen bleven, totdat het klokje van gehoor zaamheid sloeg en een einde maakte aan deze goed geslaagde lustrumvie ring, die voor de leden, in het bijzon der voor het bestuur en de feestcom missie, nog lang een prettige herine- ring zal blijven. DE MISSIE-KERMIS IN DE BURCHT. t Er zijn goede zaken gemaakt! Toen rond middernacht het drie daags feest-lawaai uitdoofde op de kermis van de Burcht en de laatste uitgeschudde pelgrims de speelzaal van dit vrome Mónte-Carlo verlie ten, staken de eerlijke rovers en de charmante beroofsters de koppen bijeen, om op te tellen, hoe groot de buit wel* was geweest. Een zegevie rende glimlach speelde op aller ge laat, toen het bruto-resultaat bekend werd, dat, na aftrek van de gebrui kelijke kosten voor zaalhuur enz., een. hoogst bevredigend cijfer aan wees. Het zal vermoeden wij, maar zeker weet je 't nooit wel de laatste fancy-fair van dit seizoen zijn gewëest, en deze laatste is ook de beste geworden. Tot. de trouwste bezoekers heeft mgr. Buis behoort, echter zonder vermakelijkheidsbe lasting te betalen. Iedere midcfag en avond was mgr. bp de kermis aan wezig, wat door de bezoekers begrij pelijk zeer gewaardeerd werd. De coipité's en alle andere medewerkers en medewerksters, die een ver moeiend maar vrolijk triduum ach ter de rug hebben, mógen nu op hun lauweren rusten in de zalige voldoe ning, dat hup geroep gn gelijm, hun gespeel en gesjacher een zeer renda bel bedrijf heeft gesticht, waarvan de missie van. mgr. Buis met de winst gaat strijken. Ned. Katholieke Arbeidersbewe ging afd. Leiden In de 'serie ge- zins avonden van het winterpro- gram onder 'de algerftene titel „Red dend Christendom, door Vader zal de derde avond plaats hebben heden avond te half acht in de foyer van de Stadsgehoorzaal. Dan zal als spr. optreden de 'heer Jos. Veldman, uit Utrecht met het onderwerp „Vader thuis". De toneelafdeling zal opvoe ren een blijspel in 2 bedrij ven en zo als gewoonlijk zorgt de K.A B.-^ym- phonie voor de muzikale opluiste ring. De jaarvergadering is vastge steld op Donderdag 26 Februari in het St. Antoniüscluibhuis. Behalve de gewone agendapunten zoals jaarver slagen, heeft er een bestuursverkie zing plaats wegens periodieke af treding van de heren Van Oyen en de Kruiff en om te voorzien in een vacature die ontstaan is door het vertrek van de heer Beenker. Tot 21 Februari kunnen candidatenlijsten worden ingediend bij het Secreta riaat Sophiastraat 60. 60-JARIG KOORZANGERS JUBILEUM. Het 60-jarig koorzangers-jubileum van de heer J. Smit is gisteren meer stemmig gevierd. Onder de Hoogmis in de St. Petrus-kerk zong het koor (mannen en jongens) de 4-stemmige Missa Eucharistica van Perosi. Deze mis werd echt-feestelijk gezongeo onder leiding van de heer A. Devi- lee, terwijl de directeur, de heer H. A. Rijnbeek, het orgel bespeelde. Na afloop van de plechtigheid heeft de pastoor in tegenwoordigheid van de kapelaans, kerkbestuur en het koor, hartelijk dank gebracht aan de heer Smit, die ondanks zijn hoge leeftijd trouw op het koor meezingt. Ook de secretaris van het koor, de heer W. A. Bergers, heeft respect betuigd' voor het doorzettingsvermogen van de jubilaris en hem als uiting van dit respect namens het koor een luid spreker aangeboden. Als sensor van het feestcomité heeft de heer W. Goddijn allen uitgenodigd tot een feestje des avonds in „de Turk". Op dat feest is het zeer genoegelijk er aan toegegaan. Behalve de geestelijk heid, hei kerkbestuur en de koorzan gers, waren ook de dames van deze laat^ten meegekomen. Er werd o.a-. een Kerst-cantate van Wiertz gezon gen met soli en kwaretten, een werk waarme.e de jubilaris destijds triom fen vierde. Nadat e8ji jubileum-lied gezongen was, werden aan de fees teling verschillende kleine geschen ken van practische aard overhan digd. Ook kwam een pseudo- Caecilianus Huygens zijn felicita ties aanbieden, en werd er hersen- gyymnastiek gepleegd. Aan een van de zangers, die binnen enige dagen als officier naar Indië vertrekt, werd door het koor, vergezeld van beste wensen, een herinnering aangebo den. By A. W. Sijthoff's Uitg. Mij N.V. vierden heden drie leden van het personeel hun 25-jarig jubileum, n.l. de heren J. C. Gaykema, C. R. Re geer en P. H. Schild, die alle drie als letterzetter bij de genoemde uit geverij in dienst getreden zijn, toen deze 25 jaar geleden haar interna tionale afdeling ging uitbreiden. Daartoe uitgenodigd, werden de ju- bilarissen met hun'familieleden door de directie en het personeel ontvan gen. In een waarderende toespraak bracht de directeuf elk van hen af zonderlijk hulde voor de wijze, waarop zij in de afgelopen kwart eeuw de belangen der firma, ih het bijzonder die der internationale af deling, hadden behartigd, en stipte daarbij enkele bijzonderhedden aan, welke kenmerkend waren voor hun grote toewijding, ijver en nauwge zetheid. De aanbieding van een cou vert met inhoud voor de feestelin gen en bloemstukken voor hun echt genoten besloot de rede van deze spreker. De tweede was de procuratiehou der voor het technisch ,bedrijf, die in korte, hartelijke woorden de be kwaamheid prees van de drie zetters, die gedurende vijf en twintig jaren medegewerkt hebben aan de tot standkoming van,alle publicaties van het Internationaal Gerechtshof, wel ke zulk een ver-strekkende betekenis hebben gehad en nóg steeds hebben. De woordvoerder namens het per soneel roemde in het bijzonder de prettige verstandhouding met de col lega's en bood de jubilarissen even eens een couvert met inhoud aan, benevens een taart en een fraai her- neringsalbum. Namens de jubilarissen dankte de heer Gaykema voor de hun gebrachte hulde, waarna zij de feestdag verder huiselijke kring doorbrachten. ZILVEREN JUBILEUM. Vorige iveek was het 25 jaar ge leden, dat de heer C. Turenhout in betrekking kwam in de slagerij van de heer Th. v. d. Meer, Korevaar- staaat 4. Dit jubileum is vandaag her inneringsalbum: De jubilaris werd hedenmorgen met zijn echtgenote en zijn moeder ten huize van de heer v. d. Meer op hartelijke wijze ontvangen en toege sproken. De heer v. d. Meer herin nerde er in zijn toespraak aan, dat de zaak 25 jaar geleden neg op het Levendaal was gevestigd en dat zij samen veel lief en leed hebben ge deeld. Spr. wees er verder op, dat Nederland misschien 40.000 slagers- patroons telt, maar de zilveren ju bilea van bedienden zijn zeer schaars Spr. meent, dat de jubilaris de der de in zijn soort is in Leiden, het geen er op wijst, dat er vroeger veel mutaties onder de bedienden vóór kwamen, voornamelijk ten gevolge hiervan, dat het slagersvak een der slechtst betaalde was en zo spoedig een bediende kon begon hij voor zichzelf. Spr. uitte de *wens, dat het tegenwoordigeloonpeil gehandhaafd moge worden ep hij wenste de. jubi laris daarbij nog vele gelukkige ja ren. Hierna overhandigde hij de ju bilaris een enveloppe met inhoud eri aan zijn echtgenote bloemen, waar aan ook de overige huisgenoten een bloemstuk toevoegden. De heer Turenhout dankte hierna voor de betoonde belangstelling, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. Katholieke Actie. Wij herinne ren hier de leden der K. A. nog eens aan de vergadering van hedenavond 8 uur in de pastorie. In verband met de grote belang rijkheid van meerdere Apostolaat- acties verwachten wij allen, de da mes en de heren. Wij wilden graag tijdig gereed zijn en daarom beginnen we precies op tijd. Dames Zangkoor ,,'t Zonnelied". In verband met de Vastenavorid- viering gaat de verandering van onze repetitie-avond reeds deze week in. Wij houden dus onze repetitie a.s. Donderdag om half 8, inplaats van op Dinsdag. VASTENAVOND VIERING „DE BATAVEN" Hét wemelde gisteravond van spor tieve gestalten in de „Harmonie'' waar de R.K. Atletiekvereniging „De Bataven" vastenavond heeft ge vierd. De sportiviteit van de Sintel- baan bleek naar de zaal te zijn over-» gebracht en het feestprogram verliep even punctueel en vlot als bij een hardloopwedstrijd. Revueschetsjes, zangnumimertjes, een bokswedstrijd, alles ten tonele en gehore gebracht door de leden zelf, vonden een gul en verdiend applaus. De feestcommissie, transpirerend als bij een 5 km race verdient dan ook een woord van lof en dank. Waar jongelui bij elkaar zijn op een feest, wordt natuurlijk gedanst; zo ook hier onder begeleiding van een „bandje*. De voorzitter dankte tenslotte voor de grote opkomst en het Bataven-' gezelschap ging welgemoed en vol daan weer huiswaarts. FEESTAVOND UVS. Het is gisteren een buitengewoon gtede dag geweest voor de Lei ise Blauw witten, want lAiiten op het veld, zowel als binnen m de stad zijn triomfen gevierd. Neen, het eersie elftai behaalde niet het kampioen schap, maar er werd toch een buiten gewoon goede wedstrijd tegen een sterke, tegenstander - gespeeld. Ver der wonnen de reserven met 52, het derde met 53, het vierde speel de gelijk en UVS 7 werd kampioen van haar afdeling door' een 90 over winning op een der sterkste tegen standers. En ten slotte gaf UVS gis teravond in de Stadsgehoorzaal een knal-feest-avond, die, naar deze uit drukking reeds doet vermóeden, uit stekend geslaagd mag heten. De Stadszaal was geheel gevuld, toen te half negen de voorzitter van de Contact- en Propaganda-commis- sie, de heer M. Schroder, een wel komstwoord sprak, waarin hij na de gebruikelijke begroetingen wees op de verdienstelijke resultaten, hier boven vermeld, waarna het zevende elftal voor hetv voetlicht verscheen om de hulde van UVS bij monde van de heer Schroder in ontvangst te ne men, Aanvoerder v. Hoven dankte da.arna hartelijk en sprak de wens uit, dat het volgend jaar het eerste elftal voor he't voetlicht zou mogen komen. Hierna was het woord aan Daan Ilooykaas, die tezamen met een aan tal bekende radio-sterren voor een uitnemend programma van muziek, zang, imitatie en vereer jolijt zorgde. We moeten volstaan met enkel de vermelding. De twee Cavelli's met hun accordeonmuziek,, Wim en Bram Scholte met hun liedjes, Noldi en Jack, de twee tappende dwazen, Fred Alister and Lady Aissistant, van wie de eerste met verrassende imitaties van bekende personen voor het pu bliek verscheen, waarbij de metamor phose slechts enkele ogenblikken tijds vergde, maai> zijn assistente toonde bijna even grote bekwaam heid door telkens in een ander toil- letje te verschijnen. Na de pauze nog een andere imitator, n.l. Jan Oradi die radio-impressies gaf, welke aller bewondering afdwongen. Aan'het slot een welgemeend dank>. woord van de voorzitter van U.V.S., de heer J. Bosboom, die de propa- ganda-commissie en in hei bijzonder haar voorzitter hartelijk dank zegde voor hetgeen hier geboden was en door wie hij alle Blauwwitters op riep tot medewerking, om UVS ho gerop te brengen. Een verloting en een bal besloot de feestelijke avond. Een Carnaval in de dekenale paro chie. Men schrijft ons: Ook al huil de de wind in de schoorstenen en joeg zij striemend over de huizenda- ken, toch kon hij niet verhinderen, dat er in het zaaltje der Maria-Gij- zensteeg het Carnavalsfeest door de jongeren ven de Dekenale Parochie werd gevierd. Deze avond, georgani seerd door d, K.A.J., kan geslaagd genoemd worden. Het festijn begon om acht uur en de gang zat er wel dra in. Men. begroette elkaar door de klassieke „Hallo-canon", waarna, om de stembanden geheel van alle be slommeringen los te rriaken, geza menlijk enige liedjes werden gezon gen. Na deze krachtmeting werd de Po lonaise aangekondigd en de jonge paatjes sloten zich aaneen er. vorm den zo een slang, die in allerlei bochten door de zaal kronkelde. Par mantig en ook enthousiasme stapte, ieder naast zijn of haar partner. Moe- gestapt en gezongen gingen allen zit ten en luisterden met 'n graag oor naar de muziek, die door de Vicho's als een verkwikkende drank werd voorgezet. Deze muzikale tombale werd gevolgd door een toneelstukje: „De duivel kocht een lapske grond". Het stukje werd verdienstelijk ge speeld; men haperde wel eens, maar toch kon men merken, dat het in de zaal werd geapprecieerd. Hierna volgde de pauze. Onder de ze' pauze maakte aalmoezenier kap. J. Kooij gebruik, om de beurzen der jongelui enige dubbeltjes lichter te maken in de vorm van een verkoop der beroemde Horloge-loten. Na de pauze was weer de dans aan de beurt. Om half twaalf Werd er met het Wilhelmus gesloten en zeker kan men op een geslaagde Carnavals avond terugzien. Het was jeudig en vol jolijt! BONKAARTEN AFHALEN Dinsdag zijn aan de beurt de gezin nen van niet-zelfverzorgers waarvan het hoofd een stamkaartnummer heeft van 39601 t.m. 43200. Meebren gen de stamkaarten en de inwisse lingsbonnen van de lopende bonkaar ten, eventueel inlegvellen (voor schoenenbonnen) en contrölekaart moeders voor. toeslag-kaarten). Het kantoor aan de Steenschuur is ge opend van 8.30 tot 11.45 en.van 2 tot 4 uur. BURGERLIJKE STAND 'Geboren: .ALberdina Maria d. v. J. B. Korenhof en A. M- Pot, Ger- retje d. v. A. v. d. Bosch en G. Meel Antonius z. v. M. Frankhuizen en J. E. v. d. Klaauw, Gerardus Francis- cus z. v. J- 'Rusman en E. J.» Oost veen. BAND NEDERLAND—INDIë. Afdeling Leiden. Besloten is bij terugkeer in het Vaderland van de militairen, een blij vende herinnering aan te bieden. De keuze is gevallen op een fraai uitge voerde tegel, welke eerf 6ieraad in iedere huiskamer zal zijn. Deze tegel wordt uitsluitend gemaakt voor deze organisatie, en is dus niet in de han del. Aangezien ook deze vereniging met financiële moeilijkheden te kam pen heeft, kan men zich helaas al leen bepalen tot Hen, van wie de ouders, vrouwen of verloofde lid zijn. Door een schenking van een Leidse firma is de afdeling Leiden ook in staat gesteld voor elk aan haar se cretariaat afgehaald verjaringspak ket, een bus te verstrekken met spe culaas, snijkoek of appelmoes. Aan gezien ook deze voorraad beperkt is, moest het bestuur besluiten, dit al leen te verstrekken a«tn de leden. GEVONDEN VOORWERPEN IN DE MAAND JANUARI 1948 Boodschappentas, handschoenen, wanten, portemonnaie, distributie bescheiden sleutels herenhoeden, bankbiljet,) électrische lamp voor film camera, stofbril voor motor, wringer broche, pet, horloge, bril len, bagagetas, boek kolenzakken, tafelkleed, vulpen, vulpotlood, cein tuurs, portefeuille met inhoud, schooltas armband, kinderschortje, meisjescape, medaillon, rolletje pa pier, rozenkrans, gymschoenen, been kap, halsketting, katoen, steekwa- gentje, spoel, hondenhalsband, tijd schriften, handtas, uitlaatpijp van motorrijwiel, damesring, knots van frote trom, afsluitdop, atlas, schoe nenbon, padvindersriem, schilders overall, wieldop van auto. kinder schoentje, kinderbaret, speldje, sjaai. koffertje met inhoud, dameskousen, lederen riem, roeiboot, motorboot, vlag met stok, contactslèutels, passer spaarbankboekje, pakje met inhoud. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het hodW-burean van politie, Zonneveldstraat 10 Lei den, op Woensdag- en Zaterdagmid- van 14-16 uur. OEGSTGEEST Geboren: Franciscus C. M„ z. van J. A. den Hollander en M. H. Lubbe; Simon Jacobus, z. van J. W. Lubbe en A. H. v. d. Helm; Maria C.? d. van J. W. Buschman en G. A. Vink; Derk Jan. z. van J. Korringa en J. M. Regnault; Geertruida, d. va# M. Erades en J. van Egmond. Getrouwd: P. C. J. van IJperen en A. J. Jongepier. Overleden: B. Moolenburgh, m. 70 j„ echtg. van C. W. M. Hermans. VOORSCHOTEN R.K Volksdansgroep. Na de opening werd er do^r het bestuur een overzicht gegeven van de acti viteiten en het financieel beheer over het afgelopen jaar. Bij accla matie werd het bestuur herkozen. Tot afgevaardigde voor de Rege ringsjubileumfeesten werd Ben San ders aangewezen. Besloten werd half Mei wederom een volksdansbal te organiseren èn een tweede groep op te richten voor jongens en meisjes van 17 en 18 jaar. Kath. Vrouwenbeweging. Ter gelegenheid van het jaarfeest voer? de het toneelgezelschap „St. Gene- sius" op de klucht „Gemeubileerde kamers te huur". Na een kort wel komstwoord van de presidente, me vrouw van Gent, tot de parochie geestelijkheid enkele paters Capu- cijners en al de aanwezigen, kon het stuk een aanvang nerrren. Dit stuk, dat door de dwaze idee van een neef aanleiding geeft tot de gekste situaties is daarom al geschikt om het publiek aan het lachen te bren gen, wat dan ook wel het geval was. 'In de pauze werd nog een verloting gehouden, waarvan de opbrengst be sterad was om pakjés te zenden naar de zoons van de leden in Indië en het restant ter versterking van de kas. De muzikale omlijsting werd verzorgd door de dames van Steijn en Schrama. V.V.L.V. Het eerste heeft zich hersteld van^de nederlaag tegen L.F. C. 3, door gisteren met 31 te win nen van M.M.O. I, hoewel het een matig gespeelde wedstrijd was, waar van de rust met blanke stand in ging. Na de rust vlotte het iets beter •m -konden resp. Jaap Lamboo, Nie. Stikvoort en Piet v. d. Berg het doel vinden. Na het tweede doelpunt ge lukte het M.M.O.de eer te redden. Het vierde deed het nog heel wat be ter en won met liefst 81 van de gastheren St. Bernardus 3, waardoor de rood-groenen 'n mooie kan? oj> 't kampioenschap behouden. De B-jun. daarentegen stelden danig teleur door met 70 te verliezen van U. D. O. (a). Geboren: Nicoletta Cornelia Maria, d. van N. J. Verkley en C. G. M. Strijk. Gehuwd: A. van der Zalm .29 j. en G. C. van Maanen 34 j. Overleden: C. Janse 69 j., echtgeno te van J. van Zeist. ZOETERWOUDE— LEIDERDORP K.A.B. Zaterdagavond waren de parochianen opgeroepen door de Kath. Actie en de K.A.B. om te ko men luisteren naar de bekende spre ker Dré de Wolf, secr. van het Katho liek Werkliedenverbond te Utrecht, die zou komen spreken over het com munisme. Aan de grote belangstelling die hiervoor verwacht werd is niet ten volle beantwoord, degenen wel ke verstek lieten gaan hebben ve^l gemist. Het duidelijke antwoord, op de ge stelde vrage weer een leerzaam betoog. C k van kapelaan Loerakke xetreurde dat er zo weinir ^anwezig v/aren, zou spr. ,d te vinden om een schen .t verhandelde op papier te zet.en; voor nadare onder linge bespreking. LAATSTE BERICHTEN FRANSE KINDEREN NAAR NEDERLAND. Onder auspiciën van de Union Na tionale des Associations Familiales zal een groep van honderd a twee honderd Frafise kinderen naai* Ne derland komen om aan te sterken. Dit zal de eerste maal zijn, dat Fran se kinderen om gezondheidsredenen naar Nederland komen. De kinderen zullen in gezinnen te Hengelo en omgeving worden» onder gebracht. De Union Nationale de^ .Associa tions Familiales is een door de Fran se regering ingestelde overkoepe- pelingsorganisatie, welke ook reeds kinderen uitzond naar de Scandina vische landen. De kinderen komen uit de Franse industriecentra. Door de moeilijke voedselpositie en de zeer hoge prijzen zijn vooral in de krin gen van ambtenaren, leraren en on derwijzers toestanden ontstaan, waar onder de jeugd ten zeerste lijdt en uitzending naar elders* volkomen ge- rechtvaaridgd is. DODELIJK ONGEVAL. Zaterdagavond is een wielrijder, de 54-jarige boekhouder J. den Boer te R'dam op het kruispunt Putselaan Hillevliet-Pretorialaan door 'n auto gegrepen. Hij werd tegen de straat geslingerd, waar hij bewusteloos bleef liggen. Bij aankomst in het Zuiderziekenhuis bleek hij reeds te zijn overleden. BRAND IN PERSGAS- INSTALL^TIE. De boerderij van de heer K. Kamp te Oude Tonge is door een ontplof fing .van een persgasinstallatie in brand geraakt. De heer K. en zijn zoon, die beiden door een ontzette deur werden opgesloten, kodden zich door de wand van de kamer een weg naar buiten forceren. Ondanks een sterke wind;, slaagde de plaatselijke brandweer er in een gedeelte van de boerderij en de in boedel te redden. "SCHEVENINGSE STRAND TIJDELIJK ONVEILIG Het Scheveningse strand zal op 11 Februari a.s. onveilig zijn wegens het nemen van schietproeven dooi' de technische staf van de Konink lijke landmacht. Onveilig zal zijn liet strandgedeelte van mijlpaal 98 tot mijlpaal 99. Dit gedeelte is door rode vlaggen aangegeven. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSE TE ANTWERPEN. De stand na de sprints van heden morgen 3 uqr was: 1. Bruneel Naeye 78 p., 2. CarraraGousot 56 p./ 3. ThyssenDepauw 44 p., 4. van StenbergenOckers 36 p., 5. Lape- bieSeres 32 p., 6. KintDepre- domme 30 p., 7. Somers-*-Acou 22 p., 8 SchulteBoeyen 18 p.. 9 AdriaenssensBruyland 16 p. Op 2 ronden: 10. Demeulemeester—Ver- boven 15 p. Gisteravond gaf Bijster de strjjd op, en claar de Belg Spelte eveneens uitviel, werd een nieuw koppel be staande uit Kuysscher en Peters ge vormd. POSITIE NED. SCHEPEN. Abbedijk, 8 Febr. van New-York naar Norfolk. Alchiba, 8 Febr. van Rio de Janeiro te Santos. Aldabi, pass. 8 Febr. St, Paulsrock. Aldera- mln, 8 Febr. 25 mijl Noord-Oost van Malta. Alhena, pass, (f Febr. St. Vin cent. Alkaid, 8 Febr. van Rio Gran de naar Montevideo. Alphard, 8 Fe bruari van Fort Aleza naar Antwer pen. Alwaki, 8 Febr. te Antwerpen. Arkeldijk, pass. 8 Febr. Bishop Rock. Axeldijk, 8 Febr. van Tampico te Galveston. Bali, 8 Febr. van Sabang naar ^elawan. Bantam, 3 Febr. van New York naar New Orlans, alwaar 12 Febr. verw. Boiss^vain, 4 Febr. v. Montevideo naar Batavia. Boschfon- tein, 5 Febr. van Zanzibar naar Mo zambique. Cottica, 6 Febr. van Ma deira. Delft, 8 Febr. van Pisco naar Callao (Peru). Etrema, 7 Febr. van Eastham naar Keywest v.d. Gaaster" kerk, 8 Febr. te Port Said. Johan de Witt, pass. 8 Febr. Guardafui. Joh. van Older.barneveld 10 Febr. 9 uur te IJmuiden vefwacht. Keilehaven, 8 Febr. van Las Palmas. Kertosono, pass. 8 Febr. 2.30 uur Gibraltar, wordt 12 Febr. om 12 uur aan de Hoek van Holl. verwacht. Kota In- ten, paVs. 8 Febr. 6.40 uur QuessanL Lekhaven, 7 Febr. van Victoria (Braz.) naar Montevideo. Limburg, pass. 7 Febr. Guam-eil. Lindekerk, pass. 9 Febr. Quessant. Loenerkerk, 7 Febr. van Suez. Maaskerk, Ply mouthLas Palmas. 8 Febr. dwars van Quiessant. Maetsuycker, 7 Febr. 22 uur van Aden. Merwede, 6 Febr. van Rio de Janeiro te Santos. Mocl- jokerto, 7 Febr. 12 uur Gibraltar gepasseerd. Muiderkerk, 8 Febr. van Colombo naaf Fremantle. Nederland (tank), pass. 7 Febr. Gibraltar. Noordam, pass. 8 Febr. n.m. Lizard. Noordwijk, 8 Febr. van Huelva naar Nederland. Polydorus, 8 Febr. van Port Said. Prins Alexander, pass. 7 Febr. Vlfcsingen (uitg.). Prins Willem IV, 7 Febr. van Jaffa naar Enge land. Radja, pass. 7 Febr. Point de Gala. Stad Mhassluis, 9 Febr. van Philadelphia te Amsterdam. Straat Soenda, 7 Febr.' van Shanghai naar Yokohama. Tabinte, pass. 8 Febr. Dondrahead. Tamo, 7 Febr. van- Las Palma, naar Montevideo. Ternate, 6 ebr. van Lorenzo Marquez, 26 Febr. te BataviSi verw.Tiba, 7 Febr. van Montevideo naar La Palmas. Water man, pass. 7 Febr. 8.30 uur Kaap Guardafui. Westerdam, 7 Febr. van New York naar Rotterdam. West- land, pass. 8 Febr. Kaapverdische- eil. Winterswijk, pass. 8 Febr. Ques sant. Zeeland (Kón. R.d. Lloyd) 6 Febr. 10 pur .van Suez. Zonncwijk, 7 Febr. van Rotterdam te Baltemore. Amstelveen, 8 8 ebr. vFan Ant werpen te Kaapstad. Balanipa, 7 Fe bruari van Aden. Blommersdijk, 7 Febr. van New-York naar Rotterdam. Blijdendijk, pass. 8 Febr. 1.15 Vlis- singen. Grootebeer, 7 Febr. van Suez. Zuiderkruis, 7 Febr. 11.15 van Port Said.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3