2 TIMMERLIEDEN Kunstgebitten vanZIJP enige nette Winkeljuffrouwen Archief-Bediende BLANKE BALLAST TELEFONISTE DINSDAG 3 FEBRUARI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 SPORT VOETBAL D. O. S. R. In een goed ge speelde wedstrijd wist D.Ó.S II het tegen Lugdunum 2 tot een gelijk 22 spel te brengen. D.O.S.R. 4 gaat on bedreigd op hetkampioenschap af. Zondag werd met 10 gewonnen van Rijpwetering 3. D.O.S.R. b be haalde een mooie 21 overwinning op Alph. Boys b. D.O.S.R. c moest zoals te verwachten was met 20 de eer aan St. Bernard us a laten. Waddinxveen 3—G. D. S. 1 02. De lange rustperiode scheen aan het eerste van G.D.S. geen kwaad te hebben gedaan, integendeel. In een vlotte, fris gespeelde wedstrijd wist zij Zondag Waddinxveen 3 met 20 te kloppen. Hoewel het spel heen en weer golfde, was G.D.S. iets ge vaarlijker en wist zij nog voor de rust door een hard schot van de mid. voor de leiding te pemen (01). Na de rust hetzelfde spelbeeld, met en kele hachelijke momenten voor het G.D.S.-doel. Tenslotte wist de rechts binnen van G.D.S, met een magnifièk hard en zuiver schot de voorsprong te vergroten (02) en daarmede de overwinning voor zijn club veilig te* stelleri. De. óverige wedstrijden von den, geen doorgang. Nic. BoysNieuwkoop 02. Zondag speelde Nic. Boys,tegen de kampioenscandidaat van de le klasse A, afdeling Gouda. Voor Nieuwoop was het een wedstrijd van „er op of er onder" en zij slaagde er m de voor haar zeer kostbare punten te behalen. Hierdoor is haar kans op 1 het kampioenschap grotendeels ge red. Nieuwkoop trapt met de wind schuin mee af. Direct pakken zij geducht aan eri komt het Nic. Bcys- doel danig in gevaar waaruit een corner wordt geforceerd, welke schitterend wordt genomen en in de touwen belandt. Na de aftrap is het weer Nieuwkoop welke de aanval overneemt en een tweede corner wordt genomen, welke met windje- mee, in de touwen terecht komt (02). Dit betekent voor de Boys het sein dat'zij uit een ander vaatje zullen moeten tappen. Nu trekken zij ten aanval en er ontstaan ook voor het doel der gasten critieke momenten, welke echter een gunsti ge afloop hebben. De Nic. Boys-aan vallen blijven echter aanhouden en-t' laat zich aanzien, dat zij nog in de eerste helft een tegenpuntje willen scoren Uit een der corners op het Nieuwkoop-doel kopt de linksbin nen juist naast. De Nieuwkoopver dediging is echter niet te passeren en weet de aanhoudende Nic. Boys aanvallen telkens af te slaan. De tweede helft wordt weer aangevan gen met een zware druk op het Nieuwkoopdoel, waaruit binnen twee minuten' drie corners geforceerd worden, welke echter niets opleve ren. De aanvallen van Nieuwkoop zijn belangrijk minder doch des te gevaarlijker en het ziet er enkele - momenten naar uit, dat zij haar voorsprong nog zl vergroten, doch daarvoor staat de boysspil pal. In het laatste halfuur 'begint het spel te verflauwen pn met Nic. Boys, in de aanval komt het einre. ForeholteWeter. Boys 02. Deze wedstrijd was wel verdiend voor de gasten, want met een op stelling waar Foreholte thans mee in het veld verschijnt, zal menige tegenstander succes boeken. Dat met de rust Weter. Boys slechts met 01 leidde, is een pluim waard voor de Voorhouters. In de tweede helft zijn de gasten weer sterker en ko men steeds voor de Foreholte-veste. De rechtshalf veroorzaakt een ne- nalty door de bal met de -hand te bewerken. Met (wat meer Vuur had de Foreholte-beeper o.i. een goal kunnen voorkomen, 'want de bal ver dwijnt juist over hem heen in de touwen. (O2). Even later een Fo- reholte-aanval, wadrbij de linksbui ten op unfaire wijze wordt gevloerd. De penalty komt echter recht op de keeper en deze stopt dan ook. Foré- holte gaat dan beter combineren, maar voor de doelmond weten ze niet de juiste positie te kiezen. In de toekomst zal dit echter weer een behoorlijk elftal worden, 'de neder laag van 02 blijft voor deze ploeg nog niet beschamend. Foreholte 2 Teylingen 3 31; Morschkwartier 3 Foreholte 4 51; VVSB b—-Fore holte b S. J. Z. Wij waren Zondag ge tuige van' een mooie wedstrijd van SJZ 2 tegen, Roodenburg 7, die door goed volhouden en samenspel door SJZ werd gewonnen met 2—1. SJZ 3 bracht het er minder goed af en verloor de wedstrijd met 01 van Morschkwartier 2. Dus mogen wij toch niet mopperen van de 4 punten bleven er twee thuis. Weter. Boys. De eertse wed strijd in de Bekercompetitie der L V. B. hebben de Boys omgezet in een 20 overwinning op Foreholte 1 te Voorhout. Wet. Boys 2 verloor thuis in een ongelulcige wedstrijd met 21 van Rouwkoop 3. Wet. Boys 3 moest onvolledig met 43 het onderspit delven "van A.S.C. 7. Wet. Boys b moest de puntjes laten 'aan M.M.O. a, uitslag 10. RijpweteringMorschkw. 62. Bij de aanvang der wedstrijd ging het spel gelijk op en neer, doch bij een der aanvallen van de gasten, ontstond een misverstand bij de ver dediging der thuisclub, welke met een, doelpunt werd afgestraft (01). Even voor rust wist de rechtsbinnen de stand gelijk te maken (11). Na de thee wisten de gasten het eerst te doelpunten (12) Toen werd de drtik op het Morschkwartier echter zo groot, dat er vijf doelpunten ach ter elkaar, gemaakt werden (62). Hiermede heeft Rijpwetering de de competitie besloten en als succes volle bijzonderheid kan gemeld wor den, dat zij geen wedstrijd verloren heeft. Het tweede elftal liet het er lelijk bij zitten, en verloor met 13 van Lugdunum 7. Rijpwetering 3 D. O. S. R. 4 0—1. ATHLETIEK Tijdens de Australische athletiek kampioenschappen voor dames heeft de ploeg van een Nieuw Zuid Wales het wereldrecord 4 x 110 yards op 48.4 sec, gebracht. Het oudé record stond op naam van Nederland met 48.8 sec. en werd 18 Mei 1944 te Am sterdam gevestigd door de nationale Nederlandse ploeg bestaande uit de dames F. Blankers, Koen, Adema, Timmer en G. Koudijs. KANOSPORT De Nederlandse Kanobond* cen trale organisatie van kanoverenigin gen in Nederland en als zodanig aan gesloten bij de internationale Canoe Federation, zal in de tweede helft van Juli 1948, nJ. van 19 t.m. 27 Juli een tiendaagse kanotocht door Nederland organiseeren, waarvoor uitnodigin gen aan alle bij de I.C.F. aangeslo ten bbnden .zijn verstuurd. In de zo mer van 1947 werd een soortgelijke tocht' in het Zweedse merengebied gehouden, welke een groot succes werd. De tocht door Nederland zal star ten te Zaltbommel. Nadat de Waal en zijn verlengde, de Merwede voor een deel is afgevaren, voert het traject door de Biesbosch. Indien het weer het toelaat, zal het zeer brede Hol lands Diep daarna worden bevaren. Vervolgens trekt men noordwaarts n, Dordrecht en verder volgt een trip naar Rotterdam. Verder noordwaarts gaat het naar Gouda en vandaar via de Zuid-Hollandse Plassen naar de Vecht. Tijdelijk wordt deze weer verlaten teneinde over de Loos- drechtse Plassen te kunnen varen. Bij goed weer werd doorgevaren tot Müiden, waarna over de voormalige .Olympische Spelen te Sint Morits. AJ zijn onze landgenoten er niet in gèslaagd een gouden medaille te ver overen, ze eindigden toch alle bij het grote aantal dèelneihers op een be hoorlijke plaats. Huiskes in actie. Zuiderzee het laatste traject naar Amsterdam afgelegd zal worden. Bij slecht weer wordt de Vecht tot Weesp bevaren, zodat „binnendoor" naar de hoofdstad gepeddeld kan worden. In Amsterdam wordt de tocht besloten met een rondvaart per motorboot door de grachten en havens. DAMMEN. „Lisse Vooruit". Voor de le klasse-corppetitie van de Leidse Dam- bond werd1 in café „De Duif" de 'wed strijd Lisse Vooruit I en Hazers- woude I gespeeld. De uitslag was 108 voor Lisse met 1 afgebr. partij. Jlcviel Jiwiek eti de „MiiCiaetien-et^enió" •on„o 56- Eerbiedig bleven ie dienaren staan. En Fatima's vader sprak:' „Hét uur is geslagen. Het wordt tijd dat ik mijn kleine gevangene ter dood breng, want de losprijs is niet be taald Breng kamelen een er van voor mij en de kleine en een voor mijn heer Henkie, mijn nieuwe bediende, die het doodvonnis zal uitvoeren. En o ja, graaf een gat in de grond en stop daar dit vat met slechte wijn in. Het is .bedorven." De dienaren ver dwenen snel en geruisloos en bin nen vijf minuten waren de orders van hun hoge gebieder uitgevoerd. Has- son-Ben-Ali,' de vader van Fatima, besteeg met zijn dochtertje een van de kostbaar opgetuigde kamelen, na er zich eerst van te hebben verge wist dat het wijnvat, met Ibrahim de Sluwe er in, goed en diep begra- -ven wés. Daarop reed hij mét dom Henkie, die op een andere kameel zat. in gestrekte draf het kamp uit. Jullie begrijpen wel, hoe blij Hassan was, dat het mooie plannetje van oom Henkie gelukt was. Hij nodigde hem uit; enige weken op zijn paleis te komen logeren, en toen die wekén om waren, gaf hij hem een zakje met zulke kostbare parels, dat oom Henkie, als hij dat had gewild, ze meteen voor een paar millioen gul den had kunnen verkopen, Maar dat wilde hij niet. Hij had het geld niet nodig en waarom zou hij zich dan zo veel ongemak op de hals hebben ge haald met de belasting en alles. Nee liever trok hij met Ezau weer dé woestijn in, op zoek naar verdere avonturen. De edelstenen zou hij wel bewaren voor zijn familie in Neder land. Dan hadden die mensen er ook nog wat aan. Nu, een van die fami lieleden was Karei Kwiek, die op het ogenblik met zijn zus Kitty op weg if naar Arabië om de erfenis in ont vangst te nemen, want sinds de ont voering van de kleine Fatima zijn er al weer minstens dertig jaar ver streken en oom Henkie is gestorven. De zak met edelstenen had hij toe vertrouwd aan zijn eerlijke bediende, die daarvan, zoals jullie weten, di rect Kitty in kennis had gesteld. WIELRENNEN 1 Swift-Combinatie. De tweede wedstrijd op de hometrainers bracht de volgende yitslag: A-klasse: 1. Joop Riethoven 2x2 k.m. totaaltijd 2 min. 8 3/5 sec., 2. Jac. de Groot 2 min. 0 1/5, 3. R. Riethoven 2 min. 12, 4. R. Segaaf. B-klasse: 1. H. Wolvers 2 min. 18, 2. J. v. Hoven 2 min. 28, 3. B. Kruit 2 min. 28 3/5, 4. J. Vermeulen 2 min. 34 1/5. C-klasse: 1. A. Venneulen 2 x 500 mèter totaal 42 sec., 2. D. Nieuwen- burg. Juniores: J Riethoven Pzn. 2 x 250 M. 314/5, 2.'N, de Haas 38 sec. BILJARTEN Lisser Biljart KringDoordat de beide concurrenten van LUTO, de verenigingen Flora I (Noordwijk) en VÏÖS I (Lisse) te Noordwijk ge lijk speelden, ligt de kampioenstitel voor LUTO thans voor het grijpen De uitslagen waren: Flora I—VIOS I 4—4.' D. Rijkers I—LUTO I 2—6. LUTO 2Concordia 1 4—4. BUITENLAND. Employé's van de Parijse onder grondse hebben onder een spoorbaan van het traject Opera—Pyramides een handgranaat gevonden. De gezamenlijke kerken te Ber lijn hebben een comité gesticht tot liet oprichten van een godsdienstige radio-zender. De Hamburgse dierentuin Ha genbeek bestaat op 2l Maart a.s. 100 jaar. De stichter was de Hamburgse vishandelaar Gottfried Hagenbeek, die de dierentuin begon als een tentoorf- stelling van zeehonden. Op het eiland Marion, 2.000 K.M. ten Zuidoosten van Kaapstad, is mu nitie gevonden van Duits fabricaat. Vermoedelijk hebben Duitse gevechts vaartuigen'tijdens de oorlog dit eiland gebruikt als wijkplaats. De commandant van de Arabi sche strijdkrachten in Palestina heeft medegedeeld, dat zijn mannen het ge bouw van de Palestijnse posterijen hebben opgeblazen. BINNENLAND. Twee jongens uit een woonwa genkamp te Nijmegen zijn het slacht offer geworden van het spelen met een granaat, die zij in het vrije veld hadden gevonden. Het projectiel ont plofte, waardoor beide knapen zwaar werden gewond. Een van hen is in middels overleden j In Heemstede is< een elfjarig meisje door spelende jongens-van het trottoir geduwd. Zij kwam onder een voorbij rijdende auto en werd op slag De Robaver maakte in 1947 een winst van 15.7 millioen: Het dividend is bepaald op 7%. Van de winst zal ruim 7 millioen voor de belastingen op zij moeten worden gelegd. De Twentse Bank heeft een uit kering van 7H% voor de aandeelhou ders vastgesteld. 1 Een rondetafelconferentie inza ke bierproblemen, welke voortvloeien uit de Benelux-samenwerking is te 's-Gravenhagie géhoude'n ttussen Ned. en Belgische bierbrouwers, waarbij gepleit is voor de invoering van het Nederlandse systeem van bieraccijns bij export. Nieuwe bonnen van het consu- mentencrediet verzoekt het N.V.V. aan de minister van sociale zaken aan te wijzen, opdat de deelnemers aan dit crediet de zo hoog nodige textiel-* voorzieningen kunnen treffen. Rond 98 millioen eieren werden in 1947 aan de Roermondse veiling aangevoerd. In 1939 bedroeg dit aan tal 283 millioen. OUD ROEST WAARDEVOL ARTIKEL. Het wordt wel eens te veel ver geten, dat „oud roest" een ander woord is voor „nieuw ijzer", want de ijzersmelterijen kunnen van het „schroot", zoals de vakterm luidt, weer ijzer maken, dat even goed is als dat, hetwelk rechtstreeks uit erts wordt gewonnen. Ijzererts is echter schaars (wat' is er nu niet schaars), omdat ten eerste de scheepsruim'te ontbreekt om het erts uit andere landen aan te voe ren, ten tweede het geld mankeert om voldoende erts te kopen en ten derde de steenkolen, die voor het uitsmelten nodig zijn, hog allesbe halve overvlbedig voorhanden zijn. Vandaar, dat er een zeer grote vraag is naar oucf ijzer. Een Amerikaans comité zal binnenkort Europa be zoeken om de mogelijkheid na te gaan van terugzending van oud ijzer en oud staal uit Europa ten behoeve van de Amerikaanse metaalindu strie. Voorshands wil men vooral het materiaal verzamelen, dat. onder het militair bestuur in Duitsland valt; Ook de Engelsen beginnen de bevoorrading van hun ijzer- en staalindustrie meer en m'eer te rich ten op verwerking van oud mate riaal. In ons eigen land wordt het echter nog altijd maar slapjes ge daan; de ernst van de situatie dringt blijkbaar nog steeds miet voldoende tot de autoriteiten door, terwijl men ook de hoeveelheden onderschat, die verzameld kunnen worden. De dilet tantische opzet van de oud-papier actie is er een voorbeeld van hoe men met de beste bedoelingen een minimum van resultaat bij een maximum van kosten kan veroor zaken. Evenzo blijven er aanzien lijke voorraden ijzer en andere me talen rondslingeren, die bij een goe de organisatie van de inkoop onze metaalpositie belangrijk zouden kun nen verbeteren. Wij weten, dat het verzamelen en sorteren geld en mensen kost, doch men vergete niet, dat iedere ton iizer. die in ons eigen land verzameld wordt, deviezen spaart en het herstel bevordert. CONCURRENTIE TUSSEN SUIKER VOORZIENING EN VEEVOEDING Wij kregen dezer dagen de cijfers onder ogen betreffende d.e Belgische suilkeroogst 1947. Deze bleek zo schrikbarend klein te zijn, dat we ons even dé ogen UitwrevenIn 1946 werden in België verbouwd 44.488 ha. suikerbieten met een witsuiker- opbrenigst van 21.„000 tón, doch in 1947 bij een oppervlakte van 52.105 ha. was de opbrengst aan suiker niet meer dan 122.000 'ton; 17% meer diuS doch een daling van de productie van 42%. Ogenschijnlijk niets minder dan een catastrofe! De feiten vallen echter belangrijk mee. Wat is er n.l. geschied, door dg. droogte werd voor suikerbieten als veevoeder meer ge boden dan door de suikerfabrieken, terwijl de bóeren ook veel bieten aan hun eigen vee opvoerden- De werkelijke productie is bijgevolg veel èn veel groter geweest, dan men uit de suikerproductie zou afleiden, doch niemand kan thans afleiden hoe groot de oogst in feite is gefeest. Wel heeft de Boerenbond protest aangetekend tegen de prijs van 600 fr. per ton bij een gehalte van 15J^% (ruim f 36,-). Volgens de Boerenbond bedraagt .de productieprijs van de bieten gemiddeld -689 fr, waardoor aan de boeren in totaal 360 millioen franc te weinig zou zijn betaald. Ook in België'dus menigsversohil over de hoogte der verantwoorde prijzen. -x- Met grote vreugde en dankbaarheid aan God, ge ven wij kenni^ van de ge boorte vain een dochter MARIA ANTONIA HENDRIKA P. Singelang W. SingelingOpdam Leiden, 2 Febr. 1948. 4346 Lage Morsweg 77. Tijd. St. Elis. Ziekenhuis, Getrouwd: G. M. BERK B. P. BERK—VINK zeggen hiermede hartelijk dank, mede namens de fa milie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Zoeterwoude 3 Febr. 1948. Vrouwenweg 32 1394 t Heden overleed, na tijdig voorzién te zijn van de H.H. Sacra menten der Stervenden onze dierbare Tante SIMONIA VELENTURF in de ouderdom van 86 jaren. Uit aller naam, W. Lommerse. Hazerswoude, 3-2-'48. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Donderdag 5 Febr. te 9.30 uur in de paro chiekerk van de H. Mi- chaël, waarna begrafe nis. Rozenkransbidden des avonds 7.30 uur, aan het sterhuis. Enige en algemene kennisgeving. JACHTHAVEN CIECO, WARMOND vraagt Adverteert in dit blad SuAinóaJp's ëauc/eCMogiie BREESTRAAT 108 Tel. 23401 (nabij 't Stadhuis) AMERIKAANS PLASTIC met volledige garantie. Levering eventueel direct. Betaling in overleg Omzetten van niet-passend gebit in een dag gereed. Spreekuur van 9 tot 4 uur, tevens Maandag, Woens dag- en Vrijdagavond van 7—8 uur. 9729 Hogewoerd 88a, Leiden. Telefoon 23970 Heeft U Bandenbonnen no. 4-17-19 en 23 A en B, alsmede C 34 en D. 46 en D. 47 dan heelt U recht op een stel prima banden en daar zullen wij voor zorgen. LET OP!! De bandenbonnen A en B no. 2 en 25 en D. 45 zijn 1 Febr. vervallen. Tot 10 Febr. kunt U deze nog bij ons inwisselen LEIOEN HAARLEMMERSTRAAT 295 Erkend door Inspectie Schriftelijk Onderwijs viduele opleidingen op elk gebied door_ervar :ademisch gevormde docenten. Moderne Bedrijfsadministratie Boekhouden (Practjjkeiamen. Staatspractijkexamen, M.O.) Muziekgeschiedenis Practische Kinderopvoeding Moderne Huishouding Schoonhoidsspecialistie) Steatsex. H.B.S. en Gymnasiun i Radiotechniek Vakopl. Meubilei van de talrijke schriftelijke cursusse Wanneer U ons schrijft, welke stud i desbetreffende prospectus oragaar geheel vrijblijvend toeu Johan de Wittstraat 148—152 GEVRAAGD Enige ervaring gewenst. PETER LEENEN - SNELBUFFET GANGETJE 14 LEIDEN S* Slagerij. Bediend gevr bij D. J. v. d. Putten, Dorps straat 28, Oegstgeest. 4341 GEVRAAGD DOOR BOUWMAATSCHAPPIJ: voor administratie en beheer van het archief. Goed geheugen en accuratesse verlangd. Tenminste Mulo-opleiding vereist. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten Brieven met opgave van leeftijd, schoolopleiding, re ferenties enz. onder no. 1322 bureau van dit blad. S* Gediplomeer Costumiè- re vraagt thuiswerk (da mes- en kinderkleding). Br. onder no. 4349 bureau van dit blad. Aangeboden een in pri ma staat zijnde vooroor logse crème kinderwagen, 's Avonds na 7 uur, Haar lemmerstraat 267. 4342 KON. VER. LIJTERIS SACRUM Voor de opvoeringen van op Dinsdag 3, Woensdag 4, Dönderdag 5 en Vrijdag 6 Febr- zijn op de speeldagen van lO*—1 uur en 's avonds vanaf half acht aan de Schouwburg nog enkel kaarten voor beneden- en bovenrangen verkrijgbaar. Prijzen: Loge en baignoire: f2.25, Parterre: f 1.75. boven rangen: f 0.75. Voor inschrijvers van „K O" bovenrangen 40 ct. Te koop Accordeon (knop-klavier), 96 bassen, merk „Settimio-Soprani", i. g. st. Prijs billijk. Te be vragen C. J. Hockx, Hoge Rijpdijk 197, Zoeterwoude. <2? Accordeon. Door mili tair wegens vertrek naar Iridië te koop gevr. in goe de staat. Betaling contant. Br. met omschr. en prijs J. Terpstra, Zuiderpark- laan 59, Den Haag. 1394 DE KOFFIE- EN THEEZAAK Gevraagd door Bouwmaatschappij: GEROUTINEERDE die tevens in staat is lichte administratieve werkzaamheden le verrichten. Br. m. opg. v. schoolopleiding, leeftijd en ev. getuigschr. opder no. 1395 bur. v. d. blad 2* Kinderwagens. Vernieu wen, bekleden/spuitgn, las en reparatie. Ghromen van alle 'werktuigen „voor Lei den, Bollen- en-Rijnstreek. Reizigersbezoek vrijblij vend. Kinder wag-enbedrij f Speciaal. Uiterstegracht 14. Leiden. Tel. 20759, GEVRAAGD: R.K. KRUIDENIERS BEDIENDE voor wijk- en winkel werk, v. g. g. v. Brieven onder n° 1392 bur. v. d. blad. Tuindersknecht b. z. a. leeftijd 18 jaar. Tevens sla planten te koop. Noordein de 48. Roelofarendsveen. 3? Nette jongen gevraagd Levenismiddelenbedrijf fa. PI. v. d, Leeden, Oegst geest. 4343 Nét R. K. meisje voor tijdelijk gevraagd van 9 tot 2.30 uur. Aanjnelden na 7 uur Gabriël Met?ustraat 1. Leiden. 4346 Werkster gevraagd 2 dagen per week, Berken kade 11. Leiderdorp, Tel. np. 24318. 4348 Zo spoedig mogelijk ge vraagd beslist nette Bakkersbediende 18 tot 18 jaar. Th. Hendriks Hoge Rijpdijk 252, Leiden. 3? Student b". z. a. voor het bijwerken van leerlingen II B. S. etc. in de Wiskun de vakken. Br. onder no. 4350 bur. van dit blad. Aangeboden volledig z. g. a n. slagwerk. Br. onder nc. 4344 bur. V. d. blad. <2* Witkalk, fluitkejtells, waterpas, klompen, - em mers; afwasteilen, bezems, luiwagens, stoffers, stof- blikken, raagbollen, werk- borstels, wasborstels, na gelborstels, kwasten, pen selen, bokkepoten, was borden, kolenzeeften, ko lenschoppen, kolenkitten, pansponsen, staal wol,, knij- pers, tcichtband, lampegla- zen, Dekó, Mare 86. 4345 .5? Wegens overcompleet vloerkleed aangeboden. Leidsewèg 105, Voorschot 4340 Tehuis gezocht voor jong hondje, Is reeds zin delijk. Berkenkade 11 Lei derdorp tel. 24318. 4347 S? Vrijdagavond 6 Febr. prijsjassen. Café Sport, Joop Turk. Aanvang 7.30 uur. Oude Wetering. 1396 Abonneert U op het Parochieblad iEwiómn QoJida per Jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f 0.40 Bureau Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 DE ZEVENSPRONG... was altijd een der hoogtij punten van het vas tenavondfeest onzer voor ouders. De staf van E, C. haalde het terug uit de historie opdat het ook U tot vreugde zou zijn. Kom „Vastenavond" vieren op een der avonden van E. C. en echte dansvreugde is ook uw deel. Leiden 9 Zondag, Maand, en Dinsdag A Bodegraven i Woensdag (morgen) 7.30 u. A Noorden 8 Vrijdag 8 u. zaal Kuif 9 Boskoop Zondag 8 u. Far.huis Wassenaar t Zondag en Dinsdag 8 uur A Berkel A Zondag 8 uur Par.huis A Nootdorp uur Ver. Geb. Hillegom A v. Dril A Leimuiden A Maandag 8 uur Sneeboer A Zoetermeer A Dinsdag 3 en 7 uur A Nieuwveen A Dinsdag 3 en 7 uur 9 Privé-Dansles 9 Om Bnel te leren dansen

Leidse Courant | 1948 | | pagina 4