Doden-steegie KRUISWOORD PUZZLE ZATERDAG 24 JANUARI 1948 DE LEIDSE COURA1N i TWEEDE BLAD PAGINA 2 SPORT VOETBAL Docos. Het eerste elftal staat 1 morgen stil. Dobos 2 echter moet te gen de leiders der afdeling uitko men. Vertrek om 10.30 uur vanaf de remise naar Noordwijkerhout. Zien jullie nog kans om WSB 2 'n puntje af te snoepen? Het zou een welkome, verrassing zijn. Het derde speelt een vriendschappelijke wedstrijd' tegen A.S.C. 5 om 2.30 uur op het Docos- terrein. Docos 4 gaat de stryd aan binden met Alph. Boys 4. Vertrek 12,30 uur vanaf het station. Al de juniorenelftallen komen weer in het veld. A ontvangt Lisse a om 12 uur, waarna om 1.15 uur D. te gen Alph. Boys speelt. Docos B ver trekt om 11 uur vanaf de remise naar Lisse b. De C-junioren moeten om 12 uur aantreden op het UDO-terrein in Oegstgeest De strijd gaat tegen UDO b. Meerburg, Zal Meerburg of V VLV a.s. Zondag de kampioensvlag kunn hijsen of zullen beide rivalen elkaar nog in een belissingswedstrijd om de kampioenstitel moeten ont moeten? De uitslagen van Z.L.C.— Meerburg en WarmundaVVLV zullen óf de spanning doen breken voor beide ploegen en de kampioen RADIO ZONDAG. HILVERSUM I, 301 M. 8.00 Nieuws; 8.15 Twee werken v. Bruckner; 8.25 Inleiding Hoogmis; 8.30 Hoogmis vanuit de kapel van 'het Aartbisschoppelijk Seminarie te Apeldoorn; 9.30 Nieuws; 12.15 Apo logie Prof. Dr. Kors O.P.; 12.30 Lunch concert door het Orkest zonder Naam; 13 00 Nieuws; 13.15 Welk boek? Een goed boek!; 13.20 Vervolg Lunchconcert; 13.35 Radiofeuilleton; 14.05 Cabaret Miniature; 15.15 Muzi kale tombola; 15.45 Omroepkamer- orkest; 16.25 Vesperi; 18.30 Rege- ringsuitzsnding, progr. Ned. Strijd krachten; 19.50 Voetbalreportages; 20.05 Gewone man; 20.12 Don Gio vanni, Opera; 21.00 Het Schatten- eiland; 22.30 Nieuws; 22.45 Katholiek Nieuws; 22.50 Dansorkest van Klaas van Beech, 23.30 Avondconcert (gra- mofoonplaten). HILVERSUM IL 415 M. 8 00 Nieuws; 8.40 Intermezzo; 9.12 Sportmededelingen; 9.15 Men vraagt, wij draaienjj 11.00 Kunst na Arbeid; 12.00 Gevarieerd platennieuws; 12.40 Dameskoor „Inter Amicos"; 13.00 Nieuws; 13.15 Het Virtuoso sextet; 13.50 Spoorwegen spreken; 14.05 Boe kenhalfuur; 14.30 Concert met toe lichting; 15.30 Filmpraatje; 16.00 Di vertimento orkest; 16.30 Avro's re- portagedienst; 17.00 Kinderkoor De Merels; 17.30 Ome Keesje; 17.50 Sport; 18.00 Nieuws'; 20.05 Reportage- dienst; 20.45 Hersengymnastiek; 21,15 Waltztime; 21 50 Paul Vlaanderen; 23.00 Nieuws; 23.15 Be'gisch Dans orkest; 23.30 Frans licht orkest-con cert-. MAANDAG. HILVERSUM I, 301 M. 7.00 Nieuws; 7.30 Reveille; *8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek; 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken; 9.30 Muziek bij het werk; 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers; 12.00 Dolf v. d. Linden e'n zijn Metropole Orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Amsterdams Stafmuziekcorps van de politie; 14.30 Musetteorkest, 15.00 Vrolijke klanken bij de thee; 17.15 Amsterd. vocaal kwarte_J; 17.45 Regeringsuitz.; 18.00 Klanken van Hawai. 18.15 Sportru- briek; 18.30 Progr. Ned. Strijdkrach ten;' 19.00 Nieuws; 19.15 Boekbespre king; 20.00 Nieuws; 20.15 Omroep orkest; 21.00 Voordracht fragmen ten uit „Kain"; 23.00 Ensemble Ex tase; 23.30 Licht klassiek avondcon cert. HILVERSUM II, 415 M. 7.00 Nieuws; 8.19 Morgenklanken; 9 00 Gram. muziek; 11.05 Twee Ve- Itrwee sagen; 11.20 Lichitorkestcon- cert; 12.00 Ensemble Vincentino; 12.38 Johan Jong, orgel; 13.00 Nieuws; 13.20 Ma'ando; 14.30 Voor de jonge möeder; 14.15 Gram. muziek; 16.20 Omroeporkest; 17.00 Gespeelde fabel; 17.30 Miller sextet; 18.00 Nieuws; 18.15 Silvestcr-kwartet; 18.40 Ensem ble Jan Corduwener; 19.30 Jo Vin cent; 20.00 Nieuws in het kort; 20.15 Regenboog carbaret; 21.05 Richard Taüber; 21.45 Ramlbers; 2215 Rus land en wij; 22.30 Noorse dans; 23.00 Nieuws; 23.15 Lichte Avondklanken. aanwijzen, óf de spanning ten top voeren wanneer beiide favorieten winnen. Daar Meerburg 1 a.s. Zondag voor de tweede maal in dit seizoen volledig uit kan komen en de eerste elftal- Iers weten wat er op het spel staat, mogen we een Meerburg-overwin ning verwachten. Aanvang 2 uur. Vertrek per fiets 1.15 uur vanaf de Rij negommerstraat. Meerburg 3 krijgt Zondag om 2 u. Warmunda 4 op bezoek. Dit kan vol gens <le huidige stand een overwin ning worden voor aanvoerder van Diemen c.s. De Meerburg -jun. krijgen voor fie extra-competitie de kampioenen van •haar afdeling, DOSR, op visite. Een ware krachttoer zal voor de Meer- burgertjes niodig zijn om één puntje thuis te houden. Lugdunum. Voor Zondag is op nieuw vastgesteld de comp.wedstrijd I/ugd. 1BSM 1, De opstelilng van Lugd. is als volgt: Doel: van Ouds hoorn. Achter: Van Pijlen, Brons- geest. Mid'den: Volkers, Van Es, Par don. Vóór: Van Kommer, Teeuwen, Breedeveld, Verhoeven, Douma. L.D.W.S, In de wedstrijd tegen Rc{uwkoop zal Ihet L.D.W.S.-elftal als volgt uitkomen: Doel: J. v. d. Born. Achter: Distelveld, C. Rijsber- gen. Midden: Schreuder, J. Rijsber gen, Keyzer. Vóór: B. v. d. Weyden, Siera, Joh. Prins, J. v. d. Weyden Piket. V.V.L.V. Het eerste gaat haar laatste competitiewedstrijl spelen in Warmond tegen Warmunda, een elf tal dat lang meegedaan heeft in de strijd om de eerste plaats en hoewel zij die plaats nu niet meer bereiken, zullen zij tooh alles op alles zetten om een zo goed mogelijk resultaat te be reiken, reden waarom V.V.L.V. de uiterste krachten zal moeten inspan nen om een goed resultaat te boeken Zal het tweede elftal nu eindelijk eens de kans krijgen het lang ver wachte kampioenschap te behalen? Het is inderdaad mogelijk, als het weer medewerkt en uit van Altior 3 gewonnen wordt. Aanvang 12 uur. -V.V.L.V. 4L.D-W.S. 6 2 u. V.V.L.V. (a)Foreholte (a), 12 uur, Foreholte (b)—V.V.L.V. (fo). HANDBAL. HANDBAL ZOALS HET WERKELIJK IS. Handbalsport in de juiste wijze van beoefening, zodat er een grote beko ring van uitgaat wordt morgen ge boden op het sportterrein aan de Da Costastraat, alhier .De altijd actieve Athletiekvereniging De Bataven die de handbalsport beoefent als con ditietraining voor athletiek - orga niseert dan een handbaldemonstratie- middag. De sterkste damesverenigiin- gen van Nederland treden voor het voetlicht. Het zijn Vitesse, die kam pioen is van het Kennermerland en Ciot de kampioen van het district Amsterdam Dit zijn de ploegen, die wel bij uitstek geschikt zijn. om een demonstratie van de handbalsport en de charme die er van uitgaat te ge ven. Maar ook de dames en heren van De Bataven zelf zullen staaltjes van hun kunnen ten beste geven. Zij bin den de srtijd aan tegen resp D.W.O. uit Zoefermeer en DONK uit Gouda. Zeker, zij hebben de hoogte van de kampioenselftallen nog niet bereikt, maar wy twijfelen er niet #an, of ook de wedstrijden die spelen, zullen de aanblik ten zeerste waard zijn. Dit zijn de opstellingen van de Bataven- ploegen: Dames: L. Pollman; L. v. a. Berg, G. Zandvliet, L. Brusche, A. Gieske, W. van Dorp, G. Veldhoven, R. van Gent, P. Veldhoven, Th. Brakel, T. van Dorp. Heren: A. Gieske, M. Boon, H. Bresser, T. Kallenberg, P. Schrama, J. Soupart, H. Veldhoven, L. v. d. Steen. G. Meiman, Th, Ludlage, F. Bresser. Het startsein voor de eerste wed strijd wordt Zondag om 1 uur gege ven. Allen die eens met de mooie handbalsport willen kennis maken, kunnen wy niet anders dan aanraden eens een kijkje te gaan nemen. SCHAKEN SPORTCLUB LICHTFABRIEKEN. De uitslag van de gong wedstrijd voor leden der S.L.F.-sportclub is: Groep I: v. d. Burg 4 1/2 pnt., Duf fels 3 1/2 p., Samson 3 1/2 p., v. Oos ten 2 1/2 p., Baars Sr. 1 p., N,eys 0 p Groep 2: Flippo 5 p„ v. Goor 3 1/2 p., W. ten Cate 2 1/2 p., Baars Jr. 2 1/2 p., Gosljnga 11/2 p., v. d. Hoe ven 0 p. Groep 3: Galjaard 4 p., W. de Wilce 4 p., Bey 21/2 p., Platerink 2 1/2 p., Mazurel 2 p., v. d. Mark 0 p. in foet door STEFAN BROCKHOFF Friedrich Kampschulte bood hof felijk een whisky soda aan. „Hebt u de papieren bij u?" vroeg hij toqn. Kurt Allmers vond het niet voornaam staan rechtstreeks op het doel af te gaan. Die rijke heren hebben ook geen manieren en hij dacht aan de manieren van Herman Kampschulte, maar die herinnering trachtte hij zo snel mogelijk te verdrijven. „Dat is dus 'het belastende mate riaal", zei Friedrioh, na een pause die de mixer een eeuwigheid gesche nen had. Het mooie pak leek hem te nauw, en op zijn bovenlip stondeh kleine pareltjes. De heer Kampschul te woog het pakket papieren, dat Allmers hem gegeven had op de hand ,1(En wie garandeert me, dat deze documenten echt zijn? Dat u dat al lemaal niet uit uw diuim gezogen hebt?" De man in het zwarte pak gevoelde zich opeens niet op zijn gemak. Op die gedachte, dat men hem om be wijzen zou vragen, was hij niet ge komen. En die bewijzen zou hij ook niet kunnen leveren. „U weet zelf wel, dat ze echt zijn, anders had u me niet hier laten komen", hakkelde hij tenslotte na lang' en diep naden ken. Kampschulte g<Lf zioh gewonnen. Bovendien was het (materiaal zo goed dat hij er niet over dacht het terug te geven.Hü had die twijfel alleen uitgesproken om Albhers in het nauw te drijven- „Goed, ik zal dat dan voorlopig aannemen, maar u moet natuurlijk bereid zijn bij een proces een eed op die echtheid af te leggen". Allmers schoof op zyn stoel heen en weer. Brutaal, wat die kerel van hem verlangde. Het zou niet prettig zijn om voor een rechtbank tegen over Trude te moeten staan. De ge dachte aan rechtbanken bezorgde hem trouwens toch al een rilling. Nel van Vliet naar Amerika Zullen wij hasr op de Olympische spelen terugzien? Uitgeleide gedaan door familie en vrienden, een verloofde, die tot op het laatste ogenblik niet van haar zijde week en een zeer ontroerde Jan Sten der, scheepte Nel van Vliet, 's werelds snelste schoolslag zwem ster zich gistermiddag in op de „Nieuw Amsterdam". Terwijl zij, na gewillig voor een leger van persfo tografen te hebben geposeerd met haar armen vol bloemen nog even ging zitten op een der banken van de hall der passageafdeling, namen wij de 'kans waar om een praatje met haar te maken. Wij vielen met de deur in huis: .„Wanneer eventueel het geschil tussen u en de K.N.Z.B. zou worden opgelost en u zou alsnog voor de Olympische spelen worden uitgenodigd, wat doet u dan?" „Daar moet jij maar op antwoorden, hoor" spoorde Nel haar verloofde aan. „Het geschil, nu dat heeft met het gaan van Nel naar Amerika niets te iftaken. Ze was het allang van plan en bovendien heeft ze geen contract af gesloten.-Ze kan terugkamen wan neer ze wil en heeft trouwens een retour biljet, „zo lichtte deze ons in. Wat betreft die Olympische spe- lenrf Maar hoe wij ook aandrongen daarop bleef het paar het antwoord schuldig. „En nu nog een vraag'', zo hielden we aan, „vreest u niet, dat men in Amerika de wereldrecord- houdster om een of ander reden wil uitschakelen voor de Olympische spelen?'* Geen kwestie van vas het antwoord, dat men in Amerika ver beneden do prestaties van Nel blijft, is daar, al een voldoende waarborg voor". „Heeft u al enig idee, wanneer u terugkomt?" Ook deze vraag werd door Nel's verloofd beantwoord: „Dat zal er van af hangen hoe het haar daar bevalt." Nel zelf. was het aan te zien, dat ze zioh verheugde op deze Amerikaanse trip. Glimlachend 'en wuivend naar de a ohterblij venden verdween ze door de deur naar de kade- POSTDUIVEN L.P.V. DE VRIENDENCLUB. De te houden cursusavonden, wel ke door deze vereniging zijn inge richt door de commissie tot opvoed kunde en lering der duivensport sla gen bijzonder. Met alle aandacht worden de lezingen gevolgd, zowel door oude als jonge liefhebbers. De heren J. J. Vliegenthart/ H. E. Christiaa'nse en Brans/leren daar hoe HYPOTHEKEN voor alle andefe zaken het gebied van on- oerend'e goederen au w- en Makelaarsbedriif ïcd Oift hekken gebouwd en verzorgd moeten worden, zodat de duif zich daar thuis gevoelt. Vooral de heer Vlie genthart is deze avonden in top vorm. Hij behandelt het kruisen, het oog, de keel, de neusgaten en dè ademhaling door het klappen van de vleugels, de erfelijkheidsleer en al les wat daarmede in verband staat. Met schetsen op het leerbord' wordt alles duidelijk aangegeven. Al met al zeer leerrijke Avonden welke de postduivenliefhebbers ten goede ko men. Alles is geheel gratis voor alle liefhebbers in het clublokaal dei- Vriendenkring. WIELRENNEN. Swift-Combinatie. Morgen' wordt niet te Rotterdam gereden. <Er worden in het Witte T^uis gereden de eerste ritten der competitie 211 km. Weg banden 9u inch. versnelling. Start precies 10 uur. LEIDS LANDWACHTER STAAT TERECHT. Landwachters moeten een zware straf hebben en het Hof weet bij er varing hoe ik tegenover Landwach ters sta, die zich voor de vijand heb ben uitgesloofd. Aldus de P^oc.-fis caal, mr. Braun die gisteren voor het Bijzonder Gerechtshof in Den Haag acht jaar gevangenisstraf eiste tegen de 43-jarige slager Jac. A. Visser uit Leiden, wegens vrijwillige dienstne ming bij de Landwacht aldaar, van welké instelling V. o.a. commandant v/as geweest. Als zodanig had hij dienst gedaan bij het verrichten van huiszoekingen, bewaking van spoor wegen enz. O.m. was hij er op uitge trokken by huiszoekingen in percelen aan de Oude Rijn en in de Gasstraat. Ook had hij wachtdiensten vervuld in de omgeving van de meelfabriek „De Sleutels". Een wel zeer merkwaardig geval van opsporing, waaraan V. had deel genomen deed zich voor, toen de Landwacht een excursie naar de Meerrust te Warmond had onderno men, waar een groot nachtfeest werd gehouden, waar ook Duitse officieren aan hadden deelgenomen. Een aantal zwarte handelaren met hunne resp. dames, ongeveer vyftig bijeen, moes ten toen te voet naar Leiden terug waar proces-verbaal werd opge maakt. De Duitsers hadden zich tijdig uit de voeten gemaakt. Mr Donders oefende in zijn pleidooi critiek uit op het requisitoir van de P.-F. die daar bij alle landwachters te veel over één kant had geschoren. PI. zeide dat men in dit geval niet blind mocht zijn voor het vele goed, dat zijn cliënt, moge hij dan politiek verkeerd heb ben gehandeld, heeft gedaan. Uit spraak over 14 dagen. LANDWACHTER-TOESCHOUWER. In Augustus '44, waren nabij de gas fabriek te Zwammerdam een aantal landwachters samengekomen, die, na dat een inmiddels uit Gouda gearri veerde ploeg, zich bij hen had ge voegd, er op uit trokken, om een vijf tal .onderduikers, die zich in de om gevende boerderijen ophielden, te ar resteren. Bij eerstgenoemde groep be vond zich ook de slager Gerrit van Horizontaal: 3 broeibak 7 hin deren 9 stoere vent 10 gereed 11 inwendig lichaamsdeel 13 onderwijzen 15 zuster 16 gaffel vormige stutpaal 18 gevangenis 20 orde 23 zitp'aats i d schouw burg tussen de stalles en het parterre 24 tam maken 25 eet men soep mee 27 deel van éen boom 29 kippenloop 30 behoeftig (32 lange nekharen van dieren 34 fa briekstad in Duitsland 35 soort van duif mer rode ogen 36 stenen opstap voor een huis 37 rakker 38 boom. Verticaal; 1 de vloer reinigen met een bezem - 2 drukte 4 lief 5 telwoord - 6 zwarte uit Afrika 8 zot 9 nattig, koud 12 iemand, die met paard en kar goederen ver voert 14 groot wijnglas (meerv.) 16 lengtemaat 17 ketting 19 plaats in België 20 gerucht 21 deel van het oor 22 gewicht 26 voetklavier van een orgel 27 familielid 28 balk 30 bloem 31 bedoelen 33 houten bakje 34 achting. Wederom zyn twee prijzen be schikbaar gesteld voor een goede oplossing: een verzilverde rozen krans en een foto-étui. De oplossing van de Kruiswoord- puzzle B van vorige week is; Horizontaal: 1 paard 3 kamer 7 kasteel 9 rood 10 reet 11 era 13 aker 14 amen 16 gal 19 edel 21 keel 22 kakelen ,-r- 23 emmer .24 stang. Verticaa1: 1. poort 2 raad 4 ader 5 rente 6 ster' 7 koe koek 8 legeren 11 erg 12 aal 15 geste 17 adel 18 slang 20 lade 21 keet. Onder de zeer velen die een goede oplossing inzonden, zijn de prijzen bij loting toegekend aan: le prijs: G. C. v. d. Zwet, Noordeinde 146, Roelofarendsveen, een sigaretten- étui; 2e prijs A. J. Krol, Haarlem merstraat 46, Leiden, een foto-étui. Neyssel uit Zwammerdam, wien door de Proc.-fiscaal ten laste was gelegd van genoemde groep deel te hebben uitgemaakt. Verdachte zelf ontkende persoonlijk aan de arrestaties te heb ben deelgenomen, doch uitsluitend op grote afstand van de boerderij pa- trouilledienst te hebben verricht, en verder afgewacht te hebben tot de»ar- restatieploeg terugkeerde. Voorts is verd., die reeds in '34 lid van de N. S.B. is geworden, nadien als kok-sla ger bij de Landwacht in het Oosten des lands, in dienst gebleven. De proc.-fiscaal, mr. Braun, eiste een ge vangenisstraf van acht jaar, met ont zetting uit de kiesrechten. Mr. dr. Klaassen bestreed de z.i. on deugdelijke dagvaarding en voerde voorts aan, dat zijn cliënt pertinent had geweigerd, vluchtelingen te ar resteren en slechts als toeschouwer had gefungeerd. 3ta*et Jxwiek en de M i£Ciaenen-w £enió 48. Inmiddels was het verhoor van de§slachtoffers van Julius Caesar be gonnen. Niets was er echter uit te krijgen. Julius werd zo kwaad, dat hij de mannen in de diepste kelder van het oude huis lieten stoppen en de deur goed dicht doen, Met al die heren tegelijk was dus niets te be ginnen. Hij wou eerst Karei Kwiek wel eens alleen spreken, zei hij toen hij een poosde had zitten nadenken. Een 'bediende met een groot geweer, waar hij ten overvloede nog een scherpe bajonet had opgezet, werd naar de kelder gestuurd, om Karei te gaan haien. xocn mj mee Zij.i ge vangene op een overloopje was aan gekomen zag Karei Kwiek kans om te. ontvluchten. Hoe dat ging? Wel, •het was een heel ouderwets huis waar ze in zaten. Er was nog gas licht inplaats van electriciteit. Toen de bewaker Karei, die voor hem liep bevolen had de deur van een andere gang te openen, deed deze het zo vlug, dat door de tocht de lamp uit waaide. Meteen deed Karei Kwiek een sprong zijwaarts. Hij had gezien dat er een luikje in de muur was dat open stond. Achter dat luikje ging _n ci.il cp en ne„r c_.r het ge hele huis. Karei sprong er in en maakte zich zo klein dat hij precies in de lift paste. Toen liftte hij omlaag en stapte in de keuken beneden uit. Hij schoof het raam omhoog en klom naar buiten. Op de binnenplaats stond een niets vermoedende schildwacht by de regenton. Karei Ham hem on verwacht bij zijn benen en wipte hem zo de ton in, waar hij het dek sel oplegde, die er eerst achter had gelegen. Toen liep hij het binnen plaatsje over, maakte een deurtje open, en stond in een smal gangetje dat toegang gaf tot de straat. HAAGSE RECHTBANK. Letsel door schuld. Voor de rechtbank heeft zich te verantwoor den gehad de expediteur C. A. v. d. H. die te Leidschendam een wielryd- :ter met door hem bestuurde auto had aangereden, waardoor zij ernstig werd gewond. De Officier vorderde vijf maanden hechtenis en intrekking van het i-ijbewijs gedurende een jaar. De rechtbank frèeft drie maanden' hechtenis opgelegd. Rijwieldiefstal. Wegens diefstal van een rijwiel, vorderde de Officier tegen de landarbeider A. V. uit Hil- legom negen maanden gevangenis- strafi en ter beschikking stellen van de regering. De rechtbank heeft ver dachte veroordeeld tot negen maan den gevangenisstraf met aftrek van preventief. HAAGSE POLITIERECHTER. Verboden vervoer. Het zou aan P. F. M. v. d. K. te Zoeterwoude best bekend zijn dat het een clandestiene affaire was waarmee hij zich bemoei de. er moest éen koe geslacht wor den, en voor het vervoer zorgde hij. De Officier vorderde tegen verdach te 75 boete of 35 dagen hechtenis en voorwaardelijk drie maanden ge vangenisstraf. De politierechter be sloot tot dit laatste en legde 40 boe te of 20 dagen hefchtenis op. Clandestien slachten. Er was door P. H. van W. te Voorschoten clandestien geslacht en het vlees kwam in de zwarte handel. Vanwe ge de verkeerde practijken, vorderde de Officier vier maanden gevangenis straf met aftrek van preventief en plaatsing in Rijkswerkinrichting ge durende zes maanden. De politierech ter veroordeelde, na het pleidooi van de raadsman, mr. J. P. van der Plas, conform de eis. Bonnenhandel. Er was door A. J B. te Leiden bonnenhandel ge pleegd en in verband met de omvang van het feit vorder'de de Officier zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. Het pleidooi van de -sapman kan daarin geen verande ring brengen en het vonnis werd con form de eis. Maar hij kon nu niet meer terug. Waarom had Trude ook zo met hem gespeeld? Hij keek de ander schuld bewust aan. „Maar natuurlijk. Bent u inderdaad vast besloten die zaak di rect te lat,en vervolgen?" Friecrich Kampschulte beaamde dat. Hij noemde een som, die de mixer te laag was. Toen bood hij nog een whisky soda aan. Maar Allmers bedankte hy wilde een helder hoofd houden. Kampschulte had dat mate riaal nodig om Trude. te kunnen aan vallen. Meer had hij niet tegen haar blijkbaar. En men moest zijn schat ten zo duur mogelijk verkopen, dus moest mijnheer Kampschulte meer bieden. En dat deed" hij. Het duurde een half uur voor .Kampschulte genoeg bood. Allmers borg een cheque weg in de roodlecferen portefeuille, die hij van Trude had gekregen. Hij boog, en strekte een opvallend goed ge- voirnde hand uit. Mijnheer Kamp sohulte deed of hij niets zag. Die ke rel moest nu maar verdwijnen, vond hij- Met zo iets moet je je nog afge ven... Het hinderde hem onzegbaar dat de dood van zijn broer hem met al die onverkwikkelijke dingen in aanraking had gebracht. Hij belde het meisje om de gast uit te laten. Toen de huisdeur dichtgevallen was, sloot hij de papieren in zijn schrijfbureau. Daarna ging hij naar de badkamer en waste zijn handen met warm wa ter. Waarom eigenlijk, dacht hij. Ik heb hem toch niet aangeraakt? Nu gevoelde hij zioh goed. Trude Schott- ler kon niet meer ontsnappen. HOOFDSTUK 25 Nicht Elisabeth was wel erg ver anderd. Gerda had, een herinnering aan een slank schepseltje, dat in een rose japonnetje in de tuin rond dar telde. Nu stond een rondte persoon lijkheid met appel wangen aan' het station. Alleen het asblonde haar was hetzelfde gebleven. Nicht Elisabeth nam een taxi, en al spoedig zat Ger da voor een overvloedige ontbijtta fel, die bedekt was met ham en eieren en spek en verschillende soor ten goudknappende broodjes, die haar al gauw verraadden, waaraan Elisa beth haar uiterlijke verandering aan had te danken. Gerda weigerde iets uit te laten over de geheimzinnige tocht naar Holland en na een poosje begeleiden haar nicht en haar man Gerda naar de* logeerkamer, waar zij nog een uurtje wilde rusten. Daarna ging de neef naar zijn tekeningen en Eliza beth naar haar breiwerk. De logeer kamer was onwaarschijnlijk pr-'oer en vol bloemen en 'witte gordijnen. Het was zo licht, dat Gerda met de beste wil van de wereld geen oog licht kon doen. Zij trok daarom maar het zwarte mantelpak aan, deed er een zwarte das bij en gevoelde zich daarna gereed voor de komende strijd- Zij ging niet op Elisabeth's aan bod, haar te vergezellen, in Alleen liet zij uitleggen, hoe ze naar de Sohuytstraat moest komen, wat niet wegnam dat ze toch nog eVen ver dwaalde. Er waren daar zoveel stra ten, die op elkaar leken als een wa-, terdropipsl op een ander. Straten met bomen er langs en een gracht in het midden. Op die grachten dreven platte vaartuigen beladen met bloe men en groenten en de hope smalle huizen spiegelden in het water. Ten slotte stond zij voor een groot en deftig kantoorgebouw. Barneveldt en Zon, 'tweede verdieping, stond op een manneren bord te lezen. Gerda haalde het tevoren gedruikte valse visitekaartje tevoorschijn- Met een kloppend hart beklom- Elfriede Balu vertegenwoordigster van hét Hotel plan Genootschap de twee trappen, die naar het kantoor van de heer Bar neveldt leidden. Vlug nog wat Zwarte Rozen op de slapen, dat koelde af, en drie maal diep ademen, dat maakte rustig. Zij moest geduld oefenen, het duurde meer dan een half uur, voor mijnheer Barneveldt .haar kon ontvangen. De oude heer met de witte haren was kennelijk onder de indruk van deze vertegenwoordigster. Toen hij haar hand drukte bemerkte zij -al, dat hij niet gewend was'' met vrou wen te onderhandelen. Met beheers te stern droeg zij haar uit het hoofd geleerde lesje voor. Het genoodschaip was genoodzaakt de inkoop van de wijnen grondig te reorganiseren. Ja ren lang had het zoals mijnheer Bar neveldt natuurlijk wel wist hier volgde een betoverende blik) alles bij een andere firma gekocht maar daar waren nuvmoeilykheden gere zen. Een kleine pauze. Mijnheer Bar neveldt wordt opmerkzaam. Een fir ma met een goede naam, overigens- De Adorno. Juffrouw Balu interes- seerd zich nu wel voor leen aanbie ding van mijnheer Barneveldt. Na tuurlijk hadden ook andere firma's reeds offertes- gemaakt, maar men wilde 'toch wel graag contact met het Hollandse huis opnemen. .Mijnheer Barneveldt drukte op een knop. Hij liet prijslijsten naar boven brengen," zo veel dat Gèrda er duizelig van werd. De meeste namen had zij nog nooit gehoord. Maar zij noteerde alles ijverig en deed zeer deskundig. Tus sendoor liet ze zo eens een paaf van de uit het hoofd geleerde termen vallen. Toen vond ze het langzamer hand genoeg. „Dank u zeer, ik heb er nu een overzicht over", zei ze energiek, maar haar knieën knikten. (Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6