BON Stem-typen PERSONEEL GEVRAAGD TEKENAARS en Aank. Tekenaars Leerling-Tekenaar HET BIECHTGEHEIM tyRIJDAG 16 JANUARI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Naar welk adres een kolenbon? Naar aanleiding van onze oproep van Woensdagavond in dit blad, ver klaarden al velen zich bereid hun ko lenbon, _die nu een geldbon gewor den is, aan ons af te staan. Immers, zo vertelden zij ons: wij hebben het geld eenmaal uitgegeven, en wij hebben er niet meer op gere kend enjullie hebben er meer aan dan wij! Anderen vroegen ons: Wat doen jullie nu eigenlijk op dat bureau? Het antwoord hierop interesseert ook U. WelnuAan dit bureau werken alle katholieke organisaties van Leiden, op sociaal en charitatief gebied werkzaam, mede, om er een middelpunt van te maken van daad werkelijke christelijke hulpverle ning op elk gebied. Een ervaren sociale werkster aan het bureau verbonden staat voor iedereen klaar om een uitweg te zoe ken uit de moeilijkheden. Zij is blij, als zij iemand kan ea mag helpen. Als u dit alles weet, zult u zeker er toe kunnen besluiten ons uw ko lenbon 78 en 81 van de brandstoffen- kaart TA 707 of 78 van de brandstof- l'enkaart TB 707 af te staan. U hoeft de bonnen maar af te knippen en in een enveloppe te doen en op te sturen naar Katholiek So ciaal Bureau Plantsoen 25, te Lei den. En doet u het nu even? Ook hebben de zeereerw. pastoors van Leiden en Oegstgeest zich 'be reid verklaard, de bonnen in ont vangst te nemen. U kunt dan de enveloppe met de bon in de bus van de pastorie doen niet het opschrift: voor het Katho liek Sociaal Bureau. Bijvoorbeeld, als u Zondag naar de kerk gaat! Vol verwachting klopt het hart van het bestuur van het Katholiek Sociaal Bureau. ALPHEN AAN DEN RIJN DE TELEPAATH MET DE HOED OP Tijdens de opvoering van de re vue „Wat zou je ervan denken?" van de Rijvereniging raakten Slip en Slap, spelend voor ruiters in de dop, plotseling uit hun rol. Niets wilde meer lukken. Heel het revue gezelschap omringde het tweetal, oni de oorzaak van dit mislukken te vin den. Tot één der spelers, die ge hoord had van een telepaath, die in- Scheveningen een concert onmoge lijk had gemaakt, de mogelijkheid opperde, dat ook in de Alphense zaal zo'n dwarsbomer zat. Tijdens üe voorstelling was een zonderling uit gedost heertje de zaal binnengeko men, die achter-in had plaats geno- r-m. Het was, zoals men begrijpt, van de revue-spelers. Deze werd de telepaath uitgekreten, ter een naast hem zittende dame jlc een speelster) bovendien ver klaarde, dat de man zich zonderling had gedragen door strak naar Slip en Slap te staren. De telepaath, "het gevaar ziende, tractte te ontsnap- peft, maar de aanklaagster was er ook nog! Niettemin slaagde hij er in, nog nét vóór Slip en Slap hem kon den arresteren, zich los te rukken, v maarEen zwaar-gebouwde boef stond van zijn betaalde plaats op en riep de telepaath toe: „Wou je 'm er nou tussen-uit knijpen? Hier zal je blijven!" en diende de man in alle ernst zo'n ferme klap op het hoofd toe, dat de vluchteling even rond tolde, met zijn hoed diep over zijn ogen geslagen. Toen de revue-speled van zijn ver bazing was bekomen, snauwde hij de verdienstelijke boer toe: „Vent, snap dat nou toch!dat mot zo!...." AARLANDERVEEN Uitvoering D.S.S. Dinsdag en Woensdagavond gaf het R.K .Mu ziekgezelschap D.S.S. zijn jaarlijkse uitvoering. De voorz. de heer Joh. Podwijk. maakte bekend, dat de vereniging besloten heeft om met toestemming van B. en W. een ver loting te houden tot aanschaffing van een vaandel. Hierna voerde het muziek-gezelschap, o.l.v. de heer C. v. Dam van Ter Aar. uit: „Aan U, o Koning der Eeuwen", vervolgens Matrozen-mars, Gebed voor de Vre de, Jubel-ouverture, Opera-mars en Antilla-mars. Het verdere gedeelte der avonden werd verzorgd door de alombekende R.K. Gem. Toneel vereniging Dito van Aarlanderveen, die opvoerde het hoogst-vermake- lijke blijspel in 3 bedrijven „Haar laatste wil" van H. Bakker. Zowel de muzieknummers als het blijspel vielen zeer in de smaak. Alle rollen werden tot in de kleinste bijzonder heden goed vertolkt. Beide avonden was de zaal tot in de uiterste hoe ken bezet, want als men hoort dat DITO voor het voetlicht komt, blijft niemand thuis. Ook uit de omlig-i gende plaatsen was veel belangstel ling. BOSKOOP Mannenkoor „Die Gouwe San- ghers". Het alg. mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" gaf gisteravond onder leiding van zijn directeur, de heer P. H. Jansen, in het R.K. Ver enigingsgebouw een uitvoering, die geslaagd mag heten. De verschillen de nummers werden met volle over gave ten gehore gebracht, waarvan bijzondere vernïelding verdienen Domine salvam fac, Droomland, An der schonen blauen Donau, Domme Hans. De vastheid van stem bij de tenoren en bassen viel op, maar de baritons waren enigszins hees, wat waarschijnlijk aan de warmte, in de zaal te wijten was. Ook het invallen was niet steeds precies op tijd. Er schuilen echter verschillende goede krachten in dit koor, waarmede nog heel wat bereikt kan worden. De piano-begeleiding was bij mevrouw Egmond-de Ruijter in goede handen, terwijl de aanvullingen van het Hawaian-ensemble tegenvielen. De talrijke aanwezigen wisten het ge- bodene op prijs te stellen. DE KWAKEL A.N.W.B.vraagt, busverbinding voor De Kwakel De A.N.W.B. heeft de autobusonderneming Maarse en Kroon verzocht het dorp De Kwakel wederom in haar verbinding op te nemen, aangezien dit dorp reeds ge- ruimen tijd van ieder openbaar mid del van vervoer verstoken was. Dit vond voornamelijk zijn reden in de zeer slechte toestand van de Drecht- dijk en het Kwakelse Pad. Daar deze wegen inmiddels door de gemeente zijn overgenomen en hersteld is dit bezwaar geheel opgeheven. HILLEGOM Verkoping. Donderdag had ten overstaan van notaris D. Lodder al hier de afslag plaats van 4 woon huizen aan de Prins Bernhardstraat nos 90, 92, 94 en 96, elk groot 94 ca. Perc. I stond in hoogste bod op 3200 en werd op 200 gemijnd door E. Schuit; Perc. II stond op 3100 en werd niet gemijnd; Perc. III stond op 3100 en werd op 1 gemijnd door Jac. Guldemond; Perc. IV stond op 3200 en werd niet ge mijnd. Comb. I en II, staande op 6500 werd op 1 gem'ijnd door Jac. Guldemond; Comb. Ill en IV, staande op 6301 werd op 5 ge mijnd door J. D. Philippo. Eind combinatie, perc. 1 tot en met 4 staande op 12807 werd op f 450 gemijnd door A. Haster, die dus ko per werd voor 13257. KATWIJK AAN DEN RIJN Gezelligheid. Een gehuwds dame wier man in Indië verblijft, een ongehuwde dito en 2 ongehuw de heren uit Amsterdam" kozen tot pleisterplaats „de Roskam". Als ge volg van enige ingenomen borrels ging het wat duizelen voor hun ogen. Dat zou niet zo heel erg ge weest zijn, als ze het niet in hun hoofden gehaald hadden om in die toestand auto te gaan rijden! Ze reden de Noord wij kerweg op en in- plaats van op de weg te blijven, gingen zij er naast rijden en kwa men in een, gelukkig niet diepe, sloot terecht. Daar kwam de politie aan te pas en vanwege het Ros kam spraakwater kregen zij te veel praatjes en werd het stelletje inge sloten. Een procesverbaal volgde, inbeslagname van de auto idem en na enig tijdsverloop, toen ze wat gekoeld waren, herkregen ze hun vrijheid. Leve de borrels! WS* LISSE R.K.S. „DE ZWARTE PION". 13 Jande grote dag voor de Zw. Pion is een groot succes gewor den!! 's Middags te ruim 2 uur begon de heer Bosscha zijn rondjes te draaien in een machtige simultaanseance. Van de 26 tegenstanders, waaronder zes gasten, velde hij er binnen 5 uur elf, terwijl 9 partijen voor hem ver loren gingen, zes remise. Als de voorzitter der feestcommis sie om ruim 8 uur z'n Zw. Pionnen en dames welkom heet, is dit het begin van een uitstekend geslaagde avond, waaraan de zeereerw. heer pastoor met de nieuwste lachfilms eri de on vergetelijke conferencier-humorist accordeonist, de heer Westgeest uit Nocrdwijk, welke laatste zelfs kans zag enkele dames het luchtruim te laten kiezen en landen op pl.m. 2 M.2 vliegveld zéér veel tot het slagen bij droegen. Een machtige rijmelarij, die goede en minder goede eigenschap pen van club en spelers (waarbij niet één de dans ontsprong) open baarde, was samengesteld door de heer Elsgeest uit Hillegom. Deze eerste lustrumviering in ons clublo kaal café A. v. Diemen, welks eige naar met z'n staf alles tot in de puntjes verzorgde en die wij hierbij hartelijk danken is een gulden blad zijde in de annalen van onze jonge club. Toen dan oo"k de heer Scholtes om pLm. 3 uur sloot, kon hij met z'n zwoegende feestcommissie een har- •ilijk welverdiend applaus in ont vangst nerpen. Prinsessestraat. B. en W. stellen voor 9068 m2 grond aan te kopen van de heer A. Molenaar, voor de som van f 15.000,ter doortrekking van de Prinsessestraat. Er zal tege lijkertijd een "kinderspeeltuin wor den aangelegd. Voorts stellen B. en W. voor aan de heer C. J. v.d. Teng te verkopen 550 m2 bij de Willems kade voor 3,per ir/2. Woningbouw in „de Engel" B. en W. stellen voor een voorschot van max. f 25.500 beschikbaar te. stellen aan de woningbouwver. „Het Gezinsbelang". om grond aan te ko pen (97 a. voor 2,50 per m2 van W. van der Put), evenwijdig naar de Nic. Damesstraat. SASSENHE1M Loop der bevolking. In 1947 werden geboren 225 kinderen (ver leden jaar 258); er overleden 51 per sonen (v. j. 49); gevestigd 425 (390), vertrokken 447 (465), totale ver meerdering 152 personen. Het aan tal inwoners bedroeg op 1 Januari 1948: 7247. Aantal huwelijken 66 (65). Geboren: Constantia Petronella Maria, d. van A. W. Blom en M. M. Moerel; Christianus Gerardus Joan nes, z van Rh. G. M. de Zwart en J. A. Vink; He^manus Cornelis Hu- bertus, z. van H. Th. Slingerland en A. M. v. d. Berg; Gertnidis Wilhel- mina Alida. d. van H. Th. Slinger land en A. M. v. d. Berg. Overleden: N. v. Dooren, 79 jaar. Ondertrouwd: Adrianus A. de Lange 27 j. en Hermina Th. Witte- man 28 j Aart Vli°m 25 j. en Maar- tje C Overvliet 25 jaar Getrouwd: M. C. Duindam 27 j en A. de Vreugd 26 jaar. NOORDWIJK Postdiefstal Ier» opgehelderd Gedurende 11/2 jaar kwamen op het Postkantoor alhier steeds klach ten in over het vermissen van post stukken. Na een serieus onderzoek van de opsporingsdienst der P.T.T., bleek, dat het euvel te Noordwijk moest worden gezocht. In samenwer king met de plaatselijke politie is men overgegaan tot arrestatie van de 28-jarige J. A. Z. en de 32-jarige P C. Z., die intussen hebben bekend zich schuldig te hebben gemaakt aan ontvreemding van tientallen poststuk ken, waarbij zij het vooral hadden gemunt op buitenlandse zendingen. Op vermoeden van heling zijn nog gearresteerd J. M. Z„ J. C. Z. en D. B. Al deze personen zijn heden voor geleid voor de Off van Justitie te 's'Gravenhage. Inbraak. Bij slager v. Veen heb ben ongenode gasten een bezoek ge bracht, waarbij zij kans zagen uit het roókhok een paar hammen mede te nemen. NIEUWE-WETERING Kath. Thuisfront. In café Rem merswaal werd ten bate van het Kath. Thuisfront, afd. Nieuwe- en Oude Wetering een toneeluitvoering gegeven. Opgevoerd werd het tragi komisch stuk „Muggen om de kaars". Het was een genotvolle to neelavond en tevens een mooie ge legenheid om dit mooie werk voor „onze jongens overzee" te steunen. Onder de pauze werd een verloting gehouden met veel prijzen en door enkele dames werd een mooi zang nummertje ten gehore gebracht. Aan het slot van de avond bracht de voorz. van Kath. Thuisfront dank aan alle medewerkers van de ze avond, in het bijzonder aan het duo-Turk, dat zich met zijn „band" geheel belangeloos voor deze avond beschikbaar had gesteld. Hierna ging men over tot nog een uurtje van „gezellig samenzijn". OUD-ADE Personalia Op de Ned. Slagers- vaksohool behaalden J. v- d. Fits en H. v. d. Geest Ohiz hun vakdiploma. Tevens behaalde J. v. d. Fits op 16 Dec. het slachtdiploma. TER AAR le Steenlegging bouwplan „Aar- dam'. Door burgemeester Hogen- boom werd de eerste steen geiegd van de in uitvoering zijnde 18 wo ningen aan de „Aaröam". De burge meester merkte hierbij op, dat dit niet alleen een eerste steenlegging is voor 18 woningen, doch ook voor het bouwplan „Aardam'. De archi tect van het bouwwerk, D. L. Land man te Leiden, vertrouwde dat het werk goed zou worden uitgevoerd, terwijl wethouder v. Vliet dc hoop uitsprak, dat ook de laa,tste steen voor deze huizen sjjoedig gelegd mo ge zijn. Personalia. De heer L. Koning, gedurende een 20-tal jaren als as sistent dienstgeleider bij de belas tingen werkzaam in onze gemeente, is bevorderd tot hoofdassistent dienstgeleider bij de belastingen met standplaats Vinkeveen. De heer Koning heeft- zich gedurende deze jaren gekenmerkt als plichtgetrouw ambtenaar. Voorts is van hem be kend zijn werken als verzetsman in de illegaliteit, tijdens de bezettings jaren VOORSCHOTEN Reinigingsdienst Voortaan zal door* 'de gemeentelijke reinigings dienst tweemaal per week huisvuil zal worden opgehaald. In verband hiermede wordt er met nadruk op ge wezen, dat het ten strengste verbo den is om vuil te storten aan de Molenlaan. RIJPWETERING Door auto gegrepen Motorrijder gedood Op de provinciale weg onder Rijp- wetering heeft gisteravond omstreeks half negen een ernstig verkeersonge luk plaats gevonden, dat aan de veer tig jarige H. C. W. de L uit 's-Gra- venhage het leven heeft gekost. Van L., die motorpanne had liep naast zijn motorrijwiel en werd niet opgemerkt door een eveneens uit de richting Leiden komende personen auto, met het gevolg dat v L. ge grepen werd. Met een dijbeenlbreuk een gebroken arm en een ernstige hoofdwonde is het slachtoffer naar het St Elisabeth ziekenhuis te Leiden vervoerd, waar hij hedenmorgen aan de bekomen verwondingen is over leden. (Reeds geplaatst in een gedeelte onzer vorige oplage). Ter dood veroor deelde getuige valt president aan Nader meldt men ons: Men sprak op het Bijzonder Hof vanmorgen als vaste overtuiging uit, dat dit de reactie van een ter dood- veroordeelde is, die reeds maanden de dreiging van een doodvonnis ge voelt zonder dat dit ten uitvoer wordt gelegd-, en gisteren vernam, dat de 43-jarige V-vrouw van de S.D. Ans van Dijk was geëxecuteerd. Ongetwijfeld heeft ook Willemsen nog de hoop gekoesterd, zo meent men, dat nu er geruime tijd geert enkel doodvonnis ten uitvoer werd gelegd hy de zwaarste straf nog zou ontlopen. Nu deze hoop de bodem was ingeslagen door het bericht der executie van Ans van Dijk besloot hij zich te wreken. Zo zagen vanmorgen dc vele aan wezigen in de zaal van het Bijzonder Hof met ontzetting de lange Wil lemsen (bijna 1.90 meter) op de kleinste president van het Amster damse Hof toespringen: mr. van Vugt, die nog geen 1.60 meter meet. Willemsen zat in de getuigenbank naast een wachtmeester van de rijks politie, die de opdracht had hem te bewaken. Toen mr. van Vugt de getuigen Willemsen verzocht voor het hekje te verschijnen, stond Willemsen op. Voor de wachtmeester wist wat er gebeurde, snelde de ex-S.D.'er naar voren. Hij gaf een gil voor hij op de tafel sprong. Onmiddellijk sprong ook de wachtmeester naar voren, doch toen was Willemsen reeds over de groene tafel heen en op de president gesprongen. De wachtmeester sprong zijn arrestant terstond na en diende Willemsen met een gummistok enige slagen op het hoofd toe. Willemsen, wien het inmiddels gelukt was, bei de handen om de keel van mr. van Vugt te slaan, liet de president daar op los. De andere parwetwachten hadden evenals de wachtmeester uiterst snel gereageerd en warén mr. van Vugt te hulp gesneld voor de beduusde raadslieden en mr Besier, die op zijn plaats- van procureur-fis caal geheel links aan de lange tafel was gezeten, zich van hun zetels had den kunnen verheffen. Zodra mr. van Vugt, wiens witte bef ongeveer op zijn rug was terecht gekomen was opgestaan, zei hij on middellijk tegen de parketwachten: „Niet slaan, niet slaan". Willemsen werd daarop weggedra gen en nadat mr. van Vugt de zitting tien minuten had geschorst, werd de zitting voortgezet. Het publiek op de tribune, die goed bezet was, had met ontzetting en bij na onder een doodse stilte het inci dent gadegeslagen. Voordat mr. van Vugt bestoft, doch levend onder de tafel tevoorschijn was gekomen, wist niemand hoe de president deze overval zou hebben WEERSVERWACHTING RUSTIG WEER. o Zwaar bewolkt met op vele x plaatsen nevel of mist. doch hier 2 en daar opklarend. Vrijwel over- g al droog weer. Weinig wind. In o het binnenland plaatselijk lichte o vorst. Overigens weinig verande- j o ring in temperatuur. oooooooooooooouooooooooooooooooooó doorstaan. Mr. van Vugt gaf na het gebeurde blijk van een stoïcijnse kalmte. „We zullen de zitting thans voor enige minuten schorsen", waren zijn woorden. Het hele incident had niet meer dan drie minuten geduurd. Willemsen was, nadat hij uit de zaal was verwijderd, nog enige ogen blikken beduusd van de slagen, die hem waren toegebracht. Spoedig kwam hij echter weer tot zichzelf en herkreeg zijn kalmte. Hij was over het gebeurde weinig ontzet. Hij is onmiddellijk naar het Huis van Bewaring te Amsterdam, waar hij reeds enige tijd gevangen zit, te ruggebracht. De vrouw van Willem sen, die zich op de publieke tribune bevond, verklaarde, dat Willemseri zich sinds de executie van Ans van Dijk, die gisteren is gefusilleerd, in zeer nerveuse toestand bevond. Zij gelooft, dat het gebeurde hierop een reactie is. Willemsen, thans 32 jaar oud, is een ex-wachtmeester van dc staats politie, die tijdens de bezetting een der actiefste leden was van de be ruchte Haarlemse inlichtingendienst. Hii arresteerde, voor zover dat tij dens zijn berechting bewezen kon worden, 106 Nederlanders, waarvan er 56 de dood hebben gevonden. In het bijzonder had hij het voorzien op illegale werkers en Joden. SCHIP STOOTTE OP PERSONEN AUTO Woensdag is in het Wilhekninaka- naal te Tilburg,, ter hoogte van de spoorbrug, een schip op een zich on der water bevindend obstakel vast gelopen. Bij nader onderzoek bleek het obstakel een personenauto te zijn die naderhand gelicht warde. Hij was het eigendom van de 45-jarige ge huwde heer J- Ploegers, houthande laar te Oisterwijk. Sinds Zaterdag avond werd deze na het bezoek aan een Tilburgse familie vermist. Ver moed wordt, dat de heer P.. van wie geen spoor ontdekt werd, in het wa ter is" gereden. Het kanaal wordt in verband hiermede afgedregd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Jan. 1948. Vee. Aanvoer: 5 Fokstieren; 7 Slacht dieren, 42 Kalf- en Melkkoeien 450750; handel vlug; 44 Vare koeien e.a. 250450. handel tam; 100 vette Koeien; 32 Pinken 180 300, handel mat; 4 Vette kalveren; 55 Nuchtere slachtkalveren. fok; 289 vette schapen; 99 Mest varkens, f 40 60 tam; 414 Biggen 2040, han del tam: 11 Paarden; 26 Bokken en geiten f 30—60, mak. Kaas. Goudse kaas eerste soort 161—165; id 2e soort 156—160, han del traag. Aanvoer 13 partijen. DELFT, 15 Jan. Vee. Aanvoer: paarden 8. runderen 82, graskalve ren 1, nuchtere kalveren 45, biggen 222, schapen of lammeren 129, geiten of bokken. Prijzen: voor kalfkoeien van 550650. voor biggen van 2065, voor geiten en bokken 35 tot 50. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 15 Jan. Bloemen. Krelage 5572 cent. v. d. Eerden 7095 cent. Copland 0.65—1.10, White Sail 70—75 cent, Crown Imperial 5265 cent, Brigh- tling 5862 cent, Piquante 0.90 1.10, Golden Ha west 1.001.15, Pink Gem 6075 cent, Narcissen: l'Innocence 4957 cent. Earley Glo ry 3849 cent, Whrestler 4248 cent, Magnificence 4145 cent, He lios 2839 cent, Driiifjes 1114 en Crocussen 1213 cent. DEGELIJKE OPLEIDING - SERiEUSE TRAINING ftTENO MFn fm Mnn talfn jt m if TYPEN I BLIND EN R^YTMISCM Voor binnenkort in SASSENHEIM te vestigen Gereed. schappenfabriek van zeer bekend, groot concern worden gevraagd: a. technisch geschoold personeel STOMPLASSERS HARDERS SMEDEN SCHAVERS SLIJPERS BANKWERKERS DRAAIERS b. technisch te scholen personeel in bovenstaande vakken (hiervoor kan ieder in opleiding genomen woiden tussen 18 en 30 j.) c. administratief personeel BOEKHOUDERS MAGAZIJNMEESTER EXPEDITIE-PERSONEEL TYPISTEN d. diversen PORTIERS SJOUWERS CANTINE-PERSONEEL SCHOONMAAKSTERS 998 Gegadigden voor bovengenoemde betrekkingen gelie ven zich te melden op Zaterdag 24 Januari a.s. tussen 15 en 16 uur ten Gemeentehuize te Sassenheim. Aan biedingen kunnen ook schriftelijk plaat-- vinden, met zo volledig mogelijke gegevens, aan het Bureau van Gemeentewerken te Sassenheim. GEVRAAGD: met tekenkamerervaring in algemene machine- en apparatenbouw met A.B.S, opleiding. Sollicitanten gelieve zich aan te melden bij de N.V. Ned. Electrolasch-Mii. Zoeterw.weq 1. Leiden. TL KOOP AANGEBODEN: METALEN WASMACHINE met zelfaanlopende motor met gasaansluiting. Merk Siemens. Tevens een „Velo" met electr. wringer en eni ge emaille baden F. Leng- keek. Stationsstraat 100. Tel 280, Zoetermeer 983 Adverteert in dit blad H.H. Kleermakers Coupeuse biedt zich aan ais thuiswerkster voor broeken te naaien. Brieven Agent L. Crt., Rozenstraat 2ö Alphen a. d. Rijn. 1002 Wist U, dat Nolet's Drogisterij, Morsweg 5, tel 22932 nog steeds Odfll. Ivo- rol Pas^pl. Prodent, Pen- to Medinos, Solidox en chlorodopt tandpasta ver kocht? PERSONEEL I GEVRAAGD 1 In onze woningstof- feerderij kan geplaatst worden EEN LEERLING en een HALFWAS STOFFEERDER Haarlemmerstraat 172-174-179 R. K. Meisje b. z. a. voor dag en nacht. Br. on. der no. 4238 bur. v. d. bl. SCHOUWBURG -LEIDEN-ZONDAG 18 JAN.,8 UUR presenteren DE HAGHESPELERS nog slechts éénmaa' het veelbesproken, diep-ontroerende successtuk: MOET HIJ SPREKEN MOET 'N ONSCHULDIGE STERVEN? REEDS MEER DAN 1500 OPVOERINGENI Tegen inlevering van deze annoncé betalen de lezers slechts: tö.75 reebtgevende op de rang van f1.50 n-25 i» f2.00 11.50 i f2.50 GELDIG VOOR 2 PLAATSEN! Bespreekt vooral dag. van 101 uur (Tel. 20195) Otfic. Publicaties DISTÜIBU XIEDIEN ST LEIDEN. Vanaf heaen Kunnen aar. ioKei 9 van net u^tribune- Kancoor L.eiaen, aismeüe jp de oexenae zitimgsaa- gen in ae Agentscnappen, iorrauueren ivi.u. 2óó51 woraen aig.haaia en ïnge- it\era voc^ net aanvragen Ydi. zeep Vvor vuile aroeid \oor de 2e en 3e periode 1948. i t vo.gende categoriën ko men hiervoor in aanmer king: Ambachtsscholen, Artsen en vee-arisen (praxcise- rende). Meaiscn. verplegend en ad ministratief personeel van Consultatiebureaux voor T.B.C. bestrijding. Douane-ambtenaren Genees- en verbandmidde len-industrie. inclusief tand technisch laboratorium, lnseminatoren Logopaedie en Phoniatrie. Masseurs. Medische Studenten werk zaam op de anatomie. Melkers. Slagers. Sociale gezinsverzorgsters. Studenten in de tandheel kunde. voor zover zij pa tiënten behandelen. Praktiserende Tandartsen en tandheelkundigen. Verplegers en verpleeg sters, alsmede leerling-ver pleegsters en verplegers in zickeninrichtingen (zieken huizen, psychiatrische in richtingen, verpleekhui- zen e. d.). Vroedvrouwen, verlos kundigen, wijkverpleeg sters en verplegers, gedi plomeerde kraamverzorg sters, leerling-kraamver zorgsters, vee-verloskundi gen. 993 UITREIKING RANTSOEN BONNEN SCHEERZEEP. Mannen geboren in 1930 of eerder, aan wie een ver- snaperingsn c.q. gemengde kaart is uitgereikt, kunnen Tweede Distributiestam- onder overlegging van hun kaart een rantsoenbon G 43 voor scheerzeep in ont vangst nemen, mits het vakje 407d van de T.D. is afgekruist. Militairen komen hiervoor rJet in aanmerking, ook niet wanneer zij in eigen voeding voorzien. Wanneer zij in het bezit zijn van een versnaperingen c.q. ge mengde kaart worden zij door de CADI yan scheer zeep voorzien. IV^annelijke personen gebo ren in 1930 of eerder, die vcor 8 Januari 1948 aangif te hebben gedaan van de vermissing van hun tabaks- kaart komen eveneens in aanmerking voor verstrek. king van een rantsoen scheerzeep. Zij, dienen zich hiertoe aan het loket ver missing (5),te vervoegen. Voor deze verstrekking is het Distributiekantoor da gelijks geopend. Aan de Agentschapskanto ren te Oegstgeest, Leider dorp. Warmond, Rijnsburg en Valkenburg kunnen de ze bonnen NIET worden uitgereikt, tg Roelofarends- veen, Rijpwetering en Katwijk on de bekende zittingsdagen. 994 TABAKSTOEWIJZING. Het C. D. K. deelt mede, cat de geldigheidsduur van <ie aan de grossiers in ta- bak uitgereikte toewijzing Cr 139 verlengd is tot en met 31 Januari 1.948. Pro ducenten en daarmee gelijk gestelden kunnen de toe wijzing G 139 voor het idatst in de week van 8 tot en met 14 Februari 1948 bij de distributiedienst in leveren. 995 Gevraagd een aanko mende Bloemistknechtje door L. A. Prins en Zonen, Prinsen weg 20, Voorhout. <2? Te koop: nieuwe kus sens voor rookstoelen cir ca 10 stel 5.per paar, pluche tafelkleed f 22.50, 1 bedsprei z, g a. n. f 20. 1 stel rood pluche overgor dijnen 25. 1 stel gordijnen voor 3 ramen 25, kinder box 5.F. v. d. Pluijm. Janvossensteeg. 51. 4242 Het Ringenhuis is het juiste adres voor uw repa. ratiën aan gouden en zil veren sieraden. Inkoop van cud goud en zilver. Jac. HQogervorst, Morsweg 9, Leiden, tel. 24920. 668 Muziekliefhebbers nog mooie pathéfoon m. platen f 17.50, ajlerlei mooie pla ten vanajf 40 cent, luidspr. "anaf 10, klankbord 2.50 Radio onderd. lampen, ac- cuvullers, gramofoonmoto- ren, toonarmen, weerge vers enz. Janvossensteeg 41 Leiden. 4239 <2? Gevraagd tegen 1 Febr. R K. Boerenknecht g. k. melken en werken bij J. P. v. d. Hulst, Boekhorster- weg 19, Oud-Ade (Z.-H.). R. K. Meisje b. z. a. liefst Oegstgeest. oud 16 j. en een meisje voor 2 da gen per week als hulp in <'e huishoudin. Br. onder letter B aan H. A. Lange- laan Hein Baderstraat 10. Sassenheim. 4136 Twee R. K. Meisdes b. z a om in een net R. K. gezin met kinderen samen te werken van 8 tot 2 uur, loon nader overeen te ko men. Br. Willem de Zwij gerlaan 64, Voorschoten. *2? Gevraagd voor*» direct: 2 kamers oi étage met stookgelegenheid en stro mend water met of zonder pension. Br. Lie, Witte Ro zenstraat 46a.- 4133 q? R. K. Jongeman vraagt voor direct voor enkele weken thuiswerk (Admo- nistratief of correctiewerk) Er. onder no. 4141 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3