Echte Aparte wieg Boekhouder Gemeenteraad van Oegstgeest Gemeenteraad van Zevenhoven VERGADERING „De Wiegenspecialist „Goede Wijn behoeft geen krans" Verpleegster worden St, Elisabeth-Ziekenhuis Ziekenverpleging Volop Wilde Konijnen OUD ADE Vrije Verkoop DONDERDAG 8 JANUARI 1948 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gisterenavond kwam de Raad van Oegstgeest in openbare vergadering bijeen De v9orzitter hield een Nieuwjaarsrede waarin hij er o.m. op wees, dat de gemeentelijke zelf standigheid ten zeerste geremd wordt door het centraal bestuur. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van de heer Boom, waarin hij vanaf 10 Jan. ontslag neemt als lid van de Raad om ge zondheidsredenen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat de adjunct commies ter secretarie, de heer J. Verbaken, met ingang van 15 Jan. op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, wegens het aanvaarden van een andere werkkring. Voorstel van de burgemeester on? het salaris der Wethouders te bren gen op 1000 per jaar. De heer Verhoef zou de jaarwedde willen verhogen tot 1500.opdat bijv. een arbeider indien hij tot wethou der benoemd wordt, ook die func tie kan aannemen. De voorzitter wijst er op, dat de functie geen dagtaak is en meent dat Ged. Staten een dergelijk voorstel nimmer zul len goedkeuren. Het voorstel wordt aangenomen. Benoeming van een lid B.A. en uitbreiding aantal leden. Mevr. Kra mers herinnert er aan, dat vorig jaar. is toegezegd, dat bij eventuele vacature een vrouw zou worden voorgedragen. Voorts is geen reke ning gehouden met de kleine kerk genootschappen en niet-kerkelijken. De heer Simon Thomas onderschrijft het gesprokene van mevr. Kramers. De heer v. d Poel wijst eveneens op de toezegging en stelt voor de voordracht terug te nemen en met een nieuwe te komen. Dit voorstel •wordt aangenomen. In het voorstel tot wijziging amb tenarenreglement wordt voorgesteld de arbeidstijd voor het administra tief personeel te bepalen op ten hoogste 41X- uur. Dit voorstel, door weth. Dysselbloem verdedigt, wordt aangenomen. Afwijzend wordt be schikt op het verzoek van de Stich ting Rijnlands borgstellingfonds tot deelname aan de garantieregeling ter 'dekking van verliezen. Eveneens op het verzoek van de Montessori school tot medewerking voor de verbouw van de percelen 46 en 48. Besloten wordt medewerking te verlenen aan de uitbreiding van de Hervormde school met twee lokalen. De begroting. Bij de algemene beschouwingen dankt de heer v. d. Poel (KVP) namens zijn fractie voor de gegeven heldere uiteenzetting betreffende de toestand onzer gemeente en wat be treft de plannen tot verhoging van het aanzien en de welvaart. Met grote voldoening gedenkt spr. dat de Raad het vorige jaar besloot de besprekingen in te leiden en af te sluiten met een kort gebed, daar mee de erkenning uitsprekend, dat alle menselijk werk vergeefs is, als de zegen van de Allerhoogste daar op niet rust. Met enige voldoening kunnen we terugzien wat in onze gemeente tijdens 1947 tot stand kwam. Spreker bracht hulde en dank aan B. en W. om hun finan cieel beleid. Toch heeft spreker nog enige wensen en noemt de woning nood, hulp in de huishouding, huis vesting van ouden van dagen en voorziening in de nood van wat spr. noemt „de nieuwe armen". Vraagt dit alles niet naar instelling van een sociale dienst als overkoepe lend orgaan? Mevr. Kramers (PvdA) zegt, dat er een verbetering te bespeuren is in de bestrating en beplanting. Het plein rond de vijver bij Willem de Zwijgerlaan zou spr. willen noemen Berlicumerplein. Spr. oefende cri- tiek uit op de indeling der begro ting en bepleit instelling van een Sociale dienst. Velen, die hulp no dig hebben, durven bij het B.A. niét aan te kloppen. Het stichten van een Gemeenschapshuis voor ouden van dagen acht mevr. Kramers ur gent. De heer Kerckhof (KVP) zou de vestiging van industrie bevorderd willen zien. De heer Vallentgoed (Protspreekt zijn voldoening uit over de samenstelling der begro ting. De wijze van het sluitend ma ken heeft spr's sympathie niet. Voorts heeft spreker gemist het woningvraagstuk, verkeersprobleem in de Geversstraat en het riolerings plan. De heer Blomsma (PvA) wijst op het zwemonderwijs op de scho len, steun aan sport- en speeltuinen alsook aan het opruimen van onbe woonbaar verklaarde woningen. Weth. de Neef. de diverse spre kers beantwoordend, wijst er op, wat de kerkelijke instellingen voor de armenzorg verrichten. Bij inde ling der begroting is men aan voor schriften gebonden. Weth. Dysselbloem verdedigt het beleid van openbare werken. Het verkeersvraagstuk in de Gevers- straat is zeer urgent. Het begin der verbreding is er nu. De andere be woners vragen zich af, wie er nu aan de beurt is. Eerst moeten de gebouwen worden aangekocht en een bedrijfsgelegenheid worden ge zocht. Wie zal dit alles betalen? vraagt spreker. Verbreding is dus pas mogelijk wanneer alle percelen die de verbreding belemmeren in handen der gemeente zijn. Spreker is het met dg heer v. d. Poel eens, dat de verlichting in de parken niet schitterend is. De materialen voor enkele straten zijn besteld. De gas verlichting kan niet worden ver zwaard. Vestiging industrie is moei lijk. Aan Socialisatie van de armen zorg, zoals mevr. Kramer bedoelt, zal spr. zijn medewerking nooit ge ven. Het particulier initiatief moet voorgaan. De voorzitter dankt de heer v. d. Poel voor de sympathieke woorden aan het adres van B. en W. gericht. Een sociale dienst vindt spr, een stroefwerkend ambtelijk apparaat. Een tehuis voor ouden van dagen heeft sprekers voortdurende belang stelling. De besprekingen met Poel meer zijn in vergevorderd stadium. De heren Vallentgoed, v. d. Poel en mevr. Kramers repliceerden, waar na de alg. beschouwingen gesloten worden. De voorzitter richt vervolgens het woord tot het scheidende raadsF|\ de heer Boom en wenste hem een spoedig geheel herstel toe, waarna de vergadering werd verdaagd tot Donderdagavond 15 Januari. Geboren: Cornelis z. van M. Fi- lippo en G. de Wit; Jacobus A. M. M. z. van P. J. Oud en H. J. E. M. Al; Maria E. Th. d. van J. Romijnse en T. K. Zeventer. Ondertrouwd: Ph. P. Scheffer m. 26 j. en E. C. Dofferhoff v. 23 j. Getrouwd E. J. Fontein en E. C. Henzing. Overleden: G. Weijschede m. 55 j. echtg. van A. v. d. Berg; C. G. Brand vr. 55 j., wed. van D. J. Wagner. zitterschap van burgemeester M. P. van der Weijden in openbare zitting bijeen. Na de gebruikelijke opening zegt de voorzitter, dat de raadsvergaderin gen van het afgelopen jaar in het te ken hebben gestaan van het woning- probleem.' De voornaamste politiek in het nieuwe jaar zal hoogstwaarschijnlijk wederom gericht moeten zijn op de zorg van de volkshuisvesting te dezer plaatse. Dit zal verscheidene moei lijkheden met zich meebrengen, doch zolang dit propleem niet is opgelost, zal niet gerust mogen worden. Voor zoveel het de nieuwbouw be treft is de aankoop van de beno digde grond vrijwel in kannen en kruiken. Een grote tegenvaller is evenwel, dat van overheidswege voor deze gemeente voor het jaar 1948 slechts een zeer gering contingent woningen voor woningbouw is toege wezen, doch spreker meent, dat het gemeentebestuur zich door deze lage toewijzing niet moet laten ontmoedi gen. De mogelijkheid bestaat immers, allerlei omstandigheden in 1948 niet aan nieuwbouw zullen toekomen, zo dat de mogelijkheid bestaat, dat daardoor het contingent voor de ge meente Zevenhoven vergroot zal worden. Wat de woonruimteverde ling betreft, zullen de voorgenomen plannen met beleid moeten worden voortgezet. Elke vrijwillige beschik baarstelling zal echter de voorkeur verdienen boven vordering, al zal dit standpunt niet uitsluiten, dat vorde ring in sommige gevallen moet wor den toegepast. De adviescommissie heeft steeds getracht langs minnelijke weg tot een oplossing te geraken en spreker hoopt, dat deze methode zoveel mo gelijk riohtsnoer voor de comm. zal blijven en dat de bevolking bereid heid zal tonen om in gemeenschap pelijk overleg aan de woongelegen- heid-moeilijkheden het liofd te bie den. Onder een groot aantal ingeko men stukken is een schrijven van de secretaris van de bond van arbeiders in het landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf, afdeling Zevenhoven, waarin verzocht wordt terug te ko men op het in de vergadering van 19 November 1947 genomen besluit de voormalige openbare lagere school beschikbaar te stellen voor het hou den van algemene vergaderingen. Na enige discussie werd het verzoek met 4 tegen 3 stemmen afgewezen. Vóór stemden de leden Bon, v. Veen en van Baren. Tegen stemden de leden Kool, Lauwers, Blom en de Groot. Op voorstel van B. en W. wordt vervolgens besloten een bedrag ad 50uit te trekken voor rattenbe strijding en wordt voor de leden van de commissie van advies, als be doeld in artikel 8 der Woonruimte- wet 1947, voor het bijwonen van hun vergaderingen een presentiegeld van 2.per lid per bijgewoonde ver gadering. Van de minister van wederopbouw en volkshuisvesting ontving het ge meentebestuur bericht, dat ook de zesde nieuwgebouwde woning in het Noordeinde aan een particlier kan worden verhuurd, indien bü het ge reedkomen dier woning geen bericht van genoemde minister is ontvangen, dat een ambtenaar voor het bewonen in aanmerking komt. Na geheime zit ting besluit de Raad de woning te verhuren aan G. Rijneker. Nu G. Rijneker de door hem en zijn gezin thans bewoonde doch feitelijk onbewoonbare woning zal verlaten, wordt besloten aan het R.K. kerkbestuur toestemming te vragen om na afbraak van het geheel ver vallen pand ter plaatse een parkeer gelegenheid voor rijtuigen en auto's te mogen maken ten gerieve van de kerkbezoekers. Met betrekking tot de woningbouw plannen deelt de voorzitter nog mede, dat de met de betrokken grond eigenaren gevoerde onderhandelin gen tot een volledige overeenstem ming heben geleid, doch dat nog enige nieuwe onderhandelingen zijn geopend, ingeval onverhoopt in 1948 een te gering aantal woningen mag worden gebouwd om het grote bouw plan economisch uit te voeren. Op voorstel van B. en W. wordt daarna besloten tot incorporatie van het toelagenstelsel, opgenomen in dc gemeentelijke bezoldigingsregelingen en tot het verlenen van de medewer king der gemeente ten aanzien van een verzoek, ingediend door het be stuur der christelijke school alhier, om beschikbaarstelling van gelden, benodigd voor het betegelen van het schoolplein. Daarna komt in behan deling een verzoek van Gedeputeer de Staten om te vernemen op welk bedrag de gemeenteraad de bezol diging der wethouders zou wensen te zien vastgesteld. Na korte discussie, waarbij de wet houders niet tegenwoordig zijn, wordt besloten aan Gedeputeerde Staten te doen mededelen, dat een jaarwedde voor de wethouders van ƒ225 wenselijk en billijk wordt ge acht. In verband met het feit, dat goed keuring op de verordening tot hef fing van straatbelasting op 1 Januari 1948 afloopt, wordt besloten maatre gelen te treffen, welke kunnen leiden tot verlaging van de heffing voor de ongebouwde eigendommen van 3 pet. op 1 pet. De heffing voor de gebouw de eigendommen zal dan op 6 pet. moeten blijven gehandhaafd. Bij de rondvraag wordt er dooi de heer Lauwers de aandacht op ge vestigd. dat de Wilhelminavereni- ging feitelijk haar medewerking weigert aan de totstandkoming van een plaatselijk comité, in het leven tc roepen in verband met het aan staande regeringsjubileum van H. M. de Koningin. De voorzitter zegt toe, zich met de heer De Haan, voorzitter van de Wilhelm ina ver., in verbinding te zullen stellen. Bij de sluiting der vergadering dankt de voorzitter de leden van de Raad, de wethouders en de ambte naren ter secretarie voor de pret tige samenwerking gedurende do maanden, welke spr. in het afgelo pen jaar burgemeester van Zeven hoven is geweest. BODEGRAVEN Koster v. Leeuwen exit. Nieuw jaar 1914 deed hij zijn intrede als koster. En zoals dat op vele kleinere plaatsen het geval is, had hij ook de zorg over het kerkhof, hanteerde hü hark en spa in de tuin van de pas torie of liep achter de grasmaaima- chine. Hoeveel maal zullen de klok ken gebeierd hebben door de rukken van zijn hand? Hoeveel malen heeft hij voor onze doden een plaats ge ruimd op de dodenakker en ze weer met een zandtapijt toegedekt Hoe dikwijls zal h(j deze grootscheeps ge zuiverd hebben of „geschud", zoals dat met eep vakterm heet? Maar be langrijker dan deze vragen is de vol gende: hoe vaak heeft „onze Koos" op zijn post ontbroken? En dan ver nemen we, dat hij in een trouwe diensttijd van 34 jaar slechts 2 maal door ziekte afwezig was. Zeldzaam! Verheven is de taak van 'n koster: meewerken om de diensten tot Gods meerdere eer en glorie te doen ver lopen. Hij is het eerst in 't kerkge bouw en gaat er 't laatst uit. En Koos heeft het gedaan met 'n ouder wetse, dus degelijke stiptheid, vier en dertig lange jaren. En als hij zich s Zondags onder de H.H. Missen van een minder ideële kant moest laten zien, ais man van de dubbeltjes dan heeft hij deze taak toch steeds met tact en clementie volbracht. 15 Januari a.s. zal hij voor 't laatst de kaarsen aansteken, en ampullen en paramenten in orde brengen. Drie dagen later wordt hij zeventig. Dan krijgt hij een welverdiende va- cantie. Moge het hem, deze trou we werker in de parochiële doening van elke dag, niet aan belangstelling ontbreken in de dagen van zijn af scheid en zijn zeventigste verjaar dag. Als opvolger komt de heer Eij uit de Meern. die reeds als tuinman z'n sporen schijnt te hebben verdiend. Dat hij „onze jubilerende Koos" waardig vervangen moge! KOUDEKERK .Voer een nieuwe luidklok. On der voorzitterschap van burgemees ter Verheul heeft zich een comité gevormd om gelden te verzamelen ter verkrijging van een nieuwe luidk'ok Tot dit doel heeft het comité een toneel- en muziekavond georganiseerd op Vrijdagavond in de zaal van Hotel De Bruin. Opge voerd zal worden „Muggen om de kaars'. „Kunst na Arbeid" verleend de muzikale medewerking. WASSENAAR GEMEENTERAAD In de gistermorgen gehouden Raadszitting werden de volgende voorstellen van B en W zonder dis cussie aangenomen Aan dc heer A. A. Janse werd ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school aan de Bloemcamplaan in ver band met zijn benoeming te Domburg, In zijn plaats werd benoemd de heer K. Weyland, hoofd der Openbare la gere school te Zoeterwoode. Tot on derwijzer in de lichamelijke oefening aan de openbare lagere scholen I en II en aan de openbare Ulo-school werd benoemd de heer M. v. Arkel, consulent voor lichamelijke opvoe ding ter inspectie Delft, te 's-Gra- venhage. Besloten werd voorts me dewerking te verlenen aan de ver eniging voor Chris/oe>lijlk Nationaal Onderwijs voor het bouwen van twee lokalen voor handenarbeid op de overdekte speelplaats achter de school aan de Herenweg 4. De Gemeente trad als lid toe tot het Nederlandse Instituut voor Volkshuisvesting en Stedenbouw. De Raadi besloot tot conversie van een geldlening oorspronkelijk groot 100.000.- nog groot 65.000 gesloten bij de N.V. Algemene Noord-Hol landse Maatschappij van Levensver zekering, gevestigd te Haarlem. In de legesverordening werden enkele wij zigingen aangebracht. Het verslag van de behandeling der overige agendapunten volgt morgenavond. ZOETERWOUDE Middenstand. De maandelijkse bijeenkomst was goed bezocht. Op merkelijk is het: des te meer verga deringen er gehouden worden, des te groter activiteit ontwikkeld wordt. Het was de leden een verrassing, dat de directeur van het Centraal Bu reau, de heer Jan Bakker, aanwezig was om het vuur van de kadercursus, dat zo hopeloos gedoofd was. weer op te rakelen. Er waren maar 4 cursisten overgebleven. De plannen voor de vastenavond viering mislukten door dezelfde moei lijkheden; het bestuur zal overwegen wat nog te doen. De vraag werd ge steld: hebben de leden behoefte aan feest, waar reeds zoveel gelegenheid tot uitgaan bestaat. In ieder geval zal de viering van het Patroonsfeest op 13 Juni „St. Antonius van Padua", gevierd worden. De geestelijk adviseur lokte een zeer vruchtbare, ernstige discussie uit over handelsmoraal. Hierna ont spon zich een belangrijke bespreking over noodzakelijke verbeteringen. Vooral over de toestand van het Wa tertje, de belangrijkste winkelstraat, werd zwaar geboomd. Besloten werd aan de gemeenteraad een adres te richten om een afdoende verharding beschoeiing en vooral verbetering van de hoek nabij de Schoutenbrug met betere straatverlichting. Ook werd besloten aan de P.T.T. een adres te richten om vroegere postbestelling en aan het gemeentebestuur hiertoe medewerking te vragen. Zeer in den brede werd het onderwijsvraagstuk besproken en ten slotte werd beslo ten een ouderavond aan te vragen in samenwerking met de andere organi satie, omdat het nodig is, dat de ouders weten hoe mede tc werken aan het onderwijs. Ondertrouwd: KEES M. BARNING en CORRY A. OVERDUIN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men Huwelijk. Zij hopen elkaar het H. Sacrament van het Huwelijk toe te dienen op Donderdag 29 Ja nuari a.s., dés morgens te tien uur, in de Parochie kerk van O. L. Vrouw On bevlekt Ontvangen (Harte- brug). waarna een gezon gen H. Mis ter hunner in tentie zal worden opgedra gen. 821 Lc-iden. 8 Januari 1948. Oude Singel 16. Rijn- en Schiekade 23 Gelegenheid tot feliciteren na de H. Mis in de Pasto rie. Haarlemmerstraat 106. Toekomstig adres: Oude Singel 16. t Voorzien van het H Oliesel, overleed geheel overgegeven aan Gods H. Wil, na een langdurig, doch gedul dig gedragen lijden, nog geheel onverwachts, onze innig geliefde va der en grootvader, de heer HENDRIK OVERPELT Weduwnaar van GEERTRUIDA VAN RIJN in de ouderdom van 69 jaar. 830 Uit aller naam, J. J. POSTMA Leiden. 7 Januari 1948. Pioenstraat 24. Corr. Adres Pioenst. 22. De H.H. Uitvaartdienst zal plaats hebben a.s. Zaterdag in de Parochie kerk van de H. Petrus te half acht uur, waar na de begrafenis van uit de kerk te onge veer 10 uur op de R. K. Begraafplaats Zijlpoort. Rozenkransbidden Don derdagavond te half acht ten sterfhuize en Vrijdagavond te 8 uur in de kerk. f 1898 1948 2 De 27e Jan. hopen onze 2 dierbare ouders, groot- 5 ouders en overgroot- J l ouders HENRICUS VAN DER WEIJDEN HELENA MARIA 1 l VAN DER WEIJDEN— MINCK de dag te herdenken, dat ze voor 50 jaar l elkaar het H. Sacra- ment van het huwelijk 1 hebben toegediend.. Dat God hen nog 'lang moge sparen, is de wens 2 van hun i t dankbare kinderen, 4 kleinkinderen en j j achterkleinkind Riinsburg, 7'Jan. 1948. Vliet Z.Z. 34. 832 Woensdag 21 Jan. ho- pen onze lieve ouders i P. W. NOORDER MEER 2 en G. TH. NOORDERMEER —VAN VELZEN j de dag van hun 25-jari- 2 ge echtvereniging te 2 herdenken. De H. Mis 6 uit dankbaarheid wordt opgedragen 21 Jan. te 9.30 uur. Dat God hen j nog lang moge sparen is de wens van hun. dankbare kinderen, Cor en Ria Jo i Cilia Truus Kees 2 Piet Nico 842 f Gel. tot feliciteren van 2 4 tot 5 uur Groote l Steeg 11. Katwijk a. d f Rijn. 2 21 Net R. K. Persoon, 42 j. wil enige of meer dagen per weeje benutten, met een of ander werk. Condi tie nader overeen te ko men Br. onder no. 4028 bureau van dit blad. 2* R. K. Meisje. Mevrouw Versteeg, Avenue Soret 1, Genève, Zwitserland, vraagt zo spoedig mogelijk flink R. K. meisje, goed kunnende- koken. Er is reeds een Hollands 2de meisje jn betrekking. Be slist van goede get. voorz. Alle inlichtingen bij mevr. Povel. Roodenburgerstraat 60. Leiden, telefoon 24171. 3? R. K. Meisje b. z. a., 17 jaar. middenstand, om ge plaatst te worden als win keljuffrouw onverschillig wat. Br. onder no. 841 aan agent van dit blad te Oude- Wetering. Heren Slagers worden uitgenodigd tot bijwoning van een te houden op 12 JANUARI des nam. 4 uur in HOTEL RIJNLAND, om te komen tot oprichting nieuw Blok. NAMENS SLAGERS EN 845 PLAATSELIJKE GROSSIERS 2* R. K. Meisje b. z. a. als werkster of hulp in de huis houding, 4 dagen per week, van goede giet. voorzien. Br. onder letter B aan P. Wortman. agent L. Crt* te Rijpwetering. 838 Er zijn WIEGEN... En er zijn WIEGEN Maar een koopt U natuurlijk bij Haarl.straat 137 - h. Donkersteeg 2-4-6 Onze Babykaari Is overbekend, wij behoeven hiervan niets te zeggen, want terwijl ONZE bekende WOL altijd in alle kleuren op Babykaart te leveren is. Hierin zijn wij niet te over treffen. Onze reputatie van 75 jaar, zegt alles. kan niet iedereen Maar nette R. K. Meisjes, die huishoudelijke werk zaamheden willen verrichten in het 844 verlichten vooreerst de taak van de Eerw. Zusters, en leveren daardoor een belangrijke bijdrage in dé Behoorlijk loon en goede kost. Aanmelding bij de Eerw. Overste. UIT DUINEN AANVOER RECHTSTREEKS PRIJS VAN S 3.50 TOT 5.00. Bel op K 2533276. L. A. v. d. BURG WILD HANDEL NOORDWIJKERHOUT. Donderdag en Vrijdag bestellen, Zaterdag bezorgen. Kunsthandel T. OOMS HAARLEMMERSTRAAT 93 houdt vanaf VRIJDAG 9 JANUARI grote (kdcmó-apuiimitity SCHILDERSTUKKEN tegen de LAAGSTE PRIJZEN Ziet de etalagesl ADMINISTRATIEVE HULPKRACHT gevraagd. Einddipl. Gymn., H.B.S. of overeenk. ontvv. Rijksregeling. Uitsluitend schrift, soil. Dir. Rijksmuseum Geologie, Garenmarkt 18. 840 3T Jongeman 's middags vrii hebbende b. z. a. on verschillig wat voor werk Br. aan P. Lemmers agent v. d. blad te Leimuiden on der no. 834. <2 R. K. Landarbeider b. z. a. per 15 Maart a.s., alle we£k kunnende doen. maar niet kunnende melken. Huis moet disponibel zijn. Br onder no. 835 aan agent van dit blad te Leimuiden. 'S' R. K. Bakkersleerling v. e. g. v.. b. z. a. Br. aan J Groeneweg agent L.Crt. or.der no. 819 te Stompwijk. 2* Chauffeur. 22 jaar. b. z. a Brieven onder no. 820 aan J Groenewee agent L Crt. te Stompwijk. Abonnementen en advar- tentfën worden aangenomen door J. V. d. WERELD ZWARTEWEG 3 OP RUIMING Aanvang Vrijdagmiddag half drie Honderden kledingstukken van prima v. o. kwaliteit tegen minder dan 2/3 der vooroorlogse waarde, b.v.: csmesmantels vanaf 4.89 dames japonnen vanaf 0.98 damesrokken vanaf 0.89 meisjesjurkep vanaf 0.19 meisjesmantels vanaf 0.98 hereneostuums vanaf 4.98 herenjassen vanaf 7.98 verder pracht heren Smokincostuum 39. v.o. Kinderwagen 30. Enige prachtige winter jassen en costuuras, da mes,. heren- en kinder schoenen reeds voor ENKELE KWARTJES! ALLES ZONDER PUNTEN OF BON EN SPOTGOEDKOOP!!! Pakmatriaal medebrengen. SLEGTENHORST's GOEDERENBEURS PIETERSKERKHOF 26 lik P. K. KOORSTEEG 23. Telefoon 25476 Adverteert In dit blad Morgen Vrijdag 9 Januari van 10 3 en 6 9 slechts EEN dag das sonder punten Tan een partjj Damesmantels, Japonnen, Mantelcostuums, Bontmantels, Herenkleding, enz. in „De Burcht" Burchtsteeg bij de Vismarkt GROOT LEIDS BEDRIJF VRAAGT: voor spoedige indiensttreding Brieven met volledige inlichtingen omtrent be voegdheden, leeftijd, referenties, salaris enz. onder no. 831 bureau van dit blad. LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. Oe Leidsche Courant Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3