WOENSDAG 7 JANUARI 1948 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDEN JUBILEA OPENBAAR SLACHTHUIS. Tijdens een bijeenkomst van per soneel -n genodigden herdachten de heren J. W. A. de Boer en F. d Hertog het feit, dat zij op 1 Januari 25 jaar als keurmeester verbonden waren aan het Openbaar Slachthuis en de Keuringsdienst van Vee en Vlees, alhier. De directeur, Dr. K. Reitsma, heet te de jubilarissen met hun familie leden hartelijk welkom in de feeste lijk versierde localiteit en gaf daarop het woord aan wethouder D. v. d. Kwaak, die hun namens het Gemeen tebestuur dank bracht voor de ge trouwe plichtsvervulling onder aan bieding van de gebruikelijke grati ficatie. Burgemeester H. Smeets van Zoe- terwoude herinnerde eraan, dat de jubilarissen hun werk aanvingen in de tijd, toen de Vleeskeuringswet pas was tot stand gekomen en dus nog veel weerstand moest worden over wonnen bij slagers en boeren. Hun tact en welwillende houding heeft hierin grote verandering gebracht. Burgemeester K. van Diepeningen van Leiderdorp hoopte dat de om standigheden het spoedig weer moge- Hik zouden maken, dat de heer Den Hertog iet vee bij de slagers ter plaatse zou kunnen keuren en wenste beide heren Gods zegen toe in hun verdere loopbaan. Hierna nam de directeur opnieuw het woord om op het hygiënische be lang van de keurmeesterfunctie te wijzen en beide te prijzen voor vcortreffelijke wijze, waarop zij hun taak steeds hadden vervuld. Achtereenvolgens werden nu lukwensen uitgesproken door de he^r J A. Vochteloo als voorzitter der Personeelsvereniging, door hun on middellijke chef, de keuringsveearts J. C. Choufour, de heer Tieleman na mens de C.V. Tieleman Dros. de heer C. Mes namens het P.T.C.. de heer G. P. Bergers namens de beide Slagerspatroonsbonden en heer W. Stoelman als collega, waarna de heer H. Smittenaar in een humoritisch rijm nog verschillendie gewoonten en eigenaardigheden van de jubilarissen in het licht stelde. De heer de Boer dankte mede na mens zijn collega den Hertog voor de vele waarderende woorden en de prachtige geschenken en bloemen, waarmede deze vergezeld waren. Het officiële gedeelte van de hul- DE DOMINEE EN DE ZAAG In de Herst. Evang. Lutherse gemeente te Amsterdam is een conflict uitgebroken. Als gevolg daarvan had de voorzitter van het college van Ouderlingen de toegang tot de kerk aan de Klo veniersburgwal ontzegt aan de predikant, cs. Bik, toen deze Zondagochtend een dienst wilde leiden. Alle deuren waren geslo ten en gegrendeld. De dominé nam hiermede echter geen ge noegen. Hij en zijn volgelingen verschenen met een zaag en met behulp daarvan werd een paneel uit een der toegangsdeuren ver wijderd. Hierna werden de deu ren geopend en kon ds. Bik een dienst leiden. Hij hield een pre dikatie over de „huurling, die vlucht, omdat hij een huurling is en geen zorg heeft voor de kudde". BINNENLAND. Tot geheim Kamerheer zijn door Z. H. de Paus benoemd prof. R. Post, rector magnificus van de Nijmeegse Universiteit, en prof. dr. L. J. M. van den Berg, bijzonder hoogleraar aan de Universiteit te Utrecht. Bij een brand te Tilburg is een schilder, de 40-jarige. E. Goewie, omgekomen. Vermoedelijk had hij bij het binnenkomen van een op slagplaats bij zijn woning een bran dende lucifer in de hand, waardoor brand is ontstaan. Omwonenden za gen hem midden in de vlammen. Met vereende krachten heeft -men hem uit het vuur gered, doch spoedig daarna is hij overleden. Een automobilist vond op de weg bij Steenbergen een fiets liggen en even verder een bewusteloze ver wonde man. Hij vertelde later be roofd te zijn. Doch bij onderzoek bleek alles gefungeerd. Hij had als incasseerder van een bankinstelling een bedrag gestolen. Met ingang van het nieuwe jaar is de premie voor verplicht-verzeker den voor het ziekenfonds verlaagd van 4 tot 3.8 pet., waarvan de helft van het salaris in mindering wordt gebracht. Buitenlandse schepen, die in Ne derlandse havens bunkeren, moeten in het vervolg de kolen betalen met dol lars. Wij hebben de kolen óók in Ame rika met dollars moeten kopen. Als opvolger van het Eerste Ka merlid mr. J. C. A. M. van de Mortel is benoemd dr. G. W. M. Huysmans, de huidige minister van economische za ken. Deze zal de benoeming uiteraard niet aanvaarden. Na hem komt in aan merking de heer Th. R. J. Wijers. In April 1949 zal een wereldcon ferentie van padvindsters in ons land worden gehouden. Twee-en-twintig landen zullen ieder drie afgevaardig den zenden. Tot burgemeester van Hattem is benoemd de heer K. Toornstra. De heer J. A. F. Mallens is, gerekend van 1 Maart 1946 af, opnieuw benoemd tot burgemeester van Loon op Zand. Op zijn verzoek is hem met ingang van 1 Januari 1948 eervol ontslag als zo danig verleend. BUITENLAND. St. Gudule de bekende Brus selse kerk wel te verstaan, niet de heilige zelf is onder controle ge steld. In de nabijheid worden n.l. werkzaamheden verricht ermen vreest, dat het gebouw ongewenste bewegingen gaat maken. Te Moskou is de oudste zoon de bekende Russische schrijver Tol stoi overleden. Hij is nooit meer ge weest dan de zoon van zijn vader en is in die kwaliteit 84 jaar geworden Een Oostenrijkse postzegel uit de tijd van het Oostenrijks-Hongaar se keizerrijk, de z.g. „Merkur Rose", i3 te Wenen op een veiling verkocht voor 19.500 Oostenrijkse schilling. De Joden, die in het Joodse kwartier van Jeruzalem omsingeld zijn door Arabieren, kregen na 5 da gen honger. Vier pantserwagens, be mand met Britse troepen en politie, hebben gisteren de blokkade door broken en voedsel gebracht aan de opgeslotenen. De Deense regering wordt zui nig. Zij heeft besloten om met ingang van 1 April haar militaire attaché's te Londen, Moskou en Bern terug te roepen. diging was hiermede ten einde. On der het genot van enige verversingen bleef het gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen. CILLI-SYMPHONIE. Op deze avond van Cilli Wang, waaraan Fredy Salten zijn pianisti sche medewerking gaf, heerste er groot en oprecht pleizier in de goed gevulde Schouwburg, en dat zou ook niet anders kunnen, want de kunst van Cilli Wang is« opgewekt, geestig en gracieus, guitig en voornaam te vens. De inventie schiet werkelijk nergens te kort, en de techniek is de finitief overwonnen. Voor een groot deel een zelfde programma als vori ge keer maar niet minder waarderen wij haar plastiek en penetrante be lichting. Zelf zegt zij: „Ik dans de humor van de ernst. Ik noem mijn dansen metamorphosen en streef er naar mijzelf in iemand of iets te ver anderen". Daar slaagt ze perfect in. Nooit valt zij nagenoeg in herhaling door haar sterk ontwikkelde en veel zijdige fantasie en vindingsrijkheid. Het gebaar is bevallig, stijlvolle be weging. de natuurlijke dansluet komt tot uiting, hoewel zij meermalen niet zo zeer de dansbeweging als wel de dramatische bedoeling uitdrukt. Dan wordt 't meer gebarenspel, waar 't aankomt op lichaamshouding, gelaats uitdrukking en armbeweging, dan is voordrachtskunstenares, „Lied ohne MWorte". In bonte verscheiden heid gaat de symphonie aan ons voor .bij, in velerlei nuance en contrasten. Vanaf de bewonderenswaardige „Op geblazen soldaat" over verschillende dansen naar „De Vogel", bescheiden, verrassend en punkgaaf. Dan „de Sa- longiraffe", geestig en genoeg muzi kaal. Men ontmoet nog meer beken den. De Vrek (suggestief) en Spoken, de lachlust opwekken. De noviteit „De muzikale muskiet" was minder geslaagd; de Kleine man, een drama tisch bewegingsspel, waarbij meer sprake is van plastiek dan choreogra fie, maar waarin de kleine emoties voortreffelijk wordfen' belicht. Ver nuftig gevonden „de Vrolijke acro- baatjes" en na het mondaine dans paar, nam het applaus voor de dan seres, die waarlijk niet aan eenzijdig heid van bedoeling lijdt, nagenoeg het karakter aan van een ovatie. Fredy Salten is een begaafd pianist. Hij cundeerde haar met veel begrip en aanvoeling en deelde terecht haar groot succes. J. Kortmann. DE WOLDIEFSTAL. In verband met de diefstal va K.G. wol bij de fa. P. zijn terzake heling nog door de nolitie aangehou den de 32-.iarige G. K., de 38-jarige R. K. en de 41-jarige W. S. KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Aan de heer Isaac Heymans, voor man in de wolwasserij oer firma o J. Krantz en Zn., werd de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau verleend. KATHOLIEKE JONGENSSCHOOL VOOR BUITENGEWOON LAGER ONDERWIJS. De jongensschool van de Ste. Li dwinaschool voor zwakbegaafde kin deren is met 1 Januari 1948 een zelf standige school geworden, onder he hoofdschap van de heer O. Hettinga. Deze school is tijdelijk onderge bracht in enkele lokalen van de R.K. Jongensschool, Haarlemmer straat 240 (Pelikaanstraat). De plechtigheid der opening heeft hedenmorgen plaats gehad. Wij ko men hierop morgen uitvoeriger, terug. BONKAARTEN AFHALEN. Donderdag zijn aan de beurt de ge zinnen van niet-zelfverzorgers, waar van het hoofd een stamkaartnummer heeft van 94401 t.m. 102400. Meebren gen: de stamkaarten, inwisselingsbon nen van de lopende bonkaarten, even tueel inlegvellen (voor schoenenbon nen) en controlekaart moeders (voor toeslagkaarten). Het kantoor aan de Steenschuur is geopend van 8.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur. K.A.J. „St. Petrus". Woensdag avond om 8 uur gaan wij, na een lange vacantie, ons nieuwe jaar be ginnen en wel in het Don Boscohuis op het Rapenburg. Wat deze avond zal brengen, begrijpen jullie wel. Het nieuwe jaar wordt ingeluid en tevens een klein Driekoningenprogramma De aalmoezenier komt met een gees telijk puntje en bij erg lage tempe ratuur de sportman nog met een lichamelijke oefening. Een goede geest presteerd het meest! BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobus Adrian-us z. v. G. J. de Hoog en N. van Breda, Erie Peter z. v. J. H. Wolkers en M. L. de Roo, Margaretha Martina Maria Jo- sephina. en Martina Margaretha Ma ria Josephina 2 d. v. S. S. Eijs en- P M. Starreveld, Emamuel Johannes Pe trus z. v. N. A. L. v. d. Vaart en A. Sralen, Margaretha Maria Cor nelia d. v. P. v. d. Berg en J. A. M. Denzen, Ida Agatha Maria d.v. N. Hogenes en I. M. v. Diest, Maria d. v. C. de Vrij en C. G. Berens Jo hannes Maria z. v. T. Weber en M. A. B. Bruijninckx. Hendrik z. v. H. v. d. Zeeuw en N. Peter, Dirk z. v. J. Siebert en L. Ramak, Cornelis Jo hannes z. v. J. C. Zaayer en G. v. Wijhe. Overleden: L. Sneeuw z. 6 dagen, J. de Leen wedn. 82 j. W. Helven- steijn man 71 j. L. Schaap huisvr. v. J. v. Duijn 60 j. RECHTZAKEN ZWARTE SLACHTING VAN EEN GESCHONKEN KOE. Voor de economische politierechter te Rotterdam hebben terechtgestaan de 55-jarige G. P., rector van het se minarie te Haastrecht en de 56-jarige J. H. van D., broeder in hetzelfde seminarie, wegens het feit, dat de_ broeder in December 1947 een aar het seminarie geschonken koe had ge slacht in een kelder, terwijl de rec tor daartoe de gelegenheid heeft ge geven. De rector verklaarde, dat het de bedoeling wa- om de studenten, on der wie verschillende t.b.c.-patiënten, met Kerstmis een extra stukje vlees te geven. De officier eiste tegen hem, in aanmerking nemende, dat de slachting niet voor de zwarte handel geschiedde, een boete van f 2500, subs, tien dagen hechtenis. Het von nis luidde 2000 boete subs. 30 da gen hechtenis, met verbeurdverkla ring van het in beslag genomene. De broeder verklaardè de koe al leen te hebben geslacht, hetgeen ech geen echter door de rechter en de of ficier in twijfel werd getrokken, ge zien de primitieve middelen, waar over men de beschikking had. De ver dachte verklaarde echter als mi! broeder in Bulgarije te zijn geweest er. daar meer slachtingen te hebben verricht, zodat hij dus ter zake vrij deskundig was. De eis luidde vier we ken gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. Het vonnis luidde drie weken gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. HAAGSE POLITIERECHTER. De verleiding was groot. Dc electricien P. L. te Leiden had var de gelegenheid, dat hij veel bij eer familie aan huis kwam misbruik ge maakt om er geld en een horloge te stelen. Volgens verdachte was de verleiding groot geweest, hetgeen niet wegnam, dat de Officier drie maanden gevangenisstraf eiste. De. rechter veroordeelde tot een maand gevangenisstraf. HILLEGOM Na 24 uur in het water gelegen te hebben, is gistermiddag door de rijkspolitie uit de Ringvaart onder de gemeente Nieuw-Vennep opge- dregd de 11-jarige Jacob Staring, die door het stormachtige weer uit een roeiboot was geslagen. Verleden jaar heeft de familie Sta ring op dezelfde wijze een kind ver loren. ALPHEN AAN DEN RIJN Jaaroverzicht „St. Bonifaciusparo- cliie". Aan het einde 1947 bedroeg het aantal communicanten van de St. Bonifaciusparochie alhier 2633, cn 712 kl. kinderen. Bij vorig jaar vergeleken een vermeerdering van 128. Er wer den 40 huwelijken gesloten (30 in de parochie en 10 elders). 31 Parochia nen zijn overiedei., waarvan 27 oude ren en 4 kinderen. Er werden 165000 H. Communies uitgereikt. Er werden 135 gedoopt, waarvan 59 jongens, 64 meisjes en 12 groteren. L.T.J. Veel is in de jaarvergade ring van de L.T.J. verhandeld. De voorzitter, de heer L. Maas, hield een kernachtig openingstoespraak. Bouw Capteyn las zijn notulen, de secretaris v. Niekerk gaf zijn pittig en geestig jaarverslag en de pen ningmeester Piet Boeren deelde tot aller genoegen mee, dat er ook nog wat „centen' in de kas waren. De. secret., op wie,' zoals de voorzitter dat memoreerde, de L.T.J. voor een be langrijk deel „draait", gaat als func tionaris- van het secretariaat heen en dit speet de afdeling temeer, daar Van Niekerk districts-leider is en in de diocesane raad een functie uit oefende. Tot voorzitter werd herko zen de heer L. Maas, als secr. werd gekozen de heer H. Straathof en als vice-voorzitter de heer P. Oostdam. Ir het dagelijks bestuur van de N.K. J B. werd gekozen de heer D. Ver- beij. Geboren: Gerard, z. v. A. Groe. nestein en N Hoogendoorn; Fennichje d. v\ A Dissel en F. Bos; Adrianus F. M„ z. v. G W. de Jong en M. N. Goebel: Dirk, z. v. A. Klarenbeek en M. A. Dongelmans; Anneke W., d. v. W. S v. d. Meent en W. Böot; Sijtje M., d. v. M. Bos en Cl E. van Geme- ren; Cornelis A. L., z. v. R. J. de Greef en M. C. van Stralen; Elisa beth A. M., d. v. J C. Vernooij en C. M. Blonk, Wilhelmina P. A.. d. v. S. P. Mens en W. Loomans; Theo- dorus M., z. v. C. Rijsdam en P. C. Vrisekoop; Elsje Jd. v. A. Ram en E. J. Fijn; Cornelia C. M., d. v. P. A Duits en P- A. Bunnik; Cornelis B., z. v. C. Koogeveen en G. Ver- gunst; Pieter G.. z. v. .T. M Mulder; Gerrit J., z. v. G. J. Molenaar en B. Dekker: Anna M., d. v. F. P. van Beek en M. Penders; Gerardus, z. v. A. Sneeuw en A. Bosman; Leendert, z. v. A. Sneeuw en A. Bosman; Jozef, z. v. J. Lagendijk en K. Bruines. Huwelijksaangiften: M. Lablans 25 jaar en H Chr. Bergshoeff 24 jaar. Huwelijken: J. Bosman 30 j. en M. van Vliet 26 jaar. Overleden: A. van Vliet, 66 j. echt genote van M. v. d. Pouw Kraan; G. Haak, 31 j. echtgenoot van F. E. de Graaf; Simon H. TuLs, 11 weken; A. van den Berg, 69 j. weduwe van H. de Vos; F. W. van Loo, 51 j echt- ge.noot van N. M. Schouten; Janne tje Hoogendoorn 68 j. weduwe van C. den Hertog. BOSKOOP Vrouwenbeweging. „Averechts- Rechts" is- de titel waaronder de gees telijk adviseur een 6-tal praat-avon den houdt voor de gehuwde leden. Woensdag 7 Jan. a.s. „gaat" de twee de avond. De eerste was zeer interes sant en leerzaam. De tweede kunt u zelf^ meemaken in het 'Veronica- zaaltje bij de Zusters 's avonds 8 uur. HAZERSWOUDE Geboren: Maria Anna, d. van M. J. Kompier en M. C. Heemskerk; Pieter. z. van P. van Tol en E. van Zanten; Alida Adriana, d. van M. W. L. Koeleman en K. Louwers; Bon ne Klaas, z. van L. Lutgendorf en H. Jansen; Boudewijna, d. van C Buiten huis en A. Langhout; Paulus Joannes Michaël, z. van P. A. Zwartjes en Th. H E. van Beek; Wilhelmus Gerardus Michaël. z. van W. J. van der Velde en M. W. A. Straver; Gerritje Corne lia Klazina, d. van C. P. de Gelder en C. K. van Soest. Ondertrouwd: M. C. R. van der Gaag 25 j. en J. M. Verhaar 29 j. KATWIJK AAN DEN RIJN L.T.B.-feestavond.' Een Vasten avondfeest van de L.T.B. afd. Kat wijk a. d. Rijn. We zouden het te vens een zangfeest kunnen noemen, dat we gisteren mochten meemaken. Aan een vererend verzoek van de L.T.B. om hier te willen optreden hadden „De Vrolijke Zangers" uit Loosduinen onder leiding van de heer v d. Zalm gaarne gehoor gegeven en mitsdien smaakten velen weer eens het genoegen een „echte, genot volle zangavond" bij te wonen. Het was een avond vol kunstgenot, een smaakvol program, voor elk wat wils. Korene kwartettene soli, co- mische nummers zowel als ernstige en ook religieuze muziek, een twin- LAATSTE BERICHTEN Ter bestudering van het Neder landse politie-apparaat vertoeft de 27-jarige zoon van Soekawati, de pre- sident van Oost-Indonesië thans voor zes maanden in Den Haag. De zoon de president, die commissaris van politie is op Bali, is ingedeeld bij het Haagse politiecorps, waar hij de verschillende afdelingen zal bestu deren: N. Soekawati is erthousisast over Nederland.' Hij heeft grote be wondering voor de Nederlandse poli tie, terwijl hij opgetogen is over on ze distributie-organisatie, omdat men op de aangewezen bonnen ook inder daad de bedoelde artikelen kan ko pen. In Juli hoopt de jonge commis saris weer naar Bali te vertrekken. MINISTER MANSHOLT SPREEKT OVER PRIJZEN VAN ONZE VOEDINGSMIDDELEN. Vrijdagavond 9 Januari van 20.05 uur tot 20.25 uur zal de minister van Landbouw. Visserij en Voedselvoor ziening, de heer S. L. Manshoit, o*er de zenders Hilversum I en II spre ken over prijzen van onze voedings middelen. In dit kader zal de minis ter speciaal een beschouwing wijder, aan de boterprijs en de regering sub sidie op de boter. MAN OP ONBEWAAKTE OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN. Op de onbewaakte overweg aan de Veenweg te Apeldoorn is hedenmor gen even voor 10 uur een 75-jarige man P. H., toen hij op het laatste moment wilde passeren, door de trein gegrepen en nagenoeg op slag ge dood. WEERSVERWACHTING NU EN DAN BUIEN. o Aanvankelijk zwakke tot mati- g o ge wind, doch reeds spoedig o o weer toenemend uit richtingen 5 o tussen Noord en West en opnieuw g 5 daling van temperatuur. Meest 9 zwaar "bewolkt met nu en dan 5 o buien. g oooooooooooooooooooooooooooooooooo Jicvidt JCwiek en de „MitCiaenen-enfenió 33. Na een uur werd Thep wakker. Hij blies eens door zijn pijp en hield ze dan tegen het licht, om er door heen te kijken of zij soms verstopt was. Hierop haalde hij zijn tabak te voorschijn en stopte zijn pijp. Uit een flesje goot hij er benzine op en stak de zaak in brand. Mijnheer Simon Sop haalde drie vastenavon>I-mas kers en gaf die aan Karei Kwiek, Gabriël en de luitenant. „Zo zullen ze jullie niet herkennen'', zei hij, „en heb je geen last van filmmensen of verslaggevers van de krant en ook niet van de pief-paf-poef-broeders." Hij maakte Theo, die alweer inge slapen was wakker door diens neus vast te pakken en hem tegelijk zachtjes op zijn hoofd te kloppen. Zo werd Theodoor altijd gewekt door zijn hospita, had deze eens verteld. „Mijnheer Tufsprefc Simon, „er wordt vertrokken." „Zo", zei Theo door, hij stond op en tufte op zijn tenen zo snel hij kon voor het ge zelschap uit naar de wachtende auto toe. Hij deed de deur open en wat zag hij? Een groot stuk karton, waar op met enorme letters geschilderd was: „Pief-paf-poef. Uitkijken troef.Daaronder stond heel klein: „Dit is de laatste waarschuwing en nu moeten jullie het verder zelf maar weten." Theodoor nam het karton, draaide het om en schreef: „Tuf, tuf, tuf, wij zijn niet bang voor bluf."' Hij haalde een hamer en een spijkerdoos uit zijn binnenzak en hing het pla- kaat aan de dichts bij zijnde lantaarn paal op. Daarop startte hij de wagen en reed met zijn drie nieuwe vrien den weg. tigtal nummers die allen op onbe rispelijke wijze en glashelder werden ten gehore gebracht. Geen wonder, dat na ieder nummer het auditorium zich onmiddellijk slagvaardig maak te om zich te uitten in een davering van handgeklap. Het L.T.B.-bestuur heeft niet alleen de leden doch ook de genodigden en anderen door een dergelijke „anti-jazz-avond" aan zich verplicht. Hulde aan ,.De Vrolijke Zangers" en „tot weerziens". De voorzitter de heer C .J. Boskamp, die een openingswoord sprak, dankte in zijn slotwoord „De Vrolijke Zan gers" voor het gebodene dat, alhoe wel de verwachtingen hoog gespan nen waren, deze- verwachtingen nog verre had overtroffen. SASSENHEIM Afscheid kap. Suykcr. Donder dagavond om 8 uur is er gelegenheid afscheid te nemen van kap. Suyker in het K.S.A.-gebouw. Het wordt geen avond van lange speechen, maar alleen een persoonlijk afscheid ne men. Allen worden uitgenodigd. (De Jongens-congregatie Donderdag gaat niet door). ZOETERWOUDE (H. R-) Afscheid kapelaan Vulsma. Don derdagavond 8 uur zal in het paro chiehuis gelegenheid worden gebo den afscheid te nemen van kapelaan Vulsma. NIEUWKOOP Zanguitvoering. De R.K. Dames- zangver. gaf Zondagavond een ouder avond. Mej. Jo Hoogerwerf opende de avond en sprak haar voldoening uit, dat vrijwel alle genodigden wa ren opgekomen. Het programma was afwisselend. Na enkele schone num mers zang o.l.v. de heer Nico van der Haak, werd door de dames opge voerd de klucht „De rijke tante uit Amerika". De aanwezigen amuseer den zich buitengewoon bij dit leuke spel. De rollen werden uitstekend vertolkt, waarbij enkele dames zich als ware artisten ontplooiden. Na ac pauze volgde nog een toneelstukje dat ook bij het publiek in de smaak viel. De avond werd besloten met een stemmig zangnummer, Pater Zijerveld enkele woorden van waardering en bewondering spral;. Pater Zijerveld vergeleek het paro chieleven hier, met dat in België, al waar zijneerw. werkzaam is. Spr. wekte alle ouders en ook de oude ren op om de prachtige jeugdbewegin gen in deze parochie te steunen om alzo die „schat" in stand te houden. Auto-botsing. Maandagavond kwam het tussen twee auto's tot een botsing. De heer S. uit Noorden kwam uit het Zuideinde met zijn vrachtwagen, waarvan vermoedelijk slechts een der koplampen brandde. De arts K„ wonende alhier, met zijn auto op weg naar een zieke, werd wellicht door die ene brandende kop lamp misleid, waardoor de passering noodlotig werd. De heer K. liep eni ge snijwonden op in het gezicht, ter wijl zijn auto zwaar beschadigd werd. Ook de wagen van S. liep scha de op. NIEUWVEEN K.A.B.-feestavond. Opgevoerd werd het toneelspél „De Huis-tyran" van Godfried Bomans. Om de grap pige inhoud werd vaak daverend ge lachen. De avond werd opgeluisterd door „The Honoloeloe Melodists" on der leiding van Theo Otto uit Lan- geraar, die na afloop ook de dans muziek verzorgden. Het optreden van het gezelschap de. Boer-Keijzer met zijn aardige liedjes, viel zeer in de smaak. VOORSCHOTEN Geboren: Teuni. d. van O. Groenc- veld en R. C. Kol; Josina Petronella Jacoba, d. van G. C. Roodakkers en J. Th. M. van Rest; Hendrik Hendri- kus Maria, z. van P. A. van der Krogt en H. Tuithof. Overleden: C. H. van Santen 68 j., echtgenoot van S. A. Soede; C. van Os 50 j„ echtgenoot van P. C. Kompier; A. Taanman 59 j„ echtgenote van J. Smit; H. M. van Gelderen 69 j„ ge scheiden echtgenote van N. T. Ben schop. DRAMA TE APELDOORN. In het perceel Torenstraat 23 te Apeldoorn, heeft gisteravond de 37- jarige typograaf J. W., waarschijn lijk in een vlaag van waanzin, zijn 41-jarige vrouw met een mes aan de hals verwond. Terwijl de vrouw in nachtgewaad naar haar in de nabij heid wonende ouders vluchtte, begaf de man zich naar de slaapkamer, waar hij zijn bijna 1 jaar oude doch tertje in het wilde weg enkele ste ken toebracht. Ten slotte sloeg hij de hand aan zichzelf. Een door de ouders Ijlings gewaar schuwde geneesheer kon bij de kleine slechts de dood constateren, terwijl de man in levensgevaar verkeert. Zawel hij als de vrouw die er be- trekelijk goed is afgekomen zijn in het Julianaziekenhuis opgeno men. SLACHTOFFER VAN RAMP BIJ BREEZAND BEGRAVEN. Hedenmorgen vond op de R.K. be graafplaats te Breezand de teraarde bestelling plaats van de 19-jarige mej. Ria van Oosten. Voor deze plechtig bestond grote belangstelling, evenals voor de H. Mis, die voor de teraardebestelling in de R.K. kerk Breezand om 9.30 uur voor do overledene werd opgedragen. Het stoffelijk overschot van dit zo vroeg uit het leven weggerukte meisje, werd na de plechtigheid gedragen door de leden van de katholieke jeugdorganisatie waarvan Ria van Oosten lid was. Pastoor Verhoef verrichtte de be- aardingsplechtigheden. Onder de aanwezigen merkten wij 0.a. nog op de heer Folge, chef van algemene zaken bij de N.A.C.O. met enkele leden van het personeel. OVERLIJDENSACTEN VAN VERMISTE PERSONEN. Volgens mededeling van de opspo ringsdienst van overledenen te Bj- 1.avia kunnen thans ook overlijden..- acien worden verstrekt ten name- van de ondarvolgende in het Verre Oos- sten vermiste personen: De vermis ten te Tiga Roenggoe op 15 Maari 1942; de na 27 Juni 1943 te Koeala Simpang vermisten: de vermisten an de Sloet van de Beele, d.d. 17 Fe bruari 1942: Poulau Bras, 7 Maart 1942; H.M. Piet Hein, d.d. 19 Febr. 1942- H.M. Van Nes, d.d. 17 Februari 1942; H.M. Jan van Amstel, d.d. 19 Maart 1942. Belanghebbenden gelieven zich te wenden tot het informatiebureau van het Nederlandse Rode Kruis, Vla mingstraat 2, 's-Gravenhage. BUZIAU GAAT WEER OPTREDEN. Naar wij vernemen zal Buziau dit jaar weer gaan optreden. Hoewel het contract nog niet is getekend, acht men het zeer waarschijnlijk, dat de komiek deel zal uitmaken van het eerstvolgende Bouwmeester Schouwspel. Zo zal men Buziau dan na een afwezigheid van vijf jaar weer op de planken kunnen begroe ten. De thans in Rotterdam aangekomen s.naasappelen uit Palestina zullen, zo als gemeld, binnenkort in distributie worden gebracht. De voorinleverings - bonnen 0-89 Algemeen en 5-89 Al gemeen, aangewezen op 18 December 1947, zijn tevens koopbonnen, zodat cc* groente- en fruithandelaren on middellijk tot aflevering aan hun klanten kunnen overgaan, zodra zij de Zuidvruchten hebben ontvangen. In de bonnenlijst van deze week wor den nieuwe voorinleveringsbonnen van 500 gram sinaasappelen aange wezen. Hierop mag pas worden afge leverd als alle oude bonnen zijn ge honoreerd. De prijs, naar gemeld vastgesteld op 0.76 per kg„ geldt zo- voór Palestijnse. Spaanse als voor Surinaamse sinaasappelen. STAND VAN DE MAAS TE BELGlë. In dc provincie Luik zakt het peil van dc Maas Langzaam. Gisteren wa ren alle wegen van de Maasvallei, van Namen tot aan de Franse grens, weer berijdbaar. Ook het water in de zijrivieren van de Maas loopt terug met uitzon dering van de Lcsse, die nog 15 cm. steeg POSITIE NED. SCHEPEN. Aalsdijk, verm. 7 Jan. 18 uur van New-York: Aldabi, 7 Jan. ter hoog te van Canarische Eilanden; Alphard, 6 Jan. te Rio Grande; Groote Beer, 6 Jan. van Port Said; Lindekerk, 6 Jan. van Madras; Maaskerk, 7 Jan. te Calabar; Oranje, pass. 5 Jan. Ouessant; Oranjeïontein, 7 Jan. te Antwerpen; Salland 8 Jan. te Rio de Janeiro verw.; Stuyvesant, 7 Jan. te La Guaira cn 8 Jan. te Curasao verw. Tamo, pass. 7 Jan. Finisterre; Volen- dam, 6 Jan. 19.30 uur van Aden. MARKTBERICHTEN TER AAR, 6 Jan. Groente. Wit lof 235 cent, spruiten 623 cent, andijvie 55—56 cent, groene kool 8 11 cent, rode kool 310, savoye kool 3 cent per kg.; boerenkool 50 cent per bak; waspeen I 1218 cent, idem II 35 cent, Rammenas 5 cent per kg.; selderij 24 cent per bos, bloemkool .117 cent per stuk, uien 720 cent per kg., knolselderij 714 cent per stuk.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 3