SJC overvleugeld door HBC (1-0) Competitiestanden van de Leidse Schaakbond MAANDAG>SJANUARI194o DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ^^NDER GROTE BELANGSTELLIN G had gisteren te Noordwijk de ontmoeting SJCHBC plaats, waarbij HBC enigszins op fortuinlijke wijze met 10 uit de strijd is gekomen. Deze voor SJC onbevredigen de uitslag is dubbel te bejammeren, omdat hun kleine kans op het kam pioenschap hiermede teniet is gedaan en anderdeels de spanning aan de kop voor een groot gedeelte is verdwenen, temeer omdat ook TPB gisteren verloor. Onfortuinlijke wedstrijd der Noordwijkers Toch mogen de SJC-ers op een goede wedstrijd terug zien, waarin zij hebben getoond een volwaardige tegenstander te zijn van het sterke HBC, zo zelfs, dat zij met wat meer geluk een heel wat beter resultaat zouden hebben bereikt. Reeds vanaf het begin kon men constateren, dat beide clubs elkan der geen duimbreedte zouden toe geven, waardoor de aanvallen zich snel afwisselden en waarbij de ver dedigingen aan weerszijden puik werk verrichtten. Na 20 minuten weten de SJC-ers te doelpunten, doch wegens buitenspel werd deze goal niet toegekend. Fel blijven de SJC-ers nu op de bal zitten en even later is de HBC-doelman weer ge passeerd, doch nu brengt de lat voor hen uitkomst en na enkele hachelijke momenten weten zij de bal weg te werken. Met wisselende kansen wordt tenslotte rust bereikt met blanke stand. In de tweede helft zagen wij een getrouwe copie van voor rust: alleen speelde HBC nu iets meer teruggetrokken, waar door de thuisclub iets meer in het offensief kwam. doch van overwicht was hierbij geen sprake, want ook de HBC-ers wisten menig gevaar lijke aanval op te zetten en als het spel een half uur oud is geeft hun linksbinnen een strakke voorzet, welke op fortuinlijke wijze in het SJC-doel verdwijnt. Het laatste kwartier hebben 'de SJC-ers er alles doen en hoewel zij nog wel enkele op gezet deze achterstand teniet te goede kansen wisten te scheppen gelukte het niet enig resultaat te behalen. De uitslag der lagere elftallen is: Alphen 3—SJC 2 2—3; Altior 2— SJC 3 3—0; Lisse 5—SJC 4 5—0. De A Jun. wonnen met 10 en B met 2—0. II il linenLFC 1—1. LFC speelde het eerst tegen de harde wind in. Daardoor kreeg zij het hard te verantwoorden, doch de achterhoede is in goede vorm. Na 15 minuten spelen krijgt Bijl een goede kans, die hij weet te benutten (01). Tot de rust blijft de stand ongewijzigd. Na de rust heeft L.F.C. de wind mee, maar zij vond nu een tegenpartij tegenover zich, die steeds harder ging spelen, waardoor enige spelers van LFC gewond raakten. Toch heeft Bijl de kans om de voorsprong te vergroten, doch hij mocht daarin niet slagen. Dan krijgt Hillinen een vrije trap te nemen, die op keurige wijze in een doelpunt wordt omgezet (11). Hard, zeer hard wordt er om de overwinning gevochten, doch tot re sultaat kwamen beide partijen niet meer. De uitslag gaf de verhouding goed weer. Scheidsrechter Trumpi was goed. LDWS-Zw. Blauw 4—1. De Hagenaars staken goed van wal en namen reeds spoedig de leiding door een mooi doelpunt van de midvoor (01). Daarna werd LDWS echter beduidend sterker en nadat Piket had gelijk gemaakt was het B. v. d. Weijden die met een kop bal de thyisclub de leiding gaf, ter wijl Schreuder uit een strafschop de stand op 31 bracht. Na de rust werd het spel van Zd. Blauw, dat voor de rust al veel te fors was, zelfs ruw. Een der spe lers werd dov de scheidsrechter, een tweede door de aanvoerder van het veld gezonden. Het werd toen iets rustiger, en het Haagse negen tal hield zich kranig, totdat even voor het einde de Zw. Blauw doel man, die tal van moeilijke situaties goed had opgelost, een ingeschoten bal losliet en Siera er vlug bij was om onhoudbaar in te schieten 41. Daarvoor hadden de Hagenaars en kele zeer fraaie kansen door suisd schieten verloren laten gaan. Stompw. BoysV.N.A. 21. St. Boys heeft revanche genomen op de destijds in Leiden geleden nederlaag en bracht V.N.A. een 2—1 nederlaag toe. Het tempo waarin begonnen wordt is vrij hoog. Van enig over wicht van een der partijen is geen sprake. Van V.N.A. zien wij goed op gezette aanvallen met kort samen spel, wat echter te ver wordt doorge voerd. De aanvallen van St. Boys zijn iets gevaarlijker. V.N.A. weet het eerst te doelpunten als een der St. Boys-backs mist en de V.N.A.-mid voor hiervan profiteert en de bal in het net jaagt. Wanneer niemand het verwacht lost de St. Boys-midvoor op minstens 30 meter afsand een oer- hard schot, wat de keeper totaal ver rast (11). Met een vrije schop schiet P. v. d. Bosch rakelings langs de ver keerde kant van het V.N.A.-doel. Een doelpunt van St. Boys wordt door de scheidsrechter wegens off-side te recht geannuleerd. Herhaaldelijk gaat de bal na de rust door de stormach tige wind uit, wat veel afbreuk doet aan het spel. Na ongeveer 30 minu ten spelen krijgt L. v. d. Bosch een schietkans. Hij komt echter te vallen, krijgt de bal weer uit een misser van de rechtsbinnen voor zijn voeten, maakt geen fout en de bal verdwijnt hoog in de r-bovenhoek (21). Met man en macht wordt nu door St. Boys verdedigd en onder hoogspanning komt het einde. Het 3e elftal verloor met 31 van Morschkwartier 4 en de junioren wonnen met 9—1 van Do- cos d. D.O.S.R.V.V.S.B. 3—0. Met de harde wind in de rug trapt D.O.S.R. af, en weet meteen al een corner te forceren, welke wordt weggewerkt. Toch zijn zij direct weer terug maar de midhalff schiet rakelings naast. Dan is het de beurt aan WSB, maar hun mooie aanval gaat door een mis verstand verloren. Een hard schot op dc D.O.S.R.-veste wordt corner ge werkt. Als door D.O.S.R. weer een poging gedaan wordt, kan de keeper door ver uitlopen nog bijtijds redding brengen. Toch hebben de gastheren onverwacht succes. Als Rode wijk de bal krijgt toegespeeld, weet hij beide backs te passeren en zijn goed ge richt schot is Meeuwisse te machtig (10). Weer komt D.O.S.R. terug maar via de lat gaat de bal achter. Na een vinnige V.V.S.B.-aanval, waarbij de Koning handelend moei outreden, is het wederom DOSR die succes boekt.. Een mooie voorzet van Akerboom verdwijnt via het hoofd van een back van V.V.S.B. langs de verbaasde keeper in doel (20). Na de rust hadden wij van WSB, dat thans over het windvoordeel beschik te, wel wat meer verwacht. Alhoe wel zij direct tot enkele goede aan vallen overgaan, is hun spel toch te doorzichtig om tot succes te leiden. Voorts is keeper de Koning weer goed op dreef en bijgestaan door de goed spelende backs weten zij elk gevaar te keren. Aan de andere kant weet Waasdorp, welke na de rust G. de Koning heeft vervangen, een corner te forceren, waarbij Meeuwisse ai zijn talenten moet vertonen of in 't bezit van de bal te geraken. Toch denken wij WSB te zien doelpunten als de ver uitgelopen de Koning reeds is gepasseerd, maar met meer geluk dan wijsheid weet een dei- backs nog tijdig redding te brengen Als er dan nog 10 min. zijn te spelen, is het Waasdorp die na prachtig doorzetten de goed spelende Meeu wisse voor de derde maal laat vissen, en komt tevens met deze 30 stand het einde van deze ensgzins forse wedstrijd. Alyvorens de overige uitslagen te vermelden, willen wij allereerst de kranige D.O.S.R. a-junioren een van harte proficiat met het behaalde kampioenschap toewensen. Ongesla gen zijn zij kampioen geworden, en ook hun laatste wedstrijd tegen Meer burg a eindigde in een glansrijke 41 overwinning. DOSR 2 verloor uit van HBS 3 met 3—1; DOSR 3—LFC 5 7—1; Oranje Groen 3—DOSR 4 2—4; DQSR a— (Meerburg a 41; Rijp weteringDO SR b 3—3; Altior b—DOSR c 1—5. M.M.O.—A.Z.L. 2—0. Met de wind schuin tegen trapt A.Z.L. af, doch reeds- direct wordt het leder door M.M.O, overgenomen met een schitterende aanval, welke door een hard schot van de middenvoor rake lings naast gaande, opniets uitloopt. Aan beide zijden volgt een periode van goede kansen, welke niet worden benut. Een penalty wordt door de AZL-ers in de handen van dc keeper van MMO geschoten. Aan de andere kant weet do AZL-keeper op 't nip pertje een goed genomen corner on schadelijk te maken. Na de rust is het direct weer AZL, dat een aanval on derneemt, doch door goed wegwerken van de keeper wordt onheil voorko men. In een periode van inzinking der AZL'ers is het na een half uur spelen de linksbuiten die de thuis- tpelende vereniging de leiding be zorgt met een schitterend schot. Het zit de gasten waarlijk deze middag in het geheel niet mee. We tellen reeds de gelijkmaker van de doorge broken middenvoor, doch op het laat ste moment weet een der backs ten koste van een corner te redden. Bij een schermutseling voor het AZL- doel weet de rechtsbuiten te doel punten en een veilige 20 voor sprong te bezorgen voor de MMO'ers. De junioren konden het tegen de Alph. Boys b niet bolwerken. (20). DelftRodenburg 02. In een zeer goed wedstrijd hebben onze stadgenoten een verdiende overwin ning behaald. Delft gaf goed partij, maar vond de Rcodenburg-voorhoede in prima conditie, waardoor v. Dorp reeds na een kwartier de leiding kon nemen (01). Met wisselende kan sen werd verder gestreden, maar steeds kan de Rod.-achterhoede door goed ingrijpen erger voorkomen. Chouffour bracht gelukkig nog voor de rust de stand op 02. Gesterkt door deze voorsprong begon de Rod. ploeg met een goed aanvallend par tijtje, echter gaf nu ook Delft geen kans. Beide achterhoede, inzonder heid de beide keepers deden nu voor treffelijk werk, zodat doelpunten uit bleven en Rodenburg met een ver diende overwinning huiswaarts keerde. WesterkwartierAlphen 01. Het feit, dat Alphen met een drietal invallers moest uitkomen tegen Wes terkwartier in Den Haag o.a. voor A. Windhorst en IJkema heeft hen niet verhinderd toch de volle winst bin nen te halen. Dank zij een benauw de 10 overwinning gingen de beide punten mee naar Alphen. Alphen had als invallers een tweetal spelers opgesteld uit de Junioren die het lang niet slecht hebben gedaan, voor al Vermeer als rechtsbuiten was snel en actief en heeft verschillende ma len de Westerkwartier-achterhoede in verwarring weten te brengen. Bos als middenvoor deed af en toe ook heel goede dingen, zijn spelverdelen was bijv. zeer goed, maar toch zal hij meer doorzettingsvermogen moe ten tonen. Het enige doelpunt kwam van zijn voet en was goed bekeken. Dc gastheren, die nog lang niet, veilig zijn voor de onderste plaats, speelden uiterst fel, zo fel zelfs dat de linksbuiten van hen met een ern stige hoofdwonde het veld moest ver laten. Onder leiding van scheidsrechter Cortleven, die de wedstrijd uitstekend geleid heeft, brengt Wester kwartier de bal aan het rollen en spoedig blijkt, dat de spelers van beide elf tallen eerst even moeten wennen aan het uiterst zware terrein. De eerste goede kans krijgt Alphen door M. Tuinenburg, die echter hoog over schiet. Aan de andere zijde moet Goedhart verschillende malen han delend optreden, wat hem goed af gaat, keurig weet hij enkele razend snelle aanvallen onschadelijk te ma ken. Zonder dat een der partijen dan weet te scoren treed de rust in. In de tweede helft weet Alphen een heftig offensief in te zetten en moet Wes terkwartier zich tot verdedigen be palen. Vooral het uitstekende spel van van Leeuwen als linksbinnen en van Heijningen als rechtshalf was een prechfige stimulans voor de ove rige spelers. Toen dan ook Bos uit een der Alphen-aanvallen met een handig schot zijn elftal de leiding had gegeven, kan dit als een be loning beschouwd worden van deze aanvallenserie. Meer en meer komt dan Westerkwartier in de aanval maar nu is de Alphen-defensie prach tig op dreef. Telkens worden de steeds fc-ller wordende aanvallen onderbro ken, vooral Bouthoorn, Dijkman, van Heijningen en Oosterman staan hun mannetje en in laatete instantie weet doelman Goedhart wel raad met het leder. Bij Alphen zowel als bij Westerkwarticr moet de linksbuiten vervangen worden, maar verandering in de uitslag of het wedstrijdbeeld geeft dit toch niet meer en als de scheidsrechter voor de laatste maal fluit, heeft Alphen de beide punten veroverd, een gelijk spel had de ver houding ongetwijfeld beter weer ge geven. AlphiaDuno 21. Ten aan- schouwe van vele toeschouwers is Alphia door een nieuwe overwinning, dit keer op het bezoekende Duno uit Den Haag, weer dichter bij het kam pioenschap in de vierde klasse A ge komen. Het was wel geen prima par tij voetbal die Alphia dit keer ten beste gaf en wij willen slechts ho pen, dat, wanneer straks promotie wedstrijden gespeeld moeten worden, het bij de Oranjehemden beter zal gaan. Aanvankelijk schijnt de eerste helft doelpuntloos te zullen verstrij ken. maar drie minuten voor de rust maakt de Haagse rechtsbuiten 01. In de resterende tijd ziet van Boksel zowaar nog kans de partijen weer op gelijke voet te brengen, zodat de rust met de 11 stand in gaat. In de tweede helft heeft Alphia het voordeel van de sterke wind en hierdoor gesteund weten de Heulbe- woners een offensief in te zetten, waardoor de Duno-defensie voor een uiterst zware taak gesteld wordt. Steeds weer weet men echter talrijke Alphia-aanvallen te onderbreken, waarbij zich vooral de doelman en de rechtachter onderscheiden. Toch kun nen ook zij niet verhinderen, dat tien minuten voor het einde eindelijk de Hoed na een afgeslagen aanval met een fraoie kopbal Alphia de leiding kan geven. Ondanks heftige pogingen van de Hagenaars geeft Alphia deze voorsprong niet meer prijs. Reserve-elftallen uit Alphen. Al phia II speelde in Den Haag tegen Vios II en verloor aldaar met niet minder dan 40. De Alphenreserves speelden niet, daar de tegenpartij Lugdunum II verstek liet gaan en de Alphenaren liet wachten. Dat kan de Leidenaren alleen maar geld kosten. Alphen III speelde thuis tegen de kampioenen van hun afdeling SJC II en verloren met 32. Voor de aan vang van de wedstrijd boor de aan voerder van Alphen zijn collega bloe men aan. Sport in het kort Dc rugbywedstrijd Engeland Australië Zaterdag te Twickenham gespeeld, eindigde in een 110 over winning voor de Australiërs. Met de rust was de stand 30. Een van de beste slalomlopers van Zwitserland Eddie Rominger brak bij een trainingswedstrijd, de z.g. ririrace een been. Men beschouwt hem als uitgeschakeld voor de Zwit serse ploeg voor de aanstaande olym pische winterspelen. Bij wedstrijden in Simferopol (Krim) verbeterde de Russische ve dergewicht Mikhail Rappoport het wereldrecord rechts stoten met 2 k.g. Hij bracht dit op 97,5 kg. Bij dezelfde wedstrijden bracht de halfzwaarge- wicht Maltzev het record links stoten op 106 kg. Het oude record van 105 kg .stond ook op zijn naam. evenals Rappoport het oude record rechts stoten reeds in bezit had. Z.H. lc klas: Vicus OrientisHet Zuiden 13; Ons EibernestGymna siasten 35; SpangenDeetos 23; DKC—Achilles 2—4. 2e kl. B: Ons Eibernest 2Alge mene 22; Die HagheReady 42; WionHet Zpiden 2 21. HOCKEY UITSLAGEN KON. NED. HOCKEYBOND. Heren: lc klas: HDM—TOGO 1—2; Be FairLeiden 01; Hilversum— Delftse Studenten 31. 2e kl. D: BMHC 3—Zuidwijck 1—1; Hurely 2Amsterdam 4 04; Al lianceLeiden 2 60. Dames: 2e kl. B: Te WerveRood Wit 3 6—2; Leiden 2Zuidwijck 02. Noad 4Siseo 3 40. Siseo 3 trok dit keer naar Rotterdam om daar de strijd aan te binden met Noad 4. De gasten wonnen de toss en gingen er meteen met de bal vandoor. Veel kans verder door te breken kregen zij echter niet, want al heel gauw kwam Noad in de aan val cn niet zonder resultaat 1(T Noad bleef nu steeds de sterkste en de keepster kreeg menig balletje te verwerken, ze wist ze echter steeds uit haar heiligdom te houden. Met deze stand ging half-tiiwe in. Na de rust was Noad steeds weer ver in de meerderheid en het regen de aanvallen op het Siseo-doel. Drie van deze aanvallen werden door Noad omgezet in doelpunten, zodat het einde kwam met een 40 ne derlaag vpor Siseo. Ring-Pass 3—Siseo 2 11. De re turn-match tegen Ring-Pass, werd in Delft met 2 invalsters 'gespeeld. De eindstand was dit keer niet zoals men dat gewend is van Siseo 2. Al trak de linksbuiten er ook direct na de toss op uit, het lot was haar ech ter dit keer niet gunstig, want de bal belandde via een schoen van een der tegenspeelsters in het doel, zodat dit bijna verdiende puntje in een straf-corner, welke geen resul taat opleverde, werd omgezet. Ook Ring-Pass wist enige keren snel door te breken, maar hun aanvallen konden worden afgeslagen. Siseo was wel steeds in de aanval, maar door het fanatieke en soms gevaar lijke spel der gastvrouwen ging de rust in met 00. Spoedig na de rust val door te breken en te scoren wist Ring-Pass met een snelle aan- 10. Dit was voor Siseo echter het sein om alles op alles te zetten en inderdaad had dit succes en kwart? de gelijkmaker. Hierna daalde het enthousiasme weer enige graden en geen der partijen wist meer een goaltje te zetten, zodat deze wed strijd ditmaal eindigde met gelijk spel. Siseo 1Togo 6 eindigde in een daverende 141 overwinning der rood-grijzen. Bully '36 3Siseo 1 werd afgelast. ATHLETIEK DRIE WERELDRECORDS ERKEND. De Internationale Athletiekfedera- tle heeft de drie volgende wereldre cords erkend: 1500 meter in 3 min. 43 sec. ten name van Lennart Strand (Zweden) op 16 Juli 1947. Hij evenaarde het re cord, dat reeds op naam van de Zweed Gundar Haegg stond. Estafette 4 x 1500 meter in 15 min. 34.6 sec. ten name van Gaevle Iddotts Forening (Zweden) op 27 Juli 1947. 30.000 meter in 1 uur 40 min. 49.8 sec .ten name van Mikko Hietanen (Finland) op 28 September 1947. Hie tanen heeft ook gevraagd om erken ning van het record op de 15 mijl in 1 uur 48 sec. Deze aanvraag is nog in behandeling. R.K. Athl. Ver. „De Bataven''. Nu de feestdagen voorbij zijn wordt het trainings-programma voor De Bataven weer in z'n geheel afgewerkt en wel heden Maandagavond Specia le Bostraining onder leiding van de heer ten Braak in het bos van Duin zicht te Degstgeest. Gezamelijk ver trek uit meiden om 7 uur van af het Station. Indoox-trainingen in de zaal Krauwelsteeg (achter het Casino Theater) eveneens onder leiding van de heer ten Braak met opening van het nieuwe jaar door de voorzitter. Voor de dames van 7 tot 8 uur, de junioren van 8.15 tot 9.15 uur en voor de heren van 9.15 tot 10.15 uur. Zon dag Handbaltraining voor dames en heren in de Leidsc Hout om 12 uur. Deze laatste training is zeer belang rijk in verband met de komende Handbal-demonstratiewedstrijden. TAFELTENNIS. L.T.T.V. ..De Sleutels". De Sleu tels speelde verschillende vriendt- schappelijke wedstrijden. Op de eer ste plaats met drie teams tegen de Leidsendamse verg. Veni Vidi Vici. Het le team van V.V.V. verloor met 7—3; V.V.V. 2 won met 8—2 ei V. V.V. 3 won met 64. Het werd zo doende een totaal overwinning voor V.V.V. met 17—73. Vervolgens speelde een 3e kl. Sleu telsteam tegen het heropgerichte T.O.G. uit Noordwijk-binnen. In sets bleef de strijd onbeslist en eindigde aldus met 55. Tenslotte werd nog een wedstrijd tegen de Leidse colle ga-vereniging gespeeld. Het le A.L. T.C-team speelde tegen een 2e kl. Sleutel team en won met 91. Het 2e A.L.T.C.-team verloor met 73; het 3fe A.L.T.C.-team verloor met 82 en het A.L.T.C. le damesteam verloor met 64 van een 3e kl, Sleutelda- mest»am. Het werd zodoende een to taal overwinning voor de Sleutels met 22—18. Zondag a.s. zullen er wederom vriendschappelijke wedstrijden plaats vinden en wel tegen de Treffers uit Roelbfarendsveen. Zaterdag j.l. speelde het eerste Sleuteldamesteam competitie tegen het sterke N.I.O. 1 uit Den Haag. We derom waren de Sleutelsdames niet te verslaan en wonnen overtuigd met 8—2. Voor deze week staan de volgende wedstrijden op het programma: Maandag 5 Jan. Sleutels 2HBS 1 (heren 2e kl. lokaal Sleutels, Vrou wenkerksteeg)Sleutels 3Sleutels 5 (heren 3e kl. lokaal Sleutels. Dinsdag 6 Jan. ALTC 1—Sleutels 3 (dames 4e kl. school Noordeinde Leiden). Zaterdag 10 J5n. Nelbal 2Sleu tels 1 (Den Haag Zonnebloemstraat- school des middags 5 uur) (heren 2e kl. Batswingers 1Sleutels 1 (Zees- perstraatschool, Den Haag. Dames 2e kl.). Een zeer belangrijke wedstrijd is wel Batswingers 1Sleutels 1 in de 2e kl. dames, welke Zaterdag a.s. zal plaats vinden. Zeker mag gezegd worden, dat, wanneer het eerste Sleuteldamesteam deze wedstrijd weet te winnen, zij een zeer behoor lijke kampioenskans maken. Veel succes! BILJARTEN OM DE COUPE SIMONIS. Zaterdag en gisteren zijn de beste spelers van België kader 45/2 tegen elkaar uitgekomen in het tournooi om de Coupe Simonis. Reeds tijdens de voorwedstrijden werden briljante prestaties geleverd. Zo won Ga briels in vijf beurten van Faucon nier, spelend n?et een gemiddelde van 90 (de partijen gingen over 450 caramboles) en met een hoogste se rie van niet minder dan 425, dus 25 hoger dan zijn officieel wereld record. Fauconnier bleef op 174 staan, hoogste serie 116. Tegen Ver- vest haalde Gabriels een gemiddelde van 50 met een hoogste serie van 194, terwijl Van de Woestijne in zeven beurten, gemiddelde 64.28, hoogste serie 240, won van Vinger- hoedt, 352 caramboles, gemiddelde 50.28, hoogste serie 164. Clement van HaSsel's beste verrichting was zijn zege over Fauconnier: 450 ca ramboles in negen beurten, gemidf delde 50, hoogste serie 133. Voor de halve finales plaatsten zich uit groep a Gabriels en van Hassel, en uit groep b van de Woestijne en Vingerhoedt. De uitslagen van deze halve fina les luidden: car brt gem 1 s Gabriels 450 8 56.25 90 Vingerhoedt 160 8 20 56 Van Hassel 450 8 56.25 65 v. d. Woestijne 45 8 5,6 10 In de finale sloeg Gabriels 450 car 10 brt gem 45 hoogste serie 187, van Hassel 208 car 10 brt gen?. 20.8 hoogste serie 192. Gabriels won al dus voor de derde maal de Coupe Simonis, terwijl de prijs voor de hoogste serie (425) hem eveneens ten deel viel. VAN VLIET'S DEELNEMING AAN t HET KAMPIOENSCHAP 45/2 ONZEKER Naar wij vernemen kan de Hage naar van Vliet, die enkele weken ge leden op zo schitterende wijze te Gro ningen het nationale kampioenschap 45/2 groot biljart behaalde heden niet tegen Kees de Ruyter te Waalwijk uitkomen. Hij zal, vervangen worden door Piet de Leeuw. Van Vliet ondervindt de laatste da gen veel hinder van een oude breuk, welke hij tijdens de bezetting heeft opgelopen, zodat hij het raadzaam acht eerst een specialist te raadple gen alvorens verdere wedstrijden te spelen. Van diens advies zal afhangen of van Vliet mee zal doen aan het tournooi om het Europese kampioen schap 45/2 van 15 t/m 18 dezer te Luik, waar hij met Piet van de Pol die Nederlandse kleuren zou verde digen. Niwin-tournooi te Noordwijk. Op Vrijdag 9 Jan. a.s. zal in de zaal van café-rest. „Flora'" in de Kerk straat te Noordwijk-binnen een bil- jartwedsrtijd gespeeld worden tussen de meesters Piet de Leeuw (Eur. kampioen 712) en J. Sweering (we reld-kampioen pen tathlon). De ba ten van deze wedstrijd- komen ten goede aan de Niwin. Voor verscheidene schaakvereni gingen is de competitie thans tot op de' helft gevorderd. Alleen in de 2e klasse B en 3e klasse B zijn nog enige clubs, die slechts 1 wedstrijd hebben gespeeld. Veel valt er nu nog niet te voorspellen uit de thans behaalde resultaten. Alleen komt wel duidelijk uit dat de tientallen van Phildor en Noordwijk tot nog toe zeer succesvol aan het werk zijn geweest. In de volgende standen zijn kleine wijzigingen nog moge lijk, omdat enige partijen nog niet arbitrair beslist zijn en hun ver moedelijke uitslag is genomen. le klasse: gesp. gew. gel. verl. pnt Philidor I 2 2 4 L.' S. G. II 3 1 2 4 Hazers v/oude 12 1 1 3 Alphen I 3 1 1« 1 3 Katwijk I 2—111 Bodegraven 12 111 Vriendensch. 12 2 0 Overgangsklasse Noordwijk I 3 Boskoop I 3 Caissa I 3 Oegstgeest I 2 Zoeterwoude I 3 V. T. L. I 2 Leiderdorp I 2 2e klasse A-' Philidor II 3 Sassenheim I 3 Zwarte Pion I 3 L. S. G. III 2 Leithen I 2 N. Z. H. I 3 Katwijk II 2 2e klasse B: Schaakgeno. I 2 Philidor III 3 Voorschoten I 1 Alphen II 1 Bodegraven II 4 Boskoop II 1 Hazersv/oude II 2 3 e klasse A: Noordwijk II 3 Lisse I 3 N. Z. H. II 3 Katwijk III 2 Vriendensch II 3 Zwarte Pion II 2 P. T. T. I 2 2 14 2 0 2 14 1 12 1 12 1 2 1 2 1 32 10 2 0 3e klasse B: Leiderdorp II 2 2 4 Philidor IV 3 2 14 S. P. V/. I 3 2 14 Ons Gen. I 2 1 12 V. T. L. II 1 1 0 Caissa II 1—110 Alphen III 2 2 0 4e klasse A: Noordwijk III N. Z. H. III Sassenheim II P. T. T. II 3 1 1 Schaakgen. II 2 1 Leyts Anker 13 1 Leithen II 4 3 6 2 4 2 14 4 0 4e klasse B: Philidor V 3 2 1 5 Aarlanderveen 13 2 1 5 Boskoop III 2 2 4 R'veen I 2 1 12 S. P. W. II 3 1 22 Alphen IV 3 1 22 Leiderdorp III 2 111 Kijk Uit I 4 13 1 HET HOOGOVENSCHAAK- TOÜRNOOI INGEZET. Zaterdag werd een aanvang ge maakt met het tiende Hoogoven- schaaktourncoi. In de internationale tienkamp luiden de uitslagen van de eerste ronde: Lod. Prinsir. van Steenis 10; Rossolimo Fr.Wood Gr. Britt. afge broken; HenneberkeKramer V*A O'Kelly de Galway BelgiëCortle- ver afgebroken; Kortnauerv, Schel- tinga afgebr. (door Scheltinga ge wonnen gegeven). In de tweede ronde waren de uit slagen: ir. van Steenisvan Schel tinga afgebr.; CortleverKottnauer afgebr. KramerO'Kelly de Galway 01; WoodHenneberge 10; Prins Rossolimo afgebr. HET TOURNOOI TE HASTINGS Voor de zesde ronde van het in ternationale schaaktournooi te Has tings zijn de uitslagen: GolombekAlexander 11, Fair- hurstSir George Thomas 11, SzaboRaizman 10, Abrahams Müehring 10. Zzabo heeft thans de leiding met 5 A punt gevolgd door Müehring met 4 punten. DAMMEN LEIDSE DISTRICTSDAMBOND De stand van de gespeelde com petitiewedstrijden van het Leidse district van de Dambond, is mo- m'enteel: Stand le klasse: LDV II 8 62 12—0 SDV I 8 4 2 1 1 10—4 Lisse I 8 4 1 3 9—1 RDC I 8 4 1 2 2 9—5 KWZ I 8 3 1 3 2 7—7 ADC I 8 3 1 3 2 7—7 DVN I 8 3 3 2 6—6 Hazerswoude 8 2 14 1 59 HDO I (Alp.) 8 2—51 4—10 KDC I 8 1 2 4 2 4—10 LDC I 8 1 1 4 3 3—9 LDV III 8 1 5 3 2—10 Stand 2e klasse: DCL II 11 101 20—0 ADC II 11 10 1 20—2 Lisse II 11 8 1 2 17—1 KWZ II 11 6 1 4 13—9 RDC II 11 6 1 4 13—9 Kijk Uit I 11 6 4 1 12—8 LDC II 11 5 2 4 12—10 KDC II 11 5 2 4 12—10 DCL III 10 4 6 8—12 ADC III 11 3 1 6 1 7—13 LDC III 12 3 1 8 7—17 SDV II 11 3 8 6—16 HDC II 10 2 1 7 5—15 DVN II 10 2 7 1 4—14 KWZ III 10 0 0 10 0—20 In de eerste klasse zal LDV II het kampioenschap niet meer ontgaan. Aan de staart wordt de spanning er wel ingehouden, zodat er nog alles kan gebeuren. In de 2e klasse blijft de spanning er aan de kop in. DCL II heeft 1 afgebroken partij, tegen Lisse 2. Wordt deze remise, dan heeft DCL II de beste papieren. ADC II en Lisse II moeten nog tegen elkaar spelen. Deze wedstrijd zal moeten beslissen wie van deze clubs als mede-gegadigde voor de eerste plaats in aanmerking komt. HAAGSE RECHTBANK. Mishandeling. Wegens mede plichtigheid aan mishandeling, heeft voor de rechtbank zich te verant woorden gehad de landarbeider A. de M. uit Rijnsburg. tegen wie de officier zes maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaarde lijk met drie jaar proeftijd eiste. De rechtbank heeft verdachte conform diie eis veroordeeld, met aftrek van preventief. De bijzondere diefstal. De tex tielarbeider P. H. had in Voorschoten een winkelruit ingeworpen, cn ver volgens diverse goederen gestolen. Deze methode om diefstal te plegen, had hij in verschillende plaatsen van ons land toegepast. De officier vor derde een jaar gevangenisstraf; de rechtbank heeft hem conform die eis veroordeeld. HAAGSE POLITIERECHTER Diefstal. De fabrieksarbeider H. K. te Voorhout had diefstal gepleegd met een kermis samen. In verband met het blanco strafblad eiste de of ficier 30 boete of 15 dagen hechte nis, en voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf met proeftijd van drie jaar. De politierechter veroor deelde conform die eis. Poging tot diefstal. De monteur C. N. S. te Leiden pleegde samen met anderen diefstal van verschillende goederen, en daar verdachte als voor naamste in het gezelschap werd aan gemerkt, vorder de Officier drie maanden gevangenisstraf. De politie rechter veroordeelde tot twee maan den gevangenisstraf.

Leidse Courant | 1948 | | pagina 6