3)e Ccicbc Sou/ïo/nt De eerste onderhandelingen zijn uitgesteld Zwaartepunt der relletjes in Zuid-Frankrijk Nieuwe uitbarstingen verwacht in Palestina VRIJDAG 5 DECEMBER 1947 Bureaux Papengracht 32. Giro 103003. TeJef. Administratie, Advertenties 20826. Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 20935. Directeur: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCH1" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 38ste JAARGANG No. 11257 Abonnementsprijs f 0.30 per week, f 1.30 per maand, f 3.90 per kwartaal. Franco per post f 4.65. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden f 1.50. Een gemeenschap pelijk streven RONDER ook maar enigermate te verdoezelen de grote, essen- tiëele, wezenlijke verschillen, die er helaas tussen katholieken, en protes tanten bestaan, is er Góddank toch nog zoveel, wat ons verenigen kan in een gemeenschappelijk streven, om aan onszelf en aan de wereld te schen ken het alles-overtreffénde geluk van de vrede met God". Zo schreven we in een polemiek met ds. Vossers in ons nummer van 3 Nov. j.l. En wij dachten weer aan deze realiteit, deze werke'Mkheid, tóen wij in de Decem- ber-aflevering van het „Schild" een artikel lazen over ..Protestantse en Katholieke retraiten". Daarin wordt gcci+ecrd uit een beschouwing over de Protestantse retraite door ds. v. Diik in het tijdschrift „De Hervormde Kerk": „De arbeid der vernieuwing in de Ned. Herv. Kerk vordert slechts lang zaam. soms dreigt ér een zekere ont moediging boven te komen bij de ge dachte, dat alles, wat er over door braak en toenadering gezegd is, slechts een luchtkasteel zou bliiken te zijn. Maar deze ontmoediging wiikt wanneer er telkens onnieuw en tel kens uit andere hoek geluiden ge hoord worden. Zoals men in het voor jaar allerlei bloemen over het hoofd ziet, die uit de grond onkomen, om- d?t het oog nog te wemig ontvanke lijk is voor kleur, zo kan men ge makkelijk de tekenen van vernieu wing onderschatten die thans zicht baar worden. Uit allerlei dineen blükt, dat de kerk bezig is een ach terstand in te halen. Op de meest verschillende wiizen is men aan het werk om datgene, wat er aan het kerkelijk le^en ontbreekt, goed te maken. Eén van de bewegingen, die op haar wijze hier ernst mee wil ma ken. -is de „retraite". „Wij schrijven dit woord aarzelend neer. Het wekt ten onrechte gedachten aan rooms-katholieke in stellingen voor geestelijke oefening. Wij'bedoelen er een geestelijke hou ding mee, die doorwerkt in geheel ons leven. En die tot gestalte wordt in een enkele simpele, organisatie vorm". De schrijver van het „Schild"-arti- kel, de heer J. Taal, merkt hierop op dat ds, v. Dijk helaas een onderscheid maakt tussen protestantse en katho lieke retraiten. dat niet bestaat: ook wii beogen met een retraite te ver krijgen „een geestelijke houding, die doorwerkt in geheel het leven"! Hier is een streven, dat wezenlijk van het grootste belang is en waarin katholieken en protestanten zich kun nen verenigen in een gemeenschappe lijke doelstelling: het streven, n.l. om in de stilte door meditatie en gebéd, te bereiken: het alles-overtreffende geluk van de vrede met God. De heer Taal besluit zijn artikel met deze alleszins gegronde wens: „Laat dan bij de herleving der re traite-gedachte in protestantse krin gen niet de voorstelling worden ge geven, alsof men iets geheel nieuws zou nastreven, doch ook met dank baarheid gewezen worden op die schat van ascetische en mystieke wijs heid, welke door de oude Moederkerk de eeuwen door is_ bijeenvergaderd!" KATHOLIEKE MAR'A-VERERING Onder de levenspractijken, in de Katholieke Kerk, die door buiten- staand_rs vaak verkeerd beoordeeld worden, behoort ongetwijfeld ook de „Maria-verering" aldus vangt prof. J. P. Verhaar in het Schild (Decem- ber-aflevering) een artikel aan over de Maria-verering, welk artikel in de volgende aflevering (en) zal worden vervolgd. Het is een afdruk van een voordracht door prof. Verhaar inder tijd gehouden aan de Leidse Univer siteit; deze voordracht mocht zich toen in grote belangstelling van an dersdenkenden verheugen. Wij ho pen, dat de artikelen in het „Schild" eveneens die belangstelling zullen hebben. Op het terrein der Maria verering zijn, naar onze stellige overtuiging, tussen Protestanten en Katholieken meningsverschillen, die zeker in een hogere eenheid zouden kunnen worden geharmonieerd. In Batavia verwacht men er niet veel van EERSTE ONTMOETING tussen de Nederlandse en de Republikeinse delegaties aan boord van het sch ip „Renville", die aanvankelijk op Vrijdag a.s. was vastgesteld, is uitge steld. Als reden wordt opgegeven, dat de radio-verbinding tussen de „Ren ville" en Djokja nog niet gereed is. Het speciale vliegtuig, dat heden naar Djokja zou vertrekken om dt radio verbinding tot stand te brengen kon wegens weersomstandigheden niet opstijgen. Volgens Ass. Press .zouden de on derhandelingen Maandag a s. begin nen. Welingelichte Nederl. woord voerders voorspelden, dat de eigen lijke onderhandelingen spoedig na het begin van het eerste onderwerp van bespreking het staken van het vuren of politieke verschillen tussen Nederland en de Republiek op het dode punt zouden komen, tenzij de technische commissies spoedig „flin ke vooruitgang" boeken met betrek king tot de uitvoering van de order tot het staken van het vuren. D" Ne derlandse woordvoerders betoogden, dat het staken van het vuren werke lijkheid moet zijn als noodzakelijke inleidii-g voor de politieke besprekin gen. De Republiek van haar kant eist politieke besprekingen. Volgens een ander bericht zouden de technische commissies, welke de uitvoeri.ig van de order „staakt het vuren" behandelen, de drie-mogend- heden-commissie er van in kennij hebben gesteld, dat zij er niet in ge slaagd zijn de impasse te breken. Nederlandse bronnen verklaren, dat Nederland op 6 November de commis sie van drie gewaarschuwd heeft, geen schip naar Indië te laten zenden, zolang het nog niet zeker was, dat de order ..staakt het vuren" verwezen lijkt kon worden. De Nederlandse de legatie zal Maandag op de „Renville" aanwezig zijn, doch men zal blijven vasthouden aan het eerder ingenomen standpunt. „Het is niet onzé bedoeling de besprekingen te vertragen, maar reeds enige weken geleden hebben wij onze politiek duidelijk gemaakt. Dit sluit de voorzetting van informe- De kibbelpartij te Londen De Raad van Ministers van Buiten landse zaken der grote vier te Lon den slaagde er ook Donderdag niet in rot overeënsteming te komen, da f Mc.'oiof gedurende de geheh* zitting weigerde net Franse vo> rst-1 betref fende de definitie van Duitse activa in Oostenrijk in gedetailleerde be schouwing te nemen of een concrete opgave te verstrekken van de acti va, waarop de USSR aanspraak maakt. Molotof bleef zelfs weigeren, toen Marshall op de man af om een dergelijke concrete lijst verzocht. Wel bechuldigde Molotof de drie Westerse mogendheden er van, dat zij in Oostenrijk interventieërden en trachtten door voorwaarden voor economische hulp Oostenrijk in- er slavernij te brengen. Sleihts de Sov jetregering had Oostenrijk zonder bij bedoelingen geholpen, aldus Molotof. Marshall noemde Molotofs beschuldi ging „een verdraaiing van de be doelingen der Ver. Staten, zoals me i die r3ed.s zo dikwijls had gehoo d' Hij zeide echter, niet te wensen, dat tp.melnke °n zwartgallige propagan da zou wrden verdaan. Marshall verklaarde, dat men de Oostenrijkse kwestie voorlopig be ter ter zijde kan laten en overgaan op het volgende punt op de agenda: de economische beginselen, die de toekomst van Duitsland zullen be heerden. Dit punt zal Vrijdag in be handeling worden genomen. MICHAEL MOCHT NIET VAN STALIN. Volgens de conservatieve „Daily Graphic" zou een Verloving van ko ning Michaël van Roemenië met prin ses Anne de Bourbon-Parma door Sowjet-Ru^sische tussenkomst verhin derd zijn. De correspondent van het blad te Lausanne meldt namelijk uit „betrouwbare diplomatieke bron" vernomen te hebben, dat koning Mi chaël tijdens de laatste week van zijn verblijf te Londen aan zijn regering te kennen gegeven zou hebben met de prinses in het huwelijk te willen treden. Anna Pauker, de Roemeense minister van buitenlandse zaken, die van Russische origine is, aldus d? „Daily Graphic", stond er op, dat eerst het Kremlin geraadpleegd zou worden. Het antwoord van Moskou zou een kort en bondig „neen" ge weest zijn. Reden voor deze weigering is, aldus het blad, dat een huweh'ik met een West-Europese prinses Mi- chaël's banden met het Westen op een aan de Sowjets onwelgevallige manier zou verstevigen. Op schiphol arriveerde, telaat om bij de openihg van de Baileybrug te Venlo aaniwezig te zijn, de Engelse uitvinder van dit systeeem, Bailey. VELE GEVALLEN VAN PARA- TYPHUS TE SLIEDRECHT. Te Sliedrecht zijn 60 a 70 personen ziek geworden na het eten van le verkaas waarin onvoldoende verhitte eendeneieren waren verwerkt. De ge constateerde paratyphus heeft een goedaardig verloop. Maatregelen te gen uitbreiding zijn terstond geno men. De slager die de leverkaas heeft verkocht moet te goeder trouw worden geacht daar zijn vrouw en kinderen ook tot de patiënten beho ren. le besprekingen niet uit maar de for mele onderhandelingen dienen te wachten tot concrete res uiteten in zake de toepassing van de order „staakt het vuren" zijn bereikt", al dus een Nederlandse bron. VERLIEZEN NEDERLANDSE STRIJDKRACHTEN. Volgens tot dusver ontvangen be richten bedroegen de verliezen op 3 December zeven gesneuvelden en vijftien gewonden. Op Java en Su matra zijn talrijke gevechten gele verd tegen Nederlandse posten en patrouilles. In het grensgebied van West-Java (bij Bantam) kregen Ne derlandse patrouilles ten Noordwes ten van Tangerang, ten Noordoosten van Tjoeroeg en ten Zuiden van Leu- wilang contact met republikeinse strijdgroepen. Rep. strijdgroepen die ten Zuid-Oosten van Tjoeroeg waren geïnfiltreerd, zijn verdreven. In de grensgebieden van Midden-Java, ien Zuiden an Weleri en nabij Ambara- wa zijn enige benden verdreven. In het greiisgebied van Noord-Sumatra ten Westen van Merak zijn republi keinse strijdgroepen verdreven. DE ZUIVERING DER AMERIKAANSE AMBTENAREN De Ku Klux Klan en de Ameri kaanse communistische partij komen voor op de lijst van 78 organisaties en hun nevenorganisaties, die officieel bestempeld zijn als verenigingen, die op een omwenteling aansturen. Aan de hand van deze lijst, die door de Amerikaanse minister van justitie is opgesteld, zal het ambtena rencorps worden gezuiverd van ele menten, die niet geacht worden loyaal aan de Amerikaanse rege ringsvorm te zijn. De grootste Bailyebrug in Europa geopend. De nieuwe Baileybrug over Vlaas bij Venlo is in tegenwoor digheid van de Engelse gezant Sir Neville Bland en de Min van Verkeer Ir. Vos, door de burgemeester van Venlo, Mr B. Berger officieel geopend Na de openstelling voor het verkeer. ^E ONGEREGELDHEDEN tengevolge van de stakingsactie zakken af naar het Zuiden van Frankrijk. De politie heeft een zware strijd te Marseille, Cannes en Nice, waarbij zij geholpen wordt door de opgeroepen militairen. De treinen van Parijs naar de Riviera rijden niet verder dan Lyon. Ook het vliegveld van Marseille is gesloten. Niemand werkt in Marseille In de'straten van Marseille is geen verkeer meer. De stakers beheersen alle wegen. Vrijwel niemand werkt. De nationale garde, opgeroepen om de schepen te lossen, kon niet aan de slag gaan, omdat zij beschikbaar moest blijven voor het bedwingen van een eventueel oproer. Het pla veisel, dat was opgebroken tijdens de gevechten van Woensdag, is we der in orde gebracht. Een grote menigte heeft gisteren het postkantoor van Cannes bezet. Ir. Nice gebeurde hetzelfde, maar daar heeft de politie met succes een tegenaanval uitgevoerd. Geweerkol ven gummistokken en traangas kwamen er aan tepas, voor de tegen stand ineenstortte. Twee en twintig mensen moesten naar het ziekenhuis worden gebracht. Bij botsingen tussen politie en sta kers te Valencé in Zuid-Oost-Frank rijk zijn twee stakers gedood. Te Puteaux heeft de politie traangas- bommen gebruikt. Te St. Ouen heo- ben twaalfhonderd stakers gepoogd een electrische centrale binnen te dringen. Te Clermont Ferrand is het hoofd bureau van de socialistische partij vernield. Electrische hoogspannings installaties tussen Bordeaux en Bayonnes zijn met springstof vernie* tigd. De stakingen verlopen. In midden- en Noord-Frankrijk gaan hoe langer hoe meer arbeiders weer aan het werk. Er staken er nu nog slechts 4000 tegen 125.000 enke le dagen geleden. Te Parijs is een nieuw syndicaat van metaal-arbeiders in oprichting, waarvan de communisten worden uit gesloten. Thorez en de spoorwegaanslagen. Thorez, de secretaris-generaal van de communistische partij heeft voor de mijnwerkers een rede gehouden, waarin hij „de misdaad van Atrecht" vergeleek met de brand in de Rijks dag, welke door Goering was ge sticht om als reden te dienen voor het vervolgen van de communisten. In antwoord daarop misschien is gisteravonod voor woning van Tho rez een bom ontploft, die alleen enige schade aan ruiten aanrichtte. In de zelfde trant door redenerend kan men nu zeggen, dat Thorez zelf deze bom heeft geplaatst, om de schuld op de Gaullisten te kunnen gooien. Overi gens zijn 5 beambten van de spoor wegen gearresteerd, allen commu nist. Zij waren medeplichtig aan een aanslag op een spoorlijn en beken den, gehandeld te hebben op. last van een stakings-comité te Parijs! VOORWAARDEN VAN DE AMERIKAANSE HULP AAN FRANKRIJK EN ITALIë. Robert Lovett, de Amerikaanse waarnemende minister van buiten landse zaken, heeft aan de Ameri kaanse senaatscommissie voor de tóe wijzingen verklaard, dat Frankrijk en Italië voor het ontvangen en verdelen van de tussentijdse Amerikaanse hulpzendingen aan speciale voor waarden gebonden zijn. „Bij wijziging van de omstandigheden" kan de hulp verlening worden stopgezet. Volgens Lovett behoort tot een van deze voorwaarden, dat de communisten in deze beide landen niet aan de macht komen. DEVALUATIE VAN DE ROEBEL. Volgens Robert Lovett, de Ameri kaanse onderminister van buiten landse zaken, is het ministerie in het bezit van berichten over een „pa nische kooplust" in de Sowjet-Unie en over een devaluatie of wijziging in de koers van de roebel, die van daag zou ingaan. Lovett voegde er aan toe, dat hij de Amerikaanse ambassade te Mos kou om meer details heeft getelegra feerd. In officiële Sowjet-Russische krin gen te Washington ontkende men iets van deze berichten af te weten. Men is- echter algemeen van oordeel, dat de berichten veel grond van waarheid hebben. H.M. de Koningin te Amsterdam H.M. de Koningin heeft gisteroch tend wederom een wandeling in de omgeving varn het Kon. Paleis ge maakt. Om half elf verliet H M. het paleis, in gezelschap van haar hof dame mevr. de Beaufort. Na op de Rozengracht enige inkopen te heb- gedaan en deze op het paleis te heb ben afgegeven, zette H.M. de wan deling voort langs het Rökin, de Munt om door de Kalverstraat naar de Dam terug te keren. Voor zover men zich herinnert is dit de eerste maal, dat de Koningin te voet door de Kalverstraat is ge gaan Naar men- van de zijde van het gevolg van H.M. mededeelt doet het Groep v. d Grüne gearresteerd De daders van een lange reeks tot nu toe onopgehelderde misdaden uit de laatste maanden van de Duitse be zetting zijn door de P.R.A. te Amster dam opgespoord. Een groep van 26 Grüne Polizisten, die zich voorname lijk in Twente hebben misdragen, ie ontmaskerd. Zestig personen zijn reeds gearresteerd. Nog meer aan houdingen kunnen worden verwacht. De zaak werd aan het rollen ge bracht door een toeval, aldus meldt „Het Parool". Een timmerman, die in een huis te Amsterdam reparaties verrichtte, ontdekte een jongeman, die zich wat schuw gedroeg. De P.R. A. werd gewaarschuwd en de jonge man bleek 'n ondergedoken N.S.B.-er te zijn. Een oproep in de dagbladen deden tientallen getuigen opdagen. Daarna openbaarde zich een groot aantal tragedies. De thans gearres teerde Amsterdammer maakte deel uit van een groep van 26 leden van de beruchte „Grüne". Deze groep v/erd naar Twente gestuur. De Poli zisten hebben daar beestachtig huis gehouden. Zij maakten zich schuldig aan moord, mishandeling en roof. Als eerste opdracht werden 300 gijzelaars gearresteerd, verdeeld over verschil lende gemeenten. In Vriezeveen, En terbroek, Almelo, Tubbergen en Del den werden onderduikers, illigale v/erkers en notabelen opgepakt. In Wierden zowel als Rijssen zijn tien moorden gepleegd. DE HONGAARSE KINDEREN. De stichting Hulpactie van Hon garije deele mede, dat door omstan digheden het eerste transport van Hongaarse kinderen, welke bij Ned. pleegouders zullen worden opgeno men, eerst Zondag 14 December in ons land wordt verwacht. Oor spronkelijk zou het reeds 7 Decem ber arriveren. De trein zal Zondag 14 Dec. arri veren op dezelfde tijd als waarop naar aan de pleegouders is bericht de kinderen 7. Dec. zouden aankomen. ZWARTE LONEN VERDWIJNEN UIT IIET BOUWBEDRIJF De bouwvakpatroons en de pa troons uit de nevenbedrijven, uit Arnhem, Wageningen, Rhenen en Ze venaar, hébben gistermiddag op een bijeenkomst te Arnhem besloten aan de door het college van Rijksbemid- de Landsvrouwe plezier, dat de Am- «ela?rs vastgestelde Ionen. vast. te houden en hebben voorts xn een te- sterdammers haar zo ongestoord zich in hun midden laten bewegen. Zaterdagmiddag zal de Koningin een rij tour door een deel van stad maken en een bezoek brengen aan de tentoonstelling William Turner in het stedelijk museum. UITSLAG VAN DE Sint Nicolaas-luisterwed- strijd voor het kind De eerste prijs van de nationale St. Nicolaas luisterwedstrijd voor het kind, georganiseerd door het Neder landse comité van de Ned. Bond tot Kinderbescherming te Amsterdam is gevallen in de gemeente Rhenen. De 7e klasse B van de school voor voort gezet gewoon lager onderwijs aan de Wilhelminastraat heeft hier mede een reis naar en verblijf van veer tien dagen is Zwitserland in de zo- mervacantie van 1948 verdiend. Gis termorgen kwam St. Nicolaas ver gezeld van zijn knecht en de radio- reportagedienst geheel onverwacht een bezoek brengen ban de betref fende sohool om de deelnemers deze verrassende mededeling bekend te maken. DAKOTA NOG NIET TERECHT. De vermiste Dakota blijkt nog altijd niet gevonden. Wel heeft men radio-contact met het toestel gehad, doch de nasporingen om het vliegtuig bij Kusel te vinden bleven zonder re sultaat. Ongeregeldheden in andere Arabische landen (gINDS HET VERDEDIGINGSPLAN voor Palestina is aangenomen, zijn er negentien Joden en vijftien A rabieren gedood Gisteren was het. naar Palestijnse maatstaven, vrij rustig, maar men verwacht nieuwe uit barstingen van woede en haat. Britse troepen hebben de wacht betrok ken bij de toegangen tot het oude deel van Jeruzalem om Arabieren en Joden gescheiden te houden. Alle verloven bij het leger en bij de poli tie zijn ingetrokken. De Haganah he eft een leger van 80.000 man op de been, dat opdracht heeft gekregen om de Joodse bevolking te bescher men tegen gewelddaden, welke men vooral vandaag verwacht. In andere Arabische landen is het minder rustig geweest. Uit verschei dene steden komen berichten van ernstige ongeregeldheden en demon straties. Te Cairo heeft de politie, versterkt met troepen van de grens wacht, zich moeten verdedigen te gen vijftienduizend betogers, die win kels bestormden en trams in brand staken. De politie moest verschei dene charges uitvoeren om de ge weldige menigte uiteen te jagen. Drie studenten zijn gedood. De schade is vrij groot. Te Bagdad hebben demonstraix- ten een aanval gedaan op het ge bouw van de Amerikaanse voorlich tingsdienst. Het meubilair werd ver nield en het gebouw in brand gesto ken. De grote bibliotheek ging ge heel verloren. De Amerikaanse zaak gelastigde heeft onmiddellijk tegen de aanslag geprotesteerd. De rege ring van Irak probeert de orde ie herstellen. Bij de buitenlandse le gaties staan wachtposten. Te Alexandrië hebben vijfduizend gewapende Arabieren het Engelse conslulaat bestormd., maar de politie kon de aanval afslaan. Ook een aan val op het Nederlandse consulaal is verijdeld. Bestuursoverdracht reeds in Mei? In gewoonlijk welingelichte Britse kringen te Washington verklaart men, dat Engeland overweegt om het burgerlijk bestuur van Palestina in Mei a.s. aan de commissie der V.N. over te dragen en dat het mandaat tegcij^die tijd beëindigd zal zijn. In die t-jd zou een aanvang zijn gemaakt met de terugtrekking der troepen welke op één Augustus voltooid zou zijn. Daar de troepen uit alle g?h:«den teruggetrokken 'Uilen wor den, t erwacht men, dat ie V.N. dan de verantwoordelijkheid voor de zwaar gewapende ham having van wet en orue op zich' zullen neemn. legram aan de minister-president aangedrongen op maatregelen, welke tot aanzienlijke vermindering van de kosten van het levensmiddelenpakket zullen leiden. WEER GASLOZE UREN? Een schrikbarende stijging van het gasverbruik te Haarlem dat thans belangrijk hoger is dan vóór de oorlog en si/ids 1946 met 20 pet. toenam heeft de leiding van het gasbedrijf doen overwegen, weer gasloze uren in te voeren, wanneer niet onmiddel lijk een daling van het verbruik wordt verkregen. De capaciteit van de gasfabriek is aan de maximumgrens, zodat een verdere stijging, hoe gering ook, onherroepelijk strenge rantsoe neringsmaatregelen nodig zou maken. NIEUW RADIOBESTEL. T.a.v. het advies van de radioraad over een nieuw radiobestel kan de minister van O., K. en W. in zijn me morie van antwoord op de begroting van zijn departement slechts mede delen, „dat hij bij het indienen van zijn voorstellen zal streven naar een oplossing, welke aanvaardbaar is voor de belanghebbenden en voor het me rendeel van het Nederlandse volk. Hij hoopt binnenkort met de hoofd stromingen inzake de oplossing van het radiovraagstuk besprekingen ter zake an te vangen en daarna een eigen ontwerp in te dienen. Deze in diening zal geschieden op een dusda nig tijdstip dat de behandeling door de Staten-Generaal nog geheel in het lopende zittingsjaar ten einde kan worden gebracht." CENTRALE KATHOLIEKE MILITAIREN-TEHUIZEN. Het Hoogwaardig Nederlands Epis copaat heeft op 4 Juli 1947 d<- instel ling „Centrale van Katholieke Mili taire Tehuizen'' opgericht en goed gekeurd en op 27 November 1947 tot leden van het bestuur van deze Cen trale benoemd: Mgr. H. J. J. M. van Straelen, hoofd Legeraalmoezenier, voorzitter; J. F. M. de Sain, hoofd Vlootaalmoezenier, plv. vqorzitter; L. A. C. M. Doorman, vice-admiraal b.d.. secretaris, Gedempte Burgwal 14, 's-Gravenhage; J. J. M. van 't Wal- derveen, commies bij het M. v. O., penningmeester, Parkweg 303, Voor burg; H. J. A. M. Eras, pastoor, direc teur Kath. Mil. Tehuis te Vught; A. Meeus, kapelaan, directeur, Kath. Mil. Tehuis te Bergen op Zoom: L. A. M. Goossens, majoor reserve-Aal moezenier te 's-Gravenhage; J. G. H. M. Schreurs, majoor reserve-Aalmoe zenier te Roermond. De passagierslijst van het s.s. „Johan de Witt" en van het m.s. „Modjokerto" ligt op ons bureau ter inzage. Een kaAAe^tie... Er is geen groter vreugde dan an- deren vreugde te verschaffen. Uit het werk „Mehr Freude" van Mgr. Von Keppler. (Een passend korreltje voor Sinterklaasavond!)

Leidse Courant | 1947 | | pagina 1