Hazerswoude nam afscheid van zijn Burgemeester DONDERDi .i 27 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM TRAM OF BUS. In Flora werd Maandagavond 'n protestverg. gehouden. Ondanks het slechte weer was de belangstelling groot. O.m. waren aanwezig mr. J. H. Peek, gemeente-secr., weth. W. F. van Dam, de dir. van O.W., raadsleden uit Hillegom, Bennebroek. Lisse en Sas- senheim en de heer Jurrissen, on- der-dir. der N.Z.H. Het woord werd gevoerd door de heren Voerman, dir. der Stichting „Tram-Archief", L. Jurissen, B. 1SI. Loerakker, raadslid te Hillegom, van Breda, raadslid te Sassenheim, J. W. v. Til, van Lierop, raadslid te Benne broek en Steenwinkel, id. te Lisse. Duidelijk kwam tot uitting. dat men in de Bollenstreek de tram nog niet voor de bus wil ruilen. Er werd scher pe critiek geoefend op de N.Z.H.-re- organisatieplannen. K.V.P. De afd. Hillegom hield gisteravond een grote propaganda- vergadering in Flora. Ondanks het noodweer waren toch nog naar schat ting 150 belangstellenden aanwezig. Het woord werd gevoerd door dr. L. A. H. Albering met het onderwerp „Actuele Politiek". Gewestelijke Federatie „Bollen streek Middenstand". Deze verga derde in „Het Bruine Paard" te Sas senheim. Besloten werd tot het hou den van een Middenstands-reclame week in de gehele Bollenstreek. Ze zal plaats hebben in de 2e helft van April, gelijk met de bloei der bloem bollen. Vertrouwd wordt, dat alle aangesloten gemeenten zuilen mee doen. Iedere gemeente doet zulks op de voor haar het geschiktst geachte wijze. Voor de bestgeslaagde actie zal o.a. een wisselbeker beschikbaar wor den gesteld. Besloten werd verder, dat te Hillegom in Flora op 5 Januari een grote propaganda-feestavond zal worden georganiseerd. HOOGMADE Harmonie-uitvoering. Dinsdag avond gaf de Harmoniever. „De Heerlijkheid" een uitvoering in sa menwerking met de toneelver. uit Roelofarendsveen. De avond is schit, terend geslaagd. Nadat de harmonie voor het voetlicht was geweest, oogstte zij een daverend applaus. Ook de toneelvereniging uit de Veen heeft haar reputatie weer gehand haafd. In de pauze was ook de ver- loting niet achterwege gebleven. Tenslotte zorgde „De vrolijke boys" nog voor de gelegenheid tot het ma ken van een dansje. Herhaling he denavond. M.M.O. Zondag gaat het" eerste elftal naar de Groenendijk om daar St. Bernardus I te ontmoeten voor de returnmatch. Gezien deze geduchte tegenstander zal alles op alles gezet moeten worden om een eervol resul taat te boeken. Aanvang; 1.15 uur. Vertrek: 12.30 uur. Voor het tweede is geen wedstrijd vastgesteld. De ju nioren krijgen bezoek van St. Bernar dus- 'A. NOORDWIJKERHOUT Oranjevereniging. Tot leden der controle-commissie werden benoemd de heren Jac. Pennings, H. Wesse- ling en E. Slingerland. In de bestuurs- vacatures Chr. Broekhof en M C. J. Bruin, die bedankt hebben, werden gekozen de heren P. Duivenvoorden en Nic. Slingerland. Er is momenteel in kas 878.63. In verband met de a.s. Jubileumfeesten zal het bestuur gaarne schriftelijk adviezen van de leden ontvangen. Bij de rondvraag vroeg een lid of het Vogelschieten weer eens ingevoerd zal worden. De voorzitter besprak de moeilijkheden verbonden aan het verkrijgen van geweren. LISSE Vrouwenbeweging. In het ge bouw van de K.A.B. hield de Kath. Vrouwenbeweging een feestelijke bijeenkomst voor haar leden. De 'to neelvereniging „St. Genesius" van de par. H.H. Engelbewaarders voer de op het bekende toneelstuk „De Vier Jaargetijden" van Ant. Coolen. Het gegeven spel was perfect en men heeft van dit mooie' toneel genoten. Geboren: Jacobus Johannes Cor nells Maria z. van C. J. S. Meeuwis- se en M. C, Rijnbeek; Theodorus Jo hannes z, van Th. van Eeuwijk en A. D. Koppenaal; Catharina Elisabeth Maria d. van N. J. A. Boekei en M- C M Jong; Everdina Hilly d. van A H. Njeuwenhuis en E. J. de Jong; Johanna Gerarda Wilhelmina d. van M. van der Lans en A. P. Schoone; Karei Kleis z. van D. van Turennout en T, Hensen; Johannes Wilhelmus z. an P. J. Pijpers en P. Prins; Elisa beth Johanna Maria d. van J. van der Meij en H. Randsdorp; Maria Anna Adriana d. van A. J. van Zeist en M. A. Meskers; Jacoba d. van G. van Engelen en J. Verkerk. Ondertrouwd: Bastiaan 't Hart 31 j., te 's-Gravenhage, en Sophia Adria na Verdegaal 23 j,; Dii"k de Gier 22 j., te Velsen, en Hendrica Faas 24 j.; Leonardus Johannes Grimbergen 20 j. en Johanna Hermina Alida Kors 20 j., te Haarlemmermeer; Cornelis van Schooten 32 j. en Maria Louise Freriks 24 j.; Napoleon Raoul Ger- vais 36 j. en Ida Cornelia van Zeist 36 jaar. LAATSTE BERICHTEN DE STAKINGEN IN FRANKRIJK. De pi'actisch algemene staking in Frankrijk welke thans meer dar. twee millioen man omvat, bij de spoorwe gen, de metaalindustrie, de bouwerij, de ambtenaren, verkeer, textiel-in- dustrie, mijnen, gasfabrieken, maal derijen, chemische industrie, haven arbeiders en onderwijzend personeel, vertoont neiging zich alsnog uit te breiden nadat gisteravond het nieu we voorstel van de minister-president tot loonsverhoging officieus van de hand ge .vrezen is. De dienst op het Gare du Nord, vanwaar de expresse-terinen voor Londen, Brussel, Amsterdam en an dere Europese hoofdsteden vertrek ken, ligt geheel stil, ook het locaal verkeer. Getrouwd: C. Rusrwan, te Hillegom, en W. G. van der Voort; Chr. de Geer, te Voorhout, en C. F. Berbee; J. H Verhart, te Katwijk, en A. C. Romijn; Th. van Egmond en N. van Egmond, Overleden: Wilhelmina Bakker 71 wed. van G. Schilder. VOORHOUT L.T.B. afd. Bloembollenkwekers. Voor het voorstel Grootebroek om te komen tot algehele afschaffing der saneringsmaatregelen werden slechts 2 stemmen uitgebracht. Wel kon de vergadering accoord gaan met een voorstel van de Kring Bloembollen streek om te komen tot handhaving der maatregelen, echter in gewijzig de vorm. Verlangd werd dat als er maatregelen genomen worden, deze dan genomen worden in samenwer king met het vak, en niet zoals tot nu toe, zonder de vakmensen te horen. Aanmerking werd gemaakt dat de be schrijvingsbrief niet in het vakblad was opgenomen. Er was nu een exem plaar aan het bestuur gezonden, ech ter zodanig gestencild dat het meeste onleesbaar was. Een voorstel van Noord wij kerhout om het prijsklasse stelsel bij tulpen te doen verdwijnen, werd goedgevonden. Door het voor stel Noordwijk te ondersteunen sprak de vergadering zich uit tegen vrijwil lige inkrimping. Een voorstel van Sas senheim om te komen tot algehele re organisatie van de L.T.B. vond de vergadering niet voor uitvoering vat baar. Tot afgev. werden gekozen de heren C, Prins en W. Borst. Veel critiek was er op de gebrekkige voor lichting van het H.B. Een schrijven zal gezonden worden naar dè gemeen te raad, om te komen tot een veror dening dat er geen loslopende honden meer mogen zijn. VOORSCHOTEN Groene Kruis Uit het jaarver slag van de secr. de heer P. J. H. Peeters, bleek dat het ledental be droeg 1050. Onder toezicht van zuster Veld kamp stonden op het eind van 1946, 59 gezinnen met 65 patiënten, voor t.b.c.-bestrijding. Zij bracht in 210 ge zinnen, 348 bezoeken. Voor het con sultatiebureau voor zuigelinge ston den 346 zuigelingen ingeschreven. Zuster A Lamböo verleende bij 133 bevallingen hulp. Tot leden van de kascommissie werden benoemd, de heren van Osnabrugge, J. M. Groo tenbroer en M- G. Bouw. Tot afgev. naar de vergadering in Rotterdam, de heren: C. Bolle en H. v. d. Doe. Vast gesteld werden de statuten en huis houdelijk reglement van de vereni ging „Gezondheidszorg", waarin sa menwerken de Prot. Wijkverpleging en de plaatselijke afd. van het Groene en het Wit-Gele Kruis. Tot admini strateur van Gezondheidszorg is be noemd de heer J. Kraaijeveld. Aan gezien enkele bestuursleden uittra den, omdat zij thans lid zijn van het Wit-Gele Kruis en er vacatures wa ren, moesten 5 nieuwe bestuursleden gekozen worden. Deze plaatsen zul len bezet worden door mevrouw van der Hoeven-de ongh de Leeuw en de heren G. de Ruiter, H. v. d. Doe, dr. H. Olthuis en B. C. Bolle. De voorz, dankte de aftr. bestuursleden in het bijzonder de heer Peeters, die zich secretaris bijzonder verdienste lijk heeft getoond. Ook de heer Drs. H. A. Korthals, bedankte als be stuurslid de 'heer Peeters voor de ondervonden prettige samenwerking, waarna de heer Peeters met een en kel woord antwoordde. WASSENAAR Kath. Arbeidersbeweging. De Kath. Arbeidersbeweging afdeling Wassenaar heeft een tweetal feest avonden gehouden voor haar leden en echtgenoten. Op deze avonden sprak de geestelijk adviseur, kapelaan A. v. Bregten, een woordje over wat er zoal voor de naaste toekomst op het programma staat. Allereerst het Sint Nicolaasfeest voor de kinderen op Zondag 7 December. Aan een 500- tal beter gesitueerde plaatsgenoten was een circulaire gezonden, waarin gevraagd werd om eventueel afge dankt speelgoed of textiel. Een groep leden is aan het werk gegaan om de goede gaven in te zamelen. Daarna komt een Kerstkribben-tentoonstel ling. Aanmelding deelnemers secre^ tariaat: Korenlaan 9. Kapelaan van Bregten maakte voorts melding van een z.g. „drie uur per week-actie", die een soort oproep betekent aan le den, die bij bijzondere gelegenheden het bestuur in zijn omvangrijke taak willen bijstaan. Een collecte voor het St. Nicolaasfeest bracht 120.op. De rest van de feestavonden werd ge vuld met de opvoering van „Zo'n Stijfkop" door de R.K. Toneelvereni ging „De Vriendschap". Geen ventvergunning, maar gesto len waar. Het was toch wel een brutaal staaltje van de Leidenaar K., die in Wassenaar langs de huizen ventte met kammen, die uit een Was senaarse fabriek waren gestolen. De politie trof hem aan op straat. Toen bleek, dat de man geen ventvergun ning had, onderzocht de politie de koopwaar, die hij bij zich had: een partijtje kammen. Een nader onder zoek bracht aan het licht, dat deze kammen uit de kammenfabriek van L. alhier waren gestolen. Want K. had de kammen gekocht van twee Leide- naars, die op deze fabriek werkten. En deze beide laatsten bekenden zich een 100-tal kammen te hebben toe geëigend. Geboren: Adriaan Leopold, z. van G. F. Nagelkerke en A. Suurenbroek; Marion, d. van A. den Breems en H. Colijn; Henricus Joseph, z. van C, J. Noordover en T. W. Dongelmans; Hubertus Ernest Maria, z. van H. W. J. A. Vredegoor en B. S. M. Hendriks; Cornelis, z. van G. v. d. Does en T. Nieuwpoort; Theodorus Philippus Jo hannes, z. van J. J. v. Benten en E. M. Dobbe. Overleden: H. C. Waterreus 61 j., echtgenote van A. Hofmeester; J. Pieterse 63 j., echtgenoot van J. H. Wilton; B. A. J. Blesgraaf 40 j. echt genoot van F. v. d. Vlugt; Klassina Wijma 22 j. echtgenote van J. Moman; J Vermeulen 68 j. echtgenoot van T. W. E. Keris; A. Duimelaar 61 j. echt- 1 genoot van L. v. Gemert. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD. e gemeenteraad kwam Woens dagmiddag onder leiding van burge meester A. Warnaar voor het laatst onder zijn voorzitterschap bijeen. Het voorstel tot vaststelling van een verord., als bedoeld in art. 30 der leerplichtwet, wordt nader door de voorzitter 1 toegelicht Bij deze veror dening heeft de politie het recht kin deren die onder schooltijd op straat lopen, op te brengen naar het hoofd der school. Aan de discussie namen deel de heren W. Slootweg en M. Hei mans. De heer Heimans zegt o.a. dat hij tegen is; men onttrekt de kinde ren aan de ouderlijke macht op zo'n manier. Het voorstel wordt aangeno men met 1 stem tegen van de heer Heimans. De begroting der gemeente voor het dienstjaar 1948 wordt aan geboden. Sluit voorlopig met een voordelig saldo van ƒ2609.06. De voorzitter merkt hierbij op, dat wij nog enkele douceurtjes te wachten hebben. De Commissie tot het onder zoeken der begrotingen zal bestaan uit de heren C. van Klaveren, F. J. Kouwenhoven, en Jac. van Ofwegen. De1 voorlopige vaststelling van de re- kèning 1945 geeft de volgende cijfers: een nadelig saldo wat de gewone dienst betreft van ƒ32,934.86; de ka- pitaaldienst wijst een nadelig saldo aan van 1.185.20. De raadsvergade ring wordt hierna geschorst. Burgemeester Warnaar over Oorlog en Bevrijding In de buitengewone raadsvergade ring, die het staartje vormde van een gewone raadsvergadering, heeft de heer Warnaar een rede gehouden, waarin hij bekende, dat het afscheid hem nu nog zwaarder viel dan in 1939 (toen reeds lag een nieuwe benoe ming in 't vooruitzicht) omdat door de oorlogsjaren, waarin allen zoveel met elkaar beleefd hadden, de levens wortels zich nog vaster hadden ge hecht aan de grond, waarin zij ge plaatst waren. In het geloof echter, dat God ieders leven leidt en be stuurt, zal hij vol vertrouwen en op gewekt zijn taak in Waddinxveen aan_ iarden. Bij het terugzien op de weg, die samen 13M jaar is gegaan, zag spr. drie periodes. Vóór de oorlog was< er de crisistijd en de werkloosheid, die een burge meester de gelegenheid bood iets te doen tot leniging van de nood. Spr. herinnerde hierbij aan de aanleg van de Alg. Begraafplaats en de vergra ving van de dijk aan de Oostvaart, waarbij de heer Warnaar zich geluk kig prees een gemeenteopzichter te hebben gehad als de heer Dekker. Ook herdacht spr. de goede arbeidspresta ties der Hazerswoudse arbeiders, de hechte samenwerking der crisis-co- mité's en de commissie v. biz. noden, waarbij spr. extra hulde bracht aan meester Boer, een onderwijzer en ,.een geboren koopman". Ook waren er in die tijd de mooie en eensgezinde nationale feesten. Dit jaar was er even een schaduw, toen de samen werking in het dorp bijna verstoord dreigde te worden. Spr. bond zijn ge meentenaren op het hart: wat in het verleden heeft gekund, moet ook in 1948 mogelijk zijn. Herinneringen aan treurige tijd. Toen kwam de bezetting, waarin ook spr. en zijn gezin de zorgen niet gespaard bleven. „God heeft door geholpen". Nu de herinnerin gen aan die treurige tijd vervagen, treden de verschrikkelijke dingen op de achtergrond en komt het goede in helderder licht. Dankbaar herdacht de heer Warnaar de toewijding der gemeente, die hij en zijn gezin on dervonden, toen hij 18 maanden gegij. zeld was. Hij had het geruststellend gevoel, dat het zijn vrouw en kinde ren aan niets zou ontbreken. De pak ken, in het kamp toegestuurd, waren tastbare bewijzen van toegenegen' heid. In die tijd hebben wij heel sterk onze eenheid gevoeld: onze eenheid als kinderen Gods en onze eenheid als Nederlanders. De bevrijding heeft niet in elk op zicht gebracht, wat we ervan hadden verwacht. De periode vlak na de be vrijding is voor een burgemeester niet altijd gemakkelijk en bevredigend ge weest, omdat hij bij tal van zaken werd uitgeschakeld. Ook daarna was de toestand niet eenvoudig. Er zijn noden,waarin een burgemeester wei nig of geen hulp kan bieden, zoals de woningnood. De noodzakelijke teleur stellingen van velen en het pijnlijk ingrijpen in de rechten van particu liere eigendom hebben in de laatste Streng recht bedekte hij met mantel der liefde jgURGEMEESTER A. WARNAAR HEEFT DE AMBTSKETEN VAN HAZERSWOUDE AFGEDAAN; nog enkele dagen in het insignium van het burgemeesterschap van Waddinxveen zal op zijn schouders worden ge legd. Hazerswoude heeft hem gisteren officieel uitgeleide gedaan en hem bij deze gelegenheid nu eens onomwonden gezegd, hoe het over hem dacht. Het was ons bekend, dat de heer Warnaar een goed burgemeester is geweest. Uit de lange litanie van loftuitingen en dankbetuigingen, bij zijn afscheid gesproken, is gebleken hoe hij alle harten van hoog tot laag voor zich heeft gewonnen, V/z jaar misschien meer vijanden ge maakt dan in de eerste 12 jaren van spr.'s ambtelijke loopbaan. Zo ook met de aanvragen tot vrijstelling van militaire dienst. Bij alle teleurstelling mogen we in deze tijd niet vergeten, dat de grootste van aardse zegenin gen de vrijheid ons deel werd. De „Burg. Warnaar-kade". In het ambtelijk leven is wat meer perspectief gekomen. Een van spr. programmapunten de weg door het Rietveld is van de baan (en de aanleg daarvan zou alleen gewettigd zijn in een tijd van grote werkloos heid), maar een ander programma punt de restauratie van de ge meente-toren kreeg haar beslag, evenals het uitbreidingsplan We zul len nu Hazerswoude zien groeien tot een mooi en aantrekkelijk dorp. In de jaren van zijn burgemeesterschap heeft de Raad 2 voorstellen van B. en W. verworpen. Het ene daarvan was de naam Prinses Beatrix-kade. De Raad heeft toen gewild, dat het de Burgemeester" Warnaarkade zou zijn, en, ofschoon spr. het toen. „eigenlijk een beetje dwaas" vond, is hij nu dankbaar dat deze mooie kade nu zijn naam mag dragen, ter herinnering aan de jaren, dat hij hier geleefd en gewerkt heeft. De goede onderlinge geest heeft het werken in Hazerswoude tot een voortdurende vreugde gemaakt. Spr. dankte de tegenwoordige en de vroe gere wethouders. Er is nooit iets on aangenaams geweest en bij het schei den van de markt hebben wij elkaar niets te vergeven en niets goed te maken. Dank bracht spr. aan de ge meente-secretaris, die hem als „groe ne burgemeester" van zijn kennis en ervaring heeft laten profiteren: aan het gehele gemeente-personeel inzon- der aan de heer Dekker, die meer dan iemand anders zijn stempel heeft ge drukt op het uiterlijk aanzien der ge meente een uiteMijk, waarvoor zij zich niet behoeft te schamen. De sa menwerking met de raad is steeds zeer goed geweest. Spr. gaat zich nu los maken van veel, wat hem in Ha zerswoude lief is geworden. Moge God de gehele gemeente zegenen en aan ons vaderland en de gehele wereld nog een periode van rust en vrede schenken. De heer L. N. de Boer, sprekend namens de K.V.P.-fractie, bracht de dank der jongere en nog niet-inge- werkte raadsleden over, voor de breedvoerige voorlichting. Bij ver schil van mening werd het standpunt van de burgemeester altijd gewaar deerd, omdat het gebaseerd was op zakelijke motieven. Spr. wenste hem Gods zegen toe. Als de burgemeester in de nieuwe gemeente zijn talenten tot ontplooiing kan brengen, kan het niet anders, of Waddinxveen zal daar wèl bij varen. De gemeentesecretaris, de heer B. Den Braver, getuigde van zijn grote vriendschap met deze burg., van wien hij met weemoed afscheid nam. Hij droeg het personeel een warm hart toe en namens dit personeel bood spr. hem een wandbord aan, waarop ge tekend waren de Herv. kerk, de be graafplaats en het burgemeestershuis. De gemeente-architect, de heer J. Dekker, verklaarde, dat het aesthe- tisch inzicht van de burg. hem in staat had gesteld zijn werk uit te oefenen. In zijn dankwoord tot de Raad her innerde de burgemeester aan „het ge vleugeld woord van pater Henri de Greeve: verbeter de wereld, begin met je zelf". Als ieder op zijn eigen plaats of plaatsje meewerkt aan on derling begrip en waardering, dan is reeds veel bereikt. Spr. droeg hierna zijn ambtsketen over aan de loco burgemeester, bij wie hij de gemeen te in het „herderloos tijdperk" in ver trouwde handen weet. STAATSLOTERIJ. 5e klasse, 4e lijst. 1000.—: No. 15170 400.— Nos. 6276, 14227, 15717, 2Ö793 en 21713. 200.—: Nos. 3399, 4814, 17166, 19690. 20103 en 20198. 100.—: Nos. 7869, 8505, 9547, 11625, 12228, 13137, 13782, 14005, 14116, 14174. 16998, 18519, 19150, 20274 en 21386. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd doctor aal-examen Wis- en Natuurkunde (pharmacie) de heer K. A. J. Goudswaard te Wassenaar en de heer Kho Boen Tong te Leiden; doctoraal-examen Wis- en Natuur kunde (Wiskunde) de heer H. A. Lauwrier, te 's-Gravenhage. OPROEP GETUIGEN. De Commissaris van Politie te Lei den verzoekt de dame, die op 16 Nov. jl. te omstreeks 14 uur een por- temonnaie in een Eltaxbus vond en de dame, die van het vinden dier portemonnaie getuige was, zich tot het geven van inlichtingen te willen vervoegen aan het bureau van politie Zonneveldstraat. BINNENLAND. DE RIJ VAN SPREKERS. De oudste wethouder, de heer C. A. van Dam. getuigde, dat de bur gemeester altijd voor iedereen klaar stond en hij de algemene sympathie genoot. Naar en ondanks de omstan digheden is veel werk verricht o.a. het bouwen van huizen, waarbij de burg. de stuwkracht was. Spr. ge waagde van de golf van ontsteltenis, welke over de gemeente ging, toen de burgemeester gevangen werd ge nomen. De gehele gemeente heeft met hem meegeleefd. De verhouding in B. en W. was prachtig en prettig. De B. en de W. vielen weg; als vrinden werden de gemeentebelangen bespro ken. De leiding, aan de Raad gegeven, was voortreffelijk. Namens de Raad bood spr. een schilderstuk aan, voor stellende de Geer-molen. De heer W. Slootweg sprak namens de A.-R.-raadsfractie en drukte zijn spijt uit, dat deze populaire burge meester, die zich zo gemakkelijk te midden van de burgerij bewoog, heen Na sluiting der openbare raadsver gadering vroeg nog een rij van spre kers het woord. Burgemeester Schokking uit Al phen a. d. Rijn kon zich voorstellen, dat het de heer Warnaar, vreemd om 't hart is, want spx\ weet het uit er varing: als men in Hazerswoude is, gaat men van Hazerswoude houden. Spr. getuigde, dat Hazerswoude al reeds een mooi dorp is geworden, maar spr. is blij, dat de weg door het mooie Rietveld er nog niet is geko men. Spr-. hoopte op een waardige opvolger, een burgemeester, waar de heel gemeente „ja" op kon zeggen. Dank en goede wensen werden uit gesproken door de heden A. A. Har- kes namens de Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente, W. v. d. Spek, na mens de bouwveren. „Volksbelang", L. J. J. Jacobs namens de ziekënhuis. verpleging, G. Goedhart namens de Chr. Boeren- en Tuindersbond, J. J. van Vliet namens het R.K. Armbe stuur. Deze spr. onthulde hoe de bur gemeester lange fietstochten maakte om arme mensen een pleziertje doen en ook zijn bemiddeling leende om vrede in huisgezinnen te brengen. Hij heeft zei spr. de gemeente goed en weldadig bestuurd. Ten slotte drong spr. erop aan, dat de eensgezindheid bij de Oranjefeesten bestendigd zou blijven. Namens de Kath. geestelijkheid zei- de pastoor P. Hennekens O.Carm., dat de pastoors van de burgemeester had den ondervonden begrip en waar dering voor hun werk. Daar bleef het niet bij. Elk ogenblik, dat zij een be roep op hem deden, verleende hij zijn steun. Dat is voor een parochie van bizondere waarde. De pastoor wenste de heer Warnaar in zijn verder leven Gods rijkste zegen toe. De heer Nic. van Rijssel bracht dank over van de Christ. Muziek- veren., de heer Tempelman van de po litie. De heer M. Heymans, sprekend namens de grootste organisatie van Hazerswoude, de K.A.B.noemde de burgemeester „een voortreffelijk mens". Hij sloot het tijdperk af, dat er gevraagd werd: ben je al bij je kerkgenootschap geweest. Voor de sociale noden der arbeiders had hij een open oog. Alles heeft hij gedaan om de nood te verlichten en het har de recht, opgeëist door ministeriële circulaires, weten te bedekken met de mantel der liefde. Spr. gelooft niet, dat er 10 mensen in Hazerswoude zijn, die kwaad van de burgemeester spreken. Hartelijk dank bracht spr. voor al het werk al die jaren ver richt, in 't bizonder voor de arbei ders. Een kloosterzuster, van de Congre gatie van het H. Hart, hoofd der school aan 't Zwaantje, sprak een hartelijk en zéér vlot woord namens de schoolkinderen, aan wie zij be loofd had de burgemeester te zullen bedanken. Spr. herinnerde aan de hyacinthen-tentoonstelling op school, welke door de heer en mevrouw War naar met een bezoek werd vereerd. De burgemeester heeft altijd veel be langstelling getoond, niet alleen voor de bloemen op glas, maar ook voor de kinderen, de kleine bloemen, die de bloemen gekweekt hadden. Toen de burgemeester gegijzeld was, heeft men hem op school bij de kinderen in waardering gehouden, door hen dui delijk te maken, hoe hij ter wille van de gemeente en de nationele be langen daar in de eenzaamheid zat. De burgemeester heeft veel gedaan, veel geleden en veel gestreden. Leed en strijd zullen hem ook in de toe komst wel niet worden bespaard. Om dat beter te kunnen dragen, wenste spr. namens de kinderen hem Gods zegen toe. Tenslotte sprak nog namens het Chr. Mannenkoor „Excelsior" de heer P. de Kruif een woord van hulde. Burgemeester' Warnaar sprak een hartelijk dankwoord. Een burgemees ter maakt niets klaar, als hij niet be schikt over mensen, die con amore meewerken. Spr. vond het gelukkig, dat hij in contact gekomen was met de verschillende groepen der bevol king. Als' christenen in de brede zin van het woord hebben wij grote be langen met elkaar gemeen. Tijdens zijn gevangenschap was hem ter ore gekomen, dat de kinderen op de school der zusters voor de burgemees ter baden. Spr. zal Hazerswoude niet vergeten en, beter dan een verre vriend, „een goede buur" zijn. De bijeenkomst werd bijgewoond door de drie pastoors, de predikant der Herv. Gemeente, de burgemees ters van Alphen, Zoeterwoude en Benthuizen en zeer vele plaatselijke notabelen. De kunstschilder Han van Meege ren, die op 12 November door de rechtbank te Amsterdam tot 1 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, zaï geen gebruik maken van zijn recht op hoger beroep Op doktersadvies is hij thans voo.' de behandeling van zijn oude kwaal een te hoge bloeddruk in de Valei'iuskliniek te Amsteram opge nomen. POSITIE NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Aldabi, 25 Nov. van Montevideo tc Buenos Aires. Cottoca, 25 Nov. van Madeira naar Paramaribo. Edam, 26 Nov. v.m. van Rotter dam naar Antwerpen, New York en Philadelphia. Grote Beer, Amsterdam-Ja va, 26 Nov. te Aden. Nieuw Amsterdam, 25 Nov. 22 u. van Rotterdam naar New York. Randkerk, AmsterdamZuid Afri ka, pass. 25 Nov. Gibraltar. Ruys, 23 Nov .van Batavia van Ba tavia te Buenos Aires. Samarinda, 25 Nov. van Roterdam te Batavia. Straat Malakka, 22 Nov. van Dur ban naar Singapore. Tegelberg, 25 Nov. van Kaapstad naar Buenos Aires. MARKTBERICHTEN TER AAR, 26 Oct. Groenteveiling. Bloemkool 646 ct. per stuk, Sel derij 34 ct., Peterselie 1 ct. per bos, Andijvie 521 ct., Kroten 46 ct Waspeen I 1015 ct., id. II 5 ct., id. Ill 2 ct„ Tomaten 268 ct., Rode kool 8 ct., Groene kool 313 ct., Sa- voye kool 511 ct., Witte kool 17 ct., Uien 22 ct., Spinazie 14 ct., Wit lof 361 ct., Prei 1114 ct., Sprui ten 748 ct.( Schorseneren 1011 ct. per kg., Boerenkool 10 ct. per bak, Druiven 98 ct. per pond. ROELOFARENDSVEEN, 26 Nov. Groente. Tomaten A 1554, id. B 22—56, idem C 12—28, sla I 7.80—13.30 idem II 1—7.40, an- dijvies 1224, kroten 56, stoof- sla 818, bloemkool 1234, witte kol 6.rode kool 35, witlof 1735 per 100; boerenkool 40-63 cent per kist, Bloemen. Monument 1242 cent Louis Germ. 4670 cent per stuk: Trosrayonant 938 cent, Herco 25 66 cent, Golden-scal 13—43 cent, Jo zef wit 2745 cent, Choco 1653 cent, Clytie 2857 cent, Peter Pan 818 cent, Blanche 1647 cent per bos, Cyclamen 85 cent. tGod nam 16 dagen na de geboorte van onze lieve Theo tot Zich mijn geliefde vrouw en der kinderen zorgzame Moeder ELISABETH MARIA VAN BENTEN geb. DOBBE voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden in de leeftijd van 38 jaar. J. o. van Benten Esther Cor Rina Riet Nelly Gemma Theo Wassenaai-, 26 Nov. 1947 Dokter Leydsstraat 21. Rozenkransgebed Don derdag- en Vrijdagavond te 8 uur. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Zaterdag 29 November as. te 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Wasse naar, waarna de begra fenis op het R. K. Kerk hof aldaar. 10028 DANKBETUIGING Voor de zeer vele belang stelling bij ons huwelijk on dervonden, betuigen wij, mede namens onze weder zijdse ouders, aan allen onze hartelijke dank. J. P. Berg M. M. Berg-v. Bemmelen Zoeterwoude, Nov. 1947. Stompw.weg 214. 10016

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5