Leiderdorp wil gezellig blijven H RAMMELEN - OPSPELDEN - DANK U ZATERDAG 22 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VeeE ópeeituinen en ueeC Apad-tefcveUien r\E NAAM LEIDERDORP HEEFT ONS NOOIT BEVALLEN en bevalt l"* ons steeds minder. Alleen Leiderdorpers (en wij trachten steeds Griek met de Grieken te worden) voelen met ons mede, welke bezwa ren wij hebben tegen een naam, die in zijn samenstellende delen dat gene tot uitdrukking brengt, wat Leiderdorp juist niet wenst te zijn: noch Leids, noch dorps. In de kamer van de burgemeester hangen aan de wand enkele gravures, hoe Leiderdorp vroeger was: een gezellig en rustig woonoord. Die tekeningen in de oude stijl geven aan, wat Leider dorp in nieuwe stijl nastreeft. DE JONGELUI VAN DE STRAAT AF! Pas in de laatste decennia is Lei derdorp gaan uitgroeien tot een lan delijke Voorstad van Leiden, tot een „woongemeente" met een eigen sfeer een sfeer, die totaal verschilt van die van andere woongemeen- ten als b.v. Oegstgeest en Wassenaar. Er is iets gemoedelijks in een dorp. Die gemoedelijkheid tracht men ip Leiderdorp vast te houden, terwijl het zijn dorpse gewaad aflegt en een modern kleed aantrekt. Deze indruk hebben v/ij meegekre gen van een bezoek aan burgemees ter K. van Diepeningen, de jonge be stuurder van deze zich verjongende gemeente. De burgemeester vertelde ons met voldoening, dat de bevol king zich in 12 jaar tijds verdub beld had en van 2200 tot 4600 inwo ners v/as gestegen. „En het aardige is" zeide hij „dat, al is het ka rakter van de gemeente veranderd door die grote aanwas, er geen scher pe tegenstellingen zijn tussen de oude en de nieuwe ingezetenen. De bevolking is gezellig onder elkaar en de samenwerking is goed. Hier van getuige de vele buurtverenigin gen." DE JEUGD VAN DE STRAAT. Het gemeentebestuur wil deze ka meraadschappelijke geest zoveel mo gelijk aanmoedigen en is van plan een „Dorpshuis" te stichten in het gebouw van de openbare school, dat als zodanig door de onderwijs-inspec- tie is afgekeurd. Er komt binnen kort een nieuwe openbare school op het ijsbaan-terrein, en het zal, zoals wij op een tekening zagen, een school worden in landelijke stijl.- De oude openbare school zal wor den omgebouwd tot een centraal gym nastieklokaal ttot nog toe moesten de leerlingen van alle scholen naar de overkant van de Rijn, om te gaan turnen), tot een vergaderlokaal en tot een' gezelligheids-centrum. „De jeugd loopt ook hier 's avonds op straat te slenteren", lichtte de burgemeester toe „en we willen daar gelegenheid geven tot sjoelen, en andere afleiding". Dan is er een gemeentelijke sport stichting, die grond van de provincie aan de Hoogmadeseweg heeft aan gekocht, om er, bij de bestaande drie tennisbanen en voetbalveld, nog een hockey-terrein en een kindersport- plaats in te richten. De ijsbaan, waar de nieuwe school gaat verrijzen, zal worden opgehoogd en veranderd worden in een plantsoen, zodat daar een lommerrijk sportpark ontstaat. Zonder de titel gemeentelijk, maar met de volle medewerking van de gemeente, is er een kinderspeeltui- nenbestuur, dat vele plannen heeft en op verschillende punten speeltui nen wil aanleggen. Een is er al op gericht, terwijl de buurtvereniging „Festo Forto' een eigen speeltuin bezit en het is de bedoeling in de komende zomer in het Zijlkwartier een dergelijk etablissement van kinderlijk vermaak aan FABRIEKSTERREINEN. Toen de burgemeester over het Zijl-kwartier dat aan Leiden grenst, sprak, herinnerden wij ons, dat deze inhalige stad reeds meerdere malen een hap van Leiderdorp had geno men (het laatst in 1896 en in 1920) en wij vroegen, of de burgemeester niet beducht was, dat dit misschien in afzienbare tijd weer zou kunnen De burgemeester zag daar geen motief voor. „De gemeente 'heeft haar natuurlijke grenzen in de Zijl en de Rijn. Het uitbreidingsplan laat bij de Touwfabi ïeken plaats open voor fabrieksterreinen. Het gemeentebe stuur is zich bewust dat het hier een belangrijke taak heeft bij het toe gankelijk maken van deze terreinen De bevolking van het Zijlkwartier leeft geheel met Leiderdorp mee". e^leng^miuvLtiek Wie weet 't? 1. Wanneer en door wie is de Encycliek „Rerum Nova rum" uitgevaardigd? 2. Wie is de schrijver van de roman „Het oude huis"? 3. Wat was in de bezetting het B.N.O.? 4. Kunt u 3 films van Charlie Chaplin 'noemen? 5. Wat is proscopie? 6 Wie was Seipel? 7. Wanneer en. waar is prinses Margriet geboren? 8. Wie was Godfried van Bouil lon- 9. Wie zijn de twee hoofdfigu ren- in^e film „Boys Town"? 10. Wat is de M.L.D.? (Zie antwoorden op adv.pag-).) En de burgemeester verwees naar het congres van de Veren, van Ne derlandse Gemeenten over de ge meentelijke zelfsta'idigntid, waar een van de prae-adviseurs, de bur gemeester van Zaandam, beklem toond had, dat de burgerzin moest worden aangekweekt. Daarmee was de heer Van Die- peningen het volkomen eens. „Hoe kleiner de gemeente is, des te groter is de burgerzin. Een gemeente is een levend geheel" TWEE LEIDERDORPEN. Daarom betreurde hij het, dat de nieuwe Rijksweg eerlang Leiderdorp in twee Leiderdorpen gaat scheiden, twee delen, welke ook ieder hun eigen stempel zullen krijgen, aange zien rond het oude dorp midden stands-woning bouw is gedacht, en aan de Doesbrug en in Achthoven de arbeiderswoningen zullen verrijzen. Hoe of het daar mee stond? Bij de Does zullen 27 woningen worden gebouwd en. door de veren. „Patri monium", 18 woningen in Achtho ven. Op een terrein Hoofdstraat Resedastraat komen 21 middenstands huizen, welke zó zullen worden inge richt, dat zij, zo lang dat nodig is, in tweeën bewoond kunnen worden. Hoe de burgemeester dacht over noodwoningen? „Een tijdelijke oplossing, welke een hoop geld kost. De overheid is natuurlijk verplicht al het mogelijke te doen, om de woningnood te ver helpen, waarbij de morele overwe gingen veel zwaarder moeten we gen dan de financiële. Maar als de ontworpen woningen hier gebouwd zijn. schieten we al flink op". Het speet de burgemeester, dat in een tijd als deze er moeilijk toe kan worden overgegaan krotwoningen af te breken. Met name in de omgeving van de Doesbrug die een groot aan tal oude woningen heeft. Gelukkig zal de verwaarloosde Van der Does straat, v/elke in eigendom aan de gemeente in eigendom is overgegaan, worden bestraat. „Van de eigenaren der woningen zal een baat-belasting worden ge heven!" WAT IN HET WATER GAAT VERDWIJNEN. Of de gemeente nog plannen had met het logement „Het Wapen van Leiden"? „Het is inderdaad een schamel geheel" vond de burgemeester, maar kon zich niet uitlaten over de bestemming ervan. D heeft het logement in 1936 op koop toe gekregen, toen de Rijnbrug met de tol (die in 1943 is afgeschaft) van Leiden werd overgenomen. „Daar moet ieder jaar veel geld bij want er zijn drie brugwachters nodig om de brug te bedienen. Bo vendien moesten we tegelijkertijd de Van der Valk-Boumanweg (de lage Rijndijk) van Leiden overne men, waarbij de stad ons f 15.000 toe-betaalde, een kapitaaltje, waar uit het onderhoud van de weg en schoeiing lang niet kan worden be streden. Wei ontvangt de gemeente, omdat het een tertiaire weg is. pro vinciaal subsidie (evenals voor de in gang zijnde herbestrating van de: Hoofdstraat), maar een degelijk op knappen van de Van der Valk Bou- manweg wordt nog steeds opgehou den door de plannen van de Prov. Waterstaat inzake de Rijn verbre ding en omlegging". Daar hadden we nooit var. ge hoord. „De weg gaat de Rijn in en een deel van de wand wordt afgegraven. Waterstaat wil ook de Rijn verbre den vanaf het Raadhuis tot aan de Geref. Kerk, waarbij te zijner tijd alle huizen aan de Rijnkant moeten worden afgebroken. De Hoofdstraat zou dus, aan één zijde open aan de Rijn komen te liggen. Hiermede zou de oude dorpskom verdwijnen. B. en W. zijn van mening, dat de financiëele consequenties van dit plan voor rekening moeten komen van de Prov. Waterstaat. Die plannen zijn wellicht pas over 50 jaar te verwerkelijken. Denkt u eens aan: ons land is dood arm en dat plan kost kapitalen!" DE AUTOBUS! Door de opheffing van de tol is Leiderdorp uit zijn ergste isolement verlost. Het heeft nu ook een bus verbinding met stad gekregen. „Ons autobus-verbindink je! U kunt gerust schrijven, dat het alle gemeentenaren zeer veel leed doet, dat van Leiden geen toestemming is ontvangen naar het station door te rijden. Nu moet er overgestapt wor den aan de Wilhelmina-brug, maar er is geen correspondentie tussen de bus en de stadstram!" We informeerden naar de plannen, welke er destijds waren voor een vliegveld. De burgemeester wist niet zeker, of deze geheel van de baan waren. „Het zpu zonde zijn van de uitstekende cultuurgrond". Evenmin was de burgemeester erg enthousiast over de plannen van de Planologische Dienst om de omge ving van de Doesbrug te maken tot een toegangspoort tot het Piassen- gebied. En wij, op onze beurt, waren wei nig geestdriftig voor het fietspad, dat over de Ruige Kade zal worden .angelegd, ter ontsluiting van het polderland. Meer dan 99-9 pet. van de Leidenaars weten niet, waar de Ruige Kade is, en dat was juist de bijzondere bekoring ervan! De Ruige Kade -zal in de toekomst niet ruig meer zijn, doch een tam fietspaadje, waar je zonder scheuren in je jas en klitten aan je broek overheen ped delt en in Ofwegen of de Lage- waard uitkomt. „En", vroegen we tot slot aan de heer Van Diepeningen, die pas enige jaren in de magistratuur is getreden, „hoe bevalt u het burgemeester schap?" „Het is een elastisch ambt een yan die mooie ambten, waar je zelf iets van kunt maken. Je kunt wat voor de mensen zijn, en je kunt wat voor de mensen doen, en ofschoon het door Rijksregelingen gebonden wordt, blijft er toch voldoende materie over om een goed burgemeester te zijn". „Wat is de definitie van een goed burgemeester? De burgemeester had geen secon de nodig, om het antwoord op deze onverwachte vraag in te kleden. „In alle opzichten volkomen met je' gemeente meeleven en je ge meente door en door kennenl" Er staat e^i foto bij dit interview, maar met dit antwoord heeft de burgemeester bovendien zichzelf ge- teekend. Overal in het land is de jeugd aan het papier inzamelen ten einde onze papier situaties te verbeteren. Voor de jeugd zijn er mooie prijzen in het vooruitzicht .gesteld en wat ons be treftmisschien wordt onze krant een beetje dikker. Een karrevraoht voor het goede doel. HAAGSE RECHTBANK. ROOFOVERVAL IN BODEGRAVEN. In de nacht van 10 op 11 Aug werd de familie Goebel aan de Steek- terweg te Bodegraven wakker door lawaai in het huis. De uitvoerder A. Turkenburg, die bij de landbouwer logeerde, ging het eerst naar bene den, en raakte daar in gevecht met een inbreker. Inmiddels was ook de dochter des huizes beneden geko men, die bij de wagenschuur een sten- gun en een breekijzer aantrof. Zij zag kans die mee in huis te nemen, en te verbergen. De uitvoerder had van de inbre ker met een hard voorwerp zulke sla gen gekregen, dat hij bewusteloos raakte. Van die gelegenheid nam de inbreker gebruik om te vluchten. Donderdag had hij zich echter voor de Haagse rechtbank te verantwoor den, omdat het aan de politie gelukt was hem op te sporen. Het was de 20-jarige koopman J- G Blanken uit Bodegraven, die met de uitvoerder slaags was geraakt. Samen met zijn broer, en P. M. de Lange had hij getracht inbraak te plegen. De bedoeling was om te zien, wat er te roven viel: een fiets was de enige buit, Verdachte had de stengun van zijn broer gekregen. Uit de verklaringen van de politie-inspecteur J. N. C. Groothuyzen uit Alphen aan den Rijn bleek, dat het wapen schiet- klaar en met 12 scherpe patronen was geladen. De Officier wees er op, dat het tweetal Blanken buitengewpon slecht bekend staat. Verdachte was reeds eerder aangetroffen met een geladen revolver in zijn zak. In Boskoop, Bodegraven e.a. oefent dit stel boeven een ware terreur uit; er zijn personen die uit angst voor wraak niet durv.en getuigen. Toen verdachte op vrije voeten ge steld zou worden, ontving de Officier brieven van verschillende burge meesters, waarin over verdachte een en ander werd medegedeeld. De eis luidde daarom zes jaar gevangenis straf met aftrek van preventief. De raadsman, mr. van Niekerken pleitte clementie. De 21:jarige timmerman Chr. J. B., uit Bodegraven, die vervolgens voor de rechtbank verscheen, had de stengun geleverd. Hij was mee in het huis gegaan, doch, toen hij onraad bemerkte, bleef hij buiten. In de zaak van deze verdachte, die ook met buitengewoon grote bruta liteit ter zitting verscheen, bleek het noodzakelijk een alsnog ingekomen tv/eede proces-verbaal te bestuderen. In verband hiermede hield de recht bank de zaak aan tot 30 Dec. De betonwerker P. M. de L. uit Alphen aan den Rijn, was de derde in dit slechte gezelschap. Deze - dachte, die op vrije voeten is, bleek echter meer door het andere tweetal te zijn meegenomen. Toen hij zag dat het verkeerd ging, was hij tijdens de inbraak er vandoor gegaan. In deze zaak was een getuige niet versche nen, terwijl de rechtbank het horen daarvan noodzakelijk achtte. In ver band hiermede werd de zaak tegen verdachte eveneens aangehouden. HAAGSE POLITIERECHTER. Verzet tegen de politie. F, A. V, te Noordwijk vond, dat hij ten on rechte werd gearresteerd, toen iemand de ruit van een café had ingeslagen ;hij had daar in het ge heel niet mee te maken. Toen een politieman hem dan ook mee wilde nemen, had hij zich daartegen ver zet, voor welk feit hij terecht stond. De Officier vorderde twee weken gevangenisstraf. Vanwege de om standigheden volstond de rechter met 70.boete of 35 dagen hech tenis. UIT HET BOUWBEDRIJF Geen „zwarte" lonen Geen verbod voor onderhoudswerk De Nederlandse Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland heeft verschillende in grijpende besluiten genomen. In de eerste plaats is het hoofdbe stuur gemachtigd „ter bestrijding van de onhoudbare toestanden" in overleg met zusterorganisaties te komen tot een besluit, bindend voor de indivi duele aannemers om de lonen binnen de wettelijke toelaatbare nonnen te houden. Voorts zal meer aan banden moe ten worden gelegd het overgaan van de ene werkgever naar de andere werkgever binnen het raam van het bouwbedrijf. Ook zfjn een aantal besluiten geno men om de bestaanszekerheid der bouwvakarbeiders te verhogen, zo is er een speciaal fonds gevormd door middel waarvan de bouwarbeiders bij vorst een uitkering zullen ontvangen van 90 procent van hun loon. Gehoopt wordt, dat op deze wijze vooral de jongeren zich meer aangetrokken zul len gevoelen tot 'het bouwbedrijf. Er werd ter vergadering zeer ge klaagd over de precaire toestand van de kleinere ondernemers, doordat de regering lange tijd het onderhouds werk heeft verboden. Bovendien moeten de bestaande woningen en ge bouwen onderhouden worden, zo was de vergadering van mening, omdat men anders naast het bestaande ge teisterde gebied een nieuw geteis terd landsdeel zou krijgen met pan den, die aan de vernietiging zijn blootgesteld bij gebrek aan het nood zakelijke onderhoud. Er zijn kilogramprijzen voor de voornaamste wintergroenten vastge steld. Deze prijzen gelden tot 1 Jan. 1948 en worden wellicht daarna ver hoogd met enig bewaarloon. Het ge volg is, dat de normale kwaliteiten kool, peen, uien enzovoort tegen veel lagere prijzen- in de handel zullen worden gebracht, dan thans het geval is. De voornaamste veilingen en gros siers van deze producten werken me de. De kleinhandelaren, die hun steun aan deze actie om de prijs van het levensmiddelenpakket te verminde ren geven, krijgen raambiljetten, waarop vermeld zal staan (prijzen per kilogram): „Uien 20 ct; gele kool 12 ct; kroten 14 ct, rode kool 15 ct, peen 14 ct; rapen 12 ct. Voor snijden van groeten zal drie cent per kg extra worden berekend. fSnikelaas Het mannetje kwam aarzelend binnen en keek mij met een ver ontschuldigende glimlach aan. Vervolgens kuchtte hij hard nekkig met korte benauwde ademstootjes, waarbij je je als toeschouwer afvraagt of er nog één zal kunnen volgen voordat de man definitief springt, en zei toen: „Oooojjchchroeoeiii", met een lange uithaal. „Je komper niefanaf", fluis terde hij mij toe alsof hij een ge heim vertelde. „Waarmee kan ik u van dienst zijn", zei ik. Het mannetje lachte weer als een waterig zonnetje met regen hoogglansen op zijn koontjes. „Ik zou graag Snikelaas wille „Dat begrijp ik, zei ik, een best baantje. Alsmaar pepernoten bij je en maar rijden!" „Och, zei 't mannetje, 't is al tijd meegenome, nietwaar". „Meegenomen? Nee, Sinter klaas deelt ze uit." „Ja maar, 't is 'n arige bijfer- verdienste". „Nou, 't lijkt mij meer een le venspositie. Maar wat wilde u eigenlijk?" „Gewoon, Snikelaas weze. D'r zijnder zoveel, die dat doene". „Aha, zei ik, nou begrijp ik 't. Maar „Weet-u nie, waar ik me ken verfoege? Ister geen vereniging van Snikelazen of zoies?" Op de krant weet je alles, maar daar wist ik geen raad mee. Er schijnt geen Vakgroep, on- derafd^ Sinterklazen, te bestaan, evenmin een bureau ter uitzen ding van Goede Sinten. „Kom maar bij me thuis, zei ik, maar zorg, dat je niet ver kouden bent." ,,Dankie bleef, meneer, 't Komp in orde". Uche uche, oche, oche, oo- chroeiii. 't Zal mij benieuwen! COMITE-KINDERPOSTZEGELS Het Nederlands Comité voor Kin derpostzegels verzoekt ons te melden^ dat door een defect aan een drukpers groot ononthoud is ontstaan met het drukken der prentbriefkaarten, ten gevolge waarvan de kaarten eerst op 1 December aan de comdté's zullen kunnen worden gezonden. Als de week teneinde is en na de nacht een nieuwe dag voor u aanbreekt om uit te rusten van zes dagen vragen en moeiijkheden, die ons die de school ver laten hebben en ons voor bereiden in de jeugdorga- soheppingswerk, zal het nisatie op het volle leven, rammelen, opspelden en A 1 een mompelend „dank u" u er aan herinneren dat het Zondag 23 November is. onze toekomst, kunnen dwarszitten. Als je de schoolbanken ontgroeit bent en je een plaatje krijgt in de pro ductieslag voel je jezelf groeien, is je vader niet méér de krachtfiguur uit je jeugd,-maar je oudere makker. Fier stap je naast hem mee, want je voelt dat je nu dezelfde weg gaat die hij, koning uit je wil delen in de vreugde van hun jeugd, als vervol making van hetgeen u in uw jeugd moest missen. Ze gaan een oordeel vel len over de gebeurtenissen wel en breken de kazerne af als ze vertrekken i.aar de Oost, maar daar aange komen pakken ze aan, om dat ze dan aanschouwen hetgeen hun eerst propa- Jeugd, ouders, redding. Zondag a.s. gaan wij, de katholieke georganiseerde jeugd van ons Haarlems Diocees, een oude traditie in ere herstellen: Pijltjes dag! Dat dit strijdig is met de idealen van onze jeugd, weten wij. Immers, we be delen niet graag. Liever zouden wij aan iedereen iets willen bieden en in het bijzonder aan hen, die de tijd van heden, met al de voor ons zo prachtig gele genheden, instellingen enz. hebben voorbereid. Jeugd! De jongsten onder ons zijn nog volkomen afhan kelijk van hun ouders. Met enkele simpele dingen is meisjes, u zag hen groeien jeugd, al zo lang gaat. Je eerstverdiende loon is de grootste rijkdom die je ooit zal bezitten. Nu zijn ze er thuis boven op door jouw werken, zo dienk je. Ouders! De jeugd, uw jongens of rond om zich, het lijkt of gand'stisch verteld was. ze ontevreden zijn. De ge- De georganiseerde jon- beurtenissen gaan zijn zien geren zetten hun vrij tijd als voor of tegen het ge- in om elkaar te verdiepen richt en daar hun oordeel en te helpen en om een mank gaat aan juist in- nieuwe geest te vestigen, zicht, komt de jeugdbewe- zij zetten alle zeilen bij, al ging hen te hulp, om hun zijn ze nog maar met en- oordeel te richten volgens kelen. Afwachten op wat de leer der Kerk en wor- komen kan willen zij niet. dén zij aangespoord tot Zelf bouwen op het geleg- handelen. de fundament, een eigen toekomst waarin je ver trouwen kunt en waarvan je de verantwoordelijkheid wil meedragen. Zoals het bij alles niet mag ontbreken aan gelde- En zo komt jeugdig en- lijke middelen om op de ingeslagen weg voor: te hun kleine kinderhand al gauw gevuld. Groter geworden vullen zij de omgeving, de speel velden, bossen en duinen. Genieten van een vrije en uw zorgen gingen met gelijke tred omhoog. Steeds vroegen zij u om meer en nieuwe dingen. Om een lidmaatschap van een voetbal-, zwem- of sport- thousiasme soms in tegen spraak met uw opvattin gen. Zij vervreemden van u, en u kunt hen niet meer begrijpen. Hun ideeën en 'handelingen zijn gehee' anders dan die van u. Bi. een huiselijk feest wilier zij het huis versieren. De komende Advent en Kerst gaan om het doel te berei ken, zo doen ook wij een beroep op u, die Zondag 23 November ter kerke gaat. U zult dan opgewacht worden door enkelen van ons. Zij zullen u voor de vrij gift die u in hun ram melende bus stort ridderen bouwen ze op in hun spel en wilde idealen uit stuk gelezen boeken vullen hun fantasia. Jammer dat de school hun een instelling goede en komen zo weer lijkt die soms vergeleken rijker in het gezin terug. zij weg uit het gezin. Ze spelen hun spel in de jeugdibe weging, oefenen zich al spelende in het tijd behoort hen toe. Dan met de daarvoor gebruike- ïs de kamer hun werkter- ïyke pijltjes waardoor u rein om het, te vullen van het Kattholieke jeugdwerk de Liturgie van de Kerk, in ons Diocees steunt, hen in de jeugdorganisatie Op de voetbalvelden en voorgehouden. het vrije veld, in de gym nastiek-lokalen en jeugd- Redding. huizen zoekt de jeugd om hun idealen te verwezenlij- Zo hebt u problemen, ken. Helpt u hen door met maar ook de jeugd_ heeft een gift dit werk te steu- Is Uw Radio defect? Bel. 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig RADIO wordt met een minder fraai hok uit de Artis, maar dat zal ook in de toekomst veranderen. Zo groeit on- 2e jeugd op, vrij van de problemen en knellende En dan komt de tijd dat de jeugdstandorganisatie hen roept om zich daarin te gaan voorbereiden op het volle leven. U gaf hen dit geluk omdat u graag wil die oplossen, maar door het gebrek aan inzicht zien zij tegen hun toekomst op en wachten maar af wat er komen zal. Velen zien nu in dat er nog veel te doen staat. On ze militairen mopperen nen. Zij zullen u er altijd dankbaar voor zijn. RAMMELEN, OPSPELDEN, DANK Uüü! De Districts propagandisten. Zondag HILVERSUM II (415 m.) 8.00 Nieuws, 9.30 Nieuws, 9.45 Yehudi Menu'hin, 9.55 Inleiding Hoog mis, 10.00 Hoogmis, 11.30 K.R.O.-trio, 12.03 Tino Rossi en Lucienne Boyer, 12.15 In het boeckhuys, 12,30 Lunch concert, 13.00 Nieuws 13.15 Welk boék? Een goed boek! 13.20 Vervolg Lunchconcert 13.40 Apologie door prof dr J. B. Kors O.P., 14.00 De Gooise Kring, 16.00 Vespers uit het Dominicanerklooster te Zwolle, 16.40 Muzikale Tombola, 19.30 Nieuws, 19.55 Flitsen uit d>e voetbalwedstrijd Be QuickHeerenveen, 20.12 De ge- ian, 21.10 Dit is de dag van heb recht, luisterspel, 21.55 Alexander Brailowski, 22.15 Avondgebed, 22.30 Nieuws, 22.45 Kath. Nieuws. 22.50 Utrechts Stedelijk Orkest, o.l.v. W. v. Otterloo. HILVERSUM I (301 m.) 8.00 Nieuws, 8.40 Zondagmorgen melodiëen, 9.12 Sporbmededelingen, 9.15 Men vraagt en wij draaien 12.00 Harmonie en fanfaremuziek. -13.00, Nieuws, 14.00 Moto Perpetuo van Pa-S ganini, 14.05 Boekenhalfuur, 14.30 Concertgebouw orkest o.l.v. Otto Klemperer, 16.30 Sportflitsen, 17.30 Avonturen van ome Keesje, 17.50 Re portage V.S.V.Haarlem, 18.00 Nieuws, 18.30 Progr. Ned. Strijd krachten, 19.30 StradLva Sextet, 20.00 Nieuws in het kort,20.30 Nieuw d'e- dective hoorspel met Paul Vlaanderen 21.10 Fragmenten uit de opera Pêcheurs de perles, 22.25 Gabaret Chiel de Boer, 23.00 Nieuws, 23.25 Filmmelodiëen. Maandag HILVERSUM II (415 m.) 7.00 Nieuws, 7.15 Reveille, 8.00 Nieuws, 9.15 Ochtendbezoek bij jonge zieken, 9.35 Lichte morgen klanken-, 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers, 13.00 Nieuws, 13.15 Dolf v. d. Linden en zijn Metropole orkest, 1-5.30 Ge mengd koor Apollo, 17.15 Lichte Or- gelklanken, 17.30 Mariniers kapel, 18.15 Sportrubriek, 18.30 De Varian ten, 19.00 Nieuws, 19.15 Boekbespre king, 19.45 Gram muzielt; 20.00 Nieuws, 20.05 Programma proloog, 22.30 Nieuws 23.30 Avomdimelodiëen. HILVERSUM 1 (301 m.) 7.00 Nieuws, 7.30 Vrolijke meLodie- en,' 8.00 Nieuws, 8.45 Pianowerken v. Schubert, 9.45 Aibeidsvitamin-en, 10.35 Franse en Spaanse duetjes, 11.45 Pierre Palla, 12.15 Gram. muziek, 12.38 Stafmuziekkorps A'damse poli tie, 13.00 Nieuws, 13.50 Fragmenten uit En-getee operettes, 14.20 Wat gaat erom in de wereld? 15.00 Wim lbo en anderen, 16.00 Jaap Drielsma (piano), 16.30 Hoogtepunten in de Opera, 17.45 Rijk overzee, 18.00 Nieuws, 18.30 Pro gram. Strijdkrachten, 20.00 Nieuws 21.20 Gevangenen van het verleden 23.00 Nieuws, 23.55 Gram. muziek.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3