UVS speelt gelijk tegen ODS Goede overwinning van Docos Het Rijpwetering-terrein geopend Lawton bezorgde Notts County de.zege Nederland en België weer verzoend MAANDAG 17 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Het was gisteren weer een bar slechte wedstrijd, welke deJLeidse Blauw- witten tegen ODS speelden. Het schij nt wel, of UVS haar slechtste spel voor haar thuiswedstrijden bewaart en de wedstrijd van gisteren was als zovele andere. hem precies in handen van de kee per geschotenToch gaf Blauw wit zich allerminst gewonnen. Aan val op aanval volgde, telkens als er een werd afgeslagen zaten de Leide- naars opnieuw voor het doel en na hard werken slaagde Fasel er ten slotte in uit een goede voorzet van Sloos de gelijkmaker in te koppen De druk op het doel der gasten (11), zeker een verdiend resultaat, bleef aanhouden, maar er kwam geen verandering meer in de stand. »De wedstrijd werd onder goede lei ding in de beste verstandhouding ge- Den Duyl miste strafschop De oorzaken? Steeds maar dat kor te tik-tak spel, waaruit nimmer iets goeds te voorschijn kan komen. In de beginne, d.\g.z. in de eerste helft, werd veelal over de linkervleugel ge speeld. waar Sloos 'n uitstekende linksbuitenpartij te zien gaf. Zijn werk had ongetwijfeld enige doelpun ten verdient, maar de afwerking in de voorhoede liet heel veel te wen sen over en uiteindelijk wist de Dordter keeper tal van aanvallen onschadelijk te maken. Tonny Kante been, Wolf noch Fasel konden het doel vinden en ook Verhoog, die an ders nog wel eens 'n gaatje weet te vinden, slaagde er nu niet in de UVS-aanhang tot vervoering te bren gen. Na ongeveer een half uur spe len veelal in hagel- en regenbuien miste Tonny Kantebeen een eigenlijk niet te missen kans, toen Verhoog fraai voorzette en hij de bal maar voor het inlopen had De druk op het ODS-doel bleef daar na aanhouden en uit enkele corners was het inderdaad gevaarlijk voor het doel der pasten, maar niets lukte en een aanval van ODS leverde een fraai doelpunt op van Leemans. In de tweede helft aanvankelijk steeds hetzelfde korte spel met min der aanvallen over de vleugels. Wel probeerde men het binnendoor, maar hoe fout dit systeem was bleek her haaldelijk door het resoluut ingrij pen van de keeper. En toch, ondanks de aanvallen der gasten niet van gevaar ontbloot waren, kwam het meeste gevaar toch van UVS-ziide, hetgeen duidelijk bleek toen de ODS verdediging steeds meer in het nauw werd gedreven. Hoe er evenwel ge schoten werd, de keeper stond zijn mannetje en we dachten de gelijk maker te zien komen, toen bij een nieuwe UVS-aanval Wolf ten val werd gebracht. De toegestane straf schop. waarvoor den Duyl uit de achterhoede moest komen, werd door A.S.C.Alphen 3—4. Nauwe lijks was afgetrapt of reeds schoot ons de variant op het bekende wijsje „Altijd het zelfde liedje" door het hoofd. Want de bal kwam na een goede throughpass bij Windhorst, die Rol van dichtbij passeerde. Altijd het zelfde verhaal ASC in het nadeel. Deze wedstrijd leek alweer beslist. Maar ditmaal hebben wij ons vergist. Het was wonderlijk, hoe snel rood zwart zich ditmaal hervond. De mid denlinie raakte allengs beter op dreef en het was plezierig te zien hoe de debutant-spil Boender zich thuis voelde en vaak de 'Alphen-aanvallen tot stand bracht, hoewel hij het deze middag in zoverre niet trof, dat Wind- horst, de Alphen-centervoor, als steeds een doorlopend gevaar bleek. Ook De Groot kwam er beter in en v.n.l. door diens stevige trappen kon d^ aanvalslinie, waarin Rietbergen door zijn opbouwen opviel, zich in spelen. Deze match te aanschouwen was ditmaal een verkwikking tot he laas een kwartier voor tiid. Gelukkig niet door ruw spel of afbraakpogin gen. Daarvoor was de strijd te fair en de leiding van de heer Roodenburg te prima/Neen. het was weer de be ruchte inzinking, die in het bijzon der de ASC defensie parten speelde. De stand was toen 32 in het voor deel der rood-zwarten. Abdula Krim had na fraaie combi natie van Stol en De Troye de gelijk maker ter wereld gebracht na boven vermeld doelpunt. En vlak na de rust was het Stol geweest, die een prach tige ren besloot met een schot, dat ASC met 2—1 deed voor staan. Nu maakte Aiohen geliik, uit een penalty wegens ongeoorloofd aanvallen. Jam mer voor de rood-zwarten, dat Rol het slecht geplaatste schot verkeerd bekeek. En zelfs nu bleek ASC het heft in handen te kunnen nemen. Goede aanvallen konden wij noteren en tenslotte kreeg de ASC-helft van de tribune gelegenheid tot uitbun dig gejuich toen De Troye na een afgeslagen aanval de bal met zijn rechtervoet e@n vermelding waard langs Goedhart schoot. De stemming steeg, 32! Met nog een klein kwartier te spelen. Al wat AS C was hoopte. Alphen gaf echter niet gewonnen en de steeds hinkende Windhorst waarom toch? leidde aanval op aanval. En het niet meer verwachte, gebeurde. De gebroeders Windhorst voltrokken het vonnis, dat ditmaal de ASC-ers wel bijzonder hard viel. Toch heeft deze wedstrijd ons hoop gegeven, dat het nog niet te laat is. De nieuwelingen traden al zelfbewuster op en wij mogen aan nemen, dat ASC thans van plan is, andere paden te gaan bewandelen. Zou 't nog kunnen? L.F.C.S.J.C. 1—0. In deze wedstrijd heeft LFC zich over 't alge meen de sterkste getoond. Met kunst en vliegwerk werd het SJC-doel voor een doorboring bewaard. Van de af trap zet SJC alles op de aanval, doch de LFC-achterhoede is safe Allengs komt ook LFC aan het woord en be laagt de SJC-veste. waar de keeper een betrouwbare indruk maakt. Na 20 min. spelen krijgt Nachtegeller het leer goed toegespeeld. Hij passeert handig een paar tegenstanders, om met een listige boogbal de keeper te passeren (10). Steeds komt LFC te rug, maar tot doelpunten komt zij voorlopig niet De rust breekt aan met onveranderde stand. Na de rust moet SJC alle zeilen bijzetten om er ger te voorkomen. Op de wonderbaar lijkste wijze ontkomt het SJC-doel aan een doorboring. SJC heeft niet over geluk te klagen, alles lukt, hoe de LFC voorhoede ook zwoegt om de score te verhogen. Onder grote span ning breekt tenslotte het einde aan met een verdiende overwinning der Geel-Zwarten. HaastrechtLDWS 33. De Leid en aars verschenen met Hüner inplaats van v. d. Born in het doel, en liepen hard van stapel. Flippo opende de score met een hard en zui ver schot en even later was het de zelfde speler, die, toen de Haastrecht- keeper een boogschot van Piket liet vallen, de bal in het doel liep (02). Nog voor de rust verkleinde de thuis club de achterstand, toen Hüher een hoogschot verkeerd beoordeelde Rust 12. Na de rust had LDWS weer het eerst succes. J. v. d. Weyden kopte een fraaie voorzet van zijn broer op de rechtervleugel onberispelijk in (13), maar daarna kwam Haas trecht verwoed opzetten. Een ver schot werd door een der Leidse ver dedigers van richting veranderd en onhoudbaar vloog de bal langs Hüner (33). De gelijkmaker ontstond uit een strafschop, toegekend wegens hands van de keurig spelende mid- half Rijsbergen (33). Met deze uit slag mochten beide partijen tevreden zijn. De overige 1ste klassers DISTRICT III. AGOW 8 5 1 2 19— 7 11 NEC 7 4 2 1 19— 9 10 Go Ahead 7 4 2 1 18—10 10 Quick 8 3 3 2 12— 9 9 Enschede 7 3 2 2 25—16 8 Heracles 7 4 3 11—10 8 Wageningen 8 3 1 4 9 —15 7 Be Quick 7 1 3 3 10—21 5 Zwolse Boys 7 4 3 6—11 4 Vitesse 7 1 2 4 9—20 4 Ensch. Boys 7 1 2 4 7—17 4 DISTRICT IV. Juliana 8 5 2 1 24—13 12 BW 7 5 1 1 29— 9 ,11 Willem 2 8 4 3 1 19—14 11 Sitt. Boys 7 3 3 1 15—10 9 Eindhoven 7 4 1 2 13—13 9 Longa 8 3 2 3 22—25 3 Spechten 7 2 1 4 14—17 5 Maurits 7 2 1 4 16—24 5 Baronie DNL 7 1 2 4 12—22 4 Helmond! 7 1 1 5 11—19 3 TSC 7 1 1 5 12—21 3 DISTRICT V. Heerenveen 7 7 36— 7 14 Be Quick 8 6 2 27—10 12 GVAV 8 5 2 1 20—12 12 Frisia 8 3 4 1 13—13 10 Velocitas 9 4 1 4 13—14 9 Sneek 8 1 5 2 11—12 7 HSC 8 2 2 4 16—14 6 Leeuwarden 8 1 3 4 11—20 5 Emmen 8 2 1 5 3-^24 5 Veendam 8 1 2 5 12—23 4 Achilles 8 1 2 5 10—28 4 DISTRICT VI. PSV 7 6 1 19— 6 12 NOAD 8 5 2 1 15—11 12 NAC 7 5 1 1 20— 9 11 Bleyerheide 7 4 1 2 23—14 9 Limburgia 8 3 2 3 8— 9 8 MW 7 3 1 3 10—11 7 VW 7 2 1 4 13—13 5 Sportcl. Emm. 7 2 1 4 9—11 5 Brabantia 7 2 1 4 10—15 5 Helmondia 7 2 1 4 9—16 5 Vlissingen 8 1 7 4—25 1 Op een uitstekend bespeelbaar ter rein werd om even over half drie af getrapt. Al direct bleek, dat beide partijen aan elkaar gewaagd waren. Het was dan ook onverwacht, dat Do- na 20 min. spelen door 'p scherp schot vanaf de doellijn door v. Dam de leiding nam. Wat iedereen ge vreesd had gebeurde na de rust bin nen 15 min. Eerst greep Kapteyn mis naar een ver schot en enige minuten Het zag er niet naar uit, dat Docos I in deze wedstrijd de volle buite zou binnen halen, want de 10 voorsprong, welke zij met de rust hadden, was meer dan hen toekwam. Deze voorsprong werd dan ook spoedig na de rust door Terlaak ingelopen en mede door een goed genomen penalty omgezet in een 12 voorsprong, hetgeen volkomen verdiend was. Zeker, er werd door enkele spelers van de Leidenaars (steeds echter de zelfde) verband was er inde ploeg niet te vinden. later maakte Varkevisser hands in het strafschopgebied. Deze penalty werd onberispelijk benut (12). Het leek 'n verloren wedstrijd voor Do cos. Men ging echter wat experimen teren en met 'n heel gewijzigd elftal bond men de strijd weer aan. En het moet gezegd, er stond een herboren Docos in het veld. Vooral van de voorhoede ging meer kracht uit. De Docos-mensen kwamen steeds gevaar lijk voor het Terlaak-doel; 'n schot van Ouweling ketst tegen de staan der, maar even later brengt hij de bal goed op, geeft aan v.-Dam. Een goede voorzet volgt en Ludlage brengt de partijen op gelijke voet (22). Nog is1 alles mogelijk. Als na 36 min. v. Schoten snel 'n uitbal neemt, geeft van Dam met 'n goede voorzet aan Bavelaar de gelegenheid om Docos de leiding te geven (32). N uis het hek van de dam. Aanval op aanval rolde op het Hoogse doel af. Kort voor het einde benutte Ludlage 'n goed doorgegeven bal van Ouwer- ling (4—2). De helft van de competitie zit er op. Docos heeft 50 pet. van de te be halen winst, binnengehaald. Wanneer de heren steeds wat energieker had den aangepakt en niet zo wisselvallig hadden gespeeld, dan zou de winst veel groter geweest zijn. Hopelijk zien de heren dat zelf ook in en geven zij hun club minstens 'n goede plaats op de bovenste helft van de ranglijst. Verdere uitslagen luiden: ASC4—Do cos 2 31; Docos 3DOSR 3 32. B.T.C.Roodenburg 14. Op nieuw zijn onze stadgenoten er in ge slaagd deze moeilijke uitwedstrijd te winnen en danken zij deze overwin ning in de al'ereerste plaats aan de prachtig ingestelde voorhoede, goed gesteund door een hard werkende middenlinie en een sublieme achter hoede, Vcoi de rust wisten beide par. tijen een onvoldoend evenwicht te schep oen om doelpunten te voorko men. B.T C kon vrij spoedig de lei ding nemen (10). Door een fraai schot an Polanen werd de stand 11. In de tweede helft bleek de thuisclub geheel uitgespeeld en kon Rooden burg door g"ede doelpunten van Po lanen (tweemaal) en Andries du Prie de eindstand tot 14 opvoeren. TeylingenLugdunum, 43. Als Teyl aftrapt neemt Lugd. gelijk over, maar de aanval wordt onderbroken door de backs. Een 2de aanval van rechts komt voor de voeten van de midvoor die hard inschiet, doch het doelpunt wordt buientspel geannu leerd. Dan gaan de Teylingers er van door; een schot van de midvoor stuit tegen de keeper; de terug springende bal komt voor de voeten van de links buiten en het is 10. De aanvallen van Teyl. houden aan en na 15 min. spelen geeft de midhalf een hard schot, wat juist onder de deklat in 't doel verdwijnt (20). Na 20 min. spe len is het Lugd. midvoor die uit een voorzet van links keurig inschiet (1 2). De Teylingers komen los. een schot van de linksbinnen tegen de keeper, spring terug en de midvoor schiet in (31). Teylingen blijft aan vallend en wanneer de linksbinnen vier spelers heeft omspeeld is het de vyfde Lugd. die ongeoorloofd aan valt, wat een vrije trap kost juist bui ten het strafschopgebied. Over de hoofden van een leger van spelers verdwijnt de bal in het doel (41). Na de rust geeft Lugd. het lang niet gewonnen. Nadat de linkshalf.- van Lugd. de bal voor doel zet vangt kee per Zandbergen de bal, doch door gladheid ontglipt deze en de midvoor kan gemakkelijk doelpunten (24). Kort hierop een voorzet van rechts, de bal stuit kort voor doel op de grond en springt met effect buiten be reik van de keeper in het net 34. Teyl. ziet het gevaar in en er volgen wederzijdse aanvallen; hoewel ge vaarlijk wordt er toch niet meer ge doelpunt. Met Lugd. in de aanval wordt het einde aangekondigd en staat Teyl. weer even dichter bij Lugd. LFC 3—Teyl. 2, 3—1. DOSRBSIVI 4—2. Het eerste moment is al dadelijk voor DOSR en zij komen gevaarlijk voor doel, waar uit de bal corner gaat, welke wordt weggewerkt. Het veld dat door de regen wat'glibberig is. is wel bespeel baar, alhoewel een goede partij voet bal bijna niet mogelijk is. Toch wordt er van beide kanten vinnig g- streden, en komen er nog vele goede momen ten voor. BSM weet een corner te for ceren, maar zonder resultaat. Toch komen zij weer spoedig terug, en als binnen van BSM mooi door aan de de DOSR-back mist, speelt de links- vrijstaande midvoor, welke weinig moeite heeft om de bal in het verla ten doel te plaatsen en zijn club de leiding te geven (01), De beste en gevaarlijkste aanvallen blijven ech ter voor DOSR, en uit een hiervan weet midvoor Rodewijk, in moeilijke positie, met een goed gericht schot de sta»d op gelijke voet te brengen (1 1). Alhoewel DOSR overwegend ster ker is, verkrijgt BSM toch, zij het op goedkope manier, dank zij een blun der in de DOSR-achterhoede weder- de leiding (12). Maar het is slechts van korte duur, want even la- begaat de rechtsback van BSM ook een fout, waardoor van Hameren geheel vrij spel heeft en geen fout maakt door met een onhoudbaar schot de stand wederom gelijk te maken (22). Na de rust speelt DOSR tegen de sterke wind ir, wat geen bezwaar is om het spel geheel in handen te nemen. Aanval na aan val op het BSM-doel volgt en voor lopig weten zij, echter niet zonder geluk hun doel schoon te houden. Als een DOSR-speler vlak voor het vij andelijk doel tegen de grond gelopen wordt, denken wij reeds aan 'n doel punt, maar de vrije trap wordt weg gewerkt Eindelijk heeft DOSR toch succes, als Rodewijk een hoog voor doel komende bal. via zijn hoofd in het doel plaatst <"32). BSM valt hierna weer fanatiek aan, maar kan toch niet verhinderen, dat DOSR het spel weer in handen neemt, en het is wederom Rodewijk, die aan alle onzekerheid een einde maakt en met zjjn derde doelount de overwin' ing veilig stelt (42). Als dan hierna de goed-leidende scheidsrechter he„ ein de blaast, heeft DOSR verdiend ge wonnen, en tevens de onderste plaats achter zich gelaten. De DOSR-rèserven hadden een slechte dag, want met een 40 neder laag moesten zij in Laakkwartier II hun meerdere erkennen. DOSR 3 deed het beter door met 20 van Do cos 3 te winnen en DOSR 4 zette on verstoorbaar haar overwinningen reeks voort en won onbedreigd met 30 van Meerburg 3. Bij de opening van het nieuwe sportterrein van R.K.V.V. „Rijpwetering" een uitvoerig verslag te schrijven over alle gebeurtenissen van deze 16e November, zou een halve krant in beslag nemen. Wij zullen ons dus moeten beperken tot enkele hoofdzaken. Bij de Alg H. Communie was de opkomst geweldig en bij het ontbijt heeft wel niemand zich onbetuigd ge laten. H»t weer hield zich aanvanke lijk goed, doch tegen kwart over een begon de eerste bui water te geven. Dé wijding van veld en kleedlokaal verliep nog vrij goed, maar het wel kom van de voorzitter was al tamelijk nat en de sportieve burgemeester sprak onder een vloed van tranen. Daar waren ook harde tranen bij, flinke knikkers. Toch kwamen we aan de weet, dat onze burgemeester zelf een echte voetbal enthousiast is, die onze vereniging een warm hart toedraagt. Daarna zocht ieder even een goed heenkomen, want alle slui zen stonden wagewijd open. Toen het allerergste voorbij was, knipte de burgemeester het lint door en kwa men de spelers in het veld. De zwa re wedstrijd begon. Zwaar van wind en regen en zwaar omdat het veld nog niet ingespeeld en dus nog te zacht is. „Oranje Groen" kreeg de wind mee .en wist voor de rust de stand op 1—0 te brengen. Na de rust werd de voorsprong nog vergroot, maar toen was Rijpwetering aan de beurt en scoorde tweemaal. Dank zjj keeper Dissel dorp bleef de stand 20 en deelden de clubs dur de puntjes. Na de wedstrijd was het veld in minder dan geen tijd ontruimd. Ieder zocht droogte en warmte. Spelers, be sturen en genodigden met vele sup- orrters vonden die in Café Rustoord, waar de secretaris het woord kreeg m de dank van de club uit te spre ken aan de stichting „Sportbelangen Rijpwetering", die voor de club de mogelijkheid heeft geschapen om dit veld machtig te worden. Hij dankte 'mwr- iak en het keurige wimpeltje dat 'eeds zou h rinneren aan de vriend- Het debuut van Lawton in de derde divisie in Northampton, waar hij zijn nieuwe club hielp de eerste uitwedstrijd te winnen ,had een mooi succes. Nottscounty versloeg Northampton met 21. Het grootste aantal toe schouwers. dat dit seizoen in Northampton was geweest, zag de schitte rende kopbal waarmede Lawton na vijf minuten reeds, het eerste doel punt voor zijn club scoorde. en Wolverhampton 1619. De uit slagen zijn: Eerste divisie: Aston VillaBolton Wanderers 31; Blackburn Rovers Arsenal 01; BlackpoolSheffield United 21; ChelseaStoke City 4 1; Derby CountyManchester Uni ted 11; Everton Burnley 03; Grimsby TownMiddlesbrough 05; HuddersfieldPreston Northend 1 0; Manchester CityCharlton Athle tic 40; SunderlandLiverpool 51; Wolverhampton WanderersPorts mouth 31. Tweede divisie: BradfordNew Castle United 03; BuryPlymouth Argyle 00; Cardiff CityCoventry City 11; ChesterfieldBrentford 4—0; Doncaster RoversWestbrom- wich Albion 21; MillwallLeicester City 04; Nottingham ForestBir mingham City 0—2; Sheffield Wed nesday—Fulham 2—0; Southampton Barnsley 4—1; Tottenham Hotspur —Leeds United 3—1; Westham Uni tedLuton Town 00. Engelse vostba'problemen Nu Notts County zich verzekerd heeft van Engelands midvoor. Tom my Lawton, is deze derde divisie club aan het werk om de internatio nal Tommy Jones, de spil van Ever- ton aan zich te binden. Jones, die op eigen verzoek op de transferlijst is genlaatst. lijdt momenteel aan een lichte hersenschudding tengevolge van een botsing met Delaney in de internationale wedstrijd van Woens dag te Glasgow. Hij verklaarde nog niets te hebben gehoord van aanbie dingen van verschillende clubs en dat nog niemand henr persoonlijk iets had gevraagd. Het is echter be kend, dat behalve Notts County, twee clubs van de eerste divisie, nil. Manchester United en Wolverhamp ton Wanderers zich onder de geïnte resseerden bevinden. Tommy Lawton en de woningnood Minister Bevin zal Donderdag a.s. in het Lagerhuis door Lewis Austin, lid van de Labourpartij voor Stret- ford, de kwestie voorgelegd worden betreffende de 14 huizen, die Tommy Lawton bij zijn transfer naar Notts County zijn aangeboden. Austin zal de minister verzoeken stampen te on dernemen om deze kwestie te onder zoeken in verband met de woning nood van de plaatselijke bevolking. ..De inschrijvinoslijsten voor huizen in Nottingham bevatten reeds meer dan 1000 namen". Notts County club beweert echter, dat de huizen, waaruit Tommy Law ton zijn keus mocht rr.'aken, op de normale wijze verkregen waren. Nieuwe j -0 voor Arsenal Gedurende de gehele wedstrijd toonde deze speler, die Woensdag voor zijn land zal uitkomen tegen Zweden, alle kunde en bezieling, welke hem tot de top van het Britse voetbal hadden gebracht. De toe schouwers ontvingen Lawton harte lijk. Zijn tegenwoordigheid inspireer de zijn nieuwe collega's, die hem zon der enige zelfzucht op alle manieren steunden. Gedurende de tweede helft speelde County grotendeels verdedi gend, doch iedere keer als Lawton de bal raakte, was er kans op een doelpunt. Intussen inspireerde de opvolger van Tommy Lawton, Ken Arm strong, Chelsea in de tweede helft van de wedstrijd tegen Stoke door de hattrick te verrichten. Zo heeft Chel sea haar ongeslagen record van thuis wedstrijden behouden. Het spel van Armstrong fwas des te verdienstelij ker daar hij als tegenspeler Franklin had, die reeds- negentien maal met succes als spil voor Engeland in de internationale wedstrijden is uitgeko men. Nadat Blackburn de rust met een blanco stand was ingegaan, bezorg de Rooke Arsenal twee doelpunten, welke beiden met een keihard schot op 25 yards afstand werden ingescho ten, Arsenal, die deze week in Parijs de wedstrijd had verloren, was nu gezeten op de overwinning, waardoor zij 16 league-wedstrijden gespeeld heeft, zonder er een te verliezen. Daar haar grootste rivale. Preston North End Zaterdagmiddag tot ieders verrassing te Huddersfield verloor, behield Arsenal de leiding in de eer ste divisie niet vier punten. Burnley behield het ongeslagen re cord der uit-wedstrijden met een mooie overwinning op Everton. Burn ley bezette hierdoor de derde plaats. In de eerste divisie heeft Arsenal de leiding met 27 punten uit 16 wed strijden, dan volgen Preston met 17 23, Burnley 1621, Blackpool 1721 De besturen van de Kon. Belgische Voetbalbond en van de Kon. Nederlandse Voetbalbond zijn te Den Haag bijeengekomen, ten einde de moeilijkheden, tussen beide bonden gere zen naar aanleiding van de jongste wedstrijd Neder landBelgië te Amster dam, tot een oplossing te brengen. Voor de Belgische Voetbalbond waren aanwe zig kanunnik Dessain, pre sident, A. Verdij ck, secre taris en de bestuursleden Houben, dü Chateau, van Meert en Crahaeij. De K.N. V. B. werd vertegenwoor digd door de voorzitter K. J. J. Lotsy, de beide twee de voorzitters C. Coldeweij en ir. H. F. Hopster, en de bestuurderen mr. E. J. Bulder, H. de Munter, G. Kruyver, O. de Vries en de secretaris-penningmeester A. Staal. Na wederzijdse uiteen zettingen werd door beide besturen vastgesteld, dat het bestuur van de K.N.V. B. geen kennis droeg van een overeenkomst tussen ie Respectieve secretaris sen aangegaan in 1938, waarbij aan België een be paald aantal kaarten voor de wedstrijden in Neder land werd toegezegd, en geconstateerd, dat het be stuur van de Kon. Belgi sche Voetbalbond uiteraard onaangenaam moest wor den getroffen door de ont- Belgische Voetbalbond dan ook niet tot repressaille- maatregelen zou zijn over gegaan, indien het de goe de trouw van het bestuur van de K.N.V.B. zpu heb ben gekend, zoals deze in de besprekingen te Den Haag thans is gebleken, waaraan nog kan worden toegevoegd, dat deze be sprekingen tussen beide COMMANDEURSKRUIS VOOR SECRETARIS VERDIJOK kenning van de zijde van de K.N.V.B. van het be staan van een dergelijke overeenkomst. Beide delegaties stellen verder vast, dat het be stuur van de Kon. Belgi sche Voetbalbond over tuigd is van het feit, dat het bestuur van de K.N.V. B. in deze geheel te goeder trouw ie geweest en dat het bestuur van de Kon. besturen plaats had in de meest vriendschappelijke sfeer, in volkomen over eenstemming met de har telijke betrekkingen, welke steeds tussen beide bonden hebben bestaan. Onderscheiding A. Verdijck. Naar wij vernemen is de secretaris van de Kon. Bel gische Voetbalbond, de heer A. Verdijck, onder scheiden met het comman deurskruis in de orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding werd de heer Verdijck uit gereikt tijdens de maaltijd, welke Zaterdagavond te den Haag plaats vond aan geboden door de K.N.V.B. aan het bestuur van de K. B.V.B. en waarbij de rege ring vertegenwoordigd was door de heer G. Pippel, raadsadviseur van het de partement van O., K. en W. Kaartenverdeling voor NederlandBelgië. Tussen de besturen van de K.N.V.B. en K.B.K.B. is thans bepaald, dat beide bonden zich in de komen de drie jaar zullen houden aan de overeenkomst, wel ke in 1938 tussen de secre tarissen van beide bonden werd gesloten. Na deze pe riode zal het probleem op nieuw onder de ogen wor den gezien. schap tussen de twee rivalen, en bood _;asten een herinneringsbeker aan die dankbaar werd aanvaard. Daarna voerden nog het woord: de heer W. A. van Harteveld, de voorzit ter van Oranje-Groen, de heer Mets, bestuurslid van de L.V.B. en de voor zitter van de scheidsrechtersvereni- ging. Het waren allen felicitaties, her inneringen en opwekkingen. In zijn slotwoord beantwoordde de vice-voor. zitter van Rijpwetering alle sprekers en sloot met een hartelijk dankwoord aan de bijna vergeten scheidsrechter voor zijn goede leiding. Wij geloven dat cp deze dag. voor Rijpwetering" veel vriendschapsban den-zijn gelegd; laat die banden ste vig blijven tot heil van onze sportlie- vende jeugd en tot genoegen van alle sportvrienden. llphiaDe Jagers 52. Alphia heeft in de thuiswedstrijd geen risico genomen en is van meet af aan op winst gaan soelen. Een kleine om zetting in de voorhoede heeft het goed gedaan al is de Hoed toch nog geen ideale middenvoor. Wel wist hij vier doelpunten te scoren, maar zijn spelverdelen liet wel het een en an der te wensen over. Door een misver stand in de achterhoede kwam Alphia toch nog eerst achter te staan maar verontrustend was dit niet. want door doelpunten van de Hoed (2; en Naber (1) ging de rust in met 31 voor de Oranjehemden. In de tweede helft scoorde de Hoed opnieuw voor zijn club 41 waarna de gasten oonieuw van een fout in de Alphia achterhoe de weten te profiteren 42, Het is weer de Hoed die tegen het einde am alle "ekerheid een einde maakt en de stand op 52 weet te brengen. Quick StepsAlphense Boys 5—3. Het onderaan staande Quick Steps heeft kans gezien de Alphense Bos met lege handen huiswaarts t- zen den. Toch was het Boys elftal beslist niet de mindere integendeel er is meer op de Speelhelft der thuisclub, dat op die der gasten gespeeld. Het feit, dat echter met een drietr" in vallers gespeeld moest worden bleek een te grote handicap voor de Boys. In een betrekkelijk korte tijd weten de Hagenaars een stevige 3—0 voor sprong tte nemen, waartegen de Boys in de eerste helft slechts een doel punt kunnen stellen door Jac. van Deuren. 31. In de tweede helft, is Alphense Boys ook weer sterker maar tot doelpunten weet men het niet te brengen. De gashteren doen het beter en voeren cie stand op tot 51, waarna pas van Vliet de achter stand kan verkleinen 52, waar mede tevens het einde komt. Rijnstreek-resultaten. Alphen 2 ASC 12; Lugdunum 3Alphia 2, 12; Rijnsburgse Boys 2ARC 2, 21; Alphense Boys 2UVS 5. 12; UVS 8—Alphense Boy 3, 5—0; Al phense Boys 4Lugdunum 8, LDWS 2--Alphen 3, 2-4; LFC jun a Alphen jun. a 14; Lugdunum c jun.Alphen c jun., 30; ARC 3 Leiden 2, 33; NOA 1Rouwkoop 1, 1—3. St. BernardusHazerswoude 31. Deze plaatselijke ontmoeting een slordige wedstrijd, enige minuten voor afloop gestaakt, doordat een spe Ier van Hazerswoude het ongeluk trof een been te breken. De wedstrijd is daarna niet uitgespeeld daar beide aanvoeders besloten om niet meer door te gaan en de stand van 31 te handhaven. Direct na de aftrap is St. Eern. in de aanval, maar door onsamenhan gend spel kwamen er geen doelpun ten,totdat na 30 min. spelen een der Hazerswouders de bal met da hand uit het doel tracht te houden. Penal ty. Huib Zwaan nam deze op zeer keurige wijze (10). Onmiddellijk hierna wist Hazerswoude uit een van de weinige aanvallen door Smit kee per v. d. Berg door een ver schot te passeren (11). Hiermede brak rust aan. Na de thee speelt St. Bern. meer doortastender en Hazerswoude wordt nu meer op eigen terrein gedrongen. Na 20 min passeert Huib Zwaan ver schillende spelers en het met een pracht schot alleen doet (21).. Spoedig daarna weet Jan Groen uit een mooi doorgegeven bal de stand op 31 te brengen. Daarna was St. Ber nardus ateeds in aanval, totdat boven vermeld ongeluk plaats had, en alzo tragisch afliep. He* 3de elftal speelde, hierna tegen Oranje Groen 4 en verloor met 26. Stompwijkse BoysUDO 60. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd Stompw. BoysUDO viel letterlijk en figuurlijk in het water, dank zij de regen en het feit, dat UDO met een aantal invallers het veld in kwam. Direct na de aanvang zag het er naar uit dat UDO behoorlijk tegen stand zou bieden. Na het eerste doel punt uit een voorzet van links door de rechtsbinnen gescoord raakte UDO schijnbaar de kluts kwijt en werd overspeeld met het gevolg dat voor de rust elk der binnenspelers van St. B. nog een doelpunt voor zijn reke ning nam. De 2e helft is nog geen mi nuut oud of het 5e doelpunt wordt ge teld. De St. Boys geloven het nu ver der wel. Hierdoor krijgt UDO meer kans tot aanvallen, waar het echter bij blijft, want tot doelpunten komt het niet. Even voor het einde wordt het halve dozijn door St. B. volge- maakt. Het 2de elftal kreeg de eerste ne derlaag te slikken tegen Morschkwar- tier 2 (12). Stompw. Boys 3 ver richtte goed werk en kwam uit Ha zerswoude terug met een i0 over winning op Hazerswoude 2. Ook de adsp. zorgdien voor een verrassing en wisten tegen het sterke Alph. Boys met 33 gelijk te spelen. Warmunda. De resultaten der gespeelde wedstrijden zijn: Zaterdag Warmunda bSJC b 0—3; Zondag: VTL I—Warmunda I 0—3; ZLC II— Warmunda II 10, Warmunda III ZLC III 22, Warmunda IVAZL III 00 (gestaakt wegens regen). Ju nioren: Warmunda aUDO a 12, UDO bWarmunda b 22.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4