Gemeenteraad van Voorschoten Gemeenteraad van Zoeterwoude fJCavte Cfoty VRIJDAG 14 NOVEMBER 1947 BE LEIDSE COURANT PAGINA i ALPHEN AAN DEN RIJN VVIE GEEFT HET GENEESMIDDEL? Gedachtenwisseling der jongeren. Onder het motto: "Grote crisis van het Christendom" en „Wie wijst de wonden aan?. Wie geeft het genees middel?" hielden de leden van de N. K. J. B. gisteravond in de St. Jo- sephzaal een goed bezochte bijeen komst, waarop na een inleiding door een spreker uit de onderscheidene groepen; Ka jotters, K. J. M. V.'ers en L. T. J.'ers, onder leiding van de moderator, kapelaan Ohr. Vriesekoop een vruchtbare algemene gedachten- wisseling is gehouden. Jan v. Kam pen vertolkte de gedachten over dit thema van de Kath. Arbeidersjeugd, Jan Breukel die van de kath. jonge middenstanders en Leo Maas van de land- en tuinbouwende jongeren. Allen tekenden, elk uit een andere gezichthoek bezien, de kwalen van de wereld, waardoor de crisis van het Christendom wordt verwekt. Zij gaven tevens, min of meer positief de middelen en de wegen aan, waar door en waarlangs het kwaad kan er. moet worden bezworen en wel door het Christendom zelf. Als een van de meest belangrijke middelen hiertoe werd aangegeven het zich- elf .verdiepen in de geloofswaarhe den, hierop volgt dan gemakkelijk de Christelijke daad. Voorts achtte men het herstel van het gezinsleven in Christus een belangrijke factor. Het gezin dient weer te worden 'het mid delpunt der maatschappij, waar so ciale rechtvaardigheid moet heer sen. Sociale rechtvaardigheid mag echter niet worden een holle leuze en de verwezenlijking hiervan mag niet alleen strekken tot individuele Verbetering doch dit moet worden nagestreefd in het raam van het algemeen welzijn van elk lid der maatschappij. Tot slot werd. erop gewezen, dat dus trouw, eerlijkheid en liefde onze handel en wandel moeten beheersen. K. V. P.-jongeren organisatie op gericht. Voor een groot aantal jongeren sprak gisteravond in de St. Josephzaal de heer P. M. Vink, secr. van de pl.'afd. van de K. V. P. over het wezen en doel van de Jon gerenorganisatie der K. V. P. Veleij traden hierop als lid toe. Het voor lopig bestuur wordt geVormd door de heren Loek Ponsioen Bas Rom- bouts, J. van Tol, S. Kroft (als ge delegeerde van de plaatselijke afde ling der K. V. P.), Frans van Leeu wen, Joh. Straathof en Adr. van Niekerk. .Bestemming van „De Vergulde Wagen". B. en W. stellen de raad voor om het voormalige hotel „De Vergulde Wagen", welke destij ds door de gemeente werd aangekocht, met bestemming tot afbraak, in ver band met de verbreding van de Pie- ter Doelmanstraat, welk plan echter vanwege de huidige omstandigheden voorlopig niet zal kunnen worden uitgevoerd, tegen een jaarlijkse ver goeding van 2500.te verhuren SCHAKEN INTERNATIONAAL TOURNOOI TE LEEUWARDEN. De eindstand van het internatio nale schaaktournooi te Leeuwarden is als volgt: Groep A: 1. Golombek 5 pnt. 2. van Tol 4.5 pnt; 3. Devos 4,5 pn.t; 4. Mulder van Leens Dijkstra 4 pnt.; 5. Scholtens 3,5 pnt.; 6. Mantz 3 pnt.; 7. van Doesburg 2 pnt,, en 3. Zijlstra 1,5 punt. Groep B: 1. Kramer 6.5 pnt.; 2. O'Kelly de Galway 6,5 pnt.; 3. Hen- neberke 4- pnt.; 4. Bunt 3 pnt.; 5. Boven 3 pnt.; 6. Blokker 2 pnt.; 7. Ploegh 1,5 pnt.; en 3. Van Vliet 1.5 punt. Gelombek werd namens het ge meentebestuur een zilveren pla quette aangeboden, terwijl Kramer na loting een plaquette van de Com missaris van. de Koningin ontving. SCHAAKCURSUS MÜHRING. Gisteravond gaf de heer Mühring zijn tweede lezing in de door de L.S. B. georganiseerde schaakcursus. Het onderwerp voor deze avond was de Strategie en de Tactiek. Aan de hand van een tweetal voorbeelden aan de practijk ontleend, n.l. de partijen Mühring—O'Kelly en Euwe—Mühring (Hilversum 1947) demonstreerde spreker, dat een goed schaker zowel strateeg als tacticus moest zijn. De andere opvatting, dat men óf positie- combinatie-speler is, gaat niet meer op. Moeilijk zijn de vele wenken en raadgevingen te vermelden die Müh ring tijdens zijn' betoog nog kwistig ronddeelde.' Na dit ernstige gedeelte volgde nog enige zeer fraaie composities van nieuw-Russische schaakcomponisten. Ook deze tweede avond, die dit maal onder leiding stond van de se cretaris van de L.S.B., de heer A. E. J. Modderman, was zeer interessant en leerzaam. TAFELTENNIS. Tafeltenniscompetitie A. T. T. C. Voor de Tafeltenniscompetitie heeft het eerste team van de A. T. T. C. ook de tweede wedstrijd weten te winnen en wel met 91 van de Treffers uit Roelofarendsveen. Dc punten werden gescoord door L. v d. Hoek 3, G. Denmoet 3, A. G. Ho- fenk 2, ook het dubbelspel werd ge wonnen door de heren v. d. Hoek en Demoet. Het tweede team speelde eveneens thuis en behaalde een keu rige overwinning op Treffers 6. Hier zorgden voor de punten G. Bosman 3, A. de Hoed 2 en W. Stigter 3. IJSHOCKEY IJsvogels-HHSJC-b 2-2. De eerste ijshockey wedstrijd voor dit seizoen werd gisteravond in de Apollohal te Amsterdam gespeeld. Voor de eerste klasse competitie van de Ned. IJs- hockeybond ontmoetten elkaar de Amsterdamse Ijsvogels en H. H. IJ. C.-b uit Den Haag. Dit laatste team is bij keuze tot de eerste klasse com petitie toegelaten, nadat H. H. IJ. C. een fusie had aangegaan met de Re sidentie IJshockey-club. Na een enerverende strijd, waarin vele bo- nychecks en valpartijen voorkwamen, eindigde de ontmoeting in een 22 gielijk spel. aan de Commanditaire Vennootschap Lambert Janssen en Neumann te Amsterdam, voor het vestigen van een confectiefabriek. De kosten van een noodzakelijke inwendige ver bouwing wordt door de C. V. gedra gen. De verhuur wordt aangegaan voor de tijd van 10 jaar, doch de ge meente behoudt zich het recht voor deze zoveel eerder te deen beëindi gen als het haar gewenst voorkomt. BOSKOOP Gemeenteraad Op Maandag 17 Nov. a.s. 's avonds 8 uur zal de Ge meenteraad weer in openbare verga dering bijeenkomen ter verdere be spreking betreffend de bouw van woningen. LISSE Aanrijding Woensdagavond om streeks half tien had bij de fa. Bruij- ruen op dfe Rijksweg een aanrijding plaats. Een luxe auto komende uit de richting Sassenheim, bestuurd door de heer A.S. uit Hillegom werd aan gereden door een bestelwagen van de Veurse Vleeswarenfabriek, bestuurd door de heer J.Z. uit Leidschendatm. De luxe-wagen werd in elkaar gere den, terwijl de bestelwagen omsloeg. De chauffeur van de bestelwagen hield teveel links aan in de bocht en was onder invloed, van sterke drak. De materieele schade was groot, doch persoonlijke ongevallen kwamen wonder boven wonder niet voor. NIEUWKOOP K. A. B. Zondag vierde de K. A. B. haar sociale dag in verband met het feest van St. Willibrordus. In de Vroegmis,die tot intentie van de leden werd opgedragen, gingen allen ter H. Tafel, terwijl de preek, evenals in de Hoogmis, was gewijd aan het feest. Daarna hield men een gezamenlijk ontbijt in de zaal van G. van Koert. De geestelijk adviseur, Pastoor Vloothuis en de Pater assis tent, waren aanwezig. Pastoor Vloot huis sprak de aanzittenden toe en wees daarbij op de grootse taak dié een vader in het arbeidersgezin' heeft te vervullen. Met een plechtig Lof met predicatie werd de feestdag gesloten. NOORDEN OOGSTD ANKDAG. De 11de Nov. feest van <ie H. Mar- tinus patroon van onze parochie hield de L.T.B. voor de eerste keer zijn dankdag. Des morgens om 9 urm werd er een gezongen H. Mis opge dragen tot die intentie, onder de H, Mis werden door Jo Mourits, voorz. afd. Boeren en Joh. Pieterse. voorz. afd. Tuinders de offergave (welke be stonden uit Land en Tuinbouwpro ducten) aangeboden, welke na de H. Mis aan de armen van de parochie werden verdeeld. Hierna werdi er in het café van A.Kuijf een koffietafel aangeboden, waaronder de pastoor een stevige doch korte toespraak hield, waarin hij onder meer memo reerde. dat, al is de oogst soms min der goed, of de prijzen wat te laag, men toch dankbaar gestemd moet zijn, want verdiend hebben we niets ten overstaan van de goede God, dus al wat we ]p ebben is gekregen. Na nog een poosje gezellig getafeld te hebben gingen allen omstreeks 11.30 uur voldaan huiswaarts. De Raad van Voorschoten kwam in een openbare zitting bijeen. Afwe zig was met kennisgeving de heer E. Griffioen. De heer G. v. d. Hulst maakt aan merking op de notulen en vraagt of de stemming gehouden bij de benoe ming van leden van de vorderings commissie in d.e zitting van 1 October wel geldig is. Den briefje bevatte vier namen, terwijl gezegd was, dat er vijf namen op één briefje ge plaatst moesten worden. Dit zou de stemming geheel anders kunnen doen uitvallen. De voorz. en de heer D. Limburg bestijden deze zienswijze. De voorzit ter eist niet, maar zeide, dat vijf na men op één briefje konden worden gezet. De notulen worden tenslotte onveranderd vastgesteld. .-Aan de mededelingen voegt de vorzitter nog een toe. Voor de leve ring van een sneeuwploeg was een opgaaf ontvangen van 1700. De heer Akerboom is bereid gevonden een sneeuwploeg te leveren, excl. de houtlevering voor 650. De oude ploeg zal worden verkocht. Op de vraag van de heer P. Buwalda deelt de voorzitter mede, dat het een me talen ploeg zal zijn. De heer G. v. d- Hulst leest in de mededelingen de naam G. Niersman en meende dat P. Niersman was be noemd. Inderdaad is dit ook het ge val en is abusievelijk en verkeerde voorletter in de toegezonden stuk ken vermeld. De heer P Buwalda heeft inzake het schoonhouden van de Schoolstraat ook het rapport van de directeur van Openbare Werken gelezen. Hierin is sprake van 111/2 km. straat, maar zolang is de Schoolstraat niet. Hier voor is geen extra personeel nodig, om eens een extra veegbeurt te ge ven. Hij vindt papiermanden goed, maar meent op Zaterdagavond een extra veegbeurt niet overbodig. Na beantwoording door de voorzit ter en wethouder Van Vliet van deze opmerkingen bespreekt de heer Sirks de mededeling inzake de over eenkomst met de Beton en Aann. Mij, v.h. van Waning en Co., inzake te rugneming- van ijzer in verband met het niet doorgaan van het bouwen van een gashouder. Spr. had gedacht dat B. en W. wel met een voorstel zouden komen, dat door de Raad al of niet goedgekeurd zou worden. Na beantwoording gaat de heer Sirks hiermede accoord. Evenals elders stellen B. en W. voor de bezoldiging van de werklie den in overeenstemming te brengen met de loonregeling voor het rijks personeel. Voor de groepen III, IV en V, is dit een verhoging en voor de groepen VI en VII een verlaging. Voorgesteld wordt voor deze groepen een bepaling in de vex*ordening op te nemen, waarbij zij, wier netto weekloon op 30 Juni 1947 hoger was, dan volgens het nieuwe bezoldi gingsbesluit, een vaste garantietoe lage ontvangen ten bedrag van het verschil. Met ingang van de datum van in werkingtreding van het besluit zul len de voorgaande besluiten tot toe kenning van bijzondere toelagen voor de werklieden niet meer van toepassing zijn. Om te voorkomen, dat daardoor ook de verhoogde kin dertoelage zou komen te vervallen, is deze thans volledig en ongewij zigd in het ontwerp-besluit opgeno men. De heer P. Buwalda zou gaarne vernemen of er contact is'geweest met Ged. Staten en vraagt of er geen be zwaren zullen worden gemaakt. De voorzitter deelt mede, dat e: contact is geweest en B. en W. me nen, dat er geen bezwaren zullen ge maakt worden. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Leges-gelden voor woning bouw verlaagd. Als gevolg van de stijging van de bouwkosten met pl.m. 200 pet, zijn ook de legesbedragen sedert 1939 met een gelijk percentage verhoogd. B. en W. zijn van mening, dat een der gelijke verzwaring van de belasting der particuielre woningbouw meer belemmert, dan in deze tijd verant woord is. Zij stellen voor dé legeskosten te 1 herzien, waardoor zij 70 tot 80 pet. van 1939 zullen bedragen. Hierdoor zal de opbrengst mgt pl.m. 40 pet. verminderen, maar zij achten dit in het belang van de volkshuisvesting. Het bevreemdt de heer C. Forta- nier, dat een datum wordt genoemd van 1 November. Waarom niet de da tum van vaststelling? Hebben B cn W. een spéciaal geval op het oo£1 Uit de beantwoording van de voor zitter blijkt, dat men het bouwwerk van de I.K.I. op het oog had. Wethouder Schrama zegt, dat de heer Laurentius B. en W. hierop ge wezen heeft. Vorig jaar is er ver keerd gehandeld en niemand heeft gedacht aan grote objecten. Waarom zou men dit bouwwerk niet laten pro fiteren? Het voorstel wordt tenslotte z.h.st. aangenomen. Bij het voorstel tot verpachting van weiland aan C. A. van Bohemen vraagt de heer Fortanier of er reke ning is gehouden met de plannen voor het bouwen van middenstands woningen, Wanneer in deze omge ving middenstandswoningen woiden gebouwd moet men geen hinder on dervinden van mestwagens. Dit heeft de aandacht van B. en W.. Het voor stel wordt z.h.st. goedgevonden. Zonder enige bespreking wordt het voorstel tot wijziging van de huren van de woningwet-woningen aange nomen. Het voorstel tot vei'huur van grond )or volkstuintjes wordt eveneens zonder enige bespreking aangeno men. Het mes op de keel. De rondvi'aag wordt geopend door de heer Limburg. Namens de Prot Chr. raadsfractie deelt hij mede, dat het gemakkelijker zal vallen met het voorstel tot het bouwen van 44 mid denstandswoningen mee te gaan, in dien gelijktijdig een gelijk aantal ar beiderswoningen worden gebouwd. Spr. verwijst naar de plannen, welke wijlen burgemeester Berkhout in 1944 heeft laten ontwerpen. Wethouder Schrama noemt dit net mes op de keel zetten, hetgeen de heer Limbui'g ontkent. Het zal alléén gemakkelijker vallen er voor te stemmen. Wethouder van Vliet juicht het toe wanneer de raad zich uit- spreekt, dan kunnen B. en W. soe peler werken. De vooi-zitter ze^t binnenkort met voorstellen te zullen komen. Ook de heer Viveen onderstreept namens de fractie van de Partij van Arbeid het bouwen van arbeiders woningen. Spr. had gedacht, dat men direct na het gereed komen der wo ningen met minstens 50 woningen zou «doorgaan dit jaar. De heer G- v. d. Hulst bespreekt het vervoermiddel der schoolkinderen en vraagt een betere oplossing. De heer Viveen meent, dat een overeen komst met N.Z.H.V. Mij. of een par ticuliere auto-busonderneming beter zou zijn. Er rust een verplichting op het gementebestuur. De heer Viveen vraagt hoever het staat met, in het algemeen, de elec- triciteit. Men werkt nog steeds met begrenzers en voorts vraagt hij een oplossing voor loslopende honden, welke bij mensen komen aanlopen Burgemeester A. Warnaar Naar wij vernemen, is de heer A, Warnaar, burgemeester van Hazers- woude, benoemd tot burgemeester te Waddinxveen. De heer Warnaar is sedert Mei 1934 burgemeester van Hazerswoude. en waarmede men geen raad weet. Leiden weigert en hier is geen asyl. De heer Buwalda vraagt in ver band met het bouwen van drie werk plaatsen aan de Koningin Wilhelmi- nalaan door de Gebrs. de Graaff in hoeverre dit in overeenstemming is met het uitbreiidngsplan. De heer v. d- Werf vraagt naar de oprichting van het definitieve oor logsmonument Het tijdelijke monu ment maakt een vervallen indruk en moet worden hersteld. De heer Fortanier vei-zoekt een af doende oplossing op zedelijk gebied en inzake vernielzucht in het Burge meester Berkhoutpark. Hij verzoekt meer toezicht of een afsluiting met hekken na een bepaalde tijd. Hij zal d$ voorzitter na de openbai-e zitting nadere mededelingen doen. Hierna sluiting. Personalia. De heer J. van Om- me, Wachtmeester le kl. bij de Rijks politie. alhier, is benoemd tot briga dier van Politie te Alphen a. d. Rijn. WARMOND i Middenstandsvereniging. Het was een belangrijke vergadering, die de R.K. Middenstandsvereniging in „De Stad Rome" belegde onder voor zitterschap van de heer Jac. Leenen. De bijeenkomst stond in het teken van dé vraag: „Wat gaat er nu ge beuren met de Middenstandsvereni ging in Warmond?" Wordt dit een li quidatiebij eenkomst? De geest, adviseur hield een uit eenzetting en liet op boeiende wijze de groei en de ontwikkeling van het Gilde wezen vanaf de 14e eeuw tot aan de hedendaagse tijd in revue pas seren, deze tijd, waarin men God bui ten de maatschappij tracht te stoten. De huidige gilden zijn en worden be lichaamd in de Middenstandsvereni gingen. Het is juist de taak van de R.K. Middenstandsverenigingen om God weer terug te voeren in het maatschappelijk leven maar boven al in het zakenleven. De overige agendapunten, bespreking districts winkelweek, werd aangehouden tot betere tijden. D'oor B. en W. van War mond', was aan het bestuur gevraagd, de mening van de RK.. Middenstand te peilen, tot het komen van een Ver eniging voor Vreemdelingenverkeer. De vergadering sprak zich in princi pe gunstig uit..Echter zullen nog be sprekingen dienen te worden gevoerd met de zuster-vereniging en de ove rige standsorganisaties. Bij de rond vraag, ging het heet van de naald. Er werd medegedeeld, dat een com missie een poging in het werk zou stellen, om. door het bezoeken van alle middenstanders en kleine zaken lieden. zeer binnenkort een propa ganda vergadering te beleggen, om daar de noden van de middenstand op deskundige wijze te horen toege licht. Dat de middenstandsvereniging in Warmond niet bloeien kan, kwam bij deze rondvraag wel heel duidelijk naar voren door een gestelde vraag: „Waarom kan een middenstander niet tegelijkertijd lid zijn van de Kath. Arbeiders Beweging?" Dank zij de vrolijke melodieën van een muziekgezelschapje, droeg deze vergadering, hoewel een heftig, toch een geanimeerd kaïrakter, waarbij van het bestuur veel tact werd ver eist Wij zien met belangstelling uit naar de propaganda vergadering, waarop de gestelde vraag, die eigen lijk zeer overbodig gesteld werd!, ant woord zal worden gegeven. Ter afwerking van een agenda met 22 punten kwam de Raad gisteravond voltallig bijeen. Naar aanleiding van de rondvraag in de vorige vergadering deelt de voorz. mede, dat aan „Citosa" is ver zocht des avonds de autobus richting Stompwijk op het Raadhuisplein te laten stoppen. Tevens zullen de lan taarns van grotere lampen vooi-zien worden. Met alg. st. wordt besloten tot het verlenen van een subsidie aan de St. Liduinaschool te Leiden en tot ga rantiestelling van het Borgstellings fonds. Eveneens wordt besloten tot over name van de Kooloosbrug, waarvan het onderhoud van de onderbouw rustte op de eigenaar van de boer derij Oostvliet, nu deze brug jn gewa pend beton is vernieuwd. Tot over name van de Strengbrug zal worden overgegaan tot een vei-goeding van ƒ750.zijnde de raming van even- tuële vernieuwing over enige jaren. Op het verzoek om subsidie in de onderhoudskosten van de wegen van de Geer en kleine Blankaart Polder stellen B. en W. voor eenmaal en wel voor het jaar 1947 een subsidie vah 250.te geven op grond van het grote onderhoud ontstaan door het afsluiten van de Sehenkelweg. De heer C. v. Leeuwen, sprekende namens de R.K. fractie, verdedigt tot in vierde instantie een voortdurende subsidie voor deze weg als zijnde een algemeen gemeentebelang. De voor zitter waarschuwt voor de conse quenties; dit zal een precedent schep pen om ook andere polderwegen te moeten helpen onderhouden. De heer v. Leeuwen wijst op het verschil dat deze wegen een doorverbinding met Stompwijk geven. De ingelanden van de Geer betalen ook straatbelasting enz. Nadat de vooi*zitter het voorstel bleef vei'dedigen op tal van andere gronden, wordt het voorstel met alg. stemmen aangenomen. Het bouwplan Hooge Rijndijk komt ter tafel en na vluchtig inzien wordt het plan goedgekeurd. Het gewijzigde uitbreidingsplan H. Rijndijk woi'dt met grote belangstel ling -en breedvoerige uiteenzetting onxttrent de tegemoetkomingen van dc- bezwaarschriften bezien. Ook op dit plan wordt nog een bezwaar ver wacht. De heer van der Ploeg vraagt of het nog nodig is weer tot ter visie ligging over te gaan. Met het oog op aanvang van woningbouw is dit tijd rovend. De voorz. stelt spr. dienaan gaande gerust. Het kan nu niet lang meer duren. Het plan wordt goedge. keui'd en zal weer 4 weken ter visie liggen. De Raad gaat nu in geheime zitting tot behandeling agendapunt „aankoop grond". Na heropening be sluit de Raad dit agendapunt af te voeren. Een verordening wordt vastgesteld als bedoeld in art. 30 van de Leer plichtwet, de politie bevoegdheid ge vende leerlingen die zich onder schooltijd op straat bevinden, naar het hoofd der school te brengen. De heer Kraan vraagt, of dit ook geldt voor de onderwijzers, waarop de voorz. antwoordde, dat deze niet onder de leerplichtwet vallen. B. en W. vragen de mening van de Raad-omtrent een parkeerverbod op de Sehenkelweg. De heer v. d. Ploeg wijst hierbij op de vernieling van het voetpad door zy/are auto's aangericht en vraagt waarom de groenstrook, die aanvankelijk in het uitbreidingsplan tussen weg en voet pad lag, niet aangebracht is. De voorz. zegt, dat hierin wijziging is gebracht. Het parkeerverbod wordt nodig ge acht. De vermakelijkheidsbelasting wordt op verzoek van Wed. Jac. Overdevest gewijzigd, waardoor een strijkje nu 2.per etmaal zal worden. De j aarwedderegeling gemeente- pei'soneel wordt z. h. s. aangenomen. Bij de rondvraag klaagt de heer Schinkel over het voetpad H. Rijn dijk. Deze jarenlange kwestie ia nog steeds niet ten einde, maar de voor zitter zal nu vragen de onteigende gedeelten door het Rijk te laten be tegelen en de overige door gemeente werken met grind, zolang te herstel len. De heer v. d. Krogt doét ook een beroep op gemeentewerken voor de Vlietweg, die blank staat, waarna de vergadering wordt gesloten. VOORHOUT Op initatief van de burgemeester zullen alle voorzitters (sters) van al le plaatselijke organisaties voortaan samenwerken als gemeenschapsraad „R.K. Foreholte". Deze gemeenschapsraad, heeft be sloten op 5 Dec. a.s. des namiddags om 2 uur in het Parochiehuis voor BEZOEK MACKENZIE KING AAN AALSMEER Op doorreis van Den Haag naar Amsterdam is de Canadese eerste minister William L. Mackenzie King, vanmorgen tegen elf uur in Aalsmeer aangekomen voor een kort bezoek aan het veilingbedrijf in dit bekende bloemencentrum. Tijdens zijn bezoek in het veiling gebouw werd met rappe handi zijn wagen door -vakmensen van de cen trale veiling en van de A.T.B. op deskundige wijze met drieduizend bloemen (het merendeel Chrysanten) versierdi alle kinderen van p t.m. 12 jaar een St. Nicolaasmiddag te organiseren. Ieder kind van een lid, aangeslo ten bij één der standsorganisaties, te weten: K.A.B., L.T.B.^en Midden standsbond behoort bij de betrokken lorganisatie 1 onsbon suikerwerk per kind in te leveren, terwijl de finan ciële kosten voor ï-ekening van de desbeti-effende standsorganisatie ko men Ook de kinderen- van ongeor ganiseerden mogen deze middag mee maken, omdat het kind er niets aan kan doen, dat vader zich niet oi*ga- niseert, imaar zij moeten naast de ons bon voor suikerwei'k per kind bo vendien de kosten voor eigen reke ning nemen, en komen deze bon evenals de eerste groep alsmede de kosten vóór 18 November bespreken verrekenen met het bestuur van die standsorganisatie. waarbij zij krachtens hun beroep of' vak thuis zouden horen als zij zich organiseer den. Het zal voor de kinderen een geheel eigen middag worden. Geeft ze ook ieder een kroes mede voor chocolademelk. Denkt er om, allen vóór 18 Nqv. inleveren NOORDWIJKERHOUT Fancy-fair Woensdagmiddag had in de school aan de Havenstraat de opening plaats van de fancy-fair welke 'gehouden wordt ten bate van het restauratiefonds van de N.H. Kerk ial'hier. Vele autoriteiten waren hier bij tegenwoordig. Het gemeentebe stuur met de gemeentesecretaris, Pastoor Brink en Jhr. J. H. Gevers van Kethel en Spaland. Ds. Spaling hield een korte toespraak en be dankte allen die hadden medege werkt aan de opzet van de fancy-fair Direct na de opening was er een run naar de diverse stands. De opbrengst -van de eerste dag was f 1200. De opbrengst van de fancy-fair gehouden ten bate van de naaikrans St. Gertrudis heeft opgebracht de kolosale som van f 4800,- BINNENLAND. Op het s.s. „Leerdam" van de Holland Amerika-lijn, liggende bij de werf Wilton Feijenoord te Schie dam is de 48-jarige matroos F. van L. uit Schiedam op een los liggend luik gestapt en van een hoogte van dertien meter in het ruim gevallen. De man was op slag dood. De 70-jarige F. van der W, raak te gistermiddag te Rotterdam onder de tram. De man kreeg een schedel- basisfractuur. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij reeds overleden te zijn. De economische recherche te Bergen cp Zoom heeft een fraude bij het distributiekantoor aldaar ont dekt. De kassier M. heeft in de loop van bijna een jaar drieduizend bon nen verduisterd, In samenwerking met dc Am sterdamse recherche heeft de Bus- sumse politie drie Bussummer^ gear resteerd, die schuldig bleken o.a. aan een inbraak in een Bussumse confec tiefabriek, waar 47 japonnen en in een damesmodemagazijn waar negen bontmantels gestolen wei'den. Op de provinciale weg Geervliet Abbebrcek is een dodelijk ongeluk gebeurd. De 15-jarige J. v. O. uit Geervliet, die een tijdlang op zijn fiets achter een vrachtwagen gereden had, kwam daar plotseling achter vandaan en werd aangereden door een automobilist J. v. T. uit Oost- vooi'ne, difi uit tegenovergestelde richting kwam. De jongen was op slag dood. Commissies van toezicht op de interneringskampen zijn dezer dagen door de minister van Justitie be noemd. Hoe lang nog zal dit toezicht moeten duren? De IJmuider 14 ,IsabeP is van nacht te IJmuiden binnengelopen met 2 gekwetsten aan boord, die brand wonden opliepen'tengevolge van het springen van een pijp. Eén hunner, de 58-jarige tremmer De Jong uit Haax-lem, is inmiddels overleden. 93. Het was werkelijk verbluffend wat -de ex-scheepskapitein op boksge- bied presteerde. Karei Kwiek werd er bijna „ontoepasselijk" van, zoals hij 't zelf uitdrukte. Hele rijen zwaar bewapende en bepantserde tegenstan ders werden in een minimum van tijd' van de aardbodem weggevraagd. Hel pers reden kruiwagens af en aan, vol geladen met slachtoffers, het gehuil en gejoel van honderden in bunkers en schuilkelders opgestelde suppor ters was niet van de lucht. Signor Pedro werd bleek om zijn neus. Wat iging er nu weer gebeuren. Een kleine negei-jongen met een bel kwam het kamp binnenrennen. „Maak plaats, maak plaats, hier komt Signor Jum bo, de keizer van het oerwoud. Uit de weg, uit de weg!!!.." Onder luid getrompetter verscheen een grote grijze olifant in de poort van het oefenkamp. Bij gebrek aan waardige tegenstanders voor Mario Morto, had Signor Bluf hem in het oerwoud laten vangen. Daar kreeg Mario hem in de gaten. Met een woest gehuil stoof hij op hem af. Boem!!!, daar Signor Jum bo een rake i*echtse te pakken. Pats- boem-plop!, de tranen sprongen de keizer van het oerwoud in de ogen. BiTr-boem-boem-boem! Het werd Jumbo te machtig. Met zijn korte staartje als een onveilig signaal in de hoogte gestoken maakte hij zich uit de voeten. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Nov. Vee. Aanvoer: 1 fokstier, 65 kalf- en melkkoeien, 145 varekoeien e.a., 20 pinken, 8 gras kalveren, 51 nuchtere kalveren, 150 vette schapen. 449 weideschapen, 3 zeugen, 28 mestvarkens, 432 biggen, 18 paarden, 33 bokken en geiten. Prijzen: kalf- en melkkoeien 350 775 en varekoeien e.a. 250450, handel matig; veideschapen f 40 85.handel zeer matig; mestvarkens 2550, en biggen f 1522 handel vlotter. Kaas. Aanvoer 36 partijen Goud se en 6 partijen Leidse kaas. Totaal 42 partijen. Prijzen: zware 1.48, le soort 1.411.44 en 2e soort Goud se kaas 1.321.40 en le soort Leid se kaas 1.271 34 per kg. Handel •matig. UTRECHT, 14 Nov. Kaas. Op de Utrechtse kaasmarkt werden heden aangevoerd 19 partijen kazen. Aantal kazen 891, wagende 4561 kg. le kwa liteit 1.401.46, 2e kwaliteit 1.34 1.40. De prijzen zijn exclusief 74 cent. De handel was redelijk. ALKMAAR, 14 Nov. Kaas. Op de Alkmaarse kaasmarkt werden hedenmorgen aangevoerd 6000 kg. 3 stapels fabriekskaas a 63 per 50 kg., 2 stapels boerenkaas eveneens 63 per 50 kg. De handel was zeer stug, de vraagprijs van fabriekskaas was 68.—.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3