De vierde maal doet Duits Episcopaat beroep op Geallieerde controleraad BOOTARTIKELEN CITROENEN n.v. Meelfabr. „Oe Rijn" gewoneTlgemene vergadering Jeielaantjeö De Wereldkampioene biljarten IWej. L. Schrier Verlaagde Tarieven! SPRONK EEN LEERLING STOKER MAANDAG 10 NOVEMBER 194? DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Nieuw Ned. record van De Robben Ook twee Zuidelijke records gevestigd De elite van de Nederlandse zwem- sport was Zondagmiddag in Eindho ven aanwezig bij de zwemwedstrij den, die daar ter gelegenheid van het 12Yt jarig bestaan van het Sport- fondsenbad werden gehouden. De belangstelling was enorm en de prestaties waren zeer goed, want men heeft hier weer eens enkele re cords zien sneuvelen. De 100 meter wisselslag estafette dames werd door de Robbenploeg in een nieuwe re cordtijd gezwommen. Kees Kievit (Aegir) vestigde op de 100 meter rugslag een nieuw zuidelijk record, terwijl de Aegir-ploeg bestaande uit Kievit, van Rody, Lotheringen en Vermijdt het Zuid-Nederlands re cord 4 x 100 meter borstcrawl iets scherpen wist te stellen. Hoewel de ze ploeg als derde werd geklasseerd. De uitslagen waren: 7 x 50 meter borstcrawl heren: 1 H. V. G. B. 3 min. 33 sec.; 2. Z. I. A. N. gediskwalificeerd. 200 m. schoolslag dames: 1. Nel van Vliet, Robben 2.50.5; 2. Janny de Groot, A. D. Z. 2.59,9; 3. Marie Laven, Robben 3.02.1. 100 m. rugslag heren: 1. Kievit, Aegir 1.11,2; 2. J Scheffer D. J. K. I.12.3; 3. C. Rol D. J. K. 1.12.4. 100 m. borstcrawl dames: 1. Irma Schumacher, R. D. Z. 1.086; 2. Han- ny Termeulen H. D. Z. 1.09. 400 m. borstcrawl heren: 1. Sin- dorf, IJ 5.08.7; 2. Daatselaar, A. Z. 5.09.9; 100 m. ruslag dames: 1. Greetje Gaillard, A. D. Z. 1.18.2; 2. Diny Ekris Robben 1.19.6. Schoonsprir.gen dames: 1. Coby Floor, A. D. Z. 90.42 punten. Sclaponspringen heren: 1. Van Eyk Merwede 91.78 punten; 2. de Goede A. Z. 83 49 punten. 3 x 100 in. wisselslag estafette da mes: 1. Robben 3»52.6 (nieuw Ned. record); 2. A. D. Z. 4.00.6. 4 x 100 m. borstcrav/1 heren: 1 Ge mengd eploeg 4,26; 2. Gemengde ploeg 4.33.7; 3. Aegir 4.36.2 (nieuw Zuid-Nederlands record). Waterpolo: ZianHVGB 72. HET INTERNATIONALE ZWEM FEEST TE GENT. Tijdens Zaterdagavond gehouden internationale wedstrijden te Gent heeft de Hongaar Szegedy de 100 me ter schoolslag gewonnen in 1 min. 14.3 sec., voor de Belg van Holme, die een tijd van 1 min. 14.8 sec. maakte. Van Feggelen (de Meeuwen) werd derde in 1 min. 18.4 sec. Verdere uit slagen waren: 200 M. borstctawl: 1. Hatot Monaco) 2 min. 23 sec.; 2. Reijnders (AZC) 2.27.6; 3. Rasschaert (GZV) 2.38.8. 100 M. rugslag: 1. Blanc (Monaco) 1.17.6; 2. Barten (-de Meeuwen) 1.18.4. 3. Desmedt (Gent> 1.19.5; 4. Anthoon (AZC). 5 x 5 M. estafette borstcrawl: 1. Monaco. 2 min. 27.8 sec.; 2. Brussels Zwemclub 2 min. 28.9 sec.; 3. GZV. 2 min. 28.9 sec., 4. AZC 2 min. 29.3 s. Waterpolo: Om de Jules Devreede Wisselbeker: BSC (BrusseldeMeeu- wen (A'dam) 45, rust 03. GSC (Gent)Monaco 51. Rust 20. De uitslagen van de tweede dag van de internationale wedstrijden te Gent luiden: 400 M. borstcrawl: 1. Reijnders (A ZC) 5 min. 15.3 sec.; 2. Delombaert (GZV) 5 m.27.8; 3. Mocan (Monaco) 5.37.8. 100 M. borstcrawl: 1. Hatot (Mo naco) 1.2.3; 2. Rasschaert (GZV) 1-7.2. 200 M. schoolslag: 1. van Feggelen (de Meeuwen) 2 min. 52.8 sec.; 2. Szegedy (Monaco) 2.53.8; 3. Van Holme BSC) 2.57. 3 x 100 M- wisselslag: 1. Monaco 3 min. 45 sec.; 2. de Meeuwen 3:53.8; 3. AZC 2.57. 7 x 50 M. estafette voor de water- polospelers: 1. Monaco 3 min. 30.2 s.; 2 BSC 3.30.5; 3. GSC 3.40.7; 4. de Meeuwen 3.59.6. De „Jules de Vreede" wisselbeker voor waterpolo: om de derde en de vierde plaats: Royal Brussels Swim ming ClubMonaco 73 (rust 42). Om de eerste en de tweede plaats. Royal Ghent Swimming Clubde Meeuwen 43 (rust 32). DAMMEN Lisse Vooruit. Uitslagen borden- wedstrijden: C. BaartmanH. v. Dru- nen 20; G. 't HortJ. Langbroek 02; P. VerdegaalJ. N. v. Hal 02: N. J. van Hal—J. G. Snel 1—1; Th. DuivenvoordeG. Balkenende 02; J DuivenvoordeA. Balkenende 0—2. HOCKEY UITSLAGEN K. N. H. B. Heren West 1 A: BMHC—HHIJC 24; LeidenAmsterdam 11; TO GOLaren 41. 2e kl. D.: AllianceZuidwijck 3—3; Hurley—BMHC III 3—2; VVV -Leiden II 10. Dames West Prom. kl. A.: Leiden -MRHC 3—3: HBS—Togo II 2—1; RBC—Strawberries 03. 2e kl. B.: Leiden II—RW III 4—1; ZuidwijckBDHC III 41; Zand- voortEver Swift 22. LeidenAmsterdam 11. Lei den heeft tegen de Amsterdammers geen onverdienstelijk resultaat be haald door het gelijke spel, dat de uitslag werd van deze ontmoeting. Het was overigens maar een matige wedstrijd, waarbij de doelpunten bei de in de eerste helft werden gescoord. Leiden nam de leiding door linksbin nen Hackwitz, waarna de Amster damse linksbinnen geljjk wist te ma ken, (11). De verdedigingen, met beide keepers aan het hoofd, die beide op een goeden wedstrijd terug mogën bleven verder de baas en de strijd eindigde met een puntenverde ling. Zuidwijk. Heren. Alliance Zuidwijck 33. Gisteren heeft Zuid wijck I een fraaie prestatie geleverd door Alliance, dat tot nu toe onge slagen op de bovenste plaats stond, een gelijk spel af te dwingen. In de eerste helft was Z. zelfs aanmerke lijk sterker en was voortdurend in de aanval, ondanks het 3-backs-% systeem, dat zij in deze wedstrijd toe paste uit voorzorg tegen de zo ge duchte voorhoede van A. Het resul taat der eerste helft was dan ook een 31 voorsprong voor Z. De Leide- naars gingen met vastberadenheid de 2e helft in en dat was niet overbodig, want A. zette nu alle zeilen bij en maakte het tweede doelpunt. Daarna ging de strijd gelijk op, totdat A. in het laatste kwartier het offensief in handen nam en Z. hachelijke mo menten beleefde. Een ver naar vo ren gespeelde bal kaatste terug te gen de paal en ontnam zodoende Z. de overwinning. Het was een mooie en snelle, aan beide zijden met volle overgave en zeer sportief gesneeld. Dames. Zuidwijck 1B.D.H.C. 1 4—1. Groen Geel 4Siseo 1 33. Voor de eerste maal wist Siseo 1 het niet tot een overwinning te bren gen. In de eerste helft werd er goed gespeeld en na een reeks corners wist de linksbinnen Siseo de leiding te geven. Steeds waren de gasten in de aanval en de linksbinnen wist nogmaals te scoren. Even voor de rust bracht de midvoor de stand op 30. Na de rust kreeg Siseo windr tegen en nam de regen gestadig toe. Groen Geel speelde keurig samen en deponeerde de bal in het Siseo-net. Dit doelpunt werd al spoedig ge volgd door een tweede en vijf minu ten voor het einde kreeg Siseo een strafbully te nemen welke door Groen-Geel gewonnen werd. Siseo probeerde nog de eer te redden maar de wedstrijd eindigde in 33 stand. De wedstrijd Siseo 3Siseo 2 werd wegens stortbuien bij half-time gestaakt. De stand was 10 in het voordeel van Siseo 2. Afd. Heren: Spartaan 2Siseo 1 KORFBAL UITSLAGEN K. N. K. B. Z. H. Ie kl.: Deetos—Vicus Orien- tis 8—1; DKCHSV 3—3; Het Zui denOns Eibernest 11. WIELRENNEN DE BRUSSELSE ZESDAAGSE. Na de sprints van Zondagavond 10 uur zag het klassement er als volgt uit: 1. BruneelNaeye 111 pnt.; 2. SchulteBoeyen 77 pnt.; 3. Thijssen de Pauw 62 pnt.; 4. LapebieSeres 58 pnt.; 5. Speltede Kuysscher 57 pnt.; 6. AdriaenssensBruyland 54 pnt.; op 1 ronde; 7. KintDepred- homme 55 pnt.; 8. BartaliBini 47 pnt.; 9. v. SteenbergenSaerckx 45 pnt.; op 3 ronden: 10. CarraraLe Nizerhy 55 pnt. Overige ploegen lp 4 en meer ronden. GOSSELIN, PETERS EN REMKES WINNEN TE ANTWERPEN. In het sportpaleis te Antwerpen werd Zaterdagavond een omnium wedstrijd voor sprinters gehouden waaraan de bekendste Belgische en Nederlandse renners deelnamen. De uitslag, luidde: Puntenrace over 12 ronden: Eindklassement: *1. Gosselin 4/4 pnt., 2. van Vliet 8 pnt., 3. Derk- sen 9 pnt., 4. Bijster 11 pnt, 5. van Loovere 14 pnt., 6. Scherens 16 pnt. Een wedstrijd achter tandems werd gereden in twee manches van 15 km. en een finale van 20 km. Van der Voort won de eerste manche in 16 min 45 3/5 voor Lemoine en van Mierlo, en Peters de tweede in 16 min. 31 2/5, voor Somers en Cools. In de finale werd Peters eerste in 22 min. 21 3/5, voor Somers, van der Voort en Lemoine. Een achtervol gingswedstrijd achter tandems voor de niet in de finale geplaatsten werd gewonnen door van Mierlo, die Cools na 3390 meter inhaalde in 3 min. 53 4/5. De stayers wedstrijd, gereden in twee manches van 20 km. gaf tot re sultaat: Eindklassement: 1 Remkes 39 km. 965, 2. van Gent 39 km. 785, 3. Deboovere 39 km. 635. 4. Leliaert 39 km. 450. TAFELTENNIS. TAFELTENNISCOMPETITIE BEGONNEN. De Alphense Tafeltennisteams zijn de competitie weer begonnen. Het tweede team dat met C. Zwaan als invaller uitkwam heeft tegen WV I uit Leidschendam een 55 gelijk spel weten te behalen. Het derde team verloor met grote cijfers (91) van Treffers 3 uit Roelofarendsveen, ter wijl het eerste team van het Leidse ALTC I met 73 wist te winnen. De Alphense punten werden binnen ge bracht door de heren L. v. d. Hoek 3, G. Demoet 2 en A. Hofenk 1, ter wijl de heren G. Demoet en L. v. d. Hoek het dubbelspel wisten te win nen. BILJARTEN. Gisterén werden in de biljartaca demie aan de Tidemanstraat te Rot terdam de wedstrijden om het kam pioenschap tweede klasse groot bil jart kader 45/2 voortgezet en be ëindigd. In een matig gespeelde par tij tegen Franken, welke de beslissing moest brengen, wist de Jong voor een jaar beslag op de titel te leggen. Van Amen behaalde niet' het vereiste al gemeen gemiddelde en degradeert. De eindstand luidt: 1. de Jong 7 2100 99 8.64 2. Franken 6 2041 8? 8.87 3. Weber 4 1882 87 10.57 4. Kasteleyn 3 2015 7G 9.97 5. van Kessel 3 1703 91 7.34 6. Hendriks 2 1720 61 8.22 7. van Amen 2 1553 53 7.12 8. Lankhof 14 1625 63 7.52 Lisser Biljart Kring. Competitie uitslagen 1ste klasse: D. Rijkers I Bonte Koe I 62; Flora I Noordwijk Oude Post I 53. 2de klasse: Flora II Noordwijk Oude Post II 80; Concordia IP. Gijzenbrug I 62; Flora I Hillegom LUTO II 6—2. 3de klasse: Concordia IILUTO III 4—4; Flora II Hillegom—VIOS III 44. 4de klasse: Flora II HillegomEx celsior II 2—6; Concordia III—DKV I 26; D. Rijkers IIBonte Koe III 4—4. Ir. J. G. Veldink van het Land bouw Economisch Instituut heeft een rapport uitgebracht over de kost prijs van kunstmatig gedroogd gras in vergelijking met de prijzen van in gevoerd krachtvoeder. Van dit rap port* dat gepubliceerd is in het Maandblad voor de Land'bouwvoor- lichtingsdienst van deze maand, ne men wij de volgende conclusies over: Zelfs bij een aanzienlijke daling van de importprijs der buitenlandse krachtvoeders, zoals die in de afge lopen stalperiode waren, blijft het grasdrogen nog rendabel. Bij een verlaging met 28 pet. zouden beide prijzen juist in evenwicht zijn. Daar de krachtvoederimport een aan zienlijke subsidie uit het Landbouw crisisfonds vereist, zou door een verhoging van de productie van ge droogd gras op deviezen gespaard kunnen worden. De rapporteur dringt er daarom op aan meer stikstof en kali voor grasland toe te wijzen, mits het gras naar de drogerijen wordt vervoerd en in aansluiting daarop beschikbaar stelling van voldoende cokes voor de drogerijen. Hij bepleit ook ver laging van de prijs der stikstofmest stoffen om op die wijze de productie van het grasland aan te moedigen. ONGEVALLEN IN DE LANDBOUW. Uit het jaarverslag van de Cen trale Landbouwonderlinge over 1946 blijkt, dat het aantal ongevallen in dat jaar zeer hoog is geweest; op 37.700 aangesloten landbouwers na melijk niet minder dan 19.707. In de tuinbouw was de verhouding wat gunstiger, daar registreerde men op 7.468 leden 2.337 ongevallen. Verre weg de meeste gevallen waren bin nen zes weken genezen, maar aan 1380 gevallen in de landbouw en 125 in de tuinbouw moest toch een voor lopige rente worden toegekend, om dat de arbeidsongeschiktheid langer duurde dan 6 weken. Ernstige onge vallen zijn in de agrarische beroepen dus niet zeer talrijk, maar wel ko men er zeer veel kleine verwondin gen voor. Kaïe.t Kuiietc uj-aïdi "pMAident 89. Maar de luitenant had in oefenen geen zin. Hij begreep niets van de he le comedie en maakte zich geen zor gen voor de toekomst. En Signor Ga briël vond hij niets aardig meer. In- plaats van hem, zoals vroeger, vrien delijk toe te spreken, hem pruimpjes tabak cadeau te doen en verder met rust te laten, zat deze nu de hele dag achter hem aan. Om zes uur 's mor gens moest Luitje al uit bed. Dan nam Signor Gabriël hem mee naar LAGERE PRODUCTIEKOSTEN DOOR BETER VEE. Men kan in deze tijd geen krant opslaan, of er wordt geschreven over verlaging der productiekosten. Het lijkt ons daarom nuttig er eens de aandacht op te vestigen, dat wij het daarbij niet alleen moeten zoe ken in mechanisatie. Nu het alles machine is, wat de klok slaat, zou dat weieens het gevaar mee zich mee kunnen brengen, dat men de oude beproefde wijze van werken van minder betekenis zou gaan achten. Jarenlang hebbei wy onze aandacht vooral gericht op het fokken van beter vee, op aansluiting bij melk- controle verenigingen, op keuringen gebaseerd op productiecijfers en het zou totaal verkeerd zijn, wanneer de aandacht daarvan afgeleid zzu worden en overgeheveld naar de melkmachine. De fokkerij is nog altijd de grondslag van het veehou- dersbedrijf en wanneer deze fokkerij zich richt naar hoger productie- eisen is daarin het eerste en beste middel gelegen om de productiekos ten van de melk te verlagen. Jammer genoeg zijn er nog steeds vele boeren, die dat nog niet vol doende inzien. Zij hebben het geld niet over voor het lidmaatschap van 'n fokkervereniging, zij blijven ver re van de melkcontrole dragen er niet toe bij een prima stier in het dorp te krijgen en menen dan nog, dat zij geld bespaard hebben. Hoe vergissen zij zich! Zij zijn van me ning, dat er al voldoende controle is, wanneer de fabriek de melk uit betaald naar vetgehalte en zij ver geten, dat zij dan alleen vernemen, wat het gemiddelde vetgehalte van de melk van al hun koeien -is. Er zijn echter in de stal goede en slech te producenten, doch de boer, die niet aan de melkcontrole meedoet, komt er nooit achter, welke dieren vette en welke magere melk leveren; hij weet zelfs niet hoeveel de pro ductie van elke koe afzonderlijk is, want een schatting in de emmer is altijd misleidend. Een slechte koe eet echter net zoveel als een goede en daarom zal de melk, die door een slechte melkgeefster wordt ge leverd, veel duurder komen, dan die van haar hoog-productieve stalge- note De eerste besparing in kosten en het snelst werende middel tot verlaging van de productiekosten is daarom het opruimen van de dieren die te weinig of te dunne melk ge-' ven. Het is de controle-vereniging, die aantoont welke dieren dat zijn en deze aanwijzignen alleen zijn de contributie al dubbel en dwars waard. Tegelijkertijd moet gezorgd wor den, dat de nieuwe aanfok beter is dan de dieren welke zij zullen ver vangen. Men kan dat doen door goe de koeien aan te kopen, of wat min der kostbaar is, jongvee van goede afstamming aan te schaffen, maar als men nagaat hoeveel eigengefok- te dieren de meeste boeren hebben en hoeveel met overleg aangekochte waardevolle runderen, dan blijkt dit Igatste percentage gering te zijn Een verbetering over de gehele «linie moet daarom wórden verkregen via een goede stier en wel door deze te paren met de beste koeien uit de eigen stal. Het is buiten kijf, dat er buiten de eigenlijke fokgebieden in het algemeen onvoldoende zorg aan de fokkerij wordt besteed. Men be seft niet, dat een dergelijke nalatig- Alle stappen bleven tot nu toe vruchteloos MINDERJARIGE KINDEREN WORDEN WEGGEVOERD Voor de vierde maal sinds Juni 1946 hebben de Duitsche Bisschoppen thans weer een dringend beroep ge daan op de Geallieerde Controleraad te Berlijn, opdat deze zich het lot zou aantrekken van de burgerlijk geïnter neerde mannen, vrouwen en jonge ren, alsmede van de door de Anglo- Amerikanen vrijgelaten krijgsgevan genen die in de Sovjet-zóne opnieuw zijn geïnterneerd. In de bijgevoegde verklaring wordt vastgesteld, dat alle tot nu toe ondernomen stappen zon der merkbaar resultaat zijn gebleven en dat de Duitse Bisschoppen daarom met ernstige bezorgdheid zijn ver vuld, terwijl de openbare mening aan neerslachtigheid is prijsgegeven. Het geloof in het recht en de rechtvaar digheid, waarvoor juist de Katholie ke Kerk ook tijdens het nazi-regime met nadruk gestreden heeft, dreigt volledig verloren te gaan. De bisschoppen vervolgen: Onder de burgerlijk geïnterneerden bevinden zich, en dit gaat ons wel zeer ter harte, zeer vele kinderen en jongeren. Hun getal stijgt van maand tot maand. Bij de kerkelijke instanties alleen reeds zijn berichten binnenge komen over de arrestatie van 2000 jongeren. Het eigenlijke aantal is hier echter een veelvoud van. Van deze 2000 arrestaties zijn er 1254 aan de hand van lijsten en persoonlijke gege vens geschied. Onder deze 1254 jon geren bevinden zich 8 kinderen on der 14 jaar, en zelfs een kind van 11 jaar. 149 hunner waren 14 jaar, 285 vijftien, 270 zestien en 144 zeven tien". „Het lot van deze jongeren is in het algemeen zeer onzeker. Slechts in zeer weinige gevallen hebben de heid dag in dag uit geld kost, waar door men de boeren inkomsten te laag houdt en de productiekosten te hoog. De systematische fokkerij begint dus onzerzijds met melkcontrole, zo dat de waardevolle eigen dieren kun nen worden opgespoord en ander zijds met de aarischaffing van een stier van goede afstamming. Wij zien dan. dat in de eerste jaren hoofdza kelijk wordt gewerkt op verbetering van exterieur, die echter dank zij het goede bloed tegelijkertijd een aanzienlijke verhoging van de pro ductie met zich meebrengt. Men kan echter het gevaar niet ontkennen, dat in vele streken teveel op exte rieur wordt gelet en het doel van de melkveehouderij de melkproduc tie, niet voldoende in het oog wordt gehouden. Een mooie koe is goed, maar een dier met veel en vette melk is het waarom het gaat. Daarom moet de keuring op exterieur, d. w. z. op lichaamsbouw, kleur, aftekening, ty pe enz. steeds gecombineerd worden met een vergelijking van de produc- tiegegevens. Men vergete nooit, dat een melkmachine van een slechte melkgeefster geen voordelig beestje kan maken en daarom: mechaniseer zoveel u wilt, maar zorg eerst voor hoog-productief vee. ouders, via vrijgelatenen, vernomen, dat hun kinderen vertoeven in een bepaald kamp, in een gevangenis of een onderzoek-inrichting, of dat zij naar het Oosten werden getranspor teerd. Ouders, die bij de Duitse poli tie of de betrokken instanties naar ae oorzaken van de arrestaties en het verblijf hunner kinderen infor meerden, kregen meestal geen ophel dering. Vaak werden zij zelfs met ar restatie bedreigd. In twee gevallen werden de moeders gearresteerd. Bij de arrestatie van jongeren zijn even zeer stad en land, als jongens en meisjes betrokken. Het Duitse episcopaat is van me ning, dat het indruist tegen alle wet ten van menselijkheid en recht, in dien men enerzijds de misdaden van het nazi-regime, die ook het Duit se episcopaat ten scherpste veroor. deelt in grote openbare processen berecht, terwijl men anderzijds gelijk soortige misdaden zich laat herhalen. Deze door de openbare mening in het geheel niet meer te controleren maat regelen overtreffen zelfs in in de af gelopen wereldoorlog gepleegde fei ten in zo verre, dat zij gericht zijn te gen kinderen en jeugdige personen, die nog niet strafrechtelijk verant woordelijk gesteld kunnen worden. „Het Duitse Episcopaat maakt zich tot tolk van al het namenloos leed, dat de betrokken ouders en bloedver wanten reeds meer dan twee jaar kwelt. In groten getale wenden de ouders zich in hun stijgende nood en drin gende vertwijfeling tot de Kerk, om bij Haar hoop, houvast en zekerheid te vinden". „Daarom wordt opnieuw verzocht, de zielzorg voor de geïnterneerden en opnieuw geïnterneerde krijgsgevan genen vrii te geven; hun deelneming aan godsdienstoefeningen mogelijk te maken; hun briefverkeer met ver wanten te veroorloven; het zenden van paketten toe te staan; sterfgeval len onmiddellijk aan de verwanten bekend te maken: en de overlijdens- acte zonder verwijl af te geven. Doch allereerst is het noodzakelijk, de ge- interneerden onmiddellijk aan een normaal gerechtelijk onderzoek te onderwerpen. Ook aan de schuldigen mogen de rechten als mens niet wor den ontzegd. Wanneer hun schuld niet kan worden bewezen dus in het bijzonder bij kinderen en jonge ren moeten de geïnterneerden on verwijld naar hun woonplaats.' wor den teruggestuurd. Het Duitse Episcopaat gelooft dqor er de nadruk op te legegn, dat de wetten van menselijkheid en rechtvaardigheid ook gewaarborgd zullen worden aan een overwonnen volk de ware vrede en de werke lijke verzoening der volkeren te die nen". Dit goed gedocumenteerde en za kelijke verzoekschrift is ondertekend door Kardinaal Frings, Aartsbisschop van Keulen en Voorzitter der Bis schoppenconferentie van Fulda. Door Gods goed- heid werd ons huwelijk gezegend v met de geboorte van een zoon. Bij het H. Doopsel ontving hij de na men JOHANNES JACOBUS THEODORUS Th. J. v. d. Wereld F. F. v. d. Wereld— v. d. Voorn Hoogmade 9 Nov. 1947. Tijdelijk St. Elisabeth Zie kenhuis. 9605 het oefenterrein, waar hij hem hard liet lopen, kopje buitelen en wat de luitenant vreselijk kinderachtig vond touwtje springen als een klein meisje. Om lenig te blijven, werd hem gezegd. Poeh^ 't was me nogal iets. Waarom zou hij lenig blij ven? Was hij niet altijd lenig genoeg geweest. Schudde hij geen boeven met vier tegelijk uit een zware auto? Trok hij geen hele huizen uren ver door de woestijn? O, hij begreep het wel, als hij goed oppaste mocht hij mee naar de bokswedstrijd in de gro te stad. De luitenant had nog nooit een bokswedstrijd gezien. Signor Kwiek was veel aardiger, die had hem een gouden ring beloofd als hij de bokswedstrijd zou winnen. Na tuurlijk zou hij die winnen. Hij won alles, als Signor Gabriël maar zei hoe hij het moest doen. Ah, daar had je hem weer. „Hallo, luitenant, oefenen, jongeman. Kom eens mee, ik heb iets nieuws voor je gemaakt...." T Heden overleed, na een kortstondige ziekte, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze dierbare Man, Vader, Grootva der en Oom JOHANNES LEONARDUS DE GROOT in de ouderdom van 78 jaren. 9610 Zoetermeer: C. M. de Groot Vieveen Hoogmade: H. M. v. d. Salm de Groot Jac. N. v. d. Salm Zoetermeer: M. W. de Groot A. M. de Groot G. C. de Groot C. G. de Groot A. J. de Groot A. M. de Groot de Vet en kinderen Zoetermeer. 8 Nov. '47. De gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden op Woensdag 12 Nov. te 10.30 uur in de oarochiekerk van de H. Nicolaas, te Zoetermeer, waarna de begrafenis vanuit de Kerk in het familiegraf. Rozenkransbidden aan het sterfhuis Maandag- en Dinsdagavond 7.30 u. H. R. TROOST Haven 14. Tel. 21664 Heden verkrijgbaar „Het Fruitpaleis" HAARLEMMERSTRAAT 75 v/h Fa. Wed. T. .J BOTS, LEIDEN. van Aandeelhouders der N.V. Meelfabriek „DE RIJN" v/h Fa. Wed. T. J. BOTS te Leiden op Maan dag 24 November 1947, des nam. 4 uur, in Café-Res taurant „IN DEN VER GULDEN TURK", Bree- straat te Leiden. De agenda ligt ten kantore der Ven nootschap ter inzage van af de dag der oproeping. Aandeelhouders moeten,, cm toegang tot de verga dering te verkrijgen, hun aandelen deponeren vóór of op 17 November a.s. ten kantore der Vennootschap of bij de Rotterdamse Bank N.V te Leideno. 9599 DE DIRECTIE. Particulier biedt, zijn CHEVROLET zaken coupé in huur aan op lange termijn tegen re delijke conditie. Br. onder ro 3277 bur. van dit blad. PERSONEEL Ervaren winkeljuffr. z z. g. g. in _winkel, liefst Werkster b. z a. enige dagen per week. liefst om geving Oegstgeest of Lei den. "Br. agn H. Hoogs r- vorst. Zandslootkade 53 Sasse.nheim. 3278 AANGEBODEN EZ Knippatronen naar maat binnen 3 dagen gereed. ..Anjo", Nieuwe Rijn 25. Telefoon 21895. 9602 '2T Schiedmayer piano te koop aangeboden, z. g. a. n. 15-jarige garantie. Billijke prijs. Te bezichtigen na 7 uur 's avonds Oude Vest 57. Leiden. 3275 <3? Aangeboden een sjoel bak. kerstgroep en een ten nisracket, ook genegen te ruilen voor hockeystick. Br. onder no. 3282 bureau van dit blad. "peelt op Dinsdig 11 Novtmber a.s. 400 caramboles cadre tegen de Heer Pardon Na afloop kunst- en fantasiestoten. - AANVANG 8 UUR DE HARMONIE - BREESTRAAT 16 - LEIDEN PRONK MET DE WAS VAN LEIDEN WITTE SI NG EL M TEL 71035 - HAARLEM BROUWERSVAART 50 TEL 141S9 Bij het GEM. BADHUIS wordt gevraagd: Aanmelden bij de Badmeester, v. d. Werff- straat 39. EZ Kachels, Fornuizen, Haardkachel, Gasfornuis. Gashaard, kachelschermen, onderdelen. Ook inruilen. Galvaniseren. vertinnen, herstellen. Ook inkoop oude wasteilen, ketels, em mers baden enz. Jarenlan ge bekendheid. A. J. Hart- wijk. N. Beestenmarkt 7-9 (veemarkt) telefoon 26627- 24013. Z Te koop een pracht viool met strijkstok in vormkist, waterdicht fou- draal. Een herenjas ratiné donker blauw vooroorl. kwaliteit en een bruine nieuw windjak. Haarl^tr. 99 ingang Goegerritst.. Telefoon 22791 *Z Aangeboden 2e hands biljartlaken A. Ludlage, Roelofarendsveen. 3283 Z Aangeboden zit-slaap- kamer met volledig pen sion. Liefst weekend afwe zig. Br. onder rio. 3280 bur. var dit blad. Z Te koop aangeboden goed onderhouden Drum stel. Te bevr. B 2 Ter Aar BEVRAAGD Z Schrijfmachine in goe de staat zijnde ter overna me gevraagd. Mag ook koffermachine zijn. Brie ven met merk en prijs on der no. 3287 bur. v. d. blad. DIVERSEN EZ Prijsjassen, Dinsdag avond 8 uur, café den Hol lander. Zoeterwoude. 3276 EZ Gevonden te Roelof arendsveen een gladde ring 18 k. goudopl. Tegen adver- tertiekosten terug te beko men Westeinde 32, Roelof arendsveen. 3284 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12. letters). De Driis bedraagt 1.50, uitsluitend tegen contante betaling.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 6