staat een naam achter! Douwe Egberts NACHTWAKER MANNELIJK BEDIENDE Aan maaksters Twijnsters Mnl. of Vr. Assistent(e) De Laatste Maand Extra Beid c* DONDERDAG 6 NOVEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 1e Leidse Spaar- en Betaalzegelkas staakt haar betalingen Tal van winkeliers en kleinere spaarders gedupeerd Naar wij vernemen heeft de le Leidse Spaar- en Betaalzegelkas haar betalingen gestaakt en zijn de firmanten L. F. v. S., C. J. K., J. N. en B. O. door de politie in verhoor ge nomen, waarna de laatste op vrije voeten werd gesteld. Het betreft hier de voortzetting van een spaar- en betaalzegelbedrijf, dat aanvankelijk als een klein spaarkas- je door de firmant O. is opgezet. Te vens verstrekte deze spaarkas cre- diet door middel van zegels, waarop men bij de bij de kas aangesloten winkeliers goederen kon kopen. Ingevolge de bepalingen der Geld- schieterswet behoort een Spaar- en Betaalzegelkas toestemming v. B en W. om haar bedrijf te mogen uit oefenen, terwijl daarnaast tevens ver gunning van het Ministerie van Eco nomische Zaken (Handel en Nijver heid) nodig is. Het Ministefiie verleende zijn toe stemming, doch B. en W. dezer ge meente weigerden de toelating", aan gezien bij onderzoek bleek, dat de Kas reeds handelingen had verricht, die bedenkelijk veel op woekerprac- tijken geleken en een vergunning derhalve niet in het algemeen be lang kon worden geacht. -Tevens werd proces-verbaal opgemaakt op grond van overtreding der Geld- schieterswet. Dit proces-verbaal werd helaas door de Officier van Justitie geseponeerd en de firmanten wer den dus niet vervolgd op grond van het feit, dat de gepleegde overtreding tijdens de bezetting zou zijn ge schied. Inmiddels was de Kas van de wei gering tot toelating in beroep gegaan bij Ged. Staten. Deze stelden even wel B. en W. in het gelijk, zodat de weigering van toelating gehandhaafd bleef. Ondanks dit bleef de le Leid se Spaar- en Betaalzegelkas haar practijken voortzetten alsof er niets gebeurd was en had zelfs de bruta liteit nogmaals bij B. en W. aan te dringen de vergunning alsnog te ver lenen. B. en W. handhaafden echter hun standpunt, dat achteraf een gelukkige omstandigheid blijkt te zijn geweest, aangezien anders de schadelijke prac tijken door de Kas ongetwijfeld zou; den zijn voortgezet en er nog ontel- BRIDGE Bridgeclub „Dc Sleutels". De uitslagen van de 7e ronde der Viertal lencompetitie luiden Hoofdklasse: team v. Helvert wint van team Ouds hoorn met 38 m.p.; team v. d. Star wint van team v. Wingen met 21 m.p.; team Thoolen wint van team Kuyper met 8 m.p. le klasse: team Rijnbende wint van team v. Noort met 22 m.p.; team Beijer wint van team Pielanen met 15 m.p.; team Staal wint van team Aukes met 7 m.p.; team Oudshoorn wint van team Noord wijk I met 38 m.p.; team Been gelijk tegen team Leeuwin 3 m.p. voor Been. 2e klasse: team Noordwijk II wint van team Goddijn met 88 m.p.; team Lautenbach wint van team v. d. Broek met 44 m.p.; team Noordwijk II wint van team Kreft met 35 m.p.; team Hommes gelijk tegen team Goddijn 6 m.p. voor Hommes; team Noordwijk III wint van team Plat- teel met 75 m.p.; team v. d. Star wint van team Platteel met 24 m.p.; team v. Dijk wint van team Sier met 13 m.p.; team Kallenberg wint van team Noordwijk III met 7 m.p. baar meer slachtoffers de dupe zou den zijn geworden. Thans werd door de politie nogmaals proces-verbaal opgemaakt waardoor de Kas genood zaakt werd haar bedrijf te staken en tot liquidatie over te gaan. Ontstellend tekort.' Voor zover reeds kon worden na gegaan, zal er een belangrijk tekort zijn, vermoedelijk tot een bedrag van 100.000.waardoor tal van winkeliers te dezer stede het moe ten er ruim 350 zijn die op de bon nen der Kas goederen hebben ver strekt, slechts gedeeltelijk betaling zullen ontvangen. Erger is dat tal van kleine spaarders, vermoedelijk tot een bedrag van ƒ50.000.gedu peerd zullen zijn. Door de crediteuren is een com missie en een gevolmachtigde be noemd om hun belangen te beharti gen, terwijl voorts een commissie zal worden benoemd om hetzelfde te doen voor de spaarders. In deze onverkwikkelijke zaak is ons echter onbegrijpelijk, dat het Ministerie van Econ. Zaken, blijk baar zonder een deugdelijk onder zoek in te stellen, wel vergunning verleende, terwijl B. en W. dit laat ste weigerden. O.i. behoort er toch zeker overleg tussen deze instanties plaats te hebben en had de vergun ning door het Ministerie niet eerder verleend mogen worden, voordat B. en W., die plaatselijke beter op de hoogte kunnen zijn, de toelating in gevolge de Geldschieterswet hebben verstrekt. Waarschuwing tegen verdachte instellingen. Voor de winkeliers, spaarders en credietbehoevenden moge boven staand een les zijn om goed uit te kijken alvorens met dergelijke in stellingen een relatie aan te gaan. V/ij hebben reeds herhaaldelijk waar schuwingen in die geest opgenomen, doch er zijn nog altijd mensen, die willens en wetens bedrogen willen worden. In Leiden is voor het pu bliek voldoende gelegenheid om bij een bonafide instelling als de Rijks postspaarbank of de Leidse Spaar bank hun spaargelden veilig te be leggen, terwijl voorts degenen, die crediet behoeven, daartoe bij de Ge meentelijke Volkscredietbank te recht kunnen. De directeur van deze laatste in stelling is altijd gaarne bereid hen, die te dezer zake voorlichting behoe ven, gratis van advies te dienen. Door verschillende vertrouwen, wekkende advertenties als Spaarcre- dietinstelling e.d. tracht men de laatste tijd wederom het publiek te bewegen bij onbekende instellingen of personen hun spaargeld te beleg gen met de belofte voor een crediet op korten termijn. Veeral loopt dit echter op teleurstelling uit; men zij dus opnieuw gewaarschuwd! PASTOOR R. SMITZ O.F.M. Naar wij vernemen, zal de zeer- eerw. Pastoor R. Smitz O.F.M. in de loop dezer week het ziekenhuis ver laten en huiswaarts keren om nog enige tijd op geneeskundig advies volledig rust te nemen, alvorens zijn pastorele arbeid geheel te hervatten. Hij betuigt bij deze reeds zijn har telijke dank aan zijn parochianen en kennissen voor hun belangstelling en bewijzen van meeleven, vooral voor hun gebed. De eerste H. Mis in de Hartebrugkerk zal een H. Mis van dankbaarheid zijn aan de goede God tot intentie van alle dierbaren. ALPHEN AAN DEN RIJN Rechtsherstel. Bij wijze van rechtsherstel is aan de heer P. A. Co- lijn met ingang van 4 Febr. 1946 eer vol ontslag verleend als burgemees ter. BOSKOOP Gemeenteraad. Zoals in ons vo rig verslag was medegedeeld, zou den hedenavond' onze vroede vade ren weer bijeenkomen teneinde de mogelijkheden voor de bouw van 84 woningen nader te bezien. De com missie welke nader in contact zou treden niet de betreffende instanties heeft bereikt, dat de heren naar Bos koop zullen komen, voor een nadere bespreking De raadsvergadering is dientengevolge voorlopig uitgesteld. Pech gehad. Toen de heer en mevrouiv J aan de Biezen, na een visite huiswaarts keerden zagen zij tot hun grote verbazing, hun geld kistje in de voortuin staan. Eén blik was voldoende om te constateren dat dit leeg was. Van hun afwezig heid hadden ongenode gasten ge bruik gemaakt, het kistje uit <^e linnenkast gehaald, de inhoud in hun zak laten verdwijnen en het kistje in de tuin gedeponeerd. Schade 209. Schaken. Het derde team van Inter Nos wist met grote cijfers, 9—1 het bezoekende W. P. S. II uit Lei den te verslaan. KATWIJK Geen plaats meer! Zoals bekend ligt in het nieuwe uitbreidingsplan der gemeente opgesloten om stelsel matig de boerenbedrijven uit de kom der gemeente te weren. Dit heeft bij velen, maar vooral bij de betrokkenen, verontwaardiging ver wekt. Dit kwam in de laatste raads vergadering weer tot uiting met ge volg een motie van de heer Ouwer- ling, gesteund door anderen om de raad nogmaals uitspraak te laten doen. Mr. v. d. Plas sprak er zijn verwondering over uit dat de voor zitter de motie begrijpelijk vond doch had van B. en W. te voren zo iets niet bemerkt. De voorzitter zeide van mening te zijn dat deze bedrijven toch stelselmatig zullen moeten verdwij nen aangezien voor hen in de toe komst geen land meer beschikbaar zal zijn. Van dit gevoelen waren schijnbaar meerdere leden want de motie werd aangenomen met 11-^-5. Tegen stemden de heren W. v. d. Bent, L. v. d. Zwan. W. E. Hueting, H. P. Bloot webh., en D. C. vair Leeu wen, wetli. En hiermede zal het pleit voor de uit te drijven boeren voor de toekomst wel beslecht zijn! KATWIJK AAN DEN RIJN Katholiek Thuisfront De afd. Katwijk van het Katli. Thuisfront is hevig in actie gekomen en hierdoor zullen ook de ingezetenen in de ge legenheid worden gesteld iets te doen voor de jongens over zee. De afdeling arganiseerde n_l. een grote, Bonte Avond, te geven in het Pa rochiehuis op. a.s. Zondagavond. De afd. verzekerde zich de medewer king van de Noordw, Accordeonver. „Melodia" en enige welbekende ac teurs terwijl er ten slotte een gezel lig samenzijn is. Wie zou daar geen gebruik van maken! Het steunen van het mooie doel met een knalavond op de koop toe. Tot Zondagavondd dus. LEIMUIDEN Personalia Onze plaatsgenoot de heer J. A. M. v. Beijeren be haalde te Amsterdam zijn kruide niers-vaikdiploma. LEIMUIDEN Ongeval. Woensdagmiddag reed een colonne militairen door het dorp. In de dorpstraat nabij de Herv. Kerk gebeurde het, dat een motorordon- nance wilde passeren, waardoor hij bekneld werd tussen een personen auto en een wagen van zijn eigen co lonne. De motorrijder kwam zo on gelukkig te vallen tegen de trottoir band. dat hij zijn enkel brak. Nadat de eerste hulp van Leimuiden hem verbonden had, werd hij met een mi litaire wagen naar het hospitaal in Haarlem vervoerd. Zanguitvoering. Dinsdagavond gaf het R.K. Gemengd Koor St. Boni- facius van Alphen a. d. Rijn in de zaal van mevr. Sneeboer een uitvoe ring. Buiten de 80 medewerkenden was de zaal met ongeveer 100 be langstellenden gevuld. Ook burge meester Bakhuizen met mevrouw en de kapelaan waren aanwezig. Na het openingswoord werd door het ge mengd koor het Ave Verum van Mo zart uitgevoerd. Hierna werd de avond gevuld met solo's, nummers door dubbel dames trio's, dubbel mannenkwartet enz. Het Te Deum van Franke móest helaas door ziekte van de solist en diens plaatsvervan ger vervallen, waarvoor in de plaats kwam 't Halleluja v. Handel. Hoewel alle nummers keurig uitgevoerd wer den, wekte Zigeunerleven door het gemengd koor en Zwa Sternlan wel bizonder ieders bewondering. Op ver zoek van het dameskoor van Leimui den werd „Wat ik heb" door het dub bel mannenkoor tweemaal uitge voerd. Door de bijzondere uitvoering werd dit zeer gewaardeerd. Kapelaan Vroklage sprak een dankwoord. NIEUWVEEN K.A.B. Met volledige instem ming werd besloten dit jaar het Sin terklaasfeest te vieren. De jaarlijkse feestavond werd vastgesteld, waarbij een toneelstuk door en onder leiding van de heer Roovers zal worden op gevoerd. NOORDWIJK Voor hen die vielen Zaterdag S November n.m. 3 uur zal op de algemene begraafplaats alhier de herdenking plaats vinden van de gevallenen in de grote wereldoorlog. Deze herdenking vindt in hél gehele land op alle kerkhoven plaats, al waar de strijders voor onze vrijheid een laatste rustplaats hebben gevon den. In deze herdenking zullen van zelfsprekend ook de gesneuvelde Nederlandse militairen en onder grondse strijders worden betrokken. De herdenking zal een sober ka rakter dragen. Enkele kransen zul len worden gelegd waaronder ook één uit naam van The British Legion. Tevens zal in het gehele land een collecte worden gehouden. In Noord wijk eveneens op 8 November. Op deze dag zal het internationaal er kende klaproosembleem worden ver kocht. (Poppyday) De opbrengst van deze collecte is o.a. bestemd tot dekking der kosten die de organisatie van de verzor ging van ruim 40.000 graven met zich brengt. Voorts worden uit de collectegelden bekostigd de belang rijke uitgaven voor de bezoeken van on- en minvermogende naaste bloed verwanten van geallieerde militai ren die hier te lande zijn begraven. Het surplus van de laatste inzame ling is beschikbaar gesteld ten be hoeve van een achttal fondsen welke de belangen van onze Nederlandse oorlogsslachtoffers behartigen. Het Noordwijkse oorlogsgraven- comité als onderdeel van het Neder lands Oorlogsgravencomité beveelt deze collecte dan ook warm aan. Te vens vertrouwt het dat de burgerij voldoende belangstelling zal tonen bij de herdenking op de algemene begraafplaats. Op dezelfde dag ongeveer 4 uur zal op het landgoed „Offem" de ont hulling plaats vinden van een ge denksteen ter nagedachtenis van de twee aldaar gevallen illegale jonge strijders, Jorgen Bech en Eduard Maier. Deze steen is vervaardigd door de bekende beeldhouwer Prof. O. Wenckebach. De onthulling zal plaats vinden in min of meer intieme kring. Voor serieuze belangstellenden be staat echter de gelegenheid de ge denksteen te bezichtigen en wel a.s. Zondag tussen 2 en 5 uur. RIJNSATERWOUDE BOERDERIJ AFGEBRAND. Woensdagmiddag werd de brand weer van Leimuiden opgeroepen voor een boerderijbrand bij de veehouder P. Spijker aan de Vriezeweg. Onge veer een uur werd brand bemerkt in de hooiberg en al spoedig kon men ver in het rond een vuurzee waarne men. De stal en het woonhuis, die dicht aan de hooiberg grensden, stonden al spoedig in lichterlaaie, hoewel een flinke wind in de tegen overgestelde richting woei. Hef woon huis en de stal brandde geheel af, gelukkig konden het zomerhuis en een nieuwe schuur behouden worden. Ook het grootste gedeelte van de in boedel werd gered. De brandweer was te ongeveer 5 uur het vuur meester, maar bleef nog geruime tijd om eventuele oplaaiingen te bestrij den. Door verschillende veehouders ter plaatse werd de schade minstens geschat op 40.000. De bewoner was slechts gedeeltelijk verzekerd. Vinger afgesneden. Gisteren middag was de timmerman Jan Over- devest werkzaam aan een schaafma chine in de timmermanswinkel van zijn vader. Hij had het ongeluk met zijn hand uit te glijden, en kwam tussen de machine, waardoor zijn rechter wijsvinger werd afgesneden. Hij moest in het ziekenhuis te Lei den behandeld worden. RIJPWETERING JUBILEUM DR H. B. HUPKES Zondag 2 November j.l. was het 25 jaar geleden dat dr H. B. Hupkes zich als arts alhier vestigde. Dag en nacht heeft dr Hupkes 25 jaar lang klaar gestaan voor onze ge meenschap. Zulk 'n jubileum mocht niet ongemerkt voorbijgaan, was de mening zijner patiënten. Met veel energie en liefde heeft dr Hupkes in deze jaren zijn praktijk uitge oefend en stond steeds klaar voor iedereen. Door de omvangrijkheid van zijn prakij'k en de zeer grote en moeilijke afstanden, was di't lang geen gemakkelijke taak. Het was de uitdrukkelijke wens van de jubila ris. dat dit jubileum op bescheiden wijze werd herdacht. Zondagavond heeft een deputatie van Rijpwéte- ring en Oud-Ade de jubilaris een hulde gebracht. De heer v. d. Fits sprak de jubilaris toe en met wel gekozen woorden bracht hij hem hulde voor het vele en zware werk, dat hij heeft verricht en bracht na mens allen de gevoelens van dank en waardering over. Hierna bood hij de jubilaris de cadeaux der in woners aan een schilderstuk, een collectie boeken en een vulpen met inscriptie. Vervolgens rich te hij zich tot mevrouw Hupkes en dankte haar voor het medeleven en de door haar geboden hulp aan zovele mensen. Spreker sprak de wens uit, dat bei den nog vele jaren met Gods hulp voor de mensen zouden mogen wer ken. De jubilaris dankte, mede namens zijn vrouw, voor de mooie woorden tot hem gericht en de mooie ge schenken, welke hij had ontvangen en hoopte nog vele jaren in ge zondheid zijn praktijk te mogen uit oefenen. DE ZILK Jacht Prins Bernhard heeft met nog enige jagers een jacht meege maakt in het Langeveld. De buit was niet groot. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath, Film-Centrale als volgt gekeurd: Lido: „Feest in de Jordaan", bo- van 14 jaar. Trianon: „Neem mijn leven", vol wassenen. Casino: „Carrière", afgekeurd, Rex. „Houidt de dief", boven 14 jaar. Luxor:. „De vrouw met het ge schonden gelaat", voor strikt volwassenen. (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte van onze vorige oplage.) BOM BIJ POERWOREDJO DOODT 4 NEDERLANDERS. Van officiële zijde wordt gemeld, dat reeds geruime tijd in het Neder lands gebied in de omgeving van Poerworedjo overlast is ondervonden van aldaar ondernomen activiteiten. Deze activiteiten culmineerden op 3 November in het tot ontploffing brengen van een bom op Nederlands gebied,- waardoor 4 Nederlanderse militairen werden gedood, 3 zwaar en 1 licht gewond. Het terzake inge stelde onderzoek wees uit, dat deze activiteiten geschieden in opdracht van het T.N.I.-commando. Om een herhaling te voorkomen is het in de nabijheid van Bandjarnegara gele gen verantwoordelijke stafverkeer van de T.N.I. op geëigende wijze ge corrigeerd, aldus de officiële mede deling. Overigens neemt de activi teit in de randgebieden toe. DIRECTEUR VAN KATHOLIEK THUISFRONT. Naar wij vernemen is de gepen- sionneerde vice-admiraal L. A. C. M. Doorman met ingang van 1 Novem ber benoemd tot directeur van Ka tholiek Thuisfront. LID VAN DE RAAD VAN STATE. Bij K. B. is met ingang van 1 De cember 1947 benoemd tot lid van de raad van State dr. A. Loudon, oud-buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur. MARKTBERICHTEN ROELOFARENDSVEEN, 5 Nov. Groente. Tomaten A 4694, iidem B 5485, idem C 1642, idem CC 1622, kropsla 27, glassla 614, andijvie 921 bloemkool 1455, Chinese kool 5, uien f 20, spinazie 713, knolselderij 7. per 100; snijbonen 7.70 en pronkbe nen 1.70 per 10 kg. Bloemen. Rayonanten 1134 cent, Dr. Bekker 2250 cent, Monu ment 1962 cent, Choco 8'23 cent, Blanche du poitu 924 cent, Gold- Finder 2162 cent, Utopia 2988 cent, Peter Pan 1957 cent, Harmo nious 1980 cent, Yellow Gown 31 72 cent, Normandie 1650 cent, Cascity 3668 cent, Stella 2250 cent; Copelia 4570 cent, Cydonia 36 80 cent per bos; Trosrayonanten 0.391.10, Scabiosa 24 cent per bos; Potchrysanten 50 cent, Primula 15 cent. TER AAR, 5 Nov. Groente. Kas- snijbonen 11.4016.80, snijbonen 6.30, witte pronkers 2.205.00 uer 10 kg.; bloemkool 561 cent per stuk; peen 11 cent per bos, sla 610 cent per stupk, selderij 5 cent per bos; komkommers 112 cent per stuk. meloenen 1025 cent per stuk; andijvie 318 cent, kroten 38 cent waspeen I 59 cent, tomaten 0.10 1.07, rode kool 812 cent groene kool 814 cent, savoije kool 415 cent en witte kool 212 cent per kg,; boerenkool 4595 cent per bak; uien 921 cent, spinazie 2531 cent, witlof 679 cent, spruiten 2562 cent, prei 713 cent, sjalotten 10 11 cent per kg.; druiven 65 cent pe: pond. MANNENKOOR „KUNST NA ARBEID" CONCERT op Dinsdagavond 11 Nov. in de Stadgehoorzaal, aanv. 8 uur Met medewerking van iSKAR ARIBO, piano Jeugdkoor: „EX ANIMO" Toegangsprijs 75 ct. (r. i.) verkrijgbaar bij JAC. GINJAAR' Lage Rijndijk 95, alwaar ook plaatsbespreken a 10 ot. p. p" Bij de administratie der Rijksuniversiteit te Leiden kan worden geplaatst een leeftijd tussen 23 en 30 jaar, bekend met boekhouden. Brieven met volledige gegevens omtrent tegenwoordige werk kring, opleiding enz. aan de administrateur der Rijksuniversi teit, Rapenburg 73, Leiden. GEVRAAGD: en Aanmelden: N V. Van Cranenburgh Heringa's Sajeffahriek Vliet 15, Leiden. Accountantskantoor in de omgeving van Leiden vraagt voor directe indiensttreding een Leeftijd 20 25 jaar. Brieven onder no. 9498 bureau van dit blad LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32-34 GEZELLIGE DANSAVOND A.S. ZONDAG VOORHOUT in het „Parochiehuls" van 8-10.30 uur. Uitsl. voor R.K. Band: Joop Mulder. Legiinitatiekaarten meebrengen Volksdanscursus van Eng. dansen Zaterdag 15 Nov. 5 uur in, onze nieuwe school Wllhelminapark 33 Beg. Cuisus Oegstgeest plaats voor heren. Privé- lessen en cluides dagel. Wijttenbachw. 51, Tel. 25439 OEGSTGEEST ■O Als V werkelijk iets goeds op Uw koffie- en thee- bonnen wilt hebben, ga dan af op de oude en vertrouwde naam van Douwe Egberts. Geurige, pittige koffie, waarvan U echt geniet mélanges utl fjne Britsch-lndische theesoorten U kunt Uw bonnen niet beter besteden! KOFFIE EN THEE OPGERICHT 1755 gevraagd op fabriek. Liefst gepens. beambte v. Politie o.d. Brieven onder no. 9516 bureau van dit blad HEREN voor een moderne Coiffure laat U zich dan bij ons uw haar knippen. Uw kapper voor lastig haar 9507 Nic. Piantfeber Apothekersdijk 8, Tel 26218 Onze zaak is 's morgens al om 7 uur geopend. 9507 van het jaar brengen voor U EXTRA KOSTEN mee met het oog op de feestdagen! kunt U verkrijgen door de WINTERKLEDING die U niet meer draagt zo spoedig mogelijk door ons te laten verkopen! DE GROTE BEKENDHEID, dc gunstige ligging van onze zaak op het drukste sladspunt van Leiden VISCHMARKT 1 en de altijd heersende drukte in onze zaak GA RANDEREN U DE VLUG STE VERKOOP! Voor het afgeven van goe deren hebben wij een apart kantoor, de drukte in de verkoop_afdeling hoeft voor U dus geen bezwaar te zijn. 9527 Indien nodig halen wij ook aan huis af! HET BEKENDE EN VER TROUWDE ADRES Yevko Adverteer* in dit £>lad GEVRAAGD: R.K. Buitenmeisje in gezin met 2 kinderen, zelfstandig kunnende wer ken. liefst boven 21 jaar, voor dag of d. en n. Aanm. Le v eüsrjjiddelenbedr ij f Park den De ijl. A. L. Duy- vestein, v. Z. v. Nijevelt- straat 10, Wassenaar. 9519 ERRES RADIO K IJ 466 Bod gevr., nog niet ge speeld, met garantie. Op- hoff, Oosteinde 103, Voor burg 9513 AANGEBODEN S Te koop een vloerkleed, nieuw. J. Zonneveld. Pa pelaan 206, Voorschoten. eS Stalbenodigdheden. Voorhanden; koestaken, staakhaken, grampels, koe- riemen. schoppen, mestvor ken, schepemmers, melk bussen, enz,; voorts ratten- korven, mollenklemmen. bascules, gewichten, eiken v/as-, regen-, spekkuipen. Jarenlange bekendheid. A. J. Hartwijk, Landbouwhuis N Beestenmarkt 79 (vee markt), telefoon 26627.— 24013. 3113 S Hard Board. Zo glad als een spiegel, to hard als een plank. Nog enkele ma ten. 70 x 38. 25 x 26, 122 x 31 c.m. H. Janse, Haarlem merstraat 129. tel. 21908. es Te koop aangeboden es Gramofoonplaten, Kof- fergramofoons. Pathéfoon met platenkast. Harmonika Mandoline, Viool, Luid sprekers, RadiQ onderdelen lampen, pfaatstroom, accu- vullers toonarmen, weer gevers, Gramofoonmotoren enz. Lage prijzen, repara ties, vakkundig. Janvossen- steeg 417 3223 es Geen glas, toch glas. Wij hebben pracht imitatie glas. Laat licht en zon uw huis binnendringen. Goed koper en sterker dan glas. Bij H. Janse. Haarlemmer straat 129. Tel. 21808. <S Kruidenierszaak. Te koop aangeboden een goed beklante kruidenierszaak in gr. volles wijk. Ruiling van woning. Koopsom 7000.Br. onder no. 3233 bur, van dit blad. PERSONEEL es Meisje b. z. a. voor 3 a 4 cagen per week. Br. on der no. 3170 bureau van dit blad. 5 Net R. K. Meisje, 19 j., zag zich gaarne geplaatst in Leiaen voor dag en nacht, aefst met huiselijk ver keer, Br. aan M. Schulte, Van Echtenskanaal 54, te Klazinaveen, Drente. 3232 eS Bakkersbediende terst. gevraagd, leeftijd 23—24 j. enigszins op de hoogte met de banketbakkerij. Pretti ge werkkring. Bakkerij Oorschot, Lindenlaan la, Sassenheim. 9474 eS Aank. net meisje gevr. voor hulp in de huishou ding. Adres Jac. P. Riet veld Rijnstraat 53. Katwijk a. d. Rijn. 9517 es 1ste klas Herenkapper b z. a. voor direct of later. Br. met opgave van salaris plus verval. Br. onder no. 532 Brouwers Kiosk, Ach terweg 44 Wassenaar. 9520 S Nét dagmeisje gevraagd zelfstandig kunnende wer ken, v. g. g. v. Aanmelden tussen 5 en 3 uur. Zondags vrij. Toorenveltstraat 23, Oegstgeest. 3236 S R. K. Winkelbediende b z. a., leeftijd 17 jaar. Br. onder no. 9528 bur. van dit blad. RUILEN es Nieuw huis te Leiden, bevat 1 gr. kamer, woon keuken, 3 slaapkamers, zol der, voor en achter ingang, te ruilen voor groter huis mag ook buiten de stad zijn Br. onder no. 3235 bur. dit blad.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3