DRAAGT Ook op de laatste dag een stevig Belgisch overwicht Een geslaagde eerste uitvoering J. DE BRUYNE Dr. de Planque Dit is de laatste week!!!! Luxe Broodbakkerij A. H. van Noort VERPLEEGHULP 2 Colporteurs Verlaagde Tarieven! SCHOOPEERDER RADIO ASPHALTPAPIER Bekendmaking MAANDAG 13 OCTOBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 SPORTUITWISSELING LEIDEN-GENT LIET IS ZATERDAG een drukke dag geworden in de LeidsGentse ■■^sportuitwisseling, want in vier sporten hebben zij elkaar weder be- kampt: voetbal, biljarten, boksen en schaken en het totaal resultaat van alle wedstrijden is voor de Leidenaars maar heel povertjes geweest. Im mers met een gelijk spel bij het voetbal en een zege bij de tweede schaak wedstrijd, is al het Leidse succes vermeld, want ook het boksen en biljar ten leverden overwinningen op voor de gasten. tussen zijn benen door het doel in De les van Gent Dat is inderdaad een flinke les ge weest, welke Gent de Leidse sporters heeft weten te geven: over alle linies de meerdere te zijn, wijst op een ge ducht overwicht en voor de toekomst zullen het Leidse comité en de daar onder ressorterende sportorganisaties zich ernstig hebben te beraden om trent de samenstelling der diverse ploegen, aangezien het ons wil voor komen, dat hier en daar nog wel en kele versterkingen mogelijk zouden zijn geweest. Hoe het evenwel zij, het gehele tournooi stond in het teken van een goede geest, die de vriendschapsban den tussen beide steden in niet gerin ge mate heeft verstevigd en welke dat bleek ditmaal wel zeer duidelijk uitstekend tot economische en socia le en kunstuitingen kan worden uit gebreid. Immers, de gasten hebben ditmaal enig inzicht weten te verkrij gen over hier ter stede beoefende wetenschap, over kunst en industrie. Eij een volgende gelegenheid zal het streven er op gericht moeten worden meer nog dan nu het geval was tij dens dergelijke bezoeken tentoonstel lingen, voordrachten e.du te organise ren. VOETBAL 2—2. Te 3 uur des middags werd op het terrein aan de Zoeterwoudse Singel de voetbalwedstrijd gespeeld tussen de vertegenwoordigende elftallen van de gemeentelijke bedrijven van Lei den en Gent. De belangstelling hier voor was niet overdadig groot- Het feit, dat hier slechts vertegenwoordi gers van bedrijven tegenover elkaar stonden, is daaraan natuurlijk niet vreemd en daarom lijkt het ons niet ondienstig ernstig te overwegen in de toekomst ook de stedelijke ploegen tegenover elkaar te stellen.En om tot een zo sterk mogelijke Leids K.N. V.B.-elftal te komen, moeten nu reeds maatregelei worden getroffen. Maar de samenstelling alleen is niet voldoende, oefenwedstrijden zullen daaraan moeten worden verbonden, opdat men bij voorkomende gelegen heden niet onvoorbereid in het veld komt. De wedstrijd LeidenGent werd voorafgegaan door toespraken van de beide anvoerders. E. Binsbergen sprak namens de gastheren, die bloe men in de Leidse kleuren aanbood, waarna A. Adams namens de Gente naren dankte. De wedstrijd zelf moet natuurlijk zoals wij hierboven reeds deden uit komen bezien worden in het licht dat hier slechts bedrijfsvertegen- woordigers tegenover elkaar ston den, zodat men de eisen niet te hoog mag stellen. Nadat weth. v. d. Kwaak had afge trapt zetten de Gentenaren dadelijk een aanval op, welke door Weytens met een schot van tamelijke afstand werd besloten. Het was een lastige bal, die laag langs de grond kwam en even slechts opsprong, maar Par don maakte de fout de bal met de be nen te willen stoppen inplaats van met zijn handen en.het leer ging (01). Dat was weinig veelbelovend, doch het was gelukkig geen maatstaf voor het verdere verloop, want al duurde het even voordat de Leide naars, die blijkbaar meer onwennig tegenover elkaar stonden, er in kwa men, het werd toch geleidelijk beter. Evenwel, er zat geen systeem in, on danks men met een uitgesproken stopperspil wilde spelen. Immers, de beide binnenvoorhoedespelers ston den en bleven zover naar achteren opgesteld, dat zij practisch niet aan het aanvalsspel deelnamen, waar door er van de voorhoede niet de minste kracht uitging en had men nu maar steeds flink over de beide vleu gelspelers gespeeld, er zou wel wat meer pit in de aanval zijn gekomen. Nu bleef het een saaie vertoning tus sen de Gentse aanval en de Leidse verdediging, waarbij vooral van Leeuwen een verdienstelijke partij speelde. Eerst in de 43ste minuut slaagde Windhorst er in met een uit stekend schot gelijk te maken (11). Na de hervatting waren Windhorst en rechtsbuiten Binsbergen van plaats verwisseld. Van de aftrap werd de bal aan de naar binnengelopen Wind- horst doorgegeven en deze loste van ver een keihard schot, waarbij de bal tegen de bovenlat stuitte, waarna te gen de keeper, doch hij bleef voor de doellijn liggen, waarop een der backs wegwerkte. Toch was het slechts uitstel, want bij een volgende aanval van links kwam de bal voor de voeten v. Binsbergen, die keihard ineens inschoot (21). Er was toen 4 min. gespeeld. Na ruim een kwartier slaagde Weytens er in de partijen weer op gelijke voet te brengen (22). Daarbij'bleeft het en de Lei denaars hadden het eerste punt in de wedstrijdenreeks veroverd. BILJARTEN 12—8 VOOR GENT. In „Zomerzorg" vonden de biljart wedstrijden tussen Leiden en Gent plaatse. Namens de Ned. Biljartbond district Leiden, sprak de heer L. G. Tegelaar hier een openingswoord, waarbij hij in het bijzonder woorden van welkom richtte tot de heren L. Mast en R. Degrave, als leden van het Gentse comité. Spr. wees er voorts op, dat „Zomerzorg" door de pas geopende nieuwe biljartzaal een unieke gelegenheid had geboden om de wedstrijden hier te organiseren, aangezien België altijd cadre speelt en men hier libre gewend is, werd be sloten om van beide soorten een wed strijd te houden. De heer Mast dank te namens Gent voor de hartelijke ontvangst en hij zeide te hopen, dat men te Gent zou kunnen vergoeden alles wat men thans hier ontvangen had. Even nadat de eerste wedstrijden waren aangevangen kwamen ook burgemeester van Kinschot en weth. "van Schaik sblijk van hun belang stelling geven. De"wedstrijden hadden het volgend resultaat (de Gentse deelnemers voorop). Partijen 45/2: De Schrijver 250 44 36 5.68 Eusch 188 44 17 4.27 v. Belle 200 34 39 5.88 v. d. Kraan 148 34\ 23 4.35 Beernaerts 207 29 -32 7.51 G. Tegelaar 250 29 33 8.69 Deruelle 152 20 47 7.60 B. Tegelaar 300 20 56 15— Quinter 200 32 32 6.25 Schouten 156 32 20 4.37 Partijen libre: 16.66 De Schrijver 250 15 50 Busch 55 15 17 3.66 Christiaen 200 44 29 4.54 P. Schouten 157 43 22 3.65 Deruelle 150 15 50 10— E. Tegelaar 300 15 57 20— Quinter 200 15 48 13.03 Schouten 108 15 29 7.20 Beernaerts 250 2 52 11 36 G. Tegelaar 234 22 51 1063 v Belle 200 17 99 11.76 v du Kraan 60 17 9 3.55 Christiaen 196 44 33 4.47 P. Schouten 200 44 32 4.54 Ten slotte zij nog opgemerkt, dat de partijen DeruelleTegelaar in beide speelsoorten op de grote match tafel werden gespeeld. Over de partij v Bellev. d. Kraan dient nog Le worden vermeld, dat de Belg zijn hoogste serie van 99 tevens de hoog ste van het tournooi scoorde bij de aanvang van zijn party. Gent won alzo 8, Leiden 4 partijen. BOKSEN 4/12—21/2 VOOR GENT. De bokswedstrijden in de Stadszaal gehouden, trokken natuurlijk veel belangstelling. Ook hier toonden de Gentenaren of beter gezegd de amateurs van Belgisch Vlaanderen hun meerderheid over de deelnemers van Zuid-Holland, want zij wonnen vier partijen, terwijl zij er drie ver loren, én bleef onbeslist. De uitslagen waren: Vlieggewicht: Peisn (B) wint door k.o. in de 2e ronde van v. d. Zee (N.). Bantamgewicht: Serves (B.) w.o.p. van Maas (N.). Vedergewicht: v. Houten (B) wint van Snik (N.) door opgave wegens oogblessure van Snik. Weltergewicht: de Wolf (B)v. Kempen (N.) onbeslist Middengewicht: Buis (N.) w.o.p. van Verstraeten (B.). Halfzwaargewicht: Vink (N.) w.o. p. van de Lange (N.). Totaal: Vlaanderen 41/2, Zuid- Holland 3 1/2 p. TWEEDE SCHAAKMATCH VOOR LEIDEN. De tweede ronde 2aterdagavond gespeeld, bracht de Leidenaars een overwinning met 5 tegen 2 punten, waardoor het totaal van beide mat ches een Leidse overwinning met 8 p. tegen 6 p. voor Gent werd. De gedetailleerde uitslag van de 2e ronde luidt: 1Prof. W. v. d. Woude— E. G. van Honde 1/21/2 .2. M. WijnandsAndré Janssens 1—0 3. A. A. Idema—G. de Wolf 1/2—1/2 4. W. F. SchüssR. Moortgat 1—0 5. G Bosscha (des.)Prof. de Recht 0—1 6 mr. ir. J. WestraR. Geirregat 1—0 7. F. TelengR. de Lancker 10 Totaal 52 Het eerst was de partij tussen Te- leng en De Lancker uit. De Belg maakte op de 10e zet een blunder, die hem de dame kostte. Het ging zo: Wit: Teleng, zwart: De Lancker. 1. e4, e6; 2 d4, d5; 3. Pc3, Lb4; 4. Ld3, de4x; 5. Le4 Pf6; 6. Lg5, Le7"f7. Ld3, 0—0; 8. Pf3, Pc6; 9. 0—0, Pxd4?; 10. Pxd4, Dxd4ü, 11. Lxh7t zwart geeft op. In de andere partijen stonden de Leidenaars allen beter. Van Hoorde verdigde zich echter zo correct, dat onze Leidse hoogleraar met remise genoegen moest nemen. Ook IJema zag geen kans te winnen en bood re mise aan. Bosscha kreeg een vrijwel gewonnen stelling, wilde zijn tegen stander met gaan zetten, doch toen dit niet gelukte geraakte hy plotse ling zelf in grote moeilijkheden en werd ten slotte zelf mat gezet. Wes tra veroverde de kwaliteit en won daarna gemakkelijk. Wijnans speelde ook nu sterker dan de jeugdige Belg en won overtuigend Schüss, die in de eerste ronde het eerst moest op geven, maakte dit goed, door niet al leen nu te winnen maar tevens als laatste zijn partij te beëindigen. De heer Herfkens besloot deze schaakontmoeting met een kort woord van afscheid tot de gasten. Het deed hem genoegen dat nu de Leidènaars bij het boksen, zwemmen, biljarten hadden verloren, de voet balwedstrijd. „remise" was gewor den, de schakers voor een zege had den gezorgd. De heer Van Hoorde dankte, na mens de Gentse ploeg voor de pretti ge en hartelijke ontvangst en no digde als voorzitter van de Konink lijke Gentse Schaakclub allen uit het volgend jaar naar Gent. te komen. FEESTAVOND LZC EN OFFICIëLE SLUITING. Le Leidse Zwemclub had Zaterdag avond een gezellige avond georgani seerd in de Foyer der Stadszaal, ten afscheid voor de Belgische gasten. Een feestavond, welke geslaagd mag heten, ook al had zij te lijden onder de concurrentie van de wedstrijden in de benedenzaal. De thans afgetre den voorzitter van de L.Z.C., de heer mr. F. Goudsmit, sprak ter opening een kort welkomstwoord, waarin hij in het bijzonder de gasten hartelijk welkom heette en dank bracht aan bet organisatiecomité, dat deze avond had voorbereid. Hierna was woord aan de toneelgroep, die een opvoering gaf van het blijspel in drie bedrijven „Graaf loodgieter", een amusant spel met koddige siuatties, door de amateurs heel aardig opge voerd. Aanhet einde hiervan vond het o'Lciële afscheid van de gasten plaats. Reeds was er een auto met meer dan twintig personen, waaron der de journalisten en de persfoto graaf vertroKken wegens werkzaam heden op Zondag, doch velen wtren nog aanwezig en ouder hen,natuur lijk ook de leden van het Gentse co mité met de sebpenen Verhaest en Vermeulen aan bet hoofd. Ook de burgemeester van Leiden en wethou der v Schaik waren aanwezig. Na dat mr Goudsmit de toneelgroep had dank gebracht voor de prestaties welk* zij bad geleverd en aan de da mes bloemen had aangeboden, trad de beer v. Schaik op het podium cm een afscheidswoord te spreken. Tlij wees er op dat deze dagen maar al te g-uw zijn voorbijgegaan, do hij hoopte nietfcmin, dat de gasten vele en vooral vele goede indrukken van Leiden zouden medenemen naar hun vaderstad en dat de band, gelegd door de sportuitwisseling ook rijke vruchten zou mogen dragen in eco nomisch en cultureel opzicht. Dan zijn de moeitèn, welke men zich voor de organisatie geeft, zeker rijkelijk beloond. Als aandenken aan het verblijf hiec ter stede bood spr. namens het ge meentebestuur aan het fraai uitge voerde werk: „De monumenten van de geschiedenis van Leiden er W-s- telijk Rijnland", een werk, dat in woord en beeld een uitstekende in- VICTORIE, VICTORIE, VICTORIE ALS WE ZEGGEN, dat alle begin moeilijk is, dan is dit een algemeen heid, welke door niemand misve rstaan zal worden, maar het eerste optreden naar buiten van de Leidse Kath. Dames- en Herengymnastiek vereniging „Victorie" mag toch geru st als uitstekend) geslaagd genoemd worden. De uitvoering, welke gister avond voor een volle Stadsgehoorzaal werd gegeven, was alleszins het aan zien waard en de eerste zeker wel moeilijke sdhrede van het optreden naar buiten is gezet. De presidente heeft aan het begin van de avond een kort woord van welkom gesproken tot de talrijke aan wezigen, onder wie wij o.m. opmerk ten kapelaan Mulder, oprichter der vereniging, alsmede de rectoren Ber- nefeld en Vester, de kapelaans Geven en Kooij benevens de heer Straub, se cretaris van de Bond en de heer Nuyens, van de Technische Comm. van de Dioc. Gymnastiekbond. Mej. Snelderwaard herinnerde er aan, dat het ruim een jaar geleden is, dat kap. Mulder de vereniging op richtte en een half jaar geleden kwaim de herenafdeling erbij. Zij bracht dank aan de leraren D. van Haaren en A. Goddijn en mej. de Wekker, die mede een groot aandeel had in het bijbrengen van de leerstof. Zij deelde voorts mede, dat Victorie thans 420 leden telt, waarvan er slechts 290 konden meedoen aan de uitvoering, omdat nog niet allen van een costuum voorzien zijn. Zij wéés voorts op het nut en de noodzakelijk heid van een katholieke vereniging, riep bij voorbaat de clementie der aanwezigen in voor het eerste optre den der gymnasten en beval de ver eniging tenslotte in aller aandacht Hierna werd het programma ge opend met een algemene vrije oefe ning voor de meisjes en reeds aan stonds bleek, dat er onder leiding van de heer van Haaren fleur en kleur in de vereniging zit. Nieuwe ideeën, ori gineel en vol afwisseling vonden weer ingang. Met de sleur van het oude is in velerlei opzicht gebroken. Deze gymn astiekuitvoering gaf voor de volle honderd procent bekoring, niet omdat zij tot in alle finesses zou zijn verzorgd, maar alleen reeds omdat men bij elk nummer verlangend was te zien wat voor nieuws een volgend nummer zou brengen. En de leiders hebben het aangedurfd een program ma samen te stellen, dat de béste gymnastiekvereniging zou doen wa tertanden. Allerlei nummers stonden te verwerken en in een vlotheid, wel ke algemene bewondering afdwong, volgde het ene nummer na het ander kunnen wedijveren. Thans de uitvoering zelf. Bij de eerste algemene vrije oefening werd de te verwerken stof heel aardig ver werkt en het hand-in-hand werken zonder hiaten, als een non-stop-revue, welke met de beste ten tonele zou voerde de gelijkheid, waarvan zoveel druk gesft van hetgeen hie: te zien is Schepen Verhaest wees er in zijn dankwoord, op, dat de gekoesterde verwachtingen omtrent de ontvangsc er. het verblijf in Leiden over de ganse lyn zijn overtroffen en spe ciaal wees hij er op niet op zo'n gul hartige ontvangst te hebben gere kend. Hierna bleven velen nog enige tijd in gezellig samenzijn bijeen, waarbij een dansje en een verloting voor de nodige afwisseling zorgden. Gistermiddag rond half twee kwa men de gasten weer naar het Stad huisplein, waar zij na vele hartelijke afscheidswoorden en handdrukken door de autocars werden opgenomen, om weer naar het vaderland te wor den teruggevoerd. afhangit, tot de grootste hoogte op. Al leraardigst was vervolgens het ver haal der kleuters omtrent de kennis making van Docos met Victorie, dat tot een treffend geheel in elkaar was gezet en dat niet alleen de volle be langstelling, doch de volledige in stemming der aanwezigen Ihad, zo leuk als het werd uitgevoerd. Het jongensturnen toonde aan hoe men in speelvorm ontzettend véél kan berei ken en de. verlichte knotsoefening, origineel op zichzelf, toornde aan hoe moeilijk het inderdaad is gelijkheid bij vrije oefeningen te bereiken. In tussen een aardige vondst, welke ten zeerste op prijs werd gesteld. De al gemene vrije oefening der dames viel te loven Hierover en over andere vrije oefeningen zouden we willen zeggen, dat het er niet alleen om gaat een zo groot mogelijke gelijkheidi in beweging te krijgen, doch dat de gymnasten er ook op moeten letten op hun plaats te blijven en dat haper de nog v/el eens. De afdeling hoog- brug der heren was nog wat romme lig, er werd soms te nonchalant ge werkt en vooral het strekken móét beter worden. Maar intussen leerde deze demonstratie duidelijk, dat er enkele goede krachten onder de he ren schuilen, die nog wel meer goede dingen zullen laten zien. Tot slot voor de pauze een heel goede knotsoefe ning van de rhythmische damesgroep Daarna een goed nummer ring- zwaaien en een vlot nummer paard- springen van de dames, hoewel men zich bij dit laatste nummer moet hoe den voor al te grote nonchalance en wildheid, welke niet fijn aandoet. De Victorie-Hoky-Poky, ook al weer een heel aardige en originele vinding, deed het bijzonder goed. De kleintjes toonden zioh hier best in hun element en zullen dit spelletje nog wel eens graag willen herhalen. De vlagoefe- ning en die van de staaf door de da mes uitgevoerd, vielen zeer in de smaak, dooh ook hier het euvel, d'at men zo gemakkelijk van zijn plaats afwijkt, hetgeen toch helemaal niet nodig is. Het hoogrek der heren le verde enkele mislukkingen op en deed opnieuw zien hoe moeilijk deze stof is om haar geheel te beheersen. Niettemin ook hier weer enkele fraaie prestaties, welke een welverdiend ap plaus behaalden. Bij de alg. vrije oefening van heren en jongens tege lijk, ook al een aardige nieuwe idee met de jongens midden in, de heren aan de kant, werden heel goede re sultaten bereikt. Ten slotte een keu rige rhythmische oefening van de da mesgroep en een sierlijke menuet- dans van de senior-dames tot besluit maakte het geheel tot een aaneenrij ging van nummers, welke er stuk voor stuk mochten wezen en die het geheel maakten tot een schouwspel, dat alleszins het aanschouwen waard is en waarvoor wij ook hedenavond aller belangstelling vragen. Aan het slot werd) door, de heer P. Meershoek een woord van dank ge sproken tot de leraren en mej. de Wekker, alsmede tot de presideiïte, mej. Snelderwaard, die zich zo ont zettend veel moeiten heeft getroost om de vereniging te leiden qji voor deze uitvoering te zorgen. Deze woor den gingen vergezeld van stoffelijke blijken van belangstelling. tWie in Mij gelooft, zal niet sterven in eeuwigheid. Het heeft God behaagd onze lieve Echtgenoot en Vader HUBERTUS FRANCISCUS JOANNES MENTINK Echtgenoot 'van TH. C. G. MENTINK —VEEREN weer tot zich te roepen. Na een langdurig ziek bed en voorzien van de laatste H H. Sacramen ten der Stervenden, overleed hij op de Feest dag van Maria's Moe derschap in de leeftijd van 51 jaar. 8860 Uit aller naam, Th. C G. Mentink Veeren en kinderen. Leiden, 11 Oct. 1947. Zoeterwoudseweg 2. Algem. kennisgeving. De H.H. Uitvaartdien sten vinden plaats op Woensdag 15 October а.s. in de parochiekerk van de H. Petrus te б.45 7.30 uur, 8.30 uur de stille H.H. Missen en de plechtige Requiem te 9.30 uur. De begrafenis vindt hierna plaats om 11 uur op het R. K. Kerkhof aan de Zijl poort. Rozenkransbidden Maandagavond te 8 uur ten huize Zoeterwoud seweg 2 en Dinsdag avond te 8.30 uur in de St. Petruskerk. t Hiermede geven wij kennis van 't overlij den van opze geachte collega HUBERTUS FRANCISCUS JOANNES MENTINK Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blij ven. 8868 Personeel Coöp. Groentenveiling „Leiden en Omstreken" Leiden. 11 Oct. 1947. T Hiermede vervullen wij de droevige plicht U kennis te geven van het overlijden van de Heer HUBERTUS FRANCISCUS JOANNES MENTINK die ruim 30 jaar aan onze zaak verbonden is geweest. Zijn nagedach tenis zal nog vele jaren bij ons in herinnering blijven. 8870 Namens Bestuur Coöp. Groentenveiling „Leiden en Omstreken" C. v. Vliet, voorzitter M. Th, Laken. secr. t Heden overleed plot seling. tot onze diepe droefheid, voorzien van het H. Oliesel, onze in nig geliefde Vrouw, Moeder en Grootmoeder ANNA MARIA BAAK Echtgenote van ANTONIUS SCHRADER in de leeftijd van 59 j. A. Schrader kinderen en verloofde kleinkinderen 8869 Hoogmade, 13 Oct. 1947. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Donderdag 16 Oct. as., 9 uur in de paro chiekerk Onze Lieve Vrouw Geboorte te Hoogmade. Rozenkransbidden, aan het sterfhuis te 8 uur. t Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn geliefde Broer ADRIANUS JOHANNES SCHIEBRQEK in de ouderdom van 66 jaar. 8859 Anna Schiebroek Leimuiden, 12-10-'47. De H. Uitvaartdienst wordt gehouden op Donderdag 16 Oct. '47 voorin. 9.30 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te Leimuiden, waarna 9de begrafenis op het R. K. Kerkhof aldaar. ARTS, HERVAT DINSDAG DE PRAKTIJK. CHIRURG tot nader aankondiging AFWEZIG voor de trekking der Ned. Staatsloterij LOTEN VERKRIJGBAAR BIJ JAC. GINJAAR Staatsloterij Lag* Rijndijk 95, Laidan, Tel. 24090, Giro 459400 Ji'V ffitaad" Gezondheids Brood 1! DOEZASTRAAT 2 TELEF. 21407 UW BAKKERUW DOKTER Brood- en banketbakker Tevens aan hetzelfde adres te koop een driewielige motor, merk ..Janson" op goede banden, bij C. M. Storimans. Bakkerij Roo- derijk, Veenestraat 23, tel. 457,-Leidschendam. 8796 Welke flinke kan ons enige maanden helpen (intern). Aanmel den: Koninginnelaan no. 9 Cegstgeest. 8861 GEVRAAGD vast loon 25.per w. en provisie, voornamelijk voor het bezoeken van bestaan de relaties. Geen verkoops artikel. Br. met opgaaf van leeftijd onder no. 2901 bur. van dit blad. PRONK MET DE WAS VAN Z.H. Machinefabriek en Constructiewerkplaats, Zoeterwoudscheweg 11Leiden vraagt voor direct een bekwaam Aanmelden bovenstaand adres tussen 85 'n goed corset Bestelt 'n van hebben Corsetière Mej. W. Bèrmon, p/a Mej. Méljer, Boerhaavelaan LEIDEN. Tel. 24453. 's Mlaandagrs, 's Woénsdags eri 's Vrijdags thuis van 10-12 en van 1-4 uur! Door omstandigheden te koop aangèboden een splin ternieuw Philips Radiotoe stel. nieuwste type. Prins Hendriklaan 16, Oegstgeest Te zien 's ayonds na 7 uur. H. R. TROOST Haven 14, Telefoon 21664 Adverteert in dit blad Burgemeester en Wethou ders van ALKEMADE bren gén by deze ter algemene kennis, dat door de Raad dezer gemeente op 9 Oct. 1947 is besloten in het be lang van de bruikbaarheid en instandhouding van de Narcisstraat, Spoorstraat, Nieuwstraat en Voorstraat té Roelof arendsveen (ge meente Alkemade) deze wegën op grond van arti kel 36, 3e lid, sub c, van •het Motor- en Rijwielre glement" in te delen in weg- klasse B. en tevens o.p grond van artikel 47 le lia, van genoemd regle ment geslotén te verklaren voor motorrijtuigen en aanhangwagens, waarvan de belasting van enig wiel het maximum van 1000 kg. overschrijdt; Binnen 30 dagen na deze kennisgeving-kén ieder bé- langhebbende beroep in stellen by de'Króón. Alkemade. 11 Oct. 1947. Burg. en Weth. voorn. De Burgemeester J. HOYNCK VAN PAPENDRECHT De Secretaris. 8864 W. A. VAN HARTE VELD LOONSTATEN (nieuw model) 5 et. per stuk VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant Papengracht 32-34 PERSONEEL Bejaarde R. K. Huls houdster b. z. a. in klein ge zin of bij Heer of Dame alleen. Br. onder no. 2895 bur. v. d. blad. Net burgermeisje gevr., leeftijd 1618 jaar, voor winkel en lichte huish. be zigheden. Br. onder no. 2897 bur, v. d.^blad. Medisch Analyst^ b. z a. voor halve dagen voor Leiden of naaste omgeving. Brieven onder no. 2894 bur. van dit blad. <2* Huisnaaister gevraagd, één dag per' week. Br. aan J. J. Kroon. Havenstraat 46. Noord wij kerhout, agent van dit blad. 88553 AANGEBODEN SP Te koop: 2 kachels 20 en 30 pér stuk, mannen winterjas 15, jongens winterjas 10, 2> kinder wagens 20 en 25 p. stuk, nóg enige damesmantels in alle prijzen -5 tot en met 10 per stuk. F. V. d. Pluijm. Janvossensteeg 51. t2£ Gitaar te koop aangebo den voor 45.Bevragen Nieuwe Rijn 93. 2893 Tochtband, waterslang, gasslang, rubber closetmat- ten, deurmatten, handschoe nen. broekjes, tuiten, vin gers, spenen scheerspiegel, keukenspiegel, zandlopers, springvormen, cakevormen drinkflap, vergasserpit en onderdelen, kleurboeken, pastelkrijt, vlechtdózen, borduurdozen, kralen, lam pekatoen, lampeglazen De- ko Mare 86. 2882 Stookfornuizen, haard kachel, gasfornuis, ook on derdelen, bascules, gewich ten, rattenkorven, melk bussen, paardendekken, Stalart. Regen- en Was- kuipen. Galvaniseren, ver tinnen, herstellen. Roestig of defect. Jarenlange be kendheid. A. J. Hartwijk, Landbouwhuis. N. Beesten markt 79 (veemarkt): te lefoon 26627—24013: 29ÓO C? Waterpas, klompen, fluitketels, broodtrommel, zeeften. kachelglans, ka- chelzeil kolenschop, hak bijlen, poken, haakjes, trechters, druipmatten. kin- defbezem, kindzwabber, kastpapier, bezems, luiwa gens, stoffers, stofblikken, raagbollen. wasborstels, werkborstels. broodplanken gasslang. Deko heeft het. Mare 86. 2883 Wat is 'n Bristo Vlieger? Nieuw ontwerp en nieu we bouwwijze 12 M2 zeil jacht, wat niet lekt zeer mei is, toch mindër kóst dan ander zeiljacht. Brink J achtbouw, StompvHjk, Tel. K 1761—302. 8188 Aangeboden een goéde waakhond, vertrouwd - bij kinderen. Tegen advertèn- tiékosten te bevragen bij H. J. de Heiden, Nieuwe Waardstraat 12, Leiden. DIVERSEN 3- Verloren een trouwring gaande van Noord wij ker hout over Voorhout, Leid- 'sevaart, Leiden. De vinder wordt beloond. Terug 'te •bezorgen bij J. v. d. Kamp Kerkstraat 6, Noordwijkér- hout. 8852 <2? Prijsjasèen. Dinsdag avond prijsj assen in Café Dolle, Zoeterwoude. 8858

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4