2de Tandleclinicus 2de Taodteclwicus Gemeenteraad van Leidschendam Kunstgebitten ZATERDAG 11 OCTOBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Leidse studenten droegen hun vriend ten grave Hedenmorgen om elf uur vond op de algemene begraafplaats Rhijnhof de ter aardebestelling plaats van de Zondagavond zo tragisch om het le ven gekomen student, W. Schelte- ma uit Delft. Op uitdrukkelijk ver zoek van de familie, is deze plechtig heid zo eenvoudig mogelijk gehou den, zodat alle overbodige uiterlijk heden achterwege bleven. Enorme belangstelling. Om tien uur zette de stoet zich vanaf de Kloksteeg in beweging. Achter de lijkkoets liepen de leden van het collegium van het L. S. C., die als slippendragers fungeerden, gevolgd door twee koetsen met fa milieleden, een open landauer met bloemstukken en tenslotte een groot aantal goede vrienden en hekenden van de overledene. Om kwart voor elf bereikte de stoet de begraafplaats, waar talloos velen zich al verzameld hadden orrt de overledene de laatste eer te be wijzen. Onder de vele aanwezigen merkten v/e o.m. op burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot, de rec tor magnificus, mr. J. P. van Oven, de commissaris v. politie, de heer R J. Meyer, majoor M. Verhoeven, als vertegenwoordiger van de garni zoenscommandant, de praeses-colle- gii, de heer G. H. Hinzen, ver schillende professoren, vertegenwoor digers van de senaat-corpora van Utrecht en Groningen, vertegen woordigers der studenten-organisaties en sub-commissies van het L. S. C. Bioscopen Trianon draait deze week de film van de maand „Odd man out", een dramatische uitbeelding van de laat ste uren van een Ierse revolutionair, die door de polilfie wordt opgejaagd. Het is een episode uit de dagen van Sinn Fein, de nationalistische vrij heidsstrijd van Ierland, doch de film maakt zich van dit conflict geheel los, zodat „Odd man out" het symbool is geworden Van iedere verzetsstrijd. Het begint met een bankoverval, waarbij de rebellenleider Johnny McQueen de kassier doodt, doch zelf gewond raakt. Bloedend sleept"hij zich voort van schuilplaats tot schuil plaats. terwijl het hele politie-appa- raat op de been is. Telkens zien wij de reactie van de mensen, dde met de vluchteling in aanraking komen. Sommigen willen wel helpen, maar tot op zekere hoogte; anderen trach ten er munt uit te slaan, zoals de vo gelkoopman Shell; een schilder wil de blik van de stervende vast leggen met zijr penseel. En ten slotte is er de toewijding van de vrouw, die met hem de dood ingaat. Het is alles prachtig weergegeven, beheerst, groot gezien, monumentaal opgezet. Deze film is een der mooiste onder de „films van de maand". Hoe stijgt de spanning tegelijk met de ellende van de vluchteling. Het begint te regenen, de regen gaat in de avond over in sneeuw, het vriest. Dit is één van de vele kleine details in de uitvoering», welke de toeschouwer nauwelijks op merkt, maar die toch niet nalaten om de sfeer te scheppen rondom de fi guur van de ten dode opgeschreven man. Het gegeven As niet vrolijk, maar wie een gaaf en zeer fraai uit gebeeld filmverhaal weet tj appre ciëren, moet dit filmisch meesterwerk zien. \Toor volwassenen. Lido. Te oordelen naar Tahia, de Eilandprinses, vinden de Ameri kanen Maria Montez zeer exotisch. Ze is een prinses, die regeert over als kinderen zo onschuldige ideurlingen. Maar pas op! Er komen blanken met lboze harten en zeer duistere bedoe lingen, die (gelukkig) door blanken met goede harten op hun nummer worden gezet. O zó, net goed! Er komt van alles bjj te pas, tot een aardbeving toe, want de goden van het eiland zijn óók vertoornd. Wij zijn het niet. Wij kunnen alleen maar glimlachen om de naïeve pogingen, waarmede de Amerikaanse filmmag naten weer proberen, ons bij de neuy te nemen. Voor volwassenen. Luxor heeft deze week „Meet the Navy" een muziek en showfilm. Zo als bijna steeds het geval is met der gelijke revuefilms, is het verhaal, dat overigens moeilijk te volgen is, bij zaak en wordt de meeste aandacht ibesteed aan massa regie, muziek, zang en dans. Opvallend in deze film is een zanger, die een prachtig geluid bezit en Je aandacht gespannen weet te houden. De film verplaatst in de oor- logsjaien toen vele vrijwilligers zich 'bde Royal Canadian Navy aanmel den. Onder deze gemengde bevolking zijn natuurlijk diverse artisten en ge leidelijk ontwikkelt zich uit dit ge zelschap een Navy-Show. Een succes volle tournee volgt door Canada en vervolgens na de bevrijding in Euro pa. Het laatste deel der film, dat in kleuren is opgenomen, vormt wel het beste gedeelte. Voor alle leeftijden. Casino. Een rustige en sympa- tieke film, waarin het levenswerk van dr. Ehrlich aanschouwelijk wqrdt voorgesteld. We hadden nog nooit van dr. Ehrlich gehoord, maar wél van Napoleon. Toch is het onbetwist baar, dat dr. Ehrlich, die de meeste mensen niet kennen, méér, veel méér voor de mensheid heeft gedaan dan Napoleon. Dr. Ehrlich, een Duits ge neesheer, in 1915 te Hamburg gestor ven. is een der grondleggers van de moderne medische wetenschap, die zich vooral verdienstelijk maakte voor het vaststellen van de immuni sering en de chemotherapie. Zijr ont dekkingen worden in deze Ameri kaanse film heel kalm verteld het precieze leven varf een wetenschaps mens en omdat het zo kalm ver- te'd wordt, groeien de kleine strub belingen en de successen van dit le ven uit tot verblijdende gebeurtenis sen, welker ontroering ook de toe- en een deputatie van het V. V. S. L. Nadat allen zich rondom de open groeve geschaard hadden, sprak de heer Hinzen een kort woord ten af scheid, waarin hij zeide, dat dit ver lies zo moeilijk te beseffen is, om dat hij zo midden in het leven stond, midden in het studentenleven, waar aan hij al z'n krachten, speciaal op artistiek- gebied, gegeven heeft. De „heer W. de Vogel, als vriend van de overledene, herinnerde aan de prettige omgang, die de overle dene steeds had met zijn medestu denten; hij telde veel vrienden, niet alleen onder de studenten, maar ook onder de burgerij. De rector magnificus tenslotte .bracht namens de universiteit een eerbiedige groet aan hem, die op zo'n tragische wijze is heengegaan, ook namens de faculteit der rechts geleerdheid, waarvan hij een waar dig lid was. Het geopende graf werd daarna bedolven onder een schat van bloe men, o.a. kransen van de moeder en broer van de overledene, van het collegium en van de Studenten-Al manak, waarvan hij een der mede werkers was, Drs. Scheltema, een broer van de overledene, dankte tenslotte namens de familieleden voor de belangstel ling. Hiermede was deze korte en zeer indrukwekkende plechtigheid ten einde. Na afloop defileerden nog velen langs het geopende graf, om de ontslapene een laatste groet te brengen. AARLANDERVEEN De nieuwe weg De nieuwe weg van Alphen a. d. Rijn naar Aar- landerveen zal Zatei%ag a.s. officieel worden geopend. ALPHEN AAN DEN RIJN Bazar Martha-Stichting. De deze week in de kerkzaal van de Martha- Stichting gehouden bazar heeft het mooie bedrag van f 16033,62 opge bracht. LEIDSCHENDAM V.V.L.V. Het eerste elftal gaat op bezoek bij Kagia I; we hebben Zondag 1.1. gezien waartoe dit elftal in staat is, door te winnen van de waarschijnlijk sterkste tegenstander van dit seizoen, deze wedstrijd kan dus zeker gewonnen worden! Aan vang 2 pur. Het verdere programma luidt: 2.40 uur WLV 2—ZLC 3; 1.20 uur VVLV 3AZL 2; 12.40 uur Oranje Groen 4 VVLV 4; 12 uur VVLV (A)— Warmunda (A) en Zaterdagmiddag 3.30 uur VVLV asp. WSB asp. Geboren: Marijke Cornelia Johan na. d. van A. E. Lelieveld en Chr. M. Jansen; Frans Willem, z. van A. A. Haak en H. M. A. Tracy. Ondertrouwd: J. W. Caspers en B. J. de Groot. Getrouwd: J. A. v. d. Kleij en H. C. Prenen; D. de Winter en C. M. M. v. d. Zijden; J. Bosch en J. A. Vermeu len; J. Th. Mooijman en S. M. van Veen; K. Visser en J. M. de Ruyter. Overleden: P. J. Vierhout 86 j., weduwn. van W. J. Hartog. LISSE Harddraverijen. Op Zaterdag middag a.s. zullen in het gemeente lijk sportpark Harddraverijen wor den georganiseerd op de 800 M., A. en B. op de ronde sintelbaan. A. Draverij: 1ste prijs 500.2e prijs 100. In deze draverijen zullfen de paar den starten in series van 4 tegelijk, waarvan de winnaar geplaatst zal worden in de demi-finale. De twee winnaars van iedere serie der demi finale worden geplaatst in de finale, waaruit de winnaars van de eerste en tweede prijs komen., B. Draverij: le prijs f 250.2de prijs 100.3e prijs 75.en 4e prijs 25. Hier&an zullen weer deelnemen alle paarden, behalve de eerste prijs winnaar van de A. Draverij, met nieuwe loting ook weer te verrijden in 'serie§ van vier paarden, op 'de zelfde wijze als de A-draverij. Voor deze draverij zijn thans reeds inge schreven 27 paarden. De entree-prijs is zeer laag gesteld, zie de adverten tie in dit blad. De muziekvereni ging Canite Tuba za^ een rondgang maken door het dorp en daarna naar de baan marcheren. NOORDWIJKERHOUT GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Noordwij- kerhout kwam in voltallige vergade ring bijeen. Bij de ingekomen stuk ken was een verzoek; van de Land- exploitatie-Mij. „Noordwijkerhout", gevestigd te Sassenheim, om van de legger van wegen en voetpaden af te voeren het' z.g. verlengde van de Langelaan en het afzanden van eni ge percelen grond. Op voorstel van B. en W. wordt dit verzoek afgewezen. Ingekomen was voorts een subsi die-aanvrage van het R.K. Meisjes- Lyceum te Haarlem. De voorz. deelde mede, dat op de begroting voor iede re leerling van een bijz. middelbare school 100.is uitgetrokken, zodat ook genoemd Lyceum hiervan kan profiteren. In de raadsvergadering werd na kennisname van enige missives van Ged. Staten overgegaan tot de benoe ming van een adviescommissie ais bedoeld in de sinds 1 dezer van kracht gewonden woonruimtewet. Zoals ook elders was dit ook hiei een penibele kwestie, doch de dis cussies waren toch gemoedelijk wani de overgrote rechterzijde is in het geheel niet agressief en laat de soms scherpe uitlatingen van de tegenpar tij heel gewoontjes onbeantwoord, terwijl de burgemeester zo nu en üan de debatten- door zijn attisch zout gunstig*beinvloedt. Toch kon hij niet gedaan krijgen, dat ook wethouder de Koning, die reeds zoveel vrucht baar werk in de huizdneommissie heeft verricht, in de adviescommis sie .werd opgenomen. Het resultaat was dat in deze niet te benijden com missie werden benoemd de heren Ant. Haagen, H- van Wijk, G. Kerk- hoff en uit de buurtschap J. C. v. d. Bosch en J. Bolleboom. Deze leden hebben zitting voor een jaar. Gas en electriciteit. Speciaal tarief voor boerderijen. Toen kwam aai(i de orde het voor stel tot verhoging van de gastarieven. Begin 1947 zijn hier de tarieven, ge heel in afwijking van andere ge meenten, verlaagd met-1 cent $n nu blijkt achteraf, dat het bedrijf door die verlaging wel het verbruik heeft opgevoerd, doch tevens ook de kos ten. zo zelfs, dat het bedrijf nu met een nadelige exploitatie moet wer ken. Het gevolg is, dat de prijzen nu verhoogd moeten worden en wel met A cent per kub. meter voor alle huis houdelijk verbruik, zodat het tarief thans wordt ISA cent over gewone meters en léA cent over muntme ters, voor vastrecht SA cent. Voor verwarming en industrie wordt de prijs gebracht van 7 en 8 cent, om dat het verschil sinds 1 Juli j.l. van de verhoogde kolenprijs wel voor huishoudelijk doch niet voor indus trieel gas door het Rijk wordt ver goed. Ook voor het electrisch bedrijf botert het niet naar genoegen. Spe ciaal de resultaten van het opper vlaktetarief stallen teleur, omdat ait tarief voor de vele boerderijen niet aantrekkelijk is. Een boerderij be slaat nu eenmaal een veel grotere oppervlakte dan een normaal woon huis en daarom komt het tegenwoor dige tarief voor de boeren te duur uit. Nu zal dit anders worden, want de Raad heeft voor de boerderijen een speciaal vastrecht tarief inge last p.l. 3.vobr een oppervlakte tot 350 vierk. meter 3.50 voor 450 meter 4.voor 750 meter en 5. voor meer dan 750 vierk. meter, al les met een stroomprijs.van het nor male vastrechttai ief. Verder werd bepaald, dat het abonnement op vast recht niet meer behoeft in te gaan in de maand Juni doch op elk wille keurig tijdstip kan aanvangen. Geld voor woningen. „St. Willibrordus", de vereniging, O WW- „wx. •lii-LWivyivmo UC VClClllgUIg ^cnouwers aangrijpt. Boven 18 jaar.die 61 thans verouderde woningen be- Rcx: Afgekeurd. j zit, zit met de handen in het haar omdat zij geen geld heeft om de ver waarloosde woningen te herstellen. De kosten zijn geschat op 13115 Wie zal dat betalen, heeft de bouw vereniging zich afgevraagd aan het gemeentebestuur. En hoewel de bur gerij toch al zo belast wordt (voor het laatst weer met de verhoogde straatbelasting) heeft de Raad beslo ten om „Willibrordus" te helpen aan genoemd bedrag in de vorm van een voorschot. Het nieuwe woningbouw plan zal nu door de gemeente zelf verzorgd worden. De Raad keurde het plan goed en daardoor zullen aan de Achterweg (de Stompwijks^) 26 mooie woningwetwoningen gebouwd worden. Hiermede zal een bedrag van ruim f 400.000 gemoeid zijn. En de voorzitter deelde mede, dat er nog meer woningbouwplannen gesmeed worden. Gesproken werd tevens over het bouwplan in de buurtschap, waarin blijkbaar geen schot zit. Dc heer Bolleboom drong er op aan, dat B. en W. eens zouden aandringen op spoed waaraan de voorzitter een ge willig oor verleende. Geldlening. De gemeente is er in geslaagd, een aanbod voor een lening van 75.000 met een looptijd van 30 jaren op de kop te tikken. De rente is niet abnor maal n.l. 3 pet. gedurende de eerste 10 jaar en 3^ pet. voor de verdere le ringsloop. Deze ƒ75.000 worden be stemd voor de gasfabriek en wel ƒ24000 voor de gebouwen, ƒ18.000 voor de ovens, 12.000 vor de gewo ne muntmeters en 15.000 voor het buizennet en ƒ6000 voor de machi- Zonder enige discussie werd daarna nog goedgekeurd om aan de R.K meisjesschool Damstraat mede werking te verlenen tot aankoop van een naaimachine en om een tegemoet koming te geven in de kosten van verpleging van een doofstom kind. Iets nieuws. In een der vorige vergaderingen was de wenselijkheid naar voren ge komen om een commissie van bij stand voor openbare werken. B. en W. hebben deze zaa/k urgent geacht en kwamen nu reeds met een voorstel dienaangaande. Een conceptverordening werd op gemaakt en nu door de Raad goed gekeurd. De commissie zal bestaan uit drie leden waartoe gekozen wer den de heren Schrader, van Beek en Koerts. Als voorzitter zal optreden de burgemeester. Deze commissie zal tevens te oordelen hebben over het eerlang te stichten gemeentelijk grondbedrijf want de gemeente heeft het plan gronden aan te kopen. Tot slot vermelden wij nog, dat het tuberculose gevaar ter sprake is gebracht. Wij hebben daarover reeds het een en ander vermeld en kunnen hieraan nog toevoegen, dat deze zaak de aandacht heeft van de inspecteur voor de gezondheid, terwijl de school arts over deze materie deze^ dagen een onderhoud zal heben met het. ge meentebestuur. Na deze om zijn zo kostbare beslui ten belangrijke vergadering gingen de deuren dicht. Na de aanbieding van de rekening der gemeente, dienst 1943, werd punt 3 aan de orde gesteld: Voorstel van B. en W. tot wijziging der Politiever ordening. Dit voorstel werd aangeno men en houdt in dat volgens de poli tieverordening de kom der gemeen te wordt uitgebreid met de Hoog straat. van 't Haaffstraat en Parallel weg. Verder de Herenweg tot en met perceel no. 196 en de Zilkerduinweg vanaf no. 6 tot en met de grens van de gemeente Bloemendaal. Aan C. J. van der Togt en J. S. Volgt, beiden alhier, wordt vervolgens toegekend een tegemoetkoming van 35.per jaar voor vervoer van hun kinderen naar een lagere school elders. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot het instellen van een ci viele vordering tegen W. Zandbergen, te Zilk, in verband met ten onrechte genoten kostwinnersvergoeding. Aan de orde kwam hierna benoe ming van 5 leden in de woningadvies- commissie. B. en W. stellen voor de volgende heren te benoemen: P. A. Duivenvoorden, raadslid C. W. Prins, G. van de Rotten, raadslid, P. v. d. Sleet, raadslid- en J. R. Zonneveld, raadslid Het lid Ruigrok vindt 1 lid uit de Zilk onvoldoende, dit lid krijgt dan alle verantwoording. De vporz. zegt, dat dit niet het geval is, de an dere 4 leden hebben dezelfde verant woording al komen ze niet uit de Zilk. Het lid v. d. Rotten zegt liever in de commissie iemand te zien op bouwkundig gebied. Het lid Ruigrok noemde in dit verband de heer Andr. de Groot. Hierna werd stemming ge houden. Gekozen werden P. A. Dui- venvborden, G. v. d. Rotten, P. v. d. Sleet, J. R. Zonneveld, And. de Groot. Hierna kwam de rondvraag. Het lid Zonneveld vroeg de voorzitter of het niet op zijn plaats zou zijn vanuit de Raad te protesteren tegen de nieuwe dienstregeling van de N.Z.H V.M. De ze regelingen zijn fnuikend voor onze gemeente. De bus naar Haarlem o.a. gaat niet verder meer dan de Tem pelierstraat en rijdt dus niet naar het station. Verder is het een uurdienst geworden, de bussen zitten overvol er 's Maandags b.v. kunnen niet alle mensen mee als het b'eursdag is. De verbinding met Leiden is een 40 mi nuten-dienst geworden inplaats van om het half uur. De aansluiting op dc treinen is slecht en de schoolkin deren moeten 's avonds' in Sassen heim veel te lang op de bus wachten. Noordwijkerhout wordt door de N. Z H.V.M. achtergesteld. De voorz. antwoordt hierop, dat hij zelf pogingen in het werk zal stellen om verbetering te krijgen. TER-AAR Veiling. De volgende week zai er driemaal geveild worden en wel op Maandag, Woensdag en Vrijdag. VOORSCHOTEN Prot. Wijkverpleging. Met in gang van 1 November a.s. zal Zr. G. Veldkamp van de Prot. Wijkverple ging en de plaatselijke afd. van Het Groene Kruis, haar taak neerleggen. WASSENAAR Afscheid ir. P. L. Huibers. Na afloop van de gemeenteraadszitting van de volgende week Woensdag avond zal het officiële afscheid plaats- vinden van de Directeur van Ge meentewerken en Gemeentebedrij ven, de heer P. L. Huibèrs, die inmid dels de dienst der gemeente heeft verlater^ Zondagsdienst. Dr. R. S. ten Cate, Hogerbeetsstraat 1, tel. 2727 en dr. E. Bersgma, Stoeplaan 14. tel. 9704. Apotheek „de Burcht", Johan de Wittstraat 9. tel. 3806. (Berichten reeds geplaatst in een ge deelte onzer vorige oplage). LEIDEN PASTOOR f. SMITZ O.F.M. Het verheugt ons, dat wij betref fende de toestand van pasfoor Smitz, die in het St. Elisabethziekenhuis wordt verpleegd, een geruststellende mededeling kunnen doen. De toe stand liet zich aanvankelijk als vrij ernstig aanzien, terwijl er echter met enige zekerheid niets over te zeggen viel; vandaar dat men zich moest onthouden van een positieve verkla ring, en vandaar óók dat er onge gronde geruchten de ronde deden. Nu is echter de toestand van de pa tiënt zeer bevredigend geworden. In het belang van een spoedig herstei, waarvoor volkomen rust nodig is. heeft de behandelende geneesheer vooralsnog bezoek verboden. BINNENLAND. LEVERT UW FLESSfeN IN...'. Defcer dagen is er' van overheids- zijde op aangedrongen, dat de huis- In tegenwoordigheid van al de leden van de Kamers, ministers, diploma ten en andere leidinggeyende per soonlijkheden heeft Koning Frederik van Denemarken de nieuwe zitting van het Deense parlement geopend Dit is de eerste maal sinds de bestij ging van de troon dat dit door hem wordt gedaan. vrouwen met het oog op de distribu tie van spijsolie omstreeks Kerstmis hun ledige flessen bij de winkeliers inleveren en deze op hun beurt deze flessen aan de leveranciers doorstu ren. Het tekort aan flessen schijnt zo nijpend te zijn, dat thans.het secre tariaat van de bedrijven, betrokken bij deze spijsolie-overeenkomst met de overheid, er op aandringt toch vooral gehoor te geven aan boven genoemde oproep. Bantam. RotterdamJava, pass. 9 Oct. 5.30 Kaap Finisterre. Bloemfontein, 9 Oct. van Port Eli zabeth naar East Londen. Boschfontein, 10 Oct. van Lorenzo Marquez naar Beira. Delftdijk, Vancë&verRotterdam (via Liverpool en Antwerpen) 7 Oct. van San Francisco. Duivendijk, RotterdamVancou ver, 8 Oct. van San Francisco. Edam, 8 Oct, van Rotterdam te New York. Indrapoera, RotterdamJava pass. 9 Oct. Point de Galle. Kata Baroe, JavaRotterdam, 9 Oct. om 16 uur van Singapore, wordt 20 Oct. te Aden verwacht. Kota Intën, 9 Oct. van Batavia n. Rotterdam. Volendam, JavaRotterdam, werd 10 Oct. te Algiers verwacht. Ondertrouwd: Bé VAN DEN BRINK en PIET BARY Plechtige Huwelijksinzege ning Dinsdag 28 October a.s. te 10 uur in de Paro chiekerk van de H. Michaël te Hazerswoude. Alphen a d. R. Hoorn 65. Bussum, Stadhoudersl. 1. Receptie: 34 30 uur Al phen a. d. Rijn, Hoorn 65. t Heden overleed tot onze diepe droefheid meermalen voorzien v. d. H.H. Sacramenten der Stervenden, na een langdurig doch gedul dig gedragen lijden, on ze innig geliefde Vrouw en Moeder, Dochter, Behuwdmoeder en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster HENDRIKA MARIA CORNELIA v. SANTEN Echtgenote van ANDREAS VERHOEVEN in de leeftijd van 61 j. A. Verhoeven. Kinderen. Verloofden, Kleinkinderen. Leiden, 11 Oct. 1947. Haarlemmerstraat 8. De H. Uitvaartdien sten zullen gehouden worden op Dinsdag 14 October a.s. in de Paro chiekerk van Maria On bevlekt Ontv. (Harte- brug) te 7 uur. 7.45 uur, 8.20 uur de stille en de gezongen H Mis van Requiem te 9.30 uur, daarna de begrafenis vanuit de kerk om 11 uur op het R. K. Kerk hof. Rozenkransbidden Zon dagavond om 7.30 uur aan het sterfhuis en Maandag na het Lof in de kerk. Ieder, die iets te vorderen heeft van-, verschuldigd is aan-, borgtochten of stuk ken onder zich heeft ten laste van- of'behorende tot de nalatenschap van de Heer J. H. C. ZANDVOORT in leven wonende te Lei den, Boerhaavelaan 45, en overleden te Lei den, 22 Augustus 1947, wordt verzocht daarvan vóór 1 November a.s. op gave, betaling of afgifte te doen ten kantore van nota ris N. W. HOLTKAMP, te Leiden, Rapenburg 66. AMERIKAANS PLASTIC met volledige garantie. Levering eventueel direct. Betaling in overleg Omzetten van niet-passend gebit in een dag gereed. Spreekuur van 9 tot 4 uur Hogewoerd 88a. Leiden. Telefoon 23970 TE KOOP zwarte orig. ENG. KINDERWAGEN cok geschikt als wandel wagen z. g. a. n. compl. 'met matras, kussen en sier- dekje 140.Br. onder r.o. 314 Boekhandel Kooy- ker. N. Rijn 16. GOED en VLOT SPREKEN een eis van onze moderne tijd. Geeft U op voor de nieuwe cursus, welke be gint Vrijdag 17 Oct. a.s„ 's avonds te 8 uur. INSTITUUT „REDEVO" Leiden, J. de Wittstraat 34, Telcfcon 20981. Winkeljuffrouw gevraagd per 1 November een net degelijk R. K. meisje voor opleiding in het herenmodevak, leeftijd 1618 jaar. Aanmelden tussen 78 uur. Heitd an Trossèl, Hogewoerd 109 te Leiden. 8817 Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank, ook namens wederzijdse ouders voor de grote belangstel ling bij ons huwelijk on dervonden. 8830 J. v. Wieringen W. M. A. v. Wieringen Mooren Hoogmade. B 248. Ora et Labors. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij on ze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij ons 50-jarig hu welijksfeest ondervonden. M, Boersema 2892 J. BoersemaSmitz Leiden, Oct 1947. BOOTARTIKELEN H. R. TROOST Haven 14. Tel. 21664 Er biedt zich aan een net R. K. MEISJE. 18 jaar, voor 3 dagen per week Maandag. Vrijdag en Za terdag. liefst omgeving Ter Aar. S. P. Hoogervorst, Aardam C 251, Ter Aar. Een goed onderhouden prachtige KINDERWAGEN te koop bij Aar. Elderhorst, Schenkelweg 97, Zoeter- woude. INZET Percelen te Leiden: 1 Winkelhuis, Mare 66 op 5000 2. Winkelhuis Musschen- broekstraat 2, met afz. bo venwoning. Hansenstraat J 05 op 5500.—. AFSLAG Vrijdag. 17 Oct. a.s. nam. om 2 uur in het Notarishuis te Leiden. Notaris N. W. HOLTKAMP en Aankomend gevraagd. Brieven onder no. 8827 bureau van dit bl. :Ze£efiaantjeó AANGEBODEN 2 Aangeboden vers tul penland, 200 a 250 R.R. A. P. Vermeer, Heeren- weg 190, Noordwijkerhout. 2 Wintertijd Volle Neef is de tijd van lange avonden: verveling? uitgesloten. We gaan eens snuffelen in de enorme sortering voor drachten en toneelstukjes van Spier. Diefsteeg 19. te lefoon 21674 2741 2 Te koop: 7 a 800 roe graszoden aan weg en vaar water. Br. onder no. 2868 bur. van dit blad. 2 Aangeboden zit-slaap- kamer met pension. Omge ving Petruskerk. Br. onder no. 2881 bur. v. d. blad. 2* Duinzand bij C. A Keij- zer. expediteur Noordwij kerhout. tel. 246 K 2533. 2 Attentie! Werpt uw ge broken oorselein niet weg. Vakkundige behandeling, geeft het U als nieuw terug. Restauratie schilde rijen. antiek, gouden-, zil veren sieraden. Inkoop: goud. zilver. Bremmer, Haarlemmerstraat no. 99, ingang Goegerritstraat 1. Telefoon 22791. 2 Te koop: 2 regenman tels m. 46 en 40, jongens- gabardine regenjas pl.m. 15 jaar. japon maat 44. zeer mooie blousjes, zwarte vos (spotprijs) 1 paar nieuwe schoenen m. 39, Oude Vest no. 233. 2870 2 Te koop aangeboden 2 persoons^ledikanten met spiralen, één nersoons ve ren bed. uit^chuiftafels, stoelen, Keulse mmaakpot- ten, karpet, pakkisten enz. J. Vaneman. Zuidb. weg 25. Zoeterwoude. 2890 Iets te verkopen? Dan 'n Teletoontje plaatsen RUILEN 2* Te ruil aangeboden een theeservies (6 pers.l voor glasvitrage. Br. onder no. 2352 bur. v. d. blad. GEVRAAGD 2 Gevraagd: Petroleum kachel, merk Valor of an der goed merk. Br. onder no. 2869 bur. v. d. blad. 2 5000 le Hypotheek gevraagd op huis met bol lenschuur met 2 stenen broeikassen tegen matige rente. Br. onder no. 2888 bureau van dit blad. PERSONEEL 2* Een flinke huisnaaister gevraagd voor nieuw of veranderwerk voor 2 x in de maand. Mevr. Houthoff. Rijnzichtweg no. ,7, Oegst- geest. 8821 2* Net meisjè, oud 19 jaar, b z. a. voor winkel en lich te huishoudelijke bezighe den met huiselijk verkeer ner 1 Dec. Br. onder no. 2884 bur. v. d. blad. 2* Jongedame diploma H B.S. A. huishoudkundige, biedt zich aan voor werk. onverschillig wat in de avonduren. Br onder no. 2889 bur. van dit blad. 2 Naaister b. z. a. voor enige dagen per week. Br. aan Jac. Zandbergen, agent v. d. blad te Zoeterwoude Tuindersknecht b. z. a. 2' jaar. Wed. A. van der Veer. Zuideinde 122, Roe lof arendsveen. 2891 2 R. K. Jongedame, 21 jaar. v. g. h.. zoekt plaat sing als assistente in de huishouding, v. d. en n„ met geh. huisel. verkeer. Alleen daar waar hulp voor ruw werk aanwezig is. Liefst Leiden of Den Haag. Br. onder no. 8661 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5