Wit? is dit f Gemeenteraad Alphen a. d. Rijn DONDERDAG 2 OCTOBER 1947 DE LEtDSE COURANT PAGINA 3 F LEIDEN MORGEN 3 OCTOBERFEEST. Dus de vlaggen uit. Het is een goede gewoone om op de dag van de herdenking van Lei den's bevrijding de vlag uit te ste ken. Moeten we hieraan nog herin- neren? Dan is het alleen om de lak- sen en lauwen op te wekken dit jaar eens mede te doen. Leiden moet één vlaggenzee zijn! Hedenavond wordt de feestviering ingezet met de gebruikelijke taptoe, tijdens welke bij het standbeeld van burgemeester P. A. v. d. Werff en bij het monument bij de Jan v. Houtkade de kranslegging zal plaats vinden. Na afloop der taptoe wordt door de burgemeester de verlichting van de molen „de Valk" onts-token, waarna de wieken in beweging wor den gebracht. Van 812 uur hedenavond zal het Lunapark geopend zijn. Het programma voor morgen luidt: 7 uur: Reveille. 8 uur: Koraalmuziek. 8.309.30 uur: Militaire mars door het garnizoen. 8.3010 uur: Uitreiking haring en wittebrood. 910 uur: Kinderfeest. I uur: Grote optocht: 10 eeuwen historische klederdrachten. 810.30 uur: Cabaret Stadsgehoor zaal. 7.30 uur: Opening avondfeest Schut, tersveld. II uur: Slotvuurwerk. Wil men alles weten wat deze 3 Octoberdag biedt, dan kope men een programmaboekje van de 52ste feest viering. Men doe het vlug! De bakfietsenrace. De deelnemers aan de wedstrijden op bakfietsen moeten te 8 uur aan wezig zijn voor het in ontvangst ne men van hun rangnummers. De uit reiking vindt plaats bij de firma v. Wijk, Levendaal. De renners der Swift-Combinatie worden verzocht aanwezig te zijn als controleurs in de bochten. Samenkomst 8 uur bij ïirma v. Wijk. De start der deel nemers is precies half 9. HOOGHEEMRAADSCHAP RIJNLAND In de gisteren gehouden Verenigde Vergadering van het Hoogheem raadschap van Rijnland werd mede deling gedaan van de benoeming en beëdiging van de heer P. L. Zwet sloot te Hoogmade tot hoogheemraad. Besloten werd o.m. tot het verle nen van een bijdrage aan het comité Gedenkraam St. Janskerk Gouda in de kosten van het maken van een gedenkraam bezetting en bevrijding 1940—1945. Verder werd o.m. besloten tot het liquideren van een procedure tegen de Houtrakpolder inzake de onder houdskosten van de weg op de Spaarndamse dijk. De dag der openbare behandeling van de begroting 1948 werd bepaald op 26 November a.s. JUBILARISSEN AAN DE AMBACHTSSCHOOL Op 1 October waren er aan de Leidse Ambachtsschool twee jubila rissen en wel de heren G. A. Baljeu herdachten de dag, dat zij voor 25 en C. J. H. v. d. Valk.. Beide leraren jaren geleden bij het Nijverheids onderwijs kwamen. De heer Baljeu begon zijn loop baan als leeraar aan de Ambachts school te Vlissingen, terwijl de heer van der Valk voor 25 jaren geleden zijn loopbaan bij het Nijverheidson derwijs aanving als deraar aan de Ambachtsschool te Amsterdam. De directeur der school sprak hen in het bijzijn van alle leraren enigt vriendelijke woorden toe. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Luxor: .„Avontuur op Martinique", 14 jaar. Casino: „De blonde nachtegaal", 14 jaar. Lido: „Het geheim van de biecht" 14 jaar. Trianon: „Music for millions", 14 j- Rex:.. „Vrolijke jongens" alle leeftijden. Bij de aanvang der vergadering van de gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn zeide de voorzitter, op aan dringen van de heer Kroft toe, Ged. Staten te zullen verzoeken spoedig te beslissen op het raadsbesluit in- zake huisslachtingen. De heer Ph. Rogaar wijst in ver band met de slechte toestand van de Woubrugse weg op de belangrijkheid van deze weg voor de aldaar geves tigde industrie. Voorts wijst hij op de gevaarlijke situatie van de water kering der Heimanswetering. Ook de voor rijverkeer afgesloten Wou- I brugse weg betekent voor onze ge- L meen'te een handicap. De industriën I op de Lage Zijde zijn thans van een f normaal rijverkeer verstoken. De noodzaak van een behoorlijke weg verbinding brengt de bruggensitua- tie in onze gemeente thans opnieuw in een urgent stadium. De voorz. antwoordt, dat de onge wenste toestand van de Woubrugse weg de aandacht heeft. Wat de brug- genkwestie betreft, deelde de voorz. mede, dat B. en W. inmiddels reeds aan een technisch bureau opdracht hebben gegeven tot het ontwerpen van een nieuwe Rijnbrug met opgan gen in de kom der gemeente. De heer Rogaar zou het geneeskun dig onderzoek van ambtenaren op t.b.c. wel dwingend willen voor schrijven, in tegenstelling met het inzicht van B. en W. die zulks op voet van vrijwilligheid zouden wil len openstellen. De heer G. Nijman wil zelfs nog verder gaan en zulks, op kosten der gemeente, willen zien opengesteld en voorgeschreven voor de huisgenoten van ambtenaren. De voorzitter meent, dat zulks niet lgt op de weg der gemeente maar wel op de weg van de vereniging voor Volkshygiëne, waarmede de vorige spr het niet eens is, doch zich. voor lopig wel wil neerleggen bij het in zicht van de voorzitter. De heer J. v. d. Berg uitte zijn vreugde er over, dat de brand alarm installatie op de helling komt. Spr. zou. gaarne een blijvende wacht van twee man willen aanstellen en wijst op het nut hiervan op de laatste brand op Zondag, toen volgens zijn mening het uitrukken enige stagnatie ondervond. Dit laatste sprak de voorz. evenwel tegen en meende juist, dat toen alles heel gunstig en snel is verlopen, omdat de brand op een gunstig tijdstip uitbrak. De voor sbellen 8 en 9 worden z. h. st aange nomen. De heer L. C. Slootjes stelt de vraag, of de assurantiepremie van de brandverzekering (school aan de To renstraat) nu niet in mindering wor den gebracht aan het door de ge meente te verlenen voorschot. De voorz. antwoordt hierop, d!at zulks een kwestie van later zorg is. Dit voorstel althans mag daarvan geen hinder ondervinden. Later komt het schoolbestuur wel met een aanvrage en dan zal nog wel tijd zijn om uit te maken, of het schoolbestuur, dan wel de gemeente de uitkering in han den zal krijgen. De heer Groeneveld acht het onbillijk als de gemeente dit bedrag zou incasseren. Nadat nog andere raadsleden hierover breed voerig hadden gediscusseerd, merkte wethouder W. Brouwer (onderwijs op, dat omtrent de zin 'van de be treffende wet (1920) men het nog niet eens is en het geval waarschijn lijk wel aan een juridsche uitspraak zal moeten onderwerpen. De raad benoemde in de vacature van mej. G. J van Kempen als on derwijzeres aan de openbare school voor g.l.o. aan de Schoolstraat mevr. I. HellendoornRioze te 's-Graven- hage en in de vacature van mevr. M. VinkWalrabenstein aan idem mej. G, R. M. Verweij te Haansber- gen. De heer A. Groeneveld vraagt de mogelijkheid te overwegen om spoe diger tot bouwvergunningen te ko men, dan het geval was bij de laat ste 13 woningen. Ook de heeer Ver donk sprak in dezelfde geest. Er zijn alle mogelijke hinderpalen die de bouw stagneren en het initiatief tot de bouw doden. Be voorz. heeft goede hoop, dat het bij de volgende 114 woningen ten deze voorspoediger zal kunnen wor den gewerkt. In de woningcommissie, bedoeld in de woningrumtewet 1947 werden op voorstel van de voorz. benoemd de heren H. S. v. d. Putte, C. Zoete- mejjer en de raadsleden Ph. Rogaar, J. v. d. Berg en W. S. v. d. Meent, nadat de voorz. o.a. nog had mede gedeeld, dat de woningeigenaren ook enkele mensen voor deze commissie zullen aanwijzen. Overigens zal deze commissie van jaar tot jaar door de raad dienen te morden benoemd. „De Vergulde Wagen" De heer G Nijman vraagt welke bestemming B. en W. hebben met het voormalig hotel „De Vergulde Wa gen", daar hij wel andere gemeente eigendommen met een bestemming vermeld ziet in het voorstel van B. en W., doch niet dit grote pand, dat waarschijnlijk voor velen een onder komen kan verschaffen. De voorz. zegt, dat hieromtrent in dfe volgende vergadering een beslissing zal kun nen worden genomen. Omtrent de beslissing van B. en W. ten aanzien van het pand Brugge- straat 6 is de heer Ruijssenaars, als hij althans de achtergrond ervan be ziet, niet enthousast. Spr. meent, dat het motief van B. en W. was, het uit sparen van 1000hetgeen door de firma Samsom was aangeboden te betalen in de kosten voor het in ge reedheid brengen van bedoelde woon huis voor bewoning door twee ge zinnen, terwijl het pand thans dient als pakhuis. Spr. wilde geen prece dent scheppen, dat er straks een an dere firma een dergelijk aanbod zou kunnen doen. De voorz. zegt dat hier geen enkele bijbedoelingen of achter gronden zijn. De burgemeester is in die geest geadviseerd door de voor malige woningcommissie. Omtrent individuele woningtoewijzingen is de raad niet competent te discussiëren, doch wel in het algemeen over het woningbeleid. De heer Groeneveld is verheugd, dat hier opnieuw twee ge zinnen onderdak verschaft wordt. Hierna ging de raad in geheime zitting ter behandeling van de ont slagkwestie van de directeur van ge meentebedrijven, waarvoor een nieu we regeling is getroffen, op de voet van art. 108 van het Ambtenaren reglement. Na heropening brengt de heer Ruijssenaars dank aan alle instanties die tot het bereiken van deze oplos sing hadden medegewerkt, waardoor de gemeente ruim f 20.000 is be spaard. „Herwonnen Levenskracht". De collecte ten bate van de T.B.C.-Ver- eniging „Herwonnen Levenkracht" heeft 420.70 opgebracht. HAZERSWOUDE Uitvoering. Maandag gaf het R.K. Gemengd Koor St. Bonifacius uit Alphen a. d. Rijn in het parochie huis een geslaagde uitvoering. Het ge varieerde programma werd vlot en goed uitgevoerd door het koor, alsook door solisten-, duo-, trio-, kwartet. Zeker zal bij een eventueel volgend optreden van dit koor een groter aan tal opkomen om te genieten van een zo bij uitstek mooie avond. DE ZILK Wolhandkrab. De heer S. al hier heeft in de Leidsevaart een wol handkrab gevangen. Deze dieren zijn een gevaar voor uitstaand vistuig. HILLEGOM Verbinding met de zee. De on derhandelingen tussen de A.N.W.B. en de Provincie zijn dermate gunstig verlopen, dat Hillegom spoedig een rechtstreekse verbinding met de zee zal krijgen. KATWIJK AAN DEN RIJN GROENTENVEILING Het millioen overschreden. De groetenveiling heeft Woensdag 1 October een record behaald. Sinds de oprichting van de Veiling, Febr. 1912; heeft de omzet 't millioen over schreden. Vorig jaar was deze omzet per 31 December 9 Yt ton, ook een re cord. Bij de hoge exploitatiekosten van tegenwoordig zegt dit nu wel niet alles, maar het zegt wel iets. Het zegt in ieder geval, dat er geen noodtoe stand hier is. De laatste drie maan den van 1947 kunnen de algemene uitkomst nog flink beïnvloeden. NIEUWVEEN Middenstand. Uit het jaarverslag van de penn., de heer J. H. J. Stou ten: inkomsten f 840,40; uitgaven 925,74, nadelig saldo f 75,34; batig saldo vorig jaar 247.25 verminderd met nadelig saldo van dit jaar werd 161.91. De heer Beekman en Roof brachten gunstig rapport uit. De voorz. deed vervolgens mededeling over de gevormde federatie en over de kadervorming, welke hij bijzonder onder de aandacht der leden wilde brengen. Kap. van Adrichem werd geïnstalleerd als geest adv. De aftr. voorzitter werd herkozen en in het bestuur gekozen de heren Pieterse en Beekman. Aan de zich terugtrekken de heer Bader werd dank gebracht. Collecte voor Santos bracht 17.50 op. Besproken werd de betalings-rege- ling. Fancy fair. Op Zaterdag en Zon dag a.s. zal in de R.K. Sahool alhier ten behoeve van de Jeugdbeweging, een fancy fair gehouden worden. Z&- terayond as om acht uur heeft de of ficiële opening plaats door Pastoor Sohretlen. OEGSTGEEST GEMEENTERAAD. In de gemeenteraad van Oegstgeest kwam gisteravond aan de orde de be noeming van een woningruimte-com missie. De heren Blomsma en Van der Poel achtten het beter geen lid van het college van B. en W. te be noemen. Zij bevalen de heer Boom aan. De heer Vallentgoed juichte het toe, dat de burgemeester in de com missie wil zitting nemen. Weth. De Neef verdedigde de voordracht. Bij eerste stemming wordt benoemd burgemeester Bauman met 7 tegen 6 stemmen. Deze neemt de benoeming niet aan, waarna worden aangewezen de heren Boom, J. den Ouden, J. v. Nes, T. J. Verhoef en mevr. G. Bou- ma-Voetberg. Bij de vaststelling van een nieuwe bezoldigingsregeling voor 't gemeen- tepersoneel, zegt de heer v. d. Poel, dat toch nog enige plooien moeten worden gladgestreken.Spr. zou meer waardering willen zien voor de diplo ma's. Het verheugt spr., dat de di recteur van gemeentewerken uit de diepte werd opgetrokken tot enigs zins behoorlijk niveau, doch spr. zou dit salaris in minimum en maximum willen gelijkgesteld zien met de ge meente-secretaris. Voorts zou spr. willen zien bepaald, dat de directeur van gemeentewerken tevens belast werd met het commando van de brandweer, en dan voor beide func ties samen het salaris zou bedragen 50046126. Spr. herinnert er voorts aan in een vorige vergadering voor de Hoofd commies-chef der Secretarie, de heer Veen, een verhoging van 300 te heb ben voorgesteld, welk voorstel door B en W. k overgenomen en door de Raad goedgekeurd. Ged. Staten ga ven aan de toelage niet hun goedkeu ring. Spr. vraagt aan B. en W. of voor deze bekwame en met veel di ploma's toegeruste ambtenaar geen weg te vinden is tot positie-verbete ring, waardoor voor onze gemeente de kans open blijft een dergelijk voor treffelijk ambtenaar voor goed aan zich te binden. De heer Boom vindt het verschil der salariëering tussen opzichter-te kenaar le en 2e klasse te groot. In gelijke geest spreekt ook de heer van Nieuwkoop. De heer Vallentgoed zegt, dat meer moet worden gelet op de prestatie als op de diploma's, want deze houden niet steeds gelijke tred. De heer van Oosterom kan zich aansluiten bij wat de heer v. d. Poel heeft betoogd. Weth. Dysselbloem waarschuwt voor een verder gaan dan de verorde ning. Het is bovendien nog niet ze ker, dat deze regeling wordt goedge keurd. Wat de diploma-toelage be treft is spr. het eens met de heer Valentgoed. De diploma-toelage wordt geheel naar de achtergrond ge schoven. Spr. is dankbaar voor de lof die de heer Veen is toegezwaaid. Hij ziet geen kans een verdere verhoging van zijn salaris er bij Ged. Staten door te krijgen. De repliek van de heren van der Poel en Boom wordt door weth. Dys. selbloem beantwoord, waarna de ver-, ordening wordt goedgekeurd. Voorstel van B .en W. tot voorlopi ge goedkeuring van het plan tot ont eigening van een gedeelte van het bos „Duinzicht". Goedgekeurd. Besloten wordt tot bouw van 19 arbeiderswoningen in de Javastraat. De heren Boom en Simon Thomas stemden tegen. OUDE-WETERING Ernstige aanrijding. Toen Dins dagmiddag om 1 uur, een dochtertje van de heer Cardol, aan de Kanaal dijk, met enkele meisjes daar ter plaatse aan het spelen was. en zij zich plotseling van achter een daar gepar keerd staande auto. op de rijweg be gaf, werd zij door een van Nieuwe Wetering met grote snelheid naderen de wagen op de bumper gegrepen, en enkele meters verder tegen een hei ning geworpen. Met ernstige verwon dingen en een gebroken been, werd zij bij Kaptein binnengedragen, waar na zij naar het Academisch ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. ROELOFARENDSVEEN Gouden Huwelijksfeest. De 21ste October hoopt het echtpaar G. de Ko- ning-M. de Koning-Rodewijx de dag te herdenken dat het voor 50 jaar in de echt werd verbonden. De bruide gom is 74 jaar oud, en de bruid 72. Beiden genieten nog een goede ge zondheid. Alhoewel het bruidspaar ook zyn tegenslagen gehad heeft, kunnen zij nog met opgewekte geest vertellen over de zegen, die hun be schoren werd. Immers nog elf kin deren, die allen getrouwd zijn, heb ben zij in hun leven, en een rijke kroost van 57 kleinkinderen en 2 ach terkleinkinderen. VOORHOUT GEMEENTERAAD. Onder grote publieke belangstelling kwam de gemeenteraad in voltallige vergadering bijeen. Alvorens tot be noeming van een gemeenteontvan ger over te gaan wil de voorz. eerst weten hoe de raad staat tegenover de samenvoeging van de functies ad ministrateur en ontvanger. De leden v. d. Nouland en Spierenburg zijn hier niet op tegen, een mening, die door de overige leden gedeeld wordt. Het lid v .d. Nouland kan zich er ech ter niet mede verenigen, dat door sa menvoeging dézer beide functies het salaris boven het salaris van de se cretaris uitkomt. Na stemming blijkt dat zijn uitgebracht op de heer A. C. H. N. M. de Bekker 10 stemmen en op de heer v. d. Aardweg 1. Hierna komt de nieuw gekozen gemeente-ontvan ger de raadzaal binnen en legt in han den van de voorzitter de vereiste eed af, waarna hij door het college wordt gecomplimenteerd. Hierna werd een commissie van ad vies benoemd ingevolge de woon-, ruimte wet 1947. Benoemd werden de heren L. P. H. Vester namens de huis eigenaren, P. Westerhoven namens de hypotheekhouders, S. P. Heems kerk als deskundige op sociaal agra risch gebied, het raadslid W. v, d. Ploeg en de heer C. v. d. Tang. Een voorstel om aan A. C. Diemei, Hee- renstaat 63 een lening onder ver band van tweede hypotheek te ver lenen en om een voorschot tot gelijk bedrag uit 's Rijks kas aan te vragen, werd, nadat de raad 5 minuten in ge heime zitting was geweest, aangeno men. Hierna werden enige algemene be schouwingen gehouden over de vol gende agendapunten, waaraan een toelichting van de voorzitter aan vooraf ging. De nood in Voorhout is groot. Meer dan 80 gevallen zijr be kend van gezinnen die a-sociaal wo nen. Hierin moet verandering komen en spoedig. De mensen willen nu da den zien. De oplosingen die nu ge vonden zijn geven reden tot veel wrijving en ontoelaatbare toestanden. Daarom moet zo spoedig mogelijk verandering hierin gebracht worden en kan ik dan ook niet voldoende de u voorgelegde voorstelen aanbevelen, aldus de voorz. Het lid v. d. Nouland was niet erg te spreken dat de speel weide op een andere plaats komt dan in het oorspronkelijke plan bepaald. Toch werd het voorstel om een speel weide aan te leggen achter het per ceel van de heer Dysselbloem aange nomen, alleen met de stem van het lid v. d. Nouland tegen. Het lid Spie renburg betreurt het, dat er geen uit voerige praeadviezen waren over de punten 11 en 12 en vind het vreemd, dat er 40 woningen giebouwd worden op de plaats die in een vorige ver gadering bestemd was voor 4 mid denstandswoningen. De voorzitter vind het niet nodig om het raadsbe sluit inzake middenstainidswoningen in te trekken, omdat een nieuw raadsbesluit het vorige, wat nog niet ten uitvoer is gebracht, doet verval len en de bouw van middenstands woningen absoluut niet wordt toege laten. Spr. zet nogmaal uiteen dat het uitbreidingsplan niet in zyn grondslagen wordt aangetast. Het voorstel om voor de burge meester een ambtswoning te bouwen zh.st. aangenomen. Hierna komt het cardinale punt ter sprake n.l. de bouw van 40 woningen aan de Heerenstraat. De voorzitter zegt in zijn toelichting, dat een groot gedeelte van deze woningen gebouwd zullen worden door particulieren met rijkssubsidie. De bouw geschiedt in parktrant met wandelpaden, terwijl het onderhoud der begroeiing voor rekening van de gemeente komt. De prijs der woningen komt op f 7.500 met een huurprijs van 5.terwijl de bouw geschied zonder enig risico. De leden Koomen en Nyssen wilde wel eens weten wat de kosten voor de gemeente zullen zijn voor het onder houd park. Het plan had hun volle instemming. De voorzitter antwoordt, dat deze kosten nooit zo groot kun nen zijn, omdat de beplanting hoofd zakelijk zal bestaan uit wild groeiend hout, zonder bloembeplanting, alleen hier en daar enige sierheesters. Het voorstel van B. én W. tot bouw van 40 woningen aan de Heerenstraat komt nu in stemming en wondt met algemene stemmen aangenomen. Een voorstel van B. en W, tot par tiële herziening van het uitbreidings plan werd eveneens aangenomen met de stemmen van de leden v. d, Nou land en Spierenburg tegen. Bij de rondvraag kwamen nogmaals de gecombineerde salarissen van Ont vanger en administrateur ter sprake. Het lid v. d. Nouland wilde het sala ris van de secr. hoger zien, omdat hij zich er niet mede kan verenigen dat deze minder heeft dan een lagere ambtenaar. Dit behoort niet tot de competentie van de raad maar van G .S. aldus de voorzitter. Het lid Spierenburg wil de benoemde func tionaris niet duperen, maar stel', voor om voor een eventuële nieuwe func tionaris het salaris van administra teur, wat dan wel tot de competen tie van de raad behoort te herzien. Hierna sluiting. WARMOND Autotocht ouden van dagen. Met een 20-tal auto's benevens een auto bus vertrokken 100 ouden van dagen uit deze gemeente naar Schiphol. Hier werd thee met gebak aangeboden ter wijl ook het vliegveld en de vliegtui gen werd bezichtigd. Na een mooie tocht door het Gooi werd geluncht in hotel de Laage Vuurse. Tijdens de lunch spraken verschillende deelne mers aan deze tocht hun grote er kentelijkheid en dankbaarheid uit. In hotel de Hommel nabij Utrecht werd de thee gebruikt, waarna allen zeer voldaan huiswaarts keerden. WASSENAAR H.K.W. Op de oprichtingsverga dering van de afdeling Wassenaar van de R-K. Bond van Handels- en Kan- toorbedieden is het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter: de heer A. C. Duyvestijn, van Zuylen van Nijeveldtstraat 42, secretaris: de heer Th. Teunisse, Poortlaan 3, penning meester: de heer J. Kouwenhoven, Langstraat 97 en de heer R. Teeren- stra, Molenweg 3a en mej. M. van Dam, Rijksstraatweg 396. ZOETERWOUDE JUBILEUM GEMEENTE-OPZICHTER. Gisteren is het zilveren jubileum van de heer H. J. van Mil als ge meente-opzichter en adminstrateur van bet waterleidingbedrijf op spon tane en hartelijke wijze gevierd. In de morgen was het feest schoon be gonnen met een kerkelijke viering. Daarna kwam de familie van de ju bilaris, waarbij z(jn 85-jarige moe der als eerste feestgast aanwezig was, in het met bloemstukken versierde 3\icvtel JCutiek wmdt ftce&ident 64. Op het juiste moment keek zij Signor Pedro onbevangen aan en zei hem: „Mijnheer, U bent zo'n eerlijke en flinike vaderlander, dat ik me niet kan indenken, dat U er niet uw beste krachten aan wijden zou, een einde te helpen maken aan de onhoudbare toestand van nu. Ik vraag U niet, op deze veronderstelling van mij te ant woorden, want daarvoor is Uw werk tenslotte te belangrijk en te gevaar lijks tevens. Maar wel wil ik U zeg gen, dat ik persoonlijk van Uw goede gezindheid overtuigd ben en dit is mij dan ook al voldoende om U zeer dankbaar te zijn. Ik bewonder de mannen die ons land zullen gaan bevrijden". Lachend weerde Signor Pedro haar spontane ontboezeming af. „Iedereen doet zijn plicht, zoals hij die zelf ziet", beweerde hij. „Dat ik doe, wat in mijn vermogen is, is geen speciale verdienste. De moeilijkheid is maar, i dat de nieuwe president wat vroeg is aangekomen, zodat U nog wel even op Uwe bevrijding zult moeten wach ten, totdat de opstand degelijk is voorbereid." „Maar wilt U in ieder geval aan de nieuwe president vast m(jn sympathie-betuiging overbren gen, als U hem straks ziet", smeekte Juanita, hem onschuldig aankijkend. „Natuurlijk, Signorita", tzei Signor Pedro hartelijk en toen pas zag h(j in, hoe hij zich versproken had. WEERSVERWACHTING g WEINIG WIND. S o Enkele overdrijvende wolken- 2 g velden en hier en daar ochtend- g O mist. Na koude nacht, morgen o 5 overdag ongeveer dezelfde tem- 5 5 peratuur als vandaag. Weinig 3 g wind. oooooooooooooooooooooooooooooooooo buis bijeen en begon al spoedig een doorlopende receptie, die aanhield tot het einde van de dag. 's Middags drie uur kwamen Burgemeester, de Wethouders en alle Raadsleden hun gelukwensen aanbieden en onder dat gezellig samenzijn sprak de Burge meester de jubilaris toe met gTote waardering van de uiterst moeilijke taak, die steeds aan de critiek van ieder onderworpen is, een werktaak van ongekende uitgebreidheid en veelzijdigheid die in al die jaren lof waardig is vervuld, zonder preten ties en in volle bewustzijn plichtvol te hebben gehandeld, in rustige werkwijze. Ook wethouder de Graaf prees de jubilaris gelukkig, dat de jubilaris „een dikke huid" heeft gehad om al die zware onrechtvaardige critiek te doorstaan, die aan deze betrekking steeds eigen is geweest. Hij is altijd onverstoord zijn plicht blijven doen. Namens het college van B. en W. werd een fraai bloemstuk aangebo den en de Raad schonk een fraaie aquarel tot aandenken aan dit jubi leum. Nog was deze gezellige bijeen komst niet ten einde of de ambtena ren kwamen hun gelukwensen aan bieden, waarbij een grote actetas ten gesahenke werd gegeven. Onder de vele belangstellenden noemen wij nog een deputatie van de A.R.K.A. en de Jongerenkring van de K.V.P. (Berichten, opgenomen in een ge deelte van ons vorig nummer). FIETSBANDEN VOOR EERSTE MONTAGE EN VERVANGING. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat t.m. 30 November a s. op de bon C 30 van het inschrijvings- bewijs voor vervanging van fietsban den B I 610 een toer buitenband ver krijgbaar is. Voor het kopen van een binnen band is tot dien datum geldig bon D 42 van het irschrijvingsbewijs voor vervanging van fietsbanden B. I. 609. Verder is eveneens op genoemde datum op bon A 11 van het inschrij- vingsbewjjs voor eerste montage een buitenband en op bon B 11 van dit inschryvingsbewijs een binnenband verkrijgbaar. De banden kunnen rechtstreeks op de bovengenoemde bonnen betrokken worden. Inwisseling tegen een ban denbon bij de distributiedienst is niet nodig. ECHTGENOOT VERGFTIIGD. In het Provinciaal Ziekenhuis te Hoorn overleed dezer dagen, schijn baar onder normale omstandigheden de 32-jarige J. W. uit Hoogwoud.. De wachtmeester van de Rijkspolitie J. Vix vond echter door bepaalde om standigheden a.mleiding een nader onderzoek naar de doodsoorzaak in te stellen en betrok hierin de politiedes kundige dr. Hulst uit Leiden. Diens onderzoekingen wezen uit, dat vergif tiging met rattenkruid de doodsoor zaak was. De echtgenote van het slachtoffer en haar vriend H. de G. werden op de dag van de begrafenis (30 Sep tember) aangehouden en legden ter stond een bekentenis af, toen bleek, dat de aanwijzingen van die aard wa ren, dat ontkennen niet meer baa'te. Reeds eerder hadden zij pogingen gedaan om J. W. te vergiftigen, maar zonder succes. Beiden zyn ter be schikking van hcï Openbaar Ministe rie gesteld. POSITIE NEDERLANDSE PASSAGIERSSCHEPEN. Cottica, 1 Oct. van Paramaribo naar Trinidad. Joh. van Oldenbarnevelt, 30 Sept. van Batavia naar Semarang. Kota Agoeng, Java—R'dam, 1 Oct. pass. Gibraltar. Nlgerstroom, 30 Sept. van Tacoradi naar Accra. Oranje. JavaA'dam, 1 Oct. te Southampton. Ruys, 30 Sept. van Singapore naar Mauritus. Sloterdijk, R'damJava, pass. 30 Sept. 15 uur Point de Galle, 3 Oct. te Sabang verwaéht. MARKTBERICHTEN TER-AAR, 1 Oct, Groenteveiling. Kassnijbonen 5.1013.70, Snijbonen 1.106.10, Stokprinsessen 5.6011.00, Spekbonen 1.703.30, alles per 10 kg., Witte Pronkbonen 0.603.50, Stambonen 2.209.50, Bloemkool 1 Bospeen 3—13, Sla 8—16, Selde rij 1, alles per stuk of per bos, Peter selie 12, Komkommers 16, Meioe- nen 16, Andijvie 1323, Kroten b- 8, Waspeen 1 8—9, Tomaten 1643, Ro de kool 711, Groene kool 512, ojJes per kg., Savoye kool 3—7, Boe renkool 1—3, Uien 7—17, Postelein 1226, Slavellen 23, Snijbiet 1, Spi nazie 1733. ROELOFARENDSVEEN, 1 Oct. Groente. Tomaten A 16—41 idtem B 1642^, idem C 16—24, idem CC 16 en idem bonken 14 cent, kropsla 322, andijvie f 818, bloemkool 1639, peen 6, peen gewassen f 78, komkommers f 716, kas snijbonen 11.8013.20, pronkbonen 1.703.30, princessebonen 7.50 10.50 per 10 kg; aardbeien 2e pluk 4257 cent, idem kl. 3652 cent. Bloemen. Rayonant: wit 1636 cent, lila 12—34 cent geel 13—39 cent, amber 1840 cent; Sept. wit 2075 cent, Yellow Gown. 2131 cent, Sept. Yellow 1947 cent, En- ges Bruin 3167 cent, Wendy 3947 cent, Stello 1823 cent. Yellow Govin 919 cent, Blanche du poitou 17 23 cent, Am. Anjers f 0 401.20, As ters 1326 cent, Gladiolen 850 ct„ Dahlia's 1466 cent, Herfstasters 12—18 cent.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3