Oranje opent met 6-2 tegen de Zwitsers Geen grote wedstrijd, maar onze voorhoede benutte de kansen HOE ER GESPEELD IS Nederl. onderscheidingen voor Belgische voetbal-officials MAANDAG 22 SEPTEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGrNA 3 70 IS DE OUVERTURE van het internationale voetbalseizoen voor de Oranjeploeg uiteindelijk een fikse 62 zege geworden, een resultaat, dat ongetwijfeld tot voldoening strekt, temeer, daar de samenstelling van tde Nederlandse ploeg lang niet aan alle problemen de gewenste oplossing had geboden. Enkele factoren hebben deze uitslag zeer zeker gunstig be ïnvloed en niet ontkend mag worden, dat de uitslag tenslotte zeer zeker voor de onzen geflatteerd' is geweest, maar de doelpunten beslissen nu eenmaal ende Oranjeploeg heeft zoveel doelpunten gemaakt, dat de 93 overwinning op Millwall nog niet zo'n heel gek resultaat is geweest. Wedstrijd onderbroken door stortregen De Oranjeploeg heeft tenslotte de eerste wedstrijd in een klinkende overwinning weten om te zetten en daarmede heeft de voorhoede althans bewezen doelpunten te kunnen ma ken. De voorhoede, die zo lang het grote probleem van de T.C. is geweest, schijnt hiermede van haar oplos- sings-probleem niet zo heel ver meer af te zijn. Inderdaad, een half dozijn doelpunten spreekt duidelijke taal, maar.dit resultaat is mede te dan ken aan de vooral na de rust slechte weersgesteldheid, die de voorhoede wij wezen er in onze voorbeschou wing reeds op door haar lichte kwaliteit op een glad veld een uitge sproken voordeel op de zware Zwit serse defensie gaf. Daarin zit tenslot te de grote zege. Want het laatste half uur kon de Zwitserse verdedi ging zich niet meer handhaven tegen de veel lichtere spelers der Neder landse voorhoede. Telkens opnieuw zat de Oranjevoorhoede voor de Zwit serse veste en het wend te zwaar voor de overigens prima werkende verde diging der Zwitsers, die zich op het gladde terrein moeilijk meer kon ver plaatsen en daardoor uiteindelijk moest capituleren. Toen had de Ne derlandse voorhoede vrij gemakkelijk spel en telkens glipte zij door de Zwitserse verdediging heen, die de zware druk op de duur niet kon vol houden en zo kwamen er in het laat ste halve uur verschillende doelpun ten, welke in een wedstrijd bij nor male verhoudingen niet zo talrijk zouden zijn gekomen. Het zag er aanvankelijk allerminst naar uit, dat bet zulk een grote Ne derlandse zege zou woixLen. In de eerste helft waren de Zwitsers vrij wel uitgesproken sterker en slechts aan misfortuin, slecht schieten van de voorhoede vooral was het te danken, dat het niet tot een 20 of 30 voor sprong voor de gasten is gekomen. Verschillende malen toch kwam voor al Fatton, de gevreesde linksbuiten die door het enige doelpunt te ma ken de wedstrijd tegen Engeland voor Zwitserland wist te winnen vrij voor Kraak, die dan in een benard'e positie kwam te verkeren, doch door het falen van zijn schot het terrein- voordeel niet wist uit buiten. Uiteindelijk nam de Oranjeploeg zelf de leiding en daarmede herkreeg de ploeg grotendeels haar zelfver trouwen en van toenaf werd er ook beter gespeeld, al mag niet ontkend worden, dat enkele Nederlandse spe lers in midden- en ach ter linie der Hollanders de Oranje-aanhang me nigmaal de stuipen op het lichaam bezorgden. Dat tenslotte do Zwitsers deze zwakke plekken in onze defen sie niet hebben weten uit te buiten getuigt toch ook niet van him kun nen. Het lijdt geen twijfel, of deze zwak ke plekken zullen door de T.C. danig onder de loupe worden genomen en wanneer deze kunnen worden weg genomen, bestaat de mogelijkheid een goed elftal op te bouwen, dat een nieuwe bloeiperiode voor het Neder lands voetbal kan betekenen. Nederland-Zwitserland In de Hollandse kleedkamer Daar zag men, na afloop van deze gedenkwaardige wedstrijd, uiteraard slechts vergenoegde gezichten. Spe lers en officials waren tevreden, zeer tevredón zelfs en met reden, maar niet overdreven uitgelaten over het succes. Want ondanks de hoge score was het toch lang geen gemakkelijke wedstrijd geweest, en het had de Zwitsers bovendien over het alge meen niet mee gezeten, al waren ze ongetwijfeld op een gemakkelijke wijze aan hun tweede doelpunt ge komen. De heer Herberts was van mening, dat in deze match bewezen is, d'at de juiste methode gevolgd wordt bij de opleiding van onze Nederlandse elftalspelers. Wij zijn daarmee op de goede weg ,en bovendien profiteren de clubs er ook van, al meent men soms het tegendeel. Want juist in de nationale ploeg krijgen veelbeloven de krachten gelegenheid al hun mo gelijkheden te verwezenlijken, en dat komt rechtstreeks aan him club ten goede. Hij was eveneens tevreden over het experiment met de voor hoede. Men heeft Roozen, een emi nent speler, lang gehandhaafd, om dat hij zijn voornaamste taak: aan Wilkes schietkansen te bezongen, zo onzelfzuchtig vervulde. Maar toen hij, onder de indruk van misplaatste ver wijten, dat hij zelf nooit scoorde, zijn spel wijzigde om te laten zien dat hij het óók kon, paste hij niet meer in het verband van de voorhoede. En men was dus wel genoodzaakt een heel andere opstelling te proberen, die goed voldaan heeft. Jesse Carver zei niet veel, maar was in zijn nopjes. Het spel der Zwit sers was hem zeer tegengevallen, hij kon zich niet begrijpen dat een ploeg, die bijna uit dezelfde spelers bestond, het formidabel Engelse elftal in be dwang had kunnen houlden: voetbal is een vreemd spel. Inderdaad, dat is het. Maarals er geen „glorieuze onzekerheid be stond, zouden de meeste wedstrijden °°k niet waard zijn. MöHRING. DE WEDSTRIJD. Te ongeveer half drie komen de beide elftallen gelijk uit de kleedka mers en de volksliederen Weerklin ken: eerst het Zwitserse ter ere van de gasten, dan het Wilhelmus, ten gehore gebracht door de muziek van de Amsterdamse Politie. Nadat het leger van fotografen voor de nodige opnamen heeft ge zorgd, stellen beidie elftallen zich als aangekondigd op. De Vroet had d'e toss gewonnen en de Zwitsers trap pen af. Dadelijk stormen zij op het Ned. doel af, doch de bal wordt over geschoten. Al spoedig blijkt, dat de regenbuien, welke kort voor dó wed strijd vielen, veld en bal zeer glad hebben gemaakt, hetgeen zijn invloed op het spel niet doet missen. De spe lers kunnen de bal somwijlen niet voldoende onder controle krijgen en uit een Zwit serse aanval, ge leid door Bickei weet de Vroet slechts ten koste van een corner te redden. Hieruit slaagt Möhring erin de bal weg te werken. Nadat een volgende aan val van Drager door buitenspel staan van Lenstra verloren is gegaan, volgt de tweede corner op het Nederlandse doel. Bij een Nederlandse aanval weet Wilkes nog precies van de zijlijn voor doel te zetten, doch keeper Corrodi onderschept de bal.en zendt retour. Eerst als er tien minuten is gespeeld weet linksbinnen van Dijk het eerste goede schot op de Zwitserse veste te lossen, maar de bal komt precies in handen van die keeper en dan is het Rijvers, die Corrodi op de proef stelt. De eerste corner tegen Zwitserland is het gevolg, maar ook deze levert niets op. Een stevige Zwitserse aanval wordt door Kraak onschadelijk ge maakt en als hij de bal wil weg trappen, laat hij verbluft een ge heel lege bal zien. De bal is in zijn handen geploft. Natuurlijk geen bezwaar en nauw- welijks is die an dere bal afgetrapt of weer golft een Zwitserse aanval aan, Fatton komt alleen voor Kraak maar de bal vliegt in het zijnet. De derde corner tegen Holland is even later genomen, maar al evenmin met enig resultaat. Bij een volgende aan val schiet Fatton voor doel langs. Nieuw gevaar ontstaat voor het Oranjedoel als v. d. Linden tot twee maal toe gevaarlijk op Kraak terug speelt, maar deze is op zijn qui vive en bezweert het gevaar. De gasten zien dan d'e tweede corner tegen zich genomen, waarbij Abe Lenstra prachtig voor doel zet, doch Corrodi grijpt resoluut in. Dadelijk een plot selinge aanval van Zwitserland, weer KRAAK. komt Fatton gevaarlijk voor het Oranjedoel met alleen Kraak voor zich enhij schiet tegen de staan der. Aan de andere kant schiet Wil kes meters naast, maar het is het sein tot meerdere aanvallen en dan plots komt bij een nieuwe aanval het ge vaarlijke moment voor het Zwitserse doel als Corrodi en Gyger bij een aanval van Drager en van Dijk vlak voor het dóel komen te vallen, ingeschoten bal wordt evenwel door een back weer terugge trapt, maar de toe stormende Len- tra maakte aan alle onzekerheid een einde door de bal onhoudbaar in te schieten en Nederland heeft de leiding (10). tfnc;tHa Moreel gesterkt LLNSIKA. rolt een nieuwe Oranjeaanval aan en Wilkes lost een ver hard schot langs de grond, doch Corrodi werpt zioh onvervaard op de bal in d'e linkerbenedenhoek en voor komt een zeker tweede doelpunt. Tus sen Schijvenaar en Bichei komt het herhaaldelijk tot stevige duels, doch de Zwitser blijft vrijwel steeds de meerdere. De vierde corner tegen Holland volgt, een schot van Drager wordt gestopt en even later schiet hij naast, hetgeen daarop door van Dijk herhaald wordt. De vijfde corner te gen Oranje volgt en via de scheids rechter gaat de bal weer corner. Ook deze leveren niets op. Dan krijgt Fatton de bal in zekere buitenspelpositie, waarvoor dc grens rechter ook overduidelijk vlagde, doch de scheidsrechter liet rustig doorspelen en Maillard, die de bal van Fatton kreeg toegespeeld bracht de partijen op gelijke voet (1—1) Spoedig daarna komt de rust. DE TWEEDE HELFT. Nauwelijks is het spel hervat, of de Hollandse voorhoede trekt alweer ten aanval. Len stra krijgt het leer toegespeeld, brengt op, pas seert Steffin en als ied'er denkt, dat 'hij de bal te lang bij zich heeft gehouden, zet hij precies van. de achterlijn voor over de Zwitserse verdedigers heen en Wilkes kopt schitterend in. (2-1). Als opnieuw is afgetrapt, begint het weer te regenen, hevig te regenen zelfs en vele bezoekers zoeken een goed heenkomen. Het wordt dan zó erg, dat de scheidsrechter het spel onderbreekt en hij met alle spelers een goed heenkomen zoekt naar de kleedkamers. Als het weer droog is, wordt het spel hervat en een corner op •het Zwitserse doel volgt, welke door Lenstra keurig wordt genomen, doch Corrodii weet het leer te onder scheppen. Het is echter slechts uit stel, want bij een volgende aanval weet Rijvers de RIJVERS, voorsprong te vergroten (31), Uit een vrije trap even naast het strafschopgebied schiet Fatton kei hard op doel. doch Möhring kopt even 'fraai weg. Dan wordt een hevig of fensief door de Oranjeploeg begon- WILKES. Wat de Oostenrijkse trainer er van zegt Enige tijd geleden hebben wij in Zürich de trainer van het Zwitserse elftal, de Oostenrijker Rappen gespro ken, aldus een A.N.P.-verslaggever. Toen wij hem vroegen, wat hij van de ontmoeting tegen Nederland dacht, keek hij ernstig en bekende, dat het heel wat hoofdbrekens zou kosten om een behorlijke ploeg samen te stellen, die een eervol resultaat te gen het Oranjeteam zou kunnen be halen. Nog een vraag hebben wij hem op dat ogenblik gesteld: welke tac tiek zal toegepast worden, nu men in Zwitserland weet, dat in Nederland het stopperspilsysteem in zwang is? Rappen vertelde ons, dat hij op het ogenblik niet aan systemen dacht, in Zwitserland moeten wij eerst weer een kern van jonge spelers kweken van goede klasse en eerst dan pas zullen wij over systemen praten. Na afloop van de wedstrijd wilden wij Rappen in de kleedkamer der Zwitsers opzoeken, maar ons werd botweg de toegang geweigerd. En la ter, toen de spelers met hun begelei ders naar de bus gingen, liepen wij Rappen tegen het lijf. Hij keek zo mogelijk nog ernstiger dan in Zürich, geen wonder, nu zijn ploeg een zwa re Nederlaag had geleden tegen het Nederlands elftal, dat goed gespeeld had, maar toch geen wonderbaarlijk voetbal had laten zien. Nu vroegen wij hem, wat hij van de uitslag dacht. Het was erg nat, ontweek hij eerst onze vraag, maar aaarna zei hij: wij hebben veel wevk te doen, we zullen opnieuw moeten beginnen, in alle linies zullen gron dige wijzigingen moeten komen. En het Nederlands elftal? Maakte op mij een goede indruk, verklaarde deze internationale spel- kenner. Ik wist weinig van het Ne- cVilandse voetbal af en ik begrijp niet, dat men in Holland zo geklaagd heeft over het spel van na de oorlog. In ieder geval heeft men uitstekende resultaten met de opbouw bereikt en vooral de voorhoede heeft op mij een voortreffelijke indruk gemaakt. De belangrijkste oorzaak van de nederlaag van het Zwitserse elftal, welke ongetwijfeld ook in andere lan den indruk zal maken, ligt ons in ziens inderdaad hier. Een nieuw Ne- derlards elftal, worstelend met de moeilijkheden, voortspruitend uit het aanvaarden van een nieuwe tactiek en zoekend naar eenheid, na een pe riode van individueel spel zonder veel ploegverband, heeft de weg naar het succes gevonden en speelt, dank zij ook de vaak harde lessen van het vorig reiaoen, op een veel hoger ni veau dan ten tijde van de nederlaag van Huödersfield. Deze ploeg, met groot enthousiasme spelend, sto 1 i te genover een elftal, dat leeds over zijn hoogtepunt heen is en dat na 1945 nog nooit in het buitenland een landen- wedstrijd heeft gewonnen, een triest record. Indien men de omstandigheden in ogenschouw neemt, valt allereerst op, dat beide ploegen gehandicapt waren door het feit, dat de competitie maar nauwelijks was aangevangen. Of dit voor het Nederlands elftal inderdaad zo'n grote handicap is geweest, wa gen wij te betwijfelen. Want in deze ontmoeting vonden wij terug de hon ger naar de bal, de frisheid, waar mede het spel werd opgezet, een doortastendheid en uithoudingsver mogen, welke wij wel eens aan het einde van het seizoen, door een soort voetbalmoeheid, hebben gemist. Bo vendien is er nog een groot voordeel verbonden aan het spelen van deze ontmoeting zo vroeg in het seizoen Want aan het einde wacht ons het Olympisch tournooi en vlak vooi; een dergelijk tournooi een aantal zware interlandwedstrijden spelen lijkt ons niet bevorderlijk voor het behalen van succes in Londen. Dan waren er de weersomstandig heden, zo op het oog slecht voor bei de partijen. Het veld van het Olym pisch Stadion, hoewel uitstekend be speelbaar, was spiegelglad, zo glad, nen, de Zwitserse verdediging begint te knoeien en Drager weet opnieuw te doelpunten (41). Dat weet de Zwitserse voorhoede na goed dóórzetten een kleine kans te benutten, wanneer Fatton een goede pass geeft aan Maillard, die de achterstand verkleint (42). Dan schijnt nog het keerpunt van de wedstrijd te zullen komen, als een handsgeval van een der achterspelers met een strafschot tegen Oranje wordt bestraft. Bichei plaatst zich achter het leer en., schiet tegen de onderkant van de lat De bal komt bij hem terug enhij schiet over het doel. Dadelijk daarop een Oranje- aanval besloten met een goed schot van Rijvers en het is 52, inplaats van 4—3Ü Nog vindt de Oranjeploeg het niet genoeg. Weer komen de aan vallers terug en Wilkes maakt het halve dozijn vol met een fraai, doch o.L niet onhoudbaar schot (62). De Zwitsers zijn volkomen geslagen, zo- zelfs, dat Stoffels en Schijvenaar naar voren komen, om te schieten, maar Corrodi wil deze smaad' niet op zich laden en weet verdere doel punten te voorkomen. Het einde van een spannende, maar Een spelmoment uit de wedstrijd Ne derlandZwitserland. Het tweede Nederlandse doelpunt. De Zwitserse keeper heeft het nakijken, niet grote wedstrijd was daar en de eerste internationale overwinning is binnen! Naar A.N.P.-sport verneemt is een aantal onderscheidingen verleend aan enkele Belgische Voetbalofficials ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van de Kon. Belgische Voetbal Bond. De Ned. ambassadeur te Brussel, mr. B. P. baron van Harinxma thoe Slooten reikte Zaterdag op het feest van de K.B.V.B. de versierselen van Oranje Nassau uit aan de president, kanunnik Dessain, aan mr. R. W. Seeldrayers, een der belang rijkste figuren uit de Belgische Voetbalwereld en aan de secretaris van de bond, de heer Verdyck. Naar wij nog nader vernemen was dezelfde onderscheiding in 1924 reeds aan de heer Verdijck uitgereikt. De herdenking van het vijftigjarig bestaan was bijzonder groots opgezet. Het nieuwe bondsbureau werd inge wijd, er vond een grote feestmaaltijd plaats, waaraan niet minder dan 2500 personen deelnamen en waarvoor 275 kellners in touw waren, terwijl in de keuken 460 personen de gerechten klaar maakten. De Ned, regering was vertegenwoordigd door mr. H. J. Rein ink. secretaris-generaal van het ministerie van O., K, en W. De KNVB was vertegenwoordigd door zijn voorzitter de heer K. J. J. Lotsy en door zijn belde tweede voor zitters. de heren S. Coldewey en ir. H. F. Hopster. Verder ontwaarden wij representanten van de „Zwaluwen" en een delegatie van oufcD-internatio- nals met Evert van Linge aan het hoofd. In zijn rede, aan tafel uitgesproken, memoreerde kanunnik Dessain o.m. de vriendschappelijke relaties, welke altijd met Nederland hadden bestaan. In dit verband hooiidlen wij nog, dat binnenkort besprekingen zullen wor den gevoerd tussen Belgische en Ne derlandse voetbaloffioials ten einde de gerezen moeilijkheden tussen bei de bonden definitief uit de weg te ruimen. BELGIë—ENGELAND 2—5. Niet minder dan 75.000 toeschou wers woonden gistermiddag in het Heyselstadion te Brussel de wed strijd BelgiëEngeland bij. welke het hoogtepunt vormde van de fees telijkheden ter herdenking van het 50-jarig bestaan van de K. B. V. B. Zij hebben kunnen genieten van een zeer goede, uitermate spannende wed- srijd waarvan het resultaat pas vast stond toen Lawton met een kopbal, uit een door Matthews genomen vrije schop, het vijfde Engelse doelpunt scoorde. Want de Belgen hebben zich geen ogenblik door het superieu re spel van hun tegenstanders laten ontmoedigen. Ook niet toen ze met 30 achter stonden. Met rust was de 6tand 13, dank zij een goed schot van de rechtsbinnen Mermans uit een center van de Cleyn En toen de gastheren acht minuten na de rust tijdens een scrimage voor het doel van Swift ophaalden tot 23, wederom door Mermans. zag het er zelfs een tijdlang naar uit, dat ze een gelijk spel zouden kunnnen for ceren. Het was rechtsbuiten Mat thews, die in deze critieke periode de wedstrijd voor Engeland won met een solo-ren, waarover nog lang gesproken zal worden. Hij bemach tigde vliegensvlug de bal, dribbel de de ene Belg na de andere voorbij en plaatste tenslotte zo zuiver voor het hoofd van Finney, dat deze slechts behoefde te knikken om ge heel buiten bereik van Daenen te scoren. Lawton maakte daarna aan alle onzekerheid een einde door op zijn beurt met een kopbal uit een feilloos door Matthews genomen vrije schop, de Belgische keeper te pas seren. In feite is Matthews, die de wed strijd van zijn leven speelde, de held van deze ontmoeting geweest. Hij dat we af en toe enkele formidabele glijpartijen te zien kregen, alsof het een Zwitsers glijbantje betrof op sneeuw en ijs. De gehele zomer heeft het in ons land weinig geregend en nu viel het regenwater bij stromen uit de soms onheilspellend donkere wolken, waardoor de athletiekbaan een riviertpe werd, en de toeschou wers, die ditmaal met nog veel meer moeite een kaart hadden kunnen be machtigen, en op de hulp tribunes bij de wielerbaan waren gezeten, be schuting zochten onder grote zeil doeken, die achter de doelen lagen. Toen in de tweede helft een kleine wolkbreuk zich ontlastte achtte scheisrechter de la Salle, die zijn 17e landenwedstrijd floot, het gerecht vaardigd de ontmoeting voor enkele minuten te staken, aangezien het spel door het grauwe regengordijn prac- tisch niet meer te volgen was, een unicpm bij een interlandontmoeting. De Zwitserse spelers waren door de ze waterhoos echter wat meer gehan dicapt dan de oranjehemden, omdat hun lichaambouw, over het algemeen zwaarder was en kleine lichte spelers als Rijvers en van Dijk minder hin der van de gladheid van veld en bal ondervonden dan de Herculesge stalten van Steffen, Gyger en Bickei. Dat het Nederlands elftal zal meer en meer met het stopperspil-systeem vertrouwd maakt, blijkt het duide lijkst uit het spel van Möhring, die, zich eenmaal aan de methode aange past hebbende, veel vrijer gaat spe len en niet alleen zijn verdedigende taak voortreffelijk vervult, maar zich ook gaat wijden aan het voeden van de voorhoede waardoor het werk van beide vleugelhalfs niet weinig wordt verlicht. Dit heeft niet alleen een gunstige invloed op de midden linie en de achterhoede, waarin ons inziens naar een vervanger van v .d. Linden moet worden uitgekeken, maar ook de voorhoede kan zich vrijer bewegen, vooral de twee bin- r.enspelers, van wie Rijvers uitblonk en met zijn switches en zijn voortdu rend zwerven over het gehele terrein, de Zwitserse achterhoede, die toch werkelijk van grote internationale klasse is, in verwarring bracht. Tegen Steffen en Gyger zes doel punten, doelpunten van uitstekend gehalte, na merendeels goed opge zette aanvallen, wil toch wel iets zeggen omtrent de kracht van de nieuwe voorhoede, waarin Wilkes uitnemend voldeed op de midvoor- plaats, al zijn wij wel benieuwd wat hy er van terecht zal brengen als hij tegenover een stopperspil komt te staan. Overigens viel het spel in de eer ste helft van onze ploeg niet bijzon der mee. Zwitserland kreeg toen zes hoekschopen toegewezen en Neder land twee. De Zwitsers plaatsten be ter dan de onzen, zij waren ook wat sneller, en zeker zo gevaarlijk, al dient hier aan te worden toege voegd, dat het de linkervleugel der gasten door het slecht opstellen van v d- Linden het wel gemakkelijk werd gemaakt. Na de rust misten wij de snelheid van het Zwitserse elftal van vóór de rust, terwijl nu ook de aanvallen meer in de breedte werden opgezet, met die korte tikjes van man naar man, kenmerkend voor het Centraal Europese spel, waarin ook de hand van de Oostenrijker Rappan te her kennen was. Tekortkomingen waren er zeker ook in het Nederlands elftal. Op v. d. Linden wezen wij reeds. De Vroet speelde zeer verdienstelijk, maar zijn plaatsen was enkele malen beslist slordig enhij moet nog leren in gooien. Van Stoffelen aan de andere kant debuteerde uitstekend in dit milieu, maar hij hoede zich voor in dividueel spel. Sneller de bal afge ven bevordert het tempo en het ver rassend element, factoren, welke de grondslag vormen van het typisch Hollandse spel met zijn afwisselend kort en open spel, waarvan wij me nigmaal in deze ontmoeting hebben kunnen genieten. Deze waardering houdt tevens in, dat wij over de vleu gelspelers Lensrtra en Drager tevre den zijn, dat van Dijk zich echter nog zal moeten aanpassen in dit milieu en dat Wilkes en Rijvers de beste spelers van het elftal waren. In de achterhoede heeft Schyvenaars een nuttige partij ten beste gegeven, evenals doelman Kr^ak, die het niet gemakkelijk had op dit zware veld. Een tekortkoming was ook het feit, dat na de stand 41, enkele Oranje hemden meenden een show ten beste te moeten geven, met het gevolg, dat de Zwitserss de stand op 42 konden brengen en dat Bickei een strafschop kreeg te nemen, die hij tegen de laf schoot. Ware dit een doelpunt ge worden en het was onbegrijpelijk, dat de Zwitser de penalty miste, dan had hier waarschijnlijk het keerpunt ge legen en zou de uitslag zeker geen 62 zijn geworden. Dit moge een waarschuwing zijn om de zaken, ook bij een flnke voorsprong niet te licht op te vatten. scoorde zelf geen enkele maal, maar had het voornaamste aandeel in alle vijf doelpunten. Lawton en Finney schreven er ieder twee op hun re kening en-Mortensen een Doch de uitdenker en leider van alle succes volle aanvallen was „Matthews, de tovenaar", die de stoutste trucjes uit haalde en door zijn ongelooflijke vir tuositeit zov/el het publiek als zijn medespelers in verrukking bracht. De wedstrijd had een verrassend begin want de Engelse voorwaartsen stoven prompt door de Belgische verdediging heen en Lawnton vond het net voordat er een minuut ge speeld was. De tweede goal van Mortensen was eveneens liet resul taat van fraai aanvalsspel, maar de derde werd door Daenen cadeau ge geven toen hij na een schot van Fin ney de gladde bal uit zijn handen liet glippen. De wedstrijd werd onder zeer on gunstige weersomstandigheden ge speeld. Bij de aanvang scheen de zon nog, maar 5 minuten later was het alsof alle sluizen des hemels ge opend werden want de ene stortbui na de andere ontlastte zich boven het veld, dat zeer zwaar en glad werd. Desondanks hetoben de En gelsen uitstekend gespeeld, en ook de Belgen kunnen op een goede match terugzien. De Engelse League. De uitsla gen van de Zaterdag gespeelde wed strijden luiden: Eerste divisie: ArsenalStoke Ci ty 30; Blackburn RoversGrimsby Town 40; BlackpoolSunderland! 01; Charlton AthleticBurnley 11; ChelseaEverton 31* Derby CountyAston Villa 13; Hudders- field TownWolverhampton W. 01; LiverpoolBolton Wanderers 00; Manch. CityManch. Unit. 00; MiddlesboroughPortsmouth 12; Sheffield Un.Preston Nort~ End 3—1. Tweede divisie; BarnsleyLuton Town 30; Birmingham CityLei cester City 1—0; BradfordSheff. Wednehday 20; BuryWest Ham Un. 12; Cardiff CityPlymouth Argyle 30; Coventry CityFulham 52; Doncaster RoversMillwall 22; New Castle Un.Leeds United 42; Nottingham ForestTottenh- Hotspur 10; SouthamptonChes terfield 30; West Bromwich Alb. Brentford 32. S. J. C. Was de inzet der com petitie vorige week voor S. J. C. zeer goed, de dag van gisteren behoefde hiervoor niet onder te doen, want van de 6 vastgestelde wedstrijden werden er 5 gewonnen en vooral in de laagste regionen met overtuigen de cijfers. Het 2de ontving Teylin- gen 2 en hield de puntjes aan zich door met 52 te winnnen, het 3de trok naar Voorhout, maar verloor daar met 52. De B Junioren speel den thuis, tegen Foreholte B, wel ke met een 60 nederlaag naar huis werd gezonden. De asp. A brachten uit Leiden tegen Docos A een 9—0 zege mee, de asp. B scoorden 12 maal, waartegenover Foreholte B niets plaatsten en onze benjamins wisten een 32 overwonning te boe ken. Warmuncla. De uitslagen zijn: Warmunda aForeholte a 10; Warmunda 3VTL 2 02; Docos 3 Warm'unda 2 11. (Sport in het kort Op 4 en 5 October a.s. worden in Amsterdam de landdagen van de Nederlandse Biljartbond gehouden. 160 Biljarters zullen elkaar in vijf klassen de titels in het landskam pioenschap betwisten. In de hoofd klasse, die kader 35/2 omvat, zullen o.a. uitkomen: Lubach, Teeselaar, Poyck, Weber. Van Rijen en Moyes. De int. Skating Union heeft de data voor de Europese kampioen schappen 1948 te Praag, vastgesteld op 13, 14 en 15 Januari. De landenwedstryd Roemenië Tsjecho Slowakije werd door Tsjecho Slowakije gewonnen met 6—2. Bij de rust was de stand 3-1 voor Tsjecho Slowakije. Dq voetbalwedstrijd Noorwe genDenemarken te Oslo werd door de Denen met 53 gewonnen. Tijdens de wedstrijden om de Grote Prijs van de automobile club de „France" te Lyon is de Franse autorenner Levech geslipt en door de beschermende omheining heen- geschoten. De wagen kwam temid den van de toeschouwers terecht, waardoor twee toeschouwers wer den gedood, zes ernstig gewond en 4 lichtgewond. Levech zelf bleef on gedeerd, Van Vliet won gisteren te Char- lois een sprint wedstrijd voor Sche- rens en Gosselin met 8 p., Scherens 9, Gosselin 10 punten. De Leidse Handbalclub H. V. L. won gisteren met 76 van H. M. S. (Den Haag); H. V. L. II won met 81 van Wings II. Het dameselftal van H. V. L. verloor met 31 van Athene IV.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3