BEPERKTE HERVATTING ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Stichting 1940—1945. Vrijdag avond kwamen circa 40 medewerkers met het afdelingsbestuur van de Stichting 1940—45 in het Raadhuis bijeen om te beraadslagen over even tuele actie in de komende winter. Het plan van het bestuur om een aparte contribuanten-actie in te voe- voqrcn en dan de jaarlijkse collecte te laten vervallen, ontmoette veel te genstand bij de aanwezigen en het bestuur was dan ook genoodzaakt haar plan terug te nemen. Het tweede bestuursvoorstel vond meer instemming. Men wil nog voor het einde van het jaar trachten met een grootse kunstuiting de belang stelling van het publiek voor het werk der stichting op te voeren. Nadere bij zonderheden konden ons nog niet worden verstrekt. Wel zijn wij in staat mede te delen, dat de collecte in de be vrij dings week van dit jaar het zeer behoorlijke be drag van 4135.80 heeft opgebracht. De voorzitter, mr, J. A. de Jong, bracht speciaal dank aan 't wijkhoofd van wijk E (Hazeveld en omgeving) en diens medewerkers, die bijna 800 voor zijn rekening had genomen. Clandestiene slachting. Ambte naren van de Centrale Controledienst deden gistermorgen op aanwijzing, een inval in de slagerij van de heer H. in de Raadwijkstraat alhier en met goed succes.- Na een grondig onder zoek troffen deze ambtenaren, die in samenwerking van de politie optra den, onder de winkel een werkplaats aan met complete slagerij-uitrusting, welke blijkens het aangetroffen vlees diende voor de clandestiene slachting. De inrichting weer er in alle opzich ten op, dat deze werkzaamheden door genoemde H. al geruime tijd moeten zijn verricht. In die ruimte troffen de controluers een heel geslachte koe en een heel geslacht varken aan. als mede nog gedeelte van ander rund. In de winkel trof men aan een ruim kwantum rundvlees aan, dat wel ge stempeld was, doch reeds van een dusdanige kwaliteit was, dat het voor menselijke consumptie moest worden afgekeurd. De betreffende slager is in verzekerde bewaring gesteld. Jubileum. De heer P. Bakker, loodgieter-smid aan de Marthastich- ting, herdenkt Maandag 15 September zijn 35-jarig jubileum. Benoeming. De heer S. Kleijnen- berg, hoofd van de Mathastichting- school alhier is alszodanig benoemd dn Indië (Java). Zijn opvolger is de heer M. v. Binsbergen te Meppel. Opbrengst collecte. De collecte oor „Simavi" heeft opgebracht 1063.54. Distributie van rijwielbanden. In het tijdvak van 15 t/m 20 Sept. a.s. zal in het kantoor te Alphen aan ide Rijn en in de agentschappen tij dens de zittingsdagen gelegenheid worden gegeven tot het afhalen van aanvraagform. voor vervangingsban den t.b.v. personen die voor de laat ste maal 1 of 2 bonnen voor één toer- buitenband hebben ontvangen in één der maanden October 1946 t/m Jan. 1947. Bij het afhalen der aanvraag-, formulieren dienen de TiD.'s van be trokkenen te worden overgelegd. Wanneer deze -form, weer moeten worden ingeleverd, zal bij het afhalen worden medegedeeld. Afhalen Bonkaarten a.s. en jonge moeders gemeente Boskoop. Op onderstaande dagen zal worden over gegaan tot uitreiking van de bon kaarten MD 711/712 t.b.v. a.s. en jon ge moeders woonachtig in de ge meente Boskoop. Voor hen wier ge slachtsnaam begint m. één der letters A t/m H op Dinsdag 16 Sept.; I t/m R op Woensdag 17 Sept.; S t/m Z op Donderdag 18 Sept.; en wel van 9.30 —12 en n.m. 1.303 uur. Gelijktijdig met deze uitreiking zal op de achterzijde van de C.M.-kaart de volgende afhaaldatum worden ge stempeld. Inlevering door winkeliers in de week van 14 tot en met 20 Sept. '47. In de hierboven vermelde week dienen de winkeliers de volgende bonnen in te leveren. Cacao L—02 Div. L12 Div. Rtsb. E 15 -Rtsb. G 15 Brood L01 Brood L02 Brood L03 Reserve L06 Re serve L11 Brood L13 Reserve L—21 Brood Rtsb. E 21 Rtsb. G 21 Coupure X 150 nw. bonnen Boter L—01 Boter L—II Boter 1^-21 Bo ter Rtsb. E 31 Rtsb. G 31 Margarine/ vet L02 Boter Boter L—03 Boter L12 Boter L22 Boter Rtsb. E 32 Rtsb. G 32 Kaas L—01 Div. L04 Reserve L11 Div. L12 Kaas Rtsb. E 36 Rtsb. G 36. Vlees L01 Vlees L02 Vlees 1^-03 Vlees L06 Div. L11 Vlees L12 Vlees L21 Vlees L—22 Vlees Rtsb. E 51 Rtsb. G 51 Coup. X 136 X 161, C 449, C 450. Vleeswaren L01 Vlees L02 Vlees L03 Vlees L06 Div. L11 Vlees L12 Vlees L21 Vlees L22 Vlees Rtsb. E 51 Rtsb. G 51. HILLEGOM Engelsen op bezoek. Het Derby String Orchestra, dat een toürnee maakt door ons land, gaf gisteravond in de Concertzaal van Flora een con cert, waarvoor grote belangstelling bestond. Het programma bevatte com posities van Engelse componisten, Bach's pitno-concert in d mineur en de viool-sojo uit Howell's Eligie. So listen waren Kathleen Watt, pianiste en Edward Dixon, violist. De Burge meester heette het gezelschap wel kom. KATWIJK AAN DEN RIJN Dammen. De uitslagen van de 2e ronde van de Katw. Damcl. K.D.C. waren als volgt: ls'te 10-tal, eerste Bekerwedstrijd G. Varkevisser-A. A. Vooys 0-2, W. Böttcher-H. Koele- wijn 0-2 J-. Laven-J. Schoneveld 0-2. A. Schouten-J. v. Elk 2-0. F. Spie renburg- J. Freke 1-1. 2de 10-tal, pr ij zeilwedstrijd: C. P. Schoneveld-C. de Ruyter uitgesteld. A. Barnhoorn-P. v. d. Eij'kel uitgst. A. v. Delft-A. v. Beelen uitgesteld. Am. v. Beelen-J. Houwer 0-2. J. v. Delft-C. P. Schoneveld; uitgest. 3de 10-tal prijzen wedstrijd: J. Impthorn-A. Hogewoning uitgesteld. C. Zandbergen-A.Cexman 2-0 regl. C. v. Dijk-J. Heemskerk uitgesteld. J. Boezaard-A. Freke uitg. C. Freke- C. v. Klaveren 2-0. Uitgest. part. A. A. Vooys- H. Koele wijn 0-2. F. Spierenburg-W. Böttcher -0-2 J. Freke en H. Koelewijn speelden 3 beslissingswedstrijden om die 3de Beker. Uitslag 2-4 zodat H. Koele wijn beslag wist "te leggen op deze fraai© beker. LISSE Commissie woonruimtewet 1947. Burgemeester en wethouders dezer gemeente stellen de raad dezer ge meente voor om in de commissie van advies ingevolge artikel 8, eerste lid, derde alinea, der woonruimtewet '47 te benoemen de heren G. J. Rands- dorp, E. Scholte, G. Nieuwenhuis, F. J. van Kesteren en M. Hordijk. Schooltandverzorging. De tot nu toe bestaande regeling schooltandver- zorging behoeft wijziging, omdat de normen, waarnaar de vergoeding ver schuldigd is, verouderd zijn. Zoals de regeling thans geldt valt bijna ieder gezin, waarvan kinderen aan de schooltandverzorging deelnemen in de klassebetaling van 1.80 of meer. Het gevolg hiervan zou zijn, dat een grote categorie van deelnemers aan deze zo mooie instelling zich zou la ten schrappen, waardoor de school tandverzorging haar redenen van be staan grotendeels zou verliezen. Om hieraan tegemoet te komen stellen burgem. en wethouders de raad voor om de grondslagen der hef fing te wijzigen. De navolgende nor men worden thans voorgesteld. Bij een inkomen van '2000.is geen bij drage verschuldigd; bij een inkomen van ƒ2001— tot 2600.— ƒ1.20 per leerling per jaar; bij een inkomen van 2601.— tot 3200.— 1.80 per leer ling per jaar en bij een inkomen van f 3201 en daarboven 2.40 per jaar en per leerling. De vroegere grondslagen waren resp. beneden 1200.nihil; van 1200.— tot f1500.— ƒ1.20; van 1500.— tot 2000.— f 1.80 en van ƒ2000.en hoger f2.40 per leerling per jaar. Bovendien is in de verordening ge rekend op een kleine progressie, wan neer meerdere kinderen uit een gezin aan de schooltandverzorging deelne- Jubileum. De heer M. Beijk al hier herdacht een dezer dagen zijn 25-jarig jubileum als bakker in dienst bij de R.K. Coöperatie. Kap. Kamerbeek. Naar wij ver nemen is Kap. Kamerbeek van de St. Agathaparochie, alhier, zodanig on gesteld, dat zijn opname in een zie kenhuis noodzakelijk is geworden. Raadslidmaatschap. Mevr. C. R. K. Christoffersen geb. Schouten heeft haar benoeming tot lid van de raad dezer gemeente niet aanvaardt. Door de voorzitter van het Centraal Stem bureau is thans als lid van de raad dezer gemeente benoemd, de heer H. Capel. Zakenjubileum. De fa. J. P. Be- melman herdacht Zaterdag j.l. haar 40-jarig bestaan der schilderszaak in intieme kring. De heer Bemelman neemt nog steeds aan de zaken der fa. deel. „Draagt Elkanders Lasten". De collecte ten bate van het tuberculose- fonds „Draagt Elkanders Lasten" heeft de mooie som van 385.53 op gebracht. Gepikt. De politie alhier heeft ten huize van de heer J. v. S. een on derzoek ingesteld naar eventuele overtreding van de distributie. Bij dit onderzoek kwam aan het licht, dat hij in het bezit was van vele distributie artikelen en distributiebonnen, o.a. textielpunten, welke hij tegen een te hoge prijs van de hand deed en in distributiebonnen handelde. Verdach te is in verzekerde bewaring gesteld. NIEUWVEEN R.K.S.V. Nic. Boys. Onder voor zitterschap van de heer L. v. Vliet, kwam Nic. Boys in een jaarvergade ring in haar sportcafé bijeen, In zijn openingswoord memoreerde spreker de belangrijkste gebeurtenissen uit het afgelopen jaar, wijdde speciaal een woord aan het vertrek naar In dië van enkele leden en spoorde de leden aan regelmatig in contact met hen te blijven. Uit een zeer uitge breid jaarverslag van de heer van Trigt, blijkt dat het een zeer bewo gen verenigingsjaar geweest is en dat met ups and downs toch een goede toekomst tegemoet kan wor den gezien. Een hartelijk applaus bevestigde de denk van de leden. Het financiëel overzicht was niet zo gunstig als het vorig jaar doch te genslagen in de afgelopen compe titie en de hoge reiskosten hebben baar invloed doen gelden, De ont- vansten bedroegen f 3.197,-, terwijl de uitgaven f 3.344,- bedroegen. Het nadelige saldo kon nog worden ver< haald op het voordelige saldo van het vorige jaar, hetgeen nu nog f 489,- bedraagt, zodat de vereni ging nog niet noodlijdend is, Hierop deelde de penningmeester nog mede, dat de achterstand van de contribu tie igeheel was weggewerkt. De voor zitter dankte de penningmeester en verzocht de heren P. Uytiewaal en W. de Groot Cz, de kascommissie te vormen. In verband met de nog lopende schorsingen in het bestuurs apparaat werd op voorstel van de voorzitter de verkiezingen uitge steld tot een volgende vergadering. Inzake training werd besloten, dat deze door de leden zelf zal wor den beoefend. Met de leiding werd belast L. Lebesque geassisteerd door C. A. Egberts. In het voorjaar zal weer een beroepstrainer worden aangezocht. De plaateen voor de in terlandwedstrijd zullen worden ver loot onder bestuur en de elftallen. Gezien de uitgave van het clubblad werd op voorstel van het bestuur de contributie met tien cents per week verhoogd. In de elftalcommissie wer den benoemd de heren; J. V. Ange- vaare, voorzitter, P. Th. Heemskerk, seer, en A. Hilders lid. Aan de leden werd opdracht gegeven om voor 20 Sept. as. hun pasfoto's bij de ver. secr. in te leveren voor de invoering van de identiteitskaarten. In enkele woorden van welkom werd de Weleerw. heer J. P. M. van Adrichem door de voorzitter als Geest. Adv. geïnstalleerd. De G. Adv. verzocht de leden zich vooral te on-, derwenpen aan leiding en wees hier bij op de moeilijke taak van bestuur der van een sportvereniging. Veel belangrijker dan een goede plaats op de ranglijst, aldus spr., is dat wij kun nen zeggen; wij hebben prettig ge speeld en de belangen van onze R.K. Sportvereniging hoog gehouden. De heer Angevaare richtte zich als voorz. van de elftalcommissie tot de leden en dankte voor het in hem ge stelde vertrouwen. Nadat de rond vraag ruime gelegenheid bood voor de verschillende aangelegenheden, en de voorz., alle vragen had beant woord, sloot de voorz. met dank aan allen voor de aangename medewer king. OUD-ADE Voetbalwedstrijd. Op initiatief van het zeer actieve bestuur van de R.K.S.V. ,,V.V.O." zal morgenmid dag om 2 uur op het sportveld een voetbalmatch gespeeld worden door twee elftallen, samengesteld uit vete ranen. Gezien het enthousiasme, wel ke de meeste van hen tonen bij de andere wedstrijden en het zo dikwijls.' wijzen op de fouten, gemaakt door de jongtwen, kunnen ze nu Zondag laten zien hoe het dan wel moet en het be looft ongetwijfeld een mooie middag te worden, vol spanning en variaties. ROELOFARENDSVEEN Ledenvergadering D.O.S.R. Na opening door de voorz. de heer P. de Koning en voorlezing der gebrui kelijke notulen, vond voor ruim 50 leden de installatie van de nieuwe Geestelijke Adviseur de Weleerw. kap. G. J. Groen, met een korte in stallatie rede plaats. Hierna richtte de geestelijke advi seur zich tot zijn sportvrienden, en hoopte vele malen bij de sportver richtingen tegenwoordig te zijn. Te vens verwachtte spr., dat deleden der vereniging zich steeds sportief zouden gedragen, en dat door goede training, de vereniging een ongeken de hoogte zou bereiken. Na enkele mededelingen o.a. dat er 25 kaarten voor de voetbalwed- strijd Nederland-Zwitserland) be schikbaar waren voor de leden en dat er deze winter een voetbalfilm vertoond zou worden, volgde na en kele geanimeerde besprekingen, op de gebruikelijke wijze sluiting. STOMPWIJK „St. Deus Dedit". In café Geyl- wijk hield „St. Deus Dedit", afdr Stompwijk, een gewone ledenver gadering, De voorz., de heer Chr. Bolleboom, opende de vergadering met het gebed voor de nieuwe ge meenschap en heette alle leden welkom. Direct hierna werd een be gin gemaakt met de afwerking van de agenda. De notulen van de vo rige vergadering, voorgelezen door de heer. H. Droog, werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Bij het punt ingekomen stukk wérd gesproken over het C.A.O. in het dorsbedrijf en de landbouwcur- sus. In verband met de verloting van overalls zette de voorzitter een bij de leden heersend misverstand recht, waradoor 'het bestuur hoopte, de praatjes over het bestuur de kop te hebben ingedrukt. Het feit, dat de afd. Stompwijk geen oliegoed, laarzen en banden kreeg toebedeeld door de Stichting van de Arbeid, komt hierdoor, dat het kringbestuur bij de distributie de afd. Stompwijk als niet-zelfstandig heeft beschouwd De geestelijk adviheur N. v. Paa- schen hield een korte toespraak, waarin 'hij de led aanspoorde trouw naar de vergaderingen te ko men en hun werk te stellen onder Gods hoede. Bij de rondvraag werd nog geïn formeerd naar de overbruggingsre geling en het werken ip Zaterdag middag bij de boeren. Bijna 50 pet. van de leden liet ver stek gaan op deze avond. Het be stuur vertrouwt er op, dat bij de volgende vergadering alle leden aanwezig zullen zijn. TER-AAR KRING „DE VENEN" L.T.B. Nu voor vele tuindersbedrijven in de Veenstreek de omstandigheden zeer moeilijk zijn geworden, is door het kringbestuur van de Kath. Land en Tuinbouwbond een vergadering belegd, om zich te beraden op welke wijze effectieve hulp verkregen kan worden. Wat moet er gebeuren? De ze vraag beheerste de langdurige ver gadering. De belangstelling was groot in velerlei kringen. Zo waren aanwe zig, o.a. de heer Kampschöer, voorz. L.T.B. in het Bisdom Haarlem, ir.' Kromwijk, secr., de heren Groen en v. d. Weijden, leden der Tweede Ka mer, de burgemeesters van Alkemade, Leimuiden, Uithoorn, de burgemees ter van Ter Aar werd vertegenwoor digd door weth. Volgering. Verder ir. v. d. Helm, rijkstuinb. consulent, J. Salman, lid Stichting v, d. Landbouw, directeuren en besturen van de vei lingen Roelofarendsveen, Ter Aar en Vinkeveen; verder de besturen der L.T.B.-afdelingen uit de omtrek e.a. Wegens verhindering van de voorz. der kring, de heer C. Huigsloot, was de leiding van deze vergadering in handen van de heer J. Volgering. Na een welkom aan de aanwezigen noemde spr. het teleurstellend dat zo spoedig na de bevrijding deze verga dering nodig is. De uitkomsten in vele bedrijven zijn zo slecht, dat vele in grote moeilijkheden gekomen zijn. Spr. gaf enige punten aan die tot verbetering zouden kunnen lelden o.a. sociale voorzieningen als kinder bijslag en" consumentencrediet, vooral echter een toeslag op de producten op basis van de vastgestelde kostprijs. Verschillende sprekers behandelen nu deze kwestie. Van de zijde der Veilingen worden cijfers genoemd die steile illustreren de ongelofelijk slech te uitkomsten. De heren Groen en v. d. Weijden verklaren, dat deze zaak ook reeds in de Kath. Kamerfractie ter sprake is geweest. Op hun medewerking mag gerekend worden. Door het wegvallen van het leveringscontract van groen ten aan Duitsland zijn de tuinders ge dupeerd. Export kan niet gemist wor den. ook niet uit een oogpunt van algemeen belang. Op het critieke mo ment heeft de Regering zich hiervan echter niets aangetrokken, en liet de tuinders zelf voor de moeilijkheden zitten, en daarom heeft de Regering nu een plicht te vervullen. Een en ander zal echter ook weer moeilijk heden met zich brengen, omdat niet in alle tuinbouwstreken de uitkom sten zo onbevredigend zijn. De heer v. d. Weijden pleit er voor, dat ook de gemeentebesturen een adres rich ten aan de Regering, waarbij aange drongen wordt op verbetering. Weth. Volgering verklaarde, dat het gem.- bestuur van Ter Aar desnoods per soonlijk zal pleiten voor verbetering. Nog verschillende andere gezichtspun ten komen naar voren als verandering van het bedrijf. Dit punt is echter voor hulp op korte termijn onge schikt en bovendien wordt er op ge wezen, dat de bedrijven hier niet zo conservatief zijn als men wel eens wil suggereren. De heer Kampschöer stelt voor een commissie samen te stellen waarin ook de gemeentelijke autoriteiten zitting hebben, alsmede deskundigen op tuin bouwgebied die de zaak zeer ernstig cp korten termijn in studie zal ne men en aan de Regering een gedocu menteerd rapport zal doen toeko men, om haar op de hoogte te bren gen en dit zo nodig mondeling zal verdedigen. Dit voorstel is door de vergadering aanvaard en is positief resultaat van deze uitgebreide besprekingen. De voorz. hoopt, dat deze commissie er in zal slagen goede resultaten te ver krijgen. Hoofddoel zal eerst zijn po gingen in 't werk te stellen om een toeslag tot 70 80 pet. der kostprijs te verkrijgen. VOORHOUT Waterleidingbedrijf. Naar ons is medegedeeld moeten in het ver volg alle aanvragen voor aansluiting op het net van de waterleiding in Voorhout, Noordwijkerhout en het buurtschap de Zilk, tevens klachten uit dit rayon gericht worden aan de Administrateur van het Waterlei dingbedrijf te Voorhout, Heren straat 71. Winkelsluiting. Behoudens spe ciale uitzonderingen, is het verbo den buiten de hierna te noemen uren, een winkel voor het publiek' geopend te hebben, of de straatver koop uit te oefenen: Van 1 April tot 1 October van Maandag tot en met Vrijdag van 5 tot 19 uur, 's Zaterdags Van 5 tot 20 uur. Van 1 October tot 1 April van Maandag tot en met Vrijdag van 5 tot 18 uur 's Zaterdags van 5 tot 19 uur. Kappers, barbiers en fotozaken mogen voor werkzaamheden steeds tot 20 uur geopend zijn. De fruithan delaren mogen op Zondag van 10 tot 2 uur hun winkel voor verkoop geopend hebben. De verplichte openstelling van winkels is komen te vervallen. WARMOND Concert. De R.K. Muziekvereni ging „St. Matthias" geeft hedenavond om 8 uur haar laatste zomerconcert cp de gemeentelijke muziektent. Men wordt verzocht het concert (riet te verstoren, «door tijdens de uitvoering nodeloos luid te spreken of door hinderlijk lopen de aandacht van het luisterend publiek af te lei den. ZOETERMEER Distributie. Maandag a.s. wor den de bonkaarten uitgereikt voor de letters M. t.m. Q. Voetbalprogram. Het program ma voor a.s Zondag luidt: DWO 1 SHC 1, 2.39' uur; RIA 3—DWO 2. 12 uur; Wit Blauw R.K. jun.—DWO- jun. A 3.45 uur. DSO—VVP, 2 uur; DSO 2—Voorburg2 12 uur; DSO 3 Postalia 3, 1 uur; Paraat 4DSO 4. LEIDEN ZILVEREN JUBILARISSEN AAN DE R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. De heer F. A. M. Griindemann begiftigd met pauselijke onderscheiding. Het was vandaag feest op de R.K. Vakschool voor Meisjes aan het Gal gewater. De heer F. A. M. Griinde mann herdacht zijn 25-jarig bestuurs lidmaatschap, terwijl de dames C. Kramers en G. Schenck tevens hun zilveren jubileum vierden als lerares. Vanmorgen om 9.15 uur werd tot intentie der jubilarissen een plechtige H. Mis opgedragen in de kapel van de R.K. H.B.S. aan de Mariënpoel- straat. De H. Mis werd gecelebreerd door de zeereerw. heer pastoor R. Smitz O.F.M. met de zeereew. heren rector Standemeyed als diaken en pater O'udejans O.F.M. als sub diaken. Tegenwoordig was de inspec- trice van het nijverheidsonderwijs mej. Michels en de oud-directrice van de R.K. Vakschool mevr. v. Oerle-Nip- per, verder het bestuur, directrice, leerkrachten en leerlingen van de school en familie van de jubilaris en de jubilaressen. Hierna was er feestelijk ontbijt. Na afloop had de officiële huldiging plaats. Op deze bijeenkomst heeft pastoor Smitz medegedeeld, dat den heer Griindemann, die 25 jaren lang zijn krachten heeft gegeven aan de R.K. Vakschool, waarvan 10 jaar als pen ningmeester, door Z. H. de Paus is ge schonken het gouden erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Baggerwerk Spoorhaven. In verband met het uitvoeren van baggerwerk in de Spoorhaven te Leiden zal het verkeer over Rijks weg no. 11 van het Rijkswegenplan 1938, gedeelte Haagsche Schouw Leiden, gedurende het tijdvak van 1520 September a.s. des nachts van 0 tot 6 uur voor al het verkeer ge stremd zijn. T.B.C.-SPELDJE OP 17 SEPTEMBER. 17 September 1944 begon de spoor wegstaking en daarom is de 17e Sep tember voor het spoorwegpersoneel een bijzondere gedenkdag. De inzet „mede te werken aan de bevrijding van ons land" werd met succes bekroond. De staking bracht vele levens in gevaar en eiste vele slachtoffers. Na de staking moest het personeel nieuwe offers brengen doch nu voor een heel ander doel. n.l. de wederopbouw van de Spoorwegen. In beide gevallen heeft het spoor wegpersoneel zich van zijn beste kant laten zien en heeft het van alle zij den ook officiële lof geoogst. De spoorwegtuberculose-vereniging, welke vereniging het personeel en zijn gezinnen steunt bij- tuberculose en welker taak door de grote uitbrei ding dezer ziekte gedurende de oorlog zo zeer verzwaard is, meende deze dag te moeten bestemmen voor het houden van een collecte ten bate van baren patiënten en besloot die dag aan de reizigers en het spoorwegper soneel een t.b.c.-speldje te koop aan te bieden voor en op de stations. Zij is ervan overtuigd, dat velen met genoegen zullen tonen, dat zij het werk van het spoorwegpersoneel waarderen en daarom de t.b.c.-lijders onder hen en hun gezinnen willen steunen. Het adres der vereniging is Malie singel 38 te Utrecht. Haar gironum mer is 109035. Concert. Het gemeentelijk Plant soen concert, te houden op "Woensdag 17 Sept. a.s. aanvangende te 8 uur, en uitgevoerd door de Ohr. Muziek vereniging „Athalia" (directeur G. Dik), luidt als volgt: 1. Koraal 150; 2. Day of Triump. mars. Frits Jakma; 3. Le Calife de Bagdad, ouverture de Boildiev Gustave Cornetz; 4. Stead- fortstand True, mars, G. Feike; 5. Wiener Burger Walzer; 6. De Resi dentie, mars, Willy Schootenmeier; 7. Klompendans uit de Opera Zar und Zimmermans Arr. A. Dreissen; 8. Fantasie Les Saltinbariques Opera L. Ganna Arr par G. Meister; 9 Death or Glorie, mars, R. B. Hall; 10 Spear mint, mars, D. Turine. Sluiting Wil helmus. RECHTZAKEN BIJZONDER GERECHTSHOF. Berouw. De predikant, ds. P. D. Kuiper uit Sassenheim, kon verkla ren, dat de timmerman A. Nieuw koop uit die gemeente een echte idea list is, en nu berouw heeft van het feit, dat hij bij de N.S.B. was gegaan. Daar was het zelfs niet bij gebleven, want N. sloot zich aan bij de land wacht en deed mee aan de strijd te gen de geallieerden. De proc. fiscaal, mr. Braun, herinnerde er aan, dat men voor dergelijke mensen kort na de bevrijding eigenlijk de doodstraf had verwacht, doch het nu wat is verwaterd. De eis luidde twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek preven tief. De raadsman, mr. W- C. v. d. Brink, bepleitte een psychiatrisch rapport, of een straf gelijk aan pre ventie, en anders plaatsing in een werkinrichting, omdat verdachte wer ken wil. HAAGSE RECHTBANK. Rijwieldief. De kok J- van G. pleegde rijwieldiefstal in Leidschen- dam, waar van mej. Boers de fiets werd gestolen. Volgens het rap port is verdachte verminderd toere kenvatbaar, en op grond daarvan vroeg de Officier zeven maanden ge vangenisstraf met aftrek van pre ventief, en ter beschikking stellen van de regering. HAAGSE POLITIERECHTER. Zwart vlees. De hotelhouder A. W. K. te Noordwijk aan Zee wilde zijn gasten graag een extra stukje vlees verschaffen in het seizoen, en had hiertoe de kans gegrepen om zwart vlees te kopen. Daarvoor eiste de Officier thans vier weken gevan genisstraf. De politierechter veroor deelde tot ƒ50.boete of 25 dagen hechtenis, en voorwaardelijk twee maanden gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. De hulp bij slachten. N. J. N. te Sassenheim was hulp geweest bij clandestien slachten. De slagerij was zijn beroep niet, maar hij was door een kennis overgehaald, en dat wil de de Officier met zes maanden ge vangenisstraf doen volgen. De rech ter veroordeelde tot drie maanden gevangenisstraf. Van de familieDe fabrieks arbeider J. v. E. te Leiden had van een familielid kammen gekocht, en maakte zich aan heling schuldig, om dat de kammen gestolen waren. De Officier vorderde een maand gevan genisstraf, omdat wanneer er geen helers zijn, er ook minder stelers ko men. Het vonnis werd vier weken gevangenisstraf. Verboden vervoer. Het was aan E. P. te Sassenheim wel bekend, dat het niet in orde was met het vrachtje dat hij vervoerde; het was vlees af komstig van een clandestiene slach ting. Het risico dat hij genomen had, wilde de Officier vergelden met vier maanden gevangenisstraf. De politie rechter veroordeelde tot twee maan den gevangenisstraf. Clandestien slachten. De slagers knecht W. C. V. te Voorhout wilde wel iets extra's verdienen en daar toe ha'd hij op verzoek van een rela tie, clandestien een koe geslacht. De Officier wilde daarvoor vijf maanden gevangenisstraf opleggen. De rechter zag verzachtende omstandigheden en veroqrdeelde tot twee maanden ge vangenisstraf. van ons taxi-bedrijf per 15 SEPTEMBER a.s. van 7 uur tot 24 uur TELEFOON 22444 WEERSVERWACHTING S KOELER. 8 o Matige tijdelijk krachtige wind g tussen Zuid-West. Aanhankelijk g o vrij veel bewolking met plaatse- o o lijk enige regen, later weer op- g klarend. Koeler, oooooooooooooooooooooooooooooooooo (Berichten, opgenomen in een ge deelte van ons vcrig nummer). LEGERBERICHT NEDERLANDS LEGER- V COMMUNIQUé. Volgens het Nederlands legercom muniqué hebben de republikeinen in de loop van 10 September 52 maal de order tot staking van het vuren geschonden. Verschillende malen zijn Nederlandse posten aangevallen. Op verschillende punten op Java en Sumatra vinden zuiveringsacties plaats. Een aanvulling op het Nederlands legercommuniqué maakt melding van talrijke saboteringen van bruggen en van ondernemingen, vooral in de gebieden rondom Madjalengka (West-Java), Salatiga, Banjoemas en Tegal (Midden-Java) en bij Dje.n- ber, Pasoroean en Malang (Oost- Java). De Nederlandse verliezen bedroe gen gisteren 2 gesneuvelden en 19 gewonden. IN ZEE VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 19 00 uur waagde de 34-jarige C. H. Parlevliet, woonachtig aan de Vinkenlaan te Wassenaar, zich bij het zwemmen te ver in zee. Op een afstand van on geveer 200 meter uit de kust riep hij om hulp. De heer W. van Muiken uit Voorschoten, die hem achterna ging, gelukte het hem uit zee te halen. Kunstmatige ademhaling werd ge ruime tijd toegepast, echter zonder resultaat. BONAANWIJZING RIJWIEL BANDEN VOOR EERSTE MONTAGE. Het C.D-.K. deelt mede, dat t.m. 30 September a.s- op de bonnen A01, A06, A16 en A21 van het inschrij- vingsbewijs voor eerste verstrekking van rijwielbanden, per bon één toer- buitenband kan worden gekocht. Voorts zal men op de bonnen B01, B06, BI6 en B21 van genoemd in- sohrijvingsbewijs één toerbinnen- band kunnen kopen. Op bovenge noemde bonnen kan rechtstreeks worden gekocht. Inwisseling bij de distributie dienst tegen bandenbon nen is niet nodig. POSITIE NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. Alhena, RotterdamBuenos Aires, 11 Sept. te Rio de Janeiro. Amsteldijk, 11 Sept. van Londen via Antwerpen naar Rotterdam. Blommersdijk, Rotterdam—Ant werpen, 12 Sept. pass. Vlissingen. Delftdijk, 10 Sept. van San Fran cisco naar Vancouver. Edam, 12 Sept. van New York te Rotterdam. Kedoe, HavreRotterdam, 11 Sept. 23 uur van Antwerpen; 12 Sept. 4.05 Vlissingen gepasseerd. Kota Inten, RotterdamBatavia, pass. 12 Sept. 1 uur Perim. Utrecht, RotterdamBatavia, 11 Sept. 19 uur van Lissabon. Veendam, pass. 11 Sepa. Bishop Rocks; wordt 13 Sept. v.m. van New York te Rotterdam verwacht. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 12 Sept. Groete. Bloemkool IA 86—129, id. I 50114, idem II 1780, idem III 17—25. waspeen I f 5—15.25, idem II 4.756.75, bospeen 115, herebonen 83115, snijbonen 6 41, pronkbonen f 3138, groene- kool 1017, gelekool 1314, roodekool 4—12, andijvie 3041, kroten I 67, idem H 44 25, sla 514, selderie 1.403.70, pe terselie 1.10—2.20, sla I 5—14, idem II 3>8. ROELOFARENDSVEEN. 12 Sept. Groente. Augurken fijn 17.255, f ij n_ baster f 7.507.75, baster 4.550, grof 3.bommen f 0.50'1.00 per 25 kg.; snijbonen 3.806,40, kas- snij,bonen 9.4011.60, dubb. stam- bonen 9.30, pronikbonen 1.60 3.80 per 10 kg.; kropsla 1.6020. andijvie 828, komkommers 4 15, peen f 67, tomaten A 2642, idem B 25—40, idem C 16—30, idem CC 16.idem bonken 14 20, meloenen 1253 per 100; aard beien (2e oogst) 3559 cent per doosje. Bloemen. Rayonant: wit 414 cent, lila 515 cent, geel 515 cent, amber 616 cent; September: wit 926 cent. geel 732 cent; Engels bruin 1934 cent, Douglas 922 ct., Goldflinder 3038 cent, Utopia 17 37 cent, Dwerkasters 616 cent, En kele Asters 417 cent, Dubbele As ters 829 cent, Dahlia's 634 cent, Anjers 511 cent, Scabiosa 712 cent Gladiolen 1333 cent, Lelie White Superior 19 cent, Am. Anjtrs 0.50—1.10, Pot Chrysanten 35—63 cent, snijgroen 3841 cent.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4