Laagwater Nederlands kampioen in de Drakenklasse MAANDAG 8 SEPTEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT alphen aan den rijn Na enig verkennen, beginnen de Leidenaars de aanval, doch voorlo pig wordt erger voorkomen. Onge veer op de helft van het eerste speel- gedeelte, geeft Tijssen zijn club de leiding, doch onmiddellijk daarna maakt van Zwieten met een mooi schot de stand gelijk. Steeds weer ko men de Zijl-spelers terug, tegenstand in het veld hebben zij vrijwel niet en keeper Gesman moet ontelbare scho ten stoppen. In de tweede helft 'brengt van Egmond de stand op 12; uit een strafworp (foutieve beslissing van scheidsrechter Jansen?) wordt het dan 13, terwijl kort voor het einde Kraayenbrink er 14 van maakt, met welke stand het einde komt. GOUDEN ECHTPAAR L'AMIEAARTMAN. Op Woensdag 17 September zal het voor het echtpaar Petrus L'Amie en Cornelia L'Amie-Aartman, Pieter Doelmanstraat 13. (achter bakker v. d. Helm) een bijzondere gedenkwaar- 1 dige dag zijn. Die dag is het n.l. 50 jaar geleden, dat man en vrouw in de echt werden verbonden. Hij telt 77 en zij bijna 75 lentes. De man is ge boren in Roelofarendsveen en de vrouw in Ter Aar. Bijna 50 jaar woont het in Alphen aan de Rijn. Het gouden echtpaar bezit 4 zoons en 1 dochter, waarvan er één te Leiden en de anderen hier wonen. Het mo- rendeel van zijn werkzaam leven be steedde hij bij de firma Oosthoek N.V. Beide oudjes zijn nog vitaal. De man knutselt nog ijverig en de vrouw ver richt haar huishoudelijke bezigheden iedere dag nog met lust. Hun -dage lijkse bezigheden wisselden ze af en toe nog af wat wandeltochtjes, zodat er men recht kan worden gezegd, dat ze hun levensavond nog niet.in „rust" genieten. Katholiek Thuisfront. Zondag middag en -avond hield Katholiek Thuisfront van Alphen aan de Rijn in de Sint-Josephzaal een voorlich- tings- en propaganda-bij eenkomst. Beide keren was de belangstelling groot. Werd er des middags slechts een enkele films vertoond over de strijd en het leven der Nederlandse solda ten in Indië, des avonds sprak boven dien nog Aalmoezenier Majoor Groe nendijk, na een korte inleiding van oe heer J. van Niekerk, in duidelijke taal over het waarom en waartoe van het leger, het leven en de opvoeding in het militair-verband, de discipline en zin voor tucht en orde die in dienst worden aangekweekt, en toonde aan, hoe bij de soldaten het bewust ge loofsleven wordt wakker geschud. Spr. belichtte ook het werken van de aalmoezeniers midden in het eigen levensterrein der soldaten en her dacht hen die momenteel in moeilij ke omstandigheden in Indië hun va derlandse plicht vervullen, inzonden heid hen, die bij deze plichtsbetrach ting hun leven hebben geofferd. Spr. besloot met de verzekering, dat al deze offers gebracht zijn voor een heilige zaak, recht en orde te herstel len in een land, waat wij, Nederlan ders, de zwaarste verplichtingen heb ben. De heer Fr. v. Leeuwen sprak een dankwoord en spoorde de aanwezigen aan het werk van Kath. Thuisfront op alle mogelijke manieren te steunen en gaf als één der middelen op, zich te abonneren op het eigen weekblad „Thuisfront-Galm", dat de jongens in Indië gratis wordt toegezonden. De voor de verzorging van kath. militairen gehouden collecte in de zaal, bracht 138.— op. Voetbal. Zaterdagmiddag speel den de Alphense Boys en Alphia een wedstrijd op 't Boys-terrein, bedoeld als laatste oefening voor de compe titie. Door de hardheid waarmede ge speeld werd, ging er van dit doel veel verloren. Alphia won tenslotte met 21 door dat het juist iets harder speelde dan de thuisclub. AlphenD.O.S. 33. Alpheh ontving Zondag op haar terrein een sterke combinatie van D.O.S. waarin verschillende spelers van het eerste elftal der Utrechtse kanarie's waren opgenomen. Voor deze ontmoeting bestond grote belangstelling van de zijde van het publiek. Zowel Alphen als D.O.S. speelden het stopperspil- systeem op uitstekende wijze. Dank zij prima doelpunten van de Utrecht se middenvoor, van Leeuwen, v. Heij- ninge'n en Tuinenburg werd het 31. De Alphense achterhoede, die er ook prima ,,in" was kon de druk even wel niet" houden en met een tweetal kogels moest Goedhart toestaan, dat de stand toch nog weer gelijk werd. Oranje-Wit—A.R.C. 1—4. De Al- phenaren'hebben kans gezien de eer ste competitiewedstrijd in een goede 41 overwinning om te zetten. Van Muijen toonde zich in de voorhoede wel bijzonder actief en schotvaardig, door niet minder dan drie doelpun ten voor zijn rekening te nemen, daarna maakten de gastheren 31. Kort voor het einde wist v. Egmond de stand op 41 te brengen. Schoolwedstrijden en Clubkam pioenschap. Zaterdag j.l. werden in het Alphens zwembad de clubkam pioenschappen van A.Z.C. verzwom- men, terwijl de Gem. Comm. voor het schoolzwemmen het programma voor de jeugd aantrekkelijk had gemaakt door het organiseren van schoolwed strijden. De reeds wat ouder wordende Koen v. d. Bijl, de man waar heel A. Z.C. om draait, deed het nog steeds goed en zowel op de 50 m. crawl als bij schoolslag en rugzwemmen kon hij geen concurrenten vinden. Gon- nie v. d. Bijl werd clubkampioene op de nummers borstcrawl en rugzwem men dames, terwijl Corie v, Leeu wen de 50 M. schoolslag voor haar re kening nam. Deze laatste, nog jeugdi ge zwemster, wekt schone verwach tingen voor de toekomst. Het programma werd besloten me' twee polo wedstrijden. Men mag zich terecht afvragen, hoe het mogelijk is dat ditzelfde A.Z.C. I kampioen van haar afdeling heeft kunnen worden. Dit keer tenminste deugde er niet veel van. langeraar ..Altior". Onder grote belangstel ling is de jaarvergadering gehouden van de R.K. Voetbalver. Altior". De voorz. G. D. Verhoef richt bij de ope. ning vooral 'n hartelijk welkom tot Rector Vester en de Geest. Adv. ka pelaan Tweehuiijsen. De secr. B. Akerboom mocht voor zijn keurig verzorgd jaarverslag een hartelijk ap plaus in ontvangst nemen. De voorz. releveert in 't kort de verbeteringen, welke tot stand zijn gekomen, zoals de kleedkamers en het aanbrengen wasbekkens. Hierdoor is het comfort voor dé spelers belangrijk verbeterd. Ook moet de voorz. nog een klacht laten horen over de beta ling van de contributie. De leden wor den verzocht, dit zo enigszins moge lijk, wekelijks te doen. Verder wordt mededeling gedaan dat de elftal-com missie der Junioren bestgat uit de heren L. van Tol, J. v. d. Pijl en P. van Zaal. Nu is het woqrd aan Rector Vester, die in een gloedvol betoog de sport in het algemeen en de voetbal sport in het bijzonder onder de loupe nam. Menige nuttige les werd gege ven, hoe men zich als sportman hééft te gedragen. De kath. sportman moet in al zijn gedragingen vooral ook prin cipieel zijn. In de kleedkamer en op 't veld elkaar tot voorbeeld wezen. Vervolgens zet de eerw. spr. het doel der K.N.SB, uiteen. Ook de Junioren krijgen nog een apart lesje, hóe zij zich gedragen moeten, vooral ten op zichte van hun leiders*. Een dankbaar applaus volgde op deze mooie uiteen zetting en de voorz. en de heer Bergs- ma dankten voor deze rede. De pen ningmeester P. van Zaal wist na veel ontvangsten en veel uitgaven toch nog een mooi batig saldo over te hou den. De voorz. wees er echter op, dat r.onbelangrijke uitgaven gedaan moe- ten worden. „Altior" houdt zich dus nog steeds aanbevolen v. steun der financiën. De Elftal-Commissie werd ;ecompleteerd door de verkiezing van Ie heren Cor Versluis en G. v. d. Hoorn. De heer Bergsma dankt de voorz. voor alles wat hij steeds voor de vereniging doet; Vooral ook door de verzorging van het courantje „Al tior Nieuws". De spelers moedigde hij aan om in de komende competitie hun uiterste best te doen. De voorz. sprak nog dankwoorden tot de sportredac teur van de Volle Aar", de heer A. Hoogervorst, die op zo voortreffelijke wijze zorgt dat onze jongens in Indo nesië op de hoogte blijven van het wel en wee van „Altior". Na de rondvraag sluit de voorz. deze pret tige vergadering. „Altior" gaat met moed en vertrouwen het nieuwe sei zoen in. leidschendam Hooiberg in brand. Gistermiddag^ om 4 uur ontstond een hevige brand in de hooiberg van de veehouder v- Vliet, aan de Veursche straatweg. De brandweer, o.l.v. hoofdbrandmeester v. Eyk, bestreed het vuur met 3 stra len. Aanvankelijk dreigde ook de boerderij, welke op slechts VA meter afstand- van de hooiberg af stond, een prooi der vlammen te worden, doch door het optreden der brand weer kon erger voorkomen worden, hoewel het ruim drie uur duurde voordat men het vuur meester was. De brand is veroorzaakt dor kinderen van de buren, die in de omgeving van dé hooiberg met vuur speelden. Wandelsucces. De transportco lonne van het Roode Kruis heeft bij de te Rijswijk gehouden Niwin-wan- deltocht de eerste prijs behaald, Zwemsucces. Bij de gehouden zwemwedstrijden in het zwembad over 1 K.M. afstand hebben allen het stichtingsdiploma behaald n.l. 67 da mes en 37 heren. 1 deelnemer moest wegens kramp de strijd opgeven. lisse Harddraverij. Naar wij verne men zal op 18 Oct, op het Gemeen telijk Sportpark een harddraverij op de 800 m. worden gehouden. F. R. J. Knetsch. Naar wij offi cieus vernomen hebben zal de heer F. R. J. Knetsch lid van de gemeen teraad voor de P. v. d. A. zich in de naaste toekomst gaan vestigen in de Verenigde Staten van Amerika. roelofarendsveen R.K. Sportver. D.O.S.R. Mochten wij vorig jaar de inzegening van een eigen terrein bijwonen, thans is dit sportveld voltooid met een modern ingerichte kleedkamer. Nadat door de voorzitter van D.O S.R. de heer P. de Koning, een dankwoord aan allen die de bouw hiervan mogelijk gemaakt hadden, uitgesproken was, werd door de G.A. kap. Groen de kleedka" mer plechtig ingezegend. Hierbij wa ren o.m. tegenwoordig de burgemees ter van Alkemade en de géfti.-secr. de heer W. van Harteveld, de ere voorzitter van D.O.S.R., de heer C. Böckers en vele genodigden en be langstelenden. De muziekver. ..Lief de voor Harmonie" maakte hierna een rondgang over het geheel met Over de wedstrijd D.O.S.R.D E.M. •het volgende: Wij geloven wel, dat het nieuwe experiment, met een ge heel uit jonge spelers bestaande voor hoede, als geslaagd beschouwd kan worden. Alleen de midvoorplaats was beslist zwak te noemen. Nadat de rust met blanco stand was ingegaan, kregen wij na de hervatting hetzelf de spelbeeld. Over en weer goede aanvallen, maar voor beide partijen geen doelpunten, zodat het einde nog steeds met blanke stand geen beslis sing had gebracht. Na verlenging met hetzelfde resultaat, werd met het nemen van doelschoppen de wed strijd in het voordeel van D.E.M. be slecht en kwam deze daardoor jn het bezit van de prachtige beker. Van het bestuur van Katholiek Thuisfront vernemen wij nog, dat het batig saldo van deze wedstrijd ruim J380.bedragt! stompwijk Handbal. Een tot het uiterste geladen elftal van de K. J. M. V. afd- Stompwijk A trad gisteren in het veld tegen de Haagse 2e klasser Wings voor een bekerwedstrijd ten bate van de R. K. Volksbond en St. Deusdedit. Na enige snelle aanvallen over en weer weet L. v. d. Gosch na ongeveer 10 minuten met een zuiver schot in de hoek het eerste doel punt te scoren. Even later herhaalt hij dit en is de stand 20. Dit wordt de Hagenaars te bar en uit een te genaanval wordt het eerste tegen- punt gescoord. Het spel blijft snel en beide doelen zijn afwissend in ge vaar. Stompw. weet echter beter te schieten, waardoor de rust ingaat met een 43 voorsprong. Na de rust gaat de strijd onvermoeid verder, Toch vallen er na de rust twee doelpunten waardoor de voorsprong wordt vergroot tot 63. Het zeven de doelpunt wordt geboren uit een hard schot, onvoldoende gestopt door de keeper. Even voor het einde doet zich nog een incident voor, dat Wings nog een doelpunt kost. Het B-elftal won met 32 van Wings II in een eveneens zeer span nende wedstrijd, De veteranen van Volksbond en St. Deusdedit, die elkaar vriend schappelijk te lijf gingen zorgden voor de nodige hilariteit. De Volks bond won met 32. voorhout 40-jarig bestaan L.F.C. De Leidse Voetbalvereniging L. F. C. heeft Zaterdag haar veertigjarig bestaan herdacht met een geslaagde receptie in de Harmonie en een ge zellige feestavond in de Stadsgehoor zaal. Vele vriendelijke en hartelijke woorden werden bij de drukbezochte receptie gewisseld en tal van perso nen en verenigingen gaven daar blijk van hun sympathie tegenover deze echt Leidse volksclub. Daar was o.m. de wethouder van Onder wijs, de heer J- C. v. Schaik, die wees op de betekenis van een goed geleide voetbalvereniging voor de jeugd uit het volk, daar getuigde de heer Burg wal namens de K.N.V.B. van de trouw van L.F.C. aan de bond en hetzelfde had reeds voor hem gedaan de heer W. Caro als voorzitter van de L.V.B., uit zijn langdurige erva ring wetend wat L.F.C. voor de LV. - betekent. Namens de K.N.V.B. had de voorz. van L.F.C. de gebrui kelijke Bondsvlag met het embleem ran de K.N V.B. en de kleuren van L.F.C. erin in ontvangst te ne men. Daar waren voorts" oud-wet houder v. Stralen en afgevaardigden van L.D.W.S., Warmunda, U.V.S., Leidse Boys, L.P-S.V., A.S.C., Lei den, S.J.C., Wassenaar, Katwijk, Ro denburg, Scheveningen, Z.L.C., Vios, Alphen, Docos en Lugdunum, van de Leidse Sportstichting en van de Leidse Scheidsx-echterver., die allen getuigden van de goede betrekkin gen met de jubilerende vereniging, waarbij nagenoeg allen hun wensen vergezeld deden gaan van bloemen, terwijl de heer Caro een plaquette namens de L.V.B. toezegde. Voorts waren er schriftelijke gelukwensen binnengekomen van T. en D., V.T.L., R.C.L. en U.D.O. De voorz. van L.F.C., de heer J. H. Langezaal, dapkte ieder der sprekers afzonderlijk en sprak aan het einde een algemeen dankwoord, waarbij hij tevens mededeelde, dat de geschon ken bloemen ter beschikking van het Acad. Ziekenhuis zouden worden ge steld voor de patiënten. De Stadsgehoorzaal was des avonds geheel gevuld met een enthousiaste L.F.C.-aanhang, die door de voorz. der feestcommissie, de heer Ab v. Leeuwen hartelijk welkom werd ge heten. Hij verwelkomde voorts in het bijzonder de L.V.B.-ereleden, de he ren Waringa en v. d. Meer, alsmede Burgemeester Drs de Graaff spreekt de vergadering toe. De 'heer Stikkelbroek voorz. der. O.V. heet allen welkom speciaal de Burgemeester en de heer M. Jansen de vertegenwoordiger der R.K. Mid*- denstanid. Terstpnd hierna komt het kardinale punt „conflict met de Mid denstand" ter sprake. Na de storm achtige vergadering van de Hanze in café de Gonte Koe, heeft 'n bijeen komst plaats gehad met afgevaardig den van de Middenstand en 'het Be stuur der O.V. Gebleken was, dat de meeste klachten ongegrond waren en berustten op verkeerde voorlichting en verdachtmaking. De voorz. sprak er dan ook zijn grote voldoening over uit, dat na de ridderlijke en spontane houding van het Hanzebestuur door plaatsing van het geplubiceerde stukje in de Leidse Crt. de vrede nu getekend is en de samenwerking gewaarborgd; een ges te, die na hij vertrouwt door alle be stuursleden der O.V. op prijs gesteld zal worden, zodat wij dit conflict als geëindigd kunnen beschouwen. Hierna sorak de burgemeester. Hij kon begrijpen dat er vele gis singen zijn gemaakt en er vele ge voelsargumenten zijn aangaande de te houden feesten. Men moet dit echter breder bezien. Ook voor de jongens in Indië wordt alles gedaan om hun eentonige leven wat op te monteren, door bioscoop, muziek enz. Evenzo blijft ook bij ons een zekere ontspan ning nodig, en daarom heb ik, aldus spr. met betrekking tot de te houden feesten het besluit genomen deze te doen doorgaan, afgezien van het feit, hoe de O.V., Hanze en een zekere bevolkingsgroep hier tegenover staan. Een zekere beperking blijft gebo den en een uitbundig feest moet wor den voorkomen. De enigste beperking die ik gemaakt heb was het aflassen van de voetbalmatch met muziek op 31 Aug. Hiervoor in de plaats kwam een voetbalwedstrijd van Foreholte ten bate van het Kath. Thuisfront. Spreien* waarschuwt voor twist en tweedracht omdat dat niemand ten goede kan komen. Hij is verheugd dat de O.V. en Middenstand elkaar hedenavond weer gevonden hebben, complimenteerde de voorzitter met de leiding van deze ogenschijnlijk moeilijke vergadering en prees de Middenstand om de manier waarop hij de toegestoken hand heeft aange grepen. De reactie op deze woorden was een spontaan applaus. voorschoten Voetbal. Zaterdagmiddag werd vopr de tweede maal de jaarlijkse voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de Rijndijk en de Hoge Morschweg (Oegstgeest), om de wis selbeker, welke door de Oranjever eniging „RijndijkHoge Morsch" is uitgeloofd en die reeds éénmaal door de" Rijndijk gewonnen was. Na een spannende wedstrijd werd de Hoge Morsch overwinnaar met 32, zodat na afloop de voorzitter der Oranje vereniging, de heer A. van Til, de be ker aan de aanvoerder van het Morschweg-elftal uitreikte. Vooraf speelden de junioren een wedstrijd, welke in een gelijk spel eindigde. Na het nemen van straf schoppen kwam de Morschweg in het •bezit van de uitgeloofde lauwertak. mevr. v. d- Plas, de moeder van de overleden oud-keeper der vereeni- ging. Hierna werd een gevarieerd pro gramma van zang, muziek, acroba tiek, clownerie enz. ten beste gege ven, wat bij de aanwezigen ten zeer ste in de smaak viel. Speciaal de plas tische acrobatiek van de 4 Waconi's werd ten zeerste gewaardeerd. Aan het slot van de avond sprak de heer Langezaal een algemeen dankwoord, waarbij hij tevens een woord van hulde sprak tot al die le den, die thans meer dan 25 jaar hun krachten aan de» vereniging hebben gegeven. Hun zal dezer dagen een oorkonde namens de ver. worden thuisgezonden. Ten slotte herdacht spr. de jongens van L.F.C., die mo menteel in Indië vertoeven en besloot met een woord van opwekking tot de leden om te trainen, opdat de vele goed wensen, welke deze dag wa ren geuit, in vervulling zouden gaan. L.F.C.'s EREWEDSTRIJDEN. SpartaExcelsior 10. In deze wedstrijd verschenen beide ploegen met hun 2e elftal, wat voor L.F.C. het talrijk opgekomen publiek zeer jammer was te noemen. Direct ontwikkelt Sparta een fel offensief, dat echter subliem wordt afgeslagen, waarna ook de Ex -voorhoede 't pro beert, Echter strandden hier alle aan vallen op de hechte Sparta-achter- hoede met de prachtig spelende kee per aan 't hoofd. Ook na de rust eenzelfde spelbeeld. Enkele minuten voor het einde viel ten slotte de beslissing. Bij een goede Sparta-aanval weet de linksbuiten fraai naar binnen te zwenken om langs een kluwen van spelers goed in te schieten (10). Sparta werd winnaar van de beker! Vooraf werd nog gespeeld L.F.C.Wassenaar 01. Ook hier een pittig partijtje voetbal, waar in L.F.C. met twee invallers ver scheen en feitelijk wel wat te ver moeid was na zo'n feestviering. On danks deze handicaps kon geel-zwart lang stand houden en kwam pas xn de tweede helft een gelukkig doel punt voor Wassenaar. Hier kreeg de winnende ploeg een medaille. L.F.C. (veteranenWassenaar (ve teranen) 43. De oudjes en voor al bij LF.C. heel erge oudjes deden het nóg heel aardig en wisten een 02 achterstand bij de rust nog in een 43 overwinning om te zetten. Al met al een gezellige sportdag. weersverwachting O WISSELENDE BEWOLKING. 8 Wisselende bewolking met 8 plaatselijk enkele buien, matige, g tijdelijke vrij krachtige wind o uit Westelijke richtingen, iets g koeler. oooooooooooooooooooooooooooooooooo DROOGTEPERIODE LOOPT TEN EINDE. Wij kunnen verwachten, dat er ge leidelijk meer buien zullen vallen. De wind komt nu waarschijnlijk voor een behoorlijk lange periode in de West-hoek terecht en zal tijdelijk in kracht toenemen. De temperatuur zal niet veel meer boven de 20 graden uit kunnen komen, hoewel de hoge tem peratuur van het Noordzeewater er een garantie voor is, dat het niet al te veel afkoelt. In de kuststreken zul len later plaatselijk zwaardere buien kunnen voorkomen als de van de Oceaan aangevoerde lucht nog wat meer afkoelt en de koude luchtlaag dikker wordt. Men kan zich dus nu gaan voorbereiden op het verrichten der werkzaamheden, die men al zo lang heeft moeten uitstellen, omdat er te weinig regen viel, hoewel het na een dergelijke abnormale droogte periode zeer veel moet regenen om de sterk uitgedroogde dronden tot op voldoende diepte vochtig te makeri. Te de Bilt eindigde een periode van precies een maand met droog weer. Het aantal zomerse dagen is* in de Bilt inmiddels opgelopen tot 56 en zal voorlopig niet groter kunnen worden. Dit aantal werd slechts overtroffen door het jaar 1868 met 62 zomerse dagen. De Nat. Zeilkampioenschappen op de Westeinder --=-- marktberichten vlaggen omzoomd sportterrein, waar VEUR, 6 Sept. Groente. Tomaten ST ~ljjgjg v'"" A—C 16.50—21.—, tomaten C. bonken 1619, komkommers 1417, idem II f 1014, idem III 610, sla 1.6017,spinazie 2034, andijvie 723, peen 9 16, postelein 2039, bleekselderij 1630, druiven 1l.'O. na op het middenveld burg. Hoynck van Papendrecht in een officiële toe spraak D.O.S.R. met deze mooie kleedkamer feliciteerde. Namens Kath. Thuisfront sprak de heer H. v- d. Meer Th.A.zn. en bracht dank aan D.O.S.R. voor het mooie initiatief. Op de Westeinderplassen heerste Zondagochtend een zenuwachtig stemming. Zowel de organisatoren als de deelnemers van de Neder landse zeilkampioenschappen keken ieder ogenblik naar de talrijke vaan tjes, die echter slap naar beneden bleven hangen. Twee en een half uur duurde deze marteling en toen als een juichkreet ging het over het eiland: het gaat waaien. Inderdaad de weergoden lieten 'n heel kalm briesje over de wijde vlakte van de plassen aankomen. Achtereenvolgens gleden de Dra ken, de Sharpies en de Olympiajol- len over de startlijn. Bij de Draken was het Van der Berg met de Tromp, die na bijna 3V uur als eerste over de eindstreep ging. Gemakkelijk was zijn over winning niet geweest, want hij had zelf strijd moeten voeren met Vol- lebregt, Proper, v. d. Stadt en Deichmann, die eigenlijk als de gro" te favorieten moeten worden be schouwd. Ook in de tweede race werd v. d. Berg eerste en met 2 overwinnin gen na de eerste dag stonden zijn kansen om de titel in deze klasse wel zeer gunstig. Een typisch voorbeeld van de lui men van het briesje was wel d( strijd in de eerste race der Shar pies. Na het ronden van de eerste boei, toen de zeilers voor de wind plassen in de lengte moesten nemen, lag Nauta op de eerste plaats, on middellijk gevolgd door Laagwater en ver daar achter de 5 andere deel nemers. Een km. verder was Laag water, dank zij de hulp van plotse linge windstoten ver op Nauta uit gelopen, terwijl de situatie in de achterhoede dezelfde gebleven was. Op het laatste gedeelte van het kruisrak, dat daarna volgde, wist Nauta zijn achterstand bijna geheel in te lopen en na het ronden van de laatste boei, toen het voor de wind naar de finish ging, liep hij Laag water voorbij en eindigde met grote voorsprong als eerste, terwijl Laag water in de laatste meters nog door Mantel van de twéede plaats ver drongen werd. Des middags, toen het briesje een bries geworden was, maakte Laag water handig gebruik van een duel tussen Nauta en Scheffer en wist van de derde plaats komende als eerste te finishen. De eerste race bij de Olympiajol- len bracht een ruime zege voor de kampioen 1946 Koos 'da Jong. Deze liep' al dadelijk weg en liet zich door niemand meer benaderen. Ook in de tweede race leek het alsof hij de erepalm weg zou dra gen, want na een zeer goede start nam hij dadelijk de leiding. Op het eerste kruisrak echter liep Nellie Gooi, die steeds op de 2de plaats gelegen had, op De Jong in en bij het ronden van de volgende boei lag zij zelfs enige tientallen meters voor. Onmiddellijk hierna volgden Kagchelland en Willems, terwijl Markus, die na een valse start te ruggeroepen was, inmiddels naar de vijfde plaats was opgeklommen. Koos de Jong en Nellie van Gooi probeerden elkander af te loc en gingen het dichter onder de wal zoeken. Het resultaat was, dat Bob Willems met de zege ging strijken. Ook op de tweede dag liet de na tuur de zeilers in de steek. Dat er desondanks nogtwee wedstrijden gezeild konden worden, was te dan ken aan de windvlagen, die som tijds opstaken, waardoor de boten dan weer vooruitgeschoven werden. In de Sharpieklasse viel de beslis sing, omdat Laagwater, die Zater dag reeds een eerste plaats ver overde, gisteren tweemaal als win naar uit de strijd kwam en dus met drie overwiningen de nationale titel behaalde. Bij de Olympiajollen werd de si tuatie door een gewonnen protest van Markus en Kagchelland tegen Koos de Jong er niet eenvoudiger op. De Jong had nl. de laatste boei aan baakboord gerond in plaats van aan stuurboord en werd na het in dienen van het'protest gedisqualifi- ceerd. Was dit niet gebeurd, dan was hij gistermiddag voor de vierde maal achtereen kampioen van Ne derland geworden. De ochtendrace was nu voor Daan Kagchelland, die als tweede geëindigd was. Een derde afvaart in het late na middaguur moest afgebroken wor den, omdat de wind ging liggen. Van der Berg. die Zaterdag de twee races bij de Draken won, kwam er gisteren niet aan te pas. Nu waren het resp. van der Stadt en Van Duyl, die ieder een race won nen. VOETBAL R.K. A.V V.-Nederlaagwedstrijden. Gisteren heeft AW de laatste se rie nederlaagwedstrijden gespeeld. De meeste belangstelling ging weer uit naar de wedstrijd van het eerste elftal tegen Blauw Zwart 1. De bei de ploegen gaven vrijwel gelijk spel te zien hoewel de gasten hebben ge wonnen met 20. AVV was niet vol tallig en miste het haar aanvoerder. De uitslag van de andere wedstrij den was AAV 2 tegen Blauw Zwart 2 2_l. AVV 3 tegen Graaf Willem 0—6, en AVV 4 tegen Tonegido 4 met 40. Voor de junioren waren de uitslagen 54 van AVV a tegen GDA 2—7 van AW b tegen Ooster boys 7—0 van AVV c tegen Ooster boys en 32 van AVV d tegen GDA. Hiermede waren de nederlaag wedstrijden geëindigd en werden de bekers uitgereikt. Deze bekers welke door Quo Vadis waren beschikbaar gesteld werden gewonnen door Tone gido I, Graaf WillemVac en Quick Steps. In de junioren afdeling wer den de bekers toegewézen aan AVV a, Oosterboys, Valkeniers en AVV d. Over het toekennen van de beker in de strijd van AW 2 zal de bond uit spraak moeten doen aangezien een der wedstrijden was gestaakt. St. Bernardus. Zondagmiddag om 1.30 trad het tweede elftal in het veld om VIOS 2 te bekampen. Dc gas ten kwamen met 43 als overwin naars uit de strijd te voorschijr. Om 3.30 uur speelde het eerste elftal te gen VIOS. Direct is er een zeer snel spel en reeds na tien minuten, bij een worsteling voor het doel, schiet de VIOS midvoor onhoudbaar in (01). St. Bernardus herstelt zich spoedig en als J. Zonderop een cor ner neemt plaatst hij deze diriect in het doel 11. Even voor de rust weet VOETBALSCHEIDSRECHTERS INTERNAAT GEOPEND. Zondagmiddag werd in Lunteren het internaat voor voetbalscheids rechters op enigszins officiële wijze geopend. Dit internaat, gevestigd in het buitenverblijf „De Eekhoorn" en bedoeld als practijk-opleidingsinsti- tuut is tot stand gekomen door de samenwerking van de Centrale Or ganisatie van Voetbalscheidsrechters en het hoofdbstuur van de K.N.V.B. Nadat de bondsvlag was gehesen, voerde de heer W. H. A, Burgwal, bestuurslid van de K. N. V. B. en voorzitter van de scheidsrechters- commissie het woord. Hierna sprak de heer Karei van der Meer, de be kende internationale scheidsrechter» die in de komende week de practi- sche lessen voor zij rekening neemt. Verder doceren de heren F. J. van Veen, lid van de scheidsrechters- commissie. De gymnastiek wordt verzorgd door de eerste luit, de Heer uit, Ede. Dagelijks worden door de scheidsrechters 25 nemen aan deze cursus deel onderlinge wedstrij den gehouden, waarbij hun arbiters capaciteiten onder de loupe worden genomen. stand op 1—2 te brengen. 25 minuten na de rust krijgt St. Bernardus weer een corner toegewezen, hieruit ont staat een verwarring voor het VIOS- doel, waaraan aanv. v. d. Voort een einde maakt. 2—2. Dan volgen van beide zijden nog enkele felle aan vallen. doch met deze gelijke stand komt het einde. De junioren B. ver loren in Zoeteswoudz van SJZ B met 51, het derde elftal won van SJZ 3 met 21 en de aspiranten verloven met 2—0 van de Hazerswoudc asp. De Engelse League. De uitsla gen van de Zaterdag in de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: ArsenalManch. Un. 21; Blackburn RoversAston Villa 00; BlackpoolWolverh. W. 22; Bolton W.—Portsmouth 4—0; Charl ton AthlPrestton North End 1—2; Derby CountyEverton 10; Grims by TownSheffield Un. 03; Hud- dersfield Town—Chedsea 3—1; Liver poolBurnley 11; Manch. City— Sunderland 30; Middlesbr.Stoke Ci ty 2—1. Tweede divisie: Birmingham CityLuton Town 2 1; Bradford—Millwall 40; Cardiff CityTottenham Hotspur .03; Co ventry CityLeicester City 01; Done. RoversWest Ham Un. 10; FulhamLeeds Un. 32; New Castle Un.—Brentford 1—0; Nottingham ForestChesterfield 13; Shcff. WednesdayBarnsley 52; Sout hamptonBury 10; West Brom- wich AlbPlymouth Arg 1I. BILJARTEN Teegelaar tweede te R'dam. In het te Rotterdam gespeelde invitatie- tournooi van het Noorden werd Tee gelaar met 400—308 geklopt door Eichelsheim en met 400218 door Lu. bach. Eichelsheim verloor met 400 279 van Lubach en deze verloor weer Kruithof. De eindstand werd gew. p. brt. h.s. gem. 1879 73 116 25.74 VIOS, eveneens uit een corner de Jninuut. Eichelsheim Teegelaar 3 1726 51 130 33.8' Lubach 3 1850 79 182 23.41 Kruithof 2 1645 77 130 21.36 Weber 2 1378 66 194 20.87 van Amen 1 1786 78 117 22.89 POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Kath. Waver. Af stand van de eerste prijswinnaar 117 K.M. en 301 M. De duiven werden om 9.30 u. in vrijheid gesteld met Zui delijke wind. De prijzen werden be haald als volgt: K. I. Waasdorp 1, 21; G. v. d. Krogt 2; C. Zwaan 3. 20; J. P. v. d. Assem 4, 11. 12, 13, 14; A. v. Rooyen 5, 16, 17, 18. 19; A. de Graaf 6; J. Caspers 7, 10; V. L. Pierlot 8, 22; G. Zwaan 9; F. C. v. Heusden 15. De eerste duif werd geconstateerd om 11 u. 17 min. en 53 sec. ,en be reikte een gemiddelde snelheid van 1090,85 Meter per minuut. De laatste duif werd gcconstaterd om 11 u. 29 min. en 9 sec. en bereikte een gemid delde snelheid van 985,38 Meter per

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3