DINSDA6 2 SEPTEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PASINA 5 ALPH£N AAN DEN RUN alpben speelt geluk tegen VOLEWUCKERS n 2—2. In een vaak uitstekend gespeelde wedstrijd hebben de Alphenaren kans gezien tegen een vrijwel com pleet Volewijckers II met een 22 gelijk spel uit de bus te komen. De bezoekers kwamen met een prima elftal in het veld, dat een uitstekende partij voetbal ten beste gaf en waardoor Alphen ook in de ze wedstrijd weer een goede oefe ning heeft gehad. Vooral het tempo en de balbehandeling was van beide elftallen zeer goed. Duidelijk is te zien bij de Alphenaren, dat de trai ning van v. d. Leek door de spelers ter harte wordt genomen en deze zowel in technisch als tactisch op zicht beslist vorderingen hebben ge maakt. Alphen had doelman Goed hart die weer terug is uit Engeland onder de lat en deze heeft weer tal van uitstekende staaltjes van goed keepwerk laten zien. IJkema scoorde het eerst voor Alphen na goed samenspel van de gehele voorhoede, in de tweede helft werd de stand gelijk door een fraai doelpunt der gasten. Het was weer IJkema die onverwachts scoorde en Alphen andermaal leiding gaf. Door een penalty werd het tenslotte weer gelijk, 22, met welke stand tevens het einde komt en beide partijen tevreden mogen Alphen I—D.O.S. II. Zondag a.s. speelt Alphen I als laatste oefe- ning voor de competitie een wed strijd op eigen terrein tegen de D.O.S.-reserve's. OM DE DEKEN DE KORTE BEKER Alphense Boys IAmstel Zwalu wen I 1—1. In een gelijk opgaan de strijd, hedenmiddag op het Boys veld te Alphen aan de Rijn gevoerd tussen het eerste elftal van de Al phense Boys en idem van Amstel Zwaluwen, waarbij de aanvallen der gastheren iets gevaarlijker waren, is de beslissing gevallen over de Deken De Korte beker, en is bij loting de Amstelclub voor de tweede maal it het bezit hiervan gesteld. Na zeven minuten spelen passeert Bahlmann de achterhoede van de gasten en geeft met een onhoudbaar schot zijn club de leiding. Even later is het dezelfde speler die een formi dabel schot op doel lost. doch welke evenwel keurig door de keeper der gasten tot corner wordt gewerkt. De Boys nemen het verder wat rus-_ tiger op. De gasten zetten alles op" alles om gelijk te maken, doch vin den in de verdediging hun manne tje. Vooral keeper Van Engelen is voor hun een onoverkomelijk strui kelblok. Voorts worden Krumpel- man en ook Bahlmann tijdens de verdere wedstrijd geschaduwd waar door hun kansen nutteloos verlopen. De Boys denken reeds met een 10 overwinning uit de strijd te komen, doch 1 minuut voor het einde moet Van Engelen zwichten voor een hoog schot op korte af stand 11. In de tweemaal 7J4 mi nuut verlenging mist Borgmeijer staande alleen voor de uitgelopen keeper, een pracht kans, zodat ook hierin geen beslissing valt. De loting stelde Amstel Zwaluwen voor de tweede maal in het bezit van beker. De voorzitter van de Boys. de heer Adr. Breukel, reikte met een toepasselijk speechje de beker aan de aanvoerder over. De voorzit ter van Amstel Zwaluwen beant woordde deze korte toespraak. Alph. Bovs II—Osto I 1—2; Alph. Boys IIIEs to II 27. BRAND BEDREIGDE NED. HERV. KERK. Oplettende voorbijgangers voorkwamen catastrophe. Collecte Kath. Thuisfront. De collecte ten bate van de vereniging Katholiek Thuisfront, bij de uitgang der R.K. kerk gehouden, bracht 78.op. Bekroond. De firma Gebrs. Lam, handelskwekerij alhier, behaalde op de bloemententoonstelling te Gouda. ?n de varens'-klasse de eerste prijs, een gouden medaille, voor haar inzen ding Ariantum brilliant Else e.a. Rijwieldief geknipt. De W. uit Leiden had in de afgelopen week een wel zeer onfortuinlijke jacht gemaakt op rijwielen. In Nieuwkoop sloeg hij zfjn slag en arriveerde op een ander mans rijwiel te Alphen, waar hij, na een kort bezoek gebracht te hebben aan Café „Royal". ook nog de fiets van de eigenaar van dit bedjrijf mee nam. Deze, de heer v. L., had echter een nauwkeurig signalement van de zwijntjesjager aan de politie kunnen verstrekken, zodat deze al vrij spoe dig een spoor te pakken had er tiief weldra op de hielen zat. In Kou dekerk n.l. kwam men te weten, dat de man zojuist een der rijwielen bij een handelaar had gedeponeerd, om net „later" weg te halen. Door dit „la ter" werd de politie echter niet mis leid, want zij vermoedde reeds, dat dit wel „eerder" zou gebeuren en dies vatte men post. Geen moment werd de omgeving dan ook uit het oog ver loren en toen de dief inderdaad vrij spoedig arriveerde om zijn buit mee te nemen, greep de politie in, doch net één moment te laat, want de man zette het op een lopen en weldra ver dween hij in het polderland, waar hij tchter buiten de waard rekende, want ook de politie was met de situatie vol komen op de hoogte en, bijgestaan door het maanlicht was de vluchte ling, na een wild west achtervolging, in de buurt van de speeltuin van Van Meurs in het Hazerwoudse Rietveld ingehaald en gearresteerd. Hij beken de de diefstal te hebben gepleegd. De rijwielen zijn in beslag genomen. Door omstandigheden moeten wij tot onze spijt enkele verslagen uit de omgeving tot morgen laten liggen. Onze correspondenten bieden wij on ze verontschuldiging aan. Tweede dag Koninginnefeesten. De tweede dag van de feestelijkheden ving aan met kerkdiensten in de Ned. Herv. kerk (Oudshoorn) en Ned. Herv. kerk (Julianastraat). In de pa rochiekerk werd door Deken L. Nieuwenhuizen, met assistentie van prof. G. J. v. Reisen en kapelaan J. W. Poel, een plechtige H. Mis aan God opgedragen tot intentie van het vor stenhuis en vaderland. Zondagmor gen werd, na de Hoogmis het „Te Deum" (volkszang) gezongen en het zangkoor zong het driestemmige ,Salvum fac" van A. v. Giesen. Om elf uur werd door leerlingen van de 5e tot en met de 8e klassen van alle scholen aan de burgemees ter, die op het bordes van het raad huis' plaats had genomen, in tegen woordigheid van autoriteiten en feest- :omité een aubade gebracht, vooraf gegaan door een défilé. O.l.v. de heer Tollenaar werd het Wilhelmus, Naar de Zee en Mijn Nederland gezongen, nadat de burgemeester de kinderen had toegesproken. Na de zanghulde volgde tractatie der kleinen Om half zes had op het voetbalveld van de A.V.V. „Alphen" een wed strijd plaats tussen Blauw-Wit Fijenoord. De voorzitter van het feestcomité, de heer W. v. d. Brink, verrichtte de aftrap. De wedstrijd eindigde in een 30 overwinning van Feijenoord. Duizenden woonden deze match bij. Des avonds te 8 uur gaf „Werkmans Wilskracht" uit Leiden een openlucht concert, waarvoor alle lof. Om 9 uur draaide de Luxor-bios- coop op het Toussaintplein de beken de George Formby-film „Het zit in de lucht", nadat er een dierenfilm over vissen was- voorafgegaan. Ook hier hadden zich duizenden verzameld om te genieten van deze bij uitstek efilm. NOOTDORP EERSTE PLECHTIGE BL MIS PATER JAN MOOIJMAN SJ. Zondagmorgen heeft wederom een zoon van de Bartholomaeus-parochie zijn plechtige H. Mis opgedragen in de mooie parochiekerk waarvan het hoogaltaar kunstzinnig met witte en gele bloemen was versierd. De jonge priester werd bij de ingang van de kerk opgewacht door een grote stoet van bruidjes en strooistertjes, terwijl de vele belangstellenden een wel komstlied toezongen. Aan het alttaar werd de neomist geassisteerd door pastoor A. A. M. Heijdeman als presbyter-assistents, en de paters Boonekamp C.M. even eens zoon van de parochie, als dia ken en J. de Schrijver orde-broeder van de neomist als subdiaken. De feestpredikatie werd gehouden door pater Minderop S.J., die als tekst had gekozen: Zoals de Vader mij ge zonden heeft, zo zend ik U". De eerw. redenaar schetste de hooge waardig heid van de priester. In deze paro chie kan met voldoening geconsta teerd worden dat, allen van die grootheid overtuigd zijn, gezien de hulde welke de neomist Zaterdag avond is gebracht bij zijn intrede in de gemeente. Het was indrukwekkend dat aan deze hulde alle gemeentena ren hebben medegewerkt: het ge meentebestuur, de vele verenigingen, de fanfare, enz. Als daarbij bedacht wordt dat deze hulde niet gebracht werd voor een welbesteden loopbaan doch bij de aanvang van een pries terleven, dan is het bewijs wel gele verd, dat het priesterlijk ambt door allen wordt geacht en gewaardeerd. Maar mede voor de parochieherder is deze dag vol voldoening want tij dens zijn 10-jarig pastoraat gaat de zesde Nootdorpse priester de weg van het Kruis, echter niet alleen voor zichzelf doch „propter homines", voor de mensen", dus ook voor alle parochianen en daarom verzocht de redenaar veel te bidden voor de ze nieuwe priester. Het H. Misoffer werd hierna voort gezet waaronder onder leiding van de heer W. Overboom en met mede werking van de organist, de heer Th. Schouten, gezongen werd de Missa Pontificalis van Perosi voor 3 stem mig gemengd koor. Na de H. Mis werd nog gezongen de cantate .Priesterglo rie" van Dobbelsteen. dicaat R.K. wat bij de naamsveran dering behouden bleef, waardig zou weten te dragen. Na de aftrap, verricht door de oud kapelaan van Stompwijk prof. A. Hammerstein nam de met spanning tegemoet geziene wedstrijd een aan vang. Direct ontspint zich reeds een levendige strijd met SJZ aanvanke lijk het meest in de aanval. De ver dediging van St. B. staat echter pal en weet alles te ruimen. Wanneer de strijd meer gelijk op gaat, neemt de rechtshalf van St. B. een vrije schop, die bij de linksbuiten belandt, die di rect voorgeeft. Uit de daardoor ont stane scrimage voor het SJZ-doel wordt het eerste doelpunt geboren 10. Hierdoor aangemoedigd, komt St. B. iets meer in de aanval. Bij een der aanvall speelt de rechtsback van SJZ iets te zacht terug op zijn doelman. De St. B. voorhoede is er als de kippen bij en no. 2 ligt in de tou wen. Met deze stand komt de rust. In de tweede helft zet SJZ alles op alles om de achterstand te verklei nen, waar zij dan ook in slaagt, door 2 doelpunten na kort voorhoede-spel, waardoor zij diep in de verdediging van St. B drong. Met de stand 22 kwam het einde, welke stand na ver lenging geen wijziging onderging. Be sloten werd de wisselbeker ter hand te stellen van de bezoekende vereni ging, zodat SJZ de beker voor een jaar mocht mee nemen naar Zoeter- woude. De uitslagen van de overige wed strijden zijn: Stompw. Boys Jun. B. D.O.S. Jun. C. 13; Stompw. Boys 2 SJZ 2, 31; Stompw. Boys 3Stomp. Jun. A. 00 gewonnen door Stompw. Boys 3 na strafschoppen. VOORHOUT Concert De R.K. Muziekvereni ging „St. Cecilia", dir. de heer W. de Zwart uit Delft, gaf Zaterdagavond aan de vooravond van de verjaardag van H. M. de Koningin een concert aan de Gravendamscheweg nabij het Soldaatje. Dit concert werd geopend OEGSTGEEST Teraardebestelling van de heer W. v. d. Meij. Zaterdagmiddag vond onder grote belangstelling op de Ned. Herv. Begraafplaats te Rijnsburg de teraardebestelling plaats van de heer W. v. d. Meij, bekend veehandelaar in deze omgeving, die de vorige week Woensdag te Haarlem, toen hij op zijn rijwiel was gezeten, op de Wa genweg aldaar door een hem achterop rijdende truck met aanhangwagen uit Loosduinen werd aangereden met het noodlottig gevolg, dat hij op slag werd gedood. Aan de groeve heeft drs. J. E. L. Brummelkamp, hulppre diker te Oegstgeest, een grafrede uit gesproken. De kist was bedekt bet een krans van zijn vrienden. De heer P. v. d. Luit uit Leiden heeft namens de weduwe en verdere familie alle dank gezegd voor de betoonde be langstelling. Dank zij de oplettendheid van voor bijgangers, die Zaterdagmiddag om streeks half vijf rook zagen opstij gen uit de toren van de Nederl. Herv. kerk aan de Julianastraat. alhier, is dit kerkgenootschap voor een cata strophe behoed. Nauwelijks is dit monumentaal bouwwerk, dat ongeveer 28 jaren ge leden een vervanger werd van de toen eveneens door brand totaal verwoeste kerk, vrij van schuldenlast gekomen, of een nieuwe brand dreigde ook de nieuwe kerk te vernielen. Het mag dan ook als een gelukkige omstan digheid worden aangemerkt, dat er in verband met de feestelijkheden ter ere van de koningin zeer veel mensen zich in de omgeving van de kerk be vonden en alzo de onverklaarbare rookwolkjes snel konden worden op gemerkt. Onmiddellijk werd de koster ge waarschuwd, alsmede de politie en de brandweer. Ondertussen drongen een aantal mannen, samen met de koster de kerk binnen en constateerden, dat een bak met zaagsel, die in de toren kamer is aangebracht en de gewich ten van het uurwerk op te vangen, smeulende was. Het zaagsel ver spreidde een sterke rook, dat door een openstaand luik zich een weg baande. Met emmers water wist men groot onheil te voorkomen. De in middels gearriveerde brandweer, met twee motorspuiten, behoefde geen water te geven. Omtrent de oorzaak kan niets worden vastgesteld. Des morgens is de vlag in de toren uitge hangen, doch toen heeft men niets van rooklucht waargenomen. Begrij pelijkerwijs bracht het alarmbericht, dat door middel van de microfoon op het feestterrein werd bekend ge maakt ter waarschuwing van de brandweerlieden, politie en andere autoriteiten, een haast niet te stuiten stroom van nieuwsgierigen naar de omgeving van de kerk. Collecte Prins-Bemhard Stichting. De Zaterdag j.l. gehouden huis aan huis en straatcollecte, ten bate van de Prins-Bernhardstichting (stichting ter leniging van de noden van mili tairen en hun nagelaten betrekkin gen) heeft ruim ƒ500.opgebracht. Hierin is de collecte te Aarlander- veen inbegrepen. HAZERSWOUDE Autotocht Ouden van dagen. Onder leiding van de Burgemeester heeft zich een Commissie gevormd die ook de Ouden van dagen van Hazerswoude-dorp nog een auto tocht wil aanbieden. Ten einde dit mogelijk te maken zal een beroep op de burgerij worden gedaan. Van de autobezitters zullen de auto's worden gevraagd. Er zijn in onze gemeente veel oudjes zodat geen wagen kan worden gemist. En ver der wordt verwacht dat ieder graag een royale bijdrage zal willen geven opdat het deze mensen die dag aan niets zal ontbreken. KATWIJK AAN DEN RIJN Aardige attentie. De directie der Katwijkse Kalkzandsteenfabriek kocht een partij loten van de Prins Bernhardstichting, waarvan de gelden ten goede komen aan de nagelaten betrekkingen van gesneuvelde mili tairen en leden van de binnenlandse strijdkrachten. Ter gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit werden deze loten gisteren onder het personeel verdeeld. NOORDWIJK Geboren: Theodorus J., z. van N. L. Peschier en C. Jansen; Leuntje, d. van C. J. Jus en D. Vlieland; Jeroen N. J., z. van W. P. Braun en C. W. A. Jansen; Catharina M., d. van G. M. v. d. Kant en M. J. C. Verhoeven; Ja- coba S., d. van J. v. d. Niet en M. J. J. Wolffgramm; Theodorus G., z. van P. W. Kapel en J. J. M. van Dijk; Jo hannes M. J„ z, van P. Hermans C. Steenvoorden. Ondertrouwd: Cornelis S. Vink en Maria A. Schelvis. Overleden: G. H. Kruger, z. 2 jaar, W. C. Bachmann vr. 69 jaar. NOORDWIJKERHOUT Personalia. Tot onderwijzeres aan de „Voorzienigheid" is benoemd mej. W. M. J. van Dijk uit Lisse. SASSENHEIM „Teylingen". De Teylinger Warmunda-voetbaldag heeft voor Teylingen geen gunstige uitslagen gehad, hoewel het goede oefenwed strijden zijn geweest. Om 12.30 uur speelde Tel. 4Warmunda 3, waar van de uitslag 03 was, zodat hier Warmunda 2 winstpunten boekte voor de te veroveren medaille. Daarna Teyl. 2Warmunda 1. Hoewel beide elftallen onvolledig waren wist War munda Teyl. met 4—2 er onder te houden. Ten slotte Teyl. 3Warmun da 2, waarbij de Warmonders ook met 30 wisten te winnen. De uit slagen zeggen hier genoeg v. d. Tey- lingers en in de competitie zal er toch uit een ander vaatje getapt moeten worden willen zij succes boeken. Teylingen 1 speelde voor de Rector Beune-beker bij Docos. Hier verloor Teyl. van Docos met 10. De ver liezersronde tussen Teyl. en WSB bracht een 30 overwinning voor Teyl zodat de 3e prijs werd be haald. De jongste benjamins waren bij Lisse op bezoek en wisten zowaar de medaille mede te brengen door twee flinke overwinningen. STOMPWIJK TERREINOPENING STOMPWUKSE BOYS. Zondag heeft de R.K. Voetbalver eniging Stompwijkse Boys officiël haar terrein in gebruik genomen, on der grote belangstelling van het pu bliek. Om ongeveer 3 uur kwamen de elf tallen van SJZ 1 en Stompwijkse Boys 1 het terrein op en stelden zich in het middenveld op, waarna de in zegening plaats had door kapelaan N. van Paaschen. Na de inzegening nam de geestelijk adviseur het woord. Hij sprak de hoop uit, dat de vereniging in de toekomst mocht groeien en bloeien, wat bereikt kan worden in dien de leden de sportiviteit weten te bewaren en op te voeren. Met de beste wensen voor de toekomst ver klaarde spr. het terrein voor geopend'. Hierna dankte de voorz. van Stomp wijkse Boys de geestelijk adviseur voor zijn woorden en gaf de verzeke ring dat de vereniging haar best zou doen een goede reputatie als graag geziene en sportieve tegenstanders te verkrijgen. Onder aanbieding van een bouquet gladiolen feliciteerde de heer Friebel namens SJZ de vereni ging met de opening van het terrein en sprak de hoop uit. dat zij het prae- met het spelen van het Wilhelmus, gevolgd o.a. door Italiaanse Ouvertu re, Donauwellen-wals. Trouver van Verdi en vele andere goed geslaagde nummers. Voor dit concert bestond bijzonder veel belangstelling. Regeling Brandstoffen voor Ka merhuurders. Met verwijzing naar het algemeen persbericht betreffen de bovengenoemde distributie in de dagbladen, worden distribuanten van de Distributiekring Noord wijk, van 2 tot en met 6 Sept. in de ge legenheid gesteld een aanvraagfor mulier op het plaatselijk distributie kantoor af te halen. De ingevulde en getekende formu lieren moeten voor 21 Sept. e.k. worden ingediend. Biljartver. „De Bonte Koe" On der auspiciën van bovengenoemde vereniging had in de biljartzaal van cafe „De Bonte Koe" de biljartwed strijd plaats tussen de heer Pardon uit Leiden en de heer A. Heerings \id van de vereniging. Hiervoor bestond veel belangstel ling uit kringen der biljartliefheb bers. Gespeeld werd 500 carambo les cadre met voor Herings een voor gift van 350 car. De partij werd' ge wonnen door db heer Heerings in 16 beurten 150 car. met »als hoogste serie 19 terwijl de heer Pardon slechts 176 car. maakte met als hoogste serie 70. Naar ons werd medegedeeld zal zeer binnenkort een re turn wedstrijd plaats vinden. Oranjefeesten. Alhoewel het be stuur der Oranjever. inprincipe met de tegenstanders van te houden fees ten in de gegeven omstandigheden mee kan gaan, is het toch een onmo gelijkheid om alles af te lassen, ge zien de financieele gevolgen die uit deze maatregel voort zou vloeiem Daarom heeft het bestuur gemeend de feesten toch op bescheiden voet doorgang te doen vinden en wel op Dinsdag 16 en Woenslag 17 Sept. Voor het gemeentehuis zal een zanghulde plaats vinden, kinder- en onder de traditionele ringrijderij met voLkkspelen worden gehouden, waar- tilbury's, terwijl er een grote etalage wedstrijd wordt gehouden door de plaatselijke Middenstand. Het bestuur verwacht dat alles een ordelijk ver loop zal hebben en men een te grote uitbundigheid zal voorkomen. Gemeenteraad Leiden B. en W. stellen de Raad voor over te gaan tot de volgende benoemin gen: een onderwijzeres aan de oplei dingsschool voor U.L.O. aan de Drie Octoberstraat; voorgedragen wordt mej. M. E. Bakker te St. Joostland; een onderwijzeres aan de o.i. school Paul Krugerstraat; voorgedragen v/ordt mevr. M. J. Boterenbrood- Schophuizen te Leiden. Voorts enige tijdelijke herbenoe mingen aan de H.B.S. voor meisjes en de Gem. H.B.S. 5-j. c. Tijdens het bui tenlands verblijf van dr. A. A. Prins wordt voorgesteld tot plaatsvervanger te benoemen J. R. Bertus te 's Gra- venhage Tot lid van de commissie van Schatting voor het Grondbedrijf v/ordt voorgesteld het aftredende lid, de heer B. Buurman. In verband met de ziekte van ir. A. M. Overeynder wordt voorgesteld ir. J. B. Grandjean ook voor de verdere duur van de cur sus tot tijdelijk leraar in de wiskunde aan de Gem. H.B.S. 4-j. c. De bewoners van de Cosijn-straat hadden gevraagd om verbetering van die straat door demping van een sloot. B. en W. delen mede, dat dit voorshands niet mogelijk is, omdat een riool in dit sloot uitmondt. Voorgesteld wordt: te bepalen, dat een herziening van het uitbreidings plan der gemeente voor het deel, ge legen in de Rodenburgerpolder, in voorbereiding is; de bovenschool aan de Paul Krugerstraat opnieuw te ver huren aan de R.K. Volksbond tegen dezelfde huurprijs; aan de „Stichting tot Werkverschaffing aan jeugdige werklozen, ter verstrekking van wo ningen aan ouden van dagen een geldlening te verstrekken ter grootte van ƒ16.800, ter aflossing van een andere geldlening bij de Rijksverze- kerings-bank te Amsterdam; de subsi die aan het comité voor vacantie-bc- LEGERBERICHT |r NEDELANDS ACTIE- COMMUNIQUé. Het Nederlands actie-communiqué van heden meldt, dat sedert het be vel tot staken van de vijandelijkhe den de Nederlandse verliezen be dragen: 103 gesneuvelden, 283 gewon den en 6 vermisten. De hierbij inbe grepen verliezen van de laatste twee dagen bedragen 5 gesnevenden en 11 gewonden, In het gebied van Medan werd Pe- matang Siantar tot tweemaal toe door republikeinen aangevallen, terwijl een poging tot brandstichting werd; geconstateerd. De vijand richtte mor tier- en geweervuur op Poerwoker- to in Midden-Java. Volgens een aanvullend communi qué hebben Nederlandse troepen 47 Chinezen aan de Zuidkust van West- Java bij Pasir Dalang bevrijd.. Uit Tjibeurcum bij Tasikmalaya werden drie Chinezen door republi keinen ontvoerd. In een kampong ten Zuiden van Garoet (West-Java) werd een pamflet gevonden, waarin de be volking wordt meegedeeld, dat de ge heime dienst van de republiek reeds een lijst bezit, waarop de namen van personen voorkomen, die zaken doen met de Nederlanders. In het pamflet wordt gewaarschuwd, dat krasse maatregelen tegen die personen zul len worden genomen. 7igheden te verhogen van 1.980 tot 2500.de vergoeding voor taxaties de commissie van Schatting te verhogen, en wel elke 5-jaarlijkse taxatie van f 150.tot 250.en- de vergoeding voor elke andere taxatie van 10.tot 12.50; een Montes- sorie-kleuterschool op te richten en de opleidingsschool voor U.L.O. aan het Schuttersveld geleidelijk om te zetten in een Montessori-lagere school. De kosten van aanschaffing van meubilair en leermateriaal voor de Montessori-kleuterschool zullen, volgens bijgevoegde raming, een be drag van pl.m. ƒ2.000.vorderen. Hierbij komt de jaarwedde van een te benoemen hoofd der school en, eventueel, de beloning van een kwe- kelinge, of. te samen, een bedrag van maximaal 2.700.Wordt de klasse, gelijk in het voornemen ligt, om streeks October a.s. geopend, dan zul len de kosten van salariëring van het onderwijzend personeel over het tijd vak van October 19471 Januari 1948 maximaal 700.bedragen. De lagere school aan het Schutters veld zal, te beginnen in 1948 geleide lijk in een Montessori-lagere school kunnen worden- omgezet. De extra uitgaven zullen bestaan in aanschaf fing van stoelen en tafeltjes voor de Gr. van Heusden gekend heeft, aan wezig zal willen zijn op een avond, waar een van zijn eigen stukken wordt opgevoerd. Hiermede reke ning houdende heeft de R.K. Leidse zang- en operettevereniging de toe gangsprijs zodanig gesteld, dat deze voor iedereen aanvaardbaar is, om zodoende iedereen in staat te stellen deze uitvoering mee te maken. Cursus bouwbedrijf. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf, waarbij 6 aannemersorganisaties zijn aangeslo ten, verzoekt ons het volgende op te nemen: Het komt nog steeds voor, dat men een aannemersbedrijf denkt te ves tigen, of over te nemen zonder dat men de nodige bewijzen van vakbe kwaamheid bezit. Reeds hebben meerdere ondernemers daarom hun bedrijf moeten sluiten. De Raad van Bestuur Bouwbedrijf heeft in een 20- tal plaatsen cursussen geopend, die zich ten doel stellen personen, die zich in de toekomst als ondernemers in de Burgerlijke en Utiliteitsbouw, of als aannemers van Weg- en Water bouwkundige werken wensen te ves tigen, volledig op te leiden voor het onder Rijkstoezicht jaarlijks af te ne men examen ter verkrijging van het diploma van vakbekwaamheid. Voor de hier ter stede gevestigde cursus zie men de advertentie in dit nummer. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Eugenia Margaretha An na d- van H. J. Dirks en A. D. W. Steenhof; Jacobus Hendricus z. van J. H. M. Knaap en C. W. Dijkmans; Hendrica d. van H. N. Breedcveld A. H. Molenaar. Jansje d. van H. meerlingen en aanschaffing van Mon-N Breedeveld en A. H. Molenaar; tessori-leermateriaal. De totale kos- Philippus Pieter z. van P. van Hoven ten kunnen echter over 6 jaren wor-jen C. J. L. Thorn; Robert z. van B. den verdeeld. Opgemerkt wordt nog, I Stoute en P. Deijn; Cornelis Louis dat de jaarlijkse uitgaven voor een j Maria z. van J. Huizen en A. Kockel- Getrouwd: W. J. v. d. Hoeven 44 j. en M- A. Onderwater 36 j. Geboren: Bernardina G. A. d. v. A. C. Diemei en S. Olde Hanser; Adrianus C. H. z. v. K. Langeveld en J. H- C. Deters. WOUBRUGGE Gemeenteraad. De Raad verga dert op Woensdag 3 September te 8 uur. De agenda bevat o.a.: Verhuur gemeente-woning B 116. Ontslag van de heer J. Hopman, als raadslid. Geboren: Dirk, zoon van D. Schui- lenburg en A. H. Moorman. Ondertrouwd: Jacobus van Wierin- gen 28 jaar en Wilhelmina Maria Mooren 31 jaar. Getrouwd: Gijsbertus van der Lee en Engelberta Strijk; Dorus van der Zwan en Jacoba den Hertog; Paul Groen en Arendje Vrolijk. ZOETERWOUDE (HOGE RIJNDIJK). Katholiek Thuisfront. Voor Ka tholiek Thuisfront werd gisteren bij de gehouden speltjesverkoop 72.28 opgehaald. Montessori-lagere school zeker niet hoger zijn dan die voor een gewone lagere school. Tenslotte een voorstel tot wijziging van de verordening, regelende wacht geld en pensioen van wethouders, wat betekent, dat er een jaar langer (dus 3 jaar) wachtgeld zal worden gege ven en dat het pensioen op het wette lijk maximum wordt gebracht. Jubilea aan Gemeentewerken. Dinsdag herdenken de heren G. J. van Leeuwen, boekhouder en A. Ber nard cn A. v. Grieken, beiden ad ministratief ambtenaar, den dag, dat zij voor 25 jaar aan de Dienst Ge meentewerken alhier werden ver bonden. Openlucht-concert. Onder lei ding van de directeur B. Verweel zal door het Leids Politie muziek gezelschap het volgende programma worden uitgevoerd voor het gemeen telijk concert op Donderdag 4 Sep tember a.s., aanvangende te 19.30 uur in het Plantsoen. 1. Colonel Bogey, mars, Kenneth J. Alford; 2. Cortège Fleuri, ouver ture,, J. E. Stramoen; 3. Espana Suite de Valses, par E. Waldteufel; i 4. Pan Europa-mars, Alph. Dreissen. koren; Dirk Johannes z. van D. Keij en E- T. de Groot; Dirk z. van J. Schuilenburg en W. T. van Mierlo. Overleden: W. Brak z. 9 dagen. M. P Boterman huisvr. van P. van Vliet 64 j.; T. P. M. Roeters z. 5 mnd.; A. H. van der Haven man 66 j.; A. M. Delfos huisvr. van G. J. Geurtsen 26 jaar. BINNENLAND. DODELIJK ONGELUK BIJ HET DORSEN. Bij het dorsen had de 17-jarige H. van N. te Haamstede gisteren het ongeluk op de dorsmachine uit te glijden en met zijn beide benen tussen de dorstrommel bekneld te geraken. De jongen werd overge bracht naar 't ziekenhuis te Noord- gouwe, waar hij kort na aankomst overleed. (Berichten, opgenomen in een ge deelte van ons vorig nummer). LEIDEN Kleermakerscusus. Besprekingen worden gevoerd, om in October te Leiden een kleermakerscursus te openen. De firma Peek en Cloppen- burg heeft reeds toezegging gedaan, haar eigen atelier met de bijbehoren de machines ter beschikking van de cursisten te stellen. Het ligt in de be doeling, wanneer overeenstemming wordt bereikt de cursus reeds in Oct. te laten beginnen. Pauze. 5. Record-mars, Alph, Dreigen; 6. Cavalleria Rusticana, Fantasie sur l'Opera de P. Mas- cagni, M. J. H. Kessels; 7. Neron, ouverture dramatique, Francis Popy. Finale. R.K. Leidse Zang- en Operette vereniging „De Troubadours". Reeds nu wijzen de feiten er op, dat de twee avonden, die de R.K. Leidse Zang- en Operettevereniging op Zondag 14 en Maandag 15 Sep tember organiseert een stormloop van toeschouwers zal trekken, ter wijl er een stortvloed van aanmel dingen voor nieuwe leden zal plaats vinden. Wat is er die twee dagen aan de hand? Op Zondag 14 en Maandag 15 Sep tember zal door bovengenoemde vereniging in het St. Antoniusclub- huis aan de Mare opgevoerd wor den de komische Operette „Schin derhannes" in twee bedrijven van wijlen pater Gr. v. Heusden. Ieder, die pater van Heusden gekend heeft, weet, dat alles wat pater van Heusden onder handen heeft gehad uitstekend werd afgewerkt, en dat hij in alles de gezellige gezapige sfeer wist te leggen, die een Lim burger en in het bijzonder een franciscaner Limburger zo eigen is. Het spreekt daarom vanzelf, dat de komische operette „Schinderhan- nes", die door hem vervaardigd is geworden, doortrokken is van die i gezellige gezapige sfeer. Het spreekt tevens vanzelf, dat ieder, die Pater MARKTBERICHTEN KATWUK AAN DE RIJN, 1 Sept. Groentenveiling. Bloemkool I A. 82.40—123.50; idem I 60.40— ƒ86.50; idem II 25.00—48.20; Bos- peen 11.5018.50; Waspeen I 2.20—3.30; idem II 1.50—1.70 per kist; Herebonen 60.0085.00; Snijbonen 45.0058.00; Stokbo- nen 50.00—63.40; Kroten 3.75— 6.80; Sla f 12.00—14.20; Rabarber 3.00—3.90; Rode Kool 16.40— 17.50; Groene Kool 12.10—14.30; Aardappelen Bonke 5.208.00; Idem grote 8.4011.60 idem Drie lingen 4.905.80. ROELOFARENDSVEEN, 1 Sep tember. Bloemenveiling. Chrys. September Yellow 0,070.18 ct.; Chrys. September Wit 0,120,23 ct.; Chrys. Rayonant Wit 0.060.11 ct.; Chrys. Rayonant Lila 0,040,10 ct.; Chrys. Rayonant Geel 0,070,12 ct.; Chrys. Rayonant Gember 0,070,13 ct.; Asters 0,030,18 ct.; Dwerg asters 0,030,12 ct.; Helianthe 0,10 0,12 ct.; Gladiolen 0,12—0,27 ct.; Dahlia's 0,060,32 ct. Groentenveiling. Augurken Fijn 20,25; Augurken Fijnbaster 7,50; Augurken Baster 4,50; Augurken Grof 3,Augurken Stippel 1.40 p. 25 kg.; Snijbonen f 5,10f 6,40; Prinsebonen 5,208,60; Spekbo- nen f 2,504,70; Pronkbonen ƒ3,40 ƒ350 p. 10 kg.; Kropsla f 1,60 24,—; Andijvie 13.00—24,—; Tomaten A 16,0023.Toma ten B 16,00—24,—; Tomaten C 16,Tomaten Bonken 14, Kroten f 5,00f 6,Meloenen 19,00—62,—; Peen ƒ6.—; Drui ven ƒ120,Aardbeien, 2e oogst, 0,751,10 p. doosje. BODEGRAVEN, 2 Sept. Kaas. Aangevoerd: 174 partijen. Prijs 1ste soort ƒ143—1.50. 2e soort ƒ1.35— 1.41. Handel flauw.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5