De Europese roeikampioenschappen te Luzern Sport in het kort) üiwtei Jimied laatdt SWcóident DINSDAG 2 SEPTEMBER 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 TC* NKELE NEDERLANDSE PLOEGEN, waaronder twee Leidse, heb- ben deelgenomen aan de Eur. Roeikampioenschappen, welke te Zürich werden gehouden. Deze hebben voor Nederland een mooi succes opgeleverd door de overwinning van Neuman en v. d. Meer van Wil lem III uit Amsterdam in de dubbel-scull. In dit nummer was de grote kans van Nederland gelegen. 350 meter, maar groot verschil was er niet met de andere ploegen. Op 500 meter was Italië voor, met De nemarken, Zwitserland, Nederland en Frankrijk didht bij elkaar, ter wijl Tsjecho-Slowakije een lengte ten achter was geraakt. Steeds wis selde de positie aan de kop, maar tussen de 800 en 1000 meter ging de Italiaanse acht naar voren en op 1250 meter leidde de Italiaanse acht met een halve lengte voorsprong op de Denen, Zwitserland en Frank rijk, terwijl de Delftse Sport in vijf de positie lag, Tsjecho-Slowakije zesde. De Italiaanse ploeg, in hoog baantempo roeiend, met een voor treffelijke techniek, liep steeds meer uit en op 1500 meter was deze acht- riemsgiek driekwart lengte voor. De Delftse Sport was toen een der de lengte achter geraakt. Onbe dreigd won de Italiaanse acht in de baanrecordtijti van 6 min 8.7 sec. Het resultaat luidt: 1. en Europees kampioen achtriemsgieken Italia in 6 min. 8.7 sec,; 2. Denemarken min. 11.3 sec.; 3. Zwitserland 12.4 sec.; 4. Frankrijk 6 m. 13.2 sec.; 5. Nederland, Delftse Sport 6 min. 16.4 sec.; 6. Tsjecho-Slowakije 6 m. sec. Door deze overwinning in de achtriemsgieken heeft Italia het landentournooi, om de Coupe Glan- daz, gewonnen. Evenals Italië heeft ook Frankrijk 2 van de 7 nummers gewonnen, rfiaar de zege in de acht riemsgieken wordt het hoogst aan geslagen, zodat Italia de wissel beker voor een jaar won. Italië en Frankrijk hebben ieder 2 van de 7 nummers gewonnen, daarop volg den Nederland. Hongarije en Dene marken, ieder met één overwinning. Zeer opvallend was het feit, dat Zwitserland, dat in verscheidene nummers zeer sterk favoriet was, er niet in slaagde ook maar één Euro pees kampioenschap te winnen. Dubbel scull Willem III enig Ned. winnaar Met Nederland kwamen aan de start Denemarken, Hongarije, Frank rijk, Tsjecho-Slowakije en Zwitser land. Alle boten hadden een snelle en goede start. Na 300 meter was Zwitserland iets voor op Tsjecho- Slowakije en de dubbel scull van Willem III Op dat moment ver hoogde Neumeyer het tempo en zeer gemakkelijk ging de boot voor uit, nam de leiding over op Zwit serland en Tsjecho-Slowakije om deze niet meer af te staan. Op 750 meter was de Amsterdamse dubbel scull een halve lengte voor op de Tsjech en driekwart lengte op de Zwitsers, terwijl Hongarije, Frank rijk en Denemarken daar nog achter kwamen. Met een rustige lange slag, welke sterk opviel, vergroot ten onze landgenoten hun voor sprong steeds meer. Zuiver was het, waterwerk, precies gelijk gingen de bladen het water in, beheerst en rustig was de recover. Ondanks het feit, dat de Tsjechen en Zwitsers een hoger tempo sloegen bleef de Willem in-ploeg onbedreigd leiden en op 1200 meter was zij een lengte voor op de Tsjechen de Zwitsers. Nog meer liepen de oranjehemden uit. Op 1600 meter was er zelfs een halve lengte licht tussen de boten van Willem III en die van de Tsjechen, Op de laatste 300 meter trachtten de Zwitsers nog iets van hun achterstand in te halen maar hun spurt werd onmiddellijk beant woord door de Amsterdammers. Met grote voorsprong, in indrukwekken de stijl ging Willem IH als eerste door de finish, waarmede ook voor ons land een Europese titel was be haald. De ceremonie protocolair bij de eretribune volgde en terwijl het Wilhelmus plechtig over de Rotsee klonk en de duizenden toeschouwers zich van hun plaats verhieven ging het rood-wit-blauw aan de middel ste mast omhoog, geflankeerd door de Tsjechische en Zwitserse kleu ren. De president van de FISA Fio- roni complimenteerde onze landge noten met hun fraaie overwinning en ook mr. Hendrix en mr. Bruyn, de voorzitter en de secretaris van de Nederlandse Roeibond, kwamen onze ploeg gelukwensen met de be haalde titel. En niemand van de aanwezigen hield er een andere me ning op na dan: de beste en sterk ste ploeg had dit Europese Kam pioenschap gewonnen. Het resultaat luidt: 1. Europees kampioen: Nederland (Willem III) in 6 min. 55.4 sec.; 2. Zwitserland 6 min. 58.5 sec.; 3. Tsjecho-Slowa kije 7 min. 0.1 sec.; 4. Hongarije; 5. Denemarken; 6. Frankrijk. Italië wint de Coupe Glandaz. Voor de finale der achtriemsgie ken verschenen aan de start Italië, Nederland (Delftse Sport), Frank rijk, Zwitserland, Denemarken en Tsjecho-Slowakije, De wind was iets gaan liggen, het water rimpelde, maar een golfslag zoals bij de vo rige nummers was er niet meer. Een prachtig beeld, de start van deze zes achten, de sterksten van Europa. Zwitserland nam de leiding tot Engeland in waterpolo kansloos tegen Nederland Fraaie 80 zege in Heerlen In het zwembad Terworm te Heer len werd de waterpolo wedstrijd Ne derlandEngeland gespeeld. Het zwakke Engelse zevental was tegen het snelle technisch uitstekende spel van de goed op elkaar ingespeelde Nederlanders niet opgewassen er moest het met 80 het onderspit lel- ven. De ster van het veld was aanvoer der Braasem, die met zijn snelle rus hes van de achterhoede uit telkens 1 het Engelse doel in groot gevaar bracht. Hij scoorde zelf 3 doelpunten. Daarnaast schiep hij steeds fraaie kansen voor Smol en Van Feggelen, die van deze gelegenheden ook goed gebruik wisten te maken; Smol met zijn befaamde boogballen, Van Feg gelen met goede doorslagen. De gro te kracht van het Nederlands zeven tal in de periode voor rust, toen zij zich nog geheel gaven, blijkt wel uit het feit. dat doelman Rohner geen enkel schot te verwerken kreeg. Naast Braasem moet de Merwede- man Korevaer genoemd worden: ook hij speelde een goede partij. De wed strijd tussen een Zuid-Nederlands ze vental en het Luxemburgs zevental werd ook al een ruime Nederlandse zege. Met 72 werden de Luxembur gers verslagen. De wedstrijd schoon- springen NederlandEngeland ein digde in een flinke Engelse zege. Het springen was beslist slecht. De plank en de tamelijk straffe wind hebben hieraan waarschijnlijk wel bijgedra gen. De uitslag luidt: 1. Heatley (Eng.) 115.41 pnt.; 2. Kern (Eng.) 111.79 pnt.;»3. Haasman (Ned 102.43 pnt.; 4. Chr. van Eyck (Ned.- 85.68 p. NED. MILITAIREN WINNEN WATERPOLO VAN BELGIë. Tsjecholowakije won de driedaagse intergeallieerde zwemontmoeting voor militairen te Usti Nad Labem, door van de negen nummers er vijf te winnen, Nederland en Frankrijk volgden elk met twee overwinningen. Behalve de twee eerste plaatsen be zette Nederland twee tweede en een derde plaats. De Laak laatste. In de Ongestuurde Twee startte de Laak voor Nederland op baan één en verder in deze volgorde Zwitserland, Groot Brittannië, De nemarken, Oostenrijk en Frankrijk. Een nieuwe teleurstelling voor de Zwitsers, die evenals bij de gestuur de vier op een overwinning hadden gerekend en een eveneens teleur stellend resultaat voor onze landge noten, die hun heat in de voorwed strijden hadden gewonnen in 7 min. 31.1 sec. en er thans 6 seconden lan ger over deden en op de laatste plaats eindigden. Het zag er gerui me tijd naar uit dat Oostenrijk dit kampioenschap zou behalen. Reeds dadelijk na de start nam de Oosten rijkse ploeg de leiding, terwijl om de tweede plaats fel werd gevoch ten tussen Zwitserland, Denemar ken en Frankrijk. Op 700 meter lag Oostenrijk anderhalve lengte voor op Zwitserland, die op gelijke hoog te lag met de Denen. Daarachter lag Frankrijk, een lengte achter Frankrijk in vijfde positie de Britse Twee en tenslotte de Laak, weer een lengte achter de Britten. Met lange rustige slagen vergrootte Oos tenrijk de voorsprong en op de helft van de afstand lag Oostenrijk anderhalve lengte voor op Dene marken, terwijl Zwitserland in der de "positie roeide met weer 'n halve lengte achter Denemarken. Lang zaam maar zeker kwamen de De nen, die in een schitterende stijl aan de riemen trokken en wier boot een fraaie balans vertoonde, naar voren terwijl de Oostenrijkers hun evenwicht werden gebracht door het offensief van de Denen en terrein verloren. Op 1500 meter lag Oostenrijk iets minder dan een lengte voor, doch op de laatste 500 meter was er nog maar één ploeg, die feilloos roeien te zien gaf, de Deense Twee. In een krachtige eind spurt waartegen de Oostenrijkers absojuut niet opgewassen waren, ging de Deènse twee het eerst door de finish met ruim een lengte voor sprong. De uitslag luidt: 1 en kampioen van Europa: Denemarken 7 m. 181 sec.; 2. Oostenrijk; 3. Frankrijk; 4. Zwitserland; 5. Engeland; 6. Neder land, de Laak 7 m. 37.1. sec. Die Leythe ook laatst. Die Leythe startte in de Gestuur de Twee. Deze ploeg had baan één geloot, gevolgd door Frankrijk, Hon garije, Denemarken, Zwitserland en Italië. Van de start af heeft de Hon gaarse twee met stuurman, de lei ding gehad. Over de gehele baan- lengte heeft de ploeg moeten vech ten tegen de aanvallen van de an dere ploegen met uitzondering van de Leidse vereniging, welke na 750 meter reeds anderhalve lengte ach ter lag en steeds meer terugviel. Hongarije wist zich te handhaven al bedreigde de Italiaanse Twee nog even de Hongaarse overwinning. Die Leythe eindigde met zeer grote achterstand als laatste. De uitslag luidt: 1 en europees kampioen Hon garije in 7 min. 38.8 sec.; 2. Italië; 3. Denemarken; 4.* Frankrijk; 5. Zwitserland; 6. Nederland, Die Ley the 7 min. 58.2 sec. Njord kwam in de Vier met Stuurman uit, bezette in de voor wedstrijden slechts de vierde en laatste plaats en in de herkansing moest de Leidse ploeg zich met de vijfde en laatste plaats tevreden stellen. ZEILEN HANDICAP WED STRIJDEN OP DE BRASEM. Begunstigd door mooi zonnig weer, en op Zaterdagmiddag een goede zei- lerswind, organiseerde de zeilvereni ging „De Brasem" voor haar leden onderlinge zeilwedstrijden op het Brasemermeer. Hiervoor was een buitengewoon goede belangstelling, want meer dan 50 deelnemers hadden hiervoor inge schreven. Jammer was het, dat Zon dag de wind de zeilers in de steek liet, zodat er sommige deelnemers waren, die meer dan vyf uur voor een ronde nodig hadden. Zaterdagmiddag was de krachtige Noord-Ooster voor som mige scheepjes, waarbij vooral de kleinere, wel wat te bar en vooral de op het Brasemermeer zo bekende Wester jol ondervond hiervan nogal binder. De enige dame, mej. A. de Jonge, die in deze serie meezeilde, r.ad dan ook wel een zeer lastige taak, maar wist toch nog een kranige prestatie te leveren. Het wedstrijdcomité, onder de emi nente leiding van de heer L. Trouw, beschikte, niettegenstaande het zeer moeilijke van handicap wedstrijden, over een goed organisatie-talent, en wist alles als gesmeerd te doen ver- open, waarvoor dan ook alle lof. Als hoofdprijs was door de heer Rost-On. nes, lid van de Brasem, een zeldzaam prachtige wisselbeker beschikbaar ge steld. Het merkwaardige van deze be ker, de „Nero beker" genaamd, was, dat de heer Rost-Onnes zelf als win naar van de wedstrijden beslag op de beker wist te leggen. Deze beker moet r.rie maal achter elkaar of vijf maal in totaal gewonnen worden, wil men hem definitief in zijn bezit hebben. Verder waren er nog vele mooie en nuttige prijzen, door de leden van de Brasem beschikbaar gesteld. Bij de prijsuitreiking werd een besluit van het bestuur der zeilvereniging bekend gemaakt, inhoudend, dat deze wed strijden traditioneel gemaakt waren, foor deze telkenj are op Koninginne dag 31 Augustus te doen houden. Al met al, kan de zeilver. ,,De Bra sem" op een paar goed geslaagde zeil- sportdagen terugzien. De uitslagen waren als volgt: Zaterdagmiddag start half vier: Se rie A: 1. Wester Sr., 2. H. Hoogen- boom, R'A'Veen, 3. Verduyn. Serie B: 1. Rost-Onne (wisselbe- ker), 2. Schade van Westeren, 3. v. d. Heide. Serie C: 1. Kraan (12 Hg.Z.) Oude Wetering, 2. B. v. Wijk, Woubrugge, 3 Oosthout. Zondag start 11 uur: Serie A: 1. Coen Dijkens, 2. B. v. Wijk,pmm Coen Dijkens, 2. jf. d. Have, 3. G. v. Wijk, Woubrugge, Serie B: S. Vink R'A'Veen, 2. Rost-Onnes, 3 Sluizer. Serie C: 1. Oosthout, 2. Kraan (12 Hg.Z.) Oude Wetering, 3. van Ber gen. Serie Wester jollen waarvan prijs door Wester zelf beschikbaar gesteld: 1Wester Jr., 2. Glazer, 3. den Hertog. Troostprijs mej. A. de Jongfe. Voorts werd nog een algemene troostprijs voor de laatst binnenko mende beschikbaar gesteld, die door de heer Kraan uit Oude-Wetering ge wonnen werd. MOTORSPORT SPEEDWAY RACES TE RIJSWIJK. De Vliegende Hollanders hebben Zondag tijdens de te Rijswijk gehou den speedway races revanche geno men voor de onlangs in het Olym pisch stadion tegen de Windmolen- ploeg geleden nederlaag. Hoewel de door de KNMV geschorste Dirt-track specialisten Hartman, van Aartsen en Steman op het appèl ontbraken, hadden de wedstrijden toch een span nend verloop. De snelste tijd van de dag boekte Jan Bosman (den Haag) met 1 min. 24.2 sec. Bij de Vliegence Hollanders versterkte de Engelsman King als gast de gelederen.De Vlie gende Hollanders eindigden de wed strijd met 47 punten, terwijl de Wind molens 36 pnt verzamelden. Engelsman Ladd verongelukt Bij motorraces te Alkmaar De Alkmaarse kermisraces, die voor de eerste maal na de oorlog door de Alkmaarse VW werden ge organiseerd op het gem. sportpark hadden een buitengewoon ongeluk kige afloop. Als buitengewone attractie namen de bekenide Engelse speedwayrijders Jack Ladd en Buddy King aan deze wedstrijden deel. Eerstgenoemde kwam in de finale van de 509 cc- iklasse in de voorlaatste bocht te val len waarbij hij allereerst werd mee gesleurd door Eisberts waardoor hem de slapen werden ingedrukt, terwijl daarna zijn Engelse collega dwars over zijn borstkas heenreed. In hoogst zorgwekkende toestand werd hij naar het ziekenhuis te Alk maar vervoerd, alwaar hij na aan komst ia overleden. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. De beide andere renners kwamen geluk kig met de schrik vrij. Reeds tevoren had een valpartij plaats gehad, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, toen van Marle in de 350 cc junioren uit de bocht vloog, waarbij hij onder zijn machine terecht kwam. Hij brak hierbij enige middenvoetbeentjes. ATHLETIEK Per K.L.M. vertrok gistermiddag Wim Slijkhuis naar Stockholm, van waaruit hij onmiddellijk zal doorrei zen naar Helsinki. Hier hoopt Slijk- nuis tegen de bekende Heino uit te bomen. Na Helsinki volgen nog wed strijden in Noorwegen, Zweden en Denemarken. De gehele tour is be doeld als een training voor de olym pische spelen. Trainer van der Kar vergezelt zijn polain op de reis naar het noorden. A.S.C. Gistermiddag speelde een A.S.C.-combinatie, waarin drie eerste elftal-spelers, tegen een H.F C.-elftal. Rust 12, einde 26. Een andere A.S.C.-combinatie speelde gisternamiddag in Voorscho ten tegen Rouwkoop, waar met 21 werd verloren. LAWNTENNIS V. S. BEHOUDT DE DAVIS CUP. De Amerikaan Ted Schroeder won gisteren zijn enkelspel van Dinny Pails (Australië) 6—3, 8—6, 46, 911, 108 in de Challenge Round voor de Davis Cup tussen de Ver. Staten en Australië. Amerika leidt thans met 31 met nog een enkelspel te spelen, zodat de Davis Cup in Ame lia blijft. Amerika won Zaterdag de beide eerste enkelspelen, terwijl Australië Zondag het dubbelspel in de wacht sleepte. PAARDENRENNEN Courses Duindngt. De resultaten der Zondag op Duindigt gehouden course luiden: Grote Prijs van Nederland, heat draverij afstand 2000 M. Ie heat: 1. Priola, W. H. Geersen, tot. tijd 2.46.7, K.M.-tijd 1.22.9; 2. Gratie Hanover, D. Leeuwenkamp; 2e heat:l.Priola W. H. Geersen, tot. tijd 2.48.8, K.M.- tyd 1.23.4; 2. Lord Maire, F. A. Bos veld. Korthals van Schoten Memorial, ren afstand 1800 M.: 1. Crantor, D. Wagenaar, tijd 2.04.3. CRICKET LMCCHercules. De tweede klasse cricket wedstrijd LMCCHer cules is door LMCC gewonnen met 38 runs op de tweede innings. LMCC 124; 97 (221) en Hercules 91: 92 (183) VOETBAL Op 23 September komt te Am sterdam de FIFA-commissio onder voorzitterschap van Karei Lotsy bij een om het reglement voor de we reldkampioenschappen voetbal 1949 vast te stellen. Deze wereldkam pioenschappen worden in Brazilië ge houden, doch in ieder geval komen in Europa voorwedstrijden in poules. De Ned. stayer Bakker nam deel aan wedstrijden achter grote motoren te Lyon. De Nederlander reed drie uitstekende manches en plaatste zich in het algemeen klasse ment als twee vóór Frosio en Bes- son. Winnaar werd Minardi (Fr.). Cos Bijster heeft Zaterdag schit terend revanche genomen op de we reldkampioen Harris, door deze En- gelstnan in de sprintwedstrijd te Herne Hill te verslaan. Bijster legde 39. En jawel hoor, na enig wachten kwam ook Signor Gabriël uit de haai te voorschijn. Hierop nam de luite nant de wandelstok uit de bek van de haai, die al bijna bewusteloos was bij gebrek aan water, liep daarna ach ter hem om en gaf het beest toen zo'n geweldige trap, dat het met een gro te boog weer in de oceaan terecht kwam. „Die zal zich voortaan wel twee keer bedenken, alvorens nog 'ns 'n paar fatsoenlijke heren op te hap pen", meende de vreemdeling. Toen keek hij Signor Gabriël onderzoekend aan. „Mijnheer", zei hij, „ik wil niet onbescheiden zijn, maar mag ik mis schien weten, wat U in mijn haai deed? Mijn naam is Alfonso.'' Gabriël legde hem een en ander uit en daar op vertelde de vreemdeling ook zijn avontuur. „Ik was nietsvermoedend een eindje langs het strand gaan wan delen, terwijl mijn vrouw, Signora Constanga het eten kookte. Opeens kwamen er twee vreemde mannen op mij af. Ik dacht al meteen: dat zullen leden zijn van de rebellenpartij die nu aan de regering is en maakte me vlug uit de voeten...." NIEUWE j BOEKEN c Aafjes, Bertus, Gedichten. Eerste sonnetten- Het gevecht met de muze. Het zanduur van de dood. Verspreide gedichten. Sonnetten en andere gedichten uit Friesland. Boeren. In het rampjaar. A'dam, Antwerpen, Contact. IIIII. Verzamelwerk o.a. de 6 bundels van vóór de „Voetreis" bevattend. Weelderi ge poëzie, maar vaak zeer ero tisch en sensueel. Derks, K. J., S.J. Onze Lieve Vrouw van de Polder. Geill. met frontispiece. Middelburg, Al- torffer. IV. Een voorbeeld voor alle klein-historie. Het voor woord van Kardinaal De Jong is een aanbeveling op zichzelf. de Gaay Fortman, W. F., mr. De arbeider in de nieuwe samen leving. A'dam. Vrij Nederland. V. De nieuwe positie v. d. arbei der juridisch bepaald. Overzich telijk en up to date. de Jonge, Victor. Een dal vol jongens. Geill. met teken. dr. H. Hopma. Tilburg, Nederland's Boekhuis. V. 'n Ideaal jongens boek: spanning, spionnage, edel moedigheid, verkennerij, fanta sie. Opbouwend in de beste zin. Bekroond. Jongejande Groot, C. Th. Met Tom Welders op avontuur. GeilL met teken. dr. Annelies Kuiper. Wageningen. Zomer en Keuning, 1947. V. De avontu ren van Tom en zijn vriendjes. Er gaat van 'die avonturen een opvoedende waarde uit. Gezel lige lectuur voor onze jongens over vacantietochten. Kernan, Thomas. Gelijk met de Morgenster. Vert. uit h. Ameri kaans (Now with the morning- star). dr. Herman Pijfers. Heemstede, De Toorts. IVV. Sicherheitsdienst, verdreven monniken, broeder Nicolaas in een concentratiekamp (zijn oude klooster!). Sober en indrukwek kend. Km och, H. en Lod. Prins. Has tings Schaakcitadel 19461947. Geill. met diagrammen. A'dam. Vrij Nederland. V. Deskundige commentaren van een klassiek schaakfestijn. van der Marke, Agnes. Dt Kinderkruistocht. Geill. met te ken. dr. Joke Stook. Tilburg, Nederland's Boekhuis. V. 'n Juweeltje van vertelkunst. De herdersknaap Etienne en zijn dappere volgelingen zullen voor onze jonge lezers onvergetelijk zijn. Bekroond.. Meijers, Clara M. Een moderne vrouw van formaat. Leven en werken van Rosa Manus. Geill. met 1 portret. Leiden, E. J. Brill. IV. Levensschets door een tijd genote. Deze energieke Jodin en strijdster voor pacifisme werd slachtoffer der Gestapo. Risseeuw, P. J. Tussen licht en donker. Een bundel verhaaltjes en versje;, voor kleuters bijeen gebracht. Geill. met teken. Wa geningen, Zomer en Keuning. V. Aardige en leerzame collec tie; 't jonge volkje zal genieten. De Rooy, Jac. S.J. De zin van de kleding. Roermond, J. J. Ro men en Zonen. V. Mooie en fris se gedachten. Rutten, Gerard. Ons Konink lijk Gezin in bevrijd Nederland. Geill. met foto's. Wbgeningen, Zomer en Keuning. V. Fraai ge denkboek met 106 foto's; de werkzaamheid van de Koningin en van d>- Prins in 't bevrijde Zuiden en de terugkeer van 't Prinselijk Gezin. Scheers, Alfred, O.F.M. In het Paradijs der Kinderen. Geill. m. 52 blz. foto's dr. Longinus de Munter, O.F.M. Tielt; Waterin gen, J. Lannoo. IVV. Opvoedk. gedachten. Veel moois en leer zaams. Voor jonge ouders een waardevol geschenk. van Straaten, Modestus, dr. O. E.S.A- Katholieke bewustwor ding. Nijmegen, De Koepel. IV. Prachtige reële uiteenzetting van onze houding „in de wereld", hoewel niet „van de wereld". De beste Katholieke Actie! Thijssen, F., dr. Het Gods dienstige gesprek. De grondsla gen en de practijk. Utrecht; Brussel. Plet Spectrum, 1947. IV. Methode om tot een vruchtbaar godsd. gesprek te komen tussen christenen van verschillende richting. Zeer nuttig. I is verboden; II is streng voorbehouden; III is voorbehoud; IV is volwassenen; IVV is rijpere jeugd; VI is voor allen. de 500 yards af in 47.1 sec., de laat ste 220 yards in 12.2 sec. De Engels man Harris werd tweede. In de amateur sprint wedstrijd om de Bailey prijs, Zondag in het Pare des Princes te Parijs gehouden, plaatsten Harris. Sensever, Bijster, Faye, Ghella en Vidal zich in de halve eindstrijden. De eindstrijd werd gewonnen door Harris voor Bijster op 1 lengte, en Sensever 200 M. 12. 4/5 sec. De landen wedstrijd tennis Bel giëNederland te Spa leverde een overwinning van Nederland op, wel ke ploeg met 2014 van de Belgische won. Het Ned. cricketelftal heeft van de Free Foresters uit Engeland na een achterstand op de eerste dag op de eerste innings van 68 runs ge wonnen met 2 wickets. Fokveedag te Rijnsaterwoude De uitslagen van de fokveedag te Rijnsaterwoude waren als volgt: Klasse 1: Stieren van 2 jaar en ouder: eigenaar: D. van Os, Rijnsa terwoude; Jac. Noordam, Woubrugge; W. Nell, te De Kaag. Klasse 2, Stieren van 1 jaar: eig. A. H. Rotteveel, Oudewetering; H. F. J. Mooren, Leimuiden; C. A. Lange- slag, Woubrugge; W. Vonk Leimui den. Klasse 3 Stierkalveren geb. tussen 1 Sept. 1946 en 1 Febr. 1947: Eervolle vermelding: eig. A. H. Rotteveel te Oudewetering. Klasse 4 Stierkalveren géb. na 1 Febr. 1947: eig.: L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude; A. van Egmond, Lei muiden; H. F. J. Mooren, Leimuiden; D. van Os, Rijnsaterwoude; L. Eike lenboom, Rijnsaterwoude; L. Treur, Leimuiden. Klasse 5. Melkkoeien geb. voor 1 Sept. 1945. Eig.: A. H. Rotteveel, Oude wetering; A. Roelof fs, idem; A. H. Rotteveel, idem; D. van Os, Rijn saterwoude; A. Treur, Leimuiden; S. J. Visser, Rijnsaterwoude. Klasse 5 B.: Eig. W. Vonk, Leimui den; L. Eikelenboom, Rijnsaterwoude L. Treur, Leimuiden; W. Vonk, Lei muiden; W. Vonk, idem; S. J. Visser, idem; L. Treur, idem; A. Roelofss, Oudewetering. Klasse 5c: Eigenaar: H. F. J. Moo ren, Leimuiden; A. Roeloffs, Oude- weterin; H. F. J. Mooren, Leimuiden; W. Nell, De Kaag; A. H. Rotteveel, Oudewetering; D. van Os, Rijnsater woude; A. H. Rotteveel, Oucewete- ring. Klasse 6. Productie-klasse. Eigenaar A. H. Rotteveel, Oudewetering 21 punt; id. id., 21 y2 pnt.;id. id 20)4 p."; D. van Os, Rijnsaterwoude, 19 p.; L. Treur, Leimuiden, 19 p.; W. Vonk, Leimuiden 17 p.; id. id. 17 p. Klasse 7. Koeien geb. voor 1 Sept. 1944 gekalfd hebbende vóór 1 Oct. 1946: Eig.: L. Eikelenboom, Rijnsa terwoude; E. G. Rosenboom, id.; A. H. Rotteveel, Oudewetering; L. Eike lenboom, Rijnsaterwoude. Klasse 8. Melkschotten. Klasse 8: Eig. H. F. J. Mooren, Leimuiden; A. Roeloffs, Oudewetering; H. F. J. Moo ren, id.; W. Vonk, Leimuiden; Treur, id. Klasse 9. Melkvaarzen: Eigenaar: A. H. Rotteveel, H. F. J. Mooren, S. J. Visser, L. Eikelenboom. W. Vonk, H. F. J. Mooren, A. H. Rotteveel, L. Treur. Klasse 10. Drachtige Vaarzen. Eig.: A. H. Rotteveel; G. Treur. Klasse 11. Pinken, Eenling klasse: Eig.: A. H. Rotteveel; id.; A. Roeloffs; H. F. J. Mooren; W. Vonk; G. Treur; A. Roeloffs; W. Vonk; L. Treur, Eer volle vermeiing; W. Vonk, id. id. Klasse 12, Pinken 3 stuks van een vader en een eigenaar. Eig.: L. Eike lenboom; H. F. J. Mooren; A. H. Rot teveel; S. J. Visser; L. Eikelenboom; D. van Os. Klasse 13. Kuiskalveren 3 stuks van een vader en een eigenaar. Eig.: L. Treur. Klasse 14. Kuiskalveren eenling klasse: H. F. J. Mooren; A. H. Rotte veel; A. van Egmond; L. Eikelen boom; A. H. Rotteveel. Klasse 15. Fokfamilie. Eigenaar: H. F. J. Mooren; A. Roeloffs. Klasse 16. Etg.: A. H. Rotteveel; H. F. J. Mooren. Klasse 17 Collectie Fokvee van een eigennaar. Eig.: A. H. Rotteveel; H. F. J. Mooren; W. Vonk. A. Roelofss; D. van Os, S. J. Visser. Kampioen koe werd Diana van A. H. Rotteveel en reverse Matje van H, F. J. Mooren. Kampioenstier werd Monarch van D. van Os en reserve Gustaaf van A. H. Rotteveel. Een gezellig diner in café de Boer besloot deze dag, waaraan aanzaten het bestuur van de Fokveedag, ir. Verhoeven, ir. Huisman, de jury, het gemeentebestuur en de Rijksdieren arts C. van den Berg. RADIO WOENSDAG. HILVERSUM I, 301 M.: 7.00 Nieuws. 7.30 Gram-platen. 8.00 Nieuws1. 8.15 Gram.platen. 9.00 Och tendbezoek bij jonge zieken. 9.30 Pa rade kleine orkesten. 1030 Morgen dienst. 11.00 Mlen Blekxtoon. 11.30 Werken van Bach en Maydn. 12.15 Orgelconcert. 13.00 Nieuws. 13.15 Mandolinata. 13.45 Het Radio Koper kwartet. 14.15 Hollandia sextet. 15.00 Vioolconcert. 15.30 Simon Halie pia no. 16.00 Voor jeugdige postzegelver zamelaars. 16.15 Zingende jeugd. 17.30 Nederlands Volksherstel. 17 35 Ama- tj-trio. 18.00 Schutz-Monteverdi cy clus. 18.20 Gram.platen. 18.30 Strijd krachten. 19.15 Land- en tuinbouw. 19.45 Amusementsorkest. 20.15 Metro- pole-orkest. 20.45 „Het Romeins bur gerschap vanl Paulus". 21.30 Willem Pijper-herdenking. 22.30 Nieuws. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Avond concert. HILVERSUM I„ 415 M.: 7.00 Nieuws. 7.30 Gram-platen. 8.00 8.18 Marsen en walsen. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Morgenklanken 9.35 Or kestwerken van Wagner. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor de Vrouw. 10.35 Bach en Mozart. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orkest Carlo Car- cessola. 13.20 Johan de Jong, 13.50 Piano-duo. 14.00 Voor de vrouw. 14.15 Omroepkamerorkest. 15.00 Voor de kinderen. 15.40 Gram.platen. 15.45 Op bezoek bij zieken. 16.15 Vragen staat vrij. 16.45 Vacantie komkommertijd. 17.15 Omroeporkest. 17.45 Het rijk over zee. 19.15 Het nieuws uit Indië. 19 30 Ons levens ons geloof. 19.45 Le zen ir de Bijbel. 20.15 Afscheidscon cert Residentie-orkest. 21.15 De strijd om de heer Lapraik .22.05 Gram.pla ten. 22.45 Geestelijk leven. 23.25 Lich te orkestklanken.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4