OPEL Een waardig slot van een geslaagd feest Sport in het kort OUDEN VAN DAGEN GEBR. VAN ULDEN LEIDEN BOOTARTIKELEN KAMERS Net R. K. Meisje Vr. kantoorbediende C. JWaaiity éi Ca. Bouwkundig Opzichter MAANDAG 25 AUGUSTUS 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 HET POLITIESPORTFEEST „FIND GOED, AL GOED" zegt een bekend spreekwoord en dit indach- tig heeft de Leidse Politie Sportvereniging haar uiterste krachten in gespannen om ook de laatste dag van dit internationale sportfestijn tot een waar succes te maken. Zij hebben dit gedaan door Zaterdagmiddag in de Leidse Hout een ruiterfeest te organiseren, terwijl er 's avonds in de grote stadszaal een afscheidsavond gehouden werd, waarop vele loffe lijke woorden gesproken zijn. Het ruiterfeest Leiden is er niet op ingesteld om een ruiterfeest te houden; de L.P.S.V. moest dan ook gebruik maken van het enige terrein dat daarvoor kon dienen: de Leidse Hout. En zo kon men Zaterdagmiddag het grote ter rein tussen de sintelbaan omgeven zien door vele vlaggen en er omheen enkele duizenden toeschouwers, waaronder vele politieautoriteiten, die allen, hoewel beschenen door een onbarmhartige zon. genoten hebben van een afwisselend programma, waarbij veel moois te bewonderen viel. Na de parade door alle deelnemers, kwamen de winnaars van de och- tendwedstrijdfen, de dressuurproeven, hun ererondje rijden, waarna de uit slag bekend gemaakt werd: J. v. d. Klift, Rijkspol. 133 punten, 2. T. G. Hagelaar, Rijkspol. 130 p., 3. A. Th. de Kort, Amst., 128 p., 4. N. Bosma, Rijkspol. 127 p., 5. R. v. d. Struik, Den Haag, 125 p. Uit het geringe puntenverscil blijkt wel dat de win naars voor elkaar niet veel onder deden. Dan volgde nummer drie van het programma: patrouillespringen. Een patrouille bestond uit een comman dant, gevolgd door drie ruiters, die 1 allen een aantal opgestelde hindernis sen moesten nemen, waarbij, behalve op het afgooien van bomen, ook ge let werd op de houding, manier van rijden, onderlinge afstanden, enz. Tenslotte werd de volgende uitslag bekend gemaakt: le prijs (een beker beschikbaar gesteld door de Leidse vrouwelijke studenten-vereniging) 1. Rijkspolitie, 2. Amsterdam, 3. Rot terdam, 4. 's-Gravenhage, 5. Gronin gen. Ter afwisseling volgde dan een shownummer: Hongaarse post. Dit waren twee ruiters, die elk twee span paarden binnenreden, waarbij zij op het achterste span stonden' en het voorste aan lange leidsels hadden. In hun fleurige Hongaarse costuums maakten zij een kranige indruk. Pre cies tegelijk reden zij verschillende figuren, die op het eerste gezicht mis schien niet zo moeilijk leken, doch bij nadere beschouwing lang niet ge makkelijk waren, vooral niet bij de wisselende zwenkingen, waarbij de paarden afwisselend hun tempo ver snellen en vertragen moesten om ge lijk te blijven. Een hartelijk applaus was hun beloning voor deze keurige prestatie. Hierna begon het hoogtepunt van de middag: het individueel springen, waarbij prachtige sprongen te bewon deren waren, terwijl de verschillende weigeringen voor de nodige hilariteit zorgden. Lange tijd bleven C. Blanken, Am sterdam op Corry en A. Schilperoord Rijkspol. op Monty 1 en 2, met 0 fou ten en een tijd van resp. 66 en 61 seconden, .totdat even voor het einde J. Raaymakers, Rotterdam, op Cor net, een prachtig paard, hoog op de benen, geen enkele fout maakte in de schitterende tijd van 59 seconden, waardoor hij als eerste eindigde. Hij werd in de eind-uitslag gevolgd door C. Blanken en A. Schilpenoord, ter wijl F. Meydam, Den Haag, en A. A. Eggermond, Groningen, resp. als 4 en 5 eindigen. Het langdurige nummer individueel springen werd onderbroken door een behendigheids wedstrijd, n.l. het bal lonsteken. Hierbij moesten de deel nemers 6 op het terrein uitgezette ballontjes met hun sabel kapot ste ken. Begrijpelijk verwekte dit num mer veel hilariteit, doordat er velen misstaken. Dat het overigens niet eenvoudig was, blijkt wel hieruit dat er gèen enkele deelnemer in geslaagd is, alle zes de ballontjes kapot te ste ken. De uitslag hiervan is als volgt: 1. P. J. Quist, Den Haag, 5 ball, in 32 sec., 2. J. van Beek, Den Haag, 3 in 35 sec., 3. J. Rozeman, Groningen, 3 45 sec. 4. J. Hengstmengel, Rotterdam 3 in 50 sec. Hiermede was het pro gramma ten einde en reikte de heer H. A. J. G. Kaasjager, hoofdcommis saris te Amsterdam, met een toepas selijk woord de prijzen uit. De corps- prijs viel ten deel aan de Rijkspolitie, voor de beste als corps geleverde pre staties. Niet onvermeld mag blijven de zeer gewaardeerde medewerking van het Amsterdamse stafmuziek korps, die aan het succes van deze middag veel heeft bijgedragen. De afscheidsavond Om half negen stroomde de grote met vlaggen versierde stadszaal vol met vrolijke feestvierende deelne mers, Leidse agenten, burgers, die- inwoning verleend hadden en alle andere medewerkers aan dit sport- feest. Er heerste direct al een opge wekte stemming en een gezellige spraakverwarring, die in de loop van de avond echter nog groter zou wor den.'De grote rij van Sprekers werd geopend door de heer J. v. d. Sluys, secr. van de L.P.S.V., die namens de voorzitter, de heer M. F. Frank, we gens ziekte helaas verhinderd, alle aanwezigen welkom heette en daar een woord van dank aan toevoegde voor de grote medewerking die zij van vele zijden hadden mogen onder vinden. Een speciaal woord van dank zijn wij hier, aldus spr. verschuldigd aan de heer Frank, die ontzaggelijk •veel werk voor dit tournooi verzet heeft. Vervolgens verzocht insp. Ver zijden de burgemeester tot de prijs uitreiking over te gaan, waartoe de heer van Kinschot het podium be klom en in zijn functie van burge meester en van ere-voorzitter der L.P.S.V. enkele woorden wijdde aan de heer Frank, waarbij spr. de be wondering uitsprak voor zijn grote uithoudingsvermogen, durf er ener gie. Vervolgens ook woorden van dank aan de burgerij, voor hun ver leende medewerking bij de huisves ting. Burgemeester van Kinschot ein digde met de woorden: ik hoop dat over enkele jaren op het fundament dat thans gelegd is een hecht gebouw staat: de wereld politiesport organi satie! Hierna herhaalde de burge meester deze woorden in het Frans en Engels en ging vervolgens over tot het uitreiken der prijzen, n.l. voor het schermtournooi de eerste prijs voor Nederland, een medaille, be schikbaar gesteld door H. K. H. Prin ses Juliana, een tweede en derde prijs resp. voor Zweden en Frankrijk. Een aparte prijs voor de beste stijl viel ten deel aan de Fransman Piot. De heer L. Dijksman, captain der Ned. ploeg aanvaardde de medaille, bracht dank aan de burgemeester voor diens vriendelijke woorden en aan de Zweedse en Franse equipes voor hun sportieve wedstrijden. Vervolgens sprak de burgemeester een woord van hulde tot de Neder landse voetbalploeg voor nun mooie prestaties, vooral in de finale tegen Zweden. De heer Kammeyei, aan- voeder der Ned. ploeg, mocht een prachtige medaille in ontvangst ne men, geschonken door H. M. de Ko ningin. Hierna werden ook de an dere voetbalprijzen uitgereikt, n.l. be kers vour Zweden, Engeland, Frank rijk, een lauwertak .voor België en medailles voor Luxemburg en Zwit serland. In zyn laatste woord bracht burge meester van Kinschot nog dank aan de commissaris van politie, de heer Meyer, aan insp. Verzijden en alle andere leden van het Leidse politie korps, die allen naar vermogen aan het welslagen hebben bijgedragen, hierbij niet te vergeten het Leidse politie muziekgezelschap voor hun buitengewone medewerking, waarvan de voorbereidingen veel tijd gevraagd hebben, zodat zelfs hun nachtrust er soms aan opgeofferd werd. De secre taris van het muziekkorps, t de heer Verstraten mocht hiervoor eer kistje sigaren in ontvangst nemen. Ten slotte nog dank aan de medewerkers van het concours-hippique, met name de heer Sloos, die ook veel werk hier voor verzet heeft. Dan werden de zeven volksliederen gespeeld, welke door de verschillen de vertegenwoordigingen spontaan werden meegezongen. Schrijven van Min. Pres. dr. L.-J. M. Beel. Tenslotte deed de burgemeester mededeling van het ontvangen van een brief, van de minister-president, waarvan de inhoud luidde: 's-Gravenhage, 23 Aug. 1947 „Met grote vreugde geboord heb bende van het succesvolle ver loop van de door U georganiseer de politiesportwedstrijden en de mooie resultaten van de Ned. teams, wens ik U van harte geluk. Tevens verzoek ik U ook mijn gelukwensen over te brengen aan de andere winnende teams. Beel. Hierna was het woord aan de lei ders de buitenlandse ploegen; de En gelse captain bracht dan* aan de L.P.S.V., speciaal aan de heer Frank, de heer Verzijden en alle agenten, voor al wat zij deze week voor hen gedaan hadden. De Belgische aanvoerder wilde erg kort zijn, omdat hij slecht Nederlands sprak, en bracht dank aan de Leidse bevolking voor hun gastvrije ont vangst, waarvoor hij geen woorden kon vir.den om dit op de juiste wijze te uiten. De Zweedse captain sprak in het Engels zijn bewondering uit voor het initiatief, de organisatie en het suc ces der Hollanders en zeide daJ. het voor hem natuurlijk moeilijk was Hollands te spreken, maar toch graag enkele Hollandse woorden wilde zeg gen, n.l. „Hartelijk dank aan de Leid se politiesportvereniging voor deze onvergetelijke dagen." Insp. Verzijden dankte de Zweedse captain, v/aarbij hij zich, zij het van papier, van de Zweedse taal bediende. De Franse aanvoerder feliciteerde de Hollanders met hun succes en bracht dank voor de goede ontvangst. Zij hadden zich zeer goed geamu seerd. Hij bracht, 4n de persoon van de burgemeester, dank aan de bevol king van Leiden. De Zwitserde captain dankte in het Duits voor de opname in de Leidse gezinnen, waarbij hij zeer prettig met de bewoners heeft omgegaan, zo pret tig zelfs, dat hij enkele Hollandse woorden geleerd had, n.L „Ik hou van jou". Deze mededeling ontketen de natuurlijk een stormachtig ap plaus. Als laatste van de zeven dankt de Luxemburgse aanvoerder de Leide- naars voor hun gastvrijheid. De heer J. Niewold, voorzitter der Ned. politiesportbond maakte tenslot te de balans op en constateerde dat Leiden in alle opzichten tevreden mag zijn met het succes, waarop alle andere afdelingen terecht jaloers kunnen zijn. De kolonel der Rykspoliti de heer Weekenstroo, sloot de rij van spre kers met dank te brengen aan de Leidse politie. Na dit officiële gedeelte, dat tel kens door een luid applaus onder broken werd, gaven twee Fransen, met toelichting van de heer Piot, een demonstratie in nationale costuums van het schermspel uit vroeger eeuwen, met twee wapens, n.l. een aarAvals- e een verdedigingswapen. De avond werd besloten met een gezellig dansje. Wij willen dit verslag niet besluiten alvorens aan deze talrijkewoorden van dank en gelukwens, ook de onzen te voegen. Het initiatief, de organisa tie, het verloop en het succes, dit al les tezamen is een woord van geluk wens zeker waard. Wij richten deze dan ook aan de Leidse Politie Sport vereniging en wel in het bijzonder aan haar zeer actieve voorzitter, de heer M. F. Frank, die helaas, wegens ziekte het grootste gedeelte van dit feest niet kon meemaken. De krachts-> inspanning, die de voorbereidingen van hem gevraagd hebben, zijn te groot geweest, zodat hij de kroon op zijn werk niet^ heeft kunnen aan schouwen. Wij zijn er echter van over tuigd dat het prachtige resultaat van zijn werk wel tot in zijn woning is doorgedrongen en hopen dat de vol doening, die dit hem ongetwijfeld •heeft geschonken, moge bijdragen tot een spoedig herstel. Dodenherdenking. Zondagmorgen om 11 uur vond op het politiebureau in alle stilte een korte plechtigheid plaats. De Franse .equipe legde n.l. op de rustbank voor de gedenkplaat van de tijdens de oorlog gesneuvelde politie-agenten, een bloemstuk in de stadskleuren neer, als een blijk van hulde aan hen die in de moeilijke oorlogsjaren het leven lieten. In de loop van gisteren zijn de deelnemers weer naar hun landen vertrokken; vanmorgen vertrokken de laatste vier Zweden, zodat hier mede het politiesportfeest weer tot het verleden behoort. ATHLETIEK. DE BATAVEN BEHALEN TWEE DISTRICTSKAMPIOEN SCHAPPEN. Gisteren werden te Rotterdam de jaarlijkse Zuid-Hollandse athletiek- kampioenschappen georganiseerd. De Bataven kwamen wederom op deze wedstrijden uit en er werden twee kampioenschappen behaald. Een resultaat, dat iets minder was dan andere jaren, maar in aanmerking dient genomen te worden, dat ver schillende sterke krachten momen teel met de Leidse ploeg in Oxford vertoeven. A. Gieske bewees wederom de sterkste polsstokhoogspringer in het district Zuid-Holland te zijn. Met de niet onverdienstelijke sprong van 3 40 M. wist bij de kampioënsme- caille te veroveren. H. Stikvoort bezorgde het 2e kam pioenschap door een fraaie overwin ning op speerwerpen junioren A. Met 43.74 M. bezette hij de eèrste plaats. Deze veelzijdige athleet boek te nog verschillende andere goede resultaten. Op de 100 M. eindigde hij ais 3e in de tijd van 12.1 sec., terwijl hij op hoogspringen en verspringen resp. 4 en 5 werd. Een andere ju nior, die het niet slecht deed was P. de Keurüng. Deze B-junior werd in de finale 80 M. 3e in de tijd van 9.9 sec., in de finale 300 M. 4e met 39 7 sec. en tenslotte behaalde hij op verspringer, eveneens een 4e plaats met 5.54 M. C. van Gastel kwam op de technische nummers Discuswer pen en Kogelstoten uit. Het discus werpen leverde een 5e plaats op met 25.04 M. en kogiel een 6e met 13.43 M. L. v. d.. Klugt kampte op de 5000 M. helaas met een onwillige spier, anders zou hij zeker bij de eerste 3 geëindigd zijn. Door deze handicap moest hij met de 7e plaats genoe gen nemen, uit een sterk veld van 30 lopers. Zijn tijd van 17 min. 9.7 sec. mag gezien worden. Zo zijn deze resultaten misschien niet helemaal meegevallen, maar toch mogen we niet ontevreden zijn. Het zware seizoen gaat bij de meeste athleten een woordje meespreken. De prestaties geven in ieder geval re den tot optimisme en volgend jaar zal er over de hele linie wel voor uitgang te bespeuren zijn. Het al of niet volgen van de komende indoor- training zal hierop van grote invloed zijn. „DE BATAVEN". 7 September het Athletiek-evepe- ment van Leiden, georganiseerd door De Bataven. Toen de K. N. A. U. de hoogste athletiekinstantie in Nederland aan het begin van het seizoen aan dt Leidse athletiekvereniging De Bata ven verzocht de organisatie ap zich te nemen van de wedstrijd om het Nederlands Kampioenschap op de 10 K.M. en de eindstrijd om de Wou ter Groenesteybeker werd op ondub belzinnige wijze gedemonstreerd welk een belangrijke plaats reze vereniging steeds meer in het Ne derlandse athletiekleven gaat inne men. De datum, waarop deze wedstrij den gehouden worden nadert nu met rasse schreden. 7 September a.s. zullen de vlaggen op de Sintelbaan m de Leidse Hout wapperen, zal de bloem van de Nederlandse athle- tiekgemeenschap aldaar aanwezig zijrï, om in eén sportieve strijd de hoogste athletiekek-eer te veroveren. Achter de schermen is er inmiddels veel werk verzet. De Bataven heeft als organisatrice van wedstrijden een reputatie op te houden. En wij, die in de gelegenheid waren kennis te némen van de voorbereidende maat- iegelen, die getroffen zijn, twijfelen er niet aan, of het verloop van deze wedstrijden zal weer „op rolletjes'' gaan. Over enkele dagen zullen wij nadere mededeling doen omtrent de zeer belangrijke deelname aan deze wedstrijden. ZWEMMEN NEL VAN VLIET AMERIKAANS KAMPIOENE OP 200 M. SCHOOLSLAG. Tijdens de Amerikaanse zwem kampioenschappen, welke thans te Chicago worden gehouden, heeft de Nederlandse wereld-recordhoudster Nel van Vliet de titel behaald op het nummer 200 M. schoolslag. Haar tijd bedroeg 2 min. 58 6 sec. De titel- houdster, de Amerikaanse Nancy Merki. eindigde als tweede in 3 min. i4.9 sec. LAWNTENNIS Mej. Couquerque-Willon kampioen gemengd dubbelspel Terwijl Rinkel op weg was om zijn halve eindstrijd tegen Krijt te win nen, dank zjj een goede combinatie van gedurfd spel en behoorlijke con trole op drive en volley, gleed hij in ae derde set bij 75, 6—1, 22 uit, kneusde zijn enkel en moest zich te rugtrekken. Zeer jammer want zijn spel hield een belofte in van een spannende eindstrijd tegen Wilton die goed op dreef was en van der Kruk geen kans gaf 64 63 62. De vaart van Wilton troefde keer op keer van der Kruk's levendiger aanvallende spel. Kan Wilton dit spel tegen .Krijt vinden dan zal hij een goede kans op het behoud van zijn kampioenschap hebben. In de dames-enkelspel was er een verrassing. Mevr. Lubbers slaagde er in mevr. Roosv. d. Wal te slaan 36 63 64. Zij dankte die over winning aan haar uitstekende ver dediging waardoor zij het snelle spel van mevr. Roos minder zeker maak te. In de derde set viel zij zelf goed aan, ook met dropshot en netspel. Mej. R. Couquerque is de andere finalitse, zij had een mej. Hermsen tegen zich die alleen in de tweede set haar sterke spel van diepe drives en goede smashes speelde, doch in de derde haar kans verloor door te grote doorzichtigheid 63 36 62. De eindstrijd dus tussen mej. R. Couquerque en mevr. Lubbers. In het gemengd dubbelspel is de eerste be slissing reeds gevallen: mej. R. Cou querque en Wilton sloegen met 64 26 62 mej. Hermsen en A. Bor- ren. Hun beter afmaken gaf de door slag. In het herendubbelspel werd een halve eindstrijd gespeeld. Die van Rinkel Wilton werd uitgesteld tot Zondagochtend. In de andere halve finale sloegen Karsten en Krijt Holst en Volkmaars 46 6—3 61 86. Damesdubbelspel halve eind strijden: mej. Couquerque en mevr. van Berkel sl. mevr. Lubbers en mevr. Scholten 26, 86 97; me vrouw Roos en mej. Hermsen slaan mevr. Jonquiere en mevr. Koopmans 7—5 6—4. NEDERLANDSE PLOEG TEGEN BELGIë. Na afloop van de nationale kam pioenschappen is de ploeg welke 30 en 31 Aug. te Spa tegen België speelt, als volgt samengesteld: Heren enkelspel: 1. van Swol, 2. Wilton, 3. Rinkel, 4. Krijt, 5. van Mee geren. 6. v. d. Kruk, 7. A. Boeren, 8. Taminiau. Dames-enkelspel: 1. mej. Rollin Couquerque, 2. mej. Hermsen, 3. mevr. Roos-v. d. Wal, 4. mevr. Lub bers-Fischer. Heren-dubbelspel: 1. van Swol Rinkel, 2. WiltonKnottenbelt, 3. KrijtKarsten, 4. v. d. KrukT. Bor- ren. Dames-dubbelspel: 1. mej. Hermsen mevr. Roos, 2. mevr. Lubbers mevr. Scholten. Gemengd dubbelspel: 1. niej. Cou querqueWilton, 2. mevr. Lubbers Rinkel, 3. mej. HermsenKarsten, 4. MerwedeRest van Nederland 36. Met 36 verloor de Mer wede de waterpolowedstrijd tegen de rest van Nederland., welke gisteren te Dordrecht werd gespeeld. Ronde van Nijmegen. Op 31 Aug. wordt de ronde van Nijmegen verre den over 100 k.m. voor amateurs. Verschillende cracks hebben reeds ingeschreven: Krever, Remkes, Blan- kenau en Witte veen. Het volgend jaar zullen ook profs ingeschakeld worden. Van Swol en van Meegeren te Ostende geslagen. In het heren dubbelspel sloegen Zabrodsky en Ho- ryna (Tj- Slow.) van Swol en van Meegeren 64 64. In het heren- enkelspel Zabrodskyvan Swol 61 62; Mahnervan Meegeren 61 6—3. Zwaan verbetert Ned. record. Bij de Noord-Hollandse athletiek- kampioenschappen te Amsterdam heeft Jan Zwaan het Ned. record 200 meter horden, dat sinds 1940 met 25.4 sec. op naam staat van Weller- dieck, verbeterd tot 24.5 sec. Slijkhuis en Zwaan naar Ierland. Zij zijn uitgenodigd om op 27 Aug. a.s. deel te nemen aan de atletiek wedstrijden te Dublin. Ook Lataster en Brasser zullen van de partij zjjn. Overschrijving van Lakenberg. Wim Lakenberg, de bekende mid- voor van N.E C- heeft overschrijving aangevraagd naar Blauw Wit. Een gevoelige klap voor N.E.C.l Met grote vreugde en dank baarheid jegens God ge ven wij kennis, dat ons op 24 Augustus een zoon werd geschonken. We noemen hem KEESJE Bij het H. Doopsel ontving hij de namen CORNELIS HENDRIK US P. J. van Haasteren J. M. van Haasteren 2256 van Steyn Leiden, Nw. Rijn 27a. t Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, geheel overgegeven aan Gods H. Wil. onze innig ge liefde Vader, Behuwd- en Grootvader PIETER VAN RIJN W-duwnaar van MARIA MESMAN in de ouderdom van 74 jaar. Beverwijk: C. P. van Rijn H. J. van Rijn van der Berg en kinderen Roelofaren dsveent P. Th. van Rijn Kwakel; N. C. van Rijn J. M. van Rijn— Dubbeling en kinderen Roelof arendsveen: C. C. Wesse lm an van Rijn H. J. Wesselman Th. P. van Rijn van der Veer M. J. van Rijn en kinderen J. A. van Rijn W. J. M. van Rijn Loos en kinderen G. A. van Rijn M. A. C. van Rijn van dea Zwet C. A. Kleinvan Rijn J N Klein en kinderen Ant. P. van Rijn G. M. van RijnDijt en Kind R'veen, 24 Aug. 1947. Wij bevelen onze dier bare overledene in uw godvruchtige gebeden aan. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben in de parochiekerk St Petrus- Banden op Woensdag 27 Augustus a.s.: te 7 uur de stille H. Mis en ,9 uur de plechtig gezon gen Requiemmis, waar na de begrafenis in het familiegraf. Rozenkransbidden des avonds 8 uur aan het sterfhuis. RONDRIT 9 SEPT. Aanmelden voor 1 Sep tember Mevr. SNELLEN, Rhijnzichtweg 3 Oegstgeest Wegens omstandigheden te koop aangeboden een klein 12 persoons Motorbootje Te bevragen Van Gent, Rhyngeesterstraatweg 27, Oegstgeest. 9595 Adverteert in dit blad Product van General Motors In verBand met verwachte grote zending originele Opel onderdelen worden Opel eigenaren verzocht zich vóór 28 Aug. a.s. te melden met opgave van verlangde delen. Zoveel mogelijk zullen reparaties in volgorde worden uitgevoerd. VERDAMSTRAAT 6, TEL. 23041 VAN OLDENBARNEVELTSTRAAT 37. TEL. 21583 H. R. TROOST Haven 14, Telefoon 21664 Jongelui, die wensen te trouwen, zoeken zo spoedig mogelijk met gebruik van keuken. Br. onder no. 2257 bur. van dit blad. TER LEEN GEVRAAGD 2600.onderpand meer voudig aanwezig, rente na der overeen te komen. Br. onder no. 2252 bur. van dit blad. gevraagd, goed met kinde ren kunnende omgaan. Ge negen lichte huish. werk zaamheden te verrichten. Mevr. Groenewegen, Roden burgerstraat 457, Tel. 20464 Voor direct gevraagd Vereisten diploma typen en M.U.L.O. Aanm. tussen 6 en 7 u. MARE 100-104 GROOTHANDEL IN LEVENSMIDDELEN EN SUIKERWERKEN Gevraagd voor onmiddellijke indiensttreding bij de bouw van 11 woningen te Nieuwkoop een bouwkundig opzichter. Sollicitaties worden gaarne ingewacht met vermelding van vooropleiding, diploma's en referenties aan het adres van EDMOND NIJSTEN, architect B.N.A.. Helvoirtseweg 9a, VUGHT, Tel. 8418 HERSENGYMNASTIEK. ANTWOORDEN. De stichter van de bekende Missie-congregatie: het Ge zelschap van het Goddelijk Woord. Een rubberbootje, dat in vliegtuigen wordt meege voerd, voor het geval dat men in zee terecht komt. In de afgelopen'oorlog had men 1- tot 6-persoons van die rubber-reddingsbootjes. In 1923- H. W. K. ridder Huyssen van Kattendijke, burgemeester v. Vriezeveen, die 29 Juli 28 jaar is geworden. Inter-Kerkelijk Overleg in Radiozaken. Groesbeek. In 1920 te Londen. S.M.M. (Societas Mariae Montfortana). Een plaatsje in de nabijheid van Röme, waar Z.H. de Paus zijn zomerverblijf heeft. Ir. A. Vondeling (P. v. d. A.) 31 jaa.r HUWELIJK R. K. Jongeman, 37 jaar, zoekt kennismaking met een net eenvoudig R. K. meisje, pl.m. 2530 jaar om na wederzijds goedvin den een gelukkig huwelijk aan te gaan. Liefst omge ving Noordwijk. Br. met foto welke op eerewoord wordt retour gezonden on der no. 9586 bur. v. d. bl. Noodwet Gemeente Zoeterwoude DE RAAD VAN" ARBEID LEIDEN brengt ter kennis aan belanghebbenden, dat de formulieren voor een aanvraag om uitkering krachtens de Noodwet Ouderdomsvoorziening van 25 Augustus af verkrijg baar worden gesteld voor hen, die vóór of op 30 Seu- tember 1947 de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt of overschreden en wel aan de onderstaande adressen op de daarbij aangegeven uren: Gemeentehuis Zoeterwou de, elke werkdag van 9 tot 12 uur. G. P. van Leeuwen, Noord Aa 2. J. van Vliet, Dorps straat 48, J P. van der Velde. H. Rijndijk 347. G. P. Koek. Vlietweg 15 C. M. Dolle, H. Rijndijk 36, mej. M. C. Hoogeveen, Wa tertje 11, tot en met 20 Sep tember elke Zaterdagmid dag van 1 tot 6 uur namid dag. 9584 In overweging wordt gege ven zich voor het invullen der formulieren ter plaatse te doeri bijstaan door de daar aanwezige deskundi gen. Daartoe is het nodig de na te noemen stukken en bescheiden mede te bren gen t. w.: Trouwboekje en distributie stamkaarten; Spaarbankboekjes; Pensioenacten; Polissen van levensverze keringen; Legitimatiebewijs en be slissing inzake door de Rijksverzekeringsbank toe gekende renten; Eigendomsbewijzen van hui zen en andere onroerende goederen; Hy potheek-acten Jongste belastingaanslag biljetten en al die stukken, waaruit het bezit van ver mogen of het genot van in komen blijkt, ook ten aan zien van de echtgenote. PERSONEEL tg Wijnkopersknecht b. z. a. Brieven aan G. Wasse naar, Herenweg 133, Lisse. AANGEBODEN g Kinderwagens te koop: Nog enige prachtige com plete V. O. kinderwagens nieuw. Te bevr. Uiterste gracht 14 huis. Reparaties worden weer aangenomen, Kinderwagenbedrijf: Fir ma Bodijn, Uiterstegracht 14. Leiden, Tel. 20759. 2258 g Piano te koop aangeb. in prima staat, prijs f 275. Spoed gewenst, na 8 uur de Genes tetstraat 25. 2250 tg Tuinartikelen: banken, stoelen, spaden harken, slang, gieters, zeisen, sik kels. harm, gaas, prikkel draad, asfalt, kruiwagens, bascules, gewichten, wasch- kuipen enz.; galvaniseren, vertinnen, herstellen. Ja renlange bekendheid. A. J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 79 (veemarkt) tel. 26627—24013. 2251 g Eiken 2 pers. ledikant en eiken linnenkast gevr. Br. onder no. 9587 bureau van dit blad. DIVERSEN g Gevonden Portemonnaie met inhoud. Tegen adv. kos ten terug te bekomen bij Belt. Merelstraat 32, Lei den. 2248 g Gevonden een bril in de Veense Polder. Tegen advertentiekosten terug te bekomen C. Loos, Voorweg 73, Nieuwe Wetering. 2254 GEVRAAGD tg Te koop gevraagd een in goede staat zijnde kin derwagen. Br. onder no. 2255 bur. van dit blad. TE HUUR tg Te huur aangeboden tulpen- en narcissenland voor één jaar. Br. onder no. 2253 aan R. Paauw, Kan toorboekhandel Roelof- arendsveen.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4