3)e Ccicfoc Sowta/nt Nog weinig verandering in de stemming van de Veiligheidsraad Optreden tegen saboteurs en rampok-benden Nederlandse verliezen in Indië ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1947 Bureaux Papengracht 32. Giro 103003. Telef.: Administratie, Advertenties 20826. Redactie 20015, Directie, drukkerij en abonnementen 2C935. Directeur: C. I. VAN HAMELSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. waarin opgenomen „DE BURCHT" KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN 37e JAARGANG No. 11171 Abonnementsprijs 0.26 per week, 1.10 per maand, 3.25 per kwartaal Franco per post 4. Advertenties: 15 cent per m.m. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Telefoontjes: 30 woorden 1.50. ER IS GEEN ENKELE NOODZAAK voor de Veiligheidsraad om in het conlict tussen Nederland en Indonesië handelend op te treden, ver klaarde mr. Van Kleffens Vrijdagmiddag als eerste spreker in de verga dering van die Raad, waarbij hij nog eens de kwestie van de competentie van dit lichaam ter sprake bracht. Nederland heeft reeds een interna- tionaal^ onderzoek voorgesteld, zodat de Raad voldoende inlichtingen kan ontvangen. Ik vrees voor de toekomst van de Veiligheidsraad, als hij op de ze wijze doorgaat zich door de Republiek te laten beinvloeden, zoo zei hij. ken worden tot op de demarcatielij nen van October 1946. De vertegenwoordiger van Colum bia verklaarde, dat de argumenten van mr. Van Kleffens voor zijn dele gatie niet erg overtuigend waren ge weest. De voorzitter deelde mede, dat Australië en China een nieuwe reso lutie hebben ontworpen, ter vervan ging van de vorige. Omdat nog zes sprekers het woord hadden gevraagd, vergaderde de Raad ook Vrijdagavond. Na een her nieuwd duel tussen België en Rus land over de toelating van Oost-In- donesië en West-Borneo, verklaarden Polen en Syrië zich ook tegen de toelating. Bij stemming werd het voorstel om Iodnnesië en West-Bor- Vergadering verdaagd tot Maandag Voorts deelde hij mede, dat de Ne derlandse verliezen sinds de wapen stilstand het aantal verliezen gedu rende de militaire actie benaderen, indien zij dit niet reeds overtreffen. Daar komen dan nog de slachtoffers onder de Indonesiërs bij. De Amerikaanse en de Franse af gevaardigden verklaarden, dat de toe lating van Oost-Indonesië en West- Borneo opnieuw moet worden over wogen, en België stelde voor de ver tegenwoordigers dier staten toe te la ten, maar Gromyko, de afgevaardig de van de Sovjet-Unie, merkte op, dat de Raad hun toelating heeft af gewezen en het niet nodig is, hierop terug te komen. De afgevaardigde van India ver zette zich heftig tegen die toelating. Hij vroeg een onpartijdig onder zoek door een commissie uit de Vei ligheidsraad en ondersteunde de Australische resolutie met het Pool se amendement, dat inhield, dat de commissie van de Raad een arbitra gecommissie zal zijn. De troepen moe- ten, aldus deze spreker, terugf>trok- HERZIENING RECHT VAN VETO? Argentinië is een campagne begon nen tegen het vetorecht, zoals dat door de Russische gedelegeerde in de Veiligheidsraad wordt geïnterpre teerd. De Argentijnse regering heeft de Verenigde Volkeren verzocht drie dagen na de komende zitting van de algemene vergadering een conferen tie van alle leden te beleggen om tot eventuele herziening van het veto recht te komen. Australië heef. een voorstel van gelijke strekking inge diend. Gedelegeerden waren van mening, dat deze stap van Argentinië en Australië de grootste strijd over het recht van veto in de algemene ver gadering zou ontketenen, die tot dus ver over dit onderwerp is gevoerd. ONRUST IN KAIRO. De politie te Kairo heeft gisteren slag geleverd tegen ongeveer dui zend Egyptenaren, die een betoging hielden tegen ,,het Engelse imperia lisme". De agenten openden het vuur en tenminste tien mensen werden getroffen. De menigte wond zich hierover hevig op en men begon de agenten van hun paarden te trekken. Hun helmen en gummistokken nam men hun af. Tenslotte kregen de machte loze agenten versterking en de be togers werden op een groot plein ge ïsoleerd. Na tien minuten werd er uit een ander deel van de stad even eens een grote demonstratie gemeld, waarop de politie de demonstranten op het plein in de steek liet en op zoek ging naar de andere groep. Ook in Alexandrië is het onrustig geweest. Daar zette een menigte van 600 mensen een demonstratie op touw. Een politie-agent werd door stenen in het gezicht getroffen. Twaalf betogers werden gearres teerd. Militaire auto-bandieten Een vijftal militairen hield Woensdagmorgen op de Rijks weg Utrecht—Gouda een auto aan, met het bekende gebaar vragend te mogen meerjjden. De bestuurder van de wagen, dr. W. uit Sittard, stopte en was be reid de lifters, die Engels spra ken, mee te nemen. Hij kon ze echter niet allemaal bergen, maar dat bleek ook niet nodig. Twee lifters stapten in, trokken hun revolver en verzochten de arts uit te stappen. Daarop spron gen ook de andere drie de auto in en.de vijf militairen gingen er met razende snelheid vandoor. Nu was het de beurt aan dr. W. om te liften. Hij hield een auto aan en weldra werden de bandieten achtervolgd. De voor sprong was echter te groot. Dr. W. deed aangifte bij de politie in Waddinxveen en er werd direct een onderzoek ingesteld. De vermiste wagen van dr. W. werd Woensdagnacht zonder ben zine onbeheerd aan het strand te Scheveningen teruggevonden. Naar de Engels sprekende mili tairen wordt nog gezocht. Het schijnt, dat zij bij Woerden uit een rijdende trein zijn gespron gen. Naar de politie in Waddinx veen ons mededeelde, aldus „Trouw", zijn het waarschijn lijk Nederlandse militairen, die op een avontuurtje belust waren. De mogelijkheid bestaat echter ook, dat het Engelse militairen waren uit de bezettingszone, die hier met verlof waren en óf de serteerden óf ook een avon tuurtje wilden. Deo alsnog toe te laten verworpen met zeven onthoudingen en vier Stemmen voor. De afgevaardigde van de Verenig- Staten diende een resolutie in, waarbij de Veiligheidsraad zijn goe de diensten aan Nederland en de Re publiek aanbiedt. China en Australië dienden een ge combineerde resolutie in, waarin wordt aanbevolen, dat consülaire vertegenwoordigers van de leden van de Veiligheidsraad een rapport over de situatie uitbrengen, ter voorlich ting van de Raad: Australië diende bovendien nog een resolutie in, vol gens welke een arbitragecommissie zou worden benoemd van drie leden, een gekozen door Nederland, een door de Republiek en een door de Raad. De Australische gedelegeerde noemde de uitlating van mr. Van Kleffens, dat de Veilighendsraad de dupe zou zijn van de Republiek, be treurenswaardig. Gromyko keerde zich tegen de Amerikaanse resolutie en leverde cri- t:ek op het Australisch-Chinese vqorstel, omdat de Raad niet zou kunnen vertrouwen op een rapport van de consuls in Batavia van En geland, Frankijk en de Verenigde Staten, die aan de kant van Neder land staan en omdat dit voorstel een zich terugtrekken van de Raad zou betekenen. Gromyko wilde in commissies die op de naleving van het bestand zou den moeten toezien en arbitrage zou den moeten uitoefenen, leden van de Raad benoemd zien, hetzij alle elf de leden hetzij een kleiner aantal. De Veiligheidsraad heeft vervol gens zonder verdere beslissing, de behandeling van de Indonesische kwestie tot Maandagavond ver daagd. Het actie-communiqué meldt Het Nederlandse actiecommuniqué No. 59 meldt het volgende: „Onze troepen traden op tegen rampok- benden en saboteurs, die overeen komstig de instructies van radio Djogja het door onze troepen ge controleerde gebied onveilig tracht ten te maken. Ten Oosten van Ga- roet (West-Java) zijn deze benden bijzonder actief. Zij leden bij de in gestelde zuiveringsactie gevoejige verliezen. Bij Krawang werden de aanvallende republikeinen verdre ven. Ook iri het Tegelase bleken grondige zuiveringsacties noodzake lijk. Deze vonden plaats ten Zuid- Westen van Brebes en Zuid-Ooste lijk van Tegal. De alhier geïnfil treerde republikeinse groepen wer den met verliezen hunnerzijds ver dreven. Noord-Oostelijk van Sala- tiga werd een onzer patrouilles door sluipschutters beschoten. Het vuur werd door ons beantwoord. Ten Zuid-Westen van Modjokerto wer den Nederlandse patrouilles bescho ten Ten Zuiden van Malang werd onze post Pakisadji door een repu blikeinse groep aangevallen. Tussen Malang en Batoe werden onze man schappen op verschillende plaatsen door sluipschutters onder vuur ge nomen. Een lijnploeg kreeg in de omgeving van Lawang mitrailleur- vuur. Ten Zuiden van Pematang-Sian- tar (Noord-Sumatra) geraakte een Nederlandse patrouille in een vuur gevecht met een groep republikei nen. Ten Noord-Oosten van deze plaats werd een bende van 200 man met verliezen aan de andere zijde verdreven. Ook in de omgeving van Tandjoengpoera kwam het tot een samentreffen. De tegenpartij liet 4 doden achter Enige wape>s werden buitgemaakt. Bij een zuiveringsactie in dit gebied stuitten onzle troepen op een 200-tal republikeinen. Er ontstond een hevig vuurgevecht. De tegenstander vluchtte met mede neming van vele doden en gewon den. Aan onze zijde werden bij deze actie geen verliezen geleden. Benoorden Loeboekaloeng (mid- den-Sumatra) kwam een patrouille onder het vuur van mortieren der sluipschutters. Het vuur werd met mortieren beantwoord, waarna de tegenstander op de vlucht sloeg. Volgens de binnengekomen berich ten bedragen onze verliezen van de actie van gisteren: 2 gesneuvelden, 6 gewonden. Een groep republikeinen heeft in de morgen van 17 Augustus 'n aan val gedaan op de woning van een ambtenaar van het burgerlijk be stuur te Soreang (West-Java). Een tweetal handgranaten werd gewor pen en een persoon door een pistool" schot ernstig gewond. In het Ga- roetse trachtten de republikeinen de waterleiding en de irrigatiewerken te vernielen. In de randgebieden wordt de Padangse bevolking nog steeds geïntimideerd door republi keinse terreur. Overal treden derlandse troepen ter bescherming van de bevolking op. Een woordvoerder van de Ned. Oost-Indische regering heeft ver klaard, dat absoluut geen instructies uit Den Haag zijn ontvangen met be trekking tot een eventuele hervatting op grote schaal van de Nederlandse politiële actie tegen de Indonesische republiek. In particuliere gesprekken gaven zowel regerings. als militaire auto riteiten als hun opvatting te kennen, dat Nederland tenslotte wel gedwon gen zou zijn naar Djocjakarta op te rukken om een einde te maken aan de nieuwe Indonesische impasse. De genoemde woordvoerder verklaarde echter nadrukkelijk, dat de regering nog geen beslissing in deze had ge nomen, of, dat indien zulk een beslis sing bereikt was, zij nog niet naar Batavia was doorgegeven. Van Amerikaanse zijde in Den Haag verneemt „Trouw", dat de am bassadeur van de Ver. Staten, de heer Baruch gistermiddag een bezoek heeft gebracht aan de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Baron Van Boetzelaer van Ooster hout. Tijdens het onderhoud zou de am bassadeur met de minster van Bui tenlandse Zaken het Indische vraag stuk hebben besproken en de ziens wijze van de Amerikaanse regering hierop hebben kenbaar gemaakt, waarbij aan de Nederlandse regering zou zijn geadviseerd, niet te spoedig het besluit te nemen tot hervatting van de politionele actie in Neder- landsch-Indië. Het ministerie van Buitenlandse Zaken wenste gisteravond geen com mentaar te leveren op dit bericht en weigerde eveneens de juistheid er van te bevestigen of te ontkennen. MINISTER NEHER TE BATAVIA. Het doel van het bezoek. Gisteravond is het vliegtuig Para maribo met minister Neher aan boord te Batavia geland. De minister werd verwelkomd door dr. van Mook, dr. Idenburg, luitenant-generaal S. H. Spoor, vice-admiraal Pinke en an dere autoriteiten. Op weg tussen Singapore en Bata via had minister Neher aan een cor respondent van Aneta verklaard, dat hij zeer waarschijnlijk een maand in Indonesië zal blijven. Hij zal zich op de hoogte stellen van de schade, ge leden zowel door de Japanse bezet ting als door de latere gebeurtenis sen. In het bijzonder zal hij trachten vast te stellen, hoeveel buitenlands1 kapitaal nodig zal zijn voor de her opbouw. Als zeer belangrijk neven doel van zijn reis ziet de minister het verstevigen van de betrekkingen tus sen de Nederlandse en de Neder lands-Indische regering. Zijn bezoek zal niet tot Java beperkt blijven. RODE KRUIS VLIEGTUIG VOOR REPUBLIEK. Een Dakota transport-vliegtuig, met medische voorraden aan boord, ge schonken door het Voor-Indische Ro de Kruis en drie Voor-Indische dok toren, zal op 25 Augustus van Sin gapore naar Djocjakarta vliegen. De Nederlands-Indische opperbe velhebber heeft de veilige overtocht via Batavia gewaarborgd. Op 27 Augustus zal een tweede Dakota met voorraden, geschonken door Singapore en Malakka naar Djocjakarta vliegen. Militaire steun van V.S. voor Griekenland Meer dan 50.000 ton militaire goe deren, waaraan Griekenland drin gend behoefte heeft in zijn strijd te gen de rebellen, zijn uit de Verenigde Staten op weg naar Athene, heeft het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken meegedeeld. HEIL HITLER DOET WEER OPGELD. Uit hun schuilplaatsen leiden hoge nazi's een compagne om de Duitsers tegen de geallieerden op te hitsen. Ze willen de ideologie van Hitier weer invoeren, zegt dr. Karl Geb- hart, die eens lijfarts van Himmler was. Gebhart is met Karl Brandt, Hit- Iers lijfarts en vijf anderen, tot de strop veroordeeld, omdat hij verant woordelijk was voor de medische misdaden van' de nazi's. Gebhart vertelde in zyn cel over de nazi-ondergrondse tijdens een on dervraging door Amerikaanse advo caten. De organisatie zou van „Zwit serland" uit werken. De Amerikaan se ondervragers hebben het woord Zwitserland tussen aanhalingstekens geplaatst, omdat het woord waar schijnlijk is gebruikt als codenaam voor de ware plaats. De ondergrond se wil aan het Duitse volk „de ware aard" van de processen tegen de oor logsmisdadigers tonen. Gebhart, Brandt en de andere ver oordeelde doktoren van de S.S. wor den nu dag en nacht bewaakt. Zij zitten alleen in hun cel terwijl men hun alles heeft afgenomen, waarmee zij zelfmoord zouden kun nen plegen. REICHSWALD OPNIEUW IN BRAND. Volgens de laatste berichten brandt het Reichswald opnieuw. De vlam men zijn nu overgeslagen naar het Noorden en hebben aan de Zuid oostkant van Groesbeek het z.g. Brandenbos bereikt. In dit bos van omstreeks 100 ha heeft het vuur nieuw voedsel gevonden in de hoge dennen en in de percelen kleinhout. De brand was eerst zo goed als uit Donderdagavond maar het aangieren van de felle N.O.-wind heetf de smeulende veengrond weder v lam gevat en is het vuur opnieuw aange wakkerd. Het brandt bijna weer overal in de reeds eerder gesigna leerde terreinen. Nu er min of meer officiële gege vens over de schade binnen zijn, blijkt, dat niet minder dan 1400 ha bos vernietigd zijn, ongerekend de gebieden, die op het ogenblik in brand staan. Het ontstaan van vuurhaarden op verschillende punten vindt zijn oor zaak in het exploderen van grana ten. De scherven hiervan vliegen één tot twee km ver ;weg en de kurk droge houtresten doen de rest. Voor het overslaan van de branden op Nederlands gebied uestaat voorlopig geen direct gevaar. PROTEST VAN HONGAARSE KARDINAAL. Kardinaal Minszenty, de primaat van Hongarije heeft bij de Hongaarse Regering schriftelijk geprotesteerd over het schrappen uit de kiezerslijs ten van talrijke Katholieken- De regering 'maakt tot haar leedwezen bekend, dat in de afgelopen week de navolgende verliezen zijn'gerapporteerd: Koninklijke Marine: sgt. vlieger G. H. Verberne, afk. uit 's Gravenhage, neerge stort op Madoera bij Kamal 14 Augustus. Mar. 3de kl. H. Hecker, afkom stig uit Maastricht, gesneuveld 16 Augustus. sgt. mar. J. Ottovanger, afk. uit Amsterdam, gesn. 14 Aug. mar. 1ste kl. o. v. w.: G. J. Mensink, afk. uit Tubbergen, (Over.) gesn. 14 Augustus. mar. Ie kl. G. M. van de Kuit, afk. uit Ede (Gld.) overleden t. g. v. verwondingen door nood lottig ongeval 19 Aug. Koninklijke Landmacht: sold. 1ste kl. A. W. Mouwen van A R. S., afk. uit Oudenbosch gesn (na vermissing) 21 Aug. bij Medan. serg. B. Bletterman van 1 R. I., afk. uit 's Gravenhage, gesn. 9 Aug. op weg Soemdang- Tomo. "sold. L. Bijl, van 41 Art. af-v komstig uit Amsterdam, gesn. 10 Aug. op weg Djatibarang- Cheribon. korpj. J. W. de Ruyter van 3—5 R. I., afk. uit Bergen op Zoom, gesn. 11 Aug. te Djenkol bij Lawang. korp. G. de Jong, van 314 R.I., afk. uit Cheshire (Engeland) gesn. 13 Aug. bij Kawali. sold. J. C. Roos,-van 314 R.I. afk. uit Eindhoven, gesn. 13 Aug. bij Kawali. sold. A. van der Schans, van 314 R. I., afk. uit Sprang Capelle, gesn. 13 Aug. bij Ka wali. sold. T. J. Bonius, van 44 R. I., afkomstig uit gem. Acht- karspelen. gesn. 14 Aug. te Ka- joe Agoeng. huzaar Z. V. van Laar, Van 6e esk. pantserwagens, afk. uit Rotterdam, gesn. 15 Aug. te Djatibarang. sold. J. H. J. Loeffen, van 1 R.S., afk. uit gem. Nistelrode, gesn. 15 Aug. bij Ambarawa. sold. Iste kl. J. Snijders, van 1 RS., afk. uit Poortvliet, ge sneuveld 15 Aug. bij Ambarawa. sold. A. Hazen, van 15 R. I. afk. uit Pijnacker, gesn. 16 Aug. bij Semarang. sold. J. M. Leermakers, van 4 R. I., afk. uit Amsterdam, gesn. 16 Aug. te Singosari. sold. C. J. Maas, van 410 R. I., afk. uit Udenhout, gesn. 17 Aug. bij Kratjak. sold. G. Meyer, van 410 R.I., afk. uit 's Gravenhage, gesn. 17 Aug. bij Krat jak. korp. M. P. Verdegaal, van 410 R. I., afk. uit Noordwijker- hout, gesn. 17 Aug. bij Kratjak. korp. Th. L. G. Vervuurt, van 410 R. I., afk. uit Oostrum, gesn. 17 Aug. bij Kratjak. serg. D. J. Hettema van 45 R. I. afk. uit Hengelo (Over.), gesn. 18 Aug. bij Singosari. sold. P. Verberne, van 4 R. I., afk. uit Amsterdam, gesn. 18 Aug. bij Singosari. Schepen met Joodse emigranten hebben Frankrijk verlaten De Engelsen zullen de vluchtelingen niet naar concentratiekampen brengen. De drie Britse schepen met Joodse emigranten aan boord hebben gister middag Port de Bouc verlaten. Ze hebben, waarschijnlijk op weg naar Duitsland, koers gezet naar Gibral tar. De Engelsen hebben dus het ver zoek van het Joodse agentschap om het overbrengen van de vluchtelin gen naar Duitsland uit te stellen, af gewezen. Associated Press verneemt uit Londen, dat de Engelsen de emi granten in geen geval in Bergen- Belsen of in een ander concentratie kamp zullen onderbrengen. Het Joodse agentschap heeft giste ren een beroep gedaan op Rusland, de Verenigde Staten en Frankrijk, om te verhinderen dat de vluchtelin gen naar Duitsland worden gebracht. Donderdagavond zijn enige Joden aan boord van een kleine boot naar de drie schepen gevaren. Ze hebben de schepelingen door een luidspre ker aangespoord om aan boord te blijven en het Britse ultimatum, om te kiezen tussen Duitsland en Frank rijk, te negeren. De Britse autoriteiten lieten toen om de luidspreker te overstemmen, de sirenes loeien. Avontuur van een Amerikaan Bij ontsnapping uit Boedapest. Steve Thuransky is in New York aangekomen en heeft daar het span nende relaas gedaan van zijn ont snapping aan de folterkamer van de Hongaarse „Gestapo". Thursansky is een genaturaliseerde Amerikaan, geboren in Hongarije. Hij werd door de communisten ge arresteerd omdat hij de Verenigde Staten verdedigde tegen communis tische lasterpraat. Men bracht hem naar een huis in Boedapest en sloeg hem daar bewusteloos met een zand zak. Zijn vrouw en dochters deden een beroep op de Amerikaanse legatie en Lewis, de handels attaché, zou hel pen. Hij stond met zijn auto te wach ten Thursansky's vrouw was bij hem toen de communisten Thur sansky wilden overbrengen naar de „martelkamer". De ongelukkige zag de Amerikaanse auto staan, sloeg zijn bewakers met zijn geboeide han den in hun gezicht en.snelde op de wagen toe. Zijn vrouw greep hem beet en sloeg het portier achter hem dicht. Voor de ogen van de Hongaren verdween de gevangene naar de Amerikaanse legatie, waar men hem vier dagen onderdak verschafte. UITVOER VAN SIGARENBANDJES Aan de merkwaardige zendin gen, die de K.L.M in de loop der jaren heeft vervoerd, wordt et weer een toegevoegd. Ecu KLM- Constellation zal op 28 Aug. naar New York namelijk een pakket sigaren-bandjes meenemen. De ze sigaren-bandjes moeten dienst doen als monsters bij het in Sep tember te New York te houden congres van de International Ci gar Band Society, met het doel om deze hier te lande zo ver breide hobby ook in de nieuwe wereld in te voeren. NOG STEEDS ONZEKERHEID OMTRENT WEDERINSCHAKELEN VAN ROTTERDAM EN ANTWERPEN. Naar wij van bevoegde zijde ver nemen is tot nu toe geen officieel antwoord binnengekomen van de Britse en Amerikaanse regeringien inzake de weder inschakeling van de havens van Rotterdam en Antwer pen in het goederenverkeer met Duitsland. Zoals bekend hebben enige tijd ge leden besprekingen plaats gevonden tussen Belgische en Nederlandse de legaties en vertegenwoordigers van de Britse en Amerikaanse zones in Duitsland. Tijdens die besprekingen werd een rapport opgesteld, waarin een concept-overeenkomst betreffen de deze inschakeling was opgenomen, Indien deze overeenkomst door de vier regeringen zou worden aan vaard, dan zou zij op 15 September van kracht worden. Tot dusver heb ben alleen Nederland en België hun goedkeuring aan deze overeenkomst gehecht. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankondig:ngen STUDIEWEEK LICHAMELIJKE OPVOEDING EN SPORT. Het Katholiek Studiecentrum voor lichamelijke opvoeding en sport or ganiseert op het ogenblik in, de ge bouwen van St. Louis te Oudenbosch een studieweek. Ongeveer 80 sport leraren en leraressen volgen een gro te serie lezingen, welke worden afge wisseld door practische oefeningen. Gisteren gaf Z.Exc. minister Gie- len blijk van zijn belangstelling voor deze studieweek door een bezoek aan Oudenbosch te brengen. Hij woonde een softball demonstratie bij en on derhield zich daarna met de deelne mers aan de studieweek. MARIA-AVOND IN HET CONCERTGEBOUW. In aansluiting op het Internationaal Maria-Congres te Maastricht wordt op Zondag 7 September te 8 uur in de grote zaal van het Concertgebouw te Amsterdam een Maria-avond ge houden voor de Vrouwelijke Jeugd. Medewerking verlenen o.a. de Haarlemse Orkestvereniging o.l.v. Albert de Klerk; als soliste treedt op Jo Vincent. De spreker van deze avond is Pa ter Eusebius Peeters O.E.S.A. Op deze avond, die samenvalt met de sluiting van het grfootse Maria-Con gres te Maastricht, v/ordt de gehele Vrouwelijke Jeugd van het Bisdom Haarlem verwacht. Een. fMAe-ttje... „Tijdig worden we er aan herin nerd om, wanneer we sprekende van dwalende broeders, niet op het eer ste maar op het tweede woord de na druk te leggen". Anton van Duinkerken in „Verscheurde Christenheid".

Leidse Courant | 1947 | | pagina 1