SPORT Officiële opening van Sportpark MAANDAG 18 AUGUSTUS 1947 DE LgmSE COURANT PAGINA 3 alphen aan den rijn DE BOMMELERWAARD DANKT VOOR ADOPTIE. Zaterdagmiddag had hi.i het raad- huis de officiële aanbieding plaats van een stoffelijke blij'k van dank van de bevolking van He-lel, Rossum en Hoenza- Driel voor cc door haar van de gear.eenten Alphen aan de Rijn, Aarlanderveen en Ter-Aar ont vangen hulp bij de opbouw. Aanwezig waren op het bordes van het raadhuis burgemeester mr. F. M. A. Schokking, de gemeente-secretaris de heer A. Veenhuyzen, Wethouder W. Brouwer, vele raadsleden der ge meente Alphen, alsmede bestuurders van de voormalige Hark en het N.V.H. Ten aanhore tevens van een schare Alphense belangstellenden, spraken woorden van dank burgemeester J. Rosenboom van Hedel, dr. de Ridder, voorzitter van N.V.H. te Hedel en pastoor Daniëls van Rossum. Een prachtig schilderij, voorstellen de een vaas met bloemen, date rend uit de tijd van omstreeks 1780, dat een plaats zal vinden in de receptiezaal van het raadhuis, werd als bewijs van dankbaarheid aan het gemeentebestuur aangeboden en door burgemeester Schokking met een korte toespraak aanvaard. Leden van een achttal verenigingen w.o. een muziekvereniging uit Hedel woonden deze plechtigheid bij en werden na afloop in het raadhuis op verversin gen onthaald. Met een viertal auto bussen werd de reis te ongeveer 7 uur naar huis aanvaard. Zilveren jubileum. Nadat de heer H. Brokaar en diens echtgenote Zaterdagmorgen ten huize van de directeur de heer A. Oost hoek, waren ontvangen ter gelegen heid1 van zijn zilveren dienstjubileum bij de N.V. Oosthoek en Zoon's Han dels- en Industriemaatschappij, bij welke gelegenheid de directeur hem hartelijke woorden toesprak en deze vergezeld liet gaan van een stoffe lijke blijk van waardering onder couvert waar mevr. Brokaar een persoonlijk geschenk van de direc teur ontving in de vorm van een bloemenmand, werd de herdenking voortgezet op het kantoor vap de N.V. Temidden van een smaakvolle versiering, sprak de heer J. J. M. Bresser, boekhouder de jubilaris toe, mede namens het 'voltallig kantoor personeel, bedrijfsleiders en fabrieks- chefs, zowel van het kantoor te Al phen als van Zoeterwoude. Een ge schenk van twee boekwerken, plus een bloemenmand aan mevr. Brokaar symboliseerden aller medeleven mét de jubilaris, die zijn loopbaan bij de N.V. aanving op het kantoor te 's-Gra- venhage, en als een van de drie uit dertien man personeel bij de liqui datie van het kantoor aldaar in 1936 naar hier werd overgeplaatst. Een gezellig samenzijn besloot het offi ciële gedeelte. Boottocht. Een 450 personen, jong en oud, hebben deelgenomen aan een boottocht naar Rotterdam, welke georganiseerd was door de Kajotters. hillegom Koninginnedag. De viering van Koninginnedag is als volgt bepaald: Op Zaterdag 30 Augustus sportfeest op het Concordia-terrein en des avonds om 8 uur opvoering van het openluchtspel „In het Witte Paard" op Treslong; daarna vuurwerk op het terrein aan de Jhr. Mockkade. Op Maandag 1 Sept. van^78 uur v.m. reveille en klpkgeluij'om 10 u. défilé, om 10.30 aubade op het Hof. Weer aangehouden. Een ont vluchte SS-er uit Duindorp, die zich in een pand aan de Leidsestraat schuil hield, is door de politie weer aangehouden en naar Leiden ver voerd. hoogmade M. M.e O. De junioren hebben met goed succes deelgenomen aan het juniorentournooi te Langeraar. Zij wisten met overwinningen van 2—1 en 20 beslag te leggen op de eerste prijs, een fraaie medaille. Het eerste elftal speelde een vriendschap pelijke wedstrijd tegen DOSR-combi- natie en wist met 4—1 te winnen. langeraar Kapelaansbenoeming. Tot kape laan is benoemd de weleerw. heer A. Buis, Kapelaan Buis werd priester gewijl in 1933 en was sinds 1943 ka- laan te Rotterdam (St. Didwina). leiderdorp Sportmiddag. Zaterdagmiddag hield de voetbalver. R.C.L. op haar terrein aan de Sportlaan een sport middag. Allereerst werd gespeeld de voetbalwedstrijd R.C.L. (adsp.) Oranje Groen adsp. De uitslag luidde 05. De korfbalwedstrijd kon geen doorgang vinden, aange zien Pernix niet was verschenen. Vervolgens werd gespeeld de voet balwedstrijd RCL IRouwkoop I. Deze uitslag luidde 33. Tot slot werd een handbalwedstrijd ge speeld tussen Excelsior uit Gouda en Nieuw Brunhilde uit Leiden. Deze uitslag luidde 51. leidschendam Zwemwedstrijden. De uitslagen van de hier gehouden zwemwed- srijden zijn als volgt: Dames 15-17 j. 50 m. vrije slag: 1. P. KooLstra 2. D. Schuringa 3. H, Woning; 100 m. crawl 1. H. Woning: Onder de 15 j. 50 m. vrije slag: 1. L. Wolters 2. V. Beu geling 3. E. HoltkampjEs'tafette 200 i. waarvoor 5 ploegen aan de start verschenen. Eerste winnende ploeg R. Spigt-J. Kreeuwen-L. de Hart-A. v. d. Zalm. Tweede winnende ploeg D. Schuringa-B. Linthou't-M. Teunis- sen- E. Holtkamp. Heren-: 100 m. vrije slag 1. H. Spigt 2. J. Schuringa. 100 m. crawl; H. Spigt. Onder de 15 j. 50 m. vrije slag 1. Th. Spigt 2. B. Weerdenburg 3. F. Esveld. Boven de 15 j. 50 m. vrije slag: 1. K. v, kampen 2. P. Angenent. Estafette 200 m. winnende ploeg G. Vreeburg-K. Vree- burg-G. Hakkaart-H. Spigt. Duiken hoge plank: 1. G. Hakkaart 63 pnt. lage plank J. van Kampen 51 pnt. Bij hét nummer redden van dren kelingen werd bijzondere lof gebracht aan de 10-jarige Remmerswaal die kans zag zijn vader die als drenke ling fungeerde, over een afstand van 50 m. naar de wal te brengen. De jury bestond uit de heren dr. S. P. Perquin, H. Schuringa adjunc't-inspec- teu voor de scheepvaart en J. Ver meulen wachtmeester rijkspolitie. In Indië gesneuveld. Bij de familie Kronöhorst, wonende Broekweg, is bericht binnengekomen dat de 21 jarige (enige) zoon als offer van zijn plicht, ondanks de „wapenstilstand" voor het Vaderland is gevallen. le1muiden Kapelaansbenoeming. Tot kape laan is benoemd de weleerw. heer B. A. M.'Vroklage, in plaats van kape laan Adank, die benoemd is te Heilo. De nieuwe kapelaan is priester ge wijd in 1943 en was sedert 1944 kape laan te Zandvoort. .Pesrsonalia. De heer Jan Riet dijk behaalde te Rotterdam het bre vet voor .de manufacturenhandel. Oranjefeesten. Het program ma voor de feesten is als volgt sa mengesteld: Woensdag 20 Aug. kin derfeesten en gymnastiek demon straties. Donderdag 21 Aug.: 10 uur de traditionele ringrijderij met til bury's. Om dit vlot te doen verlo pen heerft hte comité bepaald, dat ieder deelnemend paar in het bezit moet zijn van eigen gerij. Gelijkertdij is er een wedstrijd in hardrijden per fiets op de weg naastt het terrein 2 uur wedstrijd op boerenwerkpaar den voor ingezetenen van Leimui- den en Rijnzaterwoude. Over de Dreoht is er die tijd sprietlopen voor heren en dames. Om 4 uur be- sluitens, de wedstrijden met ezel- staartsteken voor dames en hardlo pen voor dames en heren. Zoals al tijd zijn er op het terrein vele ver- magelijkheden aanwezig. Op de Nt. feestdag op 1 Sept. zal er 's avonds half zeven een muzikale rondgang door het dorp zijn, ter wijl de Chr. Gem. Zangver. „Excel sior" enkele nummers geeft en de R.K. S.V. Odi een demonstratie zal geven. lisse Kapelaansbenoeming. Tot kape laan te Lisse is benoemd, in plaats van prof. A. Hammerstein, de wel eerw. heer W. J. Berger, die, na zijn wijding in 1944, kapelaan werd te Koog a. d. Zaan. noordwijkerhout Kapelaansbenoeming. Tot kape laan van de St. Victorkerk is be noemd de weleerw. heer W. J. de Graaff, die sedert zijn priesterwijding in 1945 kapelaan was te Waddinx- veen. Ongeval De heer J.' Z., alhier, kwam nabij de Filtenberg met zijn motor te vallen doordat een hond tegen het (motorrijwiel opsprong. De motorrijder zelf kwam er met enige kneuzingen en ontvellingen af. Zijn 9-jarig zusje die op d'e duo zat werd eraf geslingerd en bekwam een sche- delbasisfractuur, Zij is overgebracht naar de Maria Stichting te Haarlem noordwijk Gemeenteraad. Op Vrijdag 22 Aug. a.s. zal de raad in openbare zitting bijeenkomen 's avonds te 8 uur ter bespreking van .de volgende punten: Vaststelling vermenigvuldi- gingscijfer voor heffing schoolgeld, vaststelling ded kosten van de open bare school over 1946. Verzoek van de neutrale „Kleuterschool" om een bijdrag in de stichtingskosten. Vast stelling naam voor de nieuwe straat tussen de Ruyterstraat en Jan van Hngouwenweg. Voorlopig goedkeu ring tot onteigning van gronden tuts- sen Gooweg en de van Panhuysstraat ten uitvoering Van het uitbreidings plan en voor de bouw van wonin- gnn. Aankoop en plaatsing van een nieuwe ketel voor een centrale ver warming van het raadhuis. roelofarendsveen Kapelaansbenoeming. Inplaats van de weleerw. heer A. H. Schrama is benoemd tot kapelaan de weleerw. heer G- J. Groen, die priester gewijd is in 1942 en sinds 1944 kapelaan was te Warmond. MARKTBERICHTEN LEIDSCHENDAM 16 Aug.- Coöp. Tuinbouwveiling. Tomaten' 16— 17, komkommers I 5.207.30, idem II 4.505.idem III 4.20, bloem kool 848, sla 1.806.10, spinazie 47, andijvie 2.8010.50, stam- bonen 30—38, princessebonen 38 54 snijbonen 3456, pronkbo- nen f 1016, peen ,813, postelein 13—14. NOORDWIJKERHOUT, 16 Aug. Veiling „De Eendrachtt". Dubbele princessebonen 0.15—4.75; enkele bonen z. d. 4.75; snijbonen extra 5.40—5.60, 2e soort f 3.85, stek 1, alles per 10 kg.; kroten 3.50 per 100 kg.; bramen f 2.40 per slof; bloem kool I 0.52, 2e soorth f 0.35 per «tuk. sassenheim Geboren: Abraham J., z. v. J. Geenjaar en J. van Winkel; Geer- truida C., d. v. H. v. d. Wal en C. Kuijper; C., z. v. E. de Jong en H. C. Th. Mulder; Petrus C., z. v. C. H. v. d. Berg en H. M. Staffeleu; Mar- garetha H. C., d. v. H. J. H. Gooren en J. H. Schaareman; Isabella C. A., d. v. A. Verdegaal en W. C. v. d. Kamp; Maria J., d. v. P. K. v. d. Kamp en L. M. Schülz; Bemardina M. M., d. v. H. A. Langelaan en C. J. Blokker; Ruth Agnes M., d. v. C. G. A. M. Gouverneur en J. H. M. v. d. Veld. Ondertrouwd: W7 Appelman 24 j. en C. M. Burgmeijer 23 j.; Adr. P. Eist 23 j. en N. Overvliet 22 j. Getrouwd- H. C. Stelma 25 j. en A. K. Kooij 20 j. Overleden: P. Demmenie 56 j.; M. Philippo geb. de Jong 68 j. voorhout Geboren: Petrus W. H. z. v. W. A. Witteman en Th. C. Broekhof; Ghristiaan A. M. z. v. H. A. v. d. Voort enJ. H. v. d. Horst; Pétronella M. H. d. v. P. v. d. Geer en A. M. Paarde- kooper. voorschoten Kapelaansbenoeming. Tot kape laan is benoemd de weleerw- heer R. II. M. Middelhoff, die sinds zijn priesterwijding in 1944, kapelaan was te Reeuwijk. „De Zwaluw" (Voorschoten). Jubileumvlucht vanaf Ciney (Bel gië) in verband met het 25-jarig be staan dezer vereniging. Bij de prijs uitreiking werd aan ieder lid een ereprijs uitgereikt, die door verschil lende liefhebbers en belangstellen den beschikbaar waren gesteld. De duiven werden om 8,45 uur in vrij heid gesteld met lichte Oostenwind. De prijzen werden als volgt behaald: J. P. v. d. Assem 1, 5. 6, 9, 18: J. Slui ter 2; J. Caspers 3. 7, 10, 16; G. Zwaan 4.' 15; K. I. Waasdorp 8; C. J. Nou we iand 11, 12; A. van Rooijen 13,14; H. Verhorik 17; G. van Herpen 19; H. H. J. van- Klaveren 20. Hokafstand van de le prijswinnaar 208 Km. 850 M. De eerste duif werd geconstateerd om 12 uur 25 min. 15 sec. en bereiktte een gemiddelde snelheid van 948,67 M. per min. De laatste prijswinnaar werd gecaonstateerd om 1 uur 1 min. 30 sec. en bereikte een gemiddelde snel heid van 818.06 M. per min. Geboren: Margaretha A. E., d. v. J. G. Meijer en A. de Bode. Ondertrouwd: A. Blok 32 jaar en J. Poot, 34 jaar. Gehuwd: C. M. van Vliet 32 jaar en M C. van Bohemen; Adr. M. Bre- kelmans 58 jaar en J. M. Opdam 49 jaar. zoetermeer DIJKDOORBRAAK. Vrijdagochtend is vermoedelijk door de droogte of verschuiving van de veenlaag de dijk, in gebruik bij de wed. van der Veldtn, liggende in de nieuw drooggemaakte polder, doorgebroken Het gat heeft een leng te van ongeveer 50 m Om erger te voorkomen, hebben de inwoners een voorlopige kering aangelegd. De door braak geschiedde waarschijnlijk in een zeer visrijk gedeelte, daar de vissen bij duizenden op het land la gen. De Zoetermeerse jeugd maakte daar gretig gebruik van om hun ouders op een vismaaltijd te trac- teren. Ongeval. De timmerman A. van Ruitenburg, in dienst bij de Gebr. Huurman, kwam Vrijdag jl. zo on gelukkig te vallen, dat hij met en kele gebroken ribben in het zieken huis moest worden ogenomen. R.K.S.V. „D.W.O." Uitslagen: D. W.O. 1—S.I O.S. 1 4—0; D.W.O 2—S. I.O.S. 2 2—1. D.W.O. 3—S.I.OS. 3 35. Junioren: Stompwijkse Boys a —D.W.O- a 14; Stompwijkse Boys b—D.W.O. z 0—5. D.W.O., dat in een gewijzigde op stelling uitkwam, was voor de rust steeds in de aanval. Deze meerder heid werd uitgedrukt in 2 doelpun ten. Na de pauze nam S.I.O.S. even het heft in handen, doch dit duurde niet lang en na goed voorbereidend werk werd de S-I.O.S.-doelman voor de derde maal door J. v. Steenderen gepasseerd. Even later ondernam T. Bolleboom een fraaie solo-ren, pas seerde 4 spelers en de bal verdween in het net, daarmee de eindstand op 40 brengend. zoetermeer Geboren: Theodorus Christi- nus, z. van P. H. Hoogenboom en J. C. Koek. Ondertrouwd: Gijsbertus van der Lee, 40 j., Alphen a.d. Rijn en En- gelberta Strijk, 47 jaar. Getrouwd: J. Th, van Leijden en M. C. van der Post. Overleden: Maurits Reinier Kroes, 41 j., echtgen. van N. G. van Zwie- ten. Ingekomen: van Noordwijk: M. J. C. Pont; van Wageningen: A. J. van der Geest. Vertrokken: naar de V.S.: P. Ver boom, T, Verboom-van Luiing, A. Verboom; naar Ter Aar: P, L. D. van Egmond; naar Sederhorst den Berg: H. Bof. Aldabi, Buenos AiresRotterdam, pass. 15-8 Finisterre. Oranje, AmsterdamBatavia, 16-8 te Southampton. Talisse, AmsterdamJava, pass. 15-8 Kaap Guardafui. HAAGSE POLITIERECHTER. Het was voor eigen gezin geweest, dat de veehouder P. F. B. te Bos koop een schaap had geslacht. Dat was clandsettien gebeurd en doordat het ontdekt was, had B. zich voor de Haagse politierechter te verantwoor den. Al zag de Officier wel verzach tende omstandigheden, hij vorderde De politierechter veroordeelde con- tocn veertien dagen gevangenisstraf, form die eis. - Er was door F. B. J. van E. uit Alkmade stevig zwart in textiel ge handeld. Hij had de goederen ge kocht en zonder de punten werd weer verkocht, voor welke bezigheid de Officier nu vier weken gevange nisstraf vorderde met verbeurd ver klaring der inbeslag genomen goe deren. De politierechter veroordeel de tot veertien dagen gevangenis straf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd, een geldboete van 100. of een maand hechtenis, en ver beurd verklaring der goederen. Clandestien slachtesn bracht A. H. B. uit Nieuwveen voor de rech ter. Het betrof volgenc verdachte geen slachterij voor de handel, waarom de Officier in dit geval met twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk met drie jaar proeftijd en een boete van 100.of 20 dagen hechtenis wilde volsttaan. De rech ter gaf een maan gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proef tijd, en een geldboete van 2.5 of 10 dagen hechtenis. Er was door J. J. van S. uit Leiden in schapen gehandeld, in strijd met de voorschriften. En om dat het uiteindelijk een clandestiene slachterij was geworden, vorderde de Officier twee maanden gevange nisstraf met verbeurd verklaring. De rechter veroordeelde tot een maand gevangenisstraf en verbeurd verkla ring. Zaterdagavond werd op het ter rein aan de Zoeterwoudse Singel dA eindstrijd gespeeld door LDWS en LFC en het dient direct gezegd, deze ontmoeting kon ons allerminst bekoren. Was het reeds jammer, dat deze wedstrijd samenviel met het sportgebeuren aan de Nieuwe Vaart, ook de opkomst van het LFC-elftal deed geen hoge verwachtingen koesteren, want met een elftal, sa mengesteld uit alle „lagen" van de geel zwarten, maar zonder een en kele speler uit het eerste kon van een behoorlijk partijtje voetbal geen sprake zijn. LFC treft hier echter geen schuld, aangezien Zondag een jubileumwedstrijd was vastgesteld, ter gelegenheid van het 40-jarig be staan. L.D.W.S. was voor rust iets ster ker en mede door enkele blunders van de LFC-keeper werd het 30, In de tweede helft wist LFC spoe dig de achterstand te verkleinen (31), maar ondanks felle aanvallen bleef de stand ongewijzigd, zodat LDWS voor een jaar houder werd van deze fraaie beker. In een aantrekkelijk gespeelde wedstrijd heeft LFC bewezen ook voor de komende competitie voor een goed elftal te kunnen zorgen en werd hier de kamnioen van het vo rig seizoen op afdoende wijze met een grote nederlaag huiswaarts ge zonden. Speciaal Koet in de LFC- voorhoede deed met zijn buurman Herreur voortreffelijk werk en waar ook linksbuiten Nagtegeller een goede aanwinst bleek was deze linie uitermate gevaarlijk. Cromvliet beschikt over een prima achterhoede en stug verdedigende middenlinie, maar over een slechte voorhoede, waardoor het mogelijk was, dat LFC met een veel betere midden linie en een goede achterhoede de score aan de geel zwart kant blanco kon houden. Voor rust werden bij L.F.C. de doelpunten gemaakt door Bijl en Koet. terwijl na rust een keurig partijtje voetbal door de LFC-voorhoede werd ten beste ge geven en Koet alle verdere doel punten voor zijn rekening kon ne men. Met 50 kwam het einde van deze prettig gespeelde wedstrijd! TeylingenR. K. A. V. V. 54. Teylingen zette het voetbalseizoen in met een bekerwedtsrijd tegen de gepromoveerde 3e klasser uit Leid- schendam. Ondanks het zomerweer kregen wij een goede wedstrijd te zien van beide elftallen, wat ook wel de uitslag bewijst. Het tspel is vijf minuten oud als de linksbuiten van Teyl. scherp voorzet en de midvoor onhoudbaar inschiet 10. Dit was van korte duur, daar op een zelfde wijze R.K.A.V.V. gelijk maakte. (11). Hoewel de Leidschendam- mers meer in de aanval waren, wist Tesylingen voor de rust nog twee doelpunten te maken, zodat de rust inging met 31 voor de thuisclub. Na de rust deed R.K.A.V.V. het be ter en Teyl. werd op eigen helft ge drongen In dit overwicht wist R.K. A.V.V. gelijk te maken (33). Dan gaat de strijd gelijk op met weder zijdse aanvallen, waarin Teyl. weer de voorsprong vergroot door een onverwachts schot 43. Weer maakt R.K.A.V.V. gelijk 44 en by het ein de is de stand gelijk. Tweemaal ly. minuut verlenging brengt Teyl. de overwinning, als de linksbuiten in kopt, waarbij de keeper misgrijpt 54. Teylingen 2 speelde tegen B. S. M. II uit Bennebroek en wist hier een 64 overwinning te behalen. St. Bemardus IMeerburg I 04» 12.30 uur traden de junioren aan tegen Hazerswoude Jun., de rust kwam met 00, in de tweede helft overrompelden onze junioren hun tegenstanders en wonnen onder een prettige stemming met 40. Daarna de grote strijd tegen Meerburg I. De vlaggen wapperden hoog in top en de publieke belangstelling was zeer groot. De pastoor zegende het terrein en de kleedlokalen. Hierna werden op het middenveld dank- en welkomstwoorden gesproken tot alle medewerkers; de prachtige beker werd hierbij aan de spelers getoond. Daarna trad de Meerburg aanvoer der Voordouw naar voren en bood onze aanvoerder bloemen aan met de beste wensen voor de club.. Daar. na trapte pastoor af. Al dadelyk ont wikkelt /zich een zeer snel spel. Meerburg is het eerst in de aanval, maar vindt in onze achterhoede'de mannen op hun plaats. Bij een snelle Meerburg-aanval denken wy Meer burg te zien scoren, maar de bal is juist naast. Hierna krygt de spil de bal en na een pracht voorzet naar Zonderhop geeft deze een keihard schot dat rakelings naast gaat. De strijd gaat vinnig door met Bemar dus iets in de meerderheid. Plotse ling weet Meerburg zich los te ma ken en in de 32e minuut wordt het door onze keeper verkeerd beoor deelde schot achter hem geplaatst. (0—1). Bert Zonderhop krijgt de bal en over de keeper komt hij in het doel terecht. De bal stuit van de keeper in het veld en Zwaan vol trekt het vonnis. Jammer dat de scheidsrechter Brugman dit doel punt niet erkent. Onze jongens, niet ontmoedigd, spelen fel door maar de rust komt toch met 0—1 voor Meer burg. Na de thee weer snel spel met wisselende kansen, de middenvoor weet zich plotseling los te maken en met een snelle ren naar het Bern. doel; de keeper draalt even, en het vonnis is voltrokken (02). St. Ber- nardus speelt nu zichtbaar een ver loren spel. Spoedig hierna wordt het 0—3. Daarna weet Bern. zich toch nog weer op te dringen en wy tellen het tegenpuntje al, maar de Meer burg back weet juist de bal nog van de lijn corner te trappen. Deze levert niets op en Meerburg snelt naar voren en maakt er direct 04 van. Spoedig hierna klink het eind signaal. Daarna trad St. Bern. 2 aan te gen S.J.Z. II. Na 5 min. is het al 10 voor Bern. maar spoedig wordt het 11. Na 30 min. weet S.J.Z. de leiding te nemen 12. Hiermede breekt de rust aan. Na de thee weet S.J.Z. de stand geleidelijk op te voeren tot 14, waarmede dan ook het einde komt,, waarna S. J. Z. de uitgeloofde lauwertak ontvangt. De leden worden er aan herinnerd dat het a.s. Donderdagavond om 7.30 uur een ledenvergadering is, met bestuursverkiezing. Wij ver wachten alle leden dan zonder uit zondering, in het parochiehuis. LISSE TTATERDAGMIDDAG had de offi ciële opening plaats van het Gemeen- telijk Sportpark, bij welke gele genheid de beide plaatselijke voet balverenigingen „Lisser Boys I" en .Lisse I" elkaar voor de eerste maal bekampten. JCwcei Jiwied wmdt ftce&ident 28. Van boven af waren er op het grote schip slechts twee lichtjes zicht- óaar. De luchtreizigers keken er naar met onverholen genoegen. „Bonjour, Mario Morto", riep Karei overmoe dig. „Hou je taai!" Maar hij had die woorden nog niet uitgesproken of op eens werden de wanden van het I vliegtuigje lichtgevend. Karei stak I zijn hand buiten en die werd zo fel belicht, lat hij ze beduusd weer bin nentrok. „Caramba", zei Eurasio, „we zitten in een schijnwerper". En het was zo. 77et grote zoeklicht, zond zo'n felle bundel naar hen uit, dat de dun ne wanden van het toestelletje door schijnend werden als glas en de hele cabine in een helder daglicht werd geplaatst. Eurasio drukte op allerlei knopjes, maar wat hij ook* met het toestelletje uitvoerde, het vloog niet meer. Onbeweeglijk bleef het han gen op zijn plaats in het felle licht van de schijnwerper. Alvorens deze wedstrijd een aan vang nam, sprak de voorziter van de Lisser Boys, de heer G. v. d. Stelt, die dank bracht aan het Gemeente bestuur voor het beschikbaar stellen van het mooie voetbalterrein. De heer F. J. Knetsch sprak na mens het college van B. en W.. Het verheugde hem, dat de gemeente Lis- se een fraai sportpark kan aanbie den en sprak de wens uit, dat er steeds een eerlijke faire stryd ge streden moge worden. Tot slot sprak de heer Hoogervorst namens het bestuur van de Leidse Voetbal Bond, die beide verenigin gen complimenteerde met het mooie sportpark, dat een zeer grote aan winst is niet alleen voor Lisse, maar ook voor de Leidse Voetbal Bond. Dit terrein met zijn mooie accomodatie, hetwelk meer dan 11.000 toeschou wers kan bergen heeft zijns gelijke niet in deze omgeving en zal van groot nut zijn voor belangrijke wed strijden. Nadat door de Harmoniever. „Trou moet Blycken" het „Wilhelmus" ten gehore was gebracht, werd begonnen met de „derby" onder leiding van scheidsrechter Krouwels. Hoewel het goed te zien was, dat de spelers van beide elftallen nog niet voldoende waren ingespeeld, bood deze wed strijd toch veel aantrekkelijks door een spannend verloop. De Lisser Boys kregen al spoedig een goede kans, ter wijl can de andere zijde v. Rooyen langs de uitgelopen doelman naast schoot. Na een half uur benutte Kap- teyn een goede voorzet, terwijl nog voor de rust. v. Rooyen een kopbal, welke tegen de lat kwam, in het doel wist te werken (20), met welke stand gedraaid werd. In de tweede helft vlotte het spel van de Lisser Boys aanmerkelijk be ter en kreeg de Lisse-achterhoede het zwaar te verantworden. Na 10 minu ten kwam het eerste succes door een mooi doelpunt van Vaneveld (21). De spanning werd nu groter en bei de partijen werkten hard, maar de verdedigingen weerden zich geducht. Op zeer fraaie wijze wist Bouma met een zeer hard schot van verre afstand in de' laatste minuut de ver diende gelijkmaker te scoren (22), welk resultaat de beste verhouding was van deze eerste ontmoeting. A.D.O—V.S.V. Zondagmiddag werd een propagan- da-wedstrijd gespeeld tussen de bei de westelijke eerste klassers A.D.O. uit Den Haag en V.S.V. uit Velsen. De heer C. Strik, voorzitter van „Lisse", verwelkomde beide vereni gingen en het verheugde hèm, dat de spelers bereid waren een wedstrijd te Lisse te spelen, waarvoor hij zijn dank betuigde namens de beide plaatselijke verenigingen. Voorts sprak nog loco-burgemeester J. W. A. Lefeber, die de spelers een pret tige wedstrijd toewenste. Beide elftallen waren bijna volle dig, alleen miste V.S.V. haar midhalf de Vries. Reeds in de eerste mihuut wist A.D O. de leiding te nemen, door v. d. Steeg, waarna 10 minuten later Balvers de partijen op gelijke voet bracht. Hierna kwamen de Velsenaren in de aanval en met een ver schot nam Sterk voor V.S.V. de leiding (12), terwyl de debutant Strikker, die een goede partij speelde, de voorsprong vergrootte (13). De tweede helft was eveneens zeer aantrekkelijk en reeds spoedig wist midvoor v. Onselen voor de 4de maal de A.D.O.-doelman te passeren (14). AD.O. gaf zich niet gewon nen en door goed technisch spel werd de V.S.V.-verdediging uit elkaar ge rukt. v. d. Steen en Timmermans wisten de achterstand te verkleinen en 7 minuten voor het einde had v. d. Steen opnieuw succes (44), waarmede deze goed gespeelde wed strijd eindigde. Ten slotte wist V.S.V. na straf schoppen de uitgeloofde beker in de wacht te slepen. Enige duizenden toeschouwers heb ben ten volle genoten van het goede spelen der beide eerste klassers. De Harmonievereniging „Canite Tuba" verleende hare medewerking op deze zo goed geslaagde sportdag, welke een mooie propaganda geweest is. De spelers waren vol lof over het mooie terrein en de goede acco modatie, waar menige vereniging naar zal verlangen. Aan de Lisser Boys" en „Lisse" thans de eer om het spelpeil op le voeren, opdat Lisse een waardige plaats zal gaan innemen in de bol lenstreek. WANDELSPÖRT „P. A. v. d. Werff". Onder grote belangstelling hebben Zater dag en Zondag de tochten van P. A. v. d. Werff plaats gehad. Min stens een 600 tippelaars verschenen aan de start in „Zomerzorg" en wij zouden wel haast willen zeggen als unicum.... geen uitvallers te no teren. De uitslagen bij de divelse groepen waren: Senioren: 1. Scha kelboys, Katwijk, 76 punten; 2. Princevlag, Den Haag, 72 p.; 3. D.V.M., Leiden, 71 p.. 4. D.J.T., Delft, 69 p.; 5. O.N.O., Leiden, 67 punten. Junioren: 1, D.J.W., Utrecht, 74 punten. Semi Militairen: 1. Rode Kruis, afd. Leiden. 64 punten. Een speciale vermelding verdient hier ook de groep der K.A.J. onder leiding van kapelaan Kooy. ZWEMMEN Diploma-zwemmen Poelmeer. Zaterdagmiddag vond in de zwem inrichting „Poelmeer" te Oegstgeest het diploma-zwemmen A en B plaats. Er bestond ook ditmaal veel animo. De uitslagen waren als volgt: Diploma-A meisjes: Marijke Wes ten, Warmond, Thea v.-Zeggelen, id., Willy de Boer, id., Suusje de Jong, id., Bep Heijdra, Rijnsburg, Marijke van Duin, Noordwijk a. Zee, Hylcke Brands Buys, Oegstgeest, Sophietje Crommelin, id., Anny Vink, id., G. Tijsterman, id. Diploma-B meisjes: Marijke van Duin, Noordwijk a. Zee, Karin Schaedsler, Leiden, Greetje de Vrind id., Thea v. Zeggelen, Warmond, Sy- bille de Weerd, Oegstgeest, Vera Heijdra, id. Diploma-A jongens: A. Balkenen de, Leiden, Wim van Zijl, id., Joost van Ebbenhout Teugbergen, id., A. de vrind, id., Gerard Vink, Rijns- burg, Wiebe Jelsma, Oegstgeest, Bram Lievense, id., B. v. Veen, id., B. Molenaar, id., C. J. Lindenman, id., Theo Kemperman, id., Hans Creughton, id., Henk Jagerman, id., Jan v. Ooststroom, id., Peter Geir- naert, id. Diploma-B jongens: J. Rozenboom, Oegstgeest, Henk Jagerman, id., R. Molenaar, id., Wim v. Zijl, Leiden, Rob Jages, id., Hans Noteboom id,

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3