HOUT DAGMEISJE Gediplom. Dameskapper Wilhelmina-Vereniging Loonstaten Verzamelloonstaten ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1947 DB LEID SE COURANT PAGINA I' Bioscopen In Luxor rijdt de spookachtige „Voerman" van Selma Lagerlöf over het witte doek. De Fransen hebben het werk van de bekende Zweedse schrijfster op de film trachten te brengen, doch zijn hierin niet bijster geslaagd. De spookachtige sfeer van de voerman van de dodenwagen, die knarst en piept in de oren van hen, die weldra zullen sterven, is uiterst gebrekkig geschetst. De resc is een tekening van het werk van het Leger des Heils onder de landlopers en be delaars en het schuim van Parijs, waartussen door geweven is een op offerende liefdesgeschiedenis van zuster Edith, die zich weet aange trokken tot een der ergste bandieten, de dronkaard David Holm, Zijn con nectie met de „geestenvoerman" brengt hem tenslotte tot inkeer. Er is op vele momenten goed spel te zien, zoals de Fransen dat kunnen. Voor volwassenen. Trianon. De film die deze week in dit theater draait „Tarzan in New York", is buitengewoon geschikt voor warme vacantiedagen en speciaal de jeugd kc.n een middag gezonde sen satie beleven. Tarzan, de gespierde heli van de rimboe, moet d.t maal de oerwouden verlaten om zijn pleeg zoon, die door een paar circusmensen ontvoerd is, in New York te gaan op sporen. F -v gewoonten van de wereld stad zijn wel heel anders dan dc zijne en juist aan deze tegenstelling ont leent c.e film haar komisch en süan- nend karakter. Midden in New York vinden klopjachten plaats, die geheel op „oerwoudleest" geschoeid zijn. Zoals altijd, weet Tarzan ook deze keer aan het langste eind te trekken. Een vrolijk aapje ziet kans de lach spieren voortdurend in beweging te houden. Ook in het voorprogramma valt veel te genieten. Alle leeftijden.. Casino brengt deze week „Make a wish", een film, waarin het jeugdige zangwonder Bobby Breen optreedt, en daarin de rol speelt van eer. der deelnemers aan een jongens-vacan- tiekamp. die kennis maakt met een musicus, eveneens on vacantie. welke laatste door dat kamp en enkele brieven, die zijn jeudigè vriend van zijn moeder ontvangt, inspiraties kriigt om een opera te schrijven. Bobby Breen is oorzaak dat zijn moeder, die weduwe is en kennis heeft aan een zeer serieus persoon, door wie zij afgehouden wordt om nog langer in opera's te zingen, zij het na vele verwikkelingen, toch be sluit in de bovengenoemde opera de prima donna te zijn. Dit wordt na tuurlijk een groot succes e^ heeft tot gevolg dat de huwelijksplannen gron dig gewijzigd worden. Hoe, dat laat zich raden. Voor muziekliefhebbers valt er deze week in Casino veel te genieten van deze goed gespeelde film, waarin het jeudige zangwonder een groot aandeel heeft. Toegang alle leeftijden. In Rex draait de „Millioenenbruid". een kostelijk verhaal, waarin Patsy Kelly, een voorname rol speelt. Wie er zich mee amuseren wil, kan in Rex terecht. Lido. Toen een kleine vijf en twin tig jaar geleden de „stomme" film „De Klokkenluider van de Notre Da me" werd uitgebracht, was de pu blieke «langstelling enorm. Niet al leen Lon Chaney, die de rol van de gebochelde speelde, was de drijfveer voor de geweldige interesse, het was hoofdzakelijk de faam van Victor Hugo. Regisseur Dieterle kreeg op dracht, een nieuwe film te maken, .waarin de suggesties van Victor Hu- go zo mogelijk nog sterker zouden worden weergegeven. Hij slaagde hierin. Met Charles Laughton, die nu de gebochelde te vertolken kreeg, maakte hij een volkomen op het bio scooppubliek opgestelde :"ilm, impo nerend zov/el door de massa-scènes als in het individueel spel. Charles Laughton kunnen wij weer bewon deren als de karakterspeler, die van de afzichtelijke gebochelde een crea tie maakt. Een rol. welke des te moeilijker was omdat Victor Hugo deze figuur als de voornaamste voor stelt. Deze film zal ongetwijfeld in het teken der belangstelling staan, méér dan vroegere film van deze naam. Boven 14 jaar. Koninginnedag Een veelzijdig programma. Ter gelegenheid van de a.s. ver jaardag van H. M. de Koningin, waarvan de feestelijke herdenking dit jaar op Maandag 1 September zal plaats vinden, is door de Vereniging „Koninginnedag" een aantrekkelijk programma vastgesteld, dat in zijn grote verscheidenheid voor elk wat wils biedt. Zondag 31 Augustus zal uiteraard tot de kerkelijke herdenkingen be perkt blijven. De feestelijkheden voor Maandag zetten in met een aubade van pl.m. 1500 schoolkinderen op het Stadhuis plein. B. en W. zullen hierbij tegen woordig zijn. Hierna volgt een muzi kale rondgang van het Leids Politie- muziekgezelschap. Verder zullen in de morgenuren Oranje wandeltochten over een parcours van 15 en 25 K.M. worden gehouden, waarvoor fraaie prijzen en diploma's zijn beschikbaar gesteld. De start vindt ditmaal vanaf „De Burcht" plaats. Tegelijkertijd vindt in de Stadsgehoorzaal voor de kinderen van het zesde leerjaar een kinderfeest plaats, terwijl in ver schillende stadswijken door de buurt verenigingen, onder auspiciën van de Ver. Koninginnedag, jeugdwedstrijden zullen worden gehouden. Tussen 10 en il uur zullen door de Leidse Brandweer op de Kaasmarkt grote brandweerdemonstraties wor den gehouden. Een belangrijk, zo niet het belang rijkste onderdeel van de feestviering is de nationale ringrijderij, welke 's middags op het Schuttersveld wordt gehouden en waarvoor de deelname groot schijnt te zijn. Ten einde deze ringrijderij rustig te kunnen volgen is op het Schuttersveld voor 1100 per sonen een zitplaats ingeruimd. Aan deze ringrijderij gaat te 1 uur een optocht door de stad vooraf van de landelijke rijverenigingen, welke hieraan deelnemen. Voor de mooist versierde tilbury's zijn enige geldprij- n beschikbaar gesteld. Om 8 uur vindt op de Beestenmarkt i de Koornbeurs een openluchtcon cert plaats, na afloop waarvan beide concerterende corpsen (De Post en Nieuw Leven) een rondgang door de stad zullen maken. Ten slotte vindt er die dag in de Stadsgehoorzaal een avondfeest plaats, waarvoor „Konin ginnedag" zich de medewerking heeft verzekerd van 7 Leidse verenigingen, die een gevarieerd, nationaal pro gramma naar voren zuilen brengen. De Vereniging Koninginnedag heeft, zoals van ouds weer een zeer aantrekkelijk, programma samen ge steld, dat, als het weer mee werkt, zeker een waardige viering van H. M 's verjaardag zijn zal. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar het officiële program ma, dat één dezer dagen zal verschij nen. BOOTTOCHT CADI-CLUB. Ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan organiseerde het Cadi-Co- mité te dezer stede met de Pauline een boottocht voor de militairen van het garnizoen Leiden. Onder de aanwezigen bevonden zich met het voltallig Cadi-Comité o.a. de Majoor W. C. Dekker als ver tegenwoordiger van de Garnizoens commandant. Verder maakten de kapt: Veldpreiker ds. Brokken, de dames U.V.V.-sters (^ie geregeld het Cadi-Comité ter zijde staan en enige officieren de tocht mede. Om 7 uur werd onder de tonen van het Wilhelmus afgevaren met bestemming Kager- en Brasemer piassen. De voorzitter van het Comité, de heer J. Heijmans heette in zijn ope ningswoord allen welkom en wenste allen een recht gezellige avond toe. De Majoor W. C. Dekker sprak na mens de Garnizoenscommandant zijn vreugde uit over het initiatief van het Cadi-Comitè om ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan zijn man schappen deze tocht aan te bieden. Voor de vele militairen, die niet in Leiden en omgeving wonen, was deze tocht een grote verrassing daar zij deze schone plassen nog nimmer hadden gezien. Naarmate de tijd verstreek steeg de stemming aan boord en toen te gen 9' uur de duisternis inviel heers te er een ware feeststemming. De Rebon-Club o.l.v. de heer W. v. d. Berg en de geluidsinstallatie „Wira" zorgden voor de muzikale afwisse ling. Tegen 11 uur bereikte de Pau line haar einddoel aan de Haven. Namens de manschappen dankte sergt. Schravendijk het Cadi-Comité voor de geslaagde avond en na een kort sluitingswoord van de voorzit ter werd de tocht met een driewerf hoera voor Koningin en Vaderland besloten. OUDERDOMSPENSIOENEN. Wij herinneren eraan, dat de for mulieren voor een aanvraag om uit kering krachtens de Noodwet Ouder domsvoorziening voor inwoners van Leiden, die vóór of op 30 Sept. 1947 65 jaar zijn geworden, verkrijgbaar zijn aan het Stadhuis, Breestraat, naasf de trap. Maandag a.s. van 912 uur voorin, voor letters A tot en met G. Maandag a.s. van 24 uur nam. voor letters H tot en met K. Dinsdag a.s. van 912 uur voorm. voor leters L tot en met S. Dinsdag a.s. van 24 uur nam. van T. tot en met Z. R.K. BIBLIOTHEEK. Dank zij de veelzijdige medewer king aan de uitbreiding van de R.K. Bibliotheek zijn de werkzaamheden vlot verlopen. Zowel het vroegere lokaal als het aangrenzende zaaltje zijn thans voor het gebruik van de Bibliotheek ingericht. Ofschoon op zeer bescheiden schaal is thans een •ruimte gereserveerd, die als lees- zaaltje is ingericht. De ingeschreven abonné's van de Bibliotheek hebben daar gelegenheid naslagwerken, dag bladen en tijdschriften te lezen. Of schoon wegens de vacantie de offi ciële inwijding op een nader te be palen datum zal .plaats vinden (waar. schijnlijk in de eerste week van Sep tember), wordt voor het afhalen en terugbezorgen- van de boeken de Bibliotheek met ingang van Maandag 18 Augustus op, de gebruikelijke uren weder opengesteld. BONKAARTEN AFHALEN. Maandag zijn aan de beurt de ge zinnen waarvan het hoofd een stam kaartnummer heeft van 15.001 t.m. 18.000. Medebrengen de tweede distri butiestamkaarten. en de titelstrook van bonkaart 709, waaraan zich de in wisselingsbon bevindt. Uitreiking cchoenenbonnen: aan hen, wier naam begint met A. t.m. D. Het kantoor aan de Steenschuur is geopend van S.30 tot 11.45 en van 2 tot 4 uur, Victoria Regia. Hedenavond zal de kas van de Victoria Regia in de Hortus wederom verlicht zyn om het publiek van 9 tot 11 uur in de ge legenheid te stellen het bloeien van deze reuze bloem te aanschouwen. Naar aanleiding van de adver tentie in ons blad van Dinsdag j.l., herinneren wij onze lezers nog even aan de vacantie der kleinhandel in aardappelen, groeten en fruit, die op Maandag Dinsdag en Woensdag a.s. gesloten zullen zijn. Zondagsdienst apotheken. De avond-,, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 16 Aug. 13 uur tot Zater dag 23 Aug. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster, Nieuwe Rijn 18, tel. 20523 en de Doeza-Apo- theek, Doezastraat 31, tel. 20313, Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BONKAARTEN AFHALEN. Geboren: Flora Jacoba, d. van G. v. Tol en H. van der Gaag; Erny Marie, d. van A. J. Nijhuis en E. Petiet; Wil lem Frederik, z. van W. F. Mostert en A. J. Zaalberg; Jan, z. van J. Remijn- se en J. A. van Pijlen; Gerardus Cor- nelis JoOhannes, z. van A. M. Kennis C. J. van der Zwaan; Gijsbert Jan, z. van M. de Jong en B. Otten; Ge rardus Willem, z. van A. J. "Caspers G. van der Niet; Cornelis Gerar dus Maria, z. van J. G. Hoogenboom en J. C. van Leeuwen; Wilhelmina Catharina Johanna, d. van L. Wallaart en J. H. C. Bekker; Alida Elisabeth, d. van L. A. Hazevoet en J. Boom; Robert, z. van J. van der Meij en C. C. Hannaart; Hartog Joël, z. van L. van Amerongen en L. Broekman; Ka- renza Olga, d. van J. W. Smid en J. C. Kort; Maria Joanna Theodora, d. van A. A. Meiman en M. J. van Noort; Jannetje Geertruida, d. van W. P. Holswilder en M. G. Stipdonk; Wer ner, z. van G. van Leeuwen en I. L. Heinrichs. Ondertrouwd: A. Borst jm. 19 jr. en M. M. Verschoor jd. 20 jr.; J. Hei- jm. 53 j. en S. Brouwer, gesch. 26 j.; J. D. van Kasterop jm. 24 jr. en J. J. van Tol jd. 21 jr.; J. Kette- nis jm. 37 j. en M.C. Raaphorst jd. 31 j.; J Laterveer jm. 21 j. en C. Gijs man jd. 21 j.; P. C. Reizevoort jm. 29 j. en A. W. van Dijk jd. 30 j.; J. de de Roo jm. 33 j. en E. C. Rosier jd. 23 j.; R. van Rooijen jm. 26 j en J. C. Fakkel jd. ?3 j.; J. de Ru jm. 25 j. en W. van Oosten jd. 25 j.; M. The-, len jm. 22 j. en M. S. l'Amie jd. 18 j.; C. Vijlbrief gesch. 32 j. en L A. Fi- lippo jd. 22 j.; J. van der Walle jm. 22 j. C. Corree jd. 18 j.; J. de Zwij ger jm. 24 j. en A. Jagel jd. 23 j.; W. M. J. van Hartevelt jm. 27 j. en C. M. Pieterse jd. 29 j.; L. de Jong, gesch. 35 j. en A. J. Hogenes jd. 31 j.; C. van der Pol jm. 34 j. en M. P. Meijer gesch. 33 j.; J. Roggeveen jm. 31 j. en N. van der Bent jd. 28 j.; A. Heerema jm. 29 j. en J. van der Heij den jd. 30 j.; A. H. Aldus Verschuur jm. 21 j. en J. K. Reijngoud id 20 jr.; A. Hoogakker jm. 24 j. en M. C. Zandvliet jd. 23 j.;' P. A. H. Beelen gesch. 29 j. en A. L. Gottmer jd. 29 j, Gehuwd: F. Visee jm. en J. B. A. van der Hoeven jd.; H. O. Kamp- schuur jm. en E. Cornet Jd.; T. van der Meer jm. en M. Thiemessen, gesch. Overleden: W. van den Toorn, man 62 j.; P. J. J. Kruijt, dr. 14 j.; A. Cats, man, 39 jr.; H. J. Meijer, wed1, van W. van Steenbergen 83 j.; G. J. Dor- jee, huisvr. van A. J. Jutte, 59 j. Is Uw Radio defect? Bel. 24244 DE RADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.0. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug, betrouwbaar en vakkundig ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeenteraad. De agende voor de raadsvergadering op Donderdag 21 Aug. e.k. des avonds te 7.30 uur vermeldt om. verkoop van een per ceeltje bouwgrond aan de heer W. v. Beijeren, aankoop van eigendommen van a) N.V. Oosthoek en Zn. Indu strie en Handelsmij. te Alphen a. d. Rijn, b) A. Ooshoek te Alphen ei. J. Foekking te Alpen a. d. Rijn, d) v. d. Giesen te Krimpen a. d. IJsel, c) mevr. de wed. S. J. v. d. Vring, Heenk teAlphen e.c. en aankoop van eigendommen van mevr. C. S. Kroetz geb. Rings te Uithoorn. Verbinding Javastraat en N. Nas- saustraat komt tot stand. De ver binding van de Javastraat in noorde lijke richting met de Noorder-Nas- saustraat zal eerlang werkelijkheid worden. Met betrekking 'tot de uit te voeren werkzaamheden dienen enke le aankopen te geschieden, o.a., van mevr. C. S. Kroetz-Rings te Uithoorn, de woonhuizen Noorder-N-straat 25 en Z-N-straat 30 en 32, met de daarbij behorende erven alsmede een strook erf, berm, 'pad en water, ter totale opperv. van ongeveer 14,5 A., zulks voor de som van f 1.- (één gulden) onder een voor de verkoopster, door burgem. en wethouders opgemaakte gunstige en billijke voorwaarden. Voorts zal, om tot die verlenging te geraken, de sloot gelegen langs de N.N.straat (waarover wij reeds eerder schreven) worden verbeterd, als mede de omgeving van die straat worden opgeknapt, met alle daarbij komende werkzaamheden. Aangezien deze straten, wegen, sloot e.d. par ticulier eigendom zijn, hebben B. en W, op voordracht van de directeur van de gemeente werken, met de eigenaars een overeenkomst aange gaan waarbij ieders aandeel in de kosten als volgt is gespecificeerd: de heer mr. J. C. C. Tolk, te 's-Graven- hage f 2100.-, de heer D. v. d. Hoek en consorten f 1550.-, de heer Joh, Westmaas alhier f 2*800.- en mevr. C. S. Kroetz-Rings te Uithoorn f 6250-. allen zijn bereid de 'begrootte kosten bij te dragen, voor mevr. Kroetz is evenwel de voormelde overeenkomst gemaakt, in verband met bezwaren om in contanten haar aandeel by te dragen. De verkoopster van die wo ningen ontvangt voor de compensatie f 270.- per jaar tot aan de dag van haar overlijden, waarna de woningen voor afbraak zullen worden bestemd, voor gemeld doel. Sportjubileum. De heer G. Weijers, die in voetbal- en zwem- sportkringen een populaire figuur in onze gemeente is, herdacht gisteren het feit, dat hij 25 jaren lid was van de Alphense Voetbalvereniging „Alphen". Deze dag is voor de jubi laris niet onopgemerkt' voorbij gegaan. In een gezellig samenzijn van sportmensen, werd de jubilaris gecomplimenteerd door de heer Joh. van Zwieten, voorzitter van A.V.V. „Alphen". Deze bood hem; mede na mens de bestuursleden een vulpen houder aan. Dodelijk ongeluk. De 9-jarige Thomas de Jong uit de Bloemstraat is onder een zand-auto terecht geko men en zo zwaar gewond, dat hy spoedig daarna overleed. LAATSTE BERICHTEN De toestand in de broodbakkerij De hoofdbesturen van de Neder landse vereniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, de Nederlandse bakkersbond. de Nederlandse Bak- kerspatroonbond en de bond van christelijke bakkerspatroons in Ne derland hebben zich over de toestand in de broodbakkerij beraden, zo de len de „samenwerkende werkgevers organisaties in het bakkersbedrijf" ons mede. De hoofdbesturen betreu- het zeer, dat de minister van landbouw, visserij en voedselvoor ziening niet heeft voldaan aan de h.L gerechtvaardigde eis der bakke rij, n.l., dat de kostprijs van het grootbrood bepalend moet zijn voor de verkoopprijs van dit brood. In verband hiermede hebben zij beslo ten zich te stellen achter het lande lijk comité van actie, dat tot doel heeft verwerkelijking van deze eis. HAZERSWOUDE Sportver. St. Bernardus Zondag 17 Aug. is het een belangrijke dag voor onze Club. Om 12.30 uur treden onze junioren in het veld om Hazer- woude jun. te bekampen, hiervoor wordt een medaille beschikbaar ge steld. Daarna om 2 uur, de grote strijd St. Bernhard IMeerburg 1. Een pracht beker wordt door onze Club boven deze strijd geplaatst. De pastoor zal voor deze officieele gelegenheid, de bal aan het rollen brengen. poor; pfuispaM a^fugueiaq azap ons 2e elftal aan, om 4 uur tegen het 2e van S.J.Z. uit Zoeterwoude, hier voor wordt een lauwertak beschik baar gesteld. KATWIJK AAN DEN RIJN Personalia. Voor het examen vakbekwaamheid aannemer slaagde te 's-Gravenhage de heer Joh. J. Remmerswaal. Te Utrecht slaagde voor exa men vakbekwaamheid Slagersbe-* aryf de heer P. Rietveld. LANGERAAR Postkantoor. Met ingang van heden worden de kantooruren der Posterijen voor kantoor Langeraar gewijzigd. Voortaan zal het kantoor voor post, telegraaf en telefoon als volgt zijn opengesteld: van Maandag tot en met Vrijdag van 9-12 - 2-3 - 6-7 uur 's Zaterdags van 9-1 uur. NOORDWIJKERHOUT Voetballen voor „Herwonnen Levenskracht". Zondag 17 Aug. om 12.30 uur zal op het voetbalter rein van V.V.S.B. (terrein Lange- velderweg) de wedstrijd WSB Ve teranenOuwe Taaie (SJC Vete ranen) plaats hebben. Om 2.30 uur WSB IRoodenburg I. De baten dezer wedstrijden zijn voor „Herwonnen Levenskracht". De wedstrijd WSBRoodenburg zal worden opgeluisterd door de muziekvereniging St. Jeanne d'Arc. VOORHOUT Personalia. Voor het examen hoofdacte is geslaagd de heer *H. J. A. Egge. Emmabloemcollecte De gehou den Emmabloemcollecte op 2 Aug. j.l. heeft opgebracht fl. 126.45. WASSENAAR Inbraak bij minister Vos opgehel derd. Het is de Wassenaarse re cherche gelukt de ihbraak, die eni ge tijd geleden in de woning van de minister van Verkeer en Waterstaat, ir. H. de Vos, werd gepleegd, tot klaarheid te brengen. Het onderzoek heeft geleid tot de arrestatie van een viertal boefjes uit Den Haag, van 14 tot 17 jaar, die allen reeds eerder ge detineerd zyn geweest. Behalve het huis van minister Vos, waaruit een aantal distributiebeschei den werd ontvreemd, hadden zij ook andere woningen in Wassenaar met een bezoek vereerd. Bij al deze in braken bestond de buit hoofdzakelijk uit geld, distributiebescheiden en sie raden. Paedagogische concerten. Aan gemoedigd door het succes, dat de Paedagogische concerten in Wasse naar in het vorige winterseizoen hadden heeft het comité besloten ook dit jaar weer een winterpro- gramma samen te stellen, t Er zyn plannen gemaakt voor een serie van 6 concerten t.w. Gregoriaans kerk- concert, programma's van Schubert- liederen, negro-spirituals en 'operet- te-muziek en een blaas- en een strijkensemble. Voor deze serie zul len abonnementen worden ver krijgbaar gesteld voor de prijs van slechts 3, ZOETERMEER Personalia. Voor het texfliel- brevet bedrijfsleiding slaagde onze plaatsgenoot G. de Bruin Jr., terwijl P. G. de Bruin voor het algemeen brevet tapijten en bedden slaagde. Voetbal. Dinsdag j.l. is de pro motie bekend geworden van DWOI dat van de 3e naar de 2e klas pro moveert en DSO 3 dat van de 4e naar de 3e klas verhuist. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 15 Aug. Vee. Aanvoer 15 fokstieren, 26 slachtstieren, 55 kalf- en Melkkoeien, 81 varekoeien e. a., 200 vette koeien, 16 pinken, 12 gras- kalveren, 53 nuchtere kalveren, 395 weideschapen, 1 zeugen, 82 mestvar- kens, 220 biggen, 18 paarden, 31 veulens, 32 bokken en geiten. Prij zen; kalf- en melkkoeien 350 550; varekoeien a. a. f 300450; pin ken 180250, weideschapen 60 80, mestvarkens 3050t biggen 25—35, veulens f 100200, bokken en geiten 1540. Handel alles ma tig. Kaas. Aanvoer 9 partijen. Geen notering. WEERSVERWACHTING AANHOUDEND ZEER WARM Heldere nacht met weinig winó. Morgen overdag zonnig j weer, vooral in de namiddag. Op- nieuw zeer hoge temperaturen met in het Zuiden van het land 1 een geringe kans op vorming van een enkele verspreide onweers- bui. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk uit oostelijke richting. uoooooooooooooooooooooooooooooooou NOORDERLICHT EN ZONNE. j VLEKKEN. I In deze zomer valt volgens enkele onderzoekers het zonnevlakken-maxi- mum, dat om de pl.m. 11 jaar op treedt. Ook met een prismakyker lukt bet wel bij juiste instelling op onge veer 30 cm. achter het oculair op een wit stuk papier een scherp beeld van de zon te krijgen. Er zijn nu vrijwel steeds een aantal vlekken of groepen van vlekken te zien. Vandaag passeert een vry grote vlek het meridiaanvlak in de richting van de aarde. In de afgelopen nacht trad daardoor poollicht op, dat een fraai afwisselend spel van lichtbanden te zien gaf. Men lette in de komende nachten eens op, want in de heldere en maan loze nachten is de gelegenheid gun stig en over enkele dagen passeert er een kleinere vlek op de zon. TER AAR, 13 Aug.: Groente. Snij bonen 0.603.75, stokprincessen 0.755.25, spekbonen f 0.602.60, witte pronkers 0.601.45, en stam- princessen f 0.604.10, bloemkool 151 cent per stuk, peen 310 cent per bos; sla f 1.907.30 per 100 stuks; selderij 6575 cent per bak, komkommers 49 cent en meloenen 0.541.01 per stuk; andijvie 28 96 cent per kist; aardappelen 6 cent per kg.; kroten 38 cept per kg-I waspeen I 7.20 en idem II 4.80 per 100 kg; tomaten 1618 cent, Rodekol 6—9 cent, groenekool 8 cent postelein 10 cent, uien 1415 cent, sjalotten 5 cent, rabarber 23 cent en spinazie 27 cent per kg.; bramen 3855 cent per pond, asters 45 cent en gladiolen 9 cent per bos; Augiykn: fijn 0.750.90 per kg., grof 3.stippel 1.25 en fijn 1.70—1.80 per 25 kg. ROELOFARENDSVEEN, 14 Aug. Groente. Peen I 7.20, peen U 4.80, kropsla f 1.606.20, tomaten A 1619 idem B 1618, idem C 16, Augurken fijn f 16.25, fijn- baster 7.50, grof 3.per 25 kg.; snijbonen 0.603.10, princessebo- nen 2 203.60, dubb. stambonen 1.102.60 per 10 kg.; bloemkool 723, en komkommers f 49 per 100 tsuks. 15 Aug. Bloemen. Anjers 1112 cent, asters 219 cent, montbretita 410 cent, Chrys. Reyonant 626 cent, Chrys. Tros 1143 cent, Gla diolen 627 cent, idem Nieuw-Euro- pa 5472 cent, Dahlia's 419 cent, Am. Anjers 5070 cent, Scabiofia 48 cent. gevraagd in kl. gezin. Aan melden Breestraat 29a. Ten kantore van de N.V. v/h Batteljee Terpstra, Oude Rijn no. 39 kan een JONGSTE BEDIENDE (Vr.) geplaatst worden, kunnen de typen. Bij voorkeur per soonlijke sollicitattie. 9422 1 aankomeden bakkersleerling 1 jongste bediende in- of extern. Mooymans Bakkerijen, Wilsveen 30, Leidschendam. 9409 Heer, 32 j., afstuderend, zoekt gestoffeerde kamer in Leiden, Oegstgteest, Noordwijk of Katwijk per 1 November a.s. Nadere condities mondeling. Br. onder no. 9404 bur. van dit blad. NED. REISVERENIGING VOOR KATHOLIEKEN Naar ARNHEM en NIJMEGEN Morgen, Zondag 17 Aug. per luxe touringcar, ver trek half tien Stadhuis plein. Er wordt een bezoek gebracht aan de H. Land- sttichting en de Grebbe- berg. Er zijn nog 10 plaat sen beschikbaar in de 2de bus. Prijs inclusief Diner leden 11.50, niet-leden 12.50, Lunchpakket me- denemen. Men gelieve zich direct aan te melden bij het Secretariaat, Kort Ra penburg 11 tel. 20963. 9408 Te koop partij palen 15 tot 25 cm. dik, 4a 4^ m. lang; tevens te koop brandhout per vracht van 3 ton tegen 60.per ton. 9417 C. M. BöSKER BLOEMLUSTSTRAAT 71 - WASSENAAR GEVRAAGD met enig kapitaal voor leiding en deelname in 1ste klas Damessalon. Brieven onder no. 9418 Bureau v. d. blad. Alphen aan den Rijn Leden, die, wegens vacantie e.d. nog; niet in het bezit zijn van hun lidmaatschapskaart 1947, kunnen deze afhalen uitsluitend op de Zaterdagen 16 en 23 Augus tus TEN KANTORE van Gebr. LAM, Hooftstraat 102 (niet bellen aan de huisdeur) des nam. van 26 en van 79 uur. 9419 501ste STAATSLOTERIJ N00RDWIJK-V00RH0UT Dinsdag 8 uur vertrekt de boot Hendrik Jan naar een der grootste speeltuinen v. Nederland waar zijn grote attracties: poppenkast, goo chelen en sprekende pop enz naar Rijswijk. Entrée volwassenen f 1.25, kinderen 1.Plaatsbe spreken aanbevolen Zon dag 2.15 uur aan de boot. Vertrek 8 uur van de Schie 8.30 uur uit Voorhout. 9402 De ondernemer, H. P. KORTEKAAS Zn. Tel. 355 Warmond. 11«*- am atoi tuo mo l JOH J0S» JfOI fin I4«J :©W 20219 20110 21110 210J0 UOU 2112] Jdefaaatjeó PERSONEEL 3 Gevraagd in zaken ge zin een degelijk R. K. meisje met huiselijk ver keer voor dag of dag en nacht voor lichte bezighe den en stoppen, werkster aanwezig. Br. onder no. 9394 bureau van dit blad. 3 Net R. K. Meisje boven de 17 jaar gevraagd voor 3 dagen per week. H. F. Schouten, Noordeinde 110. Roelof arendsveen. 2181 3 Gevraagd in zaken ge zin. twee schoolgaande kin deren, degelijk R. K. meis je. zelfstandig, netjes kun nende werken en koken, voor dag en nacht, begin salaris 65 per maand, werkster aanwezig. Br. on der no. 9393 bur. v. d. blad. Naaister biedt zich aan voor verstelwerk. Brieven onder no. 2180 bur. v. d. blad. 3 Typist in het bezit van schrijfmachine, heeft nog enige avonden vrij. Br. on der no. 2178 bureau van dit blad. AANGEBODEN 3 Te koop: Divankleed 35. theemeubel 22.50, 1 pers. wastafel met spie gel 20, kinderwagen 20, 3 vloerkleden 30, 15 en 10. Te bezichtigen Janvos- sensteeg 51. 2184 3 Handwerkmeubelen Vanaf heden weer ver krijgbaar huis- en eetka- merstoelen en fauteuils met prima bekleding en damesfauteuitjes. J. Boter Utrechtse Veer 7. 2182 3 Uit voorraad beugels voor inmaakglazen, mesjes voor snijbonen, prima aard appel-, brood-, tafel-, fruit- messen, gladiolen vazen, bloempotten. Alle maten photolijsten, fruitschalen, koekschalen, bonbondelle-, keuken-,, gang-, scheer- zakspiegels Bernard Schul- te. Voorhout. 9395 3 Jonge hennen. Prach tig uitgegroeide kerngezon de dieren W.L., P.L., Reds, Barnevelders, Exequers October a. d. leg. Broede- ry Groeneveld, Hennen- fokkerij. Valk Bouwman- weg 26a. Telef. 25-590. Rijkserkenning A 15386. 3 Eiken Buffet te koop, (handwerk) bij C. West geest. Kerkstraat 69. te Noordwijk Binnen. 9411 3* Aangeboden een accor deon 48 bassen, pianokla vier. Br. onder no. 2179 bur. van dit blad. 3' Attentie! Werpt uw ge broken porselein niet weg, zeer vakkundige behande ling geeft het U als nieuw terug. Restauratie schilde rijen, antiek, gouden-, zil veren sieraden horloges. Inkoop goud. zilver. Brem- mer, Haarlemmerstraat 99, ingang Goegerritstraat 1. 3* Heden ontvangen en kele electrische wasmachi nes, stofzuigers, naaima chines, vorken, schoffels, chines, varken, schoffels, graven, kolenfornuis, petro leumkachels, petroleum- radiators. ijskasten. Wij le veren ook op consument bonnen. Bernard Schulte, Voorhout K 2532 tel. 7306. 3* Ouderwets eiken 2 pers. slaapkamer ameublement gevraagd. Br. met prijsop gave onder no. 9383 bur. van dit blad. 9383 3 Ja volle Neef ze kun nen jou om een boodschap sturen en daarom ben je voorzitter van de Oranje vereniging geworden. Fak kels en lampions? Prima en goedkoop. Spier. Dief- steeg 19. telefoon 21674. DIVERSEN 3 Verloren tussen station Leiden en Ommerdenk Weipoortseweg Zoeterwou de goud doublé damesarm bandhorloge. Tegen belo; nine terug te bezorgen bij P. Brugman. Hazerswoude (Dorp) agent van dit blad. (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De Leidsche Courant PAPENGRACHT 32—34

Leidse Courant | 1947 | | pagina 5