I Op korte golf SPORT Boottochten Leiden-Katwijk-Zee Fa. J. J.KRANTZ&Zn. £ee%£ing, luea&t Bezoekt de Speeltuin Ie en 2e Automonteur Jongens van 18 jaar en ouder ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Prinselijk gezin in Friesland De prinselijke familie, die een be zoek brengt aan Friesland, heeft de vorige nacht doorgebracht aan boord van de „Piet Hein", die bij Grouw lag gemeerd. Gistermorgen vroeg werd koersgezet naar het hotel Princenhof te Eernewoude, waar prinses Juliana en prins Bern hard. gezeten op het balcon, een défilé van tjalken, boeiers en Friese jachten afnamen. Ook de drie oudste prinsesjes hadden op het balcon plaats genoyien, terwijl prin ses Marijke zich onder de goede hoe de van haar verzorgster, mevr. Pen ning, aan boord van de „Piet Hein" bevond. Tegen het middaguur begaf het ko ninklijk gezelschap zich aan boord van het pleizierjacht „Gretha" van de heer Halbertsma te Grouw en maak te een tocht naar een eilandje in- de oude venen, waar de lunch in de vorm van een pick-nick werd gebruikt. Terugkomende van deze pick-nick zat de prins met zijn twee oudste dochters in een boeier en prinses Ju liana met prinses Margriet in een tweede. Allen genoten van een zeil tocht onder ideale weersomstandig heden. In de late namiddag werden de jeugdige Amerikaanse opstelwin naars van „HollandMichigan" prijs vraag, die zich op het ogenblik in ons land bevinden, aan boord van de „Piet Hein" ontvangen. Aan de vooravond van hun vertrek uit ïYiesland hebben H.K.H. prinses Juliana en prins Bernhard zich tegen een A.N.P.-verslaggever aan boord van de in het Grouwse Pikmeer ge meerde „Piet Hein" met grote lof over de Friezen ey het Friese merenland- schap uitgelaten. ROOFOVERVAL OP KLAAR LICHTE DAG. De 32-jarige diamanthandelaar D. P. W., te, Amsterdam, die zich om 1 uur gistermiddag in een café bevond, werd naar de telefoon geroepen om een gesprek met een hem onbekende man te voeren, die hem voor zover thans bekend verzocht naar de Weesperzijde te komen, omdat hij hem zakelijk wenste te spreken. De oproe per zou onder de tunnel op hem staan te wachten. Tegen half twee gistermiddag ar riveerde W. daar op de fiets. Nauwe lijks was hij van zijn rijwiel gestapt om te zien, waar de onbekende op roeper zich bevond, of een ongeveer 40-jarige man kwam de tunnel in fietsen en vroeg hem de weg naar de Amstellaan. Terwijl hij deze man in lichtte werd hij door een ander be- wusteloos geslagen. Nadat zij hem van zijn portefeuille, inhoudende 300 gld., hadden beroofd, zagen de beide daders kans te ontkomen. Later is de man door voorbijgangers gevonden en in een ziekenauto naar W. G. ver voerd. sooooooooooooooooooooooooooooooooo c DOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOO BINNENLAND. Aan hoofden van ondernemin gen, aangesloten bij de hoofdgroep banken, is t.m. 31 Dec. 1947 ver gunning verleend dat door het ad ministratief personeel van 21 jaar en ouder op de eerste vijf werk dagen der week gedurende ten hoogste 10 uren per dag en ten hoogste 55 uren per week arbeid wordt verricht. In een tijdvak van drie achtereen volgende weken mag door de be trokken personen niet meer dan 150 uren arbeid worden verricht. De „extra"-bon voor korstloze en smeerkaas, die op* 31 Juli j.l. is be kend gemaakt dient om de voorraden ■bij de handel weg te werken. Het zal daarom niet steeds in alle gevallen mogelijk zijn, dat de bon onmiddeh lijk gehonoreerd wordt. In verband met de prijsverlaging van de rode bessen is de prijs van rode-bessen-sap per 3/8 L.-fles ge daald van ƒ0.85 op 0.64 en per 3/4 L-fles van 1.65 op 1.23. De prijzen voor zwarte-bessensap en voor fram- bozensap blijven onveranderd. In een gebouw, staande aan de Veenweg te Nijverdal, toebehorende aan de heer Joh. Maassen van den Brink, waarin gevestigd een poeliers- zaak en een mattenvlechterij, is giste ren brand uitgebroken. In een oog wenk stond alles in lichterlaaie. Het gebouw brandde geheel uit en ook de inhoud welke hoofdzakelijk bestond uit materialen der mattenvlechterij ging verloren. Ook een 300-tal hanen kwam in de vlammen om. Verzeke ring dekt voor een gedeelte de scha de. De oorzaak van de brand is niet bekend, doch vermoedelijk kortslui ting. EGYPTISCHE ARBEIDERS WEIGEREN „VOLENDAM" HULP TE VERLENEN. De Egyptische arbeiders in de be drijven, verband houdende met het Suezkanaal, hebben, volgens bericht van het te Cairo verschijnend blad „Al Misri" besloten niet mede te wer ken aan de doorvaart van de „Vo- dam". NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. Voor de eerste maal sedert 1939 is er een nationale Nederlandse bede vaart onderweg naar Lourdes. De circa honderd deelnemers, onder wie een 25-tal zieken, reizen in gereser veerde wagons met de Pullman tot Parijs, waarna zij in een speciale trein naar Lourdes overstappen. De reis staat onder leiding van deken Ingendaal uit Maastricht. Op 6 Augustus keren de bedevaartgangers terug. ZWEEFVLIEGTUIG MAAKTE NOODLANDING. De Nederlandse zweefvliegerij heeft een belangrijke aanwinst ge kregen in de vorm van een twee persoons Zwitsers „Kranich" zweef vliegtuig met dubbele besturing, dat bestemd is voor de binnenkort te openen nationale zweefvliegschool der Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart te Teriet bij Arnhem. Dit toestel, dat de instructie van leerling-zweef vliegers aanmerkelijk zal verge makkelijken, werd gisteren van de Zwitserse luchthaven Duebendorff haar Ypenburg gesleept. Boven Rot terdam brak echter de sleepkabel tussen de Miles-gemini, die het zweefvliegtuig trok en dit toestel, waardoor de bestuurder van de ..Kranich", de heer Dresselhuys uit Wassenaar genoodzaakt was een noodlanding te maken. Deze werd zonder ongelukken op een sportter rein uitgevoerd. Inmiddels had men in de stad het gebeurde opgemerkt, met het ge- gevolg, dat enige ogenblikken na de landing een ambulance-auto, een politie- en een brandweerwagen arriveerden. Men vond de heer Dresselhuys echter in opgeruimde stemming bij zijn onbeschadigde toestel. Dank zij medewerking van politie en douane kon het zweef vliegtuig na gedemonteerd te zijn, per auto naar Ypenburg worden overgebracht. BEURSOVERZICHT. Op de Amsterdamse Beurs be stond op de laatste dag van deze week een bepaald vaste stemming. De handel was niet omvangrijk, maar voor zover er orders waren Hadden deze toch grc/endeels be trekking op aankopen met het re sultaat, dat de hoofdkoersen op alle afdelingen tenminste wat de toon aangevende aandelen aangaat, hoger waren dan de vorige slotprijzen. Een bepaalde reden was hiervoor niet onmiddellijk aan te voeren, maar naar het scheen heeft een ge voel van meer vertrouwen in de ontwikkeling van Indonesië bij het publiek post gevat. In de vrije han del ontwikkelde' zich enige affaire in de Cultuuraandelen, de andere Indische waarden en enkele toon aangevende industriepapieren, waar bij de koersen nog verder omhoog gingen, terwijl bij het slot werd ge handeld op ongeveec het hoogste punt van de dag. Bij het 25-jarig bestaan van het Triniteitslyceum te Overveen wordt op 29, 30, 31 October en 1 Noovember op de terreinen van het lyceum een kermis gehouden. De 36-jarige bestuurder van een luxe-auto, van der W., wonende te 's Gravenhage, reed gisteren in het Rijn-Schiekanaal in de gemeente Rijs wijk. Hoewel hij onmiddellijk uit de auto kon worden gehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken te zijn. Omtrent de oorzaak van het gebeur de is nog niets definitiefs bekend. BUITENLAND Vincent Nagy, de leider van de Hongaarse liberale partij, die vorige maand zo moedig verklaarde, dat zijn partij de verkiezingen in Hongarije zou boycotten, heeft zich door de vlucht aan zijn arrestatie moeten ont trekken. Het Franse Verbond van Vak verenigingen heeft gisteren een over eenkomst met de werkgevers gete kend, waarbij een algemene loonsver hoging van II pet. wordt toegestaan. Te Sao Paolo (Brazilië) hebben zich ernstige ongeregeldheden voor gedaan. De menigte protesteerde te gen verhoogde tram- en bustarieven, bekogelde het stadhuis en vernielde naar schatting meer dan 100 bussen. De Franse Assemblée heeft be sloten, de parlementaire onschend baarheid van de twee gedeputeerden van Madagascar te schorsen. WATERPOLO ZIAN KAMPIOEN VAN NEDERLAND. In een zeer snelle en harde wed strijd behaalde Zian gisteravond in het zwembad aan de Mauritskade te Den Haag een verdiende 43 over winning op H.Z. en P.C. Door dit resultaat is Zian thans kampioen van Nederland. L. Z. C.D. W. T. Gisteren zou L. Z. C. haar laatste competitiewed strijd in de Zijl spelen tegen het Alkmaarse D. W. T. Er werd ge wacht en gewacht, doch D. W. T. kwam niet opdagen en onverrichter zake keerde men huisvaairts. ZEILEN INTERNATIONALE BOTTER- WEDSTRIJD OP HET IJSELMEER. Een spookachtige stilte heerste gis termorgen op de Armada van 20 Bun- schoter botters, die op een lijn opge steld lagen voor de Spakenburger haven. Dit was het meest spannende moment van de internationale botter- wedstrijd van Spakenburg naar Pam pus, die de KN.Z. en R.V. ter gele genheid van haar 100-jarig bestaan organiseerde. Bij het vijf-minuten- schot n.l. moesten de bemanningen der botters, die gisteren voor de va riatie eens door amateurzeilers geva ren zouden worden, onder dek ver dwijnen, om, als het startsein gege ven werd, met het optuigen van de scheepjes de wedstrijd te beginnen. Zenuwachtig werden de minuten af geteld, dan de seconden, vijf, vier, drie, twee een.... pang, het start schot galmde nog lang na over de zilte baren en reeds waren de „zee lieden" uit hun kerkers gevlogen en was de wedstrijd begonnen. Ankers werden opgehaald, de zeilen vlogen omhoog en een ieder deed zijn best om zo spoedig.mogelijk klaar te zijn, want wie het eerste weg was, kreeg het voordeel van het zuchtje, dat ter gend over de golven vloeide. Trots als pauwen zaten de amateur-stuur lieden aan de grote roeren en deelden hun commando's uit, die, als zij alle opgevolgd zouden zijn, wellicht niet de bedoelde uitwerking gekregen zou den hebben. Daarvoor waren ook de eigenaren van de botters aan boord, die met raad en daad hun „meesters voor een dag" ter zijde stonden. Lang duurde het voordat de Eemsmonding in zicht kwam, doch reeds toen had zich een kopgroep gevormd, waaruit de uiteindelijke winnaar naar voren zou komen. Sommigen waren hoog opgebruist in de hoop, daar wat meer wind te vangen. Hoe jammer voor hen was het, toen tussen de Eems monding en de Huizer-haven de wind opstak en een koel briesje 'de zeilen grootzeil, fok, aapje en kluiver deed bollen. Nu hadden de stoutmoe- digen, die onder de kust gebleven waren het niet moeilijk meer en de voorzichtigen, die opgekruist waren hadden nu een achterstand in te lo pen, die onoverbrugbaar bleek. Bij Pampus finishte als eerste Siem de Wit, die hiermede een 5-liter kruik Bols en een zilveren asbakje ver overde. Als tweede kwam van Hool- werf over de lijn, onmiddellijk ge volgd door twee buitenlanders, n.l. de Belg Rens1 en de Engelsman Ander son. Voor de Belg was dit een vol doening, want hij was Donderdag naar Nederland gekomen, alleen om aan deze race mee te doen. Slechter verging het de Tsjech Fiser. Deze. Praagse zeilliefhebber vertrok 15 da gen geleden uit de Tsjechische hoofd stad met zijn zeiljachtje naar Neder land om in het typische Zuiderzee- vaartuig zijn stuurmanskunnen te testen. Hij eindigde als laatste. De uitslagen luiden: 1. Siem de Wit. (Ned.); 2. van Hoolwerf (Ned.); 3. Rens (B.)4. Anderson (Eng.); 5. Dudok van Heel Jr. (Ned.); 13. Wall (Eng.);' 18. Booth (Eng.); 20. Fiser (Tsj.-Slow.). ATHLETIEK „De Bataven". De Bataven-ath- leten, die morgen deelnemen aan de Nederlandse Kampioenschappen in het Olympisch Stadion worden er op attent gemaakt, dat het vertrek naar Amsterdam plaats vindt om 11.10 uur precies vanaf het station. ALPHEN AAN DEN RIJN Belastinginspectie jubileerde. Het was gisteren voor de belasting ambtenaren een belangrijke dag, immers de inspectie alhier herdacht op eenvoudige wijze 't feit, dat het 1 Augustus 25 jaar geleden was, dat tot het instellen van een inspectie voor Alphen en omgeving werd be sloten en over gegaan. Tevens was het voor enkele ambtenaren, verbonden aan deze in spectie, hun jubileumdag, daar ook zij dien dag 25 jaar werkzaam wa ren aan genoemde inspectie. Het waren de heren L. Koning uit Ter Aar en H. Tor uit Hazerswoude. Ook de heer J. M. Bokkers, chef-de Bureau was 25 jaar aan de Alphen- se inspectie verbonden, maar op diens uitdrukkelijk verzoek werd dit feit stilzwijgend aanvaardt. De heren Koning en Tor werden toegesproken door de inspecteurs Bodde Bouman uit Leiden en Ch. Bannier. Het gebruikelijke geschenk onder couvert werd hen daarbij overhandigd. Namens het personeel werd aan de heer Koning een vulpenhouder en aan de heer Tor een rooktafel aangeboden. De heer de Koning viel van de zijde zyner dorpsgenoten nog een grote verrassing te beurt, daar bij zijn terugkomst in Ter Aai de vlaggen waren uitgestoken en de omgeving van zijn woning met bloemen was versierd. Op deze wij ze wilde de Ter Aarse bevolking uiting geven van haar dankbaarheid voor het vele werk, dat de heer de Koning in de bezettingsjaren heeft verricht voor de verzetsbeweging. LEIDERDORP GEMEENTERAAD. Donderdagavond kwam de raad in voltallige zitting bijeen. Het bestuur van de Christelijke Nationale School heeft een aanvrage ingediend over eenkomstig artikel 72 der Lager On derwijswet 1920 voor de door haar te stichten U.L.O.-School. B. en W. stel den voor dit verzoek in te willigen, omdat aan de wettelijke voorschrif ten is voldaan. De heer J. Vermeulen maakte hier bij de opmerking, dat hij het betreur de, dat hiermede een eind wordt ge maakt aan een samenwerking, die werkelijk in het belang van het on derwijs zou zijn geweest en wenst alsnog een nauwgezet onderzoek met uitgebreid prea-advies om een open bare U.L.O.-School op te richten. De heer Gijzel gaf als zijn persoon lijke verklaring-voorstander van bij zonder onderwijs te zijn. De heren Gijzel, Kuilenberg en v. Stralen steunden het voorstel van de heer Vermeulen, waarop, de voorz. zeide het onderzoek te zullen instel len. Hierna werd het verzoek van het bestuur van de Christelijke Nationale School ingewilligd. Het Bureau Sociale Zorg werd een verhoging van subsidie van 200 op 300 foegezegd over 1947 voor ver goeding van het tijdverlies der be stuursleden. Het voorstel van B. en W. om 50 toe te kennen aan de Ver. „Maat schappelijk Werk in de ziekenhuizen te Leiden" werd na enige discussie aangenomen. Leiderdorpse patiënten profiteren in de ziekenhuizen van dit werk, vooral door het onderwijs dat de kinderen krijgen in de ziekenhui- Er werd tevens een gratificatiere geling getroffen over 1947 voor het gemeentepersoneel. De gratificatie be staat uit 2 pet. der beloning, doch niet meer dan ƒ50. Vervolgens werd aangenomen een crediet te verlenen van f 2000 voor de inrichting van het Bureau van de gemeentearchitect. Hiervoor zullen worden aangeschaft een waterpastoestel, een tekentafel met toebehoren, een schrijfmachine, NOORDWIJK Kath. Thuisfront. Morgen, Zon dagavond, zal in het Juvenaat een contact-avond wordien belegd voor de ouders, vrouwen en verloofden van onze parochianen, die in Indië hun militaire plicht vervullen. Op deze bijeenkomst, welke te 8 uur aanvangt, zal de leger-aalmoezenier, kapt. P. C. Groenendijk, het werk van het Kath. Thuisfront nader toe lichten. NOORDWIJKERHOUT IN INDIë GEVALLEN. Uit Batavia ontving de familie A. v. d. PloegSmit, alhier, het droe vige bericht, dat hun zoon, de kor poraal-vrijwilliger Henk v. d. Ploeg, op 31 Juli 1947 sneuvelde op Java. Afscheid meester Horsthuis. Personeel en leerlingen van de R.K. Jongensschool alhier, hebben af scheid genomen van het hoofd der school, de heer E. L. Horsthuis al hier. Daartoe hadden allen zich Ver zameld in de grote gymnastiekzaal. Namens het schoolbestuur sprak pastoor Van der Waarden het schei dende hoofd toe en bedankte hem voor alles wat hij in het belang der jeugd had gedaan in de afgelopen 25 jaar. De heer Taskin sprak hem toe namens het personeel. Door leer lingen en personeel werden de heer Horsthuis enige fraaie cadeaux aan geboden. Met ingang van 1 Sept. a.s. zal de heer Horsthuis de dienst met pensioen verlaten. Personalia. De heer Ir. B. J. StÖver, beheerder van het Radio- statiqn „Nora", alhier, is benoemd tot Hoofdingenieur vart de P. T. T. standplaats 's Gravenhage. OEGSTGEEST Hooiberg-brand. Hedenmorgen omstreeks 10 uur is brand ontstaan in de hooiberg van de familie De Groot aan de Ter wee-weg. De ver moedelijke oorzaak is, dat kinderen uit de omgeving nabij de hooiberg met lucifers hebben gespeeld. De kop van de hooiberg brandde af; het hooi werd bedorven door vuur en water. Door het ingrijpen van de brandweer bleef het huis gespaard. OUD-ADE Personalia. Onze dorpsgenoot André v. d. Werf behaalde aan de slagersvakschool te Utrecht het mid denstandsdiploma. ROELOFARENDSVEEN Personalia. Te 's Gravenhage slaagden voor het Middenstandsdi ploma de heer N. Straathof Wz. en voor het M.U.L.O.-diploma A mej. J. C. van Zaal, ZEVENHOVEN Slechts 150 pet. De Contróle- Jienst van de Leidse Prijsbeheersing nam bij de kruidenier H. te Zeven hoven 40 paar klompen in beslag en verbaliseerde hem wegens het ver kopen van klompen 150 pet. boven de toegestane prijs. Personalia. Voor het midden standsdiploma alhier slaagden de heren P. de Boer, F. Lauwers, W. van Trigt en Th. J. van Tol. Bioscopen THE DICTATOR. Trianon. „The Dictator van Charley Chaplin is een merk waardige film. Zij is vermakelijk als persiflage van Hitlers en Mussolini's dictatorschap, soms zelfs zeer grap pig; zij is ook ontroerend en soms zeer fijn in de uitdrukking van het leed, dat zovele Joden hebben moe ten ondergaan; maar toch voldoet ons deze film niet. Of moeten we misschien zeggen: niet meer. De film werd gemaakt in 1939, toen Hitier en Mussolini nog in hun volle glorie waren. Nu zijn ze beiden een sma delijke dood gestorven en wij den ken met bitterheid aan het leed, dat zij over ons land, over Europa en de hele wereld hebben gebracht. Zij zijn dood en wij zwijgen nu het liefst over hen. Iedere herinnering aan Hitier en de zijnen roept tevens pijnlijke herinneringen op en daar om kunnen wij grappige herinnerin gen nog kwalijk waarderen. Overigens moeten wij erkennen, zoals Wij in de aanhef reeds deden, dat Charley de Germaanse dictator op geraffineerde wijze in het ootje neemt. Zijn praalzucht, zijn groot- sprekerij, zijn dromerijen met de wereldbol, de machtswellust van hem en zijn volgelingen worden tel kens op echt Chapliniaanse wijze be lachelijk gemaakt en gehoond, Char ley zou de oude Charley niet zijn, als hij zijn onbetwistbare talenten om de lachlust op te wekken, niet ten volle wist uit te buiten. Zijn vele trucjes en grappige kleine vond sten zijn werkelijk vermakelijk. Neem de scène met de wereldbol: een heerlijke parodie op Hitiers droom als wereldheerser, die tenslotte als een kinderballonnetje uiteen spat. Grover en rumoeriger is de conferentie" met Mussolini, waar 'n Engelse mosterdpot een grote rol speelt. Tegenover dit thema van bespotte lijke machtswellust wordt een ander thema als contrast uitgewerkt: het leed van de vervolgde Joden, waarin dezelfde Charley, nu als Joodse kapper het middelpunt vormt. Tel kens komt het Joodse kappertje met Hitiers bruten in botsing maar hij weet ze telkens ook een poets' te bakken. De film eindigt met een verwisse ling van het kappertje met de dic tator. De kapper, die uit het concen tratiekamp ontsnapt is, komt juisi aan bij de Oostenrijkse grens, als Hitiers troepen Oostenrijk zijn bin nengerukt. Hij wordt voor de dicta tor aangezien en tegen wil en dank moet de Joodse kapper de rol van Hitier spelen en ten slotte een speech houden Hij doet het ook, maar zijn woorder zijn heel anders, dan die uit de dictatoriale mond plachten te rollen. Hy houdt een pleidooi voor vrede en vrijheid, voor cemocratie en gelijkheid voor alle rassen en volkeren. De film, die thans in Trianon draait, is zeer ze ker een film van formaat, van bui tengewone kwaliteiten, maar zij is een mengsel van navrante elementen. Voor 18 jaar en ouder. Luxor. De muzikale film „Rhap- sodie in Blue" is een samenstel van alle mogelijke muziek, die komen uit de koker van George Gershwin, een eenvoudige jongen, die muzi kale aanleg heeft en die met het hem voor ogen gestelde beeld van WEERSVERWACHTING A TOENEMENDE ONWEERS- ACTIVITEIT. o g Wisselende bewolking met sterk g g toenemende kans op onweer, o o vooral in het Zuid-Westelijk ge- deelte van ons land. Meest ma- o tige wind, overwegend tussen Oost en Zuid. Weinig verande- ring in temperatuur. g nnoooonnnonnooonnooooooooooooooooo 'n Beethoven, 'n Wagner, 'n Schu bert, zich een muzikale weg door het leven tracht te banen. Zijn leermeesters zien wel iets in hem, zijn virtuositeit in het spelen is even groot als zijn vondsten zelf, maar zijn kunstproducten zouden waar schijnlijk de grote musici, die wij hierboven noemden, de oren heb ben doen dichtstoppen.. Robert Al- da en Joan Leslie spelen de hoofd rollen, Paul Whiteman en zijn or kest treden o.m. als aanvulling op. Casino presenteert deze week „De laatste der Mohicanen", een film vervaardigd naar het gelijknamige boek van J. F. Cooper. Het verhaal zal velen bekend zijn, maar dit maakt het misschien juist dubbel aantrekkelijk deze rolprent te gaan zien en voor een paar uur terug te keren naar de tijd, toen Engelsen en Fransen elkaar te lijf gingen zowel in Europa als in de koloniën. In laatstgenoemde gebieden ontvangen beide partijen steun van Indianen stammen, die in de oorlog der blan ken een middel zien om enige scal pen rijker te worden of zich te wreken op stammen, waarvan zij wreedheden ondervonden hebben. De twee laatste Mohicanen dienen bij de Engelse strijdmacht en weten in menige penibele situatie redding te brengen. Natuurlijk is door het geheel ook een liefdesgeschiedenis geweven. Wie van een film houdt met mooie natuuropnamen, span nende sluiptochten on adembene mende gevechten midden in het oer woud, kunnen wij een bezoek aan het Casino-theater aanbevelen, Boven de veertien jaar. Rex heeft Joe E. Brown als „De ridder zonder vrees", en als wij ons het gezicht van Joe Brown voor ons halen, begrijpen wij al, dat dit een dol-komische film moet zijn, met al lerlei dwaze avonturen. Voor alle leeftijden. Lido. Will Hay, de Engelse ko miek, weet „Op 't nippertje" een belangrijk verdrag te redden. Hij is achtereenvolgens directeur, profes sor, treinconducteur, verpleegster enz. Het verhaal is zo dwaas, dat het niet na te vertellen is, maar ook zo amusant, dat iedereen er een onschuldig genoegen in kan vinden. Een aardige tekenfilm completeert het programma. LEIDEN PLOTSELING OVERLEDEN. Gistermiddag is de 39-jarige W. K. uit de v. Lennepstraat, alhier, toen hij met drie kinderen aan het strand te Katwijk vertoefde, onwel gewor den en aan hartverlamming overle den. Onze stadgenoot de heer J. de Vos slaagde in Den Haag voor de acte boekhouden M.O. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 1 Aug. Groente. Aardappelen grote 9 10 14.10, bonken 9.1010.drielingen 3.704,80, rabarber 5.907.10, postelein 5.80—10.90, peterselie 60 —90 cent, sla 4.40—10.20. uien 14.2023.30, selderie l.io1.40, groene kool 6.80—9.00, kroten 5.20 6.10, waspeen I 8.4011.60, idem II 4.005.10, bospeen 12.1018.60 herebonen 9.90—19.10, bloemkool Ia 70.50—82,20, idem I 50.00— 61.60, idem H 16.70—21,90, snijbo nen 10.00—18.10. ROELOFARENDSVEEN, 1 Aug Groente. Aug. Basterd 4.50. grof 3.stippel 1.25 per 25 kg.; snij bonen 0.503.60, princesscbonen 2.203.55, dubb. stambonen 1.20 1.70, pronkbonen 405 cent per 10 kg.; kropsla 1.60—10.50, andij vie 2.80, peen 6.tomaten 4 21, bloemkool 217.. Bloemen. Colvilleis 27 cent, Gladiolen 1544 cent, Alstroemeria 1520 cent, Dahlia's 2—20 cent, As ters 218 cent, Anemonen 36 cent, Chrys. Rayonanten 1416 cent An- glaia 37 cent, Leeuwenbekken 47 cent, Montbretia 211 cent, Liatris 220 cent, Scabiosa 1014 cent, Le lies 1723 cent. NOORDWIJKERHOUT, 1 Aug. Veiling „De Eendracht". Snijbonen 4.dubbele bonen 0.951.25, pronkbonen f 1.00 per 10 kg., bramen 2.00tot 2.30 per slof. kroten 4 cent per kg. VANAF ZONDAG 3 AUG. M.S. „WINTERZ0RG" Vertrek Leiden Haarlemmertrekvaart v.m. 0.15 uur en n.m. 1.15 uur. Aankomst te Katwijk-Haven resp. v.m. 10.15 en 2.15 uur. Vertrek Katwijk-Haven n.m. 6 uur, aankomst te Leiden 7 uur. Enkele reis f0.25. Schipper J. C. VA N V E E N. W 11 e 1 n d e 29, Roelofarendsveen, K 1713. Tel. 315 Kaartjes aan de boot 's avonds 7 308.30 uur. FABRIEK VAN LAKENS EN WOLLEN STOFFEN, VRAAGT 9080 Speoiale opleiding in ei^en bedrijfsschool Aanmelden voor 7 Augustus a.s. Langegracht 7. GEZICHTSHAREN worden wederom afdoen de verwijderd door Zr. J. te Velde, Sweelinckplein 21, Den Haag. 9092 Spreekuur 23 uur. VAN VAN MEURS Rietveld G 2 Hazerswoude. Telef. 49. AANGEBODEN 2 Te koop: 5 vloerkleden f 40. f 35. 25. 20 en 25 per stuk, komt vroegtijdig. Dienstbkastje ƒ15. mah. hout bijkastje A 25. F. v. d. Pluym, 51 Janvossensteeg. 2 't Feestvarken volle neef is tante Marie, nu ze heeft het verdiend en we maken er een gezellig feest van. Spier in de Diefsteeg levert alles natuurlijk het bes te adres. 2022 GEVRAAGD: GOED LOON KOREVAAR-GARAGE - KOREVAARSTRAAT 43 gevraagd ter opleiding tot steenafnemers. Gunstige arbeidsvoorwaarden en goed loon. 9076 Persoonlijke of schriftelijke aanmelding bij de N.V. KATWIJKSCHE KALKZAND STEENFABRIEK te Katwijk a. d. Rijn. 2 Aangeboden 1 H.A. haver te veld staande. Ti bevragen bij H J. Rem- merswaa'. Kerkstraat 1, Noordwijk tel. 2165. 9097 2 Brceiramen te koop, met en zonder lijst. Br. on der letter B aan R. Paauw. Roelofarendsveen. 2057 2 Aardbeiplanten (Dutch Evern) aangeboden. H. v. Velzen. Nieuwe Wetering. 15? Te koop; Zeilboot, 14 voetsjol, blank eikenhout in goede conditie, met pri ma tuig. Prüs 600.Te bezichtigen jachtwerf „De Bolder" Zoutkeetlaan 1. Cegstgeest (bij het Groene Kerkje), tel. 21153. 2047 2 Te koop motor, merk B. S. A., 500 cc. bouwjaar 1938. C. Hartveld, Lange- raar A 42. 9090 2 Te koop: Huiskamers van prima kwaliteit, vanaf 200.salon ameuble menten vanaf 260.lits- jumeaux slaapkamer met matrassen en spiralen 1ste kwal. 600.enz. enz. P. J. Hooijmans, Lijnbaanweg 1 Noordwijk. tel. 2012. 9098 2 TE koop aangeboden 30 beukerhouten vaten, inhoud 180 L. Te bevr. bij J. Zwetsloot, B 252 Hoog- made. 2044 2 H.H. Melkslijters. Aan geboden een electrische karn en een melkbakfiets en 4 kraanbussen. Te be vragen café „Ik leer nog" H. Rijndijk, Zoeterwoude. 2 Attentie. Werpt uw ge broken porcelein niet weg. Een zeer vakkundige be handeling geeft het U als nieuw terug. Reparatie por selein, antiek, enz., res tauratie schilderijen. te vens inkoop goud en zil ver. H. Bremmer, Haarlem merstraat 99, ingang Goe- gerritsteeg 1. 1812 2 Jonge hennen. Prach tig uitgegroeide kerngezon de dieren W.L., P.L., Reds, Barnevelders, Exequers October a. d. leg. Broede- rij Groeneveld, Hennen- fokkerij, Valk Bouwman- weg 26a, Telef. 25590. Rijkserkenning A 15386. 2 Cilinder schrijfbureau 35. 3 kinderledikanten vanaf 10, eiken buffet kastje 25. Noordeinde 3. Roelofarendsveen. 2058 PERSONEEL 2 R. K. dienstbode gevr. ongev. half September bij M. J. Mooren, VeenderpoL der Woubrugge. 9088 2 Naaister b. z. a. voor naaiwerk, binnen en bui tenshuis. Nica Kuipers, Spoorstraat 54 Roelofarends veen. 2055 2 Net meisje gevraagd in gezin met 2 kinderen voor dag of dag en nacht bij C. J. v. d. Meer, Rijndijk straat 4. Leiden. 2037' 2 2 broers, R K met boerderij en fabriek vr. huishoudster met deelna me, en hun zuster b. z. er voor aan. Tevens 2e hands solide auto te koop gevr. Br. onder no. 2060 bpr. van qit blad. 2 Hulp i. d. huishouding Mevr. v. d. Drift, Oude Vest 29, te Leiden vraagt voor zo spoedig mogelijk een hulp in de huishouding liefst boven 18 jaar. voor d. of d. en n., huiselijk verkeer- en 's Zondags vrij. 2 R. K. Boerenknecht ge vraagd bij wed. A. P. Ver bij, te Hazerswoude Loete. 2 R- K. boerendochter b. z a. als huishoudster, liefst in de boerenstand. Br. on der no. 9075 bur. v. d. bl. GEVRAAGD 2 Gevraagd 2 gemeub. ka mers met keuken of ge bruik van. in besch milieu voor direct door oudere en jongere dame z. k. Br. on der no. 2059 bur. v. d. bl.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3