VUURWERK TE SCHEVENINGEN UUVREUSE I Op korte golf 3\Ccvtel Simiek utwdt fPjte&ident R.K. Chauffeur NETTE WERKMEISJES TOURINGCAR SECRETARESSE Noard-Zuid-Hollandsche Vervoer IP N.V. Motorrijwiel Ass. Boekhoudster Tandarts-Assistente DINSDAG 29 JULI 1947 DE LEEDSE COURANT PAGINA 4 SPORT WATERPOLO HZ EN PC WINT LZC-TOURNOOI Het gisteravond in de Zijl gehou den waterpolotournooi van de Leid- se Zwemclub is gewonnen door de HZ en PC. Aanvankelijk was UZC uitgenodigd met de Gentse Zwem vereniging en Haarlem, die gast- vrouwe van de Belgen is, doch door dat UZC verhinderd was, waren de Hagenaars in hun plaats gekomen. LZCHZ en PC 14. De eer ste wedstrijd ging tussen de Leidse Zwemclub en de HZ en PC. Na tuurlijk waren de Hagenaars verre in de meerderheid. Hun snelzwem- men, hun positiespel, kortom heel hun tactiek maakte hen verre supe rieur, maar toch moet gezegd wor den, dat zeker de helft der Haagse doelpunten het gevolg waren van fouten der LZC-ers. Uit een vrije worp openden de Hagenaars de score (0—1) en toen Harry v. d. Reyden van de zijlijn voor doel terugspeelde, 'had de midvoor der gasten niet veel moeite de score te verhogen (0—2). Uit een vrije worp werd het 03 en tenslotte nog voor de rust 0—4. Na de hervatting vatte HZ en PC het spel wat gemakke lijker op, zeker als de gasten waren van de overwinning, die hen nog voor een tweede zware wedltrijd zou plaatsen. Na goed spel van Tee- gelaar en Harry v. d. Heyden slaag de LZC er in de eer te redden (1—4). Haarlem—GZV 2—0. Hierna kwamen de ploegen van Haarlem en Gent tegen elkaar uit. Eerstge noemde club wist voor de rust een 2o voorsprong te nemen door vlot berekend spel, waartegen de Gente naren niets hadden in te brengen. Ook na de hervatting had Haarlem de Gentse ploeg volkomen in haar macht, doch er werd niet meer ge scoord. LZC—GZV 2—6. De beide ver liezers bonden hierna de strijd tegen elkaar aan, waarbij de Gentenaren zich van een geheel andere zijde lieten zien. Zij overspeelden de Lei- denaars volkomen en mede door nonchalant spel kon de LZC geen enkele kans voor de rust benutten. De gasten hadden toen de stand reeds tot 04 opgevoerd. Na de hervatting kreeg Frits Teegelaar tot tweemaal toe een goede kans, doch hij slaagde er niej; in ze te benut ten. Aan de andere kant ging het intussen beter en door twee goede schoten hadden de Belgen de score opgevoerd tot 0—6. Daarmede was het ook gedaan. Lut zorgde voor het eerste tegenpunt en Harry v. d. Reyden verraste eenmaal de Belg. keeper, toen deze dacht, dat de bal naar twee vrij liggende LZC-ers zou worden geplaatst, doch werd inge schoten (2—6 Juist toen tijd geflo ten was, verdween de bal voor de zevende maal in het LZC-doel. HZ en PCHaarlem 50. Hoe goed Haarlem aanvankelijk ook ge speeld had, tegen de Hagenaars had de ploeg niets in te brengen. Bij de rust was de stand 20, toen het einde daar was had HZ en PC met een 50 zege -de eerstd plaats in dit tournooi veroverd. De eindstand werd: HZ en PC 2 29—1 4 Haarlem 2 1 1 25 2 Gent 2 1 1 6—4 2 LZC 2 2 3—10 0 ZEILEN GROEPSWEDSTRIJDEN. HOLLAND-WEEK. De vierde dag van de jubileum Hol land-week bracht een harde wind, die de deelnemers aan de groepswedstrij den, die gisteren begonnen, veel last bezorgde. Vooral bij de Draken, die op de Zuiderzee zeilden, vielen .veel slachtoffers. Des morgens ging het nogal goed, hoewel de zeilers veel on gerief hadden van het overkomende buiswater. Het was Maas van het Wit te Huis, die als eerste finishte, gevolgd door Jonker van de K.N.Z. en R.V. Des middags direct na de start zeilde Poorter van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging zijn mast over boord, terwijl zijn koppelgenoet Vader op het twee rak» wegens hetzelfde euvel de strijd moest staken. Ook de En gelsman Wall en de Nederlanders van Duyl en Pfeiffer moesten opgeven, doch zouden waarschijnlijk heden weer aan de start kunnen verschijnen. De middagrace werd gewonnen door Proper van de W.V. Braasse- mermeer met een bootlengte voor sprong op zijn teamgenoot van Wijk, Tims van de Kaag en Klomp Jr. van de W.V. de Leede, die met verschil len van enige decimeters resp. als 2e, 3e en 4e de finishlijn passeerden. Op het Buiten-IJ bonden in de Olympiajollen twee ploegen van ieder twee man de strijd aan. Het ging hier tussen de Hollandse ploeg met Daan Kagchelland en Jacq. Stap en de Bel gische ploeg met George Buysse en Jacques Lippens'. De ochtendrace was met grote voorsprong voor de Hollan ders, die de eerste twee plaatsen wis ten te bezetten. Des middags leverde George Buysse een felle strijd met Stap, die de Belg in zijn voordeel wist te beëindigen. Oorspronkelijk was deze landenwedstrijd vastgesteld voor twee ploegen van vijf man. Twee Bel gen verschenen in het geheel niet aan de start voor de Holland-week en de derde Belg. Lucien de Vreeze, moest Zondagavond weer naar zijn vader land terugkeren. Na de eerste dag heeft Nederland de leiding met 13.2 p. voor België met 7 p. De standen na de eerste dag zijn: Drakenklasse: 1. Braassemermeer (van Wijk en Proper) 68.1 p. 2. Loos- drecht (Kuylman en van der Berg) 61 p. 3. Het Witte Huis (dr. Plaisier en Maas) 60 p. 4. de Kaag (Vollebregt en Tims) 54 p. 5. Royal Burnham Yacht Club (J. R. Booth en T. L. Wall) 44 p. 6. K.N.Z. en R.V. (Jon ker en van Duyl) 39 p. 7. De Leede (Pfeiffer en Klomp Jr.) 38 p. Intern. 12M2. klasse: 1. de Forel (Jungschlager en Mooy). 2. Loos- arecht (Louwerse en Gülcher).' 3. De Koenen (Dobber en Laagwater). 4. de Kaag (Hoppe en Nauta). 5. De Doordrijvers (Otto en van der Glas). 6. Itchenor Sailing Club (G. F. An derson en mrs. G. F. Anderson). 7. Vinkeveen-Abcoude (Kremer en Pierrot). Valkenklasse: 1. Loosdrecht (Du- dok van Heel Jr. en Thieme Jr.). 2. de Kaag (Stumpe en van Koolber gen). 16 M2. Eenheidsklasse: 1. Vinke veen-Abcoude (Brauen en de Vries Jr.). 2. De Kaag (F. van Dijk en J. van Dijk). 3. De Doordrijvers (Prins en Elzinga). Olympiajollen HollandBelgië): 1. Jacq. Stap (Ned.); 2. Daan Kagchel land (Ned.); 3. George Buysse (Bel gië); 4. Jacques Lippens (België). Tweede race: 1. Daan Kagchelland, 2. George Buysse, 3. Jacques Stap, 4. Jacques Lippens. Stand na de eerste dag: Holland 13.2 p., België 7 p. ATHLETTEK. R. K. A. V. „Holland" (Lisse). A.s. Zondag komt Cor de Ree uit in het Oympisch Stadion te Amsterdam voor het kampioenschap van Neder land op de 5000 M. POSTDUIVEN „De Lucht klievers" (Lisse). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Venlo, afstand 150 km. Aankomst eerste vogel 11 uur 57 min. 10 sec. De totale uitslag is: A. de Wit 1, 9; P. v. d. Hulst 2. 5, 6; A. v. d, Poel 3, 7; G. Paaidekooper 4, 10, 16 19, 22, 23; C. Algera 8, 17, 25; N. de Kuy- per 11; A. v. d. Berk 12; H. Krom 13, 14, 15, 20; J. Beelen 21; N. Bouw meester 24. Wedvlucht met oude duiven vanaf Orleans, afstand 536 km. Gelost om 6 uur, aankomst eerste vogel 16 uur 46 m.: T. Assenberg 1, P. v. d. Hulst tweede. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE PARUS. Maandagmorgen beginnen de se ries achtervolgingen voor amateurs. Winnaar werden Andersen Den., Gis- sel Den., Frangois Uruguay, die de Nederlander Gieseler uitschakelde. Harmans Ned., Schaer Zwits., Coste Fr., "Muller Zwits., Blomme Belg., Gillen Lux., Guillemet Fr., Benfe- nati It., Marriner Eng., Van Bene den B. en Baird Ierland. De achtste finales achtervolging profs werden gewonnen door Schul- te Ned., Cioland Fr., Coppi It., Be- vilacqua It., Koblet Zwits.. Jacobsen Den., Debacker Belg en Landrieux Fr. De Nederlander Peters werd door de Belg Debackre geëlimineerd. Bij de amateurs werden de acht ste finales gewonnen door Guille met Fr., Benfenati It., die met 140 m. verschil van de Nederlander Har mans won, Andersen Den., Frangois Ururguay, Schaer Zwits., Marriner Eng., Blomme België, en Godwin Eng., Tot deze achtste finales wa ren toegelaten de winnaars van de veertien series benevens Godwin (Eng.) en Gihlar Tsj. Slov., die de beste tijden van de verliezers hadden gemaakt. De kwart finales achtervolging profs, gaven de volgende resultaten: Koblet Zwits. wint in 6 min. 43.4 sec, van Landrieux Fr. Bevilacqua lt. wint in 6 min. 26,2 sec. van Ja cobsen Den. Schulte Ned. wint in 6 min. 40.6 sec. van R. Debacker België, Coppi It. wint in 6 min. 28.6 sec. van Rio- land Fr. Gisteravond werd tevens de derde serie gereden voor het wereldkam pioenschap achter grote motoren over 100 km. Lamboley Fr. won in 1 uur 26 min. 36 sec. voor Michaux België Pataki Hong. en Pronk Ned, die ruim zes ronden achter lag. SCHAKEN Zone-tournooi Hilversum. In het tournooi te Hilversum heeft van Scheltihga gisteren gewonnen van. Castaldi (Italië). O'Kelly (B.) won van O'Sullivan (Ierl.) en Trifunovic (Joego-Slavië) verloor van de Tsjech Pachman. De stand na de 11de ronde luidt thans: 1. en 2. van Scheltinga (Ned.) en O'Kelly (België) 9 uit 11; 3. Pach man (Tsj.Slow.) 8Vi\ 4. TYifunovic (Joego-Slavië) 8; 5. Sazabo (Hong.) 6^; 6. Alexander (Eng.) 6; 7. en 8. Castaldi (It.) en Max Blau (Zwits.) 5%; 9. Rossolimo (Fr.) 5; 10. Tszvet- coff (Buig.) 4; 11. en 12. Plater (Po len) en Foerder (Palestina) 3%; 13, Doerner (Lux.), O'Sullivan (Ier land) 2K p. Kampioenschap van Lisse. In café „De Duif" werd de beslissings wedstrijd om het schaakkampioen schap van Lisse gespeeld tusschen Pastoor de Groot en de heer Simons, beide leden van de schaakclub „De Zwarte Pion" te Lisse. Pastoor de Groot wist de erste v'an de drie partijen te winnen en heeft thans een goede kanes om het kampioenschap te behalen. Voor de laatste ronde werden nog de volgende partijen gespeeld; G. Vermey Jr.J. Goedemans 01; M. VermeerM. H. v. Ruiten y3A. BILJARTEN. NIEUWE BILJARTBOND IN DE BLOEMBOLLENSTREEK. In het clublokaal van de Biljart vereniging „Piet Gijzenbrug" kwa men de afgevaardigden van de Lis- sea* Biljartkring en de Biljartkring „Bloembollenstreek" bijeen voor een bespreking van een fusie van beide Biljartkringen. Deze bijeenkomst sttond onder leiding van de heer G. C. Degger te Lisse. Nadat verschil lende punten waren toegelicht werd tenslotte besloten om tot een fusie over te gaan. Waarschijnlijk zal deze nieuwe Bond „Biljartbond Bloem bollenstreek" (B. B. B.) genoemd worden en zal het bestuur op een eerstvolgende vergadering worden samengesteld. In deze nieuwe Bond zijn de volgende Biljartverenigin gen aanges' ten: „Luto", Excelsior, Concordia, D. K. V., VIOS en Dorus Rijkers allen te Lisse en voorts Flora Noord wijk, Piet Gyzenbrug, Oude Post Sassenheim en .,De Bonte Koe" Voorhout. >000000000000000000000000000000000 >000000000000000000000000000000000 BINNENLAND. Op de Kralingse Plas is verdron ken de 24-jarige L. A. uit Rotterdam, toen hij uit een roeiboot sprong om té gaan zwemmen. Bij Kijkduin is verdronken de 21-jarige C. de K. uit 's Gravenhage, die zich te ver in zee had begeven. De politie te Rotterdam heeft gearresteerd de 40-jarige M. B. B., die medeplichtig is aan de roofoverval op 26 Febr. j.l. gepleegd op de weduwe P. in haar juwelierswinkel te Rotter dam. Al die tijd had B. zich weten schuil te houden. Een luchttaxidienst Knocke Ypenburg is naast de reeds bestaande Gent—Ypenburg ingesteld. De dienst wordt onderhouden door de N.V. Frits Diepen. Zevenhonderd Katholieke voor trekkers hebben te Oirschot een na tionaal weekend gehouden, waarbij verschillende onderwerpen werden behandeld en een sportfeest werd ge organiseerd. Esperantisten hebben in Bergen- ofj-Zoom een landdag gehouden wel ke voorafgegaan werd door een H. Mis in de Maria-kerk. Er werd een nieuwe gedenkplaat onthuld aan het Esperanto-monument. 70 Pelgrims van de Derde Orde van St. Franciscus uit Haarlem en Amsterdam zijn door Z. H. de Paus in audiëntie ontvangen. Een Brabantse Landdag te Box tel is besloten met een groots open luchtspel, een St. Willibrord-spel, dat uitstekend is geslaagd. De vlag van het Maria-congres te Maastricht is Zaterdag al gehe sen, door mgr. Lemmens. De vlag wappert van de 24 m. hoge Brigitta- toor uit Noorbeek, die door 15 fraai opgetuigde paarden naar de markt werd gebracht. Vijfduizend school kinderen droegen planten aan en plaatsen deze in een stervorm rond om het Maria-beeld. Een zilverfabriek zal in Coevor- den worden begonnen door de N.V. Kon. Ned. fabriek Gerritsen en Van Kempen. De Limburgse K.A.J. heeft Zon dag een masale demonstratie gege ven te Roermond en een bedevaart gehouden naar O.L. Vrouw in 't Zand om een spoedige vrede in Indo nesië, steun -voor onze jongens al daar en voor hun familie-leden. De bisschop van Roermond hield een toe spraak. Een oproep om aardappel- rooiers voor Overijssel, door de radio ge daan, had tot resultaat, dat bijna 400 rooiers zich gisteren verzamelden op het Buitenhof te Den Haag. Men had voor het vervoer per vrachtauto slechts gerekend op 300 man, zodat een honderdtal niet mee mochten rooien. De S.S.-er H. Berghuys is weer ontsnapt. Hij was vroeger een bekend athleet. Uit het kamp Hoensbroek wist hij na de bevrijding te ontglip pen. Een maand geleden werd hij nadat hij tien inbraken had gepleegd na een wilde achtervolging over meesterd en opgesloten in het kamp Laren Na een kampverblijf van pre cies één week, wist Berghuys Zater dag op klaarlichte dag te ontsnappen, zonder een spoor achter te laten Radio-telefoongesprekken met In- dië worden duurder. Met ingang van 1 Augustus wordt het tarief ge lijk aan dat van het verkeer met Su riname en Curagao. De telefoonkan toren verstrekken nadere inlichtin gen. 14. „Ja", overwoog Karei Kwiek, „daar zit iets in. U hebt gelijk, mijn heer Pedro. Vlak bij de boot zal ik de koffers overnemen en me zelf heel mak en gedwee tonen. Anders trap pen ze er vast niet in. Maar geen gijn-- tjes, hoor! Ik beloof jullie 'n hoge rang in mijn leger als ik eenmaal pre sident ben. Tenminste als ik geen klachten heb. Bevalt jullie gedrag mij .niet, dan zullen jullie weten dat je met Karei Kwiek te doen hebt". Daar was de kade al. Er stonden fwee mannen. Een grote en een klei ne: „Gabriël en de luitenant", stelde Signor Fernando voor, terwijl hij de koffers naast Karei zette. „Hallo jul lie, kom hier en draag de koffers van mijnheer Kwiek in de sloep." De mannen kwamen dichterbij en bogen. „Buen venido, signor", wat zoveel wil zeggen als welkom mijn heer. „Iit", wees Signor Pedro, „zijn van nu af uw particuliere detectives, mijnheer Kwiek. Uw lijfwacht zoge zegd". En opnieuw maakten Gabriël en de luitenant een beleefde buiging. POSITIE NED. PASSAGIERS SCHEPEN. Aldabi, 27 Juli van Montevideo naar Santos- Alhena, Rio de Janeiro-Rotter dam, pass. 27 Juli St. Vincent. Gaasterkerk, RoterdamAustralië, 27 Juli van Genua. Indrapoera, RotterdamKaapstad, pass. 27 Juli Kaap Verdise-eilanden. Johan de Witt, BataviaAmster dam, pass. 27 Juli Malta. Kota Baroe, 28 Juli 12.10 van Ba tavia te Rotterdam. Kota Inten, BataviaRotterdam, 27 Juli te Suez. Mudjokerto, Rotterdam—Java, 27 Juli van Tanger. Waterman, 28 Juli van Tilbury te Rotterdam. Westerdam, Rotterdam—New York pass. 26 Juli 20 uur Scilluy. De minister van Overzeese Ge biedsdelen, mr. J. A. Jonkman, is vrij ernstig ongesteld. De minister lijdt aan vrij hoge koorts en heeft een beenontsteking, ten gevolge van ver wondingen, die hij ,opliep in Japan se interneringskampen. Veertig jaar geleden werd door de Russische gezant in Den Haag, Nelidow, namens de Czaar aller Rus sen Nicolaas II, de eerste steen ge legd voor het ,Vredes-paleis", te Den Haag. Ambtenaren van de C.C.D. maakten in Juni 1947 in totaal 6387 processen-verbaal op. Hierbij waren 89.900 verdachten betrokken, van wie er 291 in verzekering werden gesteld. In 1269 gevallen werd tot inbeslag neming van goederen overgegaan. De meeste overtredingen werden begaan op het gebied van de akkerbouwpro ducten, n.l. 3102. Het aantal gecon stateerde fraudes op het gebied van vee en vlees bedroeg 1471, terwijl op zuivelgebied 1191 verdachten ge knoeid hadden. In beslag genomen werden o.m. 36.949 kg. granen, zaden en peulvruchten, 5.953 kg. vlees en spek, 62.907 eieren en 133 varkens. Ook de HollandAmerika lijn wil gaan vliegen, maar krijgt geen kans. Aan het jaarverslag ontlenen we deze zinsnede: „dat nog steeds door de Nederlandse regering verhin derd wordt, dat de Holland-Amerika Lijn deelneemt aan het luchtvervoer over de Atlantische Oceaan, waarover de eerste onderhandelingen, hier en in de Ver. Staten, reeds tien jaar ge leden begonnen zijn, dus verre vóór de K.L.M. haar dienst Neclerland- New York opende". 6000 arbeiders zijn 'er te-kort, voornamelijk timmerlieden, metse laars en stucadoors bij de wederop bouw in Brabant. Een onderzoek wees uit, dat vele arbeiders tegenzin tegen de bouwvakken hebben, doch ook de ouders en onderwijzers hebben er schuld aan, die geneigd zijn de jon gens te sturen in de richting van een kantoor-baantje. BUITENLAND. Te Boedapest doen zich de laat ste tijd zoveel branden voor, dat het gerucht de ronde doet, dat een georganiseerde bende in het spel is, die van het „buitenland" uit gefinan cierd wordt. Verleden week Woens dag is een papierfabriek afgebrand, Zaterdag is 4 ton celluloid in een kabelfabriek vernietigd, terwijl Zon dag-in een verffabriek brand, is uit gebroken. Te Tokio zijn de arbeiders van de vijf grootste drukkerijen in sta king gegaan. Eis is loonsverhoging. De Griekse minister van open bare orde, generaal Napoleon Zervas, dreigt met aftreden. Hij is het niet eens met de wijze waarop de mili taire operaties tegen de guerilla- strjjders worden uitgevoerd. In een bioscoop kan van alles gebeuren. Te Sjanghai is een ge vecht ontstaan tussen gendarmes en politie-agenten dm zitplaatsen. Zeven politie-agenten en één burger kwamen erbij om het leven, t Een gezellige film! t Heden werd ons ouderhart diep ge troffen door het plotse ling overlijden, door een noodlottig ongeval van ons lief zoontje en broertje MAR TIEN in de aanvallige leeftijd van 3 jaar. N. W. van Ruiten H. v. Ruiten-Berénds Simon Johny Marianne R'veen, 28 Juli 1947. Witte Singel 7. 8183 BROOD- EN BANKETBAKKER gevraagd, L. van Vliet, Hoofdstraat 130, Sassen heim. 1998 NET MEISJE gevraagd, boven 18 jaar, zelfst. kunnende werken. Goed loon. Textielhandel W. J. Zirkzee, Van 't Hoff- straat 7, Leiden. 8171 Wegens omstandigheden v. particulier te koop een WINKELHUIS met afzonderlijke boven woning. Gelegen op prima stand, bij de nieuw aan te leggen Veemarkt. Huurop brengst 11.50 per week. Koopsom 8000.Spoed! Er. onder no. 8179 bureau van dit blad. Voor direct gevraagd voor vrachtauto. Br. onder no. 2004 bur. v. d. blad. Ned. Reisver. voor Katholieken - Afd. Leiden Op Teler verzoek: NAAR OISTERWIJK Openluchtspel Midzomernachtdroom W. SCHAKESPEARE Regis BEN ROOTAARDS Op Zondag 3 Augustus per luxe touringcar. Vertrek 9.30 vanaf Stadhuisplein. Route, over Rotterdam (door beroemde Maastunnel), terug over Den Bosch. Prjjs inclusief diner en plaatsen Openluchtspel Leden f 15.50, niet-Leden f16.50. Slechts beperkt aantal plaatsen. Directe aanmelding en betaling bij het Secretariaat Kort Rapenburg 11, Tel. 20963 501 ste STAATSLOTERIJ iina 31576 31570 1157» 31 0 31065 11073 11530 31MI 11901 Bij ons kunnen nog geplaatst worden enige flinke Retsaurant „In den Vergulden Turk" te Leiden Voor de trip op Woensdag 30 Juli naar ARNHEM-N IJMEGEN (H. Landstichting) zijn nog enige plaatsen beschikbaar. Tot hedenavond 9 uur te bespreken Hoge Rijndijk 90, Telef. 22444 en morgenochtend tot 9 uur aan het Stadhuisplein. Prijs 17.50 per persoon In het Academisch Ziekenhuis te Leiden kan direct worden geplaatst een voor het bureau van de Directeur-Geneesheer Vereist wordt: behoorlijke algemene ontwikkeling, vlot kunnende stenograferen en typen, kennis van de moderne talen en practlsche ervaring. Leeftijd: niet jonger dan 23 jaar. Sollicitaties te richten aan de Directeur-Geneesheer, Naar het OP 31 JULI 1947 PER BLAUWE TRAM van Leiden, Voorsch oten en Leidschendam. ADVERTEERT IN DE LEIDSE COURANT GEVRAAGD Fersoonljjke aanmelding Trianon Theater BREESTAAT - LEIDEN R.K. hulp i.d. huishouding gevraagd met huiselijk ver keer te Oude Wetering, in gezin met kinderen voor d of d. en n. 50.per maand. Br. onder no. 8173 bur. van dit blad. Dame met 2 dochtertjes zoekt op goede stand Gemeub. of ongemeub. Kamers met kookgelegenheid. Mel- chior Treublaan 11, tele foon 23808. 8182 TE KOOP EEN 200 c.c., geheel gereviseerd merk Puch. Een zo goed als nieuwe radio en een pathéfoon met platen. Te bevragen Veurscneweg 222 Woningruil Aangeb. Nieuwb. Burgerw. in Voorhout. Gunstige lig ging Voor Rijnsburg, Sik- kens Lakf. enz. Gevr. nette woning te Lisse. Br. onder no. 8054 bur. v. d. blad. PERSONEEL voor vijf dagen in de weel goed kunnende werken of werkster voor halve dagen. Adres; Mevr. M. E. Hertz, Warmonderweg 27, Leiden. Restaurant „IN DEN VERGULDEN TURK", Leiden, vraagt: Diploma MULO, typen en enige kennis van boekhouden vereist. Voor hele dagen of alleen avonduren. Schrift, soil, aan de Directie. Bij het Academisch Ziekenhuis te Leiden wordt voor spoe dige indiensttreding gevraagd een voor halve dagen. Sollicitaties te richten aan de Directeur-Geneesheer AANGEBODEN tg Te koop: Salonameuble ment en een stalen slaap kamer ameublement, bei den geheel nieuw, alsmede kinderledikant en bedje. Te zien en te bevragen: Haagweg 56. 2003 tg Fongers Damesrijwiel aangeboden, compleet met banden, zo goed als nieuw. Staphorst, Langegracht 131 Na 7 uur te bezichtigen. tg Te koop een donker blauwe opvouwbare kin derwagen, Os- en Paarde- laan 10. 1995 tg Etectrische klok en wekker, te samen voor 65.62. Reparaties binnen 8 dagen klaar. Jac. Nijeri- huis Horloger, Lijster straat 6, 1994 tg Cartonplaten. Pracht vlakke platen voor betim mering lambrisering enz. 3 m.m. dik 130 x 100 c.m. per filaat 1.25. H. Janse, Haar- emmerstraat 129, Tele foon 21808. 2007 tg Wij hebben weer Hard Biard 122 x 30. 122 x 60. 122 x 91. 75 x 39. 70 x 38. H. Janse, Haarlemmerstr. 129. Tel. 21808. Gedurende de maand Augustus des Maandags gesloten. 2005 tg Kinderwagenbarden in alle maten, ook wieion, dop pen ez. Bij H. Janse, Haar lemmerstraat 129, Tel. 21808. 2,008 tg Prima gasslang, ook te gebruiken voor tuinslang per meter 1 gulden. Bij H. Janse. Haarlemmerstraat 129. Gedurende de maand Augustus 's Maandags ge sloten. 2006 tg Philips Radio (batterij- toestel) te koop. Speciaal voor hên, die geen electr hebben. De Goejestraat 40 Leiden. 2009 tg Te koop: v. o. Vloer kleden en een zuiver wol len pracht salonkleed, één persoons ledikant en een 2 pers. ledikant, rollen filt- papier, keukentafel, vloer zeil enz. Hooigracht 55. tg Te koop: Tentenzeil, waterdicht 6.50 x 1.50 m. Br. onder no. 2001 bureau van dit blad. 2001 TE HUUR tg Te huur aangeboden ge meub. zit-slaapkamer met of zonder vrije keuken voor heer of dame. 'Omgeving Haagsche Schouw. Brieven onder no. 19999 bur. van dit blad.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4