EXTRA EDITIE „DE RUNPOST" ZATERDAG 26 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Leiden R. K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Geslaagd zijn: voor de akte N VII: (Staatsdiploma Huish.kunde en wasbehandeling): le gedeelte: Mej. E. M. H. Wissing te Amsterdam; 2e gedeelte: Zr. Dorothildes (mej. H. M. Koggel) te Baexem; le en 2e gedeel te: de dames: E. C. M. Ancion (be houdens art. 38) te Breda; M. H. Bij- voets te Almelo en G. A M. Straver (behoudens art. 38) te-Schoonhoven. Afgewezen: drie. Voor de akte N VIII (Staatsdiplo ma koken en voedingsleer)eerste gedeelte de dames: A. M. E. Berg man te Ouce Wetering, E. v. d Mey te Oegstgeest, A. Poulis te Aerden- hout. 2e gedeelte: de dames- M. J. W. A. Lijten te Vught, H. G. M. van Gasselt te Venlo, M. M. A. v. Eeden te Noordwijk. le en 2e* gedeelte: de dames: H. J. M. Flohil te Kuinre, C. M. Gies- kes te Enschede. V. Gouda te Haar lem, M. J. Heemskerk te Hillegom, C. M. Kroon te Assendelft, M. G. Schotman te Haarlem, M. D. Touw te Rotterdam, P. J. Warringa te Den Haag, F. H. van Ham te Leiden, J. Bannenberg te Roermond en L C M Goyvaerts te Roosendaal Afge wezen; twee. Het getuigschrift Huishoudkundige 2-jarige opleiding,- werd bejhaald door de dames: O. van Diest, A. Lei- cher, S. Hakkenberg, M. Th. Theelen, M. v.d. Weyden allen te Leiden, R. Beelen. T. Belle, H. Henkus, N. Per soon, allen te Lisse, J. Hoogeveen, T. Mulder beiden te Noordwijk, R. Jonker Roelants, Truus de Koning, Trudy de Koning, D. Melchers allen te Schiedam, L. v. d. Kroon té Lan- feraar, J. Lohmeyer te Den Haag, Misseghers te Koewacht, N. Oost veen, J. Eeerhorst, A. Hubers, T. Hubers Th. Otto, C. Verlint, W. van Zonneveld, allen te Sassenheim, B. Peters te Dedemsvaart, R. Sukkel (met lof) te Gouda, Ph. Wessels te Venlo, L. Weyenborg te Lichten voorde, G. Bergsma te Oldenzaal, D. Hetzel, B. de Kwaasteniet, O. v. Leeuwen allen te Alphen a d. Rijn, A. Lommerse te Hillegom, A. Parle- vliet te Katwijk, T. Rotteveel te Oegstgeest, A. Ruiters<.te Kerkrade, T. Steltenpool te Wognum en C. Westerhoven te Voorhout. Afgewe zen; één. Het getuigschrift „Hulp in de huis houding", behdalden de dames; J. Brinks, A. den Heeten. T. Olivier, R. Rooyakkers, J. Smid'allen te Lei den, R. Berbee, I. v. d. Berk, T. Da- men, C. v. d. Laan allen te Lisse, M. Knibbe (met lof) te Abbenes, C. van Leeuwen te Zoeterwoude, R. Lom merse te Hillegom, B. Moolenaar te Sassenheim, T. van Santbrink (met lof) te Voorschoten en O. van Im- merseel te Leimuiden. Afgewezen: één. Het getuigschrift „Kinderverzorg- ster in Koloniehuizen" werd behaald door de dames: W. Parlevliet te Katwijk en R. Rijken te Oegstgeest. Iïet getuigschrift Kinderjuffrouw, de dames: P. Ouwerkerk te Leiden; I van Abswoude en J. de Monyé te Noordwijk, L. Paulides en W. Pijpers te Leiderdorp, G. Otto te Langeraar, J. Star en R. Koppers te Oegstgeest, M. Volkers te Voorschoten. Afgewe zen: geen. Het getuigschrift Huishoudkundi ge, 1-jarige opleiding, door de dames: J. Millaard en R. Tool te Leiden, E. Belgraver en G. Bruschke (met lof) te Oegstgeest, R. Bos te Kloosterbu ren, A. Brouwer te Alphen a. d. Rijn en A. Verbeek te Oudewater. Afge wezen: geen. Het diploma „Coupeuse" behaal den de dames: C. van Koolbergen, B de Leeuw en L. Olivier allen te Leiden R. Hoffman, N. Rotteveel en C. Vink te Oegstgeest en G. v. d. Mey te Rijnsburg. Afgewezen: geen. Het diploma „costuumnaaister" de dames: A. Feynenbuik, A. Hendriks, J. Lek, W. Martens, W. Smit en A. Tuinhof de Moed te Leiden, J. Bal kenende te Leiderdorp, T.. Luiten te Stompwijk, R, v, d. Meer te Zoeter woude, C. Verheul te Hazerswoude. Afgewezen: geen. Het getuigschift „Huisnaaister" de dames: S. Blansjaar, R. Goddijn, A. Rietveld te Leiden, L. de Best, N. Hasenoot, C. Ou'wehand, M. Schrama en B. de Vries te Katwijk, M. van Duyn, T. Hoffmans, F. v, d. Kwaak te Oegstgeest, J. Geerlings te Noord wij kerhout, L. de Hollander en M. Verdoes te Leiderdorp, B. Ho^eboom. en A. Koek te Roelof- arendsveen. Afgewezen: één. Het getuigschrift: 4-jarige middag cursus, de dames: R. Groen en A. Slootweg te Hazerswoude, N. Noort te "Rijnsburg, G. van Rooyen te Voorschoten, S. Stikkelorum te Lei derdorp en J. Vink te Noordwijk. Afgewezen: geen. Het getuigschrift: 2-jarige mid dagcursus: dc dames: R. Voogt, I). Wesseling te Leiden, M. Bakker P. v. d. Geest, R. Lindeman en D. Vo gelaar te Voorschoten, N. Reyneveld en B. v. d. Vis te Koudekerk, L. Verheul te Hazerswoude en G. Wijsman te Rijnsburg. Afgewezen: één. Het getuigschrift: 2-jarige Primai re dagopleiding werd behaald door: A. Bodenstaff, R. Cras, B. Juffer mans, H. van Oyen, A. van Rijn, A. Verschragen, F. Vintges. L. Vlasveld, M. Werkhoven, A. Wouterloot, B. Bleijie (met lof). C. Develing, M. Feyen, G. Kessebóom, C. Kling (met lof), N. Kranenburg. T. de Leen, C. Matters, F. Rietveld, A. Koster, W. Teyn, I. Kruyt, M. v. d. Meer, T. van Meurs, T. Zirk2ee, B. Afbouw H. de Bruin, M. van Drumpt. C. Gin jaar, allen te Leiden; A. v.' Staden, W. Elskamp, L. van Duivenbode, W. Driessen, N. Lubach, E. van Nieuw koop, I. de Leen, T. de Groot, R. Uitenhout, T. 't Hart, A Hoitink, G. Breedijk; allen te Oegstgeest; A. Braat te Voorhout T. Koot, D. v. d. Burg, C. Spiegeler, M. Spiegeler, R. van Baardwijk, C. Grootenboer, E. Jongbloed, T. Los allen te Voorscho ten. N. v. d. Putten, C. Riem Vis, J. v. d. Wiel en G, van Duyn allen te Noordwijk, L. van Driel, 1. Rietveld, L. Verwijs, W. Slierings, R. Stuif zand allen te Leiderdorp, R. Balk, J. Heshof, A. Keyzer, A. v. d. Klugt, D. Slingerland, R. Geerlings, T. Warmerdam te Noord wij kerhout; C. Brugman, R. Rietveld, W. Kastelein, L. Tol te Hazerswoude; L. Droogh, R. Onderwater te Zoeterwoude; A. Franken, R, van Diest, T. van Steyn, T. Bisschop, R. Lepelaar. G. Zuilhoff allen te Sassenheim; S. de Koning, B. Vieveen te Leidsendam; L. de Ruyter G. van Diggele, H. Post,.J. de Haan, allen te Rijnsburg, A. van Rhijn, L. Schaart, M. van Duivenvoorde, al ien te Katwijk; T. van Moorsel te Warmond; R. van Bourgondiën te Hillegom; C. Juffermans te Rijpwe- tering; W. Reyneker, Alphen a. d. Rijn. Afgewezen: één. Overgangs-examens: Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de Huishoudkundige op leiding; G. v. d. Boog (voorw.), N. Breedeveld, S. van Dooren, C. van Haasteren allen te Leiden, R. Aar denburg (voorw.) te Amsterdam; G. v. d. Akker te Zoeterwoude; A. v. d. Berg (voorw.) te Wassenaar; T. Bos, A. Scholtens (voorw.) te Klooster buren; T. Bosch te Lichtenvoorde; R. v. d. Geest te Sassenheim; H. Ger ritsen te Ulft, M. Kormelink te Ol denzaal, Y. Touw (met herexamen) te Rotterdam; B. Alkemade, L. van Eeden (met lof) te Noordwijk; S. Baksteen, J. Hazebroek, 1\I. Markx, allen te Alphen aan de Rijn; J. Bon- da, W. Uittenbogaard, W. Uitenhout allen te Oegstgeest, J. v. d. Dool en A. Ruwhof te Katwijk, M. Heester te Voorburg. T. van Ommering te Zwammerdam, E. Planje (voorw.) te Voorschoten, en N. Vester (voorw.) te Voorhout. Afgewezen: géén. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de opleiding „Hulp in de huishouding": A. Goddijn, A Hartwijk, A. Pley allen te Leiden; C. Berkhout te Voorschoten, I. van Engelen en J.'Zantinge te Alphen a. d. Rijn, G. Hartveld en L. Zwetsloot te Lisse, R. v. d. Heuvel (voorw.) te Haarlemmermeer; A. Knibbe te Ab benes; R. v. d. Nouland en A. Vink te Sassenheim; C. Paardekooper te Zoeterwoude, P. Roozen (voorw.) te Haarlem; T. Solt en' A. Faasse te Noordwijk, R. van Steyn te Noord wij kerhout. Afgewezen: géén. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de opleiding „Huisnaais ter": J. Blonk, A. de Jong, M. Juf fermans en P. Vermeer, allen te Lei den. A. Borst, W. Bijl, E. Hoffmann te Oegstgeest, G. van Delft en W. de Haas te Katwijk, Th. Heyn, A. van Leeuwen te Leiderdorp, F. Mosse- veld te Voorhout, A..Timmers en N. v. d. Vijver te Rijnsburg, N. Vromans, beiden te Zoeterwoude en J. de Wit te Valkenburg, afgewezen: géén. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de 2-jarige middagcursus: J. den Held, G. Hendriks, R. de Mooy. J. Laterveer, B. Korswagen, J. v. d. Maas, H. v. d. Maas, W. Minderman, Bioscopen „Geniet van je leven" is de titel van de film, die deze week in Trianon draait; een sterren-parade van het eerste soort, met Bing Crosby, Pau- lette Goddard, Bóp Hope, en Doro thy Lamour, die allen betrokken zijn bij het verhaal van een telefoniste bij de Paramount-studio, die kennis had gemaakt met een marinier en, om ze ker te zijn van haar succes, verteld had dat haar vader een zeer voor aanstaande positie in de studio in nam, terwijl hij in werkelijkheid slechts portier was. Als. dan de marinier met enkele vrienden een bezoek komt brengen aan de s'üudio om met z'n schoonpapa in spé kennis te gaan maken, begaat ide laatste de fout om het verhaaltje van z'n dochter vol te houden, door zich voor een zeer belangrijk iemand, de heer De Soto, uit te geven, wat na tuurlijk vele dol-komische situaties met zich meebrengt. De spanning wordt nog verhoogd als De* Soto zelf verschijnt, waarna vader en dochter de wanhoop nabij zijn. Het slot is een grandiose sterren-parade voor de ma riniers, met als hoogtepunt h,.* op treden van Bing Crosby en tot besluit het happy-end. Voor allen, groot en klein, die eens hartelijk willen lachen, is een bezoek aan Trianon aan te bevelen. Lido. Voor een weinig eisend pu bliek zullen Stan Laurel en Oliver Hardy in hun film „Achter de tralies" nog wel enig amusement kunnen bie den. Wij hebben hen wel beter ge zien! 't Is jammer, dat het. vóórpro gramma niet beter is verzorgd. De lange bij-film is werkelijk in alle op lichten uit de tijd. Rex heeft George Formby op z'n witte doek, die er „Spijkers met kop pen" slaat. Nu, dat is aan George wel toevertrouwd. Heel de niet na te vertellen avonturen geschiedenis is echt in de trant van deze komiek, die met zijn brede lach alles weet te overwinnen. Voor alle leeftijden. Casino. De film „Ongeweten Lief de" is de vreemdste geschiedenis sinds jaren, aldus de aankondiging. En zo is het inderdaad, want de „lief de" van een kind-meisje voor een jongeman, die componist moet zijn, maar die zichzelf voor gek verklaart is wel zeer onnatuurlijk. En het wordt er niet beter op, wanneer de jonge man met een nicht van het meisje in het huwelijk treedt. Dat huwelijk is maar zo-Zo en het meisje, dat hem heimelijk bemint ontvlucht de kost school om bij het getrouwde paar te gaan inwonen. Dat leidt tot onaan gename situaties, maar gelukkig ziet het jonge meisje het ongeoorloofde van haar handelwijze in en besluit te vertrekken. Onderhevig aan hartaan vallen, krijgt zij een dergelijke aan val als zij door de radio een sympho- nie hoort uitvoeren van de man, die zij bertiint, en zij blijft op de plaats dood. Zoals reeds gezegd, is deze film voor strikt volwassenen toelaatbaar. In Luxor zit 'George Formby „In de lucht" en hij doet dat weer op zijn eigen wijze, maar toch' zó, dat hij op het eind een zeer gewaardeerd lid van de luchtmacht blijkt te zijn ge» worden. Voordat het echter zover is zijn a'n beproevingen in de lucht van dien aard, dat ieder zich aan z'n stoeltje vastklampt van het lachen. Een komische film, die hoewel meer vertoond in Leiden, het toch nog blijkt te doen. Voor 14 jaar. L. Moraal, R. Saarloos allen te Lei den. Cl. Disseldorp te Stompwijk, T. van der Meer. G. van Winssen bei den te Noordwijk, R. de Hollander, M. Meyer en M. Fennes te Katwijk, B. v. d. Ploeg te Zoeterwoude. C. van Veèn (voorw.) te Voorschoten, J. v. d. Vis te Koudekerk, T. Warmerdam te Noord wijkerhout en A. Heemskerk te Rijnsburg. Bevorderd van 3e naar de '4e klasse van de 4-jarige middagcursus: L. den Dubbelden te Oegstgeest én A. van Leeuwen te Hazerwoude. Afgewezen: één. Bevorderd van de le naar de 2e klasse van de Primaire dagopleiding: M. van Diemen, M. Overdijk, R. van Santen (voonv.),. A. Scheer (-voorw.) R. Stokkermans, J. Wesseling, A. v. Diest, W. Snik, D. van Zonderop, A. Filippo, L. Hartevelt, F. v. d. Hey den (voorw.), G. Klinkenberg (voorw.), G. Kuivenhoven, J. van Leeuwen (voorw.), A. v. d. Linden, B. v. d. Mey, N. v. d. Mey (voorw.), B. Meyers, M. Moraal (voorw)., C. Ouwersloot, W. v. d. Heiden, A. Mugge A. van Oosten, T. van Pola- nen, R. Roest, B. Struik, A. Ver- brugge, N. Wanninkhof, J. v. d. Wijngaard, S. de Wilde, A. Radius, W. van Deventer (voorw.), C. Maas kant, allen te Leiden; D. v. d. Salm en H. des Pree te Oegstgeest; A. Turk. (voorw..) te Sassenheim; C. Aartman, S. Smit beiden te Leimui den; R. v. d. Berghe, N. Hoek, R. v. d. Luyt (met lof), N. van Rijn (voor waardelijk). en B. Vink te Noord wijk; C. v. d. Geest, A. Warmerdam, A. v. d. Bosch, A. Stammers, C. de Zeeuw te Voorschoten; A. Juffer mans (voorw.) te Rijpwetering; R. Paardekooper (voorw.), H. Hulse- bos en G. Rijnsbui\»er te Zoeterwou de; M. van Steyn, M. Sandvos bei den te Noord wij kerhout; M. van Tol te Langeraar; H. van Winssen te Warmond; N. Damer te Voorhout; R. Grimbergen en R. Obdam te Lisse; N. Borreman, M. Kapteyn, J. Lim burg (voorw.), A. Schalkers (voorw.) J. van Teylingen, A. de Haas en T. de Haas allen te Leiderdorp; G. de Kort te Hazerswoude; M. v. Leeu wen te Aarlanderveen; B. Zuiddam te Alphen aan de Rijn en C. Dobbe te Roelof arendsveen. Afgewezen: twaalf. boskoop Diamanten huwelijk. Op Zondag 27 Juli a.s. zal het echtpaar F. J. Colla Sr.-E. H. Kluivers zijn 60- jarige echtvereniging herdenken. Uit dit huwelijk werden 11 kinderen ge boren, waarvan 7 in leven. Vobrts zijn er 3-8 kleinkinderen en 12 ach terkleinkinderen, zo langzamerhand dan ook een respectabele familie- Schaar. De bruidegom is 85 jaar, ter wijl de bruid 83 jaren telt. Ondanks deze hoge leeftijd zijn de beide oud jes nog kras en gezond. Als een aar dige bijzonderheid veitmelden we nog, dat niet lang geleden op de bruiloft van één van hun kleinkin deren de 2 oudjes nog een lustig walsje draaiden. hazerswoude VERDRONKEN. Het zoontje van de heer Sch. uit Delft geraakte in de speeltuin van de heer J. J..van Meurs in het Riet veld op een onbewaakt ogenblik te water. Het 2-jarig kind werd direct op het droge gebracht en onmiddellijk werd dr. Meyst gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Daar kunst matige ademhaling niet mocht baten, probeerde de arts door middel van een zuurstof-apparaat de levensgees ten bij het kind op te wekken; echter tevergeefs, de geneesheer kon slechts de dood constateren. Jubileum. Op 1 Aug. a s. is het 25 jaar geleden, dat de heer H. Tor in dienst trad bij de directe belastin gen invoerrechten en accijnsen Op 1 Jan. 1933 werd de heer Tor overge plaatst naar Hazerswoude (Dorp); daar werd. hij 1 Oct. 1945 bevorderd tot hoofd-assistent-titulair. Per 1 No vember 1946 werd hij overgeplaatst naar de gemeente Boskoop en volgde tegelijk zijn bevordering tot hoofd assistent. Dammen. Een vriendschappelijk gespeelde wedstrijd tussen dc Dam-^ club „Boskoop" en „Hazerswoude"' eindigde in een 11-7 overwinning voor Boskoop. Concours. De Chr Harmonie al hier behaalde Donderdag op het Bonds-muziekconcours te Rotterdam in een concert wedstrijd met 271 pun ten in de tweede afdeling een tweede prijs en wist in de marswedstrijd met 144 .punten een eerste prijs te be machtigen. Personalia. Te Leiden slaagden voor het Middenstands-diploma de heren Th. Stroom, en A. Krijgsman. langeraar Personalia. Geslaagd aan de R.K. Landbouwhuishoudschcol te Lan geraar: Vo:r costumière: Annie Kel der (Zevenhoven), Miep v. d. Vlugt, Geertje v. d. Hoorn (de Kwakel), Rika v. d. Aar, Marie de Boer, Mary Lelieveld, Stien Ran (allen uit Nieuwveen), Nel v. Rijn, Ali Ver sluis Gd., Corrje Mank Gd., Riet Eg berts Ld., Agatha Hoogervorst, Lena Hoogervorst, Bep v. d Hoorn. Jo v. Kessel, Martha Fransen, Rie v. d. Hoorn, Ali Mank, Circa Egberts (al len uit Langeraar). Afgewezen 2. Voor lingerie: Klas B: Barry de Jong, Annie Versluis, Corrie v. Zaal, Jo v .d. Hoorn, Frumeutie Otto, Aga tha Wildenburg, Ali Poelwijk, Gerar- da Poelwyk, Annie Valentijn, Adri Koeleman, Cobi Blom. Jan Egberts, Martha v. d. Jagt, Gré Vermeulen, Corrie Dobbe, Riet Helling, Riet v. d. Hoorn (allen uit Langeraar). Af gewezen: 2. Voor lingerie: Klas C: Gré v. d. Hoorn, Leny v. d. Aar, Janny v. d. Vlugt, Tonny Ran (allen uit Nieuw, veen), Rie v. Dam (Meije-Zegyeld), Riet v. Rijn, Jeanne v Diemen, An nie Lek (uit de Kwakel), Truus Könst (Zevenhoven); Elly v. Velzen (Noorden), Adri v. Emmerik, JoJ v. Zaal, Gré Hoogervorst ld., Stien Pie- terse, Willy Lek, Gerarda de Haan, Mi en Hoogervorst, Dora Hooger vorst, Tina Stigter. Dora v. Rijn (al len uit Langeaar). Afgewezen: Geen. MAANBLAD TAN HET,8.F.L. BONDAG 27 JULI aan de uitgang van alla kerken verkrijgbaar tegen minimum 25 cent per exemplaar, ten bate van het zomerkamp in Drente. 200 Jongens rekenen op UI! Girono.: 70108 S.F.L. Leiden. Adres: Nieuwe Rijn 52 (Tel. 25000) le1dschendam Gemeenteraad. De Gemeente raad komt Maandag 28 Juli a.s. om 20 uur in openbare zitting bijeen. B. en W. stellen de raad voor de oude motorbrandspuit te verkopen aan C. A. van den Akker, alhier, voor 500.Een stukje terrein aan de Damlaan heeft de gemeente voorzien van beplanting enz. Thans is de heer Dunselman, Damlaan 1 bereid een deel hiervan te huren en onderhou den. B. en W. stellen de raad voor hiertoe over te gaan tegen een huur van 50 cent per jaar. Op 15 Mei 1944 werd de gemeentesecretaris H. J. yan Delft ontslagen. Na de bevrijding werd hij echter door B. en W. weder in functie hersteld De loonschade, welke hij door dit ontslag heeft ge leden, bedraagt 1623.52. Aan de hand van de Wet Rechtsherstel Over heidspersoneel stellen B. en W. den raad voor ten opzichte van de rechts, positie te besluiten, dat het ontslag wordt geacht niet te hebben plaats gehad en tot uitbetaling van de scha de van 1623.52. leimuiden Operette. Nadat onder grote be langstelling der kinderen in de (mid dag de operette was opgevoerd, pre senteerde de R. K. Dameszangver eniging „Gloria Deo" des avonds voor de tweede maal de Operette in 9 tafrelen: „De Heks in het Kabou- terbos" van Chr. v. d. Mark te 'Al- phen a. d. Rijn. De Pastoor sprak een openingswoord. Ook de Deken van Alphen aan de Rijn woonde de voor stelling bij. Reeds vanaf de aan vang werd het publiek gepakt door de lichte, prettige muziek en zang en het geheel was vooral door het spookachtige optreden van de heks zo spannend, dat tot het einde ieders aandacht geboeid bleef. Zang zowel als de tekst werden èn door het da- mes-koor èn door het kinderkoor buitengewoon mooi naar voren ge bracht. Het décor, afwisselend bos en paleis, was zeer goed verzorgd. Het kap werk alsook de costuums wa ren met zorg gekozen. Na elk tafreel mochten de dames en meisjes een warm applaus in ontvangst nemen. Tijdens de pauze werden diverse prijzen verloot. Aan het einde dankte' de Pastoor voor de mooie ontspan ning. noordwijk Uitslag volkstelling. De voorlo pige uitslag der volkstelling is als volgt: 7078 mannen en 7865 vrouwen, totaal der bevolking 14943, in dit to taal ia inbegrepen 1791 gestichtsbe woners en 265 gerepatrjeerden. Totaal aantal gezinnen 2823, alléén woner- de personen 211. Aantal bewoonde woningen 2749, woningen tijdelijk onbewoonbaar 11. Gezinssterkte Noordwijk-binnen 4.88, Noordwijk/ Zee 4.03 en Langeveld 5.18. Personalia. Geslaagd voor diplo ma Lingerie: Tonia v. Graas, Alie Zonneveld, Tillie Smit en Annie Duindam; voor costumière gealaagd: Nelly Wassenaar, Corry v. d. Wey den, Lenie Caspers, Corry v. Oosten, Hannie Broeders, Titia Verloop, Mat Meijers, Bep Meijers, Jenniè v. Oos ten, Francien v. d.. Bos en Corry v. Schie; voor theorie coupeuse ge slaagd: Grietje Hazenoot en Jo Cor- bee. Geslaagd eindexamen coupeuse: Cobie de Haas, Riet Brouwer, Lies v. d. Weijden, Agnes Slats, Riet Janson, Truuo Rodenburg, Mien Gras, Rina Weenk, Co Barnhoorn. Annie Kap- tein en Anny v. Rhijn, allen leerlingen van de R.K. Vakschool te Noordwijk- Binnen Gezelschap Zu?ters J.M.J. oud-ade Personalia. Onze dorpsgenoten Jan v. d. Hulst en Jac. Koek behaal den het Middenstandsdiploma. roelof arendsveen Personalia. Voor het diploma Steno slaagde onze plaatsgenote mej. Tr. Otte. Tevens slaagde te 's GraJ' venhage voor het M. U. L. O.-diploma A de heren: Jac. Bakker Sebz. en C. Kuiper Wzn., en de dames: I. de' Jong, E. J. Kennis S. Bakker en H. Hoogenboom, sassenheim Personalia. Voor het midden standsdiploma is geslaagd C. Korte- kaas. stompwijk Personalia. Voor het Mulo-exa men A is geslaagd P. Waayer. voorschoten Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergadert op Woensdag a.s. om 8 uur n.m. De agenda vermeldt o.a.: het toekennon van een schade vergoeding aan de N.V. pletterij van Enthoyen te «Delft, wegens de niet doorgegane bouw van een gashouder, afwijzing van het verroek van W. C. Derks om toekenning van een ver goeding ex-art. 13 der L.O-wet, 1920; aangaan van een geldlening ad 175.000 bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten; toekennen an een subsidie aan de afdeling Voorschoten van „Het Groene Kruis"; tot toekenning van een gratificatie an het gemeentepersoneel. Geboren: Willem Roelof, z. van H. van Mulligen en A. P. M. den Hollan der; Willem, z. van W. J. Brauckman en N. Webber; Gerrit Jan, z. van G. Mol en D. Minnee; Rosalina Maria Catharina, d. van G. M. van Gelóven en A. Th. de Boer. Ondertrouwd P. G. J, Willemsen 25 j„ won. te Doesburg en H. M. Th. A. Franken 26 j. Gehuwd: W. Gravekamp 19 j. en M. van Rijn 19 j. LEGERBERICHT VAN GISTERMIDDAG. Gistermiddag te 17 uur is te Bata via het offiële legerbericht uitgege ven. Het bevat o.m. het volgendë: In West-Ja va werden Poerwakarta. 18 kilometer ten Zuiden van Tjikam- pek, Pamanoekan, Madjalaja, Tjitja- lenka, Pasarboengoer en Pegandan- baroe bereikt en bezet. De ondernemingen Tjipetir en Pa rakan Salak in het gebied van Soeka- boemi werden, bereikt. Op deze on dernemingen had brandstichting plaats gehad. De tunnel bij Saksaat, in de spoorlijn BandoengPoerwa karta, is in onbeschadigde toestand aangetroffen en bezet, Tjikalong-Wetan, gelegen beoosten de lijn TjimahiPoerwakarta, werd bezet. In de buurt van de reeds genoemde plaatsen Tjitjalenka en Madjalaja is door de republikeinse troepen veel vernield en verbrand. Luchtverkenning wees uit, dat het bekende radiostation Malabar in brand staat. Oost-Java: Pasoeroean werd bij verrassing bezet. In de omgeving van Probolinggo werden zuiveringsacties uitgevoerd, waarbij arrestaties wer den verricht. Djatiroto werd bezet, waarbij de aldaar gelegen suikerfa briek in onbeschadigde toestand werd aangetroffen. In de stad Modjokerto hadden ge durende de nacht van 23 op 24 Juli infiltraties plaats. De daartegen ge nomen maatregelen hadden een vol ledig succes. De verliezen aan onze zijde sedert het begin van de acties bedragen 32 doden, 41 gewonden en 7 vermisten. VAN HEDENMORGEN. Hedenmorgen is het volgende offi ciële legerbericht verstrekt (het is als legerbericht No. 10 genummerd). In West-Java bereikten onze troe pen de brug bij Losari, halvzrwege de weg CheribonTegal. Aai) de Noordkust werd Indrama- joe bezet. Ten Zuid-Oosten van Ban doeng werden Bandjaran en Soreang, beide circa 15 k.m. van Bandoeng bezet. Uit Midden-Java (Semarang) wordt gemeld, dat de bevolking in steeds stijgend getal terugkeert naar de dessa's, waaruit de T.R.I. haar te voren verdreven had. In Oost-Java werd La wang bezet, terwijl over land •de verbinding van Soerabaja met de Oosthoek tot stand -is gebracht via de weg PasoeroeanProbolinggo, Uit de sector Modjokerto wordt verhoogde republikeinse activiteit gemeld. Sumatra: In Palembang heeft het opruimen van de versperringen eni ge vertraging in onze bewegingen ge bracht. Weerstand van betekenis is nagen9eg nergens ondervonden met uitzondering van het gebied van de rivier de Kommering. Deze werd echter zonder moeite overwonnen. De genie herstelde binnen korte tijd een aantal vernielde bruggen. De houding van de bevolking was overal bepaald vriendschappelijk te noe men. Ter veiligstelling vafi de vrijgeko men gebiedsdelen worden zuiverings acties voortgezet. Sinds de vorige op gave zijn aan onze zijde geen doden gevallen. Ook het aantal vermisten is hetzelfde gebleven. In de laatste warmond H. Priesterwijding. De eerw. father J. H. Vossen, van de Congre gatie van de H. Familie in War mond geen onbekende zal mor gen te Oudenbosch de H. Priester wijding ontvangen. Goburen: Nicolaas P., z. v. H. J, C. Kortekaas en M. M. Kauffman; Agatha J. M., d. v. M. Kraan ®n J. C. v. d. Meij;. Cornelia J. T. d. v. R. yG. M. Stfinman en A. M. Lager- berg. Huwelijksaangiften; G. H. Beu- gelsdljk 25 j. en J. B. Hekker 23 j. Gehuwd: K. J. Warburg 29 j. en P. J. Swart 28 jaar. Overleden: G. J. ter Beek 60 j. zoetermeer Autotocht ouden van dagen. Donderdagmorgen circa 8 uur werden de ouden van dagen allen van huis afgehaald, waarna de auto's zich ver zamelden op de J. L. van Rij weg. In totaal waren er 260 personen, terwijl met 58 auto's werd gereden. Bij het vertrek werden aan de dames flesjes eau de cologne uitgreikt en aan de heren sigaren. Vooreerst werd gereden naar de Bilt, waar ln het ca fé „Het Kalfje" koffie werd gedron ken. Vervolgens reed men verder naar het „Jagershuis" te Zeist, al waar men dineerde. Onder het diner werden de gasten toegesproken door de plaatsv. voorzitter Dr. J. Palthe en door de heer C. P. Blaauwhof, ter wijl de heer N. v. d. Velden namens de ouden van dagen een woord van dank tot het comité richtte. Vandaar- uit werd over de Leusderheide naar het paleis „Soestdijk" gereden. Over Bilthoven ging men wederom naar het café „Het Kalfje", waar nog en kele verversingen werden aangebo den. Hierna keerde men huiswaarts. Aan de grens der gemeente werd de stoet opgewacht - door het fanfare corps "„Kunst en Vriendschap" en werd onder begeleiding van de mu ziek naar de Vlamingstraat gereden, alwaar de stoet zich heeft ontbon den. Deze 10e tocht ia voor onze ouden van dagen een gloriedag ge weest. weersverwachting o WEINIG VERANDERING Windstille nacht met plaatse- lijk nevel of mist. Morgen over- g dag over het algemeen zonnig o weer met slechts enkele versprei- o de onweers-buien. In het Oos- ten en Zuiden van het land voor- al in de namiddag zeer warm. g In de kuststrook tijdelijk zee- wind, die wat koelte brengt. nooooooooooooooooooooooooooooooooa 24 uur werden negen man gewond. De totale verliescijfers zijn dus thans: Gesneuveld 32. Vermist 7. Gewond 50. .-.„.1,- Het legerbericht bevat tenslotte nog de mededeling, dat alle berich ten uit republikeinse bron, volgen» welke door de T.R.I. hier en daar successen zijn behaald (Modjokerto, Salatiga, Timahi, enz.), alle volledig onjuist zijn. DE SITUATIE OP WEST-JAVA. De correspondent van Aneta te Bandoeng meldt, dat hij op de weg van Bandoeng naar Cheribon in de gelegenheid is geweest op te merken, dat nergens enige tegenstand werd geboden en dat zelfs talrijke land- mijnen niet waren ingegraven. De steile bergpas bij Tjadaspangeran was slechts op een half dozyrr plaat sen gedeeltelijk Opgeblazen, en vai na enkele uren hersteld. Soemedang was niet vernield. De belangrijke grote brug bij Tomo over de Tjimanoek was intact, evenals de suikerfabriek bij Kadipaten, waar honderden tonnen suiker werden aangetroffen. Uit de verte gezien le ken de suikerfabrieken zij Djati Wan- gi en Paroendjaja onbeschadigd. De viakte van Cheribon is sterk ontbost. Het grote Djatibos vertoont duidelijk sporen van houtroof en ontbossing. Dat de Indonesische bevolking in de Soendalanden gunstig zou reage ren, was te verWachten, doch het is verheugend en opvallend, dat een zelfde toestand in het Cheribonse heerste, waar de bevolking een ster ke Javaanse inslag heeft De corres pondent van Aneta vermoedt, dat de T.R.I. zich in de bergen schuil houdt. In het Bandoengse wist een Ne derlands onderdeel een belangrijke plaats te bezetten. De T.R.I. werd daar volkomen verrast en verzette zich niet, doch zocht een goed heen komen. De republikeinse ambtena ren werken thans samen met de Ne derlandse troepen. GEWEREN IN HANDEN VAN DE JAVAANSE BEVOLKING. Volgens een bericht van Antara heeft de republikeinse ministerraad bevel gegeven, dat de plaatselijke defensieraden en andere instanties alle te hunner beschikking staande geweren en voorraden (hier is een gedeelte van de zin verminkt Red. A. N. P.)), welke aan de staat toe behoren, ten spoedigste gratis onder de bevolking moeten verdelen^ DE ACTIES BIJ ARNHEMIA EN BINDJAI. De correspondent van Aneta te Medan meldt, dat de Nederlandse troepen bij de bezetting van Arn- hemia de Chinese wijk van de stad in vlammen aantroffen. De Chinese bevolking vertelde, dat de Laakjars met flessen benzine branden in de Chinese wijk hadden gesticht. De opruimingswerkzaamheden zijn in volle gang. De spoorwegverbinding met Medan is inmiddels hersteld. Hoewel zij daartoe alle voorbe reidingen hadden getroffen, hebben de republikeinen geen gelegenheid gehad Bindjai in brand te steken. Bij het gemeentehuis en in de Chinese wijk waren benzinedrums opgesteld. Intussen zijn reeds civiele autori teiten te Amhemia en Bindjai aan wezig. Het Nederlandse geld is er weer ingevoerd. marktberichten NOORDWIJKERHOUT, 25 Juli. Groente. Kroten 5 cent per kg., dubbele bonen 1.501.70, snijbo nen 1.201.60, tuinbonen 0.50, dubbele bonen mot draad f 1. blauwe schokkers 5.doperwten 2.30 alles per 10 kg. ROELOFARENDSVEEN, 25 Julf. Groente. Augurken: basterd f 4.50 grof 2.50, stippel 1.25 per 25 kg.; snijbonen 1.001.25, princessebo- nen 1.702.30, dubb. stambonen 1.201.70, andijvie 2.80, kropsla 2.90650, tomaten 2236, bol peen 4.peen 2.appelen 20, bloemkool f 211, komkommers 2—7. Bloemen. Scabiosa 1122 cent, Zinnia 514 cent. Anglaia 211 cent Gladiolen 950 cent, Dahlia 5—37 cent, Colvilleis 49 cent, Violieren 420 cent, Liatrus 4—17 cent, La thyrus 49 cent, Montbretia 2—8 cent, Anjers 410 cent, Alstroeme- ria 1023 cent, Asters 5—17 cent, Snijgroen-Plumoses 48 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 25 Juli Groente. Aardappelen: grote 10 -r-10.70, bonken 5U.70, drielin gen 3.80—8.10, sla 8.20—11.80, bospeen 5.0011.70, waspeen 1/3 7.50, idem II 3.00—4.20, boskroten 2.00—2.10, andijvie f 4.80—3.10, bloemkool I 25.10—56.10, idem II 9.4016.10, kroten per 100 kg 48. nerebonen t 18—23, snijbo nen 1017, tuinbonen f 916, uien 9—22, doppers f 30-J

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3