„De Golfbrekers" meten eikaars krachten Gemeenteraad van Woubrugge VRIJDAG 18 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 WEL ZELDEN zal een sportvereniging zulk een daadwerkelijk toe passelijke naam hebben weten uit te denken als met „De Golfbre kers" het geval is geweest. Want inderdaad de leden van de Leidse R. K. Dameszwemclub kunnen hun spel niet anders tot ontplooiing brengen dan door de golven, waarin zij zwemmen, te breken. voort, enige demonstraties van zwem slagen en een springdemonstratie. Mej. N. van Oosten en mej. Rien Zandvliet, bestuursleden van de Golf brekers vertoonden hierna enige kunstgrepen bij het reddend zwem men, eerst op het droge, daarna in het water. Beide demonstraties trokken van zelfsprekend aller belangstelling. Na afloop werden door mej. Trees Broerse aan de winnaressen enige prijzen uitgereikt, terwijl ook de genen, die door hun demonstraties tot het slagen van dit zwemfeest, dat ook door meerdere ouders werd bij gewoond, niet werden vergeten. Tot een volgende keer! Uitvoering in: „De Overdekte" Dat hebben zij gisteravond gedaan in de eerste onderlinge- wedstrijden, v/elke in het keurige zweihbad van „De Overdekte" werden gehouden. Het was weliswaar een schuchter begin, een heel bescheiden program ma, maar het ledental dezer actieve Leidse R. K. Dames Zwemclub telt vele leden, zoveel zelfs, dat de toe voer van nieuwe leden moest wor den stopgezet, omdat zij in deze zweminrichting niet geborgen kun nen worden. En dat is jammer, zeer jammer, want er zijn nog tientallen meisjes en dames die lid kunnen worden en men dient ér ernstig naar te streven meer zwemgelegenheid te krijgen om al degenen, die voor deze vereniging voelen, te kunnen omvat ten. Aan het actieve bestuur zal het ongetwijfeld niet liggen, daarvan zijn we overtuigd en dus hopen wij spoedig goede berichten daaromtrent te kunnen doen horen. Nu er een maal een R. K. vereniging voor de Leidse dames is, moeten ook allen, die lid willen worden, daartoe in de gelegenheid gesteld worden. Wat de wedstrijden betreft, we zeiden hierboven reeds, dat het een schuchter begin was gisteravond. Het is bijna vanzelfsprekend, dat de meestal jeugdige leden nog wat on wennig staan tegenover het wed- strijdzwemmen. Nu evenwel het ijs gebroken is beter kunnen we zeg- Igen: nu de golven eenmaal gebro ken zijn mogen we spoedig meer dere wedstrijdavonden tegemoet zien. Want wedstrijden houden en wed strijden zien animeert zowel het zwemmen als het wedstrijd wezen. Bij de aanvang sprak de presiden te der vereniging, mej. Trees Broer- se een kort openingswoord, waarin zij vooral hartelijk welkom heette pater Hogenelst adviseur der Ver eniging en rector Vester, sportadvi- seur te Leiden. Daarna werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, welke beston den uit 50 M. schoolslag voor junio ren en voor senioren en 50 m. vrije slag. In het eerste nummer, 50 m. school slag voor meisjes van 1214 jaar, waren 18 deelneemsters, een behoor lijk aantal voor een eerste onder linge wedstrijd, maar we zijn ervan overtuigd, dat 'n volgende keer dat aantal verdubbeld is. Er werd in vijf serie op tijd' gezwommen. Een volgende keer hopen we de win naars van de series ook tegen elkaar te zien uitkomen, hetgeen de span ning niet weinig zal verhogen, om dat dan de tijden nog beter kunnen worden. Winnaressen werden nu: 1. Leny v. d. Mey in 51.8 sec., 2. Greetje Zandvliet in 57.5 sec. Bij de 50 m. schoolslag senioren (boVen 15 jaar) waren 15 deelneem sters. Hier werden Winnares: 1. Betsy van Gastel in 48 sec., 2. Conny van 'Haasteren in 515 sec. In het nummer 50 m. Vrije slag was de deelname nog niet zo groot. Eerste werd hier Betsy v. -Gastel in 47 sec.. 2e Conny v. Haasteren in 49 seconden. Hierna gaf het personeel der over dekte, mej. J. Dool en de heer Ver- Opening Kaagweek Onder ideale weersomstandigheden is hedenmorgen de Kaagweek 1947 aangevangen. Het was al leven en vrolijkheid, die men op de zonovergo ten plassen zag. £>e zeilers-sters) wa ren van alle kanten uit het land reeds opgekomen en spoedig waren de plas sen overdekt met wedstrijdende zeil scheepjes, die de eerste strijd aanbon den voor de team-wedstrijden. De resultaten van de eerste race luiden: 12 m2. klasse: 1. Amsterdam, 17.1 punt; 2. de Kaag, 17 p.; 3. Forel,-10 p.; 4. Vinkeveen-Abcoude, 8 p.; Aegir niet gestart. Valkenklasse: 1. Aegir, 8,1 p.; 2. Kaag, 7 p.; 3. Sneek, 6 p. Olympiajollen-klasse: 1. Gouda, 17 p.; 2. Kaag, 16,1 p.; 3.. H. J. C., 12 p.; de Schinkel en Aegir niet gestart. 16 m2. eenheidsklasse: 1. H.Z.V., 39,1 p.; 2. Gouda, 32 p.; 3. Elfhoeven, 32 p.; 4. Amsterdam, 25 p.; 5. Kaag, 21 p.; 6, 7 en 8, Schieland, de Schinkel en Aegir, 15 p.; 9. Watervrienden, 9 p.; 10. de Bommeer, 7 p. 12 Voetsjollen-klasse: 1. de Kaag, 17 p.; 2. Aegir, 13,1 p.; 3. H. J. C., 13 p.; 4. Alkmaar, 8 p.; 5. Nieuwemeer, 6 p. WIELRENNEN. NED. WIELERPLOEGEN VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Voor de achtervolgingswedstrijden zijn de vdlgende rijders aangewezen: amateurs: Faanhof, Gieseler, Har mans en Krever; prof. Scbulte, Mid delkamp, Janssen en S. Lakeman; Stayers: Van der Voort. LAWNTENNIS Franse kampioenschappen. Gis teren is Borfen uitgeschakeld in het tournooi der Franse kampioenschap, pen te Parijs. Met Dedel (Fr.) verloor hij van A. Morea en Pelizza (Argen tiniëNederland) met 61, 64, 6—3. Mej. Hermsen en mej. v. d. Wall werden geslagen door miss Brough en miss Osborne (Am.) met 61, 63 WANDELSPORT „P. T. v* d. Werff" naar de Vier daagse te Nijmegen. Maandag a.s. om 7.30 vertrekt de Wandelvereni- ging P. T. v. d. Werff" met 16 leden, w.o. 6 dames naar Nijmegen om daar aan „de Vierdaagse" deel te nemen. De dames wandelen 40 en de heren 55 Km. per dag. LEIDEN MULO-EXAMENS. Geslaagd voor diploma A: J. Kooi- mans. J. W. Nijenhuis, A. J. Hille- brand, S. Bodijn, Jan Baan, J. de Geus, allen te Leiden, S. v. d. Nieu- wendijk, Voorschoten, J. van, Tol Woubrugge, G. Verschuur, B. J. van Vliet, N. Verhoef, A. Bulk, allen te Alphen a. d. JEiijn, J. W. Moree, Nieuwkoop, H. J. N. Verhoef, W. Verver, A. van Nieuwkoop, E. Ko ning, allen te Sassenheim, C. J. Par- levliet, Noordwij kerhout, J. J. v. d. Niet, Noordwijk, C. Batenburg, Lisse,- W. A. v. d. Dool, Koudekerk, A. J. Lekkerkerker, Zoeterwoude, F. Kwa- kernaak, J. E. M. Pruyssers, beiden te Leiderdorp, S. Zandstra, Hazers- woucfë. Geslaagd voor diploma B; S. de Zee, Lissè. ONGEVALLEN. Gistermorgen is de 52-jarige A. G. uit Waddingxveen, bij het verlaten vain de trein op het station alhier, door het dringen van 'het publiek, gevallen. Met een schouderfractuur is hij door de E.H.D. naar het Acad. ziekenhuis vervoerd. De 53-jarige P. W. uit Leiderdorp kwam gistermorgen met z'n rijwiel op de Haarlemmerstraat in botsing met een driewieler en liep daarbij een kniefractuur op. De E.H.D. ver voerde hem naar het Acad. zieken huis. VROUW DOODGEVALLEN. Gistermorgen ongeveer half twaalf viel te Rotterdam de 43-jarige mevr. A. A. Spanjaerdt-Speekman, wonen de aan de Schonebergerweg van haar veranda, die zich zeven meter boven de grond bevindt. Zij .viel met het hoofd op een betonnen vloer en was op slag dood. ALPHEN AAN DEN RIJN Distributie van rijwielbanden. Zij, die in het bezit zijn van een rijwiel, doch tot heden nog nooit in aanmerking zijn gekomen voor toerrijwielbanden, kunnen formu lieren daartoe afhalen in het distri butiekantoor te Alphen aan de Rijn en in de Agentschappen tijdens de zittingsdagen op 18 en 19 Juli a.s. en van 21 t/m 24 Juli a^., onder overlegging van de tweede distri butiestamkaart. Personen, die in voorgaande maanden voor het eerst toer-banden hebben aangevraagd en geen bon nen daarop hebben ontvangen, die nen opnieuw aan te vragen. Bij het afhalen der aanvraagfor-< muiieren zal worden medegedeeld wanneer deze^ weer moeten worden ingeleverd. Met de meeste nadruk wordt er op gewezen, dat het verstrekken van onjuiste of onvoldoende mede delingen strafbaar is. ATTENTIE. De na-uitreiking van de bonkaar ten 709 zal, zoals reeds eerder werd medegedeeld, plaats vinden op Vrij dag 1 Augustus 1947. Zij, die op deze dag hun bonkaartén niet ko men afhalen, kunnen zulks niet eer der doen dan op 11 Augustus 1947. In de week van 4 t/m 9 Augustus 1947 zullen deze kaarten niet wor den uitgereikt. HILLEGOM EXPORTEURS VERGADERDEN. Woensdagmiddag hadden honder den bloembollenexporteurs gehoor gegeven aan de oproep van een acht tal grote exporteurs uit de streek tot 'n bijeenkomst in „De Nachtegaal". Het doel was de ontevredenheid en de onrust der exporteurs inzake de regeringsmaatregelen op te heffen en de wenselijkheid uit te spreken voor een nieuw plan. De heer T. van Waveren leidde de vergadering en gaf na een korte inleiding het woord aan prof. Wesseling, die zijn plan ontvouwde. Tijdens de rede kwamen de insiders bij het vak tot de con clusie, dat indirect feitelijk contigen- tering werd gepropageerd, zelfs voor die staten, die zulks nog niet voor schreven. Na lange discussies kwam de voorz. tot de overtuiging, dat geen meerderheid voor het nieuwe systeem aanwezig werd geacht en werd geen stemming gehouden. Hoe goed bedoeld ook, was de ledenver gadering een fiasco voor de inleider en voor hen, die hem hadden uitge nodigd. DE ZILK Aanbesteding, Door architect Willem Kuitems te Hillegom is aan besteed het bouwen van een woon huis met bloembollenschuur voor de heer Jac. Geerlingis. Hoogste in schrijver B. Imthorn en Zoon te Hillegom 46.900.laagste fa. De Groot en Kalkers te Hillegom 39.146.Het werk is aan de laag ste inschrijver opgedragen. Gemeentezaken. Qc heer L. C. M. Koeken, opzichter-tekenaar de zer gemeente is benoemd tot gemeen te-architect van Mill (N.-Brabant). KATWIJK AAN DEN RIJN Dat gaat niet. In de kleedtent van de Sportstichting (K.R.V. ter rein) veroorloofden inwoners voor heropvoeding bestemd, zich toegang tot dit gebouwtje om zich weder rechtelijk ballen en ander materiaal toe te eigenen. Hiervoor was zelfs verbreking van sloten nodig. Maatre gelen zijn tegen herhaling genomen. LEIDSCHENDAM A. V. V. A. V. V. heeft de hand weten te leggen op 'een beter voet balterrein aan de Ruysdaellaan ach ter het hoenderpark. Er zullen twee voetbalvelden worden aangelegd, waarvan het hoofdterrein geheel om rasterd wordt met betonnen palen, ijzerbuizen en harmonicagaas. Op het terrein zal een nieuw clublokaal verschijnen 19 meter lang en 6 me ter breed. Het gebouwtje zal bestaan uit 6 locaaltjes 3 bij 2.50 meter. De wasgelegenheid zal thans ook aan de eisen des tijds voldoen. 20 kranen staan ter beschikking met voldoende „afdroog" materiaal zodat als de „gasten" op het veld niet verslagen kunnen worden er in de tent nog voldoende gelegenheid bestaat voor „afdrogen". Aan beide zijden van de .ingang is nog een afdeling voor de scheidsrechters. NIEUWVEEN Dat liep goed af. Het drie-jarig dochtertje van de heer L. van Vliet geraakte op een onverwacht ogenblik in een diepe turfput achter het huis. Haar vijf jarig zusje ging haar ^noe- der waarschuwen, welke ter plaatse van het ongeval gekomen het kind reddeloos verloren waande en mach teloos aan de rand van de ongeveer zes meter diepe put bewusteloos neerviel. Toevalligerwijze kwam een broer van van V. in de buurt en zag wat er gebeurd was. Zonder zich te bedenken sprong hij koelbloedig in de put en wist met moeite het kind van een verstikkingsdood te redden. Toesnellende buren wisten ook de moeder weer tot bewustzijn te bren gen. NOORDWIJK Ned, Herv. kerk. In de vacture van dó. W. W. Siddxé voor de Ned^ Herv. Gemeente alhier, is beroepen" ds. J. J. Meuzelaar van Mijnsheer- land. Personalia. Mej. M. Klok Boer- dam behaalde het diploma solo zang (l.o.). OEGSTGEEST Priesterwijding. Zondag a.s. hoopt in dc kapel van „Sancta Maria" te Hees de ee^w. heer J. v. Beek van de Priesters van het H. Hart de priesterwijding te ontvangen uit handen van Z. H. Exc.' Mgr. G. Cobben, Apost. Vicaris van Finland. Op Zondag 27 Juli hoopt de neo mist zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen in de parochiekerk te Oegstgeest. RIJPWETERING Oranjefeest. De Oranjefeesten, georganiseerd door de vereniging „Irene" zullen dit jaar gehouden worden op 20 en 21 Augustus. SASSENHEIM Kajottersfeest Bollenstreek. Zon dag a.s. om kwart voor twee zullen alle kajotters uit de bollenstreek elkaar ontmoeten op „Sporthof". Er zal sportief worden gestreden wie de beste prestaties levert op sport gebied. Het programma vermeld; hardlopen met hindernissen, hoog springen, touwtrekken, enz. Ook zal er een handbal wedstrijd worden gehouden. Personalia. Te~" 's Gravenhage slaagde voor het diploma Kantoor- stenograaf. snelheid 130 lgr. per mi nuut, Mej. Annie van Tol te Sas senheim. Te Amsterdam slaagden voor het diploma typist(e): mej. Leni Jans sen, Sassenheim, Annie Vreeburg, Lisse; eji de heren Leendert Lobbe- zoo, Lisse, Piet v. d. Aart, Lisse, Joh. v. d. Holst, Sassenheim en Kees van Reisen,. Sassenheim. VOORHOUT Middenstand. In cafe Welgele gen hield de R.K. Middenstandsver eniging een goed bezochte ledenver gadering. Wegens overlijden van zijn vader was de G. A. adviseur ver hinderd aanwezig te zijn. Namens de leden zal door het bestuur be richt van cosdolaence gezonden wor den. Van de directeur van het post kantoor te Leiden was de medede ling binnen gekomen, dat de brie venbus aan de Engelschelaan we derom geplaatst zal worden (dit is inmiddels gebeurd) Tot plaatsing van van nog een bus kan voorlopig nog niét ^worden overgegaan. In een ge combineerde vergadering met het bestuur der oranjevereniging zijn plannen besproken om met de a. s. feestdagen een winkelweek te orga niseren Door de oranjevereniging zal dan een prijs beschikbaar ge steld worden voor de meest koop krachtige. etalage. Unaniem waren de leden van oordeel dat door de Middenstand voor' geen enkel doel prijzen beschikbaar zullen worden gesteld. Daar de heer L. P. H. Ves ter zijn benoeming als secretaris niet heeft aangenomen, werd met alge mene stemmen de heer J. Angevare als secretaris gekozen. Hièrna werd zeer geanimeerd aan de rondvraag deelgenomen. Vele bezwaren kwa men naar voren, over het venten uit andere gemeenten. Op de vraag: is het gemeentebestuur yerplicht om ventvergunningen te geven aan kooplui uit andere gemeenten zal in de volgende vergadering geantwoord worden. Veel critiek was er om het verkopen door winkeliers van arti kelen welke onder de vestigingswet vallen, en door deze~niet verkocht mogen worden, speciaal op het gebied van de kantoorboekhandel. Hierte gen zullen maatregelen worden ge- Belasting op Hoogmase vermakelijkheden Dinsdag j.l. kwam de raad der gemeente Woubrugge in openbare vergadering bijeen. Op een negental bezwaarschriften tegen de aanslag straatbelasting werd op advies van B. en W. afwijzend beschikt. Aan mej. A. Vermaas werd op haar verzoek met ingang van 1 Sep tember 1947 eervol ontslag verleend hls schoonmaakster van de open bare school. De voetbalvereniging te Wou brugge verzoekt een subsidie te verlenen, in verband met bestaande plannen tot uitbreiding van de werkzaamheden der vereniging. De burg. stelt voor het verzoek ter na dere voorbereiding aan B. en W. terug te zenden, waarbij nadere in lichtingen zullen worden ingewon nen. De heer Zwetsloot verzoekt daarbij ook aan de voetbalvereni ging te Hoogmade te denken, het geen de Voorz. toezegt. De heer den Hertóg wijst op de grote verplich tingen, welke het Ned. volk heeft tegenover de jeugd en verzoekt hiermede wel rekening tea houden bij de beoordeling. De voorz. zegt dit toe doch acht de jeugdverzor- ging geen specifieke taak van het gemeentebestuur en adviseert dan ook in andere kringen de zorg voor de jeugd te willen propageren. In verband met de uitbreiding van de distributiekring Alphen aan de Rijn, dient overgegaan te worden tot 'het aangaan van een nieuwe gemeenschappelijke regeling, waar toe. na een toelichting van de voorz. over de financiële consequenties z.h.s. wordt besloten. De reeds eerder ter sprake ge brachte verhuur van de woning B 116 kwam hierna aan de orde. Besloten werd, op voorstel van de heer Hopman, de reeds eerder vast gestelde huur ad 4,per week te handhaven. De clou van de avond vormde zeer zeker de bespreking over het vaststellen van de verordening tot heffing van belasting op toneel voorstellingen en andere vermake lijkheden. De voorz. geeft een uit voerige toelichting, waarna door,de heer Hopman een drietal amende menten op 'het voorgestelde concept worden ingediend houdende: verla ging van de van belasting vrijge stelde entreeprijs op f 0,15,. nadere omschrijving van het begrip mu- ziekvoorstelling en beperking van de instellingen van liefdadigheid, welker uitvoeringen vrij van belas ting zijn. Na bespreking wordt het eerste amendement verworpen, zodat de minimum entree-prijs op 0,25 wordt gesteld. Het tweede amendement wordt na enige toelichting z.h.s. aange nomen. Bij de besperking van het derde amendement wordt door de heer van der Eng bezwaar gemaakt tegen het dan onder de belasting vallen van voorstellingen enz. t.b.v. missie, zen ding, tuberculosebestrijding enz., ten einde hieraan tegemoet te komen wordt ook deze voorstellingen een rijstelling in de verordening opge nomen. Het geheel in stemming gebracht wordt hierna met algemene stemmen aangenomen. Z.h.s. wordt na een toelichting door de voorz. besloten een nieuwe veror dening vast te stellen op de heffing van rechten ten behoeve van de al gemene begraafplaats, waarbij naaét enkele administratieve wijzigingen de ongeveer met 25 pet. verhoogde tarieven van' de bestaande verorde ning zullen worden opgenomen. De wijziging van de tarieven van de verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van de ge meentelijke los- en laadplaats, is niet zodanig dat een verhoogd tarief kan worden bedongen,terwijl hij een minder gebruik van de los- en laad plaats vreest. De voorz- zegt toe, dat, indien niet spoedig met het aanleg gen van de nieuwe brug wordt be gonnen, de nodige herstellingen als nog zullen worden uitgevoerd, ter wijl hij het tweede argument, aan de hand van voorbeelden uit de prac- tijd meent te moeten tegenspreken. Met 5 van de 7 stemmen wordt be sloten de bestaande tarieven met 50 pet. te verhogen, conform het voor stel van B. en W. B. en W. stellen voor over te gaan tot wijziging van de verordening op de.heffing van belasting op de hon den. Hierbij zouden op de eerste plaats de tarieven worden verhoogd tot 10.voor luxe honden en 5 voor bei^rijfshonden, terwijl in plaats van de tot nu toe door de ge meente gehouden enquête naar de houders van honden, de inwoners verplicht worden op daarvoor beschikbaar te stellen formulieren aangifte te doen van het hebben van een of meer honden. De heer Schraverus vindt het feit, dat een bedrijfshond lager wordt aangeslagen onjuist en stelt voor een tarief vast te stellen en wel 7.50. De heer Hopman verzoekt een na dere omschrijving van het begrip bedrijfshond. Ook de heer Zwetsloot is voor één tarief, doch stelt voor dit vast te stellen op ƒ6.Dit, aldus de voorz. zou geen noemenswaardige verhoging van de opbrengst beteke nen en heeft daarom geen betekenis. Be voorz. argumenteert het voorstel van B. en W. nader, waarna ook weth. Angenent dit nog eens aanbe veelt, mede om paal en perk te stel len aan de in de gemeente heersen de hondenplaag. In stemming ge bracht wordt het aangenomen met vijf van de zeven stemmen. Bij de behandeling van de wijzi ging van de leges verordening wordt door de heer Hopman stelling -geno men tegen de voorgestelde verho ging der leges bouwvergunningen tot 4 pet. der bouwkosten. Hij stelde voor dit te halveren en te brengen op 2 pet. Voor de lagere bouwkosten, aldus de voorz., zou dit een verla ging betekenen. Het voorstel van B. en W. wordt nu in dier voege gewij zigd, dat de bestaande tarieven voor bouwkosten beneden 5000 worden gehandhaafd doch dat de leges voor bouwkosten boven 5000 wordt be paald op 2 pet. zonder het tot nu toe gestelde maximum van 40. Door B. en W. wordt de rekening over het dienstjaar 1945 aangebo den. In de commissie van onderzoek van voormeldt rekening worden be noemd de heren van der Eng, den Hertog en Zwetsloot. Op verzoek van de N.V. Scheeps- bouwwerf „De Dageraad" wordt z.h. s. besloten, overeenkomstig de\ be palingen van de financiëringsregeling Woningbouw 1947. een lening onder tweede hypothecair verband be schikbaar testellen tot een bedrag van ƒ4500. Bij de rondvraag verzoekt weth. Angenent nadere inlichtingen over het onderhoud van de Achterweg, de nomen. Overwogen wordt om een reclame op "touw te zetten om te irachten de consumentencredietbon- sen zoveel mogelijk bij de plaatse lijke Middenstand te doen besteden. WARMOND Concert. Morgenavond te 8 uur zal St. Matthias het traditionele Kaag-concert geven. Uitgevoerd zal o.a. worden „Phidias", het con coursnummer. WASSENAAR GEMEENTERAAD. Irf de Woensdagavond gehouden raadsvergadering die in ongeveer 20 minuten werd afgewerkt werden en kele belangrijke onderwerpen behan deld. Allereerst kwam aan de orde de kwestie der zandbakken voor de jeugd, in het Oostdorp en in Kerke- hout. In de vorige vergadering werd het voorstel om voorlopig één zand bak bijwijze van proef aan te leggen, verworpen. Men beslopt de kwestie eerst terug te verwijzen naar de raadscommissies van openbare wer ken en van financiën. Naar aanlei ding van het advies dat dojr deze commissies in tweede instantie werd uitgebracht, stelden B. en W. thans voor direct over te gaan tot het aan leggen van vijf zandbakken. Na stem ming werd het voorstel aangenomen met drie stemman tegen. De overige voorstellen van B. en W. leverde geen moeilijkheden op. Besloten werd om het plan om alle Wassenaarse scholieren d.m.v door lichten op tuberculose te onderzoeken in overeenstemming met de wens van de inspecteur van volksgezondheid te beperken tot de leerlingen van Ulo-scholen, Rijnlands Lyceum en Nijverheidsschool;. Met het voorstel tot het maken van een gratificatie regeling voor het gemeentepersoneel in overeenstemming met de Rijksre geling ging de raad accoord nadat de heer Oosterling uitdrukking had ge geven aan de instemming, waarmee dit voorstel in de organisaties was ontvangen. Besloten werd nog een crediet van 2000.te verlenen voor het instel len van een onderzoek naar de mo gelijkheid van een zwembad in Was senaar, in overleg met de N.V. Sport fondsen te Amsterdam. Na een kleine wijziging in de bepaling betreffende de overdracht van bevoegdheden van de raad aan hrt college van B. en W. en enkele wijzigingen in de begro ting werd het openbare gedeelte van deze korte vergadering besloten. - ZOETERMEER Hazewindhondenren. Zaterdag a.s. zal des avonds 6 uur op het ter rein Veelenturf een grote hazewind hondenren zijn. Verschillende rassen zullen hieraan deel nemen o.a. haze windhonden en whippets. Personalia. Voor het candidaats- examen bouwkundig ingenieur is ge slaagd de heer B. Uyterlinde. ZOETERWOUDE R. K. Ziekenfonds. Na de met zoveel aandrang gerichtte-convocatie voor de zozeer belangrijke ledenver gadering was de opkomst hiaar zeer gering. De voorzitter de heer H. A. Friebel zette de huidige toe stand uiteen. Na de grote afval van leden, die als verplicht verzekerden zich lieten inschrijven in het z.g. Haarlemmermeer-fonds, heeft het Bestuur getracht door reglements wijziging en nieuwe voorwaarden de leden weer terug te krijgen. Het in gestelde onderzoek gaf echter zeer slechte resultaten. Er bleek geen ani mo te zijn vooi; de nieuwe vorm, weshalve het bestuur voorstelt één klasse in te voeren, waarin iedereen, dus ook de reeds verplicht verzeker den, kunnen inschrijven voor een uitkering van 5.per dag. De heer v. d. Ploeg heeft uit de oproep de indruk gekregen als zou de K. A. B. tot heengaan en tot aansluiting el ders geadviseerd hebben; dit is niet zo. Spr. meent dat het voorstel van het bestuur dat een contributie van 20 cents vraagt geen levensvatbaar heid zal hebben. De K. A. B. heeft steeds gestreefd naar zelfhulp en spr. betreurt het dat de kath. verzekering St. Joannes de Deo in dit rayon niet mag werken. Er bestaat echter een kans voor herziening van deze be perkende bepalingen. De voorzitter wees echter op de zeer gunstige bepalingen die de nieu we vorm had. Kapelaan Koomen houdt een betoog voor het voortbe staan van een kath. fonds. Het bestuur neeiVit het voorstel terug en stelt voor dp de oude voet door te gaan, waarbij het nodig zal zijn de 6 cents klasse op 7y, cent en de 11 cents klasse op 14 cent te bren gen, omdat de liggelden van de zie kenhuizen verhoogd zijn, WEERSVERWACHTING IETS KOELER, o o Tijdelijk toenemende bewol- g king met slechts enkele ver- g spreide buien. Iets lagere tem- g peratuur. In het Noorden van g o het land meest matige wind tus- o o sen Noord en Oost, in het Zui- den weinig wind. g nnooooooooooooooooooooooooooooooou overname van de 's Molenaarsweg door Alphen aan den Rijn, de repa ratie van het brugdek van de brug over de Woudwetering en de repa ratie van het dak van het oksaal van de Ned. Herv. Kerk, welke door de voorz. worden gegeven. Nog steeds blijft het Noordeinde te Hoogmade in dezelfde slechte toe stand', aldus de heer Zwetsloot, waar op de voorz. mededeelt, dat het drukke gebruik van de weg geduren de de hooibouw het herstellen nog niet-mogelijk heeft gemaakt. De heer Hopman verzoekt de algemene be graafplaats op bepaalde uren voor het publiek open te stellen. De voor zitter acht dit ook juist en zal hier voor een regeling treffen. Het herstellen van het gemeente hek nabij de oude o.l. school en het regelmatig ophalen van vuilnis wordt door de voorzitter toegezegd. LAATSTE BERICHTEN BOTSING BIJ PALEMBANG. Volgens Nederlandse bronnen heb ben botsingen plaats gehad tussen Nederlandse en Indonesische troepen nabij Palembang. Dit waren de eerste gewapende botsingen in deze zóne sedert maan den. Aan Nederlandse zijde werden verliezen geleden. ONTVLUCHTE EX-SS ER GEGREPEN. Het publiek, dat gisteren op de hoek van dé 3e Pijnackerstraat te Rotterdam partij trok voor een fiet sendief, die na een achtervolging vanaf de le Pijnackerstraat, waar hij een fiets had gestolen, door een voor bijganger tot staan werd gebracht, wist niet dat men hier te doen h-d met de 22-jarige ex-SS'er T. E. uit Arnhem. E. was enige tijd geleden ontsnapt uit het kamjD bij Diever, waar de stichting voor politieke de linquenten hem had opgesloten, na dat hij, op vrije voeten gesteld na 20 maanden in een kamp te hebben ge zeten, zijn meisje op een der Sirgels in Arnhem bij de keel had gegrepen en haar bijna had gewurgd. Het pu bliek had zelfs dreigementen gericht aan het adres van de voorbijganger, toen deze de man naar het politiebu reau wilde brengen. Deze zette echter door en leverde het gevaarlijke sujet over aan twee agenten, die voor zijn opsluiting zorg droegen. (Berichten, opgenomen in een ge deelte van ons vorig nummer). NEDERLANDERS GEDOOD BIJ VLIEGTUIGONGEVAL IN SPANJE. Eer^ Engels particulier vliegtuig is in de Spaanse Pyreneeën veronge lukt. Volgens A.F.P. zijn er drie doden te betreuren. Nader verneemt het A.N.P., dat twee te Londen woonachtige Nederlanders bij het on geluk om het leven zijn gekomen. EEN SCANDINAVISCHE STAAT? Het Sovjet-persbureau Tass heeft ir. een telegram uit Stockholm be kend gemaakt, dat de Verenigde Sta ten een plan zouden gereed hebben, strekkende tot de vereniging van Denemarken, Noorwegen en Zwe den in één Scandinavische staat. Het zou volgens genoemd telegram de bedoeling zijn, dat deze staat een Noordelijk blok tegen de Sovjet-Unie vormt en in nauwe politieke en eco nomische betrekking zou staan tot de Verenigde Staten. De schilderijen van Toulouse Lautrec terecht. De verloren gewaande schilderyen van Toulouse Lautrec zijn gisteren in een gewone goederentrein veilig in ons land aangekomen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Juli. Vee. Aanvoer: 8 fokstieren, 14 slachtstieren, 54 kalf- en melkkoeien, 121 varekoeien e.a., 350 vette koeien, 39 pinken, 5 vette kalveren, 98 nuchtere kalveren, 198 weideschapen, 297 lammeren, 163 mestvarkens 470 biggen, 10 paarden, 5 veulens, 14 bokken en geiten. Prij zen: kalf- en melkkoeien 400650, varekoeien e.a. 350450, pinken 180250, weideschapen 6085, lammeren 2030, mestvarkens 50 70, biggen 2540, bokken en gei ten 15-—35. Handel alles matig. Kaas." Aanvoer: 71 partijen Goudse kaas, en 10 partijen Leidse kaas, totaal 81 partijen. Prijzen: zware Goude kaas 1.41, le soort 1.32—137 en 2e soort f 1.25—1.31, Leidse kaas f 1.29.1.37 per kg. Han del goed. KATWIJK a. d. RIJN, 17 Juli. Groentenveiling. Aardappelen bonken 7.808.50, id. grote 9.80 15.80, Drielingen 6.408 90, Kriel 5.306.50, Waspeen I ƒ7.40, idem n ƒ4—6.80, Sla ƒ2.60—7.50, Tuinbo nen 11.2016.40, Herenbonen ƒ60 65.60, Snijbonen 41.5042.80, An dijvie ƒ3.104.60, Bospeen ƒ4.10— 7.90, Boskroten 2.102 70, Selderip 0.500.75, Bosuien f 7.40—10.20, Kervel ƒ2.402.60, Radijs ƒ0.60 1.60, Bloemkool I A ƒ353..50, idem I ƒ28—30, id. II ƒ18.10—28, Rode kool 14.80—15.10.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3