Transportarbeiders C.G.J. VAN ALPHEN Dr. S. HDOGERWERF Tandarts Ceertsema Hotel „Nleerrust" Werksters RADIO MONTEUR AUTO-ZEGENING EEN LEERJONGEN enige flinke Verkoopsters ervaren spinnerij-leider STEIGERTOUWEN Huisknecht N.V. WERNINK's BETON MIJ LUX0R Theater Plezier WOENSDAG 16 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA LEIDS TRIBUNAAL De zitting van het Leids Tribunaal werd gistermorgen geopend met de zaak T. Vergeer te Alphen aan den Rijm Beschuldigde had haar echtge noot, die in Duitse dienst werkzaam was geweest, aangebracht, omdat hij, toen hij ondergedoken was, geen geld meer naar huis stuurde. „Ik was woe dend, dat hij me in de steek liet", zei mevr. Vergeer, die gezien de ant woorden, welke zij gaf op de vra gen van de president haar dom heid en wanbegrip ten opzichte van sommige dingen wel op ondubbelzin nige wijze demonstreerde. Daarbij kwam echter, dat haar man tijdens zijn onderduiktijd omgang had met een zuster van een zekere mevr. Ra- venstijn. Het is overigens begrijpe lijk, dat dit tot tragische verwikke lingen heeft geleid. Vend, had geen raadsman. Het talrijke publiek toon de zich zeer onrustig. De zaak F. J. Wassenaar, tijdens de bezetting inspecteur van politie te Noordwijk, nam énkele uren in be slag en vergde veel geduld van de leden en de voorzitter van het Tri bunaal. Beschuldigde was lid ge weest van het z.g. „Rechts Front" en van de N.V.D., had zich als sympa thiserend lid van de N.S.B. laten in schrijven en zou opdracht gegeven hebben om op bepaalde plaatsen het bordje Verboden voor Joden" aan te brengen. Kapelaan Welling zou het „afschuwwekkend" bord, dat aan het hek van het terrein der R.K. Voet balvereniging was bevestigd, hebben laten verwijderen, waarop deze zou zijn gelast, het betreffende bordje wederom op de aangewezen plaars aan te brengen. Tijdens een onder houd met inspecteur Wassenaar wei gerde de geestelijke dit pertinent en dit heeft tengevolge gehad, dat de kapelaan zes maanden in hpt concen tratiekamp te Amersfoort moest doorbrengen. Uit het uitvoerige verhoor bleek, dat besch. zich bij de instelling „Rechts Front" had aangesloten, om <\e Noord wij kse politie te behoeden voor inschakeling van nat. soc. ele menten in het corps. De Duitsers stel den n.l. al spoedig vast, dat er in het corps niemand lid was van de N.S.B. Deze toestand kon niet gehandhaafd worden; vroeg of laat zou de bezet ter ingrijpen en zijn handlangers stel len op de plaatsen, welke eerst in genomen waren door goede vaderlan ders. Met nadruk verklaarde Wasse naar ook, dat hij absoluut geen be moeienis heeft gehad met de arres tatie van kapelaan Welling en dat hij met inwendige afkeer lid van het „Rechts Front" was geweest. Het merendeel der getuigen ver klaarde, dat besch. nooit enige aan drang op zijn omstanders heeft uil- geoefend. Hij was een zwijgzaam man en heeft nimmer getracht anderen voor zyn principes te winnen. Een getuige a décharge betoogde, dat Wassenaar gemakkelijk wordt mis verstaan, omdat hij de motieven van zijn handelingen niet gauw kenbaar maakt. Mr. J. W. Dekker hield een om standig pleidooi, waarin hij conclu deerde, dat beschuldigde zich sinds de opkomst van de N-S.B. heeft ge huld in een rookgordijn. Spr. achtte het wenselijk deze man volkomen te rehabiliteren. Dit is een eis van de barmhartigheid en aldus de raads man als we de zaak objectief be kijken, dan wordt in de rehabilitatie ten volle voldaan aan de normen van het recht. In het eerste deel der zitting, dat tot half vier in de namiddag duurde, kwam als laatste besch. voor W. Laurier te Reeuwijk. Dit was een aangehouden zaak, waarin enkele ge tuigen gehoord werden. De raadsman, mr. J. I. v. Doorninck, was van me ning, dat besch. in vrijheid behoort te worden gesteld. Mr. Schaper terug onder aanbieding van excuses. Na een korte pauze kwam om streeks vier uur beschuldigde W. Verloop uit Noordwijk voor. Zijn verdediger was mr- Tj. D. Schaper, die alvorens te worden toegelaten „met genoegen", zoals hij zelfs het uitdrukte, zijn excuses aanbood voor al datgene, waaruit zijn verwijdering van de balie was gevolgd. „Het boe tekleed ontsiert de mens niet", zei- nr. Schaper en hij hoopte, dat de samenwerking met het Tribunaal in het vervolg een prettige zou mogen zijn. Waarbij de voorzitter van het Tribunaal zich aansloot. Beschuldigde Verloop uit Noord wijk was van 1940 af in Duitse dienst geweest, eerst bij de I. G. Farben en van 1943 af als S.S.'er. Evenwel was hij nooit aan het front, terwijl uit de stukken bleek, dat beschuldig- des liefde voor een Russisch meisje hem in een „dwangpositie" had ge plaatst. Beschuldigde verkaarde zelf bij de I. G. Farben te zijn gaan wer ken om geen gehuwde arbeiders uit zijn vaders bedrijf te doen weg vloeien. Mr. Schaper wees op de moeilijke omstandigheden, waaronder verd. thuis had geleefd. Het is toch bekend, dat stiefouders bepaalde complexen bij hun kinderen kweken en besch. had een stiefmoeder. Uit ae ontstane spanningen had verd. zich trachten te bevrijden. Verdediger wees er nog op, hoe gevaarlijk soms proces-verbalen kunnen zijn. Im mers had verd.'s stiefmoeder ver klaard, dat V. haar zoon was, waar hij slechts haar stiefzoon was. In ver gelijking met andere, reeds door het Tribunaal berechte zaken, achtte mr. Schaper V. reeds zwaar genoeg ge straft en vroeg daarom onmiddellij ke in vrijheidstelling, welke even wel niet werd toegestaan. Uitspraak over acht dagen. Beschuldigde P. C. Roelandse uit Leiden hoorde haar dagvaarding ver vallen verklaren en de tegen haar in gebrachte beschuldigingen onjuist noemen. Waar zij reeds in vrijheid was, dacht het Tribunaal de zaak hiermede afgedaan. Mr. Schaper oor deelde het echter goed op te mer ken, dat kwaadwilligheid hier onnoe melijk veel leed had veroorzaakt en wees in dit verband wederom op de betrekkelijkheid van verklaringen, afgelegd bij het samenstellen van proces-verbalen. Het schuldenboekje van W. J. Vis ser uit Leiden zag er op het eerste ge zicht niet zo best uit. Wie na Mei 1940 lid werd van de N.S.B. en ae W.A., wie solliciteerde voor een func tie bij Musserts lijfwacht, lid was van de Germaanse S.S. en van het Vrijw. Legioen Nederland, wie als kok ook werkte voor de O.T. en jongens op haalde om naar Duitsland te wor den getransporteerd, was nu niet be paald anti.Duits. Het verhoor van. verd. voor het Tribunaal wees ech ter uit, dat V. uit fianciële nood (de slagerij ging zeer slecht) bij het Gew. Arbeidsbureau terecht kwam en via dit bureau bij de verschillende Duit se instanties. Bij de. W A. werd verd. ontslagen wegens gebrek aan activi teit en de sollicitatie bij Mussert's lijfwacht was in zee gestuurd door verd.'s broer. Wat het ophalen van jongens betreft: dit was gedwóngen gebeurd; en vervolgens betrof het ook jongens, die zichzelf hadden aangemeld voor werk in Duitsland. Daar kwam nog bij, dat verd. had ge waarschuwd niet te gaan. Mr. Schaper concludeerde: „Een schame le ten laste legging". Ofschoon zelfs hij als verdediger moest toegeven, dat verd.'s houding „slap" was ge weest. Uitspraak over acht dagen. De taxateur W. J. Hoogkamer uit Leiden was niet alleen een bekend N.S.B.'er (hij was lid van 1934 af) maar bemiddelde ook als gemachtig de van de AMBO bij de verkoop van Joods bezit. Als zodanig zou hij zelfs de winkelier C. Albada hebben ge dreigd met uitzetting uit een te verkopen pand, wanneer hij dit pand niet zou kopen. Bij de beruchte rel op de Beestenmarkt, waar de W.A. de Uniewinkel molesteerde zou Hoogkamer eveneens gesignaleerd zijn. Besch. verklaarde bij het opstootje op de Beestenmarkt niet aanwezig te zijn geweest. Waarschijnlijk had men hier zijn broer voor. Wat de drei ging van Albada betreft: als getuige opgeroepen verklaarde deze thans, dat H. hem had aangeraden het huis te kopen, omdat hij anders wel eens kans had er uit te worden gezet door de nieuwe eigenaar. Terecht wees de president er op, dat deze verklaring iets geheel anders betekende, dan de oorspronkelijk in het proces-verbaal opgenomen verklaring. Mr. J. T. Eprik had er dan ook niet veel moei te mee met te bewijzen, dat zijn cliént geenszins uit anti-Joodse be weegredenen had gehandeld. Zelfs werden die notarissen in het zonne tje gezet, die aan dergelijke transac ties eveneens deelnamen en onge moeid bleven. Waar zijn cliènt geen groot voordeel had getrokken uit deze verkoop, en het lidmaatschap van de N.S.B. reeds dateerde van zes jaar voor de oorlog, achtte mr. Sphk beschuldigde reeds voldoende ger straft en vroeg onmiddellijke invrij heidstelling. Hetgeen door het Tri bunaal na beraadslaging werd toe gestaan. Uitspraak over acht dagen. HAAGSE RECHTBANK. De boomkweker H. V. uit Hazcrs- woude heeft zich voor de Haagse rechtbank te verantwoorden gehad wegens diefstal van een aantal gou den voorwerpen. Hij had des avonds de ruit ingeslagen in een winkel aan de Zijde te Boskoop, en toen een greep gedaan in de etalage. Waar verdachte reeds eerder is veroor deeld, vorderde de Officier tegen hem een jaar gevangenisstraf. 'De recht bank heeft deze straf opgelegd, met aftrek van preventief. Wegens pc g tot inbraak in ep'1 villa te Was; ia.r, vorderde de o: cier tegen de smid J. H. V. een jaar gevangenisstraat, waarvan zes maan den voorwaardelijk, met proeftijd van drie jaar. De rechtbank heeft verdachte conform die eis veroor deeld. De bloemenhandelaar H. v. d. G. te Rijnsburg heeft terecht gestaan we gens poging tot oplichting, door een mede-gevangene te vertellen, dat hij wel kon zorgen dat een proces-ver baal tegen die gevangene zou ver dwijnen. De officier eiste tien maan den gevangenisstraf met aftrek van preventief. De rechtbank heeft een jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief opgelegd. Dè directeur ener drukkerij te Oegstgeest, W. N. S. heeft terecht ge staan omdat hij in de verkiezingsda gen van Mei 1946 een biljet had ge drukt, waarvan de inhoud beledigend zou zijn geweest voor dr. K. L Brou wer, zendingsdirector te Oegstgeest. Tegen S. was 20 boete geëist. De rechtbank heeft de belediging niet bewezen geacht, en verdachte vrijge sproken. HAAGSE POLITIERECHTER. De melkventer J. H. v. E. uit Was senaar had geknoeid in de melkborï- nen, hetgeen hem bij de Haagse Po litierechter bracht. De officier vor derde tegen verdachte zes weken ge vangenisstraf. De rechter veroordeël- de hem tot een maand gevangenis straf. Een gezellige witte wollen jas, die het op zomerse dagen uitstekend zal doen. Apart is de zwarte garnering op de schouders en langs de kop van de mouw. Het pakje, dat onder de mantel gedragen- wordt, is van het zelfde materiaal en op gelijke wijze gegarneerd. SPORT GYMNASTIEK „SPORTIEF". Maandag 1.1. werd de algemene le denvergadering gehouden, waarop de leden van 13 jaar en ouder geno digd waren. In zijn openingswoord roemde de moderator het initiatief van Pater Louwe, om zo'n vereniging op te richten. Zij biedt de leden elke week een avond van gezonde iichaamsont- wikkeling en gezellig samenzijn, ter wijl de besten onder hen de kans krijgen, bij wedstrijden een goed fi guur te slaan. Pastoor Smitz, die de vergadering met zijn tegenwoordigheid vereerde, reikte daarna aan de winnaressen van de laatste wedstrijden de prijzen uit, welke doqr hen met vreugde in ont vangst werden genomen. Vervolgens werden als vaandel draagsters aangewezen: Annie v. Val- deren, res. Rie v. Egmond, Corrie v. d. Berg, res. Adri Hartwijk. Bij tap toelopen zorgen Bep Peters, Joke Vrouwenvelder, Annie v. d. Loo en Coby Wesselman voortaan voor de muziek, zijn zijn trommelaarsters. Nadat vragen en moeilijkheden, door de leden geuit, waren opgelost, kreeg de vergadering het aanzien van een vrolijke avond. Enige leden droegen stukjes voor, waarmee iedereen vrolijk instemde. Want in die twee jaar hebben wij al len „Sportief" lief gekregen, het is „Sportief", zoals er maar één bestaat, het is Ons Sportief. Het Bestuur. MOTORSPORT BELANGRIJKE BUITENLANDSE INSCHRIJVERS VOOR „DUINRELL". De Moto-cross des Nations", ide Internationale terrein wedstrijd, wel ke Zaterdag 26 Juli op hét fraaie landgoed „Duinrell" te Wassenaar zal plaats vinden, belooft een evene ment van enorme betekenis te zul len wordien. In België en Engeland bestaat zeer grote belangstelling voor deze wedstrijd en de Engelse Motorbond, de A. C. U. schreef met 2 bijzondere sterke teams voor deze terreinrit in. Het Engelse A-team bestaat uit: W. J. Stocker (Ariel), F. M. Rist (B. S. A.), W. Nichilson (B. S. A.), C. M. Ray (Ariel) en R. J. Scobel (B. S. A.). Het B-team: E. C, Bessant (Matchess), P. H. Alves (Triumph), C. Edge (Matchless), A. Jefferies (Triumph) en C. J. Bailey (B. S. A.). Manager van de Engelse rijders is de bekende crack Bert Perrigo. Deze Engelse ploegen zijn zeer sterk en komen prima materiaal, zodat de heren op „Duinrell1" een behoorlijk stukje vuurwerk zullen afsteken. De Belgische ploe gen zijn momenteel nog niet bekend. Voorlopig heeft de BM. B. evenwel medegedeeld!, dat o. m. de volgende coureurs naar Was senaar komen: M. Cox (F. N.), A. Pairiot (Triumph), J. Frenay (Gillet) A. v. Hove (A. J. S.), J. Mingels (Triumph) en F. Thomas (Triumph). Het eerste drietal won het vorig jaar op Duinrell de Grote zilveren landenibokaal, zodat ook deze heren wel een hartig woordje zullen spre ken. Ook de Nederlandse ploegen zijn nog niet definitief vastgesteld, maar de K. N. M. V. Sportcommissie heeft voorlopig de volgendë rijders uitge kozen waaruit teams nog zullen worden samengesteld:: J. Bovee, Amersfoort (Triumph), H. Veer, Borculó (Triumph), J. v. Rijn, den Haag (Triumph), J. Roest, Nieuwveen (Eysink), D. Renooy, Soest (Eysink), M. Vierdag, Amersfoort (Velocette), P. Plompen, Eindhoven (Triumph), A. Heida, Gorredijk (Matchess), J. v. Heukelom, Hilversum (Matchless), B. L. Jansema, Hengelo (O) (Match less), J. J. v. Kimmenade, Helmond1 (Triumph) en Koning, Oosterwolde (Triumph). Zoals bekend wordt deze landen- wedstrijd verreden in twee manches van 22.4 K.M. De wedstrijden zullen worden aangevuld met enige junior- en seni or-races, terwijl een zijspanrace, waaraan waarschijnlijk eveneens enige buitenlanders zullen deelne men, deze dag zal besluiten. - WIELRENNEN TOUR DE FRANCE. De uitslagen van de 17e etappe van de Tour de France, BordeauxLes Sables d'Olonne (272 km.) luidt: 1. Tassin (Westploeg) 8 uur 59 min. 5 sec.; 2. Schótte (België), 3. Tarchini (Zwitserland), 4. Lucas (lie de Fran ce), 5. B. Gauthier (Z.O.-ploeg). 7. Klabinsky, 26. Janssen, 27. Camelli- ni, 28. Joly. Het algemeen klassement luidt na de zeventiende etappe: 1. Vietto, 122 uur 48 min. 3 sec, 2. Brambilla, 3. Ronponi, 4. Fachleitner, 5. Robic, 6. Camellini, 33. Janssen, 41. Klabinsky, 49. Joly. Landenklassement: 1. Italië, 369 uur 48 min. 37 sec., 2. Frankrijk, 3. Frankrijk West, 4. België, 5. Zuid Oost Frankrijk, 7. Nederland plus bui tenlanders, 376 uur 10 min. LAWNTENNIS INTERN. KAMPIOENSCHAPPEN PARIJS. Te Parijs zijn gisteren de interna tionale kampioenschappen aangevan gen. Daarbij werden o.m, mej. Rollin Couquerque met 61 62 geslagen door mevr. Bossi (Italië), mej. Herm- sen met 86 63 door mad. Petardy (Hong.) en mej. v. d. WaU met 64 64 door mej. Straubeova (Tsj.- Slow.). In het damesdubbel waren de re sultaten: Mej. Rollin Couquerque (Ned.) mej. Poncelet (Fr.) slaan mad. Isaac (België)—Med. Noyon (Fr.) 6—2, 63. Mej. Hermsenmej. van de Wall (Ned.) slaan Melle Inglebert mad. Seghers (Fr.) 6—4, 06, 3. TAFELTENNIS ArnhemLeiden. Zondag 13 Ju li had in Arnhem een vriendschap pelijke ontmoeting plaats tussen ver schillende verenigingen uit Arnhem en Omgeving (T.I.O.S.; de Treffers; Barna) en de Leidse Sleutel-ploeg. Dat onze Arnhemse collega's ster ker waren bleek al spoedig. Geen der Leidse teams wist het tot een over winning te brengen. De uitslagen der verschillende teams luiden als volgt: Arnhem 1-Leiden 1, 100; Arnhem 2 Leiden 2, 73; Arnhem 3Leiden 3, 64; Arnhem 4Leiden 4, 91. De Leidse dames moesten ook het onderspit delven en verloren even eens met 73. De einduitslag werd zodoende 39 11 voor onze Arnhemse collega's. Na afloop der wedstrijden sprak de heer P. Huying uit Arnhem een kort afscheidswoord en bood de Leidse ploeg een fraai herinneringsplakket aan. Namens de Leidse ploeg sprak de voorzitter van „De Sleutels", de heer H. Huying, die in een kort woord, de gastheren bedankte voor de sportieve ontvangst en lof bracht aan de uitstekende organisatie. Na afloop bood spreker de Arnhemse ploeg een Sleutel-wimpel aan. WATERPOLO. De Zijl in A. Z. C. n 3-1. Gis teravond werd deze belangrijke kamp voor het kampioenschap in de zweminrichting de Zijl gespeeld, waar vooral de "thuisclub de kansen beter wist te benutten en verdiend de overwinning behaalde. In dé eerste helft kreeg de thuisclub de beste kansen, maar kon door "te zelf zuchtig spel geen doelpunten maken. Mede door het feit dat scheidsrech ter J. Ydens zeer terecht de teugels strak in handen w.st te houden en tweemaal twee spelers het water werden uitgezonden, was het voor beide partijen moeilijk doelpunten te maken. Na de rust was A. Z. C. zo gelukkig het eerste doelpunt te maken (O-l) waarna de Zijl geheel volledig weer hét spel in handen nam en de Loof even vlug de ge lijkmaker wist te scoren (1-1). Fana tiek, wellicht te fanatiek werd verder gespeeld met als resultaat opnieuw twee spelers het water uit, totdat de Loof zich goed vrij wist te maken en zijn clu-b de leiding gaf (2-1) Met zeven tegen zeven en nog twee mi nuten te spelen was nog alles moge lijk, maar nu was de Loof zijn tegen speler opnieuw te vlug af en kon hij de Zijl een 3-1 voorsprong geven Door deze overwinning is de Zijl bijna zeker van het kampioenschap. SCHAKEN Kampioenschap van Lisse. Stand na de 8ste ronde: 1ste klasse: gesp.gw. rem. vrl.pnt. Pastoor de Groot 8 6 1 1 V/z H. A. Simons 7 5 1 1 5' Jac. Boogerd 6 5 15 C. v. d. Lip 7 3 2 2 3 G. Scholtes 6 3 3 3 H. v. Wamel 7 2 5 2 J. Smit 5 2—32 B. L. Hooyer 7 2 5 2 J. G. Snel 7 7 2de klasse: J. Goedenmans 6 4 11 4}^ G. Vermey Jr. 6 4 1 1 4H J. Grimbergen 7 4 3 4 A. H. v. Ruiten 6 3 1 2 V/z J. Th. Koppen 7 3 4 3 J. Bos 6 2 13 V/x M. Vermeer 5 2 3 2 Chr. C. Boogerd 5 5 0 3de klasse. De 3de klasse is beëindigd en de eindstand luidt: H. v. d. Aar 7 6 16 B. Smit 7 5 2 5 J. He-ykamp 7 5 2 5 J. Geerling 7 4 3 4' C. v. d. Voort 7 3 4 3 C. v. Dijk 7 2—52 A. Verdoes 7 2 5 2 P. A. v. Tol 7 1—61 Getrouwd: W. B. J. JOOSTEN I en ZUS KNLJNENBURG De Heer en Mevrouw Joos- tenKnijnenburg zeggen, mede namens wederzijdse ouders hartelijk dank voor de vele blijken van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. 7892 16 Juli 1947. Doornenburg E 261b. tfriermede geven wij met diep leedwezen kennis, dat O. L. Heer plotseling tot zich nam, na nog ontvangen te hebben het H. Vormsel, onze kleinste lieveling ALPHONS in de leeftijd van 10 m. J. J. Zwartjes J. M. ZwartjesFase Frans, Rika, Sjaantje Jan Koudekerk a. d. Rijn, 15 Juli 1947. 7888 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij ons zilveren huwe lijksfeest, betuigen wij ook namens onze kinderen on ze hartelijke dank. 7885 J. A. Vergeer S. M. Vergeerv. d. Poel Rijpwetering, Juli 1947. AFWEZIG: 7880 P. J. KOSTELIJK EN C. M. H. NAUTA OOR-, NEUS- EN KEELARTSEN AFWEZIG TOT 28 JULI. Voor spoedgevallen dok- terstel. 22222. 7898 HARTSPECIALIST AFWEZIG 7878 heeft de spreekuren hervat in het Groene Kruisgebouw te Oude Wetering Woens dag en Zaterdag van 9. 12 uur. Warmond vraagt voor directe In diensttreding 2 Nette Gezocht door eenv. mensen 2 KAMERS met keuken of gebruik daarvan, voor 3 personen, e. v. gedeeltelijk gemeubi leerd. Br. onder no. 1857 bur. v. d. blad. GEVRAAGD prima kracht. Loodgieter en Electricien-leerlingen. LJsselmuiden en Zonen, Hoofdstraat 204, S'heim. DE BURGEMEESTER der gemeente ZOETERWOUDE maakt bekend, dat de SCHENKELWEG geduren de een tijdvak van VIER WEKEN, ingaande Maan dag 21 Juli 1947, voor het verkeer met motorrijtuigen op meer dan twee wielen en het verkeer met paard en wagen zal zijn afgeslo ten. 7877 De Burgemesster voorn. G. P. v. LEEUWEN, Loco-Burg. PRIMA VERZILVERDE Cti^iatoffei'iPIaquettea MAGAZIJN ST. JOSEF HOOGSTRAAT 3 GEVRAAGD ter opleiding tot schrijfmachine monteur. Prima leerschool. A.K.B. - Lammermarkt 46 - Leiden P. DE GRUYTER ZOON N.V. vraagt voor haar filialen te Leiden niet beneden 18 jaar. Zich aan te melden Donderdag 17 Juli tussen 4 en 6.30 uur Winkel Hoogewoerd. GROOT TEXTIELBEDRIJF in het Oosten des lands vraagt voor haar wollen strijkgarenspinnerij een Alleen degenen, die reeds in een der gelijke functie werkzaam zijn geweest en over een ruime ervaring beschikken, gelieven te solliciteren. Voor serieus persoon gelegenheid om zich een levenspositie te verwerven. Diploma H.T.S. strekt tot aanbeveling Brieven onder No. 7895 bureau van dit blad. H. R. TROOST Haven 14, Telefoon 21664 Restaurant „De Harmonie" Breestraat 16 vraagt voor spoedige indienst treding liefst als zodanig werkzaam geweest en v.g.g.v. 7889 WONINGRUIL Amsterdam-Z. Holland Aangeb. 3de bov. huis bev. 4 kamers, grote keuken, badcel, huur 34.p. m. Gevr. huis niet in grote steden huur c.a. 40.p. mnd. Kienhuis, van WaJ beeckstr. 23b, A'dam. 1860 BOOTTOCHTEN Vrijdags, Zaterdags en Zon dags te huur een overdekt Motorbootje, gr. 50 perso nen (zitplaatsen), kinderen 70. Te bevragen: Adr. Slin gerland Weipoortseweg 50 Zoeterwoude* tel. Leiden no. 21623. 7891 Adverteert in dit blad ADVERTEERT IN DE LEIDSE COURANT GEVRAAGD leeftijd tot 45 Jaar Aanmelden: HOGE MORSWEG 148, LEIDEN WIESJÉ BOUWMEESTER JAN VAN E__ HERBERT JOEKS - SONJA VAN WEERDENBURG PETER KEILENBACH Deccu JOOP GEESINK, i. TOON HERMANS an JAN VAN EES ZOND. 2.3Ó 8 MJUnBESPH t 0A6D« IEV0EBL. M Zondag* I 3-- to* I 1. PERSONEEL <2? Net meisje gevraagd, leeftijd ongev. 16 j. voor de huishouding, tevens ge negen in de winkel behulp zaam te zijn. Aanmelden 's avonds na 8 uur. C. L. Janson, Cobetstraat no. 60. Leiden. 1848 Net meisje gevraagd voor hele of halve dagen. Mevr. Boogmans, de Sitter- laan 123. 1859 3? Gevraagd net eerlijk meisje voor enige ochten den in de week. Aanm. me. vrouw Dijsselbloem, Hoge woerd 128J stad. 1871 S* Boerenarbeider b. z. a. Br. onder no. 7882 bureau van dit. blad. AANGEBODEN G? Cartonplaten voor land huisjes, betimmering, vloe ren enz., 4 m.m. dik 130 x 108 1.50, 3 m.m. dik 130 x 100 1.25 per plaat. H. Janse, Haarlemmerstraat 129. Tel. 21808. 3? Te koop: twee bruine Chow Chow's m, 1. rasz. 12 w. Inlichtingen v. d. Valk Boumahweg 32, Lei derdorp. 1858 G? Prima gasslang, zeer geschikt voor tuinslang, pér meter f 1.bij H. Janse Haarlemmerstraat 129. Tel. 21808. S1 Kinderwagenband. Geen rammelende wagens meer. Voor gummibanden groot of klem moet men bij H. Janse zijn Ook voor wielen met dikke banden. H. Janse, Haarlemmerstr. 129. Tel. 21808. <2* Landbouwers. Laat nu uw melkemmers, melkkit- ten, teems, maten enz. ver tinnen; zij kómen als nieuw terug en tegen lage re prijzen verder alle soor ten landbouwgereedschap pen, lagere prijzen. H. J. C. Beerenfenger, Nieuwe Beestenmarkt 19, tel. 23151 Cartonplaten. Zeer voor delig, iets beschadigd 7 m. m. dik 150 x 100 per plaat 2.Nu kopen bij H. Janse, Haarlemmerstraat 129, Tel. 21808. l i S* Aangeboden zeer lo nende bijverdienste voor welbespraakt R. K. Heer, onder deskundige leiding Bij gebleken geschiktheid kan een volledige werkring in vaste dienst worden be reikt. Br. onder no. 1869 bur. v. d- blad. 3? Aangeboden: moderne spiegel 25.chantung lamp 15.Hoge Rijndijk no. 147. 1856 5? Te koop: Vooroorlogse yloerkleden, vier rollen viltpapier, vloerzeil, tafel. Hooigracht 55. 1867 Rokcostuum. Nieuw rokcostuum te koop. maat 48 v. o. k., Marnixstraat 8a Leiden, 's avonds na 6 uur. Kano's. Verhuur 4.50 per dag: 3.— per middag, i Verkoop 1 en 2 persoons Reparatie en schilderwerk. Jachthaven De Trekvaart, H. Géijsman, Maredijk no. 149a. 1719 (g Te koop: een prima mo torbakfiets met J. L. ,0. motor, open laadbak 'en nog nieuwe banden, voor billijke prijs. Molenlaan 4a Voorschoten. 1866 GEVRAAGD 3? Jongedame, in bezit v. schrijfmachine, zoekt type werk aan huis. Br. onder no. 7881 bur. v. d. blad. <2! Te koop gevraagd een strandtent. Br. aan agent G. Wassenaar. Pickéstraat 1. Noordwijk B. 7890 DIVERSEN Openlijk dank aan God op voorspraak van de H. Anthonius voor genezing v. ziekte. (7884) N. N. <2? Verloren. Fototoestel, merk Rolleicort. oud model in bruin lederen tas; ach tergelaten 2e perron sta tion Leiden, op Zaterdag 12 Juli 20 uur 46. Terug te bezorgen tegen ruime be loning de Sitterlaan 54. Verloren Dinsdag een zilveren dubbeltjes arm band (gedachtenis) gaan de van Zijlsingel naar Thorbeckestraat. Terug te bezorgen, Meidoornstraat no. 35. 1870

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4