ws itö 1 JCwteC Jiwiefi watdt 3\eóident WOENSDAG 16 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Tijdschrift voor Huwelijksadel „Hadden wij er maar jaren éérder mee kunnen beginnen!" schreef de weleerw. heer H. Eykelhof, leraar op Hageveld in een brief ter begeleiding van het geboorte-nummer van „Vaart Wel", het „tijdschrift voor huwelijks- adel" en met deze verzuchting zuch ten wij mee. „Vaart wel" waarvan we de verschijning reeds eerder aan kondigden is een drie-maandelijks periodiek, dat zich vooral richt tot Katholieke gehuwden en aspirant-ge huwden, die hun echt-verbintenis willen heiligen en vervolmaken in diep-christelijken geest: „om samen uw leven schoon en vruchtbaar te maken, om goed te worden en goed te doen". Het tijdschrift wil zijn: „een goede en vertrouwde vriend, die met u praat over uw geestelijke belangen, welke samenhangen met uw huwe lijk, waarin u volgens de leer van de Kerk de ideële verhouding tussen Christus en de Kerk moet uitbeel den." Het is een groot-Nederlandse uitga ve, zowel voor België als voor Neder land bestemd (mede-uitgever voor Nederland: N.V. Uitg. Mij Diligentia, Kalverstraat 35, A'dam (C). In dit eerste'nummer hebben de Zuiderlin gen nog het overwicht, maar wij trof fen er ook een gedegen artikel in aan van de zeereerw. heer H. W. Agterof, secretaris van ons bisdom, over „Ne derlands strijd voor het goede gezin" waarin een overzicht wordt gege ven van wat in ons land gedaan wordt ter beveiliging van het gezins leven een kostelijk „Getuiger nis" van een Hollandse vrouw: „Ik ben moeder van zeven kinderen, waarvan de oudste negen jaar is.." De opzet is evenwel, dat veel meer ar tikelen uit Noord-Nederland in de volgende afleveringen worden'opge nomen. Wat de Zuid-Nederlanders in dit eerste nummer schrijven is zeer de moeite van lezen en overwegen waard: echt menselijk afgestemde voordrachten van mgr. K. Cruys- berghs over huwelijksheiliging, „Brieven van Adelheid" (gericht tot een verloofde), in dé eerste waarvan behandeld wordt de verhouding van de liefde-tot-elkaar en de liefde tot God, en een doorwrochte bijdrage van de Franse; moralist Gustave Thi- bon over „de huidige crisis van het huwelijk". Het nieuwe tijdschrift kan in 't bi zonder aan meer-ontwikkelde katho lieke gehuwden en verloofden harte lijk worden aanbevolen. Het abonne- ments-geld bedraagt voor Nederland 6.50 per jaar. „Het is onze hartewens" schrijft Amicus ter inleiding „U die gave Gods te leren kennen, de gave van Uw sacramentele hu welijkGelooft me, vrienden, of liever gelooft God: onvermoede ho rizonten van levensheerlijkheid zullen openschuiven, wanneer U jlie „gave Gods" zult aanvaarden. U zult zien hoe natuur en genade samenwerken om U beiden steeds hechter ineen te strengelen en ge tweeën met zachtdwingende hand te stuwen naar Hem, die van na tuur en genade in U de ene schep per en schenker is". (Berichten, opgenomen in een ge deelte vai> ons vorig nummer). LEIDEN JUBILEUMRIT. Hedenmorgen vertrok de heer J- de Wit, chauffeur bij het expeditie bedrijf D. C. Wagemaker aan de Ho ge Morsweg, voor zijn vijftigste rit LeidenPraag visa versa na de be vrijding. De heer De Wit werd bij dit gedenkwaardig begin van zijn ju- bileumrit toegesproken door de Jheer W. v. Zijp, een zijner bedrijfsgenóten, die niet alleen de werkzaamheid en plichtsbetrachting van de jubilaris huldigde, doch ook de andere chauf feurs en vrachtwagenbemanningen om dezelfde kwalit-ièiten prees. Na 'n gezellig onder-onsje ving de jubilaris zijn vijftigste rit aan. In totaal heeft de heer de Wit tij dens deze ritten 2100 ton goederen vervoerd en 160.000 k.m. afgelegd. Hoewel de reis naar Praag geens zins over gemakkelijke wegen gaat, heeft Jan de Wit nog nooit een on geluk gehad. BINNENLAND LICHTTE DE S.D. IN OVER DE STEMMING Jll .DE KATH. KERK Vier jaar eiste mr. J. Besier, procu reur-fiscaal aan het Bijzonder Ge rechtshof te Amsterdam heden tegen de 59-jarige zeepfabrikant H. J. van G. uit Heemstede, die gedurende de Duitse bezetting de SD inlichtte over de stemming in de Katholieke Kerk. De verdaphte beweerde ter zitting, dat hij „de juiste stemming" aan dc Duitsers heeft overgebracht om zo doende de Katholieke geestelijkheid in bescherming te nemen tegen ele men ten, die veelal anoniem aan de Duitsers mededelingen deden, die voor haar nadelig konden zijn. De Duitse Kriminalbeambte Sieckmann v/as de vertrouwensman van G. Als een klacht over een pastoor was bin nengekomen vroeg Sieckman aan v. G. wat hiervan waar was. Eens had ae SD hem zelfs verzocht na te gaan v/at er met de collectegelden gebeur de. Op een Zondag in September 1942 werd van G. door de politie te Heem stede gearresteerd wegens verduiste ring van zeepbonnen. Toen de politie hem wilde fouille ren haalde hij een aantekenboekje uit zijn zak en zei, dat hierin aante keningen voor de S.D. stonden, wel ke de politie niet mocht inzien. De politiebeambten hebben zich echter van de protesten van G. niets aange trokken- G. werd in de cel gestopt en het boekje eens nader bekeken, waar bij bleek, dat van G. inderdaad con tact had met de S.D. Na zijn vrijla ting heeft verdachte Sieckmann van het incicant ,op de hoogte gesteld, waarop deze de politie-ambtenaren in de Euterpestraat te Amsterdam heeft ontboden, Hij heeft hen daar be dreigd met fusillering, indien iets van het geval met het zakboekje zou uit lekken. ,Een van de weinige Katholieken, die N.S.B.'er was en door middel van wie de Duitsers trachtten de Katho lieken in Nederland er onder te krij gen", zei de president mr. M. van Vugt. Uitspraak 29 Juli. ZEVEN COMMISSARISSEN VAN POLITIE TE ROTTERDAM BENOEMD. Bij K.B. heeft H.M. de Koningin met ingang van 1 Augustus 1947 ter vervulling var vacatures bij de ge meentepolitie te Rotterdam zeven commissarissen van politie benoemd. Het zijn de heren K. Chr. de Pous, H. de Jong, B. Mellen, J. van Dop, J. L. Krans, J. M. Lems, A. M. Starren- burg. POSITIE NEDERL. PASSAGIERS SCHEPEN. EDAM, New YorkRotterdam, 15 Juli te Antwerpen. ORANJE, AmsterdamBatavia, 15 Juli te Singapore. SALAWATT, CalcuttaRotterdam, 14 Juli te Suez. SIBAJAK, 18 Juli om 9 uur van Batavia aan de Hoek van Holland verwacht. VALERIUS, RotterdamJava, 15 Juli te Colombo. WATERMAN, 15 Juli om 7.45 van Rotterdam te Tilbury. BUITENLAND DE TOESTAND IN GRIEKENLAND Volgens mededeling van de Griek se regering is de opmars van de 2500 guerillastrijders, die „gesteund door buitenlandse elementen" een aanval hadden ingezet op de Griekse stad Konitza bij de Albanese grens, tot staan, gebracht. J)e regeringstroepen zouden de guerillatroepen gedeelte lijk omsingeld hebben. Volgens een telegram uit Moskou, bevatte de „Prawda" Ikn telegram van de Parijse correspondent, waarin beweerd werd, dat men in Parijse „perskringen" van mening is, dat Amerikaanse politieke vertegenwoor digers te Athene met de Griekse re gering en de Griekse generale staf plannen aan het opstellen zijn voor een militaire interventie door de Verenigde Staten in Griekenland. A.F.P. meldt ten aanzien van de arrestaties in Griekenland, dat se dert 8 Juli j.l. in totaal, volgens of ficiële gegevens, 5600 personen ge arresteerd zijn in Athene en de Pi- reaus. In uiterst linkse kringen be weert men echter, dat het aantal ar restaties voor deze twee steden in totaal de zevenduizend overtreft. LEIDEN DE FRANSE GASTEN. De tweede groep gearriveerd. Gistermiddag #m een uur arriveer de aan het station de tweede groep Franse jongens en meisjes, vergezeld van 7 aalmoezeniers, die gedurende een maand de gasten zullen zijn van de St. Paulustroep (R.K. H.B.S.). Evenals Maandag werden zij door hun gastheren met muziek afgehaald, doch nu ging de tocht direct naar Oud Poelgeest, waar de jongens zul len bivakkeren, terwijl de meisjes, die op de Burcht huizen, ook op Poel geest waren ,om daar het middageten te gebruiken. Om twee uur werd met het uitde len van het-eten begonnen; het was stevige kost, die de gasten voorgezet kregen: aardappelen, gestampt met spinazie en vlees en een boterham toe. Het is niet overbodig dat de gas ten eens kennis maken met de Hol landse keuken, want, vooral de klein sten, zien er bijzonder mager uit. En fin, ze zullen hier geen honger lijden. Indrukwekkend was het te horen dat de Franse jongens zingend baden. Voor het eten zongen ze: „Benissez nous, Seigneur, benissez ce repas, cet- te table accueillante, et procurez du pain a ceux, qui n'en ont pas", en na afloop: „Pour ce repas, pour toute joie: nous te louons, Seigneur!", het geen vertaald luidt: „Zegen ons, Heer, zegen dit eten, deze gastvrije tafel en verschaf brood aan hen, die het niet hebben" en „Voor het eten, voor alle vreugde: wij loven U, Heer!" Na het eten leerden de meisjes het Wilhelmus zingen; kent de St. Paulus- troep de Marseillaise al? Om vijf uur marcheerden allen naar de Burcht, waar om zes uur de GEM. AANKONDIGING Burgemester en Wethouders van Leiden maken bekend, dat aan ar beiders in de bouwbedrijven over de vacantieweek van 4 tot en met Augustus a.s. overbruggingsuitke ring kan worden verstrekt, indien zij over onvoldoende vacantiebon- nen beschikken. Zij, die hun vacan- tiebonnen hebben ingeleverd bij de Verhuiirdersbond' aan de Oude Vest en die menen op een aanvullende be taling aanspraak te kunnen maken, worden in de gelegenheid gesteld op Vrijdag 18 Juli (tussen 9 en 12 en 2 en 5 uur) en Zaterdag 19 Juli (tussen 9 en 12 uur) aan het Bureau Sociale Zaken, Levendaal, een aan vraagformulier af te halen. Burg. en Weth. voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgem. J. BOOL, Secretaris. 7899 UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 18 Juli 1947, gedurende veertien dagen ter gemeentesecre tarie. afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt: a) een plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeente van 6 November 1933, zoals dit nader, is gewijzigd, in dier voege, dat het gedeelte, dat betrekking heeft op gronden gelegen ten «Zuiden van de Stinksloot, ten Westen van de Zijl en ten Noorden van de Oude Rijn, de Herensingel en de Maresingel tot aan de spoorbaan naar de Licht fabrieken, wordt ingetrokken: b) een partiëel uitbreidingsplan met betrekking tot de sub a bedoel de gronden %met bijbehorende be bouwingsvoorschriften; een en ander vastgesteld door de Raad dezer gemeente in zijn open bare vergadering van 11 Juli 1947. Leiden, 15 Juli 1947. 7900 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. officiële opening van het kamp zou plaats hebben. De opening. Om zes uur stonden de troepen keurig opgesteld binnep de oude mu ren van de Burcht. Verschillende we reldlijke en geestelijke autoriteiten woonden deze plechtigheid bij, o.a. S. E. Madame Rivière, de echtgenote van de Franse ambassadeur, de heer M. de Sigalas, attaché van de ambas sade, burgemeester F. H. van Kin schot, burgemeester J. C. Bauman uit Oegstgeest, de# weth. Menken en van Schaik, deken" Homulle, pater de Goede, O.F.M., dh\ R.K. H.B.S., en pater Teepe, O.F.M. Voor de aanvang hees S. E. madame Rivière de Hollandse vlag aan de mast, terwijl burgemeester van Kin schot de Franse vlag omhoog hees. Hierna verwelkomde pater Otto Thomaasse O.F.M. in het Frans de aanwezige autoriteiten en de Franse jongelui, tot wie hij zei dat dc St. durkke examentijd had moeten voor drukke examentijd had moeten voor bereiden, zodat het niet onmogelijk is, dat er iets aan ontbreekt. Vervol gens droeg pater Otto de kampleiding over aan abbé Honnet, in wiens han den deze leiding zeker vertrouwd is. Tenslotte legde spr. er de nadruk op dat het verschil tussen de volkeren geen verwijdering behoeft te zijn. We zijn tenslotte allemaal kinderen van één Vader: God. Moge dit kamp daar om bijdrage tot de verbroedering tus sen de volkeren. Abbé Honnet bracht daarna drie hoera's uit op pater Otto, voor het ontzaggelijk vele werk, dat hij bij de voorbereidingen verricht heeft. Tenslotte sprak nog een der leiders van de St. Paulustroep en wees op het kamp, dat ging beginnen, dat ook het kamp voor St. Paulus zou zijn. Wij hebben met plezier de voorberei dingen getroffen, omdat wij het vorig jaar ook in Frankrijk zo goed ontvan gen zijn. Spr, hoopte dat dit kamp aan de Franse gasten de liefde voor ons land en ons volk mocht bijbren gen. Hierna werden de Marseillaise het Wilhelmus gezongen, waarna dc autoriteiten het bivak voor de meisjes in de Burcht bezichtigden. De jon gens vertrokken weer naar hun kamp op Oud Poelgeest. BONKAARTEN AFHALEN. Donderdag zijn aan de beurt de ge zinnen waarvan het hoofd een stam- stamkaartnummer heeft van 65.501 t.m. 68.500. Medenemen alle distri- tributiestamkaarten (zonder inleg vel) en de nog niet aangewezen bon kaartstroken van bonkaart 707. Het kantoor aan de Steenschuur is voor deze uitreiking geopend van 8.30 tot 11.30 en van 2 tot 4 uur. OPENLUCHTZANGAVOND K. EN O. OP DE MAREDIJK. Weet u waar de groentenwinkel van Sassen is? Daar tegenover moet u zijn op het brede gedeelte van de Maredijk! U hoort en ziet het bo vendien vanzelf wel. Herman Stenz staat daar op zijn verhoging; zijn vrouw Tilly StenzLeening zit achter de piano en het enthousiaste K. en O.-koor staat er om heen. Maar niet alleen het K. en O.-koor, ook veel bewoners van de omliggen de straten, ja zelfs van de Maresin gel buurt, zult u daar vinden, want het is immers maar een wipje naar de Maredijk! En een buitenzang avond is iets bijzonders waarvan iedereen moet kunnen genieten. Als je in de put zit over allerlei dingen, die je in het dagelijks leven in de weg staan, blijf dan vooral niet in huis zitten Donderdagavond, maar haak in bij je man of je vrouw, neem de kinderen mee en ga naar Sassen. Herman Stenz leert u zingen, op zo'n manier dat u vrolijk en opge wekt weer thuis komt. Bewoners van de Maredijk, Maresingel en omgeving komt Donderdagavond om 8 uur in groten getale en stemt in met 't be kende liedje uit de Volkszangbun del: „Doe maar open flink de mond, Zingen, zingen is gezond!" MULO-EXAMENS. Geslaagd voor diploma A: H. Bo ter, A. Owel, J. Verhoeven, W. J. Wagemaker, S. C. Weijermans. S. v. Meijgaarden, W. P. Mizee, J. C Ge- radts, R. P. Bootsma, L. J. Gerrits, J. E. Guldemond, allen te Leiden, C. v. d. Berg, Noordwijk aan Zee, J. Hoitink, Oegstgeest, W. P. C. van Katwijk, Gr. Oudshoorn, A. Ter louw, R. Broekhoff, D. Gelderblom, E. J. W. Karssen, allen te Bodegra ven, N. van Leeuwen, Zwammerdam K. Lenstra, Lisse, R. Smits, Voor schoten, C. E. van Heusden, T. Kam per, W. Kamper J. Bijl, allen te Alphen a. d. Rijn, T. J. v. d. Plas, Haarlemiftermeer en W. W. van Til, H. M. Martens en C. Korbeex, allen te Hillegom. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Petronella, Ber- nardina, d. van L. C. Koot en B. A. M. van Marwijk, Abraham, z. var, A. Heetveld en E, Volkers, Dirkje, d. van S. Vellinga en E. van der Wal, Patricia Anneke, d. van H. Snel en B. Langhout, Willibrordus Desiderius Jacobus, z. van J. A. van Westerop en L. M. C. Jouret, Jo hanna Wilhelfnina Hermina, d. van A. H. Witte en M. L. de Ruiter, Cla- zina, d, van M. Ketting en C. Du- dok, Sara, d. van J. Vermond en G. A. van der Wal, Machiel, z. van M. Overduin en J. A. Zweegman, Cor nells Dirk, z. van C. D. Arbouw en A. W. de Vrueh. Overleden: D. Ouwehand, wed. van G. de Best, 82 j., J. C. van der Kooij, d., 20 jaar. Gehuwd: W. de Geus, jm en M. E. Hartevelt jd. ALPHEN AAN DEN RIJN Het eerste openluchtconcert. Sinds een groot aantal jaren beleef de Alphen aan de Rijn gisteravond op het Toussaintplein zijn eerste openluchtconcert. De Harmoniever eniging „Crescendo" heeft haar beste beentje voorgezet. Het komt ons echter voor, dat de plaats waar thans de tent staat, niet de geschikt' ste is. Het Toussaintplein is n.l. door de tijd een tamelijk druk verkeers punt geworden. De vele voorbij- razende motorfietsen en auto's be lemmeren maar al te zeer het rustig genieten van de geboden muziek. HOOGMADE N.K.J.B, Degenen, die zich voor onze „.uitgaansdag" voor 17 Juli hebben opgegeven, worden verzocht 's morgens 6 uur in de kerk aanwe zig te zijn, voor h6t bijwonen van een H. Mis. De autobus is om 6.4f uur bij de kerk, en vertrekt uiter lijk om 7 uur. Zorg dus op tijd pre sent te zijn. HAZERSWOUDE Gemeenteraad. Donderdagavond om half acht vergadert de gemeente raad in het „Raadhuis". De agenda vermeld o.a. Aanvrage van het R.K. Schoolbestuur in het Zwaantje om gelden voor een R.K. Lagere school. Voorstel tot vaststelling van de ver ordening op de heffing en invorde ring van een wegbelasting. Voorstel tot verdere restauratie van de ge meentetoren. U ujjr A 9. ^=><=>1 4. LAATSTE BERICHTEN GEEN VERNIELINGEN OP WEST-JAVA. Een hooggeplaatst Indonesisch re geringspersoon heeft tegenover Ane- ta verklaard, dat de berichten om trent de vernielingen van onderne mingen op West-Java onjuist zijn. Dc ondernemingen verkeren, in tegendeel, in goede staat. Het republikeins dagblad „Mer- deka" schrijft deze berichten om trent vernielingen en republikeinse militaire acties, welke in de Neder landse pers en radio worden ver- Spreid, toe aan een soort zenuwen oorlog, welke aan een militaire ac tie voorafgaat. „Een deel van de big-business-groep in Nederland wil oorlog, terwijl een ander deel hier mede niet instemt." 4. „Kom, kom" zei de man met het grijze costuum, „U behoeft helemaal niet bang te zijn en overigens, als u niet igoedschikt aan ons verzoekje gevolg geeft...." en meteen stak hij zijn hand in zijn achterzak en keek toen verschrikt zijn collega aan. „Zoekt u misschien naar uw revol ver"?, vroeg Karei beleefd. „U moet begrijpen: ik ben zo vrij geweest, hem maar alvast uit uw zak te ne men. Ik vertrouw dat niet zo erg: vreemde heren met revolvers en een buitenlandse uitspraak." Onder het spr&ken had Karei de grote revolver vap Fernando voor de dag gehaald en wees daarmee vriendelijk glim lachend naar diens hart onder het grijze colbertjasje. „Wel alle duivels", merkte Signor Pedro op. „Onze jon ge vriend Karei is niet van gisteren! Nu mis ik mijn revolver ook al". Ka- reltje, nog steeds met een minzaam lachje om zijn mond. nodigde de bei de onfortuinlijke mannen beleef^ uit, netjes en kalm voor heip uit te lopen, naar zijn kamer in het pension waar hij woonde. HILLEGOM Gemeenteraad. De Raad verga dert Vrijdag te 8 u. nam. Agenda o.m.: Voorstel tot het toekennen van een uitkering ineens aan hen, die van wege de gemeente een pensioen ge nieten. Voorstel tot het vaststellen ener verordening ter bestrijding van wandgedierte. Mededelingen: a. gra tificatieregeling over het jaar 1947; b. verzoek ontslag fitter R. Wiebes; c. crediet voor aankoop van' een zand- strooier. LEIMUIDEN Oudermiddag. Zondag had in dc zaal-Sneeboer een oudermiddag plaats'. Het programma werd uitge voerd door de schoolkinderen, en was eigenlij'k een herhaling van hetgeen de jeugd vorige week de pastoor heeft aangeboden op zijn feest. Te recht was toen de opmerking ge maakt, dat de moeite en zorgen voor dit programma te groot zijn geweest, om niet de ouders in de gelegenheid te stellen, dit bij te wonen. De her haling werd dan ook beloond door de aanwezigheid van vele ouders. Zuster Celesta, die over het geheel de leiding had, sprak een kort welkomst woord. Na afloop sprak Pastoor Speet een waarderend woord voor het gebodene en voor de onderwijze ressen en onderwijzers. Ook de ouders hadden zich goed geamuseerd. NOORDWIJKERHOUT Aanbesteding. Maandagmiddag werd de aanbesteding gehouden van het rioleren en bestraten van de nieuw aan te leggen straten bestemd voor de 30 woningen te bouwen door de R.K. Woningbouwvereniging St. Ant. van Padua. De hoogste inschrij ver was het Aannemersbedrijf v. d. HeuveL uit Rotterdam ƒ21.400 in massa. NIEUWKOOP Gehuwd: J. Slingerland 38 j. te Zevenhoven en G. N. A. v. Leeuwen 22 j. Overleden: P. K. Groenendijk 73 j., weduwe van J. van der Weyden. NIEUWVEEN Reisvereniging. Door het be stuur van de R.K. Reisvereniging Nieuwveen wordt op 26. 27 en 28 Juli een vacantietrip naar Valkenburg in Limburg georganiseerd. Wilhelminafeesten. Het bestuur van de Wilhelminavereniging stelt zich voor om op 29 en 30 Juli a.s. de jaarlijkse feesten te organiseren. NOORDWIJK UIT EEN RAAM GEVALLEN. Gistermorgen is in een onb'ewaakt ogenblik het 3-jarig zoontje van G. v. d. B. uit een raam van de 3e ver dieping van het hotel gevallen. De direct ontboden dokter constateerde 'n schedelbasisfractuur. In zeer zorg wekkende toestand moest het ventje naar het Ziekenhuis te Leiden, wor den overgebracht. V.V.V. Als opening van de Zo- merattracties uitgeschreven door V. V.V. „Noordwijk Vooruit", zal a.s. Donderdag het fanfarecorps „Excel sior" te 8 uur eert concert geven op het pleintje aan de Hoofdstraat, waar na te 9.30 uur muzikale wandeling. Vervolgens Vrijdag a.s. te 9 uur v.m. Strandfeesten, bestaande uit het for ten-bouwen voor jongens en het vervaardigen van zandfiguren voor meisjes; Maandag 21 Juli te 8.30 con cert, te geven door de Accordeon- veren. D.V.V. uit Leiden aan de Noord-Boulevard. KATWIJK AAN DEN RIJN Botsing. Het kruispunt Rijn straat—v. Egmondstraat is bekend om de vele botsingen die daar voorko men, voornamelijk met de tram en auto's. Dinsdag was het weer een luxe auto, komende uit richting Kerk straatv. Egmondstraat die de uit richting Rijnstraat-Zuid komende tram blijkbaar wilde omhelzen. De tram was hiervan niet gediend en bleef een twintigtal meters doorrij den; maar de auto hield vast, bleef omhelzen en de tram stopte. Het bleef bij materiele schade van tram en auto, van storing van de dienst en buitengewone belangstelling van de zijde van het publiek. OEGSTGEEST U.D O. Met ingang van heden wordt de buiten-training als volgt gewijzigd: voor de senioren W'oens dagavond half 8; voor de junioren en aspiranten Donderdagavond half acht. WASSENAAR Ongeluk met paard. Het 7-jarig zoontje van de familie S. alhier was op de Katwijkse weg zijn vader aan het helpen met het laden van hooi op een wagen. Het jongetje hield de leidsels van het paard vast. Plotseling sloeg het paard achteruit, waardoor het knaapje een hevige trap tegen zijn gezicht kreeg. Ter hoogte van de neus ontstond een diepe vleeswonde. Dr. B. verleende de eerste hulp. Op zijn advies werd het ventje overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden, waar het ter verpleging werd op genomen. Geboren: Jan Cornelis, z. van J. W. R. Meijboom en M. J. M. de Wolf, Bernarda Jannetje, d. van B. J. M. van Hemert en A. Langbroek, Maria Wilhelmina Helena, d. van J. Zonneveld en H. B. H. Zandvliet, Maria Neeltje Francina. d. van J. A. Brakman en F. A. Meliefste, Petrus Hendrikus, z. van P. van deij Meide en A. Lijnzaad, Dirk Willem Johan nes, z. van W. Nagtegaal en J. van Laar, Adriana, d. van H. Jongeneel en G. J. Boender, Pieter Jan, z. van J. K. van den Dool en A. H. Blan- kespoor, Marian Arie David, z. van W. Z. Hoek en H. S. van Scherpen- zeel, Adriaan Oswald Antonius, z. van Jhr. J. L. van der Meer de Walcheren en H. M. Westerouen van Meeteren, Maria Christina, d. van J. J. Dijksterhuis en C. van der Werf, Jacobus, z. van D. van Dijk en M. J. Brouwer, Gerrit Dirk, z. van D. van Diggelen en W. Blom, Regina Maria, d. van D. J. A. Koopmans en A. M. van den Bosch, Jacinta Ca- tharina Helena Maria, d. van C. W. J. Jansen en J. C. F. M. van Blijs- wijk. Overleden: Peretta Maria HeUer, 74 j., Hendrik Jacobus Mangelaar Meertens, 20 j., Hendrik van Dam, 61 j., Adriana van der Werf, 79 j. Ondertrouwd: K. Westerhoff en M. Schoep, S. E. van der Hardt Aberson en I. M. Enger, C. M. St. Martin en W. F. C. van Herwaar den, L. T. van der Ham en M. A. van der Meer, J. Zwetsloot en E. A. van der Meer, G. D. Ouwehand en A. A. Wansink, A. J. Heijnis en T. Klein, T. Hooftman en M. A. Baars. Getrouwd: P. G. van der Holst en J. P. Langeveld, N. I. van der Wil- lik en W. J. van der Kroft, E. Gei tenbeek en G. dc Vries. B. J. Vogels en J. G. van Noort, J. H. van Veen en M. C. van Leusden, H. van den Boogaart en M. Seijkens, WARMOND Excursie. De afdeling Rijswijk van de Bond Heemschut maakte he den een. excursie naar deze gemeen te. Het gezelschap werd aan het sta tion ontvangen door burgemeester Jhr. Mr. L. M. E. van Fisenne. Onder zijn leiding, daarbij geassisteerd door de gemeente-architect, de heer A. P. J. Bakkers, werd een rondgang door het dorp gemaakt. Na de lunch werd een rondvaart gemaakt op de Kager- plassen. Commissie noodwet Ouderdoms voorziening. Als leden dezer com ae zijn door Burgemeester en Wethouders benoemd de heren J. M. J. de Greef, voorzitter, J. A. M. Luij- ten, secretaris, J. H. Haverkort, H. Moret, H. Boer, M. J. Hogenboom en W. van Egmond. Geslipt. Op dé Warmonderdam is de wagen van de vrachtrijder W. G. uit Rotterdam geslipt en over de kop geslagen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor, doch de wagen werd zwaar beschadigd. ZOETERMEER Geboren: Catharina Johanna, d. van A. Knoppers en C. M. van den ;rg; Johanna Marina Cornelia, d. van J. van Schaik en M. Bos. Ondertrouwd: T. G. van Reeuwyk 31 j. en C. J. van Vliet 24 j.; A. J. Opdam 32 j., wedr. van A'. J. Borst en H. J. Gal 29 j. Gehuwd: J. Bood 34 j. te Nieuw- poort en S. P. Moree 34 j. ZOETERWOUDE Personalia. De heer. P. W. M. Elderhorst heeft met gunstig gevolg het eindexamen afgelegd voor de afd. electrotechniek aan de Middelbare Technische School te Haarlem. Geboren: Theodora Johanna Ge- rarda, d. van L. J. Belt en J. F. Tcu- nissen. Cornelia Maria Johanna, d. van H. A. Vaneman en M. M. van dor Meer; Gerardus Antonius Johannes Nicolaas, z. van C. A. de Jong en M. J. C. Speet. Ondertrouwd: G. P. C. van Velzen 25 j. en P. J. Olijerhoek 22 j. Gehuwd: C .de Groot 29 j. en J. den Eisen 26 j. MARKTBERICH1EN ROTTERDAM, 15 Juli. Vee. Aan- voer: 468 vette koeien en ossen; 20 varkens; 309 schapen, 625 gebruiks- vee, 522 biggen. 186 paarden, 63 veulens, 126 bokken en geiten, 96 graskalveren, 262 nuchtere kalve ren. Prijzen: graskalveren 1.50, 1. T 0.70 per kg.; kalfkoeien f 650550 400; melkkoeien 650550400; varekoeien 500400325; vaarzen 450—350—225; pinken 38—30—20 Graskalveren handel lui, prijzen als vórige week. Kalf- en melkkoeien handel stil, niet geheel prijshoudend. Varekoeien handel stil, prijshoudend Vaarzen en pinken handel matig, prijzen stabiel. Biggen handel stil, iets teruggaande prijzen. TER AAR, 14 Juli. Groente. Snij bonen 4.106.80, idem stek f 1.60 4.00, stokprincessen 10.20. stam- princessen 9.0010.70, peulen 0.405.80, tuinbonen 0.741.61, doppers 5.106.0G, capdoppers 2.506.30 per 10 kg.; bloemkool 370 cent, per stuk; peen 410 cent uien 14 cent per bos; bonenkruid 50 •cent en peterselie f 0.501.00 per 100 bos; sla 1.00.70 per 100 stuks komkomkommers 212 cent per st.; aardappelen 511 cent, kriel 25 cent, kroten 515 cent, waspecn 4 8 cent, tomaten 2484 cent, spitskool 12—13 cent, rodekool 2123 cent, rabarber 28 cent. snij biet 4 cent, postelein 618 cent en spinazie 5 cent per kg.; andijvie 20—70 cent per kist; perziken 611 cent per stuk; Augurken; basterd f 4.50, grof 4.504.70, stippel 1.10, bommen 2.803.10 en gele bommen 40 cent per 25 kg.

Leidse Courant | 1947 | | pagina 3