J.N. VREEBURG Sportfeesten van Kath. Jongeren Tandarts Geertsema Voor hen, die aan hun toekomst denken R.K. BEDIENDE (M.) falefaontfa Abonneert U SjuMJum Gmda a y> MAANDAG 14 JULI 1947 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Te Alphen a. d. Rijn De jaarlijkse onderlinge sportwed strijden van de N.K.J.B. van het district Gouda en Rijnland, omvatten de een groot aantal afdelingen in de Rijn- en Gouwestreek, vonden gis termiddag, op het sportterrein van de R.K. Voetbalvereniging „Alphense Boys" te Alphen aan de Rijn onder begunstiging van onverwacht mooi zomerweer, een gunstig verloop. De wekenlange, moeilijke voorbereidin gen, welke aan de organisatie van een dergelijke omvang aankleven en dit maal verricht werden door de heer Feike Bouman te Alphen aan de Rijn, zijn dan ook met succes bekroond. De dag werd aangevangen met een ge zongen H. Mis in de openlucht, op een op het terrein opgebouwd Altaar, opgedragen door de aalmoezenier van de N.K.J.B. te Alphen aan de Rijn, Kapelaan Chr. Vriesekoop. Deze hield onder de H. Mis een korte toe spraak. Eèn kleine Schola Cantorum, gevormd uit leden van de N.K.J.B. zong de Liturgische gezangen. Een kleine 250 N.K.J.B.'ers woonden de H. Mis bij en namen deel aan de des middags gehouden streek-sportwed- strijden. Vele belangstellenden sloegen de wedstrijden gade en moedigden hun ..favorieten" naar behoefte aan. De leiding van de wedstrijden was in de beproefde handen van de heer P. Zuidam. Aan hem is dan ook te dan ken, dat alles een vlot verloop had. Aalmoezenier Vriesekoop sloot de ze sportmiddag met een toepasselijke toespraak, waarna de deelnemers zich verzamelden in de parochiekerk waar to vijf uur een Lof werd gecelebreerd. Ofschoon B. en W. van Alphen aan de Rijn hun toestemming tot het op dragen van een H. Mis in de open lucht, op eigen terrein van de paro chie, het sportterrein achter 't Bos- park, hadden onthouden, heeft het N.K.J.B.-bestuur gemeend, de gron den, waarop zulks is geweigerd, niet te kunnen aanvaarden en werd de H. Mis volgens voornemen in de open lucht opgedragen. Het is begrijpelijk, dat hiertegen door de politie, op last van de burgemeester, mr. F. M. A. Schokking te Alphen aan de Rijn, procesverbaal is opgemaakt. Het komt ons voor, dat het hier gaat om van de rechter een principiële uit spraak uit te lokken omtrent het feit in hoeverre hier sprake is van een besloten terrein. De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: Hardlopen 100 M.: 1. S. Dekker (Gouda) 13.1 sec.; 2. K. Frankfoort (Alphen) 13.3 sec.; G. Rozestraten (Alphen) 13.3 sec.; 3. Jac. Blom (Langeraar) 13.8 sec. Verspringen: 1. J. Geertsen (Gou da) 5.58 M.; 2. G. Rozestraten (Al phen) 5.40 M.; 3. S. Dekker (Gouda) 5.11 M. Balwerpen: 1. B. v. d. Vlist (Woerd) 35.58 M.; 2. F. Bouman (Alphen) 35 M.; 3. K. Frankfoort (Al phen) 34.53 M. Handbalwerpen: 1. Alphen I; 2. Woerden. Touwtrekken: 1. Alphen; 2. Aar- landerveen. Het totaal klassement luidt: 1. Al phen I 650 pnt.; 2. Woerden I 542 p.; 3. Alphen II 527 pnt.; 4. Gouda (Klei weg) 510 pnt.; 5. Gouda (St. Joseph II) 389 ptn. 6. Gouda (St. Joseph I) 315 pnt.; 7. Langeraar 289 pnt.; 8. Boskoop 274 pnt.; 9. Bodegraven 121 punten. In het algemeen hadden de deel nemende ploegen bij hardlopen te kampen met slechte start. Bij bal- werpen toonden zij zich het beste op dreef in de techniek. Op het nummer verspringen leverden zij mooie pres taties. Gezien deze uitslag zal Alphen aan de Rijn nu op Zondag 10 Aug. met drie ploegen kunnen deelnemen aan de te Leiden te houden kam pioenswedstrijden der ïfK.J.B. in het Bisdom Haarlem. Te Voorschoten was het de H. Clara, die kans gezien heeft Pluvius te vermurwen om de bijkans traditionele regenbuien ach terwege te laten, of heeft hij zelf be seft dat hij op dit gebied iets goed had te maken? Wij kunnen het ant woord gevoegelijk in het midden la ten, doch het is een feit dat, dank zij het prachtige zomerweer, de districts sportdag van de Ned. Kath. Jongeren Beweging, district Leiden, een groot succes geworden is. Deze sportdag, welke bedoeld was als een selectie voor de dioc. sport dag, welke op 10 Aug. a.s. te Leiden gehouden zal worcten, begon gister morgen om 9 uur met een Hoogmis in de parochiekerk van Voorschoten. Om half elf verzamelden de deelne mers zich op het V.V.L.V.-terrein, waarin de open lucht de meegebrach te boterhammen geconsumeerd wer den en Simon Klein daarna de aan dacht vroeg voor een half uurtje volkszang, afgewisseld met het op treden van de Vdorschotense Volks dansgroep. Na de culturele inleiding opende de districtsleider der K.A.J., Jan Klein, deze dag met een woord van welkom tot de deelnemers, ruim 200 in getal, die elkaar zouden bekam pen in handbal, touwtrekken en een driekamp, bestaande uit 100 meter hardlopen, vèrspringen en balwer pen. Inmiddels arriveerde ook de dis trictsaalmoezenier, rector Vester, en werd in een snel tempo' het sportpro gramma afgewerkt onder de alles zins beproefde leiding van Nol. Duin dam, de dioc. stoere toekomstleider der K.J.M.V. De deelnemende ploegen waren: Zoeterwoude, Haagse Schouw, Voor schoten, Leonardus-, Hartebrug- en dekenale par., allen te Leiden, Hoog- made, Stomp wijk, Hazerswoude I en Hazerswoude II. Hte eerste nummer was 100 meter hardlopen; dit werd onbedreigd door Voorschoten gewonnen, waarbij Her man Stikvoort (Bataven) als eerste eindigde. Hierna werd een aanvang gemaakt met de handbalwedstrijden, waarvoor begrijpelijk een grote belangstelling bestond, vooral ook dopr de deelna me van Stompwijk en Voorschoten, die het vorig jaar resp. als no. J. en 2 eindigden in de competitie. Hoewel Voorschoten al z'n oude paardjes weer van stal gehaald had, werd zij toch verslagen door de verdienstelijk spelende Leonardusgroep, die echter op zijn beurt weer in de Haagse Schouw z'n meerdere moest erken nen, zij het dan na een aantal doel- worpen. De belangrijkste wedstrijd was wel de finale HoogmadeStomp wijk. Reeds na drie minuten nam Stompwijk met een prachtig doelpunt de leiding en wist met tegenwind deze stand tot de rust te handhaven. Na de rust was het met het overwicht van Hoogmade gedaan en verhoogde Stompwijk de score tot 30. Een uit slag die wel wat geflatteerd is; we zagen o.a. twee gloeiende kogels van Hoomade tegen de paal, terwijl ook de kleding van de scheidsrechter (precies dezelfde als die van Hoog made) enkele malen verwarring stichtte onder de ploeg van Captein. Met deze overwinning kwam Stomp wijk als no. 1 uit de strijd, waarmee zij bewees nog steeds de beste hand- balploeg van het district te zijn. No. 2 was Hoogmade, terwijl de Haagse Schouw de derde en Leonardus de vierde plaats innam. Ondertussen werden ook de num mers vèrspringen en balwerpen af gewerkt; bij balwerpen werd Voor schoten no. 1 en met vèrspringen de Haagse Schouw. Als laatste programmapunt het evenement: touwtrekken! Hiermede toonden de jongens, die het spek eten gewoon zijn, wat ze waard zijn. Na een spannende strijd werd Stompwijk no. 1, gevolgd door Hoogmade en Voorschoten. Om half vijf was het programma afgewerkt en werd de totaal stand be kend gemaakt: 1. Stompwijk, 27 pun ten; 2. Hoogmade, 15 p.; 3. Haagse Schouw, 14 p.; 4. Voorschoten, 13 p. Rector Vester sloot deze sportdag met dank te brengen aan God voor deze prachtige dag; dank ook aan de leiders, die alles zo vlot hebben doen verlopen en aan de deelnemende ploegen, voor hun sportieve medwer- king. Vandaag is, aldus rector Ves ter, weer zo mooi tot uiting gekomen de band die er bestaat tussen de ver schillende N.K.J.B.-afd.; moge deze band steeds bewaard blijven en nog verstevigd worden. Tot weerziens op 10 Aug. in Leiden. Hiermede was deze sportdag ten einde. De N.K.J.B., district Leiden, heeft haar sportfeest op waardige en succesvolle wijze gevierd; het was een dag van zomerzon, jeugd en spor tieve kamp, die bijgedragén heeft tot de verbroedering tussen de jongeren uit stad en ommelanden. ALPHEN AAN DEN RIJN Personalia. De heer J. J. J. Verkleij slaagde Zaterdag te Haar lem, aan de M. T. S. voor het exa men electrotechniek. Openluchtconcerten op het Tous- saintplein. Inplaats van de oor spronkelijke gedachte bestemming achter het raadhuis, is thans door B. en tijdelijk goed verstaan, tot het nieuwe uitbreidingsplan defi nitief zal zijn gereedgekomen als plaats voor de nieuwe muziektent aangewezen het Toussaintplein. Het bestuur van A. B. kan zich met deze wijze volkomen verenigen. De con certen en zanguitvoeringen blijven ongewijzigd gehandhaafd. De eerste avond vindt derhalve plaats op Dins dag a.s. en wel met optreden van de Harmonievereniging „Crescendo", te 8 uur, met het reeds gepubliceer de programma. Vervolgens zal op Donderdagavond 17 Juli, eveneens te 8 uur de R. K. Gemengde zang-, vereniging „St. Bonifacius" haar beste beentje voorzetten en de Har monievereniging „Arti" zal het „drietal" sluiten op Dinsdag 22 Juli. HAZERSWOUDE Personalia. Onze plaatsgenoot J. G. de Jong slaagde voor het eind examen M.T.S. afd. vliegtuigbouw- kunde te Haarlem. Personalia. Met ingang van 1 Jan. 1946 is onze plaatsgenoot H. Madern bevorderd tot wachtmeester le klas der Rijkspolitie. Geboren: Willem A., z. v. P. J. v. d. Spek. en P. Hirschman; Willi- brordus J. M., z. v. M. A. Gordijn en M. C. Haagen; Abraham, z. v. L. J. Zandstra en P. van Vliet; Geer trui, d. v. G. Zaal en L. de Blois. Ondertrouwd: W. Rijnsburger 27 j. en C. Filippo 22 j.; W. A. Roden burg 33 j. en P. A. Loomans 31 jaar. Getrouwd: P. van Veen en B. van Veen; W. B. Smits en M. E. Th. Kap- tein. Overleden: P. M. Wesselingh 86 j. weduwe van P. F. Kleij. KATWIJK 20.000 INWONERS. Zaterdag 1.1. is ter secretarie aan gifte gedaan van de geboorte van Arie v. d. Meij, zoon van Arie van der Meij en Mensje van Duyn, Zwa nenburgerstraat 14.. Arie is de 20.000 ste Katwijker. Arie zal zich dus wel „voelen". Van B. en W. kreeg hij behalve een felicitatieschrij ven namens het gemeentebestuur een spaarbankboekje, waarop ge plaatst was 50.Arie kan dus Vooruit! Aanbesteding. Door B. en W., had namens de gemeente, de aan besteding plaats van het buitenschil deren van het raadhuis, het politie bureau en de Roskambrug. Voor het eerste perceel was laagste inschrij ver A. Schoonenberg voor 2405. voor perceel H was Jan Schoneveld laagste voor 1103.en voor het derde perceel was laagste inschrij ver de heer Nic. Schuitemaker voor 683.—. LEIDSCHENDAM Geboren: Maria P. W., d. van N. J. Remmerswaal en W. E. Ange- nent; Antonius J. W., z. v. J. W. An- genent en P. J. M. Lipman. Gehuwd: A. H. F. Engering 29 j. en H. C. M. Koekebacker 23 jaar. Overleden Margaretha M. Over- gaauw echtgen. van C. J. van Bo- hemen 58 jaar. OEGSTGEEST Speeltuin Buitenlust. Zaterdag middag is de eerste speeltuin in ge bruik genomen en de bewoners van Buitenlust hadden hierin de pri meur. De R.K. muziekver. Triumph had zich belangeloos beschikbaar ge steld om deze gebeurtenis luister by te zetten. De presidente der centrale vereni ging, mevr. D. Ginkel voerde het eerst het woord en roemde de acti viteit van het bestuur. Hierna spra ken ook de burgemeester, de voórz. NOORDWIJKERHOUT Zaterdagavond was de St. Jozef parochie wederom in feesttooi toen een harer zonen, Father Aloysius C. van der Werf van de Congregatie van Mill Hill, die vorige week in Engeland tot priester werd gewijd, feestelijk werd ingehaald om in zijn eigen parochiekerk de Eerste H. Mis te komen opdragen. Aan de grens der parochie werd de neomist ver welkomd door de pastoor der paro chie, de beide parochie kapelaans en de burgemeester. Hier werd de stoet geformeerd welke de jonge priester naar de Jozefkerk zou bren gen. Voorop de harmonie St. Jeanne d'Arc waarna volgden de verken ners, gidsen, kajotters, gymnastiek vereniging enz. De geestelijkheid met de burgemeester en de familie van de neomist volgden in rijtuigen. Een grote menigte parochianen stond langs de weg geschaard om father van der Werf te verwelkomen. Bij de kerk stond een lange ry bruidjes, opgesteld, die de neomist vooraf gingen naar de Pastorie. Om half acht celebreerde hij een plech tig Lof, geassisteerd door kapelaan Vink en kapelaan de Wit. Onder het Lof sprak pastoor van der Waarden de neomist toe. In zijn toespraak zei- de de pastoor dat hij met jaloers heid vervuld was, toen hij met de neomist door de parochie trok, want hij dacht aan zijn eigen wijding en eerste H. Mis in Amsterdam. Daar in de grootstad gaat alles zijn ge wone gang, daar merkt niemand iets van dat er in een parochie feest is, er* hoe gaat het hier? vervolgde pas toor. Enthousiasme en vreugde om het feit dat onze parochie weer is gezegend niet een nieuwe priester, een zoon der parochie, uitgekozen om Gods werk voort te zetten onder de zielen. Namens de gehele paro chie heette pastoor de neomist har telijk welkom, nu hij gekomen was in de volheid van zijn priesterschap. Na Gods zegen over de taak welke de jonge priester wacht te hebben aferoepen verzocht pastoor v. d. Waarden hem alle parochianen zijn priesterzegen te geven. Na het Lof werd father v. d. Werf weer uitgeleide gedaan door de gees telijkheid en een stoet van bruidjes. Zondag om 10 uur droeg de neo mist in een stampvol gevulde kerk zijn eerste plechtige H. Mis op. Pres byter assistens was pastoor van der Waarden, diaken kapelaan de Wit, subdaken father J. v. d. Oudera en ceremoniarius kapelaan Vink. Het zangkoor zong de 3-etemmige Mis van J. Nieland .,Missa in honorem Sancti Jacobi". Pastoor v. d. Waarden hield een predicatie over het priesterschap. Tot tekst had hij gekozen: ..Ik zal van U offeren in lofgezang". Na de H. Mis zong l}et zangkoor de bekende priestercantate van Jansen. Na een drukbezochte receptie- wel ke in het ouderlijke huis van de neo mist werd gehouden, celebreerde de ze een plechtig danklof met assisten tie van kapelaan Vink en father van der Ouderaa. De neomist besteeg de kansel om zijn dank aan de parochie te betuigen inzonderheid aan de pastoor, de ka pelaans en aan allen die hem ge steund hadden met gebed en offer tij dens zijn studie en vooral gedurende de laatste weken. Op het priesterkoor merkten we tijdens het plechtig Lof nog op de oud-kapelaans der parochie Dekker en Kleermaeker. Het was wéér een gloriedag voor de St. Jozefparochie. v. d. speeltuin afd. Rhynzicht, de heer H. Medendorp, de heer Veil- brief namens de Unie van Speel tuinverenigingen, de heer Smits na mens de afd. Leiden, de heer Boom, namens de ver. Buitenlust en de raad van commissarissen, de heer D. Zandvliet en de heer N. Verhoe ven, die namens de ouders de speel tuin aanvaardde. Hierna begaf het gezelschap zich naar de speelplaats, welke er keurig uitzag. Een drietal schommels, een stel ringen, twee wippen, een zand bak en een paar zitbanken vormden het geheel. Het ligt in de bedoeling de speeltuin nog uit te breiden, om ook kinderen boven de 10 jaar op te nemen. TER-AAR Boottocht Ouden van dagen. De ouden van dagen en invaliden van Ter Aar hebben voor het eerst na de bezettingstijd weer een gemeen schappelijke reis gemaakt. Ongeveer 170 ouden van dagen of invaliden namen hieraan deel. Helaas kunnen we niet zeggen, dat de reis begun stigd werd door mooi weer. Maar ondanks dit is de reis toch geslaagd. De stemming aan boord van de „Succes" was prachtig en leed niet het minst onder de regen. De R.K. Muziekver. „Arti et Reli- gioni" maakte de reis medp en zorg de op uitnemende wijze voor de vrolijke stemming. I}e reizigers zon gen mee en wiegden op hun stoelen mee op de maat der muziek. Voor hen was het feest en de buitenge wone wijze, waarop zij van alles tot hun beschikking kregen droeg hier aan niet weinig bij. Een der toeris ten kon zelfs zijn artistieke neiging niet meer onderdrukken en droeg enige vrolijke coupletten voor. Dr. Quartel dankte allen aan het eind van de reis Vóór de ondervon den medewerking. WASSENAAR Voor Westkapelle. Het Wasse- naSrse Westkapelle-comité heeft een bedrag van 30.000 bijeen gebracht voor Westkapelle. Het is bestemd voor de bouw van een verenigings gebouw. WOUBRUGGE Getrouwd: G. H. van der Geest en A. M. van Leeuwen. LEIDEN ZOMERCURSUS BUITENLANDSE STUDENTEN. Zoals Zaterdag gemeld is vandaag in de Leidse Academie de cursus voor buitenlanjlse studenten begonnen welke gewijd is aan de bestudering van de oorsprong en ontwikkeling der Nederlandse steden. In tegenwoordigheid van een groot aantal autoriteiten, waaronder zich o.m. bevonden de president-curator de? Leidse Universiteit, dr. J. E. ba ron De Vos van Steen wijk, het be stuur der Academische Senaat, de burgemeester van Leiden, jhr. mr. F. H. van Kinschot en de besturen van tal van studentenverenigingen, heeft de chef van de afd. Hoger Onderwijs, de heer J. H. Bannier, deze cursus gisteravond namens de minister van Onderwijs, K. en W., dr. J. J. Gielen, mét een kort woord geopend, waar na de^ voorzitter van het uitvoerend comité, prof. dr. A. W. Bijvanck. een uiteenzetting gaf van het doel van deze internationale cursus. Spreker, die hierna de gasten een welkom toeriep namens de rectör- magnificus der Leidse Universiteit, prof. mr. R. P. Cleveringa, herinner de hierbij tevens aan de figuur van een Prins Willem van Oranje, de stichter en schenker der Leidse Ho- feschool. In dit verband wees prof. r. Bijvanck tevens op de band, wel ke er steeds tussen het Koningshuis en de Leidse Universiteit heeft be staan Vervolgens gaf spr. een kort overzicht van de geschiedenis en ont wikkeling der steden in de beide Hollanden, waarbij hij o.m. wees op de voornaamste monumenten van ste- debouwkundige aard, welke aldaar in de loop der jaren zijn ontstaan. Zeer in het bijzonder stond hij stil bij het monumentale bouwwerk van Jacob van Campen: het paleis-raadhuis te Amsterdam, waarvan hij het inte rieur een der schoonste niet-kerke- lijke interieurs in ons land noemde. Spr. verbond hieraan de opmerking, dat de cursisten, bij hoge uitzonde ring; in de komende weken in de ge legenheid zullen worden gesteld het paleis te bezichtigen. Vervolgens stond spr. nog een ogenblik stil bij een niet minder belangrijk nationaal bezit: Rembrandts Nachtwacht in het Rijksmuseum te Amsterdam, waarna hij tenslotte nog een overzicht gaf van de op deze cursussen te behande len onderwerpen en de daaromheen gegroepeerde excursies en tentoon stellingen. Bevorderd naar de tweede- klasse: P. M. v. Bemmelen, M. A. J. G. Böhl, H. L. K. Borleffs, R. Hijmans, E. A. Kallenborn, G. L. F. van Kin schot, J. J. Kuiper, J. S. Meyboom, M. Molijn, A. H. Oort, A. K. E. Poortman, J. Rozenboom, Th. R. Sprey, J. Tinbergen, E. de Wilde, E. Pull ter Gunne, M. P. P. Blind, B. Blommaert, F. Eikerbout, D. Eringa, J. A. Hooftman, P. van der Horst, J. J. Kruyt, A. A. van Nes, M. A. Overduin, J. de Raad, L. Schouten, J. Stapensea, J. van Veen J. H. Waszink, G. Abrahams, J. Barnhoorn, Th. Berg, H. E. M. Boe- ke, A. M. M. Brouwer, J. H. Crom- melin, K. Hermsen, F. van Kesteren, -P. Kuivenhoven, G. Noort, P. A. Pronk, A. Riedel, G. Rijsdijk, M. Schotel, J. Veenstra, A. F. C. Ver- vloet, C. Zandvliet. 19 afgewezen en 2 herexamen. Bevorderd naar de derde klasse: F. S. J. Dantuma, B. de Die, J. Y. Groeiieveld, P. C. Heemskerk, R. Is raël, W, Jansen, G. Kalsbeek, J. van der Klaauw, W. L. Lubach, P. C. Meyer, M. K. Mok? H. MuyzeTt, M. A. Oldeman, V. Sprey, M. van Etee- nis, Chr. Brandt, G. van Delft, I. van Doorn, E. Hillebrand, Th. de Jong, P. D. Jungerius, J. Kraemer, A. van Loo, P. de Priester, Ch. L. Kessler, P. M. Niekerk, J. Overbeek, H. Vossers, G. ,de Wit, P. van Eg- mond, H. Feitkamp, G. K. Fokkema, M, Jansen, G: de Jong, A. J. Kelder, D. Koek, J. H. Kramers, A. Meurs, A. Ploeg, M. W. J. P. Pompe, S. Ro- zemond, E. H. Siemens, J. Steketee, A. H. van Stolk, J. Voorwinden, H. Th. Weiland, G. H. Wiersinga, P. W. W'ybinga. 34 afgewezen en 4 herexamen. Bevorderd naar de vierde klasse: W. Baars, H. L. Bouman, G. de Clercq, F. W. van Dam, R. David, H. M. A. Drèwes, J. A. Groenewegen, H. M. Hattink, M. C S. de Jager, H. Koster, P. Kuyper, J. W. Meyer, A. Moens, E. Reyers, H. Rijksen, W. Teljeur, J. M. Verloop, N. van Wee- ren, A. M. Alting, Ch. Bannier, W. J. Benten, J. Th. P. de Bruyn, P. W. de Bruyne, G. J. B. Corts. P. C. Groenevêld, M. van Hagen, J. R. H. Hosgervorst, C. U. van der Klaauw, H. A. E. de Koning, L. H. van Leeu wen, A. D. Mulder, D. Noort. E. Oele, L. de Priester, R. E. Spijker, M. Wijier. 18 afgewezen. Bevorderd naar de vijfde klasse: J A. de Boer, M. de Clercq, G. W. J. Drewes, Th. M. Th. Droogh, H. Hoelen, P. Jansen, G. G. Knibbe, P. R. Locher, H. N. de Mooy, A. Ove- res, H, B. Rozemond, H. Rijksen, J. K. Steensma, M. J. Steensma, N. Warmoltz, P. de Buck, G. Burgers- dijk, I. Le Grand, W. D. C. ter Haar, A. van Haasteren, R. Hazelhof, W. W. A. van Heel, A. Hilgersom, M. J. Kloeke, K. Lems, E. G. Meurs, P. J. Mulder, A. de Neef, S. Overdiep, J. W. van Wingen. 14 afgewezen. Bevorderd naar de zesde klasse: J. G. N. Cupédp, A. Don, A. C. Kiers, H. E. Koster, S. M. Kramers, P. W. Martijn, J. P. Mulder, N. Nust, J. Parmentier, M. Polak, E. G. Sprey, A. Tellegen, A. Boterenbrood, S. Geerlings, G. van Hagen, E. varu Hasselt, P. Hugenholtz, E. L. de Ja- van der Plas, M. Planteydt, T. Ploeg, ger, H. Möller, M. Ch. Muyzert, L. A. Sevenster, G. L.' Smit, H. Smit, L. Woltjer, H. Ykema, H. van Rees. 12 afgewezen en 2 herexamen. MULO EXAMENS. Voor de Zaterdag gehouden Mulo examens zijn geslaagd voor diplo ma A: J. M. v. d. Hart, P. W. Hooger- verst, N. v. Houwelingen, A. v. Iter. son, Leiden; C.- A. v. d. Akker, Al phen a. d. R.; P. Kranenburg, W. F. Laman, Leiden; P. L. Lievense, Oegst- geest; H. v. d. Mey, J. P. Schut, Lei den; M. v. d. Vis, Koudekerk; A. Bons, Voorhout; L. M.- v. d. Kwaak, L. Ciggaar, A. v. Goeverden, Sassen- heim; J. G. de Groot, Noordwijk a. Z.; Ph. v. Hoven. Lisse; S. G. Rademaker, Bodegraven; J. C. Beerhorst, A. J. Oudshoorn, Sassenheim. Afgewezen 5. Geslaagd voor diploma B. W. Knol, Leiden, J. A. Nijenhuis, Rijnsburg. MARKTBERICHTEN VEUR, 12 Juli. Groente. Tomaten 6060 cent, komkommers 414 cent bloemkool Ia 3872 cent, bloemkool I 2137 cent, bloemkool II 1420 cent, sla I 1.003.70, spinazie 8— 17 cent, andijvie f 2.20—5.80, bessen 30 cent, peen 716 cent, postelein 36 cent, tuinbonen 12—17 cent. V erloofd TREES WITKAMP en GERARD VAN TOL Leiden, 20 Juli 1947. Jan van Houtkade 29. Rijnsburgerweg 62iB. Receptie van 3 tot 4.30 uur Jan van Houtkade 29. F. J. COLLA en i H. E. KLUIVERS de dag te^ herdenken, r dat zij vóór 60 jaar in het Huwelyk werden t verbonden. Dat zij nog J lang gespaard mogen blijven is de wens van i hun dankbare e kinderen, klein- en t achterkleinkindereri. Zuidkade No. 76, J Boskoop. 1839 De H. Mis uit dankbaar- heid te 10 uur in de pa- 5 rochiekerk H. Johanne' de Doper. Receptie Zondag 27 Juli van 3 tot 4 uur R. K. Verenigrings Gebouw, Roozelaan. I heeft de spreekuren hervat in het Groene Kruisgebouw te Oude Wetering Woens dag en Zaterdag van 9. 12 uur. t Zondag 13 Juli nam God in Zijn Engelen schaar op onze jongste lieveling en Broertje TONNY in de jeugdige leeftijd van 6 weken. Uit aller naam, J. Verhoog G. M. Verhoog-Houps Broertjes en Zusjes. Leiden, 13 Juli 1947. Bankastraat 2 7858 De Engelenmis zal wor den opgedragen a. s. Woensdag 16 Juli te 8.15 uur in de parochie kerk van O. L. Vr. He melvaart en St. Jozef, waarna de begrafenis vanuit de kerk te 10 u. op de R. K. Begraaf1- plaats „Zijlpoort". TANDHEELKUNDIGE WATERSTEEG 2a IS DINSDAG AFWEZIG ZEILDOEKSE ARTIKELEN maken wij waterdicht in bruin of zwart, als nieuw H. R. TROOST Hnan 14, Telefoon 21664 Adverteert in dit blad Groote R.K. Verz. Mij. vraagt AGENT-INCASSEERDERS EN VERTEGENWOORDIGERS vast salaris en provisie voor Leiden, Sassenheim, Lisse, Warmond en Alphen. Brieven met ultv. Inl. onder no. 1826 bureau van dit blad voor lichte administratieve werkzaamheden gevraagd. Brieven bureau van dit blad onder no. 7793 AANGEBODEN "g Ijskasten. Tuinbanken, tuinstoelen, strandstoelen, spaden, schoffels, gieters, tuinslang, hooibouwart., melkbussen, emmers, ma ten, varkenstroggen, harm, gaas, bascules, gewichten, kruiwagens houten vaten, enz. Galvaniseren en ver tinnen. Vanouds A. J. Hart- wjjk, Nieuwe Beestenmarkt 79 (veemarkt), telefoon 26627—24013. tg Aangeboden bruine mantel zonder punten, vooroorl. stof. vlot, ruim yK model, Zeemanlaan 14. 2 Schrijfmachine in pri ma staat aangeboden tegen billyke prijs. Tevens een oud en een nieuw model koffermachine. Te zien des avonds na half zes, Hoofd, straat 68 Leiderdorp, tele foon 24191. 1832 tg Waterpo's, kinderpo's, fluitketels, broodplanken, vleesplanken, hakborden, snij molens, gieters, spie gels, eipannen, koekpan nen, keukenbussen, stof fers, stofblikken, wonder- pannen closetplank, kool schaven, kluwen touw, zandschopjes, zandemmers, zandvormsen, witkalk, goudbrons. zilverbrons, vliegklappers, zonnepetten, zonkleppen. Deko Mare 86 1820 Prijzen der plaatsen Zondag en 's avonds Fl. 3. v- tot F1* Matinee op \Jerkd. FI. 2.50 tot Fl. 1.— LK Plaatsbespr. van Dinsdag 15 Juli i' tg Cassette. Wegens ver trek te koop Cassette en andere luxe artikelen, o.a. theelepeltjes, Bonbonschaal enz. H. de Geest, Nieuwe Beestenmarkt 11a. 1827 tg Brood-, köek, lunch- trommel, amandelmolen, steelpannen, gasslang, tuin slang, vliegvangers rubber deurmat, closetmat, af- druipmat, handschoenen, broekjes, badmutsen, rooi- vingers, tuiten, thermosfles lampeglazen, ontstoppers, gaskousen, kleurenlak, kwasten, bekers, kroezen, borden, schalen, Deko, Mare 86. 1830 G? Te koop: Electrische wasmachine 125 en 220 volt koperen kuip met stook- combinatie, pijpen en wrin ger, geheel compleet als nieuw. P. J. Hooijmans, Lijnbaanweg 1, Noordwijk Tel. 2012. 7857 tg Beige gabardine mantel maat 42, Falcon, als nieuw, aangeb. voor f 50 en 25 punten. Schoorsteenloper wol (als nieuw) en dito gebr. te zamen voor 12.50. Maarsmanssteeg 8. 1831 tg Te koop aangeboden een Radio-toestel (eigen bouw), prijs 350 contant. Te bevragen Schoolstraat 45, Noordwyk Zee. 1835 tg Weckringen, kammen, drukknopen, kopspelden, v.h.spelden mach. naal den, naainaalden, stop naalden, breinaalden, haak- naalden, rijgnaalden. fles- openers, busopeners, kraan slang, zeefjes, haarspelden, zeepdozen, koffiezakjes, koffiefilters, nootraspen. pureestampers. zuigflessen, spenen, tüitragers, nagèl- borstels, Deko, Mare 86. Telfoon 23637. 1828 tg Motorrijwiel te koop, merk „Simplex", 125 c.c. i. g. s. goede banden. Zand- lootkade 33, Sassenheim. Tel. 7499. 1836 GEVRAAGD tg Heer z. b. b. h., in bezit van bed, zoekt kamer met pensioen. Br. onder no 1799 bur. van dit blad. W0NINGRUIL tg Woningruil. Bovenwo ning met werkplaats of zonder werkplaats bij vaar water, centrum stad. tegen woonhuis, zo mogelijk met tuin, tevens genegen te verkopen. Br. onder no. 1834 bur. van dit blad. PERSONEEL tg Gevraagd voor direct ill gezin met jonge kinde ren R. K. Hulp in de huis houding, bij voorkeur voor dag en nacnt. Mevrouw Th, H. ^erquin, Plantsoen 53. tg Welk degelijk R.K. meis je wil behulpzaam zijn in, gezin van 7 kinderen waar van moeder invalide, voor d. of d. en n., flink loon. W. de Groot Jzn., Haarlem merstraatweg 9, Noord- wijkerhout. 7860 tg Net buitenmeisje b. z. a. voor dag of d. en n. met huiselijk verkeer. Br. on der no. 1837 bur. v. d. blad. OP HET PAROCHIEBLAD par Jaar. f4.50 p. kwartaal f 1.20 par maand 10.40 Bureau Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935

Leidse Courant | 1947 | | pagina 4