Vier uitkeringsinstanties komen op 'u-bocht' )nrust in binnenstad over Koppenhinksteeg w d.U, Daklozen smullen op de Boommarkt Spaar mee voor Bedrijfsleven kiest voor Nil -variant ABONNEE EXTRA R1 REGIO Kantoor op palen aan Schipholweg wordt bedrijfsverzamelgebouw 'Trekvlietracé is niet realistisch' €10,- Leidsch Dagblad rijding gewond - De politie heeft zondag- Cllfaeen 18-jarige Leidenaar wlfehouden die op de Lam- ij narkt met zijn auto een em- ngeluk veroorzaakte. De reed met zijn auto tegen de rkant van een andere auto kilstond om een 22-jarige jgse die achter een kinder liep, te laten oversteken, de klap schoot de stilstaan- »en door en schepte de die een beenbreuk en letsel opliep. De vrouw Ie er nog in de kinderwa- !g te duwen waardoor de- werd geraakt maar wel De bestuurder was waar- atfclijk onder invloed van ver fde middelen. rgereden aanrijding ht i - De politie zoekt een ïobilist die zondagoch- s doorgereden na het aan- i van een fietsster. De 50- vrouw uit Zoeterwoude ip het fietspad van de hilllaan in Leiden in de ïg van de Vijf Meilaan. De ;ende automobilist reed e Vijf Meilaan in de rich- an de Churchilllaan. Op rising sloeg de auto af de Churchilllaan op in hting van de Haagweg en laarbij de fietsster aan. _pjacht op n met pistool - Een gewapende man de Leidse Tesselschade- en omgeving onveilig ge- IS( t, Bij een snackbar be- 15 de hij gisteren rond 20 uur personen. Volgens de po- was de dader in het bezit en pistool. Vervolgens ïtte hij, waarna de politie jjacht organiseerde, zelfs een helikopter am aan de zoektocht, de dader spoorloos. Het j ligde duo kwam met de vrij. n onwel op nesteinpad I - Hulpdiensten rukten fcvond massaal uit omdat n man in het water van het fcchiekanaal zou liggen, lekke bleek dat de onbe- e onwel was geworden op (lkant. Hij is met spoed ten ziekenhuis vervoerd. idsch Dagblad t bus bij station dsch Dagblad-bus staat ?n op het Centraal Station den. Vanaf 10 uur zijn de euren Eric Jan Berendsen van Kaam beschikbaar i uggesties, vragen en op- ngen. LEI DE dinsdag 28 juni 2005 door Wilfred Simons leiden - Vier uitkeringsinstanties in de Leidse regio gaan samenwerken in één kantoor. De Dienst Sociale Zaken van Leiden, de afdeling Werk en Inkomen van Leiderdorp, het Centrum voor Werk en Inkomen Leiden (CWI) en de Uitvoeringsinstantie Werknemersver zekeringen (UWV) streven ernaar om in 2007 bij elkaar in te trekken op de 'u-bocht' aan de Schipholweg. De beoogde samenwerking is een uit vloeisel van landelijke wet- en regel geving. De 'wet SUWT moet ertoe lei den dat werkzoekenden op één plek terechtkunnen voor het zoeken naar werk en het aanvragen van een uitke ring. Als de organisaties samenwer ken, zo is de gedachte, kunnen zij de beschikbare banen sneller en effici ënter koppelen aan kandidaten. De opdracht om tot zo'n gezamenlij ke aanpak te komen, dateert al van 2002, maar de vier deelnemende be drijven maken er nu serieuze plan nen voor. Dit blijkt uit een onderzoek naar de vraag of de organisatiecultu ren van de vier instellingen een in tensieve samenwerking in de weg staan. Gisteren presenteerden stu denten van de Hogeschool Leiden de uitkomsten aan vertegenwoordigers van de vier organisaties. In naam blijven de vier organisaties bestaan, maar voor de klant presen teren zij zich als één geheel. De be oogde samenwerking heeft tot doel om een 'keten' te scheppen, waarmee werkzoekenden en uitkeringsgerech tigden terechtkunnen voor een com pleet pakket diensten. Nu nog moet bij de ene instantie een uitkering worden aangevraagd, waarna werk zoekenden bij een andere instantie op zoek moeten naar een baan. De vier organisaties blijven zelfstan dig bestaan en blijven ieder voor zich hun wettelijke taken uitvoeren. Wel streven ze naar intensieve samenwer king, die het beste gerealiseerd kan worden in één bedrijfsverzamelge bouw. Voor werkzoekenden en andere uit keringsgerechtigden is vooral de ge zamenlijke publieksbalie van belang. Hier werkt personeel van de vier or ganisaties intensief samen om alle soorten klanten te bedienen. Vooral als het gaat om reïntegratie moet dit de slagvaardigheid vergroten. De plannen voor een kantoortoren tussen de Schipholweg en de spoor lijn zijn al jaren oud. Al in het jaar 2000 maakte de gemeente Leiden plannen voor de vestiging van het CWI in de 'u-bocht', zoals de plek in de volksmond heet. Nog in dat jaar verwachtte toenmalig wethouder Van Rij dat de eerste paal geslagen zou kunnen worden. Nu zijn er plannen voor een gebouw van 60 meter hoog dat op palen rust, zodat de auto's er onderdoor kunnen rijden. Het plan is Cultuurverschillen maken samenwerking moeilijk Cultuurverschillen bemoeilijken de samenwerking tussen de Leidse So ciale Dienst, de afdeling Werk. Inko men en Zorg van Leiderdorp, het Centrum voor Werk en Inkomen en de Uitvoeringsinstantie Werkne mersverzekeringen (UWV). Dat blijkt uit onderzoek naar bedrijfscul turen van vier studenten van de Ho geschool Leiden. De organisaties hadden om het onderzoek gevraagd om risico's van tevoren in kaart te brengen. De samenwerking kan slagen als het management van de organisaties medewerkers inspireert, stimuleert en coacht en minder aandringt op het bereiken van vooraf gestelde een onderdeel van een groter steden bouwkundig plan voor het Stations plein, waar onder meer ook een disco doelen. De organisaties moeten in open ruimtes werken, waardoor er meer kans is op 'gezamenlijk denken en handelen'. De medewerkers moeten eikaars regels kennen. 'On duidelijkheid en onzekerheid' moet zoveel mogelijk worden vermeden. De studenten stellen vast dat het CWI en de UWV allebei een presta tiecultuur hebben. Ze hechten be lang aan regels en procedures. Ze rijn daardoor ook nogal bureaucra tisch. In theorie zouden rij gemak kelijk met elkaar moeten samenwer ken, maar het tegendeel ligt volgens de studenten voor de hand. Het ge vaar bestaat dat rij 'competitief ge drag' vertonen waardoor de weik en een driehoekige kantoortoren bij horen. Volgens een gemeentewoord voerster is er een nieuwe planning, druk uiteindelijk te hoog oploopt. Leidinggevenden laten de gang van zaken in hun beider organisaties graag op hun beloop ('laissez faire'). Daardoor rijn ze niet bij machte om veranderingen door te voeren. Het gevaar bestaat dat de UWV en het CWI na de verhuizing een 'organisa tie binnen de organisatie' vormen. Bij de Leidse Sociale Dienst en de Leiderdorpse dienst Werk en Inko men staan niet de prestaties, maar juist een 'plezierige werksfeer en aandacht voor elkaar' voorop. Lei dinggevenden willen vooral de ont plooiing van de medewerkers bevor deren en hen inspireren, stimuleren en coachen. waarin ervan uit wordt gegaan dat het gebouw op de u-bocht er in 2007 staat. Organisatoren Santana Harms en Pien Ackermans zijn maanden bezig geweest met het regelen van een barbecue voor de daklozen van Leiden. „We zijn blij dat we het van de grond hebben gekregen." Foto: Mark Lamers door Marnix Heijboer leiden - Een flinke groep mensen geniet van het mooie weer. Met een drankje in de ene hand en een bord met eten in de andere lopen ze terug van de barbecue naar de plek in het zonnetje waar veel anderen zitten. Ondertussen schalt de stem van André Hazes over het plein. Op de Leidse Boommarkt was gisteren een tafereel te zien zoals dat de afgelo pen week op veel plekken in de stad te zien is geweest. Deze keer was er een cruciaal verschil. Alle gasten op deze barbecue waren namelijk Leidse daklo zen. De barbecue, georganiseerd door Santa na Harms en Pien Ackermans, is een succes. Van de ongeveer zestig daklozen die zich hebben opgegeven, rijn er om 18 uur weliswaar pas 25. „Maar we zijn al blij dat we de barbecue van de grond hebben gekregen." De twee studentes sociaal-pedagogische hulpverlening aan de Hogeschool Leiden rijn weken bezig geweest met regelen van het feestmaal voor de daklozen in de stad. Daarom maken ze zich geen zorgen. „We mogen tot 22 uur op de parkeerplaats blijven staan volgens de vergunning, dus ook als er mensen later komen rijn we hier nog", zegt Harms. Terwijl de barbecue opwarmt, wordt alvast begonnen met het inschenken van drankjes. „Allemaal frisdranken, alcohol halen ze zelf maar. De meeste gasten vinden dat geen enkel probleem. Sommige kunnen toch niet zonder alcohol, zoals Henk die de bar becue beheert. Af en toe loopt hij naar zijn tas om een flinke slok te nemen uit zijn fles wodka. „Dit is toch geweldig? Dat ze dat voor ons organiseren." Anto nio is het daar mee eens. Hij laat zich uitleggen wat de organisatoren precies studeren en hoe ze allemaal heten, want Harms en Ackermans hebben naast de vriend en de zus van Harms ook een groep vriendinnen meegenomen om te helpen. Ze rijn enthousiast, maar voelen zich soms toch een beetje opgelaten. Als Antonio Marjan uitgebreid complimen teert met haar 'mooie ogen' bijvoor beeld. Frank, van stichting De Schuilplaats, is ric-Jan Berendsen - In de wijk Pancras- is bij bewoners onrust an over de beleidswijri- ran de gemeente om de [m iats aan de Koppenhink- nu wel te handhaven, t omwonenden niet om 0 lening is gevraagd, voelen imbewoners zich overval- »or het feit dat het onder- al op de agenda van de interaadsvergadering van Dnd staat. ïstuur van de wijkvereni- n leeft in een brief aan de 'nte aangedrongen het ,ar( voorlopig van de agenda 'ariirappen. Voorzitter Jaap leijgaarden van Pancras- het gebied tussen Hooi gracht, Oude Rijn, Hoogstraat en Nieuwe Rijn, is onaange naam verrast. „Tijdens de be handeling in de commissiever gadering van 2 juni nam wet houder Ron Hillebrand opeens afstand van het door het college en de gemeenteraad tot dan ge voerde beleid ten aanzien van de Vrijplaats Koppenhinksteeg, namelijk dat deze moest wor den verplaatst naar elders. Tot onze verbazing ging een ruime meerderheid van de aanwezige vertegenwoordigers van de fracties daarin mee, zonder dat ze de opvattingen van omwo nenden daarover kennen." Van Meijgaarden vindt dat on zorgvuldig. „Aan een dergelijke ingrijpende beleidswijziging dient onzes inziens inspraak vooraf te gaan. Die mogelijk heid is de omwonenden en de wijkvereniging niet geboden. Diverse bewoners hebben zich afgevraagd, 'kan dit zomaar?' en 'luistert de politiek dan hele maal niet meer?' en hebben met die boodschap bij ons aan de bel getrokken." Aan of bij de Koppenhinksteeg rijn onder meer de Weggeef- winkel, een veganistisch restau rant, een bar en de helpdesk van de linkse jongerenorganisa tie Eurodusnie gevestigd. Vol gens Van Meijgaarden hebben de gebruikers van de Vrijplaats zich bepaald niet populair ge maakt bij direct omwonenden. „Door op geen enkele wijze blijk te geven rekening te willen houden met de belangen van omwonenden. Opmerkingen als 'dan moet je maar niet in de binnenstad gaan wonen', rijn enkele malen gemaakt tegen buurtbewoners die zich over herrie of troep beklaagden." Van Meijgaarden vindt dat de belangen van de omwonenden (advertentie) Vind je grote liefde leiden - Het bedrijfsleven riet weinig in de door Voorschoten gewenste weg tussen de A4 en de A44. Het zogeheten Trek- vliettracé is 'niet realistisch' als het gaat om haalbaarheid, zeg gen 'Partners in Rijnland'. De ondernemers pleiten voor snel le aanleg van de Nil/All-vari ant. De complexiteit van een ver diepte weg langs de Trekvliet maakt deze tracékeuze 'twijfel achtig', vindt het bedrijfsleven. Niet alleen is het ingewikkeld om de weg aan te leggen, maar de wegvariant is ook heel duur. Partners in Rijnland hebben een voorkeur voor de All/Nll- variant: 'Een snel realiseerbaar en financieel realistisch scena rio', schrijft voorzitter T. Jansen in een brief aan de provinciale stuurgroep Rijnlandroute (de naam van de nieuwe verbin ding tussen de A4 en de A44). Ze pleiten daarbij voor het ge bruik van ongelijkvloerse krui singen. De capaciteit van de huidige Nll-Oost, tussen Lei den en Alphen aan den Rijn, wordt volgens het bedrijfsleven negatief beïnvloed door de ge lijkvloerse kruisingen met ver keerslichten. 'Dat mag met de Rijnlandroute niet gebeuren; afslagen van de Nil mogen geen nieuwe knelpunten wor den.' ook bij de barbecue. „We wilden er ie mand bij hebben die alle daklozen kent", zegt Pien Ackermans. „We ver wachten geen problemen. Het is ge woon voor de zekerheid." Frank vindt het ook leuk om te aanwezig te zijn. „Het ligt in het verlengde van wat De Schuilplaats doet." Dat een groep stu denten dit organiseert is bijzonder, vindt hij. „Ze zouden er studiepunten voor moeten krijgen." Terwijl de worstjes, sateetjes en ham burgers gretig aftrek vinden en Fles, de hond van één van de daklozen, op het speciaal voor hem gekochte bot kauwt, wordt de cd van André Hazes nog maar eens opgezet. Op de Boommarkt blijft het nog wel even gezellig. Partners in Rijnland is een sa menwerkingsverband tussen Leidse Vereniging voor Onder nemingen (LVI), de Vereniging voor Ondernemingen in Alphen aan den Rijn (VOA), het Be drijfsleven Duin- en Bollen streek (BDB), de Kring Bedrij ven Bloembollenstreek, De Lei derdorpse Ondernemersvereni ging (LOV), Het Actieve Groene Hart, VNO-NCW West en de Kamer van Koophandel voor Rijnland. (advertentie) VANAVOND LAST MINUTE KORTING!* CIRQUE DU SOLEIL ■■'rvw -- t/m 10 juli in Rotterdam - naast Ahoy' Boek nü! Box Office 010 410 49 05 0900 0233 u, cirquedusoleil.com vraag naar de actievoorwaarden aantrekkelijke korting .,|j. bij maar liefst r' 8 attractieparken! spaarzegel uit! -r,-»Atgra~ct igparken Kijk voor de voorwaarden en de spaarkaart op www.leidschdagblad.nl meegewogen dienen te worden in het besluit van de gemeente. „Nu zij niet in de gelegenheid rijn gesteld die belangen aan de gemeenteraad kenbaar te ma ken, dient de behandeling van het bestemmingsplan naar on ze mening aangehouden te worden tot de belanghebben den alsnog in staat zijn gesteld hun mening over deze beleids wijziging te geven." Volgens een woordvoerder van de gemeente is de brief van Pancras-West eigenlijk te laat binnengekomen om te worden behandeld. „Maar het schrijven wordt op de lijst van ingeko men stukken geplaatst waarna het aan de gemeenteraad is om te besluiten wat er met de brief gaat gebeuren." Lees nu Leidsch Dagblad in de ochtend en ontvang' de eerste 2 weken gratis! £fja, ik neem een^vast kwartaalabonnement en ontvang de eerste 2 weken gratis! Ik betaal: automatisch 56,20) per acceptgiro (€i66.70) TWTT"M Adres Postcode Plaats Geboortedatum I e-mailadres I Bank-/girorekeningnummer* I I Handtekening: Uitsluitend bij Automatische Incasso E Stuur de bon in een ongefrankeerde envelop naar Leidsch Dagblad. Antwoordnummer 127. 1800 VB Alkmaar, of bel 0800 - 1711 (gratis) E-m&il lezereservicetéhdc nl of surf naar www.leidschdagblad nl. Mijn wereld, mijn krant. Leidsch Öt Dagblad

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13