REGIO 1 0 0*» Rijnakkoord splijt college Leiderdorp issen in Holle Mare door dreggen 99 IM im Misschien is de opening te vroeg gepland' R3 2® gratis 2® gratis Super deBoer Leiderdorp kiest beste ondernemer iderzoek ar loket farmond Eerste paal politiebureau Bij besteding vanaf 10 euro*** 5 stuks Crystal Clear 3,85/4.75 inar ïoeuro Graag gedaan. donderdag 23 juni 2005 (advertentie) Amstel Bier* krat 24 flesjes a 30 cl Super de Boer Krieltjes of Schijfjes 2 zakken 450 gram Ijsbergsla Holland, klasse 1 2 kroppen Komkommer Holland, klasse 1 2 stuks Kijkvoormeeraanbiedingenopwww.superdeboer.nl Aanbiedingen geldig t/m 26 juni 2005. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden. In deSuper de Boer winkels wordt de Rocks' spaarkaart uitgegeven en kunt u Rocks' sparen. *Wlj verkopen geen alcohol aan personen onder de 16 jaar. "Exclusief tabak, geneesmiddelen, babyvoeding tot 1 jaar, telefoon- en strippenkaarten, postzegels en loten. - Alle vissen in het de Holle Mare in War- zijn dinsdag doodge- boor werkzaamheden de waterplanten op de lerden getrokken, ont- zuurstofgebrek dat de ktaal werd. De gemeen- 'pond heeft de honder- len gisteren opgeruimd, ivij deren van de water- gebeurde in opdracht Hoogheemraadschap ^land. „Het water moest Jnd worden, wat in- Rat we de planten op de Ékken", vertelt woord - I Gonny van Alewijk. Resten weg om de door- te bevorderen. Als we water het water willen pen, dan zitten die de weg." Mare ligt in de Veer- leiderdorp - Wie wordt de bes te ondernemer en de beste win kelier van Leiderdorp. Dat is de inzet van een tweejaarlijkse prijs die begin 2006 voor de derde keer wordt uitgereikt. Nominaties en voordrachten kunnen vanaf volgende week tot 31 augustus bij de organisa toren worden ingeleverd. De prijs is een initiatief van de ge meente en ondernemersvereni ging LOV. De jury wordt gevormd door wethouder Laman, LOV-voor- zitter Van Overloop, Kurt Jan Wïltenburg namens de Kamer van Koophandel en notaris Fred Bakker. Zij letten onder meer op zaken als bedrijfsvoe ring, productvernieuwing, mar keting, dienstverlening, techno logie, milieu en maatschappe lijke betrokkenheid. Winnaar in 2004 waren afvalverwerker Vli- ko en bloemenwinkel Bloemen hof. De prijs bestaat uit een oorkonde en een bronzen beeld. - Twee jongens uit ïorp (12 en 14 jaar) zijn gavond aangehouden ze bij de Laan van Ba- cht een paar muurtjes ?u\tt slopen waren. Omwo- erfi waarschuwden de poli- iij de jongens snel te pak- de d. De slopertjes zijn rg: bracht naar het politie- h i en hebben bekend. '/sassenheim - Er een onderzoek naar ;emeentelijk loket in •ut en Warmond. Dat Ie klankbordgroep, be- le uit raadsleden van ieenten Sassenheim, iut en Warmond, gis- ind besloten. Dat bete- it inwoners van beide na de fusie van de dorpen wellicht niet Sassenheim hoeven bijvoorbeeld het aan- n van een paspoort. fusie van de drie dor- nordt in het gemeente- an Sassenheim een zo en gemeentewinkel in- n t. Daar kunnen alle ez\ rs van de huidige drie /voi :nten terecht voor pas- oo in, rijbewijzen, vergun- ikt n en andere gemeente ers liensten. Er wordt nog d zocht of dit geen pro- m n oplevert voor oude de of gehandicapten uit out en Warmond. De ge axi of desnoods huis- idi k worden daarbij als ipaatief bekeken. Gister gel besloten de raadsle- bf at ook een gemeentelij- pgi eet, dat een dag per n open moet zijn, beke- m< ïoet worden. „En het iev lan om een plek waar striid zijn oude paspoort /oonleveren en een week b iet nieuwe kan opha- inklichtte WD'er Van der uit Warmond gister- I toe. „En als uit het zoek blijkt dat er toch nd komt, dan doen we et. Maar we moeten lo- in Voorhout en War- niet uitsluiten." De urlr kreeg steun van de hoe Warmondse fracties ji [i Voorhouts Belang, de [4 i die eerder al had ge- tis. voor lokale loketten, ïn luder Tijdeman uit !31 ïheim zegde toe de lo- adv mee te nemen in het en Joek. et I rbouwing van het Sas- Zu imse maar ook het we outse gemeentehuis, 0 A iet bestuur en de staf- gez igen onderdak krijgen on nieuwe gemeenteraad lie rergaderen, kost ruim an alf miljoen euro. De moe gemeente Teylingen ien dan tot 2010 vooruit irkn met het huisvesten rail nbtenaren en bestuur, jnti ieuwe gemeenteraad iie< vervolgens zelf beslis- M de gemeentehuizen zo jGI worden uitgebreid of iui< i centraal gemeente- SI omt en op welke plek. vei imeentehuis van War- Xt sowieso dicht, uwing van de ge- ehuizen betekent dat en in het Sassenheim- ïeentehuis vanaf 1 ja niet meer mogelijk is. het gemeentehuis van out is daarvoor nog aar. Stelletjes die in heim willen trouwen, uitwijken naar het 3 re gemeentehuis. door Loman Leefmans leiderdorp - Het opheffen van streekmu- ziekschool Rijnakkoord heeft tot een forse onenigheid tussen twee Leiderdorpse wethouders geleid. Dat valt af te leiden uit het feit dat wethouder Laman niet langer als bestuurslid betrokken wil zijn bij de 'liquidatie' van de muziekschool terwijl wethouder MacGillavry daar wel mee doorgaat, samen met het derde be stuurslid; wethouder Van der Plas uit Al kemade. Beide Leiderdorpse gemeentebe stuurders wilden gisteravond geen verde re mededelingen over de kwestie doen. Laman (CDA) diende een officieel schriftelijk verzoek in bij de gemeente raad om van zijn functie van bestuurslid te worden ontheven. Duidelijk is dat een bericht in deze krant van gisteren hem rauw op het dak is gevallen. Daarin stond dat er een principeakkoord is be reikt tussen de vakbonden en het be stuur - gevormd door de drie genoemde wethouders - over de afvloeiingsregelin gen voor het personeel van de muziek school. Dat akkoord blijkt nu een ont werp te zijn van MacGillavry en Van der Plas waar Laman zich niet in kan vin den. 'De afgelopen weken is gebleken dat bij een meerderheid van het bestuur een andere perceptie rond de liquidatie van de school leeft inzake de te nemen stappen', zo schrijft de CDA'er. Eind vorig jaar besloot het gemeente raad van Leiderdorp om Rijnakkoord op te heffen. Het besluit tot liquidatie bete kende dat Alkemade ongeveer 2,5 ton aan wachtgelden en afkoopsommen voor het personeel kwijt was en Leider dorp naar schatting 1,5 miljoen euro. Wethouder Van der Plas bracht begin deze week naar buiten dat er een princi peakkoord was bereikt waarbij AÖcema- de ongeveer het geraamde bedrag kwijt zou zijn. Hoe het met het begrote verlies van 1,5 miljoen van Leiderdorp staat, is nog onbekend. Duidelijk is wel dat La man zich daarover zorgen maakt en hij overvallen is door de melding van het akkoord. 'Ik ben thans van oordeel dat ik de door de meerderheid van het be stuur van de muziekschool gekozen werkwijze en oplossingsrichting niet langer voor mijn verantwoording kan nemen', zo schrijft hij. Dat besluit heeft niet alleen gevolgen voor de voortgang rond het einde van Rijnakkoord, maar ook voor de politieke verhoudingen in Leiderdorp waar twee wethouders het nu openlijk met elkaar oneens zijn. De kwestie wordt nog op merkelijker door een bericht dat na mens het gehele Leiderdorpse college van burgemeester en wethouders is op gesteld. Daarin staat dat het gemeente bestuur, tot het bericht in deze krant, niet op de hoogste was van het princi peakkoord en ook afstand doet van het onderhandelingsresultaat. Alles wijst er op dat MacGillavry zijn eigen Leider dorpse collegegenoten niet heeft inge licht. Vanavond komen raad en college bijeen en naar verwachting komt deze kwestie dan aan de orde.. Ook al moet er nog het nodige werk verzet worden, de eerste winkels in het nieuwe koopcentrum aan de Lange Voort in Oegstgeest gingen gisteren voor het eerst open. Foto: Henk Bouwman Het winkelcentrum aan de Lange Voort is open, maar nog niet af door Joris Rietbroek oegstgeest - Luid getimmer, gezaag en geboor weerklinkt in de buurt van Vi deoland en de Primera. Bij de ingangen van de gloednieuwe winkelpassage aan de Lange Voort in Oegstgeest staan nog enkele bouwketen, een ldeine graafma chine en een Dixi-toilet. Verhuiswagens en busjes van bedrijven gespecialiseerd in 'winkel styling' rijden af en aan. Stra tenmakers zijn zelfs nog bezig met het leggen van de laatste tegels pal naast de nieuwe Hema. Er wordt kortom nog kei hard gewerkt aan het nieuwe winkel centrum. Toch opende een tiental win kels die 'af zijn gisteren al de deuren voor het publiek. De overige zaken vol gen later pas, waaronder een aantal kle dingzaken, de Jamin, supermarkt C1000 en enkele eetgelegenheden. De winkeliers die hun 'noodlokaal' heb ben verlaten en afgelopen week zijn ver huisd vieren alvast een feestje. De eerste nieuwsgierige bezoekers lopen met een bewonderende blik door de winkelpas sage en nemen eens een kijkje in de gloednieuwe vestiging van de Hema. De een begint direct driftig te graaien in de kledingrekken, de ander is minder en thousiast. „Het valt me tegen", zegt een vrouw met rollator, die liever niet met haar naam in de krant wil. „Het is nu een uitgeklede, ordinaire hemden- en broekenwinkel geworden. Etenswaren zijn er niet eens." Van de nieuwe win kelpassage, veel breder en hoger dan de vorige, is ze wel onder de indruk. „Zeker een vooruitgang van wat er was." Voor de kinderen is Sponge Bob Squa- repants te gast aan de Lange Voort. De knalgele van televisie bekende spons heeft het effect van de rattenvanger van Hameien. Tientallen kinderen lopen vrolijk achter hem aan en gaan vervol gens met hun idool op de foto. Daarna kunnen ze hun eigen spons beschilde ren, midden in de passage. De ouders hebben meer oog voor de even verderop gelegen, splinternieuwe winkel van Gall en Gall waar de verf op de muur net is opgedroogd. De slijterij is zelfs voorzien is van een heus proeflo kaal. Hier houden winkelmanager Hen drik Lam - een toepasselijke naam, vindt hij zelf ook - en zijn personeel voortaan wekelijks proeverijen met bij voorbeeld wijn, port, sherry of whisky. Op de openingsdag ontvangt hij er de eerste klanten met een hapje en een drankje. De verhuizing van de noodruimte, waar de slijterij twee jaar in verbleef, naar de gloednieuwe winkelunit verliep wat Lam betreft gesmeerd. „Maar daar zorgt het moederbedrijf ook voor", vertelt hij. „Particuliere winkeliers hebben meer tijd nodig om alles te regelen." Wel vindt hij het jammer dat er nog zoveel werk verzet moet worden terwijl de eer ste winkels al open zijn. „De bereikbaar heid is slecht, omdat er nog veel ge werkt wordt. Het is overkomelijk, maar het winkelcentrum heeft zo nog geen goede uitstraling. Misschien is de ope ning een beetje te vroeg gepland. Half september moet alles in ieder geval klaar zijn." Margo de Rooy, verkoopster bij RR Style Mode waar twee elektriciens nog met de verlichting bezig zijn, is het met hem eens. „Jammer dat nog niet alles af is", zegt ze. „De bestrating is nog niet klaar en er zijn nog geen fietsenrekken. Maar ja, over een paar weken is de overlast voorbij. Wel was het leuker geweest als we allemaal tegelijk open waren ge gaan." De al 35 jaar bestaande mode zaak is niet bang voor concurrentie van nieuwe kledingzaken of winkelketens als de Hema in de buurt. „Een uitbrei ding van het winkelbestand is juist pri ma. Zo krijgen we er een hoop nieuwe collega's bij. We concurreren niet, we vullen elkaar volgens mij straks prima aan met verschillende assortimenten." Miranda van der Star bezit in ieder geval de enige bloemen- en plantenzaak in het nieuwe koopcentrum. En het loopt kort na de opening direct storm in de Egelantier. De bloemiste ziet het zonni ger in als het gaat over de resterende werkzaamheden. „Het zal nog wel twee maanden een rommeltje blijven, maar zo hinderlijk is het ook weer niet. Straks is alles afgewerkt en voor die tijd moet het toch op de een of andere manier af gemaakt worden?" leiderdorp - De Leiderdorpse burgemeester Zonnevylle en korpschef Stikvoort slaan vrijdag de eerste paal van het nieuwe politiebureau aan de Elisabethhof. Het gebouw komt naast het huidige bureau te staan en heeft een vloeroppervlakte van 3600 vierkante meter. Met de bouw, die in de zomer van 2006 af moet zijn, is ongeveer 9 mil joen euro gemoeid. In het pand komen de afdelingen financiën, con trol en personeel te zitten die nu gebruik maken van twee gehuurde panden elders in het Elisabethhof. De politie verwacht dat met de nieuwbouw ook de parkeerdruk in de omgeving vermindert, want er komt een nieuw, afgezet parkeerterrein bij. Vorige week ontstond nog commotie rond het terrein waar het nieuwe gebouw moet ko men. Daar had de aannemer een reeks bomen omgehaald. Dat ge beurde terwijl de plaatselijke beroepscommissie die zich nog boog over de ingediende bezwaren tegen de kapvergunning. Illustratie: publiciteit polder, vlakbij de Warmondse ijsbaan en loopt dood op het spoor. In doodlopend water kan het beste gedregd worden met somber en regenachtig weer. Door het dreggen wordt de bagger op de bodem omge woeld, waardoor het zuurstof gehalte in het water afneemt. In stilstaand water en bij warm weer is weinig zuurstof aanwe zig. Dat daar geen rekening mee is gehouden ligt aan de aanne mer aan wie het hoogheem raadschap de klus heeft uitbe steedt, zegt Van Alewijk. „Wij geven de opdracht om te scho nen en zeggen ook dat ze op moeten letten bij doodlopende watergangen. Bij deze water gang is het helaas misgegaan." Het hoogheemraadschap maakt er geen groot probleem van. „Het is voor een aanne- mer natuurlijk lastig om die 4 watergangen over te slaan. Daar moeten ze dan een ande re keer speciaal voor terugko men. Maar dat zou wel wense lijk zijn. Het kwam nu erg on gelukkig uit." Ook de Warmondse wethouder De Vroomen keurt de werkwij ze af. „Dit is natuurlijk niet de bedoeling. Bij dit soort werk moet je enige zorgvuldigheid betrachten." De Leidse Marie ke Vroom, die dinsdagavond in de Veerpolder wandelde en langs de stinkende sloot kwam, noemt het 'een kleine tragedie'. „Het waren kleine vissen, maar ook snoeken en karpers van soms wel bijna een meter lang. Naast het feit dat zoiets enorm stinkt en de kans op het uitbre ken van ziektes groot is, vind ik het belachelijk dat er zo veel vissen de dood hebben gevon den voor een in mijn ogen niet noodzakelijke actie." pak 1 liter of fles 1.5 liter 2.- OP=OP

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 15