Duitsland, dat is pas leuk Kassa voor Nederlandse Michaels GESPREK VAN DE DAG Amalia zint op wraak Groot charme-offensief in aanloop naar WK Imitators kunnen weer aan de bak De jeugd van tegenwoordig Zangeres DEWI Pechler, bekend van Idols, en managementbureau AT Produc tions hebben in onderling overleg besloten hun samenwerking per oktober te STOPPEN. Dewi en AT Productions hebben sinds april 2003 samengewerkt, meldde het managementbureau gisteren. ,,lk heb een supertijd gehad bij AT en ben blij wat zij voor mij hebben betekend de afgelopen twee jaar", aldus Dewi. De al geboekte optredens en andere overeenkomsten die AT Productions na mens of voor Dewi heeft verzorgd, gaan gewoon door. Foto: United Photo's Het Britse ministerie van defensie gaat de veiligheidssituatie op de mi litaire academie SANDHURST, waar PRINS HARRY een opleiding volgt, aan een nadere inspectie onderwer pen. Aanleiding is de actie van een journalist van dagblad The Sun, die zich uitgaf voor een student en met een nepbom acht uur lang onge stoord op het academieterrein kon rondlopen. De prins was volgens de journalist aanwezig op dat moment. Minister van defensie John Reid spreekt van een 'uitermate serieus' voorval en heeft een onderzoek ge last. Volgens The Sun deed de journalist zich voor als een 'student oorlogsvoering' die onderzoek wilde doen op Sandhurst. Van de veilig heidsmensen bij de ingang mocht hij gewoon het terrein op. Eerst ging hij naar de bibliotheek, later fabri ceerde hij in zijn auto met wat draadjes, een batterij, klokje en boetseerklei een nepbom. In België houden de geruchten aan over fikse HUWELIJKSPROBLE MEN tussen de Belgische prins LAURENT en zijn vrouw CLAIRE. De Vlaamse krant Het Nieuwsblad meldde dat Claire tijdelijk bij haar ouders is getrokken. De bewakirigs- ploeg is al opgedeeld tussen Lau rent en Claire, vernam de krant. De prinses zelf werd dinsdag inderdaad bij haar moeder aangetroffen, maar stelde ,,nog altijd een prima gezin netje te vormen" met haar man en dochtertje. Prins Laurent zelf deed de berichten af als sensatie. Hij ont kende de problemen echter niet. Ik ken geen familie die geen pro blemen heeft: dat duurt een uur of een halfuur", reageerde hij in het VRT-nieuws. Laurent is de jongere broer van kroonprins Filip van Bel gië. Hij trouwde april 2003 met de tien jaar jongere Brits-Waalse land meter Claire Coombs. Een Britse man die twee weken ge leden zijn 80-JARIGE HUWELIJK vierde en daarmee een vermelding in het Guinness Book of Records kreeg, is woensdag op 105-jarige leeftijd OVERLEDEN. Percy Arrows- mith en zijn 100-jarige vrouw Flo rence vierden twee weken geleden hun huwelijksjubileum. Zij schreef het geheim van hun lange verbinte nis eraan toe dat ze nooit met ruzie naar bed waren gegaan. Hij zei al leen dat het huwelijk zolang stand hield doordat hij vaak 'ja, lieverd' tegen Florence zei. Koningin BEATRIX onthult 25 juni een BORSTBEELD van prins CLAUS in zijn geboorteplaats Hitzacker in Duitsland. De gemeente heeft de koningin voor de onthulling uitgeno: digd omdat het deze maand veertig jaar geleden is dat Beatrix en Claus zich verloofden. Prins Willem- Alexander is ook aanwezig bij de onthulling van het beeld. De bron zen buste is van de hand van Barba ra Westphal. MICHAEL JACKSON overweegt de Verenigde Staten te VERLATEN. Zijn broer, Jermaine Jackson, zei in een vraaggesprek met de omroep CNN dat Michael uit het land zou kunnen vertrekken en dat hij daar achter zou staan. Michael Jackson werd maandag volledig vrijgespro ken in een proces waar hij onder meer van seksueel misbruik van kin deren en poging tot ontvoering werd beschuldigd. Hij heeft zich terugge trokken op zijn landgoed Neverland in Californië waar hij naar verluidt uitrust en bidt voor de jongen die hem van misbruik beschuldigde. Jackson is niet meer in het open baar verschenen sinds hij de rechts zaal in Santa Maria maandag verliet. Maxima, Amalia, koningin Beatrix. Foto: ANP 'Ik ben de nieuwe monarchie. Dank zij mij zal het koningshuis terugke ren, zij het dit keer via de democra tie. Let op mijn woorden: over vier jaar zijn de verkiezingen van mij. Vergis je niet! De mensen willen weer eeh echte vorstin'. Aan het woord is Amalia van Oranje- Nassau, ex-prinses der Nederlanden. Het is het jaar 2025 en Amalia stu deert aan de Universiteit van Leiden. Ze heeft net haar studie politicologie George Farkubar De kortste genoegens zijn de zoetste afgerond, schimpt op minister-presi dent Peter R. de Vries die haar schoonmama van de troon stootte en zint op wraak. De opruiende woorden worden haar in de mond gelegd door het Leidse universiteitsblad Mare. Dat blikt in een feesteditie vooruit naar 2025, wanneer de universiteit het 450-jarig bestaan viert. De fantasierijke toe- komstblik is onderdeel van de lus trumfestiviteiten van de universiteit, die dit jaar nog twintig jaar jonger is. Amalia komt er niet echt goed van af en vertoont volgens Mare opvallende gelijkenissen met het beruchte paal- dansende nichtje van haar moeder Méxima. Taal- en drankgebruik zijn in elk geval weinig koninklijk. De échte prinses Amalia brabbelt in middels haar eerste woordjes en heeft deze maand haar eerste stapjes zonder hulp gezet, gpd MENSELIJK Mensen met een uitgebreide VRIENDENKRING maken meer kans op een LANG LEVEN dan mensen die veelal op familie steunen. Dat blijkt volgens de Britse krant The Times uit een omvangrijk Australisch onderzoek. Vrienden zouden een positieve invloed hebben op het leefgedrag van anderen. Over de hele linie gezien roken en drinken mensen met vrienden minder. Bovendien zoeken ze eerder hulp bij medische klachten. Ook zouden vrienden een goede uitwerking hebben op het humeur, de eigendunk en de manier waarop mensen met tegen slagen kunnen omgaan. Het onderzoek onder zeventig plussers heeft tien jaar in beslaggenomen. De mensen zijn er aardig, zij res pecteren vreemdelingen en inwo ners met een andere huidskleur, ze zijn inventief en flexibel, houden van lekker eten en mooi voetbal en ze hebben in het algemeen een po sitieve kijk op het leven. Italië? Spanje misschien? Nee, Duitsland. Althans, het 'idea le Duitsland' in de ogen van pr- managers en politici. Duitsland heeft internationaal een slecht imago. En als het aan de Duitse overheid en het be drijfsleven ligt, moet dit zo snel mogelijk veranderen. Liefst voor het begin van het WK voetbal in eigen land, in de zomer van 2006. Dan komen immers duizenden buitenlandse mediavertegen woordigers en honderdduizenden voetbalfans naar de Bondsrepu bliek. Die willen niet worden las tig gevallen met gezeur over mas sawerkloosheid, over de hoge be lastingen, graaiende managers of het slecht zittende kapsel van op positieleider Angela Merkel - de gebruikelijke onderwerpen in de Duitse media. Zij willen worden vermaakt. Daarom presenteert de Bondsrepubliek zich, vanaf deze week, als een 'leuk' land. 'FC Deutschland 06 presenteert: Deutschland - Land der Ideen' is de slogan waarmee de Duitsers hun nationale blazoen willen op poetsen. Het begin van de pr-campagne valt samen met het toernooi om de Confederations Cup, dat woensdag werd geopend. Behalve Duitsland - 21e op de Fifa Wereld ranglijst - doen ook grote voetbal landen als Argentinië en Brazilië mee, naast kleinere als Grieken land, Tunesië en Australië. Voor de Duitsers is hier sprake van een generale repetitie, een heus 'mini WK', dat met de spreekwoordelij ke ernst moet worden benaderd. Twintig miljoen euro mag het charmeoffensief kosten. De belas tingbetaler hoest tien miljoen op, de rest komt van de industrie. De campagne ging bijna niet door omdat het bedrijfsleven proble men zag opduiken. Oorspronke lijk waren voor september 2006 Bondsdagverkiezingen gepland. Veel ondernemers vreesden dat zij bondskanselier Gerhard Schro der (SPD) zouden bevoordelen als Schroder in de pr-boodschappen als 'hardwerkende middenvelder' zou opduiken. De sociaal-demo craat is een erkend voetballer, hij kreeg wegens zijn niet aflatende ijver op modderige naoorlogse voetbalvelden zelfs de bijnaam 'Acker' ('zwoeger'). Nog altijd laat de 'voetbalkanselier' geen gele genheid voorbij gaan om voor de tv-camera's een balletje hoog te houden. Zijn rivale, Angela Mer kel (CDU), die door de meeste Duitse ondernemers wordt ge steund, houdt meer van bergwan- delen. Dat zou dus oneerlijke con currentie worden. Maar nu de na tionale verkiezingen zijn ver vroegd naar komende herfst, valt dit bezwaar weg. Waarmee wil de Bondsrepubliek internationaal zieltjes winnen? Bijvoorbeeld met een twee meter hoge voetbalschoen, een sculp tuur voor de Rijksdag. Het publiek moet er dan op worden gewezen dat de afschroefbare noppen, evenals het materiaal waarvan de schoen gemaakt is, Duitse uitvin dingen zijn. Niet alleen Duitse in genieurs, ook Duitse dichters, componisten, filosofen en weten schappers hebben vaak groten putaties. De initiators van de campagne willen 365 Duitse ge meentes aanwijzen, die in de Ij van het jaar een lokale persooij lijkheid of een lokale bijzondei heid in het zonnetje mogen ze ten. Van zoveel positieve infoit tie over Duitsland moeten del tenlandse bezoekers, is de ach liggende gedachte, wel een g® humeur ('gute Laune') krijgen Ook de coaches van het nation elftal doen mee aan de Duitse goed nieuws-show. De frisse,» ge hoofdtrainer lürgen Kfinsni (40) beweert zonder blikken of blozen dat Duitsland volgendj wereldkampioen wordt. Wiefc vraagt of dit niet te hoog gegrq is, wordt getrakteerd op een op brede én vriendelijke glimlach Wierd Duk Djowin Zschuschen. Foto: GPD/Maartje Blijdenstein Met zweet in hun handen zaten ze maandagavond aan de buis ge kluisterd: de dubbelgangers van Michael Jackson. Een keihard 'guilty' had onherroepelijk het einde ingeluid van hun carrière als Jackson-imitator. „Maar hij werd vrijgesproken", zucht Milly 'Magie' Breinburg uit Rotterdam. „O man, wat was ik blij. Er viel een last van me af. Het liefst was ik toeterend door de straten gere den. Maar het was al laat." Milly is, net als Djowin Zschu schen uit Amsterdam, Manuel Sil- vo uit Spijkemisse en Reduan 'Jackson' uit Amersfoort, regelma tig 'moonwalkend' op een podi um aan te treffen. De 35-jarige Rotterdamse elektrotechnicus verdient er zo een aardig zakcent je bij. ..Maar daar doe ik het niet voor", zegt hij. „Het gaat mij puur om de lol." Djowin, Manuel en Milly begon nen in de jaren tachtig met hun act. In de Billy Jean-tijd. Michael was nog donker. De drie leken op hem, konden een aardig pasje dansen, werden eens uitgedaagd om Michael na te doen'. En zo kwam van het één het ander. Aangenaam, ik ben klokkenluider. Nee, niet hangend aan zo'n touw. Alhoewel, er zijn genoeg mensen die mij maar al te graag aan de strop zien bungelen. Mijn beroep is wat je noemt symbolisch. Beroep ja, wat denk jij dan? Ten eerste kom ik in mijn vakge bied nergens meer aan de slag, ten tweede moet je je niet vergissen in het werk dat er bij komt kijken om als volwaardig klokkenluider te functioneren. Wat dat betreft lijk ik wel wat op een echte klokkenluider; je bent er de hele dag mee bezig. Ik zie het als een roe ping. Nu ik er over nadenk, ik heb inderdaad ook wel een beetje het gevoel dat ik in een toren leef, een ivo ren toren, ja ja. Je raakt toch wat in isolement hè, als je je collega's en opdrachtgevers verlinkt bij justitie. Geeft niets, ik heb mooie hobby's en een lintje van de koningin. Met een beetje mazzel hou ik er ook nog een paar leuke centen aan over. Het is nooit anders geweest. Als ik vroeger klikte bij de juf, werden m'n klasgenootjes kwaad, maar mocht ik mooi wel bij juffie op schoot. Dat was trouwens het moment dat ik mijn eigen klokkenspel ontdekte. Profiel: einzelganger met voorkeur voor vervroegd pensioen en een achtergrond van bedenkelijke onder handelingen, tegenstrijdig gevoel voor rechtvaardig heid, muzikaal, strijdlustig en publiciteitsgeil. Aangenaam, ik ben levensgevaarlijk. Voortvluchtige tbs'er is een term die ze ook vaak gebruiken. De truc is om je vooral niet gek te laten maken, maar je wel zo voor te doen in het belang van een rechtszaak. Valt niet mee hoor, om gewoon jezelf te blijven. Gelukkig zijn er altijd ministers en hulpverleners die opdraaien voor mijn fouten. Fouten? Irritant eigenlijk, dat zij mijn uitgekiende actie als een missstap betitelen. Het is toch op z'n minst lovenswaardig dat ik mij tijdens een proefverlof van mijn begeleider weet te ontdoen. Hoe heet zoiets, opzettelijke misleiding? ja, en toen waren de rapen gaar, één keer los wil ik natuurlijk wel even weten of ik het nog steeds kan. Het is een mooi vak. Maar weinig mensen kunnen zeggen dat ze van hun hobby hun beroep hebben gemaakt. Als kind al, had ik de behoefte om het leven, en de buurmeis jes, naar mijn hand te zetten. Vraag maar aan m'n moeder. Ik ben pas nog bij haar langs geweest. Ze vindt me een lieve jongen, dat ik zelfs op de vlucht nog even bij m'n ouwe moe langs ga. Tijd genoeg, als ze je pas na drie dagen gaan zoeken. M'n vader was wat minder blij met me, maarre die kan dat natuur lijk niet meer navertellen, ha ha. Als je geïnteresseerd bent zal ik je nog wel eens vertellen hoe ik dat heb aangepakt. Toen bleek dat ik ook een muzikaal ta lentje heb; wat je al niet kan doen met een zingende zaag en een paar snaren. Profiel: einzelganger met voorkeur voor vervroegd pensioen en een achtergrond van bedenkelijke acties, tegenstrijdig gevoel voor rechtvaardigheid, muzikaal, strijdlustig en publiciteitsgeil. Aangenaam, ik ben Michael Jackson. Ja, wie kent me niet? Het is als dat sinterklaasliedje, maar dan an ders. Ik ben een soort Sinterklaas. Wie kent hem niet, Sinterklaas, Sinterklaas, maar eerst was ik Zwarte Piet. Ironisch niet? Zo is mijn hele leven. Ik wist bij voorbeeld wel dat 'who's bad?' een hit zou worden, niet dat het de hamvraag zou zijn bij mijn eigen rechtszaak. Nou, ik weet het wel. Echt slecht zijn ou ders, die hun kinderen gebruiken om geld te verdie nen. Ik kan er over meepraten. En dan zeggen dat ik die kinderen gebruik, of üh, misbruik, maar dat vindt ik zo'n 'horrible'woord. Vreselijk, ik wilde ze alleen maar een veilig thuis geven, een plek waar ze kunnen spelen en plezier maken. 'Billy is not my lover, it's just a kid' zoals ik er ook ooit eentje was, ik mocht het al leen niet zijn. Ergens ben ik nog steeds een kind, op zoek naar liefde en bevestiging. Ik heb me mijn hele leven lang eenzaam gevoeld en het zal er nu niet beter op worden. Ja, geld heb ik inderdaad in overvloed, je mag het zo van me hebben, je hoeft echt niet eerst een aanklacht in te dienen. Ik zie dat muziek je interesse heeft. Oh, je bedoelt met zingen in de kerk iets anders. Nou, ik zou zeggen: kom gewoon een keertje op Ne verland, maarre. Wacht wel even tot je achttien bent. Het recht heeft dan wel gezegevierd, ik moet toch een beetje voorzichtiger zijn. Profiel: einzelganger met voorkeur voor vervroegd pensioen en een achtergrond van bedenkelijke acties, tegenstrijdig gevoel voor rechtvaardig heid, muzikaal, strijdlustig en publiciteits geil. Tot groot vermaak van Jimmy, maar des te meer ongerustheid bij zijn ouders en docenten, was de uitkómst na het in vullen van de beroepentest op zijn zachtst gezegd zorgelijk te noemen. Jimmy, 15 jaar, vervent play-sta tionspeler, verslaafd aan tv, met na me series als Crime Scene Investiga tion en Peter R. de Vries, bovendien in het bezit van een opvallend talent voor het omzeilen van beveiligingsco des op internet en een begerenswaar dige hoeveelheid illegaal gedownloade muziek- en filmbestanden op zijn PC, werd onmiddellijk op het lijstje van po tentiële probleemjongeren gezet. 'Ach', reageerde Jimmy laconiek, 'er nog nikskeburt.'Door tussenkomst van een geraffineerde platenbaas is Jimmy inmiddels van het lijstje van Jeugd zorg naar de hitlijsten overgeplaatst. Reageren? Reacties op column@hotmail.com IC ganger weinig van de teloorgz van Jackson. Integendeel: „Ho zi meer hij de laatste tijd in het je nieuws was, des te vaker werii g geboekt. Was hij veroordeeld, r. had ik denk ik nog meer aairc k gen gehad." Hij was er nooiti re ingegaan, zegt hij. „Nee, dien sen zouden me willen hebbes ia via mij Michael uit te lachen. I |j| leen ik me niet voor. Daarvooi 2 ben ik een te grote fan.de Hun liefde voor Michael was )e maandag de belangrijkste oon erf van hun zenuwen. Want aam oordeling had Djowin niet mo ten denken. „Michael in hetg vang. Door een paar valse be- schuldigingen. De man die m den mensen met zijn muziekf m lukkig heeft gemaald. De groo ie ster van de wereld. Het zou on le rechtvaardig zijn." eü En nu? Djowin lacht. Net als! Bij anderen staat de telefoon sind eel vrijspraak geen seconde stil. B im kingen stromen binnen. Hetf m um lonkt. De kassa rinkelt. W p twintig minuutjes Michael ko im rap tussen de 100 en 800 euro er< cratief? Misschien, maar: ,,Da chi doe ik het niet voor", zucht Dj lali win vermoeid. „Ik doe het vos Michael." Edine Wijnands Milly 'Magie' Breinburg. Foto: GPD/Cor Vos Voor Djowin en Manuel werd het nadoen van hun idool al snel eeh echte dagtaak. „Op het hoogte punt van zijn carrière, trad ik soms vier, vijf keer per dag op", zegt Djowin. Inmiddels is dat aan tal flink gedaald. Nog slechts een enkele keer wordt Djowin als Mi chael gevraagd. De circa 250 euro die hij er per keer aan overhoudt, is al lang niet meer genoeg om van te leven. „Ik heb er een baan tje naast. Ik ben vertegenwoordi ger in textiel." En dat terwijl hij zoveel moeite deed om de transformaties van Michael bij te houden. Hij liet zich zelfs aan zijn neus opereren. Het mocht niet baten. „Michael was passé. En ik dus ook." Manuel merkte daar minder van. Toch treedt ook hij nog slechts een enkele keer als Michael op. Dat heeft vooral te maken met de ingetreden bleekheid van The King of Pop. „Hij is te licht voor mij geworden. Ik moet uren bij de visagiste zitten om net zo blank te zijn." Hij heeft daar geen zin meer in. Dus startte Manuel een eigen eve nementenbureau, stapte zelf over op een robotact en nam voor de Michael-boekingen een ander in dienst. De 27-jarige commerciële buitendiender Reduan uit Amers foort. „Hij lijkt enorm op Mi- Reduan 'Jackson'. Foto: GPD/John de Pater chael", vindt de vroegere Jackson. Reduan zelf nuanceert: ,Na 2,5 uur grime, dan wel." Toch kan hij niet ontkennen dat hij het goed doet als nep-Neverlander. Inter nationaal wordt hij veel geboekt. En niet alleen vanwege zijn dans kunst. Reduan merkte als enige dubbel-

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 2