Rusland wil meeste auto zelf bouwen A Matiz: de kleinste maar tevens belangrijkste Chevy SEARCH ENGIN Turbo-Colt net niet als de Japanse brandweer OUDSHOORIM B.V. Auto Heemskerk Productie naar een miljoen sti Citroen C2 als Italiaanse Batmobile Scootmobiels racen weer tegen elkaar j sailtr Weg&Wiel vrijdag 17 juni 2005 redactie: Peter Lod WEG&WIEL2 Gouden toekomst voor privé-jet in Nederland Auto's voor de man en de vrouw utrecht - Het vakblad Automo tive meldt dat Subaru het meest uitgesproken mannenmerk is, terwijl het merk Mini veruit het best ligt bij de dames. Bij de modellen voert de Ka van Ford de lijst van uitgesproken da mesauto's aan. De gemiddelde leeftijd van de koper van een nieuwe auto ligt op 54 jaar, bij het onlangs failliet verklaarde MG Rover was die leeftijd zelfs nog wat hoger. 60. VW Touareg op eenzame hoogte leusden - Een Volkswagen Touareg is in Chili naar een hoogte van 6.080 meter ge klommen. Nooit eerder kwam een gemotoriseerd voertuig (op wielen) hoger. En dat leverde dus een vermelding in het Guinness Book of Records op. Plaats van handeling was Ojos del Salado, de hoogste vulkaan ter wereld. Boven 5.000 meter kregen de expeditieleden extra zuurstof toegediend. De expe ditie diende ook een weten schappelijk doel, want er werd een seismografisch station ge- installeerd. Motorprijzen voor BMW en Fiat rijswijk - BMW heeft de hoofd prijs van de Engine of the Year 2005 in de wacht gesleept voor de 507 pk sterke VI0, die in de M5 en de M6 geleverd worden. De Beierse fabrikant kreeg de afgelopen zeven jaar 26 keer een onderscheiding. De jury riep Fiats 1.3 Multijet 16v com mon-rail turbodieselmotor uit tot internationale motor van het jaar 2005 in de inhoudsca- tegorie 1 tot 1.4 liter. De beoor delingslijst telde bijna 60 nieu we motoren die in de laatste 12 maanden op de markt kwamen. Alfa Romeo wint 23ste Mille Miglia lijnden - De 23ste historische Mille Miglia in Italië is gewon nen door een Alfa Romeo 6C 1500 Super Sport uit 1928. De zelfde auto won de eerste Mille Miglia in 1928. Van de 375 deel nemers aan de huidige rally re den er 38 in een oude Alfa. Autoverkoop loopt iets achter Amsterdam - De autoverkoop blijft ongeveer 3 procent achter bij vorig jaar. In de eerste vijf maanden van 2005 zijn 228.849 personenauto's verkocht, tegen 236.022 in 2004. Vooral de par ticuliere kopers houden de hand op de knip. De best ver kopende merken in mei waren Opel, gevolgd door Renault, VW, Ford en Peugeot. (advertentie) hoofddorp/gpd - De kleinste Daewoo heet nu Chevrolet Matiz en is te koop vanaf 7.500 euro's. Nog nooit kon men zo kort draaien en zo handig parkeren met een Chevy. Hij heette Daewoo, maar intus sen Chevrolet. De naamsveran dering zou best eens een bril jante zet kunnen zijn. Al heeft het goud geld gekost om de naam Daewoo de nodige be kendheid te bezorgen. Jaren geleden betrok Daewoo de Matiz van de Italiaanse meester Giugiaro. Het werd een succes. Bij Fiat trekken ze zich nog altijd de haren uit het hoofd dat ze het ontwerp van het leuke kleintje niet in huis haalden. Waarop Giugiaro naar Korea toog. Met alle gevolgen van dien. Het zou nog vele ja ren duren voordat Fiat weer een aantrekkelijk en compact autootje op straat zette. Maar aan die succesvolle Panda had in 1998 dus al een Fiat Matiz vooraf kunnen gaan. Maar goed. De Matiz werd ook in Koreaanse handen een suc ces. In Nederland zijn het voor al vrouwen die het autootje ko pen. Voor het geld blijft de Ma tiz een kittig karretje. Het in strumentarium is naar het mid den verhuisd, het waarom daarvan blijft onduidelijk. Het kleinste model van Chevro let ziet er iets minder karakte ristiek uit dan het vorige. Jam mer dus, dat Giugiaro hier niet de hand in had en de Koreanen het tekenheft zelf in handen dachten te kunnen nemen. De achterkant is zo hoog opgetrok ken, dat hij aan een brommo- biel doet denken. Voor zijn de olijke oogjes verdwenen om plaats te maken voor volwassen koplampen. Al heeft hij nou wel punten gekregen voor voetgan gersveiligheid aan de voorkant. En de 13 inch wieltjes staan wel erg iel in te groot lijkende wiel kasten. UW NISSAN DEALER sinds 1 972 Lammenschansweg 128, 2321 HX LEIDEN. TeL: 071-531 01 Alkemadelaan 1, 2371 EX ROELOFARENDSVEEN. Tol.: 071 -331 28 66 De mini-Chevrolet is 3,50 meter lang. Foto: Chevrolet Ronduit plezierig is de draaicir- kel van 9,2 meter. Het 3-cilinder 800 cc motortje met 52 pk in het basismodel doet erg zijn best, waar de 4-cilinder 1.0 met zijn 66 pk wat gedecideerder uit de verf komt. Twee airbags, abs, stuurbekrachtiging en vijf gor dels zijn standaard. Over een paar maanden wordt voor de 3- cilinder een 4-traps automaat leverbaar. Het weggedrag van de achter nog altijd torsiege- veerde Koreaanse mini doet be trouwbaar aan, motor- en ban- denherrie vallen geweldig mee. Chevrolet heeft de carrosserie van het 750 kilo wegende wicht wat lichter gemaakt en daarmee werden de verbruikscijfers iets gunstiger. De Matiz kan volgens zijn bouwers met 5,2 liter ben zine 100 kilometer ver komen. De 3-cilinder tenminste. De 4- pitter zou daar 5,6 liter voor no dig hebben. Het kofferbakje is maar nietig, maar de 170 liter kunnen vergroot worden naar 845 door de gedeelde achter bank plat te leggen. Bij Chevrolet kenschetsen ze de 5-deurs voorwielaandrijver als een urban runabout, een stads- rakkertje dus. Het is de kleinste van Chevrolet, maar ook met een de belangrijkste. Hij staat nummer twee in het A-seg- ment, waar de Panda van Fiat heer en meester is. Sinds 1998 zijn er in Europa 630.000 Matiz- zen verkocht, wereldwijd 1,3 miljoen. Bij Chevrolet denken ze er dit jaar 3.800 van in Ne derland te verkopen. door Peter Lodewijks Batman is weer back! Gisteren ging in Nederland en diverse andere Europese landen de film Batman Begins in première. Acht jaar na de redelijk misluk te rolprent Batman Robin brengt regisseur Christopher Nolan de vleermuisman nu te rug naar het begin. Nadat zijn ouders zijn vermoord, vertrekt Bruce Wayne uit Gotham City om zijn lichaam en geest te trainen en om antwoorden te zoeken. Met hulp van zijn nieu we mentor Henri transformeert Wayne tot de 'zwarte ridder' en keert hij terug naar Gotham Ci ty om het op te nemen tegen zijn vijanden. De Italiaanse vestiging van het Franse merk Citroën heeft de nieuwe Batman-film aangegre pen om met een speciale uit voering van de Citroën C2 te komen: de Batmobile. De Itali aanse C2 is zoveel mogelijk uit gedost als het vervoermiddel van de vleermuisman. Geheel zwart dus, met het glimmende Batmanlogo op de motorkap, een vleermuisafbeelding op de binnenverlichting en op de tankdop. De C2 is van zichzelf al een stoer karretje, maar om hem nog wat extra stoer te maken is de Franse Batmobile voorzien van een uitgebreide spoilerset en een sportuitlaat. Aan de bin nenkant is de C2 ook op en top Batman, met zwarte bekleding, een aluminium pookknop en een set aluminium pedalen. Of de Bat-C2 ook in Nederland te koop zal zijn is niet bekend. bunnik - Het Nationaal Fonds Ouderenhulp organi seert opnieuw het Neder landse Kampioenschap Scootmobiel. Dit ludieke evenement wordt gehouden op dinsdag 12 juli op het cir cuit in Zandvoort. Dit jaar nemen 65 coureurs van 13 verzorgingshuizen het op nieuw tegen elkaar op in een behendigheidsrace. De hui zen vertegenwoordigen hun provincie en worden gese lecteerd na het invullen van een vragenlijst die de kennis test over het gebruik en de verkeersregels rondom een scootmobiel. Het verzor gingshuis met de beste score mag uiteindelijk de provincie vertegenwoordigen. De uit eindelijke winnaar gaat naar huis met... een gloednieuwe scootmobiel. moskou/anp - Twee van elke drie wagens die in het jaar 2010 in Rusland worden verkocht, moeten van Russische makelij zijn. Met die doelstelling wil de regering in Moskou de binnen landse auto-industrie verder ont wikkelen, zo meldt het Russische persbureau Itar-Tass. Momenteel hebben buiten landse wagens een marktaan deel van 60 procent in Rusland, aldus de minister van industrie en energie, Viktor Christenko. In 2010 moet de productie van de Russische autofabrikanten twee keer zo groot zijn als de import. Volgens de opstellers van het beleidsstuk, in een conceptver sie, voert Rusland tussen 400.000 en 450.000 wagens per jaar in. De binnenlandse pro ductie moet dan worden opge trokken naar ongeveer een mil joen stuks. Christenko onderstreept het belang van productie van bui tenlandse modellen, diev vaardigd worden door 011 nemingen van buiten Ruj Hij wees daarbij op Toyoi Japanse fabrikant bouwt I Sint Petersburg een fabrit waar de onderneming op mijn 100.000 wagens per gaat fabriceren. Toyota b w deze niet alleen voor de I K sche markt, maar ook vcx export. Het merk wil in Si B tersburg ook onderdelen maken. Christenko geeft aan dat' terse bedrijven die actief Rusland, bereid zijn om i [ie land vervaardigde auto-o k delen te gebruiken. „Dat [J niet door de invloed van staat, maar is een gewooi sluit van de ondememinj Rusland zijn verscheiden tenlandse autofabrikante fl neergestreken, onder me M te profiteren van de goed arbeidskrachten. Daarom^ zijn General Motors, Fori in nault en BMW. (advertentie) ifflHTCTsTREETPILClT C3ZO C33C Laten we het simpel houden. Verplaatsbaar en betaalbaar autonavigatiesysteem met duidelijke 3ÊÊ Nederlandse rij-instructies. j - Touch screen met 2D- of j 3D-kaartweergave J -Eenvoudig aan het raam te bevestigen - c320: Benelux voorgeprogrammeerd op fifc GflRt SD-memory card. Europa CD-Rom GRATIS bijgeleverd! - c330: intern voorgeprogrammeerd met gedetailleerde kaarten van Eu Dealeradressen: Ikrinll VI www.saiitron.com on board www.target-automotive.nl door Joop van der Pol Grappig hoe je een brave gezins auto kunt transformeren tot een uitdagend straatgranaatje. Mit subishi doet het met de Colt. De turboversie CZT barst van het temperament. De Colt van Mitsubishi reïncar neert al tientallen jaren onafge broken, met wisselend succes. In zijn laatste verschijnings vorm als 5-deurs auto is het een alleraardigst mpv-achtig karre tje met een soort van boksneus. Er is een 3-deurs versie die er nog een stuk kwieker uitziet en nu heeft Mitsubishi die ook nog eens naar de sportschool ge stuurd. Het resultaat is de uit dagende CZT. Hij kreeg alle trekken van een heuse GTi, dankzij subtiele accentjes, ver beteringen aan vering en on derstel, fraaie sportstoelen en een 1.5 liter turbomotor die er 150 pk uitperst. Zeker in het rood, spicy-red zegt Mitsubishi, is het een appetijtelijke auto. Leuk meegenomen is de onver wachte binnenruimte. Op de verschuifbare achterbank kun nen twee-en-een-halve passa gier zeer redelijk verblijven. Dat wil zeggen, beenruimte genoeg, maar de hoofdruimte laat te wensen over. Het instrumentenbord kennen (advertentie) AUTOMOBIELBEDRIJF Met de sportieve Colt CZT wil Mitsubishi zijn talloze rally-successen wat meer te gelde maken. Foto: GPD we al uit de gewone 5-deurs Colt. Strak en opgeruimd, al leen nog steeds ontsierd door die merkwaardige glow-in-the- dark-middenconsole. Ook rond de pook vinden we het blauw witte materiaal dat lijkt op iets onduidelijks uit het ziekenhuis magazijn. Een stijlbreukje in het verder sportieve interieur. De klokken zijn goed aflees baar, wat helaas niet geldt voor het display met boordcomputer midden op het dashboard bij fel zonlicht. En rijdt dat een beetje? We zou den denken van wel. De CZT stuurt scherper en trefzekerder De nieuwe Mitsubishi Colt CZ3 nu bij ons in de showroom MOTORS www.oudshoornbv.nl TOUWBAAN 5, LEIDERDORP, IQ71) 541C1 41 MITSUBISHI dan zijn 'gewone' broeders, remt uitstekend en heeft een vertrouwenwekkende weglig- ging; mallootbestendig, mede dankzij de standaard tractie- en stabiliteitscontrole. En met zijn 150 pk sterke turbomotor gaat hij net niet als de Japanse brandweer, die Colt. Want je moet wel uitdrukkelijk op zoek naar de GTi-kick. De elektroni ca smoort elke aanvechting tot avontuurlijk rijgedrag in de kiem, en de turbo is eigenlijk iets te klein en 'ouderwets' niet- variabel. Hij steekt pas een aar zelend handje toe boven de 3.000 toeren en laat het met een schok weer afweten als de druk te hoog wordt. Dus eerst ge beurt er weinig, dan gaat het even lekker tot de 'wastegate' van de turbo opent en je van de weeromstuit snel overschakelt. Jammer ook, want op hogere snelheden beloont de auto een kruidige rijstijl wel degelijk met veel rijplezier. Ook het comfort is goed, maar dat wordt enigs zins verknoeid door het lawaai rond de carrosserie op kruis- snelheden. Met deze Colt koop je geen hot-hatch'geen GTi. Daarvoor komt-ie niet lekker genoeg uit de startblokken en klinkt de motor te mat. Hard kan hij wel degelijk, dus is het een be schaafd alternatief voor wie ge woon mooi en comfortabel op wil schieten. De prijs: €21.999. Cadillac Corvette Europe heeft zich als hoofdsponsor verbonden aan het meest toonaangevende klassieke auto-evenement van Nederland: het Concours d'Ele- gance in de voortuin van Paleis Het Loo. Het vindt dit jaar plaats op 3 en 4 september en zal even als voorgaande jaren een aantal van 's werelds exclusiefste klas sieke auto's laten zien. Het spreekt vanzelf dat de merken Cadillac en Corvette dit keer een bijzondere plaats innemen. Deze iconen van de Amerikaanse au to-industrie hebben niet alleen een grootse en indrukwekkende historie, ze tonen ook hun com plete actuele modellengamma bij Het Loo. Corvette-liefhebbers mogen het evenement in elk ge val niet missen, omdat de tussen 1953 en 1967 geproduceerde exemplaren een van de drie spe ciale thema's binnen het Inter nationale Concours vormen. Na de Tweede Wereldoorlog was de productie van sportwagens een exclusief domein van de Europe se automerken. Amerikaanse liefhebbers moesten ze dus zelf importeren. Maar beginjaren vijftig liet het anders zo logge en industriële conglomeraat Gene ral Motors de teugels wal "!i en gaf toestemming om 1 te sportwagen te bouwen jr Chevrolet Corvette. Na ee the zelende start in 1953 en w technische ingrepen groe 0fd Corvette uit tot een icoon nd( Amerikaanse autowereldW dens het 6de Concours d' l ce Paleis Het Loo brengt )rde nisatie een selectie van d the ste en zeldzaamste CorvdRa een, van de eerste 6-cilim 1953 tot de laatste exempt uit de beroemde Sting Rafech (zie foto). Foto: Archief

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 20