'Dit is de ergste dag uit mijn leven' SPORT Aanvaller Tim Vincken ouderwets voetbaldier Bart Goor op het matje m. Meniscusblessure verstoort Wimbledon-droom Michaëlla Krajicek Park kiest voor United Van Persie langer vast re loling mon Sluiter M - Raemon Sluiter heeft it getroffen met de loting Timbledon. De Rotter- er treft in de eerste ronde let Londense grandslam- ioi David Nalbandian. De ijn is als achttiende ge en was in 2002 finalist. Vessels komt in de eerste van het toernooi, dat idklag begint, uit tegen de )tj Jiri Novak, g 1 ch staat ge i trui af De Amerikaan Chris heeft de zesde etappe Ronde van Zwitserland naam geschreven. De __jiner kwam als eerste aan bergdoip Arosa. De cou- jn Saunier Duval had een 1 voorsprong op de Itali- icenzo Nibali. Jan Ull- reikte na 1.47 de finish oor daardoor de gele lei- ui aan de Australiër Mi- togers, die in de etappe I de eindigde. In het klas- t heeft de coureur van nu 20 seconden rong op Ullrich. vrijdag 17 JUni 2005 verhuurt spelers id»™ - PSV verhuurt twee dt) ige ven - Kanovaarder Sam fi^een week voor de start Europese kampioen- hel en in Slovenië flink ge- pa d. Uit zijn auto is in de nfan woensdag op don- zijn trainingskayak ge- De dief heeft zich mees- •nj aakt van een speciaal d i aste wildwaterkayak, die vei pen werd door meer- ud, wereldkampioen Ri- istaox- 119 'il niet naar de France Erik Zabel doet dit jaar e aan de Ronde van k. De ploegleiding van de Duitse wiel- iuis. Het is voor het ids 1993 dat de Tour t gaat zonder de 31-jari- ter, die van 1996 tot en 1 zes keer de groene 1. In de ploeg T-Mobile dit jaar alleen mannen men die Ullrich kunnen Zo zijn Vinokoerov, ...Guerini en Sevilla zeker plaats, er komen nog !trc ïpobeulen' bij. IK. it 1 f Ithi Jr-duivel' fidt in cel L Z1 Gat div eer F Dat niet iedereen op de Jiaste aanmoedigingen lëe! w-duivel' Didi Senft zit Jten, werd gisteren in and duidelijk. De man arresteerd wegens het )r ïinigen van de straat en °e jen boete van 600 euro De 53-jarige Duitser, mdheid verwierf omdat is de Ronde van Frank- ,sl, leed als duivel de ren- imoedigt, had diverse )p een straat in Arosa ider/Monaco in équipe 'e. am - Bij de landenwed- e ïper League) van het m Rotterdam keert Ger- J ider vandaag met Euro- ce Monaco terug in de adse équipe. De top s' itie ontbrak sinds Schö- 'sel ens een blessure van 1 in het voorjaar moest ivoor de wereldbekerfi- ugi aan FC Eindhoven. Het elman Jelle ten Rouwel- Otman Bakkal. Beide Uers komen niet in aan- 3n gvoor de A-selectie van Iskampioen uit Eindho- n Rouwelaar en Bakkal vorig seizoen ook al op sis actief bij andere )e doelman stond onder lij FC Zwolle en aanvaller was gestald bij FC Den an Valejev Emmen -j [hem - De Oekraïense Tier Ruslan Valejev ver- Graafschap en speelt d seizoen voor FC Em- e 23-jarige aanvaller JU en contract voor één jaar id. merts dscoach 1 hef n - De wielerbond heeft Johan Lammerts jdapd tot vrouwenbonds- De 44-jarige oud-renner 15 juli aan de slag, zijn erband loopt tot eind 11 immerts was de afgelo- b en topsportcoördinator fNWU. De oud-renner on van Kessel op, die /arfNWU is gepromoveerd >ni inenbondscoach. 0 Oud uit gestolen door Cas Overzier rosmalen - Het zag er zo fraai uit: één stapje verwijderd van haar eerste halve finale in een WTA-toernooi. Het vooruitzicht was zo niet nog mooier: volgen de week zou ze haar seniorende buut maken op Wimbledon. Een ongelukkige beweging op het gras van Rosmalen verstoorde gisteren abrupt de droom van Michaëlla Krajicek. Een scheurtje in de meniscus van de rechter knie houdt de zestienjarige ten- nisbelofte minstens zes weken uit het circuit. Voor Krajicek lijkt er een vloek te rusten op het toernooi in Rosmalen. Twee jaar geleden bezweek ze op baan 1 welhaast onder de druk tijdens haar eer ste optreden bij de Ordina Schalken neemt rust Sjeng Schalken verschijnt voorlopig niet op de tennis baan. De Limburger heeft na anderhalf jaar zijn buik vol van revalideren. Hij gaat zich de komende periode in Mo naco opladen om weer aan het herstel van zijn achilles peesblessure te gaan werken. „Wanneer dat is weet ik niet. Als ik er klaar voor ben, meld ik me wel weer. Ik heb het nu even helemaal gehad." Schalken besloot direct na zijn verloren partij in de tweede ronde van Rosmalen tegen de Italiaan Davide San- guinetti (6-7 3-6) af te zien van Wimbledon. Zijn deelna me was al twijfelachtig na zijn overwinning eerder deze week in de eerste schifting. Hij speelde dit toernooi puur om aan zijn sponsorverplich tingen te voldoen. „Het ging net zo slecht. Het heeft totaal geen zin om in deze staat naar Wimbledon te gaan". eindhoven/gpd - PSVer Ji-sung Park wil zijn loopbaan voortzet ten bij Manchester United. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft dat via zijn zaakwaarnemer la ten weten. PSV neemt het be richt voor kennisgeving aan; de club wil Park het liefst behou den. Parks zaakwaarnemer Lee sprak de afgelopen dagen met Man chester United. „De onderhan delen lopen nog", aldus Lee. Zodra Park en Manchester Uni ted eruit zijn, moeten de Engel sen een bod uitbrengen bij PSV. „Wij hopen dat de besprekin gen tussen beide clubs naar ie ders tevredenheid zullen verlo pen", aldus Lee. Ji-sung Park was afgelopen sei zoen een van de smaakmakers in de ploeg van Guus Hiddink. PSV wil Park dan pok behou den, maakte voorzitter Rob Westerhof duidelijk. „We zullen hem een nieuw contract aan bieden. Verder kunnen we hem wijzen op de risico's van een vertrek naar Manchester Uni ted. Daar is hij straks de enige Aziaat in de selectie. Het mana gement van de club heeft na tuurlijk veel minder ervaring met Koreaanse spelers dan Guus Hiddink. Dat zullen we nog eens aangeven." Al eerder maakte Westerhof duidelijk dat PSV de hoofdprijs zal vragen voor de Koreaanse sterspeler. Ook al omdat Park, samen met ploeggenoot Young- pyo Lee, de Eindhovenaren veel aanzien verschaft in Azië. „We ondernemen niets richting Manchester United", aldus Westerhof. „We zullen straks wel zien wat ze voor Park over hebben." Een maand geleden gaf de Ko- reaan nog zijn ja-woord aan PSV. Open in Rosmalen. Een jaar na dat debuut viel ze flauw op het centre court. Gisteren huilde ze op dezelfde plaats trailen met tuiten. In haar kwartfinalepartij tegen Meghann Shaughnessy verstapte ze zich ongelukkig, waardoor ze bij een voorsprong van 4-3 (0-15) in de eerste set moest opgeven. Uren later waren de tranen nog niet verdwenen. „De ergste dag uit mijn leven", stamelde Kraji cek nadat ze de rolstoel had in geruild voor een plaats achter de tafel in de persruimte. „De laatste uren ben ik alleen maar aan het huilen geweest. Maar ik kom het nieuws liefst zelf ver tellen." Dat de geëmotioneerde Krajicek zich daarbij versprak („de buitenband van mijn rech terknie is gescheurd"), is haar vergeven. Ze bedoelde een scheurtje in de buitenmeniscus, zou bondsarts Babette Pluim later verklaren. Daarom kan ze haar been niet strekken en dus niet lopen. Voor genezing staat een kijk operatie en vervolgens vier tot acht weken revalidatie. De Rot terdamse chirurg Heijboer zal de ingreep, waarbij rafeltjes aan de meniscus worden wegge knipt, waarschijnlijk begin vol gende week uitvoeren. De blessure komt voor Krajicek op een wel zeer ongelegen mo ment. Pas in de tophonderd, een halvefinaleplaats in Rosma len in het. vizier, misschien wel meer, en een debuut op het se- niorentoemooi van Wimble don. „Dat was toch een beetje een droom", bekende ze zelf. „Die is nu in één klap over. Aan de andere kant besef ik gelukkig dat er veel belangrijkere dingen in het leven zijn." Het is even slikken voor de ten- nisbelofte, die in haar prille car rière nog niet veel fysieke te genslagen heeft hoeven te ver werken. In tegenstelling tot halfbroer Richard. Die weet al les over kwetsures en revalida- ties. „Ik vind het ontzettend sneu voor haar", stak de Wim- bledon-winnaar van 1996 zijn zusje een hart onder de riem. „Maar in topsport moet je ook leren omgaan met tegensla gen." Richard Krajicek onderging zelf drie operaties aan de meniscus. Hij hoopt dat Michaëlla er mentaal en fysiek sterker uit komt. „Grote atleten zoals Ruud van Nistelrooij worden er na zo'n revalidatie alleen maar sterker op. Ik hoop dat Mischa beseft hoe goed ze kan tennis sen en dat deze tegenslag haar niet ontmoedigt." De Krajiceks zouden op Wim bledon uitkomen in het ge mengd dubbelspel. De organi satie had voor het duo een wildcard gereserveerd. „Ri- rotterdam/anp - Voetballer Robin van Persie blijft langer vastzitten. Dat heeft zijn advo caat gistermiddag bekendge maakt. De rechter-commissaris in Rotterdam verlengde de voorlopige hechtenis met twee weken in verband met het on derzoek. De rechter-commissa ris wil op voorhand nog meer getuigen horen, aldus raads man A. Moszkowicz. Van Persie (21) zit sinds maan dag vast op verdenking van ver krachting. Hij is in zogenoemde beperking gegaan en mag daar om geen contact hebben met de buitenwereld. De uitslag van het DNA-onderzoek wordt vol gende week verwacht. Justitie bevestigde dat het voor arrest is verlengd. Een toelich ting daarbij wordt niet gegeven, justitie verwijst naar het belang van het onderzoek en de ernst van de zaak. Moszkowicz toon de zich niet verrast door de be slissing van de rechtbank. Vol gens hem is Van Persie ont daan. „Mijn cliënt heeft de vrouw met voldoende respect behandeld." De raadsman stel de dat Van Persie niet ontkent dat hij in een Rotterdams hotel is geweest, maar dat hij wel ontkent dat hij de vrouw heeft verkracht. Verklaringen van vrienden, een portier en andere mensen zouden dat ook bewij zen. Van Persie sliep niet in het ho tel. Op de vraag wat hij in het hotel deed, wilde hij niet echt ingaan. Hij zegt ook niet te we ten hoe lang de voetballer er is geweest. Wel meldt hij dat de vrouw nadat ze de hotelkamer uitkwam, een aantal mensen heeft ontmoet. Ze heeft hen niets over een verkrachting ge zegd. Ze zou hebben verteld dat ie mand, ze noemde geen naam, met haar had lopen dollen. De persoon had haar kleren ver stopt en die later aan haar terug gegeven. „Ze was nol amused", aldus Moszkowicz. Hij wil niet zeggen waarom ze haar kleren heeft uitgedaan. Moszkowicz vertelde dat hij Van Persies club Arsenal heeft geïnformeerd en dat die „vol strekt" achter de speler staat. Feyenoord-talent speelt zich op WK voor jeugd in de schijnwerpers Medunjanin geveld na 'paardentrap' door Leon ten Voorde oisterwijk - Voor het WK voet bal onder 20 jaar had iedereen het over de dxoomvoorhoede van Oranje: Owusu, Babel, John. Niemand die over Tim Vincken sprak. Maar de kleine vleugelspeler van Feyenoord heeft in korte tijd naam ge maakt. „Na dit toernooi kennen de mensen Tim Vincken ook." Hij kan het zich heel goed voor stellen dat de mensen thuis ver baasd opkeken toen ze in de eerste wedstrijd op het WK de opstelling zagen. Geen Collins John, maar Tim Vincken. Tim wie? Als je al die namen bij ons ziet, is het geen schande dat ik aanvankelijk niet werd genoemd", zegt hij. Maar na een goede wedstrijd tegen Ja pan en een sterke invalbeurt te gen Australië heeft hij zijn plek en status wel verworven. Of, zo als hij het zelf lachend zegt: „Tim Vincken op rechts, de mensen moéten daar maar aan gaan wennen." Dat hij nu pas de schijnwerpers op zich gericht weet, heeft alles te maken met zijn anonieme bestaan bij Feyenoord. Vincken is een selectiespeler in Rotter dam, maar meer ook nog niet. ■n Tim Vincken zoals de voetbalfans hem in korte tijd hebben leren kennen. Foto: GPD/Peter Schols „Het is wel eens balen als ik op zondagavond de jongens uit Oranje onder 20 bij Studio Sport zie voorbijkomen, en ik zelf een dag later met het twee de elftal op stap moet", zegt hij. „Op de trainingen bij het Ne derlands team ben ik niets min der." Zijn probleem is dat het bij Fey enoord nou eenmaal lastig is om door te stoten naar het eer ste elftal. „Eigenlijk is dat heel raar, want onze jeugdelftallen zijn allemaal top. Als je ook ziet hoeveel Feyenoord-talenten er gens anders spelenNeem Bou- taharEen fantastische voetbal ler, maar nooit doorgebroken. Hoe dat kan? Ik zou het niet weten, ik heb daar geen verkla ring voor." Het zou voor de Rotterdamse aanhang aardig zijn als hij het wel zou redden, want de kleine, rappe rechtsbuiten is een kind van De Kuip, een echte Rotter dammer die de liefde voor Fey enoord voor eeuwig in zijn hart met zich meedraagt. „Toen Feyenoord in 1993 kampioen werd, stond ik als jochie van 5 al op de Coolsingel feest te vie ren. Als Feyenoord verloor, was ik echt doodziek. En dat gevoel heb ik nog steeds na een neder- laag." Vincken, die als jochie speciale aandacht had voor Gaston Tau- Het Nederlands elftal onder twintig jaar heeft gisteren tij dens de training in Oisterwijk enige averij opgelopen. Am per twaalf uur na de tweede WK-zege op Australië (3-0) kwamen de ploeggenoten Haris Medunjanin en Mark Otten hard met elkaar in bot sing. De laatste kon de oefen sessie voortzetten, Medun janin moest afhaken. De fijnbesnaarde middenvel- ment, is nog een ouderwets voetbaldier, een jongen die al les volgt en bijna alles weet. Laat hem meedoen aan een willekeurige voetbalquiz en „de kans dat ik win, is groot." Vincken is een liefhebber die thuis dvd's van Bergkamp be kijkt om daar beter van te wor den. Hij is ook iemand die de Italiaanse competitie op tv be wust links laat liggen, omdat ze daar zonder specifieke rechter spitsen spelen. „Van die wed strijden leer ik dus niets." Die ongeremde toewijding mist hij wel eens bij zijn medespe lers. „Soms in de jeugd hoor ik wel eens voetballers zeggen, dat ze nog nooit van een bepaalde grootheid van Feyenoord heb ben gehoord. Ik vind dat niet kunnen. Die liefde voor het spel en de club dient iedereen te hebben. Zeker als je bij zo'n mooie club als Feyenoord mag spelen." Wat opvalt aan het spel van der van AZ zat de training aan de zijkant uit met een flinke zak ijs en een grote bandage op zijn dijbeen. „Hij heeft last van een zogenaam de paardentrap in het boven been", legde coach Foppe de Haan uit. „Daar is hij wel een aantal dagen zoet mee. De wedstrijd van zaterdag tegen Benin komt wel erg vroeg voor hem. Heel vervelend al lemaal." Vincken is zijn dienstbaarheid. „Ik ben geen jongen van een dubbele schaar, ik ben een spe ler die altijd kijkt naar rende ment. Misschien is dat wel apart voor een jonge speler, want veel voetballers doen het liefst een trucje. Maar ik ben niet anders gewend. Ik denk dat ik dat van mijn vader heb, want die was vroeger altijd gek van spitsen die niet dachten, maar handelden. Ik maak een actie alleen als dat de enige manier is om mijn man voorbij te komen. Niet voor de show." Aan de hand van de voormalige vedette Komejev werkt hij bij Feyenoord hard aan het opkrik ken van zijn effectiviteit. Vincken: „Het schort vooral aan mijn scorend vermogen en mijn voorzetten. Ja, ik ben heel kritisch op mezelf. Als ik in het duel met Australië een paar bal len beter had voorgegeven, hadden we nog veel meer kun nen scoren." UITSLAGEN -as Vegas. antwerpen/gpd - Bart Goor vertrok woensdag op vakantie, maar die zal minder lang duren dan verwacht. De 32-jarige middenvelder wordt maandag namelijk op het matje geroepen door Feyenoord. Technisch di recteur Mark Wotte en trainer Erwin Koeman wachten hem daar op. De Rode Duivel kan een uitbrander verwachten. „Goor moet zich komen verant woorden", zegt technisch di recteur Mark Wotte. „Wij willen een duidelijke uitleg waarom hij zich zo uitliet in de media. De uitspraken die hij deed - over Feyenoord, trainer Koe man en ik - verwacht je niet van een aanvoerder van Feyen oord." Goor hekelde 'het gebrek aan ambitie' van de Rotterdamse club al meermaals en sprak openlijk zijn voorkeur uit voor een overstap naar zijn vroegere club Anderlecht, hoewel hij nog tot 2007 onder contract staat in Rotterdam. Wotte spaart harde woorden niet voor zijn Belgische aan voerder. „Ik vind niet dat een speler die op een zijspoor be land was bij Hertha Berlijn en die van ons zo'n goed contract kreeg, nu zo moet praten. Een speler bepaalt het beleid van onze club niet. Bart mag bo vendien niet mopperen. Hij is een van onze best betaalde spe lers." Wotte maakte zijn onvrede al tweemaal duidelijk aan Goor. Telefonisch. „Maar het is goed om mekaar eens in de ogen te kijken", zegt de technisch di recteur nu. „Wij zijn redelijke mensen en kunnen luisteren, maar willen wel dat iemand correct blijft over een af spraak." PAARDENSPORT Rotterdam. CHIO. Springen 1,45 m, op tijd: 1 Ellen Whitaker (GBr) Kan selier 0-60,50, 2. MacMahon (Ier) Gelvin Clover 0-62,42, 3. Funnell (GBr) Machiavelli 0-63,34, 4. Van der Schans/Broere Newton 0- 64.99.1,50 m, met barrage: 1. Ellen Whitaker (GBr) Quinten 0-36,36, 2. Ahlmann (Dui) First of Clyde 0-36,37, 3. Nieberg (Dui) For Keeps 0-37,58,8. Zoer/Okt Doki 0-42,81 PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3730, d.d. 16.06.2005 2.5 18.23.24 26.27.33.36.37 .43.45.50.59.60.62.63.74.75.77 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Rosmalen. Vrouwen, kwartfinales: Shaughnessy (VSt) - Krajicek (Ned) 3-4 opgave Krajicek, Koukalova (Tsj/8) - Chladkova (Tsj) 6-3 6-3, Dulko (Arg/6) - Petrova (Rus/2) 6-4 4-6 6-3, Safarova (Tsj) - Safina (Rus/4) 6-4 6-4. Mannen, tweede ronde: Ancic (Kro/3) - Arthurs (Aus) 6-4 7-6(1), Philippoussis (Aus) - Gare ia- Lopez (Spa) 7-6 (7) 7-6 (2), Sanguinetti (lta/9) - Schalken (Ned) 7-6 (6) 6-3, Bjorkman (Zwe) - Benneteau (Fra) 6-4 6-2. Eastbourne. Vrouwen. Kwartfinale: Koeznetsova (Rus/2) - Dechy (Fra/8) 6-4 7-5, Clijsters (Bel/7) - Washington (VSt) 6-2 6-2, Doesjevina (Rus) - Bartoli (Ita) 5-0 opgave. VOETBAL Confederation Cup. Groep B. Brazilië - Griekenland 3-0 (1-0). 41. Adriano 1-0, 46. Robinho 2-0, 81. Junmho 3-0. Japan - Mexico 1-2 (1-1). 12. Yanagisawa 1-0, 39 Naelson 1-1, 64, Fonseca 1-2. WIELRENNEN Valkenburg. Ster Elektrotoer. Derde etappe, Sittard - Valkenburg: 1 Vasta- ranta (Fin) 181 km in 4.21.34 (41,558 km/u), 2. Van Dijk (Ned), 3. Schumacher (Dui), 4 Knees (Dui), 5. Carrara (Ita), 6. Schleck (Dui), 7 Van Katwijk, 9 Nuyens (Bel), 10. De Jongh, 18. RooyakkerS. 19. Bloks, 20 Ten Dam, 21 Gesink, 23. Wallaard 0 17, 25. Curvers Alge meen klassement: 1 Nuyens 7 43.05, 2. Schumacher 0.01, 3. Ten Dam 0.24, 4. Poz- zato (Ita) 0.25, 5 Strauss (Dui) 0.30, 6. Knees 0.34, 10. Van Katwijk 0.38, 11. Rooy- akkers, 13. De Jongh 0.42, 21. Van Dijk 0.55. Ronde van Zwitserland. Zesde etap|)e. Bürglen - Arosa: 1 Horner (VSt) 158 km in 4.24.43, 2. Nibali (Ita) 1.12, 3. Rogers (Aus) 1.14, 4 Schleck (Lux). 5. Gil (Spa), 6. Valjavec (Slv), 10. Ullrich (Dui) 1.48, 58. Veneberg 16.55, 97. 8oven 21.34, 100. Den Bakker, 112. Knaven 30.33, 131. Van Heeswijk, 136. Kroon. Algemeen klassement: 1 Rogers 21.28.40, 2. Ullrich 0.20, 3. Mc Gee (Aus) 0.22, 4 Jeker (Zwi) 1 11. 5 Schleck (Lux) 1.27. 6. Horner 1.31, 68 Vene berg 25.48, 75. Den Bakker 29.16, 79. Boven 29.56, 122 Van Heeswijk 45.46. 126. Kroon 46 49, 138 Knaven 55.04 Route du Sud. Eerste etappe, Rodez-Castres: 1 Vogondy (Fra) 163,2 km in 4.06,22, 2 Calzati (Fra), 3 Fedngo (Fra), 4. Casar (Fra), 5. Levecot (Fra), 6. Mazet (Fra) Vlissingen. Ster van Walcheren. Ie etappe, Vlissingen-Vlissingen: 1. Spijker man (Ned) 101 km in 2.29.59, 2. Hennes (Dui), 3 Duster (Dui), 4 De Goede (Ned), 5. Wallaard (Ned), 6. Mansveld (Ned). Via zijn mobieltje hoort Richard Krajicek het slechte nieuws over zijn halfzusje. Foto: ANP/Koen Suyk Michaëlla Krajicek grijpt in Rosmalen naar haar pijnlijke knie. Foto: ANP/Koen Suyk chard, blijf alsjeblieft nog een Mischa gisteren al in zijn oor hint serieus. Dan volgend jaar jaartje fit", had de moeder van gefluisterd. Krajicek nam de maar samen op Wimbledon.

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 17