REGIO Warmond niet blij met 'recreatievisie' 'Dit lijkt net op penalty's, die kijk ik ook nooit, ik ga weg' gstgeest is weer in gesprek er koop van MEOB-terrein R3 f jaar cel iist na rfoverval 5Zoeterwoude draagt steentje bij aan milieu Raadsleden hebben zo hun eigen plannen Onzekerheid over invoering glijdende sluitingstijden voor horeca Warmond Wel hbo ambities, maar geen mbo-opleiding? p. ntv ei i fietst over - weg A44 - iïisï - Een 28-jarige man t nmerski (Polen) zag de Ij strook van de snelweg en fietspad aan. De man s, woensdagavond rond half aangehouden toen hij op 2 reg A44 over de vlucht - v fietste. Agenten hebben la n aangesproken en over zij :ht naar het politiebu- Ig! )e Pool had geen identi- wijs bij zich. Na een be- jj gvoor 'te langzaam rij- 1( fer de snelweg' is de man iij gelaten. aurant krijgt sin Zijlstroom dorp - Meelfabriek Zijl- I, zo gaan het restaurant jj. ookschool van Ricardo j heten. In oktober begint bouwing van de oude briek aan de Leiderdorp- z»ijk waarin hij het restau- iat vestigen. Vandaag oil men hij en wethouder nboer een samenwer- vereenkomst. Lanza vee compagnons: zijn n Marieke van den en Hans Stein, met wie het begin van zijn hore- ère in het Leidse café De ;rkte. Een kok zoeken ze let liefst een jong talent nbitie. Lanza won vorig 1 prijsvraag van de ge- Leiderdorp en mag een restaurant openen iude pandje. traf voor oude val op super d ag/alphen - Een 23-jari- n tenaar is gisteren door igse rechtbank veroor - ot zes jaar cel voor on er de ruim vijf jaar gele- >leegde overval op de Al- Albert Heijn aan de He- De man werd een paar en geleden gepakt voor irval op een belwinkel in gse schilderswijk. Een st wees vervolgens uit )elftenaar ook een van irs moet zijn geweest overval op de Alphense leijn, die nooit was op- Aan de overval in Al amen destijds drie man- el, die met grof geweld te ngen. vrijdag 17 JUm 2005 a3JQi It z lto< Warmondse ambtenaren volgen stemming in Tweede Kamer over Teylingen via trage computer door Janneke Dijke vervolg van voorpagina warmond - De spanning is om te snijden in het Warmondse gemeentehuis. Niet alleen om dat de Tweede-Kamerfracties het spannend houden, maar vooral vanwege een slome in- temetserver. Acht ambtenaren en twee wethouders staan zwe tend naar een computerscherm te kijken. Telkens als een Ka merlid het woord neemt en tot een slotsom wil komen, blijft het beeld op de computer stil staan. Gevloek en gescheld klinken. „Het is duidelijk dat we moeten fuseren. Zelfs voor goe de apparatuur hebben we geen geld meer", zegt wethouder De Vroomen. Om kwart voor twee is de sfeer lacherig en een beetje gespan nen. Schouders worden gemas seerd en iemand installeert een kleine luidsprekerbox zodat ie dereen de stemming in de Tweede Kamer live kan volgen. Het wordt steeds warmer in het kleine kamertje achter de balie van het gemeentehuis. De tele foon rinkelt en moet tussen door ook nog worden opgeno men. CDA-Kamerlid Smilde doet uit de doeken waarom haar partij tegen de fusie stemt. De Vroo men slikt een scheldwoord in. Als het ene na het andere Ka merlid een negatieve stemver klaring geeft, probeert wethou der Van Klinken de stemming erin te houden. „Nou jongens, dan zullen jullie het nog een tijdje met mij moeten doen." Zijn collega's voelen zich min der jolig. „Dit kan niet", klinkt het verbijsterd uit hun mond. You're kidding." Als de verbinding nog een paar keer wegvalt, wordt het een van de aanwezigen te gortig. „Dit lijkt net op penalty^. Die kijk ik ook nooit. Ik ga weg." Alle hoop is gevestigd op burgemeester Witteman, die in Den Haag op de publieke tribune zit. „Kan Mare ons niet sms'en?" Dan is er plotseling weer ver binding en laat Groenlinkser Van Gent van zich horen: „Met frisse tegenzin zullen we voor stemmen." In Warmond zijn ze nu het spoor bijster. Het verrast de zwetende mensen in het ge meentehuis totaal als Kamer voorzitter Weisglas roept: „Het wetsvoorstel is aangenomen." Voorhout blijft vechten voor zelfstandigheid Voorhout geeft zijn verzet tegen de fusie met Sassenheim en Warmond nog niet op. De CDA- fractie en Voorhouts Belang hebben hun hoop gevestigd op de Eerste Kamer. De WD in Voor hout stopt het verzet tegen de gemeentelijke herindeling. „Het is over en uit. Wij gaan nu voor de fusie", aldus fractievoorzitter Van de Fliert. De teleurstelling bij de Voorhouts^ bestuurders was donderdagmiddag groot. „Gezien de dis cussie van dinsdagmiddag had je wat anders mogen verwachten. Maar bezwaren uiten en te genstemmen is blijkbaar wat anders", aldus burgemeester De Ronde. Verbaasd over de gang van zaken is de burge meester niet „Groenlinks doet precies hetzelf de als in de provinciale staten. Eerst proberen om Voorhout uit de fusie te houden en als dat niet lukt, toch voorstemmen. Daarmee hebben ze doorslag gegeven." Indianengejoel stijgt op, tele foontjes gaan over en er wordt gebak besteld. Een ambtenaar roept dat de polonaise moet worden inge zet, maar de wethouders zak ken liever even onderuit in een stoel. Wethouder Van Klinken: „Wat een onwerkelijk gevoel zeg." „Maar wel een opgelucht gevoel", vindt zijn collega De Vroomen. Ze moesten er echt niet aan denken wat er gebeurd zou zijn als de fusie niet zou doorgaan. „Het inwoneraantal daalt dramatisch. Daardoor krijgen we steeds minder geld uit het gemeentefonds. Om dat verlies te compenseren hadden we de onroerende-zaakbelas- ting het afgelopen jaar met vijf tig procent moeten verhogen. En dat terwijl Warmond al een van de duurste gemeenten van Nederland is", zegt De Vroo men. Van Klinken: „We zitten aan de onderkant van alles wat mogelijk is." Terwijl in het gemeentehuis ie dereen opgelucht maar met een vreemd gevoel weer aan het werk gaat, gaat het leven in de Warmondse Dorpsstraat door alsof er niets is gebeurd. Nie mand die iets van een stem ming weet, en als ze er al van weten, kan het ze weinig sche len. Ook bij de bakker is de her indeling niet het gesprek van de dag. Als ze nog maar wel gebak hebben. ag/leiderdorp - Hij WaS 'eerder beroofd en toen 'm in z'n voet ge- omdat hij verzet bood. bleef de Leiderdorper icember wel rustig toen :uw te grazen werd ge- foverval kwam bij de ichtbank ter sprake tij- "Be behandeling van de tegen twee van zijn De aanklager eiste cel tegen beide ver- jarige stief-schoonzoon slachtoffer had het plan Ad om de man - die hem l|e z'n Marokkaanse af- ou discrimineren - 'een leren'. Hij huurde een 20) uit Den Haag in. Die de overval samen met bekend gebleven ver uit. Twee mannen in om half een 's nachts jj ing van het slachtoffer Hoogmadeseweg bin- sloegen de bewoner, zijn mond af met tape den hem vast met tie .5 Ze schopten hem ver- naar boven waar ze de nden en meenamen. Er euro en een munten- iling in hebben gezeten. iter doet op 27 juni uit- Eerste windmolen langs de A4 over een week in gebruik door Marieta Kroft zoeterwoude-dorp - Wind komt altijd gelegen voor wind molens, maar gisteren even niet. Doordat het te hard waai de, werd het hijsen van de wie ken op de windmolen langs de A4 in Zoeterwoude uitgesteld tot mogelijk vandaag of anders morgen. Wel konden de gondel (zie foto) en de generator naar tachtig meter hoogte worden gehesen. Het was voor de Zoeterwoudse wethouder Van der Kooi de re den om een kijkje te nemen in de Westeindsepolder. Woens dag al werd de toren in drie de len in elkaar gezet. „Waar ik ook was in Zoeterwoude, steeds zag ik de molen een stuk in hoogte stijgen", zegt hij deze donderdagmiddag. De maxi male hoogte is pas bereikt als de wieken erop zitten. De af stand tussen de wiek in de hoogste stand en de grond is dan 120 meter. De wethouder vertelt enthousi ast over alle technische snufjes aan de turbine. „Ik ben een techneut", verklaart hij. Hij is trots op de nieuwste aanwinst op Zoeterwouds grondgebied, ondanks dat hij WD'er is. De li beralen zijn over het algemeen tegen windmolens, maar Van der Kooi zegt dat hij juist de be nen uit het lijf heeft gelopen om de turbines in zijn gemeente te krijgen. „PZ (Progressief Zoe terwoude) was altijd neutraal en bij het CDA heb ik het er doorheen weten te krijgen. We laten zien dat we in Zoeterwou de ons steentje aan het milieu bijdragen." De twee windmo lens zijn samen goed voor het leveren van energie aan 2000 huishoudens, bijna 70 procent van het totale aantal in Zoeter woude. De wethouder wijst op de stan gen die op dertig meter hoogte zijn aangebracht. „Dat is op verzoek van de gemeente ge weest. Zo kan de molen ook worden gebruikt voor de plaat sing van gsm- en eventueel umts-antennes. „Inwendig zijn allerlei voorzieningen aange bracht die de plaatsing van een antenne mogelijk maken." Toch gaan de vijf antennes die Zoeterwoude nu bij het sport complex Haasbroek heeft staan, niet weg. „We hebben extra dekking nodig. Projectleider André Herrmann van de ontwikkelaar Prodeon verwacht dat het 2,2 miljoen euro kostende gevaarte eind volgende week in gebruik kan worden genomen. door Janneke Dijke warmond - De Warmondse po litiek vindt recreatie-eiland Kou- denhoorn niet geschikt om voet bal- en tennisvelden op aan te leggen. Ook het bouwen van een tweede brug naar het eiland, be stemd voor auto's, vindt geen genade in de ogen van een meerderheid van de raad. De po litici hebben zo hun eigen ideeën om de recreatie een oppepper te geven. Ze maakten gisteravond korte metten met een aantal onder delen uit de 'recreatievisie' die het Warmondse college heeft laten opstellen door adviesbu reau BRO. Vooral Progressief Warmond (PW), CDA en WD vinden dat er een paar heel slechte voorstellen in de recrea tievisie staan. CDA'er Van Kem pen gaat het verst in de kritiek. „Wij vinden dit een visie die een recreatiegemeente onwaar dig is en kunnen er niet mee in stemmen." Volgens haar is het grotendeels een opsomming van bestaande plannen, die niet eens volledig is. WD'er Van der Steur bespeurt in het plan een hang naar ver tier die hij niet bij Warmond vindt passen. „Er moet een ba lans zijn tussen natuur aan de ene kant en frituur aan de an dere kant. De nadruk moet wat mij betreft meer liggen op na tuur." De politici beperken zich echter niet tot het geven van kritiek Ze hebben talloze ideeën waar door de recreatie volgens hen meer kan gaan leven in het wa tersportdorp. Kwestro van War mond Anders wil onderzoeken of het parkeerterrein bij de ijs- club in de Veerpolder in de zo mer gebruikt kan worden door recreanten. „Met een bootje kun je een pendeldienst naar het dorp maken. In Leiden is dat een groot succes. Waarom zou dat in Warmond niet kun nen?" WD'er Van der Steur speelt met het idee om een gro te jachthaven rond de Kaagso ciëteit mogelijk te maken. „En in dit gemeentehuis kan na de herindeling een hotel komen." Koudenhoom is volgens PW en WD ongeschikt voor auto's, maar in het centrum van het dorp is wel meer parkeerruimte voor toeristen en recreanten nodig. Daarom suggereert PW- raadslid Van Konijnenburg om auto's te laten parkeren op het terrein voor het voormalige tuincentrum van Van Winsen langs de Herenweg. Vanwege de kritiek wil de poli tiek het plan niet vaststellen in de raadsvergadering van 30 ju ni. Eerst moeten burgemeester en wethouders zorgen dat de recreatievisie verbetert. Omdat het veel raakvlakken heeft met het bestemmingsplan voor de bebouwde kom dat in de raads vergadering van september aan de orde komt, schuift ook de re creatievisie door naar die verga dering. Een kraan hijst de gondel tachtig meter de lucht in. De eerste windmolen langs de A4 is bijna klaar. Foto: Hielco Kuipers Plaatsing tweede molen vertraagd door ondeugdelijke fundering Voorlopig staat er nog maar één windmolen langs de A4. De ander komt pas over drie maanden, zegt projectleider André Herrmann. „We hebben de fundering die een aannemer uit Noord-Holland heeft aangebracht, moeten af keuren. Hij heeft te weinig rekening gehouden met de slappe ondergrond. Door een opeensta peling van slordigheden is het risico dat de windmolen niet stevig genoeg zou staan, te groot." Een slopersbedrijf begint daarom bin nenkort met de verwijdering van 480 kuub be ton en het ijzerwerk. Bouwer Enercon doet geen zaken meer met de betreffende aannemer, aldus Herrmann. warmond - Burgemeester en wethouders van Warmond moeten bedenken hoe overlast van uitgaanspubliek kan wor den teruggedrongen, terwijl er tegelijkertijd meer evenemen ten in het dorp worden toege staan. Ook moet de horeca in het dorp levendiger worden en niet teveel in de weg worden gelegd. Die opdracht krijgen ze eind deze maand van de ge meenteraad. Een aantal partijen wil het liefst 'glijdende sluitingstijden' in voeren. Dat betekent dat kroe gen na een bepaalde tijd geen nieuwe gasten binnen mogen laten. De uitbater mag zelf we ten hoe laat hij zijn zaak sluit. Het is nog niet duidelijk of de gemeenteraad deze eis aan het college oplegt. Burgemeester Witteman vindt het in elk geval geen goed plan, zo bleek gisteravond. „Het leidt op een aantal plaatsen tot meer overlast. U moet het doel bepa len en de manier waarop dat doel behaald wordt, aan ons overlaten." De Warmondse gemeenteraad hield vorige maand een hoor zitting om de mening van in woners te peilen over de ope ningstijden van de horeca. Offi cieel moeten kroegen om een uur sluiten, maar veel hore caondernemers hebben toe stemming om tot drie uur open te blijven. De gemeente wil van deze algemene toestemming af. Door afspraken te maken met een kroegbaas en die vast te leggen in een convenant, kan de gemeente de ondernemer verbieden langer open te blij ven als hij zich niet aan de af spraken houdt. (advertentie) AGENDA Wilt u iets melden? Bel 071-5356493 tussen 10.00 en 17.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mail: redactie.ld@hdc.nl negrond wordt bedrijventerrein )isl d ïst - Oegstgeest onder- weer met de Rijksdienst vvi en over de aankoop blit MEOB-terrein. Begin nai iek het er nog op, dat de oei te de prijs van de twaalf zij grond te hoog vond. 1: C Ier De Ruijter geeft uidelijk aan, dat hij het •rtj log steeds niet koopt als wij vreden is over de vraag- shc at de koop door, dan is :bi bedoeling dat op de kw in bedrijventerrein ver stri ar hoe het voormalige vei :rrein er precies uit linin, is nog niet bekend. 1 11 zogeheten beeldkwali- :lu blijkt wel, dat de be- idit ;veel dichter wordt dan iinj eval is. Er moet een be- n a ebied verrijzen dat ze- irocent van het totale oppervlak beslaat. Dat is onge veer twee keer zoveel als de huidige situatie. De grootste gebouwen komen aan de A44 te liggen. Die mo gen daar vijftien meter hoog zijn. In de buurt van de woon huizen aan de Gerrit Rietveld laan en de Theo van Doesburg laan is vier meter de maximaal toegestane goothoogte. Tussen de bedrijven en de woonhuizen komt een bredere groene zone te liggen dan die er nu al is. De stedenbouwkundigen willen een 'voor iedereen aantrekke lijk' terrein. Dat betekent dat er geen blokkendozen komen, maar mooie gebouwen met veel ramen. De poortgebouwen uit 1950 blijven staan. Toch is de buurt niet gerust op dg plannen. Tijdens een com missievergadering deze week bleek dat de omwonenden bang zijn voor herrie, stank en felle belichting. Daarnaast vre zen zij verkeersoverlast. „Er wordt zelfs gedacht aan een langparkeerplaats voor vracht auto's!" De Oegstgeestse gemeente raadsleden zeiden tijdens de vergadering dat zij nog niet we ten of ze blij moeten zijn met de komst van het bedrijventer rein. De politici wilden weten wat voor bedrijvigheid er eigen lijk komt. LO'er Van Dijk waarschuwde De Ruijter over het ongeduld van de Oegstgeestse onderne mers. „Die vinden dat het alle maal veel te lang duurt. Straks steken ze hun licht elders op. Dat zou toch jammer zijn." Vragen over vakan tiewerk? Jongeren die daarmee zitten, kun nen vanavond tussen 19.00 en 20.00 uur te recht in de Leiderdorp- se bibliotheek aan de Cor Gordijnsingel. Een medewerker van uit zendbureau Randstad geeft uitleg. In de Voorschotense bibliotheek aan de Wijngaardenlaan be gint vandaag om 10.00 uur de jaarlijkse ver koop van afgeschreven materialen. Informatie: 071-5615678. Zondag, vaderdag, hebben vaders gratis toegang tot attractie park Duinrell in Was senaar. Skaten, voetbal, mu ziek en jonge modellen die kleding showen. Dat zijn morgenmid dag de ingrediënten van een festijn rond de Wassenaarse boerderij Ter Weer. De organi satie is in handen van de plaatselijke stich ting Jeugd- en Jonge renwerk. Informatie: 070-5121915. Fancy Weekend, zo luidt de titel van diver se manifestaties die komend weekeinde in Zoeterwoude worden gehouden bij drum fanfare VIOS. Het fes tijn begint morgen avond met een disco, zondag gevolgd door optredens, spelletjes en een loterij. Informa tie: www. drumfanfare- vios.nl In de Leiderdorpse Heemtuin wordt zon dag een Kikker- en Egelpad uitgezet die tussen 15.00 en 17.00 uur kan worden be wandeld. Informatie: www. natuureduca- tie.nl Het is feest bij Boek handel De Kier in het winkelhof in Leider dorp. Het is nu 25 jaar geleden dat deze boek winkel de deuren opende. Speciaal voor de kinderen komen er twee hele speciale ver- jaardagsgasten: Kikker en Muis. Morgen zijn ze tussen 14.00 en 16.00 uur in en om de winkel en mag ieder een gratis met ze op de foto. De Leiderdorpse schooltuinen in De Bloemerd staan zon dag open voor het pu bliek, tussen 14.00 en 17.00 uur. Kinderen to nen hun gewassen en vrijwilligers leggen het fenomeen schooltuin tjes uit. Een speur tocht, theeschenkerij en slootexcursie om lijsten het evenement. Informatie: 071- 5418948. De Buurterpolder in Rijpwetering vormt ko mende woensdag avond het decor van een zomeravondwan deling, inclusief over tocht met een pontje en het proeven van kaas en wijn. Deze wandeling wordt geor ganiseerd door de agrarische natuurver - eniging Vanade en be gint om 19.45 uur. In formatie: telefoon 071- 5013991 of www.vana de. nl Naast je werk doorleren Ben je werkzaam in het sociale beroepsveld en wil je graag verder leren in je vakgebied? Of denk je dat werken in deze sector iets voor jou is? Afhankelijk van werkervaring en bekwaamheden kun je bij ons in 2 3 jaar een Sosa mbo-opleiding doen. En na je mbo-opleiding kun je makkelijk doorstromen naar één van onze Sosa hbo-opleidingen. Driejarige deeltijdopleidingen Sosa mbo: Sociaal Dienstverlener Sociaal Pedagogisch Werker Sociaal Juridisch Medewerker Meer weten? Een uitgebreid overzicht van onze deeltijdopleidingen Sosa mbo-hbo en de locaties waar je ze kunt volgen, vind je op www.sosa.nl. Verder kun je hier terecht voor praktische informatie over de bereikbaarheid van onze locaties, lasdagen, kosten, studieduur en studiebelasting. Al deze informatie staat bovendien in onze brochure, die je kunt aanvragen via de site of via hetCStudie-informatiepurir (0900-INHOLLAND 0900 - 464 655 263). Daar beantwoorden) we ook al je andere vragen. Onze opleidingen kun je volgen aan de Bijdorplaan 15 in Haarlem. Oe. luxvd tvue, h^oiuurUjU 00L evew MóU». iriil® rvJHOtLAVJö. *1 (yui&jL.luerUxr Open Dagen vrijdag 24 juni 18.00-21.00 uur. zaterdag 25 juni 10.00-15.00 uur Hogeschool IMHOLLAND Haarlem Je wilt toch gewoon goed onderwijs

Leidsch Dagblad | 2005 | | pagina 13